Spaarrentetot HOMEE Arti Fort Waarschuwing Slager Van Haaren opende zaak aan de Koninginnelaan van de Jeugd en hondenbezitters in Smitsveen misdragen zich WILLINK L van der Weerd SOEST „de Spiekersjop" FRANK Bestel tijdig voor de feestdagen TVFI HEERLIJKE SALADES lEif zoais met vele interessante aanbiedingen in alle prijsklassen. Speelterrein onbruikbaar geworden voor doel BOEKHANDEL Na het "ja"aan hem Inbreker aangehouden voor gelukkige mensen met liefde gemaakt Protest tegen aantasting landschap Ton Beuken Nieuwe cursusssen Baarnse Volksuniversiteit MOET GEMEENTE GAAN BEZUINIGEN? Auto gestolen HOBBYCENTRUM pspi HUZAREN SALADE J .XI RUSSISCH El CAFETARIA ZALMSALADE CAFETARIA Nieuwerhoek SOESTER COURANT VOLGENDE WEEK OP VRIJDAG Wijnkopen in Soest Soester Courant van donderdag 20 december 1973 Vraagt u eens bij Maandag 24 december zyn wjj geopend. SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 12400 Vorige week heropende de heer A. W. van Haaren zijn slagerij aan de Ko ninginnelaan. Er bestond veel belang- ftellig voor. De heer Van Haaren is afkomstig uit Lopik waar hij in het slagersvak werkzaam was. Met zijn komst naar Soest vervult hij een van zijn wensen, zelfstandig een slagerij te beginnen. Die mogelijkheid deed zich voor de overname van de goed bekend staande slagerij Dekker, jarenlang een begrip in Soest. Met zijn echtgenote hoopt de heer Van Haaren deze sla gerij dan ook op dezelfde voet voort Slagerij Van Haaren aan de Koninginnelaan te zetten en zich een naam te verwer ven als leverancier v^n kwaliteitsvlee; en vleeswaren. De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 414% voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 8j4% voor onze Spaarwinstbiljetten aan toonder en de N.M.S. - Rentespaarbrieven. Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar deze spaarmogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Gemeentewerken, met name de plantsoenendienst, is bijzonder ontevreden over het gedrag van de jeugd en van de hondenbezitters in het 'Smitsveen. De jeugd vernielde het sportveldje by het gymnastieklokaal aan de Smitsweg dermate dat er een voorstel gedaan is, er een hek rondom te plaatsen. Ook het feit dat op het speelveld honden worden uitgelaten werkt daar in grote mate aan mee. Onderwijs wethouder Dijkstra vroeg hierover de mening van de leden van zijn commissie, nadat reeds enige maanden geleden de leden van de com missie openbare werken ermee accoord gegaan waren. In de onderwijscommis sie was men er geen voorstander van. Het op die manier onthouden van een speelterrein aan de toch al zo slecht bedeelde jeugd, vond men bezwaarlijk. Dat er op enkele honderden meters af stand een groot voetbalveld ligt, werd nauwelijks in de discussie betrokken. Ook het fedt dat in de afrastering een poort gelaten werd, zodat de jeugd er, zij het alleen via die toegang op kon, werd terzijde geschoven. Mevrouw P. Oranje-Entink (WD) con stateerde dat zij inderdaad bij het aan- Carel Willink. U kent hem als schilder en fenomeen. Maar wat schuilt er achter de legendes die rond deze markante kunstenaar zijn ontstaan? Maak kennis met de werkelijke Willink. Koop het nieuwe Boek van de Maand. Nuf 11,90. NU HALEN BIJ SOESTERBERGSESTRAAT 53 STEENHOFFSTRAAT 13 leggen van het speelveld, veel te opti mistisch geweest was, maar desondanks wilde zij de omwonenden nog eens la ten benaderen en een beroep doen op hun burgerzin. De heer B. Joosten (D'66) vond de aan leg van een hondenwering wel juist, maar had er alle bezwaar tegen dat daardoor de spelmogelijkheid van de jeugd werd beperkt. Hij vond dat spe len belangrijker was dan het veld. Op een mededeling van wethouder Dijkstra dat de Smitsveen-jeugd voor duizenden guldens schade aan de drie scholen toebrengt (hij noemde onder meer het dichtstoppen