Nationale Kerstwielercross van „Tempo" RADEMAKER Sportzaal „De Bunt" officieel geopend SHOP JEANSSHOP voor al uw m .SMITSHOr SOEST SPORTEN AUTORIJSCHOOL M. LOS Op de maandagen 24 en 31 december zal geen huisvuil worden onder de kerótboom JUWELIER Wisselend succes voor SW/Stam teams Heren 1 verliest belangrijk duel SPORTHUIS I. O. VAN VUGT «SPII Sportstichtingsbroche voor burgemeester en Maureen Oskam Pupillen zaalvoetbaltoernooi in Amersfoort SEC verdedigt wisselbeker '4, MA ZIEKENAUTO - TEL 12727 Red Stars organiseert onderling „Mix" toernooi UW SUCCES IS ONZE RECLAME Olvmpia/Parade blijft lijstaanvoerder Overtuigende 3-0 zege op Uravo in Arnhem Olympia-reserves winnen punt in Harderwijk Red Stars heren winnen in Leiden 77-68 Soester Courant van donderdag 20 december 1973 m-yaia Voor de 19e achtereenvolgende m.,1 wordt op een pareer, te Soeetdulnen door de ren- en tou risten vereniging Tempo, de nationale KerrtwlelereroM ge- organiseerd. Start en finish zijn op de De Beaufortlaan. De veteranen bijten zoals gebruikelijk het spits af. Zij starten om 12.00 uur, gelijk met een aantal renners uit de categorie „liefhebbers". Aan de start verschijnen ondermeer de kampioen van Nederland Jan van Dijk uit Lisse, alsmede Anton van der Knaap en Wim van der Heijden, ter wijl de plaatselijke favoriet, Gerrit Ruttenberg uit Baarn, 3e tijdens de Nederlandse kampioenschappen, zeker op één van de ereplaatsen beslag zal proberen te leggen. Hij zal daarvoor strijd leveren met 25 veteranen. Om 12.45 uur vertrekken 35 adspiran- ten, waarbij de favorieten voor de eerst plaats Haans Voorn uit Hilver sum en Jaap Bon uit Baarn. Een uur later, om 13.45 uur, komen de nieuwelingen aan de beurt, waarvan er 30 hebben ingeschreven. Ook hier ver schijnt een Nederlands kampioen aan de start, namelijk Cees van de Wereld uit Nieuwkoop, die momenteel in glan zende vorm steekt. Hij zal evenwel grote concurrentie ondervinden van Guur Bierings uit Uden en Tempo-ren ner Bert Van de Broek uit Soest. Om 15.00 uur starten dan de amateurs en de beroepsrenners. Hier hebben tot nu toe 45 renners ingeschreven, waar onder de Nederlandse kampioen Cock van der Hulst en verder klasse-renners als Gerrit Scheffer, Rhett van Trigt, Hans Stekers, Michel Jakobs, Wim Prinsen en Juul Bruessdng. Uit de regio komen renners als Kees Bokma, Daaf Pos, Henk van Velzen, Jos Schipper, Joop Schaafsma en stayer Jaap van de Broek. Evenals vorig jaar heeft de KNWU het provinciaal kampioenschap van Utrecht aan Tempo toegewezen. Dit kampioen schap wordt tijdens de Kerstcross ver reden. Vooral bij de amateurs kan dat een spannende strijd te zien geven, om dat Kees Bokma en Daaf Pos vrijwel niets voor elkaar onderdoen. Goede outsider is Henk van Velzen uit Scher- penzeel, die voor de verrassing kan zorgen. Zilveren ringen vanaf 2-25 Zilveren hangers vanaf ƒ5,75 Zilveren armbanden vanaf ƒ9,75 Zilveren kettingen vanaf ƒ2,95 Zilveren broches vanaf ƒ17,50 Zilveren bedels vanaf 1,85 Zilveren sloten vanaf ƒ6,50 Zilveren chokers vanaf ƒ37,50 Zilveren sterrebeelden vanaf ƒ4,23 Zilveren oorringen vanaf ƒ11,75 Zilveren oorknoppen vanaf ƒ7»— Heren 1 heeft in Hilversum geen kans geeien koploper Jeugdsport-Jaski ie verslaan. Zelden was de SVV-ploeg w> onzeker. SVV 2 had geen enkele moeite met Vios 3. en dames 2 behaalde in Dronten een gelükapel tegen SVL. SW heeft tegen Jeugdsport-J. geen optimale prestatie geleverd. Zeer ge spannen kwam SW aan de start om de 2e plaats, die zij nu in de competi tie inneemt, zeker te stellen. Dat dit niet gelukt is, is