34 woningen aan de Molenstraat na 8 jaar weg TREND SHOP JEANSSHOP Ambulance-auto aanschaffen na overleg met de raad Gemeenteraadsvergadering HYPOTHEKEN BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM NU OOK VOOR VERGADERINGEN EN RECEPTIES Soester Courant van vrijdag 28 december 1973 De vorige week gehouden raadsvergadering wam de laatste van het jaar 1973. Het was er een van lange duur van half acht tot halt elf en dat na de be- grotingsvergaderingen en daarna weer commissievergaderingen. Van enige vergadermoeheid was soms dan ook wel sprake. De heer J. Korte (KVP) ver galoppeerde zich duidelijk in het debat over de Molenstraat woningen, toen hy met het oog op de nu prettige samenwerking tussen de partijen vroeg „ver schoond te blijven van ongevraagde adviezen". Daar begreep niemand wat van, ook de burgemeester niet, die vond dat de heer Korte voor dergelijke zaken de raad niet mocht gebruiken. „Laten we het maar laten rusten", was haar advies. Ook wethouder K. de Haan derailleerde min of meer in het debat over de ambulance auto. Hy ging weer op de toer van de terechtwijzing, „u had beter kunnen weten", (tegen de heer Stam), maar dlat nam de raad enbloc niet. De wethouder werd van een complete afgang gered door mevrouw E. Korthuis- Elion (VVD) die voorstelde het krediet van 55.000 gulden maar te geven onder vorowaarde dat over de aanschaf nog verder gesproken zou worden. Dan was er ook het jaarlijkse debat over „de jacht"; de heer K. Levinga (PAK) en mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) principieel tegen, de raad voor. Dankzij een kiene heer J. Detmar (VVD) werd er toch iets aan het besluit veranderd. Hü had namelyk geconstateerd dat de terminologie van het be sluit niet klopte met o.a. artikel 2 van de Jachtwet en daardoor kwam er toch enige soelaas voor de tegenstemmers. Een teleurstelling moet deze raadsvergadering geweest zyn voor het bestuur van de vereniging De Soester Gemeenschap. De kans een bestuurslid in de commissie culturele zaken te krygen, ging verloren, omdat men byna unaniem de andere kandidaat koos. Het leek erop of er opzet in het spel was, want op een vraag van de heer heer A. van Vloten (PAK) de kwaliteiten van de twee kandidaten nader aan te duiden, werd de heer De Vries door wethouder Dyk- stra als musicus aangeduid en de heer Van Beek van de S.G. slechts als accountant. Zyn bestuursfunctie by de S.G. werd niet vermeld. Hy kreeg alsnog vier stemmen, maar achttien waren er voor de heer De Vries. Niemand van de cultuurcommissieleden vulde de wethouder aan en dat moet, gezien de wü'ze waarop de commissie vergadert, de teleurstelling dubbel groot maken. Leerlingen van de St. Theresiaschool woonden een deel van de vergadering by. Voor hen werden twee specifieke schoolzaken eerder behandeld. Dat was een mooie gedachte, maar of zy een nu een goede indruk gekregen hebben, van het werk van de raad, kan ook betwijfeld worden. Zo nadrukkelyk en uit voerig praten over voor hen zo logische zaken, 't moet immers hoognodig ge beuren, kan ook wel een averechtse uitwerking hebben. De meest zinnige op merking maakte de heer P. Storimans (KVP) die van de gelegenheid gebruik maakte de kinderen te wyzeoi op het gevaar van een onvoldoende verlichting van de fiets. Maar of dat iets uithaalt is weer wat anders, want ze hebben allemaal verkeersles en krygen straks een verkeersdiploma en toch ondanks datmisschien zyn de ouders hier de hoofdschuldigen. Na goedkeuring van de notulen van de vergadering van 15 november kwamen dertien ingekomen stukken aan de orde. a. Brief d.d. 30 augustus 1973 van de heer G. Radstok, Insingerstraat 17 te Soest, waarin hij, klachten uit over de hinder die wordt ondervonden van de varkensmesterij op het perceel Insin gerstraat 19, alhier, met het voorstel te antwoorden overeenkomstig de concept brief van burgemeester en wethouders. Conform besloten. Het probleem zal zo snel mogelijk de wereld uit gehol pen worden, hoewel dat niet op korte termijn mogelijk zal zijn. b. Besluit van 31 oktober 1973 van ge deputeerde staten