1111 VAKANTIE 1974 DE ZOMERPROGRAMMA'S ZIJN UIT!!! MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Massief eiken meubelen MAASWINKEL MEUBELEN 't (!>oJA ie Aa< Groot tekort aan vrijwilligers bij gezinsonderzoek in Soest De Vangrail laat kwaliteit werk prevaleren boven kwantiteit bezoek De politie waarschuwt voor jongeman C. J. van Hengstum (77) overleden Nederlandse Christen Vrouwenbond Zondagsrijder aangehouden LTS-leerlingen helpen lepra patiënten SEKS* Kunstenaars voor Amnesty International nog tot 16 december Schoorsteenbrand en vals alarm Onbekende automobilist strandt in plantsoen Leden openbare leeszaal en bibliotheek hebben nog veel te wensen Onvrede over boekenbestand Eiermarkt HEDEX KOSTUUMS VAN SCHUTTERSVELD 25 jaar rechten van de mens PREDIKBEURTEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN R.K. Kerkdiensten MEDISCHE DIENST Maatschappelijk Werk Soester Courant van donderdag 13 december 1973 Het Centraal Bureau voor de Statistiek (C.B.S.) kampt met een groot tekort aan medewerkende gezinnen voor net onderzoek dat in 1974 zal word?, ge houden naar de uitgaven van werkne mersgezinnen. Met name in de gemeente Soest be staat een groot tekort aan medewer kende gezinnen. Voor het loon- en prijsbeleid is dit op. derzoek - ook wel budgetonderzoek genoemd - van groot belang. Dit bud getonderzoek is nl. noodzakelijk om de grondslag van de prijsindexcijfers van de gezinsconsumptie te kunnen ver nieuwen. In het bijzonder bestaat nog een groot tekort aan medewerking van werkne mersgezinnen uit de lagere inkomens groepen (dit zijn gezinnen met een netto gezinsinkomen van minder dan 1 17.000 per jaar). Maar ook aan mede werkende gezinnen met hoger inkomen bestaat nog behoefte. De volgende ge zinnen komen in aanmerking: werkne mersgezinnen bestaande uit echtpaar met een, twee, drie of vier kinderen jonger dan 15 jaar. Wat wordt gevraagd van de medewer kende gezinnen? Zij zullen een maand lang de dagelijkse uitgaven noteren. Een enquetrice van het C.B.S. zal het gezin hierbij zo nodig uitleg geven. Verder zal deze enquetrice het gezin in de loop van het jaar nog enkele malen bezoeken om te vragen naar de uitga ven voor duurzame goederen. De gegevens van de afzonderlijke ge zinnen worden strikt geheim gehouden; zij worden uitsluitend gebruikt voor het samenstellen van totaaloverzichten, waaruit geen enkele conclusie over het afzonderlijke gezin kan worden getrok ken. Uiteraard kost het noteren van de uit gaven enige tijd. Daar staat tegenover dat het C.B.S. aan de medewerkende gezinnen na afloop van het onderzoek een vergelijkend overzicht kan geven van de eigen gezinsuitgaven en de ge middelde uitgaven van de categorie ge zinnen waartoe men behoort. Op deze wijze krijgt men een goed inzicht in de manier waarop men zijn inkomen be steedt. Dit gebeurt echter - in verband met de noodzakelijke geheimhouding - alleen op verzoek van het gezin en clan niet op naam maar onder nummer. Alleen aan het medewerkend gezin zelf, aan niemand anders, verstrekt het C.B.S. deze gegevens. Na afloop van het onderzoek ontvangen de gezinnen, als blijk van waardering voor hun mede werking ƒ25,00. Het welslagen van het budgetonderzoek is in grote mate afhankelijk van de vrijwillige medewerking van de werk- nemersgezinnen waarop dit onderzoek is gericht. Het C.B.S. doet daarom een dringend beroep op de zojuist genoem de werknemersgezinnen aan dit budget onderzoek mee te werken. Zij, die bereid zijn aan dit onderzoek mede te werken, worden verzocht zich schriftelijk of telefonisch op te geven aan het C.B.S., afdeling Concumptie, Prinses Beatrixlaan 428, Voorburg, tel. 070-69 43 41 (toestel 2503). Wij vertegenwoordigen nagenoeg alle grote reisorganisaties. Gaarne zenden wij U geheel GRATIS de reisprogramma's toe. STEENHOFFSTRAAT 9a - TELEFOON 16571 en 14905 Officieel K.L.M.