Soest haalt zijn benzinebonnen af Cf kom kijken bij artihome artihome SNACKBAR A. van der Weerd 2 e KERSTDAG j|j in feestelijke kerststemming. §jï Twee aantrekkelijke menu's a ƒ32,50 of ƒ42,50 Echtpaar Manders won wintersportreis in St. Nicolaasprijsvraaji Sporthuis Kareisen Nieuwe unieke attractie in Soest Met vele interessante aanbiedingen in alle prijsklassen. (t.m. 22 december a.s.) 1 MODE SIMVAW/m Herenkostuum-service Middelman. IETS SPECIAALS Heerlijke SLAATJES vanafƒ1,00 Saté ƒ3,- ONRÏJST OVER NEDERLAND Reserveert s.v.p. tijdig - tel. 03463-1423 yL Kleding voor stichting „Mensen in Nood" Dames Olympia/Parade nog op de eerste plaats MET RAAD EN DAAD De pannekoeken-boerderij „De Smickel", geflan keerd door edelsteenslijperij „De Sprong" en handspinnerij „De Schaapskooi". iStnickel' „^e iSprong" Vierde klaverjaswedstrijd van V.V.Z. Haarverzorging van wortel tot punt Volle winst voor dames en heren SW/Stam Soester Courant van donderdag 13 december 1973 ^^k Jk ^^k ^^k Maandag 17 en 24 dec. Mz'jn wU geopend. SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 12400 official dealer $8 naar de meubelstudio met binnen- en buitenlandse merken van naam. En praten met binnenhuisarchitecten over de „totale' ruimte van huis, tuin en keuken. U bent van harte welkom. Burg. Grothestraat la, Soest Niet helemaal ongelijk heeft men als men zegt: „Middelman-Mode" zou Ser vice-Mode moeten heten", maar wat voor Middelman beslist niet overdre ven Is, is de naamgeving „Herenkos tuum-service", want wat betekent dat bij Middelman? U belt (02155) 12424 en een modedes- kundige van Middelman's „Herencos- tuumservice" komt GRATIS bij U thuis om U een herencostuum te laten uit zoeken in de prijs die U past. U ziet: weer zo'n echte Middelman service. P.S. Een grote sportieve kollektie win terjassen hang ook voor u klaar. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 De grote omzichtigheid die premier Joop den Uyl. heeft betracht in zijn toepraak tot het nederlandse volk over de olie- en energiekrisis heeft de onbehaaglijkheid bij het volk over de situatie eerder toe dan af doen nemen. We zijn er niet door te weten gekomen waar we aan toe zijn en dat leidt tot een nog wat verborgen maar toenemende onrust. Dit uit zich o a. in de aan het daglicht komende hamsterwoede. We komen misschien helemaal niet in zo'n noodsituatie dat nu het hamsteren van allerlei etens- en gebruiksgoederen als een begrijpelijk kwaad gezien behoeft te worden. Doch de mensen weten niet waar ze aan toe zijn en daarom me nen de egoistischen onder ons maar het zekere voor het onzekere te moeten nemen en gaan zich vast wat indekken om enige maanden langer de ontwikkelingen rustiger te kun nen blijven aankijken. Met als ge volg dat de prijzen van de nog onder oude voorwaarden vervaardigde goe deren met sprongen stijgen. Intussen is dan nu de toewijzing, voor de benzinedistributie bekend geworden. Vijftien liter per auto per week. Een nog zeer ongenuanceerde regeling, die onmogelijk zo ongenu anceerd kan blijven, want dat zou velen - we denken aan doktoren, vertegenwoordigers, journalisten en vele vrije beroepen - zodanig in de uitoefening van hun funktie belem meren. dat er op verschillend gebied onnodig een wanhopige situatie door zou ontstaan. Maar hoe een nader uitgewerkte regeling er zal gaan uit zien kon of wilde de regering niet tegelijkertijd bekend maken. Gevolg: nieuwe ongerustheid bij de velen die voor hun funktie op een groter ge bruik zijn aangewezen. De regering diende inmiddels een machtigingswet in. die haar de be voegdheid moet geven om zelf re gelend op te treden ten aanzien van