van Utrecht tot goed keuring (gedeeltelijk) van het vastge stelde bestemmingsplan „Soest-Zuid" met het voorstel dit besluit voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Brief d.d. 24 augustus 1973 van de heer H. van Arkel inzake de toepassing van de A.P.V. met betrekking tot de vrijheid van meningsuiting, met voor stel te antwoorden overeenkomstig de concept-brief van burgemeester en wet houders. Conform besloten. Met vergunning is ln Soest veel mogelijk en de algemene politie verordening is niet in strijd met de grondwet. d. Koninklijk Besluit van 20 november 1973, nummer 31, waarbij in beroep het besluit van gedeputeerde staten tot gedeeltelijke goedkeuring van het be stemmingsplan „Egghermonde I" in stand is gehouden, behoudens enige bij het plan behorende voorschriften, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. e. Brief d.d. 29 oktober 1973 van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland waarbij worden toegezonden de jaar stukken 1972 met voorstel hiermede in te stemmen. Conform besloten. Voor de heer K. Levinga (PAK) was het een uitge maakte zaak, dat het WMN niet winst gevend behoefde te draaien. Kosten dekkend was voldoende. Wethouders Ebbens wees hem erop dat de verliezen van vroegere jaren nu werden terug gebracht. Een nieuwe tariefsverhoging was inmiddels door de minister goed gekeurd. LINEAR (aflossing) ANNUÏTEIT -*• LEVENSVERZEKERING HYPOTHEEK MAATWERK Wij adviseren eerst na uitvoerige analyse. Ons vragen-formulier ligjt voor U klaar. VAN DER LANS Assurantiën Veenbesstraat 462 - Soest 02155 - 16267 f. Brief d.d. 1 aug 1973 van de heer Buys e.a. inzake overlast door de bar- dancing „De Heksenketel" aan de Burg. Grothestraat met voorstel te antwoor den conform de ontwerp-brief. Contorm besloten. Een verscherpt op treden van de politie heeft het nodige effect gesorteerd en de controle zal worden gecontinueerd. Mocht de situ atie te wensen overlaten, dan zal niet geaarzeld worden verdergaande maat regelen te treffen. Gedacht wordt aan het dan vroeger stellen van het slui tingsuur en het intrekken van de dans en muziekvergunning. Molenstraat g. Brief d.d. 18 april 1973 van de Be wonerscommissie Molenstraat, inzake de woningen aan de Molenstraat met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ontwerp-brief. Conform beslaten. De heer H. Jonker (D'66) deed de sug gestie om het „snertplan" van de weg over de Eng nu maar in te trekken. Hij deed dat met het oog op de zins- snede uit de brief dat 48 woningen konden blyven staan uit stedebouw kundig oogpunt en de overige 34 wo ningen slechts voor kortere tyd te we ten acht jaar. Met het intrekken van het plan zou een stuk onzekerheid in het beleid weggenomen worden. „Wat heb je aan zo'n plan als je er toch de eerste acht jaar niets mee kunt doen", zo vroeg hij. De heer J. van Poppelen (KVP) dacht er wat anders over. Hij vond dat de tijd was aangebroken om de zaak po sitief te benaderen. Het overleg dat had plaats gevonden tussen gemeente, bewonerscommissie en bestuur van de woningbouwvereniging was een stap in de goede richting geweest. Op die weg moest verder worden gegaan, men kwam verder met zich constructief op stellen, hij had nog wel wat vragen maar die kwamen t.z.t. wel aan de orde. Niet eens was de heer Va-n Pop- pelen het met de heer Jonker voor wat betreft het „snertplan"; de raad zou niet geschikt voor haar taak zijn als ze zo maar een plan van tafel veegde. Hij noemde dat het „slaken van een kreet". Nieuwe besluiten dien den goed voorbereid genomen te wor den, dat was men ook verplicht aan de burgerij. De heer P. Grift (PAK) was verheugd dat er nu een oplossing gekomen was, vooral omdat ieder er mee accoord ging. Er moest dan ook niet meer in geroerd worden. Als de financiële con sequenties van de oplossing bekend werden, kon de raad zich verder be raden en voor het overige meende hij dat er eerst maar gewerkt moest wor den aan de aanleg van de Centrum- weg. De weg over de Eng kwam later wel. De heer M. van Ee (WD) dacht als de heer Grift. De oplossing voor de wo ningen