-agent voor Soest en omgeving. (Een echt reisbureau met jarenlange ervaring, heus er is verschil) In het jaarverslag over 1972 zegt de stichting Jeugdzorg Soest, dat bewust is gekozen voor de kwaliteit van het jeugdwerk boven de kwantiteit van het aantal bezoekers. Dat hield de mogelijkheid üt zich dat het aantal ingeschre venen sterk zou dalen, maar de terugloop beperkte zich tot circa 40, waardoor het aantal ingeschreven bezoekers per eind 1972 op 331 kwam. Daarbij wordt aangetekend dat circa 350 jongeren wel ongeveer het maximum aantal is dat in het clubhuis „De Vangrail" aan de Beetzlaan onderdak kan vinden. Door deZe gelijdelijk aan tot stand gekomen wijziging in de interne structuur van het clubwerk ver dween een groep bezoekers, die zich klaarblijkelijk alleen thuis schijnen te voelen in grote groepen. Aan de andere kant viel een toenemende belangstelling te constateren van be zoekers, die zich voor allerlei activi teiten willen inzetten. De leeftijdsopbouw in het verslag jaar was alsvolgt: 6 tot 11 jaar 23,5 procent; 11 tot 13 jaar 37,5 procent; 14 en 15 jaar 16 procent en 16 jaar en ouder 23 procent. De verdeling naar godsdienst geeft het volgende beeld: Geen godsdienst 52°/#; Rooms Katholiek 28%; Ned. Hervormd 9,5%; Gereformeerd 8,5% en „ove rigen" 2 Naast de vele werkzaamheden die onder leiding van de vaste staf wor den verricht wordt in het jaarver slag melding gemaakt van het op treden van de Californische zang groep „The Continental Singers" in het Openluchttheater, dat een uitver kocht „huis" trok. Verder wordt ge zegd dat men de medewerking van het college van burgemeester en wethouders en het gemeentebestuur bijzonder op prijs stelt, „niet alleen omdat men bereid is om het parti culier initiatief de helpende hand te bieden, maar ook om dat de ijskast- politiek van Den Haag getrotseerd werd". Dat resulteerde in het plan om het pand Molenstraat 142 voor jeugdwerk in te richten en waar in middels „De Praatpaal" in gevestigd is. Als Stichting Jeugdzorg Soest blijft het bestuur op het standpunt staan dat in het uitvoerende werk een le vensbeschouwelijke grondslag een noodzakelijk gegeven is. Men spreekt in het jaarverslag dan ook zijn er kentelijkheid uit voor de adviezen die men op dit gebied ontving van de Stichting Evangelisch Herstel en Opbouw. Ook zegt het bestuur de Vereniging De Soester Gemeenschap te zullen blijven steunen, in de hoop dat zij mag uitgroeien tot een orga nisatie die het welzijnswerk in Soest bestrijkt als representant van het particulier initiatief. Vorige week is op 77-jarige leeftijd plotseling overleden de heer C. J van Hengstum, de oprichter van Van Hengstum B.V. Apparatenbouw aan de Dorresteinweg. Wijlen de heer Van Hengstum begon indertijd een smederij aan de Mid delwijkstraat maar het bedrijf breid de zich uit en er werd een nieuw pand betrokken aan de huidige Pa rallelweg, waarin nu de Gemar is gevestigd. Vandaar verhuisde men enkele jaren geleden naar de Dorre steinweg De overledene was het oudste lid van de Soester Zakenkring en was ieder jaar weer present op de voet balavonden van de Soester Bedrijfs- sportcompetitie die georganiseerd worden onder auspiciën van de Za kenkring, en waar hij na afloop de prijzen uitreikte. De afdeling Soestdijk houdt op donder dag, 13 december 1973, 's avonds 7.45 uur, haar ledenvergadering in het wijk- gebouw bij de Emmakerk, Regentesse- laan. Kerstliturgie o.l.v. mevrouw Jo Wesselink-Lengkeek. Gasten zijn harte lijk welkom. In de nacht van zaterdag op zondag, om half vier, werd de 20-jarige mon teur H. R. G. uit Soest aangehouden, in verband met overtreding van het zondagsrijverbod. Zijn auto werd in beslag genomen. G. verklaarde door pech met zijn wagen zo laat op weg geweest te zijn. 48 Lepra-patiënten zullen geholpen worden dankzij geldelijke steun van leerlingen van de LTS „Eemland". In het kader van de Sint Nicolaas- viering brachten zij met de atractie „geld over de balk gooien" ƒ482,31 bij elkaar, waarvan 48 patiënten ge holpen kunnen worden. DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155 - 13991 of 14550 Einde Bosstraat rechtsaf De politie waarschuwt voor een onbe kende 20-25 jaar jongeman, die onder valse voorwendselen probeert bij vrou wen binnen te komen, die alleen thuis zijn. De man blijkt buitengewoon goed geïnformeerd te zijn over het doen en laten van de gezinnen