van afvoerpij pen, waardoor plafonds in klaslokalen bedorven waren) meende de heer A. van Vloten (PAK) dat dan voor dat geld mogelijk wel een toezichthouder kon worden aangesteld. Ook hij was tegen het aanbrengen van de afraste ring. De heer Van Vloten voerde in dit ver band ook de wijkagent ten tonele; het optreden van de politie zoals dat op het ogenblik geschiedde was onvol doende „een keer met de auto rondrij den en dan wegwezen". De heer C. Verheus (pr. chr.) was voor het aanbrengen van het hek. Hij wees ook op de vernielde tuin bij de Rinke Tolmanschöol (die nu geheel betegeld wordt) en waar de bewoners óók schuld aan hadden. Een beroep doen op de ouders zou naar zijn mening niet helpen. De heer P. Storimans (KVP) vond het een moeilijke kwestie en hij was niet direct een voorstander van het plaat sen van het hek. De -wethouder sloot de discussie met te constateren dat „de meningen zeer ver- deld waren". gaim gaan kijken bij: Horloger - Juwelier - Optiek v.h. SPIJKER SOESTERBERGSE STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST In verband met een op 23 oktober ge pleegde inbraak in de teerfabriek van de firma Meijer aan de Beckeringh- straat werd ingesloten de 28-jarige chauffeur H. F. K. uit Amersfoort. Hij heeft bekend voor 2000 gulden aan singels en dakbedekking te hebben meegenomen. Aanvankelijk schatte men de buit op 800 gulden. Steenhoffstraat 66 - Tel 18644 De werkgroep milieu van de natuurbeschermingswacht Kernland heeft bfó het college van burgemeester en wethouders protest aangetekend tegen het voor nemen een hinderwetvergunning te verlenen aan de heer P. C. Kuyer voor het bouwen van een veestal op enkele percelen grond aan de A. P. Hilhorst- weg. Het verlenen van die vergunning is voor de werkgroep onaanvaardbaar vanwege de aantasting van de Eem- vallei en het landschappelijk schoon aldaar, omdat ook het biologisch even wicht verstoord wordt. „Het zijn juist deze gronden", zegt de werkgroep, „waar vele weide- en wa tervogels zich ophouden en dat voor velen van hen een broedgebied is. Is het u wel bekend dat het een rijk vo-: gelgebied is, waar onder andere grut to's. kievieten, kemphanen, scholek - sters, veldleeuwerikken, witte en gele kwikstaart, graspiepers, torenvalken, grote en kleine karekiet, rietgorsen. wilde eenden, zomertalingen en slob eenden, waterhoentjes, reigers en meerkoeten voorkomen?". De groep is van mening dat er steeds meer weidegebied opgeofferd wordt; het Soesterveen ging verloren dooi de noodzakelijke woningbouw en men vraagt zich af of nu ook de gronden aan de A.P. Hilhorstweg daaraan op geofferd moeten worden. ..Als er dan toch een boerderij of stallen gebouwd moet worden, dan stellen wij als al ternatief dat te doen ten westen van de spoorlijn Amsterdam-Amersfoort", aldus de werkgroep milieu. De gemeente heeft het voornemen de hinderwetvergunning te verlenen om dat er planologisch gezien geen be zwaar tegen de bouw van een stal voor 63 koeien bestaat. De grond is gelegen in het bestemmingsplan Lan delijk Gebied en heeft daarin een agrarische bestemming, wat bouw van een veestal impliceert. voor een stoel of bank die vooraan staat in vorm en uitblinkt In komfort interieurverzorging soesterbergsestraat 51, soest t.o. busstation, tel. 02155 -1218 goed wonen In de financiële commissie uitte de heer M. de Groot (BR) de veronderstelling dat de gemeente, gezien de uitlatingen van de regering, fors zou moeten gaan bezuinigen. Rekening houdend met de 750 miljoeh van de overheid zou dat voor Soest neerkomen op een bezuiniging van ongeveer 7 ton. Van wethouder Ebbers wilde de heer De Groot weten hoe dat opgevangen zou worden. De secretaris van de commissie, de heer H. van Dongen, veronderstelde, alhoewel er nog niets over bekend was, dat niet naar inwonersaantal, maar naar