moest wel een haalbare kaart zijn, binnen de financiële mogelijkhe den van de bewoners. De heer J. Korte (KVP) getuigde als voorziltrter van de woningbouwvereni ging van prettige samenwerking. Hij hoopte d'at het zo zou blijven en gaf de raad de suggestie zich maar met de planologische kant van de zaak bezig te houden. Hij wilde uiteraard wel graag weten als die planologie veran derde, maar verder moest men de zaak maar aan de samenwerkers overtaten en hij zag daarbij liever geen onge vraagde adviezen. Dat begreep nie mand en de burgemeester vroeg na enige discussie dat maar te laten rus ten. De heer Korte kwam er nog even op terug. Het sloeg niet op de sprekers en hij bood zijn excuses aan voor de onduidelijkheid. In zijn antwoord zei wethouder De Haan dat de heer Jonker „weer mooi bezig was om de onduidelijkheid te vergroten". Dat nam de heer Jonker niet en de burgemeester constateerde „dat de kerstvrede hier nog niet ls doorgedrongen". Naar mening van de heer De Haan ging de heer Jonker van de verkeerde gedachte uit dat men er was, als het plan „weg" werd ingetrokken, maar dan zou juist het oude plan in werking treden, „alle woningen weg". Praten over voor acht jaar opknappen was beter dan niets. De realiteit liet niet toe op het moment meer te doen dan het voorstel; 48 woningen voor langere tijd, 34 woningen voor acht jaar. Het betekende in ieder geval tijd winst. De heer Van Poppelen kreeg de toe zegging dat de bewoners steeds van de gang van zaken op de hoogte gehou den zouden worden. De betaalbaarheid was natuurlijk beliangrijk en tot de heer Korte zei de wethouder dat de raad buiten de planologie wel degelijk ook te maken had met de financiële kant van de kwestie. Er zou een ge meentelijke bijdrage moeten komen immers. Wethouder Walter meende dat er van het plannetje van de bewoners, be jaardenwoningen te gaan bouwen in de tuinen, niets kon komen. Dan zou er in het plan Park een woonbestem ming moeten komen en dat impliceer de weer dat er te allen tyde gebouwd zou kunnen worden. Dat was nooit de bedoeling geweest van de raad die de plannen maakte. De 34 woningen zou den daarom beslist t.z.t. moeten ver dwynen. Zy noemde dat „een vreemd slurfje woningen, uiterlijk niet zo in teressant". Niet vergeten mocht wor den dat het bestemmingsplan door de raad en door dc provincie was goedge keurd. In dat plan konden de wonin gen voor acht jaar blijven staan, maar men mocht ze niet voor langer op la ten knappen. Die 48 anderen deed weinig terzake, die stonden er krach tens overgangsrecht en ze vond dat er sprake was van een „zeker karakteris tiek element met hun typische land arbeiders architectuur". Voor de heer Jonker was het niet alle maal even duidelijk in verband met dat overgangsrecht; een gedeelte laten staan voor 8 jaar en een gedeelte voor datzelfde recht voor 25 jaar. Hij had verder waardering voor wat tot stand was gebracht. Aansluitend kwam aan de orde h. Brief d.d. 4 november 1973 van de heer C. KruijfL inzake kraken van woningen, met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ontwerp-brief. Daar kon men zich mee verenigingen. De burgemeester had juist gehandeld, mocht dat ook zo doen en die ziens wijze was bevestigd door de uitspraak van de rechter? i. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. ,j. Brief d.d. 7 november jl. van de kunstenaarsvereniging „Artishock", waarbij een afschrift wordt toegezon den van de brief aan burgemeester en wethouders omtrent de publiciteit van culturele manifestaties, alsmede het antwoord van burgemeester en wethou ders met voorstel de brieven voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten.. Er zou sprake geweest zijn van een toeval, dat zowel het voorlichtings blad als de folder voor het USO-con- eert gelijktijdig vpor verzepding gereed waren. ArtishOck'Kteeg de raad recht streeks hun culturele agenda af te ge ven aan de PTT; „u bent dan ook niet gebonden aan het verschijnen van het voorlichtingsblad". k. Brief d.d. 8 december 1973 van wet houder K. de Haan, waarbij deze zijn brief van. 7 december 1973 