bij wie hij aan belde. In twee gevallen deed hij een verhaal over een verhouding tussen zijn vriendin en de echtgenoot van de vrouw. Beide pogingen mislukten ove rigens. Het signalement van de man is: hippe figuur, circa 1,75 meter lang, slank postuur. Hij droeg een groot model bril en hij had een blauwe maxi-jas aan. Verder halflang lichtblond rossig krul lend haar. De politie verzoekt degenen die bezoek krijgen van een hun onbekende jonge man, die aan het signalement voldoet, direct het politiebureau te waarschu- LEEN- EN PACHTWET. Hoe groot is ca het bedrag geweest dat Amerika volgens de Leen- en Pachtwet, in de jaren 1940-'45 aan Rusland leende? En wat is hierop terugbetaald? Antwoord: De Lend-Lease Act (Leen- en Pachtwet) dateert van 11 maart 1941. De Amerikaanse interventie te gen Duitsland kreeg pas in december 1941 haar beslag. Vóór die tijd was reeds op 4 november 1939 de nieuwe Neutraliteitswet uitgevaardigd, die de mogelijkheid schiep de geallieerde oorlogvoering te begunstigen. Presi dent Roosevelt voerde sindsdien een sterke non-belligerentiepolitiek ten aanzien van Engeland en Frankrijk, d.w.z. dat de Verenigde Staten van Noord-Amerika niet aan de oorlog deelnam, maar wel een der partijen openlijk bevoordeelde. In ruil voor oorlogsmateriaal kregen de U.S.A. tal rijke steunpunten in Engelse gebieden, terwijl de Leen- en Pachtwet Roose velt machtigde tot verkoop, lening en verpachting van Amerikaans oorlogs materiaal aan staten-, waarvan de ver dediging in het belang van de Ame rikaanse veiligheid was. Na de Duitse aanval in juni 194J op Rusland pro fiteerde ook dit land, hoewel in veel mindere mate dan Groot-Brittannië. van de Leen- en Pachtwet. Aan de U.S.S.R. werd totaal ongeveer 11 mil jard geleend. Dit bedrag is. naar onze beste informaties, thans vrijwel afge lost. Het gaat tenminste nog slechts om een bedrag van ongeveer 150 miljoen dollar. SCHEEPSRAMPEN. Tijdens een no vemberstorm is ten zuiden van Zand- voort een Duits vrachtschip, de Hein- rich Podens, die leeg was, op het strand geslagen. Ten noorden van Zandvoort, tegenover de Zeeweg, liep een Italiaans beladen vrachtschip aan de grond. Allen zijn verdronken en bij reddingspogingen van de IJmuider reddingsboot is toen de reder Visser verdronken. Ook bij Den Helder is een Grieks schip op de dijk geslagen. Nu is mijn vraag: wat is de datum van deze strandingen. Ik meen de twintiger of dertiger jaren. Antwoord: Uw herinnering is goed. Hier volgen de data waarop de door u bedoelde schepen zijn verongelukt: Heinrich Podens, 24 november 1928 Salento, 26 november 1928. Eugenia, 24 november 1928. De tentoonstelling Kunstenaars voor Amnesty International in het Artishock gebouw, Steenhoffstraat 46, Soest is haar laatste week ingegaan. Nog tot en met zondag 16 december, dagelijks van 14 tot 17 uur is deze, niet alledaagse, tentoonstelling gratis te be zichtigen. Werk in zéér uiteenlopende technieken is op de expositie te bewonderen, zoals bronzen penningen, beeldhouwwerk, wandkleden, aquarellen, litho's, teke ningen, zeefdrukken, werken in olieverf, lino-grafieken, boekjes en etsen. In het weekend rukte de brand weer tweemaal uit; één keer voor een schoorsteenbrandje en een keer voor een vals alarm. Het schoor steenbrandje was uitgebroken in de woning van de familie De R. aan het Nassauplantsoen en het ging gepaard met veel rookontwikkeling. Bran dende houtdeeltjes van de open haard zetten waarschijnlijk een vervuild rookkanaal in vlam. De brandweer beperkte zich tot het schoonmaken van de schoorsteen. Een brandalarm voor het Hotel Bos en Duin aan de Bosstraat bleek vals te zijn. Toen politie en brand weer arriveerden bleek niemand iets van een brandmelding af te weten. Een onbekend gebleven automobilist vernielde met zijn wagen een boomp je en twee omheiningspaaltjes in het Nassauplantsoen Sporen wezen uit dat hij waarschijnlijk geslipt ls en over het gazon het boompje raakte. De politie stelt en onderzoek ln. KJ Ruim 44 van de geënqueteerde leden van de openbare leeszaal en biblio theek te Soest geeft te kennen dat zü wensen hebben ten