7 Pannekoekenboerderij „De Smickel" aan de Lange Brinkweg ■TI3END SHOP JEANSSHOP HOMEE e óterren voorópeilen KRUISWOORDPUZZEL *C*<M SOEST „de Spiekersjop" Bestel tijdie uw ORCHIDEEËN KERSTSTUK. Vanaf a.s. zaterdag 15 december geopend Doorrijder na aanrijding achterhaald ,^Boutic\ue deó ^leuró" Kom eens kijken in onze kas en zoek zelf uw orchideeën voor Kerstmis uit. Onderlinge klaverjas- wedstrijd tussen brandweer en politie Aanbesteding Overhees le fase V.V.V.-NÏEUWS DAAR KOMEN DE SCHUTTERS Keukenbrandje U kunt niet alles weten Nieuwjaars wensen Geslaagd outique J-leuró Cyclatne's Azalea's - Kerststerren Kerststukjes etc. Tevens uw bloemist Soester Courant van donderdag 13 december 1973 Aa zaterdag 15 december wordt aan de Lange Brinkweg 26 de pannekoeken boerderij „De Smickel" geopend; de eerste en enige pannekoekenboerderij In Soest, waar men tot acht uur 'a avonds terecht kan voor een keus uit meer dan 40 verschillende soorten pannekoeken, een boeren Soester koffietafel, een uitsmijter en een warme of een koude alcohol vrije drank. Een enig doel voor een wandeling of fietstocht op de auto-vrije zondag, voor een kinderpartijtje of voor eenvoudige zakenlunch. Ton Meijer (31) is de eigenaar van de boerderij en de initiatiefnemer voor deze eetgelegenheid. Hij was tot voor kort bedrijfsleider bij de Edelsteen slijperij „De Sprong", een onderneming die grote landelijke bekendheid ge niet. Dag in dag uit staan er toering- cars uit het hele land. Die bezoekers méér te kunnen bieden, was de basis van waaruit de pannekoekenboerderij ontstond. „Mijn gedachten gingen uit", aldus Ton Meijer, „naar demonstraties van oude ambachten, glas blazen, leer bewerken, potten bakken, klompen maken, man den vlechten, klaarsen maken enz." De naam was er al voor gevonden; „Het Gilde Huijs". Die zal mogelijk in de niet al te verre toekomst toch wel dienst gaan doen, want de plannen lig gen klaar. Er bestaat echter op dit moment een commerciële moeilijkheid om die plan nen uit te voeren; toen de boerderij (toevallig gevonden) gekocht was en het idee „oude ambachten" wat vastere vorm kreeg, kwam automatisch de eco nomische haalbaarheid te voorschijn. Bij de oud-dienstplichtig legerkok Meijer ontsproot toen de gedachte aan een pannekoekenboerderij. Die is zaterdag gereed. De deel is inge richt voor de ontvangst van circa 80 eters. Voor hun ogen worden de panne koeken gebakken op een hele batterij gaskomfoors. En daarmee is dan de volgende stap gezet op het pad voor een soort cultureel centrum aan de Lange Brinkweg. Naést de pannekoekenboerderij is ge vestigd het atelier „De Schaapskooi" van mevrouw Marcus, waar kleding wordt gemaakt van handbedrukte stof fen, schapewollen artikelen en exclu sieve snuisterijen worden verkocht. In het voorjaar hoopt Ton Meijer te kunnen starten met de demonstraties van de oude ambachten. Voor de am bachtslieden is een ruimte met een op pervlakte van 200 m2 beschikbaar. Die ruimte moet nog geheel ingericht en afgewerkt worden, net als de entourage rond de boerderij, waar ondermeer enkele terrassen komen en een behoor lijke speelgelegenheid voor kinderen. Wat klein-vee loopt los rond. Die vee stapel bestaat uit een geit, enige tien tallen kippen, een hond, wee poezen en straks nog een paar lammetjes. Ruimte is er in overvloed, ook voor het parkeren van auto's. Bijen In deze landelijke toestand past uiter aard ook een imker. Met de Soester bijenhouder Chris Uiterwijk, die tegen de boerderij aan woont, werd een af spraak