rato van de uitkeringen uit het fonds Nederlandse Gemeenten bezuinigd zou moeten worden en dat zou voor Soest wel meevallen. Overi gens vond hij het een matige verto ning dat de gemeente op een begroting van 51 miljard, 750 miljoen wil be zuinigen, en met deze min of meer politieke verklaring namen de commis sieleden genoegen. De heer K. Levinga PAK) gaf nog de raad minder te doen aan de realise ring van het dorpscentrum. De heer De Groot had reeds eerder zijn be zwaar uitgesproken tegen de „luxe uitvoering van het jaarverslag van het Waterleidingsbedrijf Midden Neder land". Prachtig papier en voortreffe lijke foto's, ik heb het nog nooit zo mooi gezien", zei de heer De Groot, die veronderstelde dat dat mogelijk werd door de meer dan forse prijs verhoging van het water. Hij had het liever wat soberder gezien. In het voorjaar 1974 start de Volks universiteit Baam met een aantal nieuwe cursussen waarvoor men zich nu reeds kan opgeven. Het zijn een cursus psychologie, te ge ven door mevrouw I. Treffers en be staand uit acht lessen op woensdag avonden; de ëerste op 23 januari a.s.; een cursus Nederlandse Literatuur on der leiding van de heer F. J. Booy en bestaand uit 10 lessen, te geven op donderdagavonden, de eerste op 17 januari as.; een cursus muziek, onder leiding van de heer H. Linnartz, te geven op zes donderdagavonden; de eerste op 17 januari a.s.; een cursus vrij-tekenen onder leiding van de heer Ed Nicolaas op 12 achtereenvolgende woensdagavonden, de eerste les op 16 januari. Voor inlichtingen betreffende. deze -cursussen kan men terecht bij -me vrouw W. Lunshof. Dillenburglaan 32, Baarn, tel. 02154-4263 of bij mevrouw M. Wolf, Prof. Asserlaan 4, Baarn, tel. 02154-3532. Oo£ kunnen nog enkele cursisten ge plaatst worden op de talencursussen, mits zij het tot nu toe bereikte niveau kunnen volgen. Ook hierover kunnen inlichtingen verkregen worden bij de eerder genoemde adressen. Tenslotte staan er nog op het pro - gramma van de Baarnse Volksuniver siteit een vijftal lezingen, en wel op dinsdag 15 januari over „Acupunctuur" door drs. H. van Praag; op dinsdag 29 januari door Jul. Jongenelen over „Van Prenteboek tot schilderij"; op dinsdag 19 en 26 februari door prof. dr. J. D de Jong over „de ontwikke- ling van het Nederlandse landschap een conference door Jules de Corte op dinsdag 19 maart en op dinsdag april een lezing door drs. H. de Vos over „Afrika, inzet van, een n) eed ogen loos schouwspel". Allé lezingen wor den gehouden in de zaal. Brandpunt, Oude Utréchtseweg 4 te Baarn, aan vang 20.00 uur. Van het parkeerterrein achter de „Wi- bra-flat" aan de Burgemeester Grothe- straat werd de personenauto van me vrouw J. C. K. gestolen. De onbekende daders schijnen eerst een poging ge daan te hebben een andere, daar ge parkeerde auto mee te nemen. Deze werd in de berm van de weg aange troffen en daarin waren de contact draden doorverbonden. Wtl kunnen U er «Het over vertellen: KONINGINNELAAN 22 SOESTDIJK TELEFOON 02155 12963 jlf «fe Oft tv W W W W O» j|» O» O» n* LI D't alles op schaal opgemaakt. NieilWernOeK Beide Kerstdagen geopend. SOESTDIJK Tevens wensen wij cliënten, vrien- den en bekenden prettige feest- Telefoon 02155 - 12964 dagen en voorspoedig 1974. A u» u# j# a# y# w o# O» O» o# o# y» SOESTDIJK Telefoon 02155 - 12964 Vrijdagavond j.1. werd weer een argeloze automobilist slachtoffer van de lichte vorst. Komende van de Birkstraat, welke door het vele verkeer geen gladheid- verschynselen vertoonde, werd zyn auto op de Bartolottilaan plotseling onbestuur baar. waardoor hy van de weg raakte en een lichtmast omver reed. Door de kort sluiting die hierdoor ontstond werd de straatverlichting in deze buurt uitgeschakeld. In verband met de twee kerstdagen, die volgende week vallen op dinsdag en woensdag, is het ons niet