fonen, prijzen en nog enige ekono- mische belangen. Doch ondanks daar mee gevoerde beprekingen weten werkgevers- noch werknemersorga nisaties hoe de situatie is of spoedig kan worden en wat de gevolgen voor hun belangen dan kunnen of moeten zijn. De konkrete gegevens daarover komen nog. zegt de regering dan. Misschien kan ze het ook nog niet allemaal zeggen. De oliekrisis leidt tot een ingewik keld politiek spel, zowel nationaal als wat betreft de europese samen werking en ook die met Amerika. De regering kan daarover misschien niet teveel loslaten om de moglijkheden niet te schaden, maar daardoor blijft het dan ook duister hoe wij er nu eigenlijk voor staan en hoe dat nu moet gaan met de prijzen, de lonen en de kompensaties. Er heerst ook de vrees, dat te nemen maatregelen op dit gebied niet alléén ten dienste van het nationale belang als noodzakelijk afgeschilderd zullen worden doch dat men ze ook zal gebruiken om partij politieke ideeën door te "voeren, zo als een verdere nivellering van de Inkomens. De verwarring over de situatie wordt nog verergerd door de elkaar tegen sprekende inzichten van deskundi gen. De ene keer lezen we de meest sombere voorspellingen over de ener gie-grondstoffen en de daaruit voort vloeiende ekonomische gevolgen, de volgende dag is er een andere des kundige aan het woord, die een veel optimistischer geluid laat horen en vertelt dat. het allemaal best mee valt, al zullen er wat veranderingen gaan plaatsvinden. De gewone man begrijpt er geen snars van. Het is geen wonder, dat bij het uitblijven van een duidelijke uiteenzetting van de situatie waarin Nederland komt te zitten, zijn onrust stijgt. Daar is o a. bet hamsteren een gevolg van. Men wil zich meer veiligheid schep pen. maar beseft niet dat men door zijn eigen koopwoede de situatie juist en onnodig verergert en ook de eigen veiligheid op langere termijn vermindert. Een betere voorlichting door het kabinet Den Uyl zou veel van de onrust kunnen wegnemen. Maar de voorlichting is bepaald niet het sterkste punt van deze regering. Misschien komt het ook wel door de partijgebondenheid die zij bliift na streven. waar zij in deze situatie niet te openlijk voor durft uit te komen doch waardoor zij toch van de nood een deugd hoopt te maken en daar door de noodzaak van sommige maatregelen wat verhuld houdt. Maar dat kan voor de toekomst wel eens averechts werken. Horloger - Juwelier - Optiek v.h. SPIJKER SOESTERBERGSE STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Dinsdagavond was het ln Sporthuis Eb Kareisen aan de Soesterbergsestraat een drukte van belang. Op deze avond had de uitreiking plaats van de zestien prachtige prjjzen, die Sporthuis Eb Kareisen, in samenwerking met Reisbureau Gerth, had uitgeloofd in de grote Sint Nicolaasprjjsvraag. Om acht uur precies arriveerde het echtpaar Manders, dat met de beste slag zin de eerste prjjs, een 10-daagse wintersportreis naar Zeil am See in Oosten rijk, wom, ter waarde van 950,-. Bij de uitreiking van de prijs door de heer Eb Kareisen aan de geluk kige overbuurman, was de gehele familie Kareisen aanwezig en ver zameld voor de foto kreeg mevrouw Manders als symbool van de winter sport een ski in de handen gedrukt. Voor de jury, die bestond uit de he ren C. P. van Drongelen en R. J. Oosterman uit Soest en de heer D. Bruin uit Hilversum, was het geen eenvoudige zaak om een verantwoor de volgorde op te stellen voor de zestien mooie prijzen, temeer, daar er 570 inzendingen binnenkwamen. De prijzen werden allemaal dinsdag avond uitgereikt door het jurylid de heer R. J. Oosterman en vielen ten deel aan de navolgende personen: 10-daagse