aan de heer C. Kruijff over het kraken van wo ningen aan de Molenstraat aan u toe zendt, met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. Mededeling werd daarna gedaan van. de ontvangst van een brief van de heer B. Joosten waarin deze zijn ver trek uit de gemeente in april of mei aankondigde. Vervolgens kwam aan de orde het verzoek van de CDA en een motie van de Soesterbergse wijkraad betreffende het groot-onderhoud van gemeentewo ningen. (met Hasselblad) RING SIZE for maat tot 30x40 cm in album. Jac. van Lcnneplaan 13 - Baarr Telefoon 02154-7552 Dat rapport was binnen, zei wethouder Walter, en zou binnenkort besproken worden. „Ik weet niet of de wykraad de instantie is, die ons in deze van advies moet dienen, maar ik dacht dat we wel van de diensten van de wfók raad gebruik konden maken voor de organisatie van de avonden" (bespre king plan met de bewoners) aldus de wethouder. De heer P. Grift (PAK) was blij met de toezegging dat het plan binnenkort thuis bezorgd werd, maar hij wilde wel de wijkraad, die nu een beetje van de grond begon te komen, erbij betrekken. Onderwü's Voor de leerlingen van de St. There siaschool werden daarna de agenda punten 18 en 24 met voorrang behan deld. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld In artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting voor Katho liek Onderwijs te Soest voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen en het treffen van voorzieningen aan de St, Theresiaschool. Conform besloten. Achtereenvolgens voerden hierover het woord de heer M. dc Groot (BR), me vrouw P Oranje-Entink (VVD), de heer J. van Poppelen (KVP), de heer B. Joosten (D'66), wethouder Dijkstra en de heer P. Storimans (KVP) die een beroep deed op de ouders de verlich ting van de fietsen van hun kinderen te controleren. 24. Voorstel tot hef beschikbaar stel len van een aanvullend krediet voor De heer J. Korte (KVP) onduidelyk verbouw van het gymnastieklokaal aan de Mariastraat. Ook hier een rij sprekers voor de tri bune en wel de heer P. Grift (PAK), mevrouw P. Oranje (VVD), de heer J. van Poppelen (KVP) en de wethouder. Aangedrongen werd op spoedige start met de verbouwing. De heer Grift ves tigde de aandacht op de geblakerde mu.ur van de gymnastiekzaal aan de kant van de Beetzlaan en die muur heeft nu de volle aandacht van de wethouder. De natuur. 3. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van: a. een rund veebedrijf aan de A.P. Hil- horstweg. Conform besloten. De heer H. Jonker (D'66) vestigde de aandacht op de onrust onder de be volking over de bebouwing van dit fraai stukje natuurgebied en vroeg of er nog meer van zulke bouwsels zou den komen. De heer J. van Poppelen (KVP) dacht dat het slechts om enkele burgers ging. Hij wees op het probleem van boerderijen tussen de woonbebouwing aan de Lange Brink en het Kerkpad en de oplossingen die daarvoor moge lijk waren. Er was in diit geval niets onrechtmatigs gebeurd. Hij geloofde ook niet dat de vogeltjes nu zouden wegblijven, integendeel zelfs en hij adviseerde de bezwaarden het rapport van prof. De Vries uit Wageningen over deze materie eens te lezen. Be werkte grond zou juist vogels aan trekken. Zo dacht- ook de heer M. de Groot (BR) er over err hij had praktijk er varing. Het vogelleven werd inten siever, juist door de aanwezigheid van boerderijen, en daar was ook de heer Grift (PAK) het mee eens. Mevrouw M. VValter-Van der Togt, de wethouder, zette de zaken recht. Het zal in de toekomst niet meer mogelijk zijn daar zonder meer te bouwen; dat was nu nog mogelijk geweest in ver band met het bestaande plan. In het nieuwe plan landeiyk gebied zou een veestal slechts gebouwd mogen worden by de agrarische buisvesting en langs de A. P. Hilhorstweg zouden geen bouwpercelen meer komen. Er zouden uitzonderingen gemaakt kunnen wor den, maar dan alleen na grondig over leg met alle instanties en daar hoorde de mileugroepen zeker ook bij. Het was daar naar haar mening een be langrijk vogelgebied, zeldzaam in Eu ropa en daar mocht niet zo maar aan voorbygegaan