mogelijk de Soester Courant te doen verschynen op donderdag 27 december. Ons blad van volgende week, dat tevens het oudejaarsnummer is, waarin de nieuwjaarswensen worden opgenomen, zal daardoor één dag later verschynen op vrijdag 28 december. REDACTIE SOESTER COURANT Wij Nederlanders beginnen al aardig gewend te raken aan het drinken van wijn bij onze maaltijden. Het is dan ook geen rituele bezigheid meer, waarbij een ingewikkelde en onver staanbare terminologie wordt gebruikt, doch het is een gezellige bezigheid ge worden. Het ligt voor de hand, dat wij het grootste gedeelte van ons wijnver- bruik in de maand December door ons keelgat laten vloeien, als de avon den lang zijn en wij onze feestdagen in de gezellige huiselijke kring met onze familie en kennissen willen door brengen. Ten einde U enkele adviezen te kun nen geven ten aanzien van de wijn, welke U bij Uw Kerstdiner wilt gaan drinken, ben ik op zoek gegaan bij de Soester wijnhandel om te zien, wat deze te bieden heeft. Laat ik U dan meteen vertellen, dat deze rondgang geen eenvoudige taak was: na zo'n dag kom je n.1. tot de ontdekking, dat wij er, wat de wijn betreft, niet slecht afkomen in Soest; ik heb kunnen vaststellen, dat het een levendige han del is, die „bij de tijd" is en die U graag van advies dient, als door U de vraag gesteld wordt, welke wijn U kunt drinken bij welke maaltijd. Wat dacht U b.v. van Chateau Malijay 1972. Appellation Cötes du Rhóne Con- trolée. voor ƒ5.95: een wijn, bekroond met de gouden médaille (médaille d'or) in Orange, die het zeer goed doet bij rood vlees. Chateau-neuf-du-Pape 1969. Appella tion Controlée, van het Huis P- Arra- gon 9,80: een fijne wijn, gul en zeer pittig, met een lichte parfumgeur. Port Aubin 1964, Appellation Haut- Médoc Controlée, van hel Huis Mah- ler-Bese Cie„ voor 16,75, een waardige en goede wijn uit de streek der zeer grote wijnen Een wijn voor liefhebbers, die uitstekend past bij kalfszwezerik en ander kalfsvlees. Chcval Noir 1964, Appellation Contro lée Saint-Emilion, eveneens een bij zonder waardige wijn voor hen, die werkelijk een Chateaubriand of Tour- nedos tot hun recht willen laten ko men met deze pittige wijn. Wanneer U iets bijzonders wilt, is er ook een Hongaarse wijn, de Egri Bl- kovér, een wijn uit Eger, ten Noord westen van Budapest, voor ƒ8.30. Het is de allerbekendste wijn uit Hongarije en zijn naam is Stierenbloed. Hier vond ik ook de Tokajii-Aszil, 'n witte dessertwijn met 3 „puttonas" voor 12,35 en met 5 „puttonas" voor 24.-. eveneens een Hongaarse wijn, welke bekend is om zijn lange leven. Hij kan ons allen wel met een 200 jaren overleven! Bijzonder is ook een wijn uit Fran kenland (Würzburg), een „religieuse" witte wijn in de z g. „Bocksbeutel- flasche". door de nonnen ontworpen. Het verhaal wil. dat zij deze fles. als zij op ziekenbezoek gingen, gemakke lijk onder hun rokken konden meene men. Deze wijn is genaamd: Bürger- spital zum Heiligen Geist en kost 13.70. Het is een natuurlijk-zoete, „leiste" wijn. Een prettige en eenvoudige witte wijn is ook de Petit Chablis 1971, voor 10.50, uit het uiterste west-zuid ge bied van Chablis: een zachte en spran kelende wijn. Voor de ware liefhebbers volgen nog twee wijnen uit Saint-Emilion: Chateau Balestard-La Tonnella 1967: een Grand Cru Classé, voor ƒ22. Het etiket is voorzien van een ge dicht, toegeschreven aan Francois Villon (1421-1485). Chateau Magdelaine 1967, een Pre mier Grand Cru Classe, voor ƒ35. Het zijn gulle en pittige wijnen, met een diepe, zacht glanzende kleur, die zal flonkeren bij Uw kaarslicht! Welke wijn ook Uw keuze moge zijn, koopt U hem tijdig in, want elke wijn heeft minstens 2 dagen nodig om tot rust te komen, vóór hij zich in vol omaat aan ons wenst te presenteren! OENOPHILE.

Soester Courant | 1973 | | pagina 3