wintersportreis voor 2 personen, waarde 950,-, fam. Man ders, Soesterbergsestraat 20, Soest, 10 reischeque's a 25,-, fam. Christi- aansen. Plasweg 67, Soest. Dames- of herenrijbroek, M. Westeneng, Wiek- sloterweg 31. Soest. Wrangier Denim broek en jack, G. de Ruig, Meidoorn- weg 42. Gold-Up voetbal, R. Teeu- wen, De Beauforlaan 20, Soestdui- nen. Puma voetbalschoenen, W. J. A. Mol, Haverweerd 147, Soest. Ebona trainingspak, Anke Brusse, Beatrix- laan 22. Soest. Adidas voetbal, W. Dullemond, Oud-Loosdrechtsdijk 63, In aanwezigheid van het echtpaar Ka reisen en hun medewerkers ontving het echtpaar Manders de eerst prps in de St. Nicolaas-prysvraag van Sporthuis Eb Kareisen, t.w. een 10-daagse win tersportreis voor 2 personen naar Zeil aan See ln Oostenrijk, ter waarde van 950,-. Oud-Loosdrecht. Adidas voetbalchoe- nen, J. Ruiter de Vries. Pennsylvania Hi-pont basketbal, mevr. E. Dobben P.C. Hooftlaan 29. Puma sporttas fam. Bake, Prins Bernhardlaan 31, Soest. Arena zwembroek, H. K. J. J. van Dijk, Weegbreestraat 587, Soest. Wrangier corduroy broek, B. Liever- se, Korte Hartweg 49, Soest. Kara- chi hockeystick, Dick Westeneng, Wieksloterweg 31, Soest. Medico rol- kraagpulli, J. C. Jansen, Schaepman- straat 7, Soest. Medico rolkraagpulli. D. Huisman, Nieuweweg 34, Soest. horst zorgden in de vierde set voor een 14-1 score. Valbovol trachtte zich nog te herstellen maar verder dan 5 punten wisten zij niet te komen. 15-5. De beslissende vijfde set leverde voor Olympia ook geen problemen op en op superieure wijze wonnen zij deze set met 15-6, en behielden door deze 3-2 overwinning de eerste plaats in de derde divisie Het zesde damesteam won verras send met 2-1 van Foxboro 2. De enor me inzet van Linda Vellinga en haar teamgenoten zorgde voor dit succes. De heren. Het eerste heren team van Olym- pia/Parade deed wat van hen ver wacht werd. De ploeg verloor van het ongeslagen Valbovol 2 in een toch niet onaantrekkelijk duel met 3-0 De gro tere slagkracht van de Woerdense ploeg was de Olympianen te machtig. Met 10-15, 12-15 en 11-15 werd deze wedstrijd verloren. Het tweede herenteam speele tegen V S twee sets zeer goed en wist er toch maar één van te winnen. De tweede en derde set waren echter on der de maat waardoor de winst toch naar Hilversum ging. 1-3. Volleybal deze week. Het eerste damesteam gaat zaterdag op bezoek bij Uravo in Velp. Een team dat op dit moment op de vijfde plaats staat en dat al enkele malen voor verrassingen heeft gezorgd Het eerste herenteam van Olympia/Parade is deze week vrij. Het tweede he renteam gaat op bezoek bij H.K. 9 in Harderwijk. Zij moeten in staat zijn de twee punten mee naar Soest te ne men. Het overige programma vindt u elders in dit blad. De Interkerkelijke Werkgroep Soester- berg wil op zaterdag 29 december met een aantal vrijwilligers zich inzetten voor deze stichting, die actief is op het gebied van maatschappelijke dienstver lening. De stichting maakt deel uit OOM STAMT Verliefd ziingaan verloven. Briljante momenten. Geluk dat goud waard is. Lietdc die om een bezegeling vraagt, 'n CONSTANT ring. Wii hebben een rijke collectie Constant ringengladdefantasie..... met briljant. Ook de nieuwste Tti-set. Liefdevol gecreccrde modellen - die ook Uw liefde rond makenLoop eens bii ons binnenWij tonen U de CONSTANT collectie graag. van de internationale federatie Caritas Internationalis. Oorspronkelijk zou deze actie in het voorjaar van 1974 gehouden worden, maar met het oog op de benzine-dis- tributie zou dat een probleem worden voor het vervoer van de ingezamelde Interkerkelijke werkgroep vraagt de medewerking van alle