gemaakt over het houden van lezingen met dia's over het leven van Een kijkje in de open keuken, waar ten aanschouwe van de gasten de pannekoeken gebakken worden de bijen. Een bijzonder gelukkige greep, want Uiterwijk heeft met zijn lezingen reeds naam gemaakt in Soest. T.z.t. waarschijnlijk ook in het voorjaar, wordt bij de ingang nog een bijen,,stal" gebouwd. De lezingen over de bijen zullen gehouden worden op de zolder boven de deel. Macrobiotische maaltijden Het ligt in de bedoeling dat éénmaal per week macrobiotische maaltijden worden klaargemaakt, voorzover er be langstelling voor bestaat. In het begin op een avond in de week, waarvoor men telefonische afspraken moet ma ken. Een specialiteit wordt ook de kruiden thee en de vruchtenkoffie, een produkt van vijgen, eikels, cichorei en rogge. De pannekoeken worden gemaakt van beslag van witte bloem of van beslag van steengemalen volle granen, die bio logisch geteeld zijn in het zuiden van Frankrijk en waar geen kunstmeststof fen aan te pas gekomen zijn. Voor de eierpannekoeken worden eieren ge bruikt van boerenerfkippen, loslopende kippen en niet van zgn. batterij-kip pen. Men behoeft geen fijnproever te zijn om het verschil te merken. 't Doet nogal milieubewust aan, maar dat gebeurt zonder enige overdrijving en vooral met het oog op de smaak, die van ongespoten grondstoffen nu een maal beter is en vanzelfsprekend ook gezonder. Vanaf zaterdag kan men er terecht en dan verder iedere dag, behalve 's maan dags, van 12 tot 20 uur. Maandag is de boerderij in principe gesloten, maar voor groepen zal zeker een uitzondering gemaakt worden. De 67-jarige H. A. O. uit Nederhorst den Berg. die, na op het fietspad langs de Van Weedsetraat een aanrijding veroorzaakt te hebben, doorreed, kon door een achtervolgende automobilist worden achterhaald. Tengevolge van de aanrijding werd de 21-jarige student J. W. K. dus danig gewond, dat hij per ambulan ce-auto naar ziekenhuis Zonnegloren vervoerd moest worden. Na behan deling kon hij naar huis terugkeren. K. reed op het fietspad richting Amersfoort en werd daar aangere den door de automobilist, die vanuit de berm aan de overzijde van de straat, tegen het daar geldende ver bod in, haaks de weg over stak, om het Nassauplantsoen op te rijden. De student kwam met zijn bromfiets te vallen en schoot met rijn hoofd te gen een muurtje van „Lindenhof". Dankzij het feit dat hij een helm droeg, bleven de verwondingen be perkt. Horizontaal: 2. weekdier; 5. heldendicht; 8. telwoord; 10. vriendin (fr.)12. koraaleiland; 14. meisjesnaam; 16. jongensnaam; 17. land In Z.-Amerika; 19. tijdperk; 21. fami lielid; 23. soort anker; 25. smalle strook; 27. jongensnaam; 29. bijb. naam; 30. moesplant; 32. rekening; 34. gehoor zaal; 36. opgedragen werk; 38. insect; 40. oosterse titel; 42. Rusland; 44. zoog dier; 46. pers. vnw.; 47. peulvrucht; 49. breekbare; 51. kindergroet; 53. rivier in Spanje; 55. vorm van azen; 57. ver driet; 59. tijdperk; 60. slot (Duits) 62. larve; 64. eil. in de Ind. archipel; 66. schoorsteenvuil68. vod; 70. soort kwarts; 72. stel; 74. ind. dakbedekking; 76. vogelproduct; 77. godheid; 79. weer klank; 81. en anderen (afk.); 83. dun weefsel; 85. kleur; 87. slot; 89. vernis; 90. weekdier; 91. plaats. Verticaal: 1. verpakkingsmiddel; 2. zangnoot; 3 slimme; 4. voertuig; 5. en omgekeerd (afk.); 6. voornemen; 7. eng. titel; 8. titel (afk.); 9. vulkaaninhoud; 11. ge bruik in kleding; 13. bloem; 15. deel v.e. bijenkorf; 18. insecteneter; 20. vul kaan; 22. openbare betrekking; 24. ad vies; 26. beetje; 28. welopgevoede vrouw; 29. godheid; 31. vogel; 33. kleur; 35. melkklier; 37. geneesheer; 39. regel; 41. putemmer; 43. plaats; 45. pl. in Gel derland; 48. jongensnaam; 50. naarling; 52. bloedvat; 54. jong kind; 56. tijdperk; 58. rivier in Spanje; 59. vogel; 61. Ned. Inst. v. Publ.Opinie; 63. deel v. Ameri ka; 65. pl. in Zeeland; 67. pl. in O.