aanzien van het boekenbestaand. De overigen zijn tevreden of hebben zich nog geen mening gevormd, omdat men pas kort leest. Over de service is men over het algemeen wel tevreden: een klein aantal per sonen maakte opmerkingen over een stugge behandeling, maar daar staat tegenover dat een 25-tal mensen hun tevredenheid in zeer lovende bewoordin gen uitten. Dit zijn twee conclusies die getrokken konden worden uit de enqueie, die in de maand oktober in de bibliotheken onder de lezers vanaf 14 jaar. Van de circa 4900 leden die de bibliotheek telt, namen er 1789 aan de enquete deel, t.w. 1360 lezers van de centrale aan de Alb. Cuyplaan; 152 van Soest-Zuid en 277 van Soesterberg; of wel 45% van de lezers van de centrale. 25 van Soest-Zuid en 40 van Soesterberg. Daaronder bevonden zich zeer veel jon geren; 656 tot 20 jaar; 642 van 20 tot 40 jaar, 317 van 40 tot 60 jaar en 174 boven de 60 jaar. 1142 dames vulde het enquêteformulier in en 647 heren. 98 van de lezers onder de 20 jaar is scholier; werkende jongeren blijken nauwelijks gebruik te maken van de bibliotheek. Bezoekfrequentie 65 van de geënqueteerden zegt één of meer keer per week de bibliotheek te bezoeken; 256 in ieder gevallen meerdere keren, 906 één keer; 511 één keer per maand. 44 één keer per twee weken en 72 minder dan één keer per maand. 340 leden nemen per keer vijf boeken mee; 51 vier boeken; 750 drie boeken: 646 twee boeken en 2 één boek. Geble ken is ook dat de meeste lezens van de centrale drie boeken per keer mee nemen; in Soest-Zuid en Soesterberg twee a drie. 241 leden zeggen dat er te weinig fa milie- en streekromans zijn; 111 missen avonturen-, spionage- en detective ro mans, 92 oorlogsromans, 139 historische romans, 139 literaire romans; 27 boeken over economie; 62 over opvoeding; 119 over sport- en vrije tijdsbesteding; 104 over geschiedenis; 3 kookboeken, 6 godsdienst, 3 strips en 37 missen bui tenlandse romans en dan speciaal en gelse romans. Een enkele gaf op dat ingebonden tijdschriften niet op tijd in de uitlening kwamen, de kollektie va ker gewisseld moest worden, er meer informatie over nieuwe boeken gege ven moest worden en ook was er één die vond dat de bibliotheek te veel geld uitgaf aan tijdsehrijften. Uit de opmerking bleek wel dat niet iedereen op de hoogte is van het aanwezige ma teriaal in de vorm van krantenknip sels, brochure's en andere dokumenta tiemateriaal. 'Ook waren er nogal wat opmerkingen en wensen betreffende de openingstij den. 43 gaven te kennen dat de biblio theek op ochtenden open moest zijn; 73 wilden meer avonduren dat zij terecht kunnen; 23 de zaterdag en ook nog één die tussen de middag naar binnen wil. Over de service is men in 't algemeen tevreden, zij het dan een klein aantal opmerkingen maakt over te stugge be handeling bij de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan. Enkelen zijn er ook. die vinden dat de aanvragen te lang duren, de atmosfeer in de bibliotheek „te warm en te droog" is, de boete te hoog is, het uitleensysteem niet deugt de uitleentermijn langer moet zijn, men meer boeken moet kunnen meenemen een katalogus uitgegeven moet worden, op kasten en boeken duidelijkere aan duidingen moeten worden aangebracht en dat de diskotheek te duur is. Ook is er één die vindt dat de kasten van de bibliotheek in Soest-Zuid te laag zijn en ook één wil een koffie automaat. Een specifieke klacht uit Soesterberg betreft het rumoer. Over het algemeen maakt het lezerspu bliek zijn wensen en klachten niet vaak bekend aan het personeel. Er zijn meer wensen dan het personeel wist en het zou daarom aanbeveling verdienen, zo concludeert men, het de lezers mogelijk te maken op een andere manier hun wensen en klachten te spuien. Het plaatsen van ideeënbussen of Iets der gelijks zal waarschijnlijk de inspraak bevorderen, denkt men. Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 30.000 stuks hoendereieren in prijzen van ƒ19.50 tot ƒ21,00. Mid- denprijs ƒ20.50. Prijs per kg ƒ3,20. GENTLEROY VERKRIJGBAAR BIJ: HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST Deze week ls het 25 jaar geleden dat de eerste internationale definitie van de rechten van de mens - De Universele Verklaring van de Rechten van de Mens - door de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties werd afge kondigd. Dit gebeurde op 10 december 1948. Deze datum wordt ieder jaar her dacht als de Dag van de Rechten van de Mens. Deze uit een dertigtal artikelen be staande verklaring geeft een opsom ming van een groot aantal rechten en vrijheden die de mens moet hebben; die ook door regeringen van alle lan den dienen te worden gewaarborgd. Helaas is dit niet overal in de wereld het geval. In de Oostbloklanden, de derde wereld en ook zelfs in enkele landen in West Europa zijn de Rechten van de Mens niet voldoende gehandhaafd, ondanks dat vele regeringen zich verplicht heb ben dit wel te doen. Amnesty International werkt met alle kracht aan de handhaving van deze artikelen, in het bijzonder de artikelen 5, 9, 18 en 19 van deze verklaring. In artikel 5 staat: Niemand zal onder worpen aan folteringen, noch aan wre de onmenselijke of onterende behande ling of bestraffing. Artikel 9 zegt: Niemand zal onderwor pen worden aan willekeurige arrestatie, detentie of verbanning. Artikel 18 vermeldt dat iedereen recht heeft op vrjjheid van gedachte, gewe ten en godsdienst, en artikel 19 geeft ieder het recht op vrijheid van mening en meningsuiting. Deze artikelen werden ln 1961 door Amnesty International onder meerdere als uitgangspunt gekozen voor het werkprogramma van deze organisatie. Hierop zijn een aantal praktische akti viteiten gebaseerd. De Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty Internatio nal heeft voor belangstellenden een ;ratis exemplaar van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens beschikbaar, waarbij tevens de werkwijzen en uitgangspunten van Am nesty zijn vermeld. Men kan deze uitgave gratis per post ontvangen door aanvrage bij het secre tariaat Wiardi Beckmanstraat 320. Soest, tel. 17001. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk. Regentesselaan- 10 uur ds. D. H. Bosma. H.A. 19 uur ds. J- W B. Smit, Vlootpred. ..De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. J. W. B. Smit, vlootpred. Donderdag 20 december. 19.30 uur gezamenlijk zingen met het nieuwe liedboek. Ichtuskerk, Albcrt Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J Smit. Voorbereiding H.A. Zonnegloren 10 uur ds G Rang (Ger In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Jeugdkerken 10 uur Ellheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool. Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 10 uur ds. H. J. Barvinck, Baarn. 17 uur ds. G. Rang. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 10.30 uur ds. K. A. Firet, De Bilt 17.00 uur ds. M. Wilschut. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur ds. M. Wilschut. 17 uur ds. K. A. Firet, De Bilt. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rrmbrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur ds. R. Zijlstra, Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 uur ds. Rutters, Baarn. 19 uur ds. Bijleveld» Bussum. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds J. van Haaren. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. Zondag geen dienst. Woensdag 19 december, 20 uur, ds. H. A. Agtereek. Schaapskooi. KI. Engendaalweg 52. Zaterdag 16 uur, ds. A. A. Kleijne. Zondag, 16 uur, H.A. Babycréche en kinderdienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. J. B. Suurmond, Baarn. Hervormde kerk. 10 uur ds. F J. Th. van Boven. 10 uur jeugdkapel. 19 uur H.A. en prediking. STERRENBERG 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. Joh. W. Hilverda, Hil versum. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem„ Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-14785 ZONNEGLOREN, telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18.45-2030 uur. Kraamafdellng: Als boven le klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. IF.KENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15 00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15 00 en 18.30-20.30 uur kinderafdeling: dagelijks 14 30-15.0C eD 17 30-19 30 uur ST ELISABFTB AMERSFOORT lelefooo (03490) 22444 3e klasse^ lagelijks 14.00-14.45 en 19.00-1945 klasse afd.: lagelijks 11.00-11.30 14.00-14 45 en 19 00-20.01 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.45 en 19.15-20.15 klnder-afd.: dagelijks 14.15-1445 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 13 45-14.15 en 18.30-19 15 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: lagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd. <inder-afd.: dinsdag, donderdaa en zondag 14.19 14.45 naandag, woensdag, vrijdag en cater dag 18.30-19.01 Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. fn de week H missen te 8.30 en 19.30 Parochie Soestdijk. Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Jinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat. tel 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 en 11.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zondag 9.30 uut Hoogmis, 11.30 uut Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk. Soesterberg. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 uur hoogmis en 11.30 uur met zang. SOEST De artsendlenst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815 en P. H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210. Het ls aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend door A. W. Moll. Paltzerweg 299. Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur Wolverlei-Apotheek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Extra apotheekdlenst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. K, Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 12902 en zr. S. Visser, W. Beckman straat 258. tel. 14365. Weekavonddlenst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur Zr. J. v. d. Grootevheen, Talmalaan la, tel. 16355 en Zr. J. van Druunen, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-1540. Spreekuur medisch Centrum, Nieuwe- weg hoek Smits weg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, tel. 18770 (ook antwoordapparaat). STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuls". Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19004. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur ln „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster.: Mevr, E. Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam- weg 34. teL 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraat 25, Amersfoort Telefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartseri, Spoorstraat 9. Baarn tel. 02154-5802. OPEN BEJAARDEN WERK Uitgaande van de Stichting Fed. Raad vJi Bejaardenwerk Soest: „Anna Paulownahuls", Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19289. Spreekuur; maandag lol en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Eiken" Dlensiencentrum Soesterberg. tel (03463)- „De Drie Dorpsplein. 1402. Spreekuur: maandag, woensdag, vrij dag 10-00-11.00 uur Maatsch, werkster: mej. A. H. Fran- kena. Warme maaltijdenvoorziening, Infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk- Mevi E. B. Jonker-Pott, Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261 Soesl Mid den: Mevr M A Jansen- Moesen- öroeck Kerkpad a.2. 57 re] 15588. Suest-zuid Mevr S Steendijk-Geer- 'Jngs Bartolottllaan 16 tel 16389 Soeslervcen tir A van Schemenzeel Veenbesstraal 430 tel 14782 Soesterberg Mevr J Hoekstra-Ger. kes Prol Lorent.zlaan 23. lel 33463- 1991 Bejaardcnwacbl Soest: Bereikbaar vla de navolgende tel nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Voor Informaties öetrefiende pedlcu- redlenst, koffie-ochtenden, zangkoor, gymnastlekcursussen, sociëteiten. Cul tureel seniorenpaspoort tb.v. bejaar den: Bureau projektlelder: A F. van de Genugten, „Anna Paulownahuls" Burg Grothestraat 51. tel. 19289 (bij voorkeur bellen tussen 9.00-10.00 uur). Telefonische Hulpdienst 't Gooi 02150-45555 24 uur oei dag Hulpcentrale Soest Telefoon 18867 of 12894 (liefst vóór 9 uur 's morgens) Stichting rechtswinkel Amersfoort. Bergstraat 25 Amersfoort Geopend: maandagavond van 19-21 uur donderdag van 15-21 uur.

Soester Courant | 1973 | | pagina 15