alleen te wijten aan het eigen vertoonde spel. In de eerste set begon SVV redelijk goed. Tot 9-9 konden zijn bijblijven. Daarna liep de Jaski-ploeg weg en won gemakkelijk met 15-9. In de 2e set ging het bergaf waarts met het spelpeil. Deze set werd met 15-6 verloren. In de 3e set lukte niets meer, ondanks de grote inzet van de SVV-ploeg. Deze set was alleen nog maar een formaliteit, omdat alle-; wat geprobeerd werd, niet mocht baten. De sfeer na de wedstrijd was echter bij zonder goed. Dit bewijst dat SVV echt tot de topploegen behoort in de promo tieklasse en tevens een hecht team i vormt. Dames 11 behaald gelijk spel. SVV 2 wist een gelijkspel te bewerk stelligen tegen het verrassend goed spelende SVL in Dronten. De eerste 2 sets waren overduidelijk voor de Soes- ter dames, maar in de 3e set speelden de granieten vloer en de schijnwerpers hen parten. In de 4e set wisten de SVV-dames een 9-2 voorsprong te ne men. Vanaf dat moment speelde SVV verkrampt en kwam geen punt meer verder. Met 15-9 ging de winst naar SVL. Dames 3 overrompelt SVH. SW 3 speelde in Amersfoort een aan trekkelijke wedstrijd tegen SVH. In de le set toonde SW 3 zich zó sterk, dat de tegenpartij zich moest beperken tot NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi verdedigen (7-15). SVV hanteerde voor al de smash recht vooruit, hetgeen veel punten opleverde. De 2e set liet SVV onnodig glippen (15-10). De resterende 2 sets waren volledig vóór SVV, alleen het feit dat de Soester dames veel fout serveerden, bracht soms de spanning terug (9-15, 10-15). Dames 4 Olympia 3. de koploper in de 2e klasse, heeft het SVV 4 wel bijzonder moeilijk gemaakt. Hoewel er door SW in de eerste 2 sets om Iedere punt werd ge vochten, gingen deze sets naar Olympia 3. De SW-aanval werd vakkundig af gemaakt, maar dit scheen niet voldoen de te zijn (15-9, 15-7). Slechts in de 3e set leverde de vechtlust van de SW- dames rendement op (13-15). Dames 6 leverde een opmerkelijke prestatie door de DeVu-ploeg met 3-0 van succes af te houden. In deze wed strijd, waarin er door SVV veel en hard werd aangevallen, kwam DeVu niet hoger dan 7 punten. (7-15, 5-15, 5-15). SW 7 verloor kansloos van Fox- boro 2, en SVV 8 kon niet verhinderen, dat Olympia 7 met de winst ging strij ken. Öok de SW-meisjes wisten niet tot winst te komen, ondanks een 11-4 voorsprong in de 2e set Heren SVV 2 snel langs Vios 3. SW 2 had totaal geen moeite het jon ge Vios 3 af te stoppen. Vios 3, een team dat individueel wel eens tot aar dige acties kwam, maar als team ver onder de maat bleef. In de le set liet SVV nog de meeste punten toó (16-14), maar daarna hadden de SW-heren geen kind aan ze. T)e setstanden 15-9. en 15-1 geven duidelijk aan hoe de strijd zich afgespeeld heeft. Heren 7 kon niet tot winst komen Met krappe cijfers (14-16, 10-15 en 13-15) moesten ze de eer aan Voleem laten. Programma van vanavond: Dames 1 krijgt het op de 3e plaats van de 3e divisie staande Uravo op bezoek. een moeilijke wedstrijd dus voor de SW dames in de Soester Sporthal Beukendal. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar het programma van Beuken- dal, elders in dit blad. ■msm* In aanwezigheid van een flink aantal plaatselijke autoriteiten en een even groot aantal sporters, is vrijdag j.I. de nieuwe sportzaal „De Bunt" aan de Ossendamweg, hoek Oude Utrechtseweg, officieel in gebruik genomen. Van de gelegenheid maakte de sportstichting gebruik door zowel aan de burgemeester als aan Maureen Oskam een onderscheiding van de Stichting uit te reiken. De burgemeester kreeg hem voor algemene verdiensten en Maureen Oskam voor het behalen van het Nederlands jeugd badminton kampioenschap bij de meis jes-junioren. Muzikale medewerking verleende de majorettes en drumband van de gym nastiekvereniging „Dé Springbokken". Een ingewikkelde show werd bijzon der goed uitgevoerd en een hartelijk applaus onderstreepte de bewondering van hun publiek. Jammer was het dat een achttal majorettes de finale niet. haalden, want het ""officiële gedeéltefbl duurde voor hen iets te lang en door warmte bevangen moesten zij worden afgevoerd. Na een welkomswoord van - Rinus Valk, voorzitter van de basketball vereniging Red Stars, vertelde de voorzitter van de sportstichting, de heer K. de Haan het een en ander uit de geschiedenis van de nieuwe sport zaal. De plannen voor de bouw da teerden reeds van kort na de opening van de sportzaal Beukendal, toen^ hléekT dat dfe overbezet raakte.Bègm 1970 bleek er een reële mogelijkheid een urgentie verklaring voor een gym nastiekzaal te ontvangen, waarna en kele maanden later, na inwilliging van Bloemen van de gemeente en felicita ties van de burgemeester voor Mau reen Oskam het verzoek een sporthal te mogen bouwen, aan gemeentewerken de op dracht werd gegeven hiermede bij de planning rekening te houden. Realisatie zou plaats vinden in de wijk Soestdijk, bij de Prins Willem Alexander school, maar de omwonen den daar hadden dat niet „gedoogd" zoals de wethouder zei, en zodoende was besloten de zaal in Soest-Zuid te bouwen. Dat besluit was medio 1972 genomen, waarna op 27 december van dat jaar aan de Hollandse Bouw Com binatie de opdracht was verstrekt, de zaal te bouwen naar een ontwerp van de Baarnse architekt A A. Bos. 12 maart van dit jaar ging de eerste paal de grond in. geslagen door de burge meester, nu negen maanden later vond de officiële opening plaats. De wethouder sprak van een vrij hoog bouw tempo, omdat een jaar geleden de bewoners van de daar staande woonhuizen werden verhuisd. De naam „De Bunt" verwees naar de oude historie van Soest, toen Soest- Zuid nog de Bunt heette. De zaal wks enige weken geleden reeds door om ringende scholen in gebruik genomen en nadat de heer De Haan allen, die meegewerkt hadden aan de bouw, had bedankt, kreeg vervolgens de burge meester het woord. Zij wenste de sportstichting en ieder een in Soest geluk met dit gebouw en wees daarbij op de vele woorden die tijdens de begrotingsvergadering door de raad aan de sport gewijd waren. In Soest was reeds veel gedaan voor buiten- en binnensporten, maar ouders, leerlingen en de verenigingen zouden ongetwijfeld blij zijn dat er weer bin nensport - accomodatie bij gekomen was. Gezien de hoge kosten zou de uitbreidng in de toekomst wel eens langzamer kunnen gaan. Zij .besloot met de wens dat er steeds sportief ge speeld zou mogen worden; ,.'t gaat niet altijd om het winnen in het leven maar wel om de sportiviteit. Dat kun nen we binnenkort allemaal wel eens nodig hebben, nu het er om gaat dat wij als team moeten spelen", aldus mevrouw Corver. Met een ruk aan een touw, die een ballenregen veroor zaakte, verrichtte zij daarna de offi ciële opening. De heer De Haan dankte haar, waar na hij de broche opspelde en een bloemstukje aanbood voor haar nieu we huis. Bloemen, een cadeaubon en een bro che kreeg ook Maureen Oskam met de felicitaties van de sportstichting en van het gemeentebestuur voor de door haar geleverde prestaties in de badmin. tonsport. Namens de badmintonbond dankte het districtsbestuurslid de heer W. Vos. Hij sprak de hoop uit dat de