- Europa; 69. niet dicht; 71. meisjesnaam; 73. deel v. e. kachel; 75. lastig werk; 78. elasticiteit; 80. col. arbeidsovereen komst (afk.); 82. groet; 84. klein per soon; 86. fr. pers. vnw. 88. hetzelfde Steenhoffstraat 1-3 - Soest Telefoon 02155 - 12455 Op initiatief van de brandweer werd j.1. vrijdagavond in de grote zaal van de brandweer, een onderlinge klaver- jaswedstrijd gehouden tussen leden van de vrijwillige brandweer en van de politie, dit in tegenstelling van vorige jaren, toen een z.g. competitie werd ge speeld. De belangstelling voor een com petitie was niet zo erg groot meer, daarom werd besloten onderling te spe len. Van de brandweer waren tweeëntwin tig deelnemers(sters) aanwezig en van de politie zesentwintig, zodat aan twaalf tafels gespeeld kon worden. De brandweer-commandant, de heer J. F. Groart opende de avond met een welkomswoord en hoopte op een gezel lige wedstrijd. De uitslag werd: 1. H. v. d. Baan (br.) 5810 p. 2. Mevr. v. d. Baan (br.) 5728 p. 3. Mevr. Jehee (pol.) 5606 p. 4. H. Dob- ben (pol.) 5563 p. 5. Mevr. Immerzeel (br.) 5441 p. 6. R. ten Hove (pol.) 5385 p. 7. B. Fabriek (br.) 5246 p. 8. J. Dijk stra (pol.) 5115 p. 9. J. F. Groart (br.) 5109 p. 10. J. Jurriëns (pol.) 4922 p. 11 C. J. Olieman (br.) 4859 p. 12. C. J. Onvlee (pol.)) 4828 p. 13. .T. van Leek (br.) 4820 p. 14. Mevr. Den Hartog (pol.) 4803 p. 15. Ruiter (br.) 4739 p. 16. Mevr. Van Assen. 4679 p. 17. Kerens (pol.) 4666 p. 18. M.v. d. Linden (pol.) 4656 p. 19. C. van Doorn (br.) 4588 p. De troostprijs was voor de heer S. Jongepier van de politie, die slechts 3344 punten wist te behalen. De heer Groart reikte de prijzen uit. Donderdagmorgen werd door de direk teur van gemeentewerken, de heer H. J. v. cL Dussen, publiek aanbesteed, werk in Overhees le fase, met aanleg vijvers en bouwwegen. Van de zijde der aannemers bestond hiervoor grote belangstelling. Niet min der dan twee en tachtig bestekken en tekeningen waren aangevraagd. Toch leverden maar slechts zestien aanne mers hun inschrijfbiljetten in. De uitslag was: Fa. Van Plateringen en zn. Amersfoort, f 394.000,-. J. de Rooij, Vleuten, f 378.000,-. Fa. Hogenbirk, Laren, f 372.000,-. Fa. De Rooij, Vleuten, f 345.000,-. Fa. Van Asch, Soest, f 340.000,-. Fa. Schoonhoven, Veenen- Jaal, f 329.000,-. LARECO B.V. Arnhem, f 328.700,-. Korting, Tuindorp Oostzaan, f320.000,-. Nusselder, Eist, ƒ318.000,-. Eemstreek, Leiderdorp, 313.040.-. Gebr. Kooiman. Muiden, 293.500,-. Smalle- gange, Aerdenhout, 288.730,-. P. de Visser, Werkendam, 280.000,-. Fa. Van Heel, Kerkdriel, ƒ279.500,-. Gebr. v. d. Heuvel, Driebergen, ƒ275.000,-. ALME- RE, Bunschoten, ƒ202.000,-. De begroting bedroeg ƒ331.500,-. De gunning wordt later bekend ge maakt. Het Nationaal Bureau voor Toerisme is met een praktisch vouwblad over de Hollandse campings voor de dag gekomen, waar de aanstaande kam peerder zeker zijn voordeel mee kan doen. Wij brengen dit graag naar voren, omdat op eenvoudige, maar duidelijke wijze de gegevens in dit blad zijn verwerkt. De voornaamste bijzonderheden vindt U vermeld. Wij hopen deze week, volgens