worden. De heer Van Poppelen meende dat er ook wei rekening gehouden mocht word'en met economische aspecten en verder was hij natuurlijk een voor stander van het behouden van mooie gebieden. Varkensmestery en b. een varkensmesterij aan de Birk- straat 126. Conform besloten. De heer H. Jonker (D'66) wilde het voorstel aanhouden, in verband met het ontbreken van toegezegde nadere gegevens, maar dat bleek op een mis verstand te berusten. Het zou om in formatie aan de burgerij gaan. De heer J. van Poppelen (KVP) merkte op dat het jammer was dat bouw- en hinderwetvergunning niet aan elkaar gekoppeld konden worden. De heer Jonker liet aantekenen dat zijn fractie zich niet met dit voorstel kon verenigen. een agragrisch bedrijf met varkens mesterij aan de Lange Brinkweg 99. Conform besloten. De heer- J. Detmar (VVD) vond het maar vreemd dat er nu, in tegenstel ling met het voorstel in juli j.1., nu plotseling wel sprake was van een grondgebondenbedrijf. Maar dat was toch zo, zei wethouder Walter; de varkensmesterij was een onderdeel van een compleet agrarisch bedrijf. d. een loodgietersbedrijf aan de Laan straat 23. Conform besloten. een agrarisch bedrijf bestaande uit een veehouderij en een varkensmesterij aan de Lange Brinkweg 56. Conform besloten met D'66 tegen. 4. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet" inzake het oprichten, in werking brengen en in werking houden van: een varkensmesterij op'in het per ceel Veenzoom 9 te Soest. Het voorstel werd ingetrokken, b. een constructiewerkplaats voor licht constructiewerk annex stalling voor paardetrailers op/in het perceel De Beaufortlaan 22a te Soest. Conform besloten. De heer M. de Groot (BR) en ook de heer J. van Poppelen (KVP) noemde het intrekken van het voorstel het resultaat van beraadslaging in de agra rische- en in de commissie ruimtelijke ordening. Die beraadslaging had ook eerder kunnen plaatsvinden en dan zou van Intrekking geen sprake geweest zijn. Hij hoopte d'at in het nieuwe jaar dat beter zou gaan en niet achteraf advies gevraagd werd maar voordat het voorstel in de openbaarheid kwam. Rechtsgeding 5. Voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding waarbij de gemeente schadevergoeding wegens onrechtmatige daad vordert. Conform besloten. De heer C. Verheus (Pr. Chr.) deed een poging het voorstel aan te houden. Hij vroeg het college nog eens een poging te doen om tot een minnelijke schik king te komen. Hem was gebleken dat het door twee jongens omgegooide muurtje, waar het hier om ging, niet zo stevig geweest was. Bovendien diende het als steun voor een schuur tje en was er ook nog een loods tegen aan gebouwd. Dat alles maakte het aangaan van een rechtsgeding toch min of meer riskant. Ook vond hij 2500 gulden een nogal forse prijs. De ouders zouden bereid zijn tot een min nelijke schikking. De heer M. van Ee (VVD) zag ook gevaar in de zaak en noemde het halfsteensmuurtje waar tegen aan gebouwd was, een dubieuze zaak. De heer B. Joosten (D'66) vond dat er meer sprake was van balorigheid dan van vernielzucht. Als het muurtje zo zwak zou zyn als de heer Verheus be weerde, dan mocht de gemeente in verband met de aansprakelykheid wel bly zyn dat het zo was afgelopen. De burgemeester handhaafde het voor stel. Correspondentie met de betrok kenen was onbeantwoord gebleven, tot dat bleek dat de gemeente op een rechtsgeding aanstuurde. Evenzo waren de ouders toch niet op haar spreek uur verschenen en daarom wilde zij het voorstel wel aangenomen zien. Of er dan gebruik van gemaakt zou wor den kon nog bezien worden en zou van de ontwikkelingen afhangen. De burgemeester kreeg steun van me vrouw E. Korthuis-Elion, die voorzag dat er anders meer muurtjes zouden sneuvelen door baldadigheid. 6. Voorstel tot overdracht van grond, gelegen aan de Prins Hendriklaan aan de Vereniging „De School met den Bij bel". Conform besloten. 