vier badmintonbanen in de zaal góed gebruikt zouden worden. Het laatste dankwoord kwam van de architekt A. Bos uit Baarn. Tot besluit van de avond volgde een rolstoel-basketballwedstrijd door teams van Marathon uit Doorn en Antilope uit Leersum, met aansluitend daarop mog^een-- demonstratie- badminton: - Spelmoment uit Rolstoelbasketball- wedstrijd in de sporthal „De Bunt". In sporthal „De Koppel" te Amersfoort wordt door de voetbalvereniging Cobu Boys een pupillenzaalvóetbaltoernooi gehouden waaraan uit Soest teams van Hees, SEC, S.O. Soest en VVZ deelnemen. Dit toernooi bestaat uit twee speel middagen; de eerste zaterdag j.L gehouden geeft dc volgende resultaten in de poules B en C te zien V-:- jdgsyi v - Stand poule B: SEC Amsvorde VVZ Limvio Cobu Boys Hees 3-4 2-3 2-3 3-3 3-2 3-1 Uitslagen: Amsvorde-Hees 2-1; Lim- vio-SEC 0-1; VVZ-Cobu Boys 1-0; Hees-Limvio 0-2; SEC-Amsvorde 0-0; Limvio-Cobu Boys 0-0; Hees-VVZ 0-0; Cobu Boys-SEC 0-0. Stand poule C: IJsselmeervogels 3-6 Soesterberg 3-4 S.O. Soest 2-2 Hoogland 3-2 CJVV 2-1 Roda '46 3-1 Uitslagen: CJVV-Hoogland 0-0; Roda- Soesterberg 0-2; Soest-IJsselm.v. 0-1; Hoogland-Roda 0-0, Soesterberg-CJVV 2-1; Roda-IJsselm.v. 0-1; Hoogland Soest 0-1: IJsselm.v -Soesterberg 2-0 Zaterdag 5 januari as. wordt het tweede deel van het toernooi gespeeld. De spelregels zijn enigzins veranderd zo wordt de bal niet ingegooid, maar door middel van een vrije trap weer in het veld gebracht. De keeper mag de bal, ook als die achter geweest is. vanuit zijn handen het veld inschie ten. Drie corners leveren een penalty óp. Bij een doelpunt wordt de bal niet vanuit het midden afgetrapt, maar de doelman brengt hem weer in het spel Soms zijn de jeugdige spelers zó in de roes van een gescoord doelpunt en hangen zij de maker a la onze profs zó om de hals. dat zij vergeten dat het spel al weer aan de gang is en zij een tegendoelpunt moeten incasseren Het geheel is min of meer gebaseerd op straatvoetbal SEC is momenteel de houder van de beker en moet deze nu verdedigen. Zaterdag 5 januari wordt het toernooi voortgezet en wor den ook de finales gespeeld. De aan vang is 13.00 uur. c Op tweede kerstdag organiseert de Soester basketbalvereniging een onder ling toernooi dat de naam draagt van „N. Pr. M. Pl-toernooi, hetgeen wil zeggen, het Niet Prestatie maar Ple- zier-toernooi. Het is de bedoeling dat alle categorieën door elkaar worden gemixed, zodat een team kan bestaan uit adspiranten, ju nioren en senioren en bovendien uit mcisj- s, jongens, dames en heren vot jaar heeft de vereniging ervaren .lat men zeer enthousiast Is over dit prettige toemooi-karakter, waar de overwinning niet primair staat. Het toernooi begint 's middags om één uur en duurt tot zee uur. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Telefoon 16621 Wtf lessen In t OPEL RECORD - OPEL KADETI - DAF VRACHTWAGEN OPEL BLfTZ GedipL V.A.M.O.fL - M.R.L - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rfjbewjja Hel eerste dameeteam van Olympia/Pairade heeft de lastige uitwedstrijd tegen het Arnhemse Uravo tot een goed einde gebracht. Herstel van de Olympia- heren in de promotieklasse kondigde zich reeds vorige week aan. Werd toen nog verloren, deze week wisten zü HK 9 een punt afhandig te maken. De dames Bijna op volle sterkte, bijna alle speel sters genezen van blessures, zo toog Olympia/Parade naar Uravo in Arn hem. Vorig seizoen kregen de dames daar met 3-0,om de oren en gezien de prestaties van de Arnhemse meisjes waren de zenuwen gespannen. Dat werd in de eerste set duidelijk. Uravo