belofte, ook het bekende boekje Holland Camping te ontvan gen, dat in een gewijzigde en verbe terde vorm zal worden aangeboden. U kunt er ons altijd even over bel len, wanneer U juist op deze( gids Uw zinnen heeft gezet. Langzaam aan komt het nieuwe ma teriaal binnen en het is zaak om er zo vlug mogelijk bij te wezen, als het gaat om vakantie in eigen land Een uitgebreid informatieblad over alle voorstellingen in de maanden de cember en januari van de Stads schouwburg te Utrecht kunnen wij U ook bieden. Behalve de aankondiging der stukken, wordt uitleg gegeven van de inhoud, zodat U naar smaak kunt uitzoeken. Zoals gebruikelijk worden de volks zang-kerstliedavonden ook dit jaar weer gehouden. Veel bekendheid verwierf Renske Nieweg in Amers foort door haar bijeenkomsten in de Markthal, waar ieder die stem heeft om te ringen, of een snaar- of tok keiinstrument bespeelt, hartelijk wel kom is om mede te werken. Men moet zich tevoren voorzien van olaatskaarten, die op Zonnehof 8 ver krijgbaar zijn, alsmede de muziek. Ook 's avonds aan de zaal, tenmin ste als de voorraad dit nog toelaat. De aanvang van dit gebeuren is 19.30 uur in de Markthal op zaterdag, 15 december. Maar ook in Soest kunt U meezingen bij de Volkskerstzang, die op woens dag, 19 december, om 20.00 uur, in de Julianakerk, Julianalaan 19. gehou den wordt. Het plezier van samen te ringen kan gelukkig nog door nie mand op de bon gezet worden. In Utrecht kunt U op 20 december de Volkskertzang meemaken in de Margriethal aan het jaarbeursterrein (Croeselaan). terwijl U op zondag, 23 december ook alweer zelf met een eigen instrument kunt meedoen aan het Kerstconcert in het Slot van Zeist. Aanvang 14.00 uur. Dit con cert wordt georganiseerd door de Vereniging voor Huismuziek. In Baarn valt er voor muzikale kin deren (de leeftijd ls gesteld van f tot 16 jaar) een Kerst Speel-in te be leven, een speciaal Kinderconcert. Wie geen instrument bespeelt, kan ingedeeld worden bij het slagwerk. Inlichtingen kunt U telefonisch ver krijgen via de nrs.: 02154-4263 of 5798, 7395. In het Singer Museum te Laren (N.H.) wordt de tentoonstelling Zilveren Camera gehouden (beste persfoto van het jaar). Voor de fotografen onder U een expositie om niet aan voorbij te gaan. En wilt U op het gebied van beeldende kunst iets bij zonders zien, duikt U dan meteen 't prenten-kabinet van hetzelfde muse um in voor de prachtige werkstuk ken (monotype) van Fie de Ferrante Een vrouw, die op latere leeftijd tot deze grote bloei is gekomen. Voor de kinderen is er in Laren al tijd op woensdag en zaterdagmiddag Poppentheater Piccola ('t Paadje 18 tel. 02153-6731). Laren is met de bus gemakkelijk bereikbaar via Baarn en Hilversum. Vanaf Baarn met buslijn 36, steeds 13 minuten vóór het hele uur. Er is van alles waaruit U kunt kiezen, maar vergeet U in de eerste tt e KADOBON niet, waarmee U familie, vrienden of medewerkers gelukkig maakt. vw kan ar U mee helpenl Er is bij de landmacht een hevig conflict, dat loopt in de hoogste gelé-d'ren. Een hoge off'cier heeft het nu maar vertikt, hij laat zich niet langer verné-d'ren. Hij werd gepasseerd en hij is daardoor boos, hij nam zijn ontslag en is nu werkeloos De strijdmacht is hierdoor niet meer zo paraat, want d'hoge off'cieren zijn onderling kwaad. Waar moet dit nu heen als de vijand verschijnt, wanneer nu de top van het leger verdwijnt? En houden de heren nu ook het belang van het vaderland hoog tot d'hoogste in rang? Een goed officier is een man van lef, en duidelijk