Soesteroer- gers om tijdig alle kasten na te Kijken op de voor ve.el mensen nog kistbare goederen; ook de versleten kleding, de kens en gordijnen zijn welkom. Wat onbruikbaar zou blijken, word4 ver kocht om de verzendkosten te dekken. Voor wie op zaterdag 29 december niet thuis zou zijn, bestaat de mogelijkheid dozen of zakken met kleding enz. naar een verzameladres in uw buurt te brengen. Deze adressen zullen te her kennen zijn aan een groot geel raam biljet. KOLONEL BRITTEN. In de bezet- ;ing van '40-'45 luisterde men klande- stien naar de Engelse zender, waarvan soms een zekere kolonel Britten de presentator was. Na de bevrijding werd over hem niets meer vernomen. Wie was hij in werkelijkheid en welke funktie bekleedde hij? \ntwoord: „Kolonel Britten" was het pseudoniem van Douglas Ritchie, een der presentatoren van de Engelse zen der gedurend W.O.-II. Hij was adjunkt iirekleur van de Europese uitzendingen van de B.B.C. Na de oorlog is hij o.a. 3 jaar lang verbonden geweest aan de Britisch Information Service in New York. In 1965 werd hij verlamd en in; 1967 is hij overleden aan een hartin farct. De pannekoeken-boerdery Keuze uit meer dan 40 verschil lende soorten pannekoeken. Open keuken op „de deel". Fietsen stalling onder de hooiberg. Zondags en beide Kerstdagen geopend van 12.00-20.00 uur. LANGE BRINKWEG 26 - SOEST TELEFOON 02155 - 16527 Edel- en slersteensljjpery met sieraden, mineralen, prach tige stenen, hobbymachines enz. Zondags en feestdagen gesloten. LANGE BRINKWEG 64 - SOEST TELEFOON 02155- 13042 RUIM PARKEREN Alfabetisch gespreid over de nodige dagen heeft autorijdend Soest aan het post kantoor z\jn benzinebonnen afgehaald. In het hoofdpostkantoor aan de Stecnhoffstraat was in de kantine achter liet kan toor een bureau ingericht waar men uitsluitend terecht kon voor zaken, die met de benzine-distributie te maken hebben. De uitreiking verliep tot nu toe zeer gladjes. Het eerste damesteam van Olympia/Parade heeft in de moeilijke wedstrijd tegen het Woerdense Valbovol twee van de drie punten weten te veroveren in een uitermate spectaculair verlopen wedstrijd. Evenals de vorige keer was het aan tal deelnemers(sters) bij de vierde klaverjasavond van VVZ, die maan dagavond in de kantine aan de Eem- weg werd gehouden, weer vier en zestig, een bemoedigend aantal. Volgens de voorzitter van de evene mentencommissie, de heer E. Kerk hof, was het aantal prijzen enigzins vergroot, dit met het oog op de na derende kerstdagen. Er werden drie partijen gespeeld van ieder vijftien giften. Na een span nende srijd, waarbij de ene partij be ter tot zijn recht kwam dan de an dere, werd de uitslag: 1. D. Elder- man, 5736 p. 2. D. v. d. Bovenkamp. 5190 p. 3. Joh. van Kooij, 5005 p. 4. H. Duit, 4990 p. 5. H. Kok. 4956 p. 6. Cor van Es, 4939 p. 7. W. v. d. Meer, 4918 p. 8. W. van Grol, 4874 p. 9. Mevr. Brunt, 4841 p. 10. Mevr. A. Suik-de Weerd, 4787 p. 11. W. van Hornsveld, 4785 p. 12. Mevr. Kok. 4757 p. 13- J. van Doorn, 4757 p. 14. Mevr. C. de Bruin-v. d. Grint, 4731 p. 15. A. H. Grol, 4729 p. 16. G. v. d. Munt 4688 p. 17. R. Duit, 6446 pun ten. De troostprijs was voor mevrouw Van Kooij-Stolk, met 3323 punten. De heer Kerkhof, die de prijzen uit reikte, maakte bekend, dat op za terdag 22 december een Kerst bingo zal worden gehouden in de kantine aan de Eemweg. Op 1 januari 1974 is er de nieuwjaarsreceptie, aanvang omstreeks 16 uur en op 5 januari een nieuwjaarsbal, eveneens in de kantine. Afgelopen donderdag behaalde het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging een klinkende 3-0 overwinning op het Arnhemse Wampie-Setas. Evenals de dames wisten ook