nam na enkele onzekere handelingen van de Soester dames resoluut de lei ding, 9-4, maar de Soester dames wis ten al in de eerste set de zenuwen de baas te worden en ontdekten de zwak ke plekken in de Uravo-defensie. Ra zendsnelle aanvaUen via Carla Hil- horst en Mary Oudwater brachten de setwinst met 15-12 voor Olympia. Na die eerste set is Olympia geen mo ment meer in gevaar geweest. Verheugend was ook het goede spel van Ria van der Wal, die de laatste weken wat uit vorm leek. De linkshan dige aanvalster stelde de Arnhemse verdediging keer op keer voor onoplos bare problemen. Dat deed ook aanvoer ster Lieke Verhoeff. Met 15-11 en 15-12 won Olympia/Pa rade de sets en nam de drie punten mee naar Soest. Door deze overwin ning staat Olympia/Parade nu alleen op kop in de derde divisie gevolgd door het sterk opkomende SOS'DPC uit Utrecht en plaatsgenote SVV. Koploper in de tweede klasse dames, Olympia 3 moest een punt afstaan aan SVV 4 maar blijft met de 2-1 over winning royaal aan de leiding. Olym pia 7 had weinig moeite met de dames van SVV 8 terwijl het zesde team van de „groentjes" Olympia 5 met 3-0 klop te. Het tweede damesteam van Olym pia speelde een matige wedstrijd in Amersfoort tegen Vios 4. Het late aan- vangstijdstip zal hieraan niet vreemd zijn. Een wedstrijd die om 21.45 uur gepland staat is al niet normaal, maar als zo'n wedstrijd dan nog bijna een uur 'Tater',be-gmt -en'tegen middernacht eindigt, vraag je je toch af of de wed strijdleiding er goed aan doet een wed strijd die zo laat dreigt te beginnen wel te laten doorgaan. De uitslag. 2-2 verandert echter niets aan de stand, Olympia 2 blijft lijstaanvoerder in de tweede klasse dames. De heren Het eerste herenteam van Olympia/Pa rade was deze week vrij. Het tweede team moest afreizen naar Harderwijk om HK 9 te bestrijden. Het werd een aantrekkelijk wedstrijd waarin Olym pia met 2-0 de leiding nam met zeer fraai en gevarieerd volleybal. Om on begrijpelijke redenen faalde de netver- dediging echter in de derde set en werd onverwacht met 15-9 verloren. HK 9 putte hieruit moed en hoewel juist de vijfde set weer prima spel te zien gaf was het toch weer de Harderwijkse ploeg die de setwinst binnenhaalde. Uitslag 2-2. Een uitstekende prestatie leverde het nog jeugdige Olympia 4 dat het hoog geklasseerde Foxboro 1 na een prima partijtje volleybal met 2-1 klop te. Opvallend goed speelde Pi eter Ver stoep vooral in de verdediging. Aan vallend echter kon Olympia via Max Neuss en diezelfde Verstoep een vuist maken. De veteranen van Olympia 8 moesten met 3-0 hun meerdere erkennen in Foxboro 2. De jeugd Voor de jeugdteams van Olympia was het deze week een onderonsje. Alle teams speelden tegen Olympianen en verrassingen zijn uitgebleven. Zowel bij de jongens als bij de meisjes bleven de a-teams ongeslagen aan kop van de jeugdcompetitie. Volleybal deze week Hoewel iedere wedstrijd van het eerste damesteam, gezien de plaats op de ranglijst, belangrijk is, gaat vanavond toch de aandacht naar het eerste he renteam van Olympia/Parade. De te genstander Avanti uit Wychen heeft de laatste vijf wedstrijden met winst af gesloten en staat nu op een fraaie vijf de plaats. Olympia/Parade dat in de laatste wedstrijden steeds beter gaat spelen zal het de oosterlingen zeker lastig proberen te maken en een paar punten in Soest willen houden. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur in Sporthal Beukendal. De overige wed strijden vindt u elders in dit blad. Hei herenteam van Red Stars is momenteel duidelijk in de lift. Na wat inter ne veranderingen draait het team momenteel goed. Er is een goede sfeer en daardoor worden de prestaties steeds heter. Het is beslist niet eenvoudig om in de landelijke tweede divisie een uitwedstrijd te winnen doch Essor uit Leiden moest ervaren dat de Red Stars heren deze prestatie wel konden leveren. De eerste tien minuten waren bepalend voor de overwinning. Toen lieten de heren duidelijk zien dat met bekeken spel de tegenstander uit haar ritme gebracht kon worden. Er werd intelli gent gespeeld, hetgeen resulteerde in een tien punten-voorsprong. In de laatste vijf minuten van de eerste helft paste Essor een press toe en Red Stars moest gedogen dat zij alsnog met een 33-33 stand de rust ingingen. Waar schijnlijk had coach Zwartje in deze periode juist enige wissels moeten toe passen. Toch geloofden de jongens in de mo gelijkheden en de tweede helft werd uitstekend gestart en Essór kreeg geen gelegenheid tot scoren. Gevaarlijke breaks en rustig opgezette aanvallen leverden de Soester heren weer een voorsprong op. die uiteindelijk niet meer afgegeven werd. 77-68 overwin ning voor de Soester heren, die met deze overwinning het jaar 1973 afsloten en pas op 12 januari weer in aktie ko men. Red Stars - Groene Uilen 55-24. Het damesteam van de Groene Uilen heeft helemaal vanuit Groningen een vergeefse reis moeten maken want het Soester damesteam was beslist niet van plan om deze wedstrijd, die te winnen was. uit handen te geven. Hierdoor hebben de Soester dames oök nog wat meer afstand genomen van de onderste regionen, hetgeen toch een prestatie Is te noemen in deze eerste jaargang in de landelijk eerste divisie. Groene Uilen keek bij de rust reeds tegen een 25-11 achterstand aan, die Jn de tweede helft nog vergroot werd tot 55-24. Heren 2 op winst na verlenging. Een knappe prestatie leverde ook het tweede herenteam dat een overwin ning boekte tegen het eerste team van AMVJ De Dunckers ul Hilversum. De reserves van Red Stars gaan de laatste tijd ook steeds beter spelen en dit moest Dunckers ervaren. Door deze overwinning kunnen de reserve-heren alsnog de mogelijkheid grijpen zich dit jaar in de distrikts eerste klasse te handhaven. Deze overwinning werd be haald met twee punten verschil 44-42, waar echter een verlenging aan te pas moest komen. Jongens junioren A mentaal zwak. De jongens junioren A speelden afge lopen weekeinde voor het eerst tegen een tegenstander van formaat, Midland uit Utrecht. De Red Stars spelers waren individueel beter, als team fungeerde de Soester spelers in het geheel niet. Er werd te veel gemopperd en te weinig gebasket bald. Dat Midland hier dankbaar \-an profiteerde en zodoende met 45-41 de overwinning greep is een waarschu wing voor de Soester A-jongens. Overige uitslagen: Meisjes adspiranten: Red Stars Ma-Eagles Ma 31-18 Tongens adspiranten: Red Stars b-O.S.G. b 28-60 Meisjes adspiranten: Red Stars Mb-Markt Ma 15-37 Meisjes junioren: Red Stars MA-Olo Stars MB 41-21 Jongens junioren: Red Stars B-Markt B 48-14 Wedstrijden programma: Door de energiecrisis gaat de heren wedstrijd van Red Stars uit tegen Achilles uit Delft niet door. omdat de sporthal in Delft vanaf komende vrij dag tot met begin januari gesloten is. De dames spelen echter wel en gaan zaterdag naar Amsterdam waar zij het op moeten nemen tegen Racing Agon. Ook in dit duel liggen er mogelijkhe den voor de Soester dames voor een overwinning. Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar het sporthal-programma el ders in dit blad.

Soester Courant | 1973 | | pagina 19