voorbeeld van de plichtsbesef. Hij gaat ook eerst heen als de strijd heeft gewoed, de slag is verloren, zodat hij wel moet. Maar tijdens de vrede, een vrede in 't klein, moet bij alle crises, één extra nog zijn. Vermoedelijk als gevolg van verhit ting van een pan met vet, ontstond brand in de keuken van de familie D. aan de Soesterbergsestraat 120b. Vóór de komst van de brandweer die met twee wagens uitrukte, had- den de bewoners de vlam reeds ge doofd. Het vuur tastte ondermeer de afzuigkap boven het fornuis aan, terwijl het interieur had te lijden van de rookontwikkeling. De afzuig kap werd door de brandweer verwij derd. Gooi een kapotte bal niet weg. maar maak er een vangbakje van om uw verfkwasten in te zetten. Een enkele grüs geworden hoofdhaartje verdwijnt reeds door toevoeging van wat azijn in het waswater. Vers brood mag u nooit in de trommel opbergen vóór het helemaal is afge koeld. Hebt u ranzige boter, gebruik deze dan uitsluitend voor het braden van vlees. Door toevoeging van een klein stukje ui voorkomt u de nare smaak. Een uit de muur losgelaten spijker kunt weer muurvast zetten door deze te om wikkelen met watten en daarna in [ipsbrij te dopen. Daarna weer in het zelfde gat slaan en na een dag zit de spijker vast. Is er, na gebruik van benzine, een kring ontstaan in uw kleding, bestrooi leze dan met talkpoeder, daarna uit borstelen. Spiegels moet u niet daar ophangen waar deze zijn blootgesteld aan zonne stralen. Het kwikzilver kan de stralen niet verdragen, waardoor het glas vlek kerig wordt. In het laatste nummer van ons blad van dit jaar, dat op 28 december verschijnt, zal er ge legenheid zijn een nieuwjaars wens te plaatsen, waarmee men zakenrelaties, vrienden en ken nissen het beste voor 1974 kan Deze wensen kunnen dagelijks van 8.30 tot 12.30 en 13.30 tot 17.30 uur aan ons kantoor wor den afgegeven. Geslaagd voor het diploma Steno grafie Nederlands 100; de dames Bakker, De Graaff, Roeten en Schaapherder. Voor het diploma Ste nografie Nederlands 125 slaagden de dames Van Ooyen, Lusten houwer (met lof), Rasch (met lof) en Rood en- burg. Steenhoffstraat 66 - TeL 18644 STEENHOFFSTRAAT 1-3 - SOEST - TELEFOON 02155 - 12455 Teven® grote keuze in Zie de waardebon elders in de krant VOOR DE WEEK VAN 13 DECEMBER T.E.M. 20 DECEMBER 1973 RAM 21 maart-20 april Over het algemeen een prettige week. Let er echter wel op, dat de,romantiek er niet met u vandoor gaat! U dobbert ietwat teveel op de de stroom, van uw gevoelens voort. Het staat niet vast, dat uw partner even vlot zal meedob- beren. Zakelijk gesproken, heeft u niet te klagen, maar u heeft wel neiging sommige dingen te verwaarlozen. Juist vanwege die romantische bevlieging. En dat kan niet STIER 21 april-20 mei Geen gebrek aan werk deze week. In tegendeel, u doet eigenlijk nog steeds teveel. Houd de boot af en ga niet in op verzoeken om medewerking, hoe vriendelijk ze ook gedaan worden. Wijs ze maar even vriendelijk af. Werk eerst oude taken af. Dat wil deze week juist goed lukken. Profiteer van die omstandigheid! TWEELINGEN 21 mei-20 juni Een bepaalde ingewikkelde kwestie na dert haar oplossing en men vraagt u om advies daarbij. Dat brengt u ietwat in verlegenheid, want u kunt heel goed het standpunt van anderen ook zien. Overhaast u dus niet. Ga kalm met uzelf te rade, of met een heel ver trouwde figuur. Een goede oplossing is mogelijk. Onverwachte ontmoeting en interessant nieuws te verwachten. KREEFT 21 juut-20 iuli Prettige week voor mensen, die aan