de heren te zegevieren en wel met 3-0 tegen het Harderwfjkse HK-9. Dames 1 In een niet inspirerend duel wisten de Soester dames de eerste set zeer mak kelijk in winst om te zetten. Vooral door de fouten van de tegenstandster konden de dames veel punten scoren. Door snel en gevarieerd aanvalsspel, vooral het taktische wapen werd veel gehanteerd, gaven zij de Arnhemse dames geen gelegenheid in hun nor male spel te komen. SVV overklaste de tegenstandster ge tuige de setstanden 15-5, 15-6, 15-7, dan ook volkomen. Door deze overwinning nestelde het eerste damesteam zich op de eerste plaats in de derde divisie. Dames 2 Een zeer moeilijke tegenstandster ont moette de SVV-reserve's afgelopen don derdag, namelijk het Harderwijkse Shok '68. Dit vorig jaar gedegradeerde team gaf de dames weinig illusies. Toch wisten de rood-witten door het gebruik maken van taktische ballen veel punten te maken. Vooral achter het blok zat bij de tegenstanders een slecht kloppende verdediging. Hierdoor scoorden de geroutineerde dames dan ook een groot aantal punten. Toch konden zij de tegenstanders on danks een spannend score-verloop niet echt bedreigen. Een 3-0 verlies was dan ook het laat in de avond behaalde resultaat. Heren 1 Na het verrassend sterk begin van deze competitie bleek dat de SW-heren hun huidige vorm goed blijven bewaren. Als een goed geoliede machine wisten zij het Hardewijkse HK-9 met een 3-0 nederlaag naar huis te sturen. Stonden de heren dit team vorig jaar een gelijk spel toe, deze keer gaven ze hen geen schijn van kans. Het goed op elkaar ingespeelde SW/Stam-team wist vooral door goede aanvalsacties het sterk verdedigend spelende HK-9 op de knieën te krijgen. Door deze overwinning staan de Soes ter heren op de helft van de competi tie eervol tweede achter het Drontense ASVD. Met de wetenschap dat de extra trai ning begin januari 1974 verwezenlijkt kan worden in de nieuwe Bunthal, be houden de rood-witten in hun huidige vorm, een redelijke kans op 't kam pioenschap van de promotieklasse. Voor het programma van hedenavond verwijzen wij U naar de Sporthalpu- blikatie elders in dit blad. SOESTERBERGSESTRAAI 44 SOEST-ZUID - TEL 02155-12045 Valbovol beschikte over een zeer be weeglijke jonge ploeg die voor deze belangrijke wedstrijd was versterkt met de wisselspeelsters uit het in de eerste divisie uitkomende eerste da mesteam. Dat bad in de eerste set di rect al kwalijke gevolgen voor de lijstaanvoerders Olympia/Parade. Te vergeefs zochten de pupillen van Edd^ Smits naar een afdoend blok en door de vaak moeilijke reddingen, die zij moesten verrichten, kwamen zij niet aan een aanval toe. Valbovol nam een voorsprong en wist deze tot het einde van de set te behouden,. 15?9. De tweede set gaf een zelfde spelbeeld al moet gezegd worden dat de aanval van Olympia/Parade beter ging draai en. Toch konden de Soester dames niet verhinderen dat ook deze set met 15-9 verloren ging. Olympia leek een nederlaag tegemoet te gaan. Maar juist op tijd herstelde de ploeg zich formidabel. Daar was eerst Carla Hilhorst die met een se rie dreunende opslagen de Woerdense ploeg op 6-0 zette. Toen Marry Oud- water en Jenny Roetman aan het net Valbovol uitstekend bedwongen stort te de ploeg ineen en Olympia/Parade greep met 15-4 de derde set. Flitsende en verrassende aanvallen van Lenie de Bruin en Lienke Verhoeff en weer die keiharde opslagen van Carla Hil- Steenhoffstraat 56, tel. 12691 Koninginnelaan 18, tel. 16600 Soesterbegrsestraat 32 tel. 18016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 maak meer gebruik van onze uitgebreide service

Soester Courant | 1973 | | pagina 13