de ;tudie zijn. Het wil goed lukken en u heeft er zin in. Artiesten onder u heb ben goede Ideeën en opdrachten zijn niet buitengesloten. Of binnen afzien bare tijd! Gokjes moeten worden afge raden, ook het uitlenen van geld aan ietwat te vlotte figuren. Een gesprek met iemand doet u van idee verande ren. LEEUW 21 juli-20 augustus Gezellige week mogelijk. Wees even wel niet te kritisch. U ziet uw omge ving soms door een speciale bril en voelt dan neiging, om iedereen om te turnen. Dat kan gestrubbel veroorza ken. U voelt u wat beter en uw moed is aan het terugkeren. Als u ergens geen zin in heeft en e ris ook geen haast bij, laat de boel dan maar waaien. Houd uw krachten paraat voor die aan gelegenheden die voorgaan. MAAGD 21 augustus-20 september Kalme week. Dat betekent niet, dat u weinig te doen heeft, maar er wordt van buitenaf weinig aan u getrokken Daardoor kunt u rustig afwerken, wat u onderhanden heeft. Luister niet te veel naar iemand, uit uw naaste om geving, die u een bepaalde kant op wil duwen. Het is goed bedoeld, maar het is niet de kant, die u ligt en die u ge luk brengt. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Dit kan een goede week worden, als u strijd tegen de neiging iemand een vaas naar het hoofd te gooien. U bent een tikje aan de opstandige kant en ze moeten u niet te na komen. Goed. Laat dat evenwel niet uitgroeien tot gekib bel. Blijf lekker in uw eigen hoekje en werk uw ideeën uit. Een ernstig ge sprek doet u sommige dingen duidelijk worden. SCHORPIOEN 21 oktober-20 november Gezellige week. U heeft het gevoel, dat u eindelijk met de meeste dingen klaarkomt en dat u kunt beginnen aan die, waar u zin in heeft. U loopt al een poos met ideeën rond, die eenvou dig niet aan beurt komen, omdat er telkens wat anders aan de hand is. Maar nu kunt u aan de slag, Wie u nu nog wil storen, stuurt u maar een eind je om! BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Houd de teugels strak, deze week. Er rit verschil van neming in de lucht. Zelf bent u geneigd, op te vliegen, in- plaats van kalmweg uw bezwaren te uiten. Aangezien er een belangrijke be slissing te nemen valt doet u er goed aan, vooral ten opzichte van uzelf kri tisch te blijven. Geen scherpte, maar vriendelijkheid en tact. Denk aan de vliegen en de honing STEENBOK 21 december-20 januari Laat u ook deze week niet van de wijs brengen. U heeft een goed plan en u moet u niet laten dwarsbomen door bijkomstigheden. Stuur ze maar met een kluitje in het riet, en zet uw zin gemoedelijk door. Op tijd rusten en mediteren zijn de dingen, die u het beste bekomen en de nodige kracht ge ven. U heeft er bovendien recht op, want er kan een drukke tijd komen. WATERMAN 21 januari-20 februari Er bestaat een kans, dat u deze week mensen in uw omgeving op stang jaagt met een zeker betweterij uwer zijds. Zelfs al bent u zeker van uw zaak, breng dan uw argumenten met diplomatie aan de man. Vooral, als u deze week vergaderingen heeft of er gens voorzitter van bent. U bedoelt het goed. maar u bent een tikje moe en ge prikkeld. VISSEN 21 febmari-20 maart Kans op een vrij lange reis in de naas te toekomst. U heeft veel voor te be reiden en te regelen. Uw stemming schommelt tussen heel tevreden en een tikje nostalgie om wat voorbij ls. Zo is het leven, we kunnen niet alles hebben. Wees niet te gesloten tegen degenen, die recht hebben op uw vertrouwen. Het kan een indruk van koelheid ge ven, die u helemaal niet bedoeld. u

Soester Courant | 1973 | | pagina 7