7. Voorstel tot het -verpachten van per celen grond in 1974. Conform besloten. Ambulance-auto Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een ambulance-auto. De heer G. Stam (Pr. Chr.) deskundig De heer G. Stam (Pr. Chr.) merkte op dat het verbouwen en veranderen van een chassis een riskante zaak was. Als basiswagen moest men een voertuig nemen dat niet verbouwd behoefde te worden. De heer M. van Ee (VVD) was het met hem eens en de heer J. van Poppelen (KVP) vroeg of voor de levering ook aan Soester bedrijven werd gedacht. De heer M. de Groot (BR) wees op het gebruik van kleine busjes in het buitenland. Wethouder K. de Haan vond dat de heer Stam naar de bekende weg vroeg. Hij had als lid van de commissie so ciale zaken en volksgezondheid dezelfde vragen gesteld en hij had daar een duidelijk antwoord gekregen. Het viel de wethouder tegen dat de heer Stam tot herhaling van zetten was overge gaan. Hij moest zich daarom niet ver bazen over het antwoord van de wet houder. Voor het voorstel gedaan werd was er door een kleine commissie, be staande uit de garagechef van ge meentewerken, de commandant van de brandweer dde met het dagelijks toe zicht op de gang van zaken bij de ziekenauto belast en de heer Henge- veld van de secretarie, op de laatst gehouden RAI alles in ogenschouw genomen wat daar aangeboden werd op dit gebied. Door geen enkele auto- fabriek zou een chassis geleverd wor den waar zo een ziekauto op gebouwd kon worden. In beschouwing genomen waren de typen Mercedes en Chevrolet. In het land waren maar een paar be drijven werkelijk gespecialiseerd opbouw van ziekenauto's. Waarom er in het landelijk beleid geen sprake was van busjes, kon de heer De Haan niet meedelen; dat was hem niet bekend. Wel werd gezocht naar zo goed moge lijk uitgeruste ziekenwagens en men zocht ook naar een zekere centralisatie in typen en in merken om onderlinge uitwisselbaarheid mogelijk te maken. De wethouder dacht niet dat er sprake was van perfectionisme in dit geval. Slechts snelle hulp was het doel. Er was nu gezocht naar een model dat niet verlengd behoefde te worden, om risico's te vermijden en aan de andere kant was er gestreefd naar een chassis dat niet door de opbouw extra belast zou worden. Het type Mercedes was een personenchassis en dat was niet zodanig dat men zeggen kon dat er een vrij. zware opbouw op kon, waar voor men volledig kon instaan Van daar dat er gestreefd was naar een zo gangbaar mogelijk type en aan de an dere kant naar een bouwer die naam had gemaakt op dit terrein Dit heel sterk gespecialiseerde werk zou moei lijk plaatselijk onder te brengen zijn. Het voorstel was tamelijk overwogen genomen. De heer M. van Ee (WD) vond dat de' discussie niet op het onderwerp be trokken was. Er was een heel een voudige vraag geweest waarop nog steeds geen antwoord was gekomen. Hij vond dat er bijzonder slecht gedis- cusieerd werd. De heer J. van Poppelen (KVP) was 't niet eens dat er geen Soester bedrij ven ingeschakeld konden worden. Dat zou wel kunnen. De heer G. Stam zei de woorden van de wethouder niet te begrijpen. Hij had in de commissie sociale zaken slechts een zeer summier antwoord gekregen. Nu werd er wat dieper op ingegaan. Hij had niemand onnauw keurigheid toegeschreven. Verder be streed de heer Stam dat er geen wa gens zouden zijn, die zonder ombou wen voor dit doel geschikt te maken zouden zijn. Plaatselijke bedrijven konden van dienst zijn en Chevrolet had een in rijn serie een bijzonder geschikte wagen; er bestond derhalve een wagen waar niet aan gesleuteld behoefde te worden. Wat De Haan hem kwalijk nam be greep hij niet, „zal wel zijn omdat ik een nieuwkomer ben. Ik heb dat al meer horen vertellen en ik vind dat niet zo'n plezierige opmerking", aldus de heer Stam. De heer H, Jonker (D'66) vond dat de raad zich gelukkig mocht prijzen in de heer Stam een deskundige te heb ben en uit de woorden van de heer De Haan begreep hij nu waarom de kos ten voor de gezondheidszorg zo snel stegen. Wethouder K. de Haan ambulance-auto Mevrouw Korthuis (VVD) redde de zaak voor de heer De Haan door voor te stellen het krediet te geven en dan, later te beslissen over het model. De burgemeester voegde er aan toe dat niet tot bestelling zou worden overge gaan en er nog overleg zou plaats vinden over het beste en meest zuinige gebruik van het krediet. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ter bestrijding van de kosten van een te houden cervix-on derzoek. Conform besloten. 10. Voorstel tot het geven van straat namen in Soesterberg. Conform besloten. De jacht 11. Voorstel tot verhuur van het genot van de jacht op enige percelen nabij de Wieksloterweg aan de heer W. van Dorresteijn. Conform besloten met de stemmen van de heer K. Levinga (PAK) en mevrouw P. J. Oranje-Entink (VVD) tegen. De heer Levinga zei dat in dit gebied konijnen net meer voor kwamen, waar dan in dit geval niet de jagers, maar een konajnenziekte schuld van was. Gelukkig had men hier geen toestan den als in Canada, België en Italië waar geschoten werd op alles was be woog „en waar jagers soms me de- jagers neerknallen, wat je als pacifist natuurlijk geen gunstige bijkomstig heid mag vinden", aldus de heer Le vinga. Maar ook hier kenden men mis standen zoals drijfjachen in de winter „denkt u eens aan het dier dat aan geschoten en niet opgespoord wordt". KONINGINNELAAN 42 A TELEFOON 02155- 18255 Inlichtingen Telefoon 02155 - 18255 baarverklaarde woningen Eigendomweg 54 en 56 te Soest. Conform besloten. 13. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woning Bakkersweg 4 te Soest. Conform besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de sta tuten van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. Conform besloten. Mevrouw Oranje (WD) en de heer Joosten (D'66) hadden bezwaar tegen de leeftijdsgrens van 65 jaar voor het bestuurder zijn van de Stichting. Er werd mondeling over gestemd en met 13 tegen 9 werd de passage gehand haafd. „Oorzaak was", zei de heer De Haan, „dat er nationaal en internationaal nogal eens ouderen tot zeer hoge leef- tijd op een bestuursstoel bleven ritten". 15. Voorstel tot het doen dagvaarden in het kader van het onteigeningsplan Egghermonde. Conform besloten. 16. Voorstel tot verkoop van grond, jelegen aan: a, de Eigendomweg aan de heer H. E. van den Hengel te Soest. Conform besloten. de Laanstraat aan Jac. Hermani Levensmiddelenbedrijven B.V. te Am sterdam. Conform besloten. aan de Nijverheidsweg aan de Ge broeders Roest B.V. te Baarn. Conform besloten. M - De heer K. Levinga (PAK) principieel Bij hoge uitzondering zou het dan mo gelijk wel eens nodig zijn schadelijke dieren selectief af te schieten en dat was dan nodig omdat wij het natuur lijk evenwicht verstoord hadden. Om dat hij veronderstelde dat het voorstel toch aangenomen zou worden, zei hij blij te zijn dat de heer Van Dorre steijn de vergunning kreeg omdat hij wist dat die een goed jager was. Wel wil'de hij de huurder van de verplich ting ontslaan, om zoals in het besluit stond, het konijn uit te roeien. Hij kreeg steun va>n mevrouw Oranje en gedeeltelijk van de heer B. Joosten (D'66). De heer J. Detmar betrapte de gemeente op onnauwkeurigheden en hij kreeg de steun van de heer De Groot, die het op vele punten eens was met de heer Levinga, alleen de wegen waarop zijn hun liefde voor het dier wilde laten blijken, waren ver schillend. De heer De Groot adviseerde de heer Levinga eens wat lectuur over dit onderwerp te verzamelen in de bibliotheek Op voorstel van de burgemeester zal bekeken worden de „uitroeiing" uit het besluit gelaten kan worden en of het besluit ook verder niet in strijd was met de jachtwet. 12. Voorstel tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbewoon- De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. 17. Voorstel tot het weigeren van een verzoek om medewerking voor het in bouwexploitatie brengen van grond, ge legen aan de Ferd. Huycklaan. Conform besloten. Nadere uitleg kreeg de M. van Ee (WD) over de gang van zaken die tot de weigering geleid hadden. De aan nemingsmaatschappij T. van Hoogevest b.v. te Amersfoort had gevraagd de grond iin bouwexploitatie te mogen brengen en dat was van het begin af aan geweigerd, maar, zo zei de wet houder, er was gezegd „laat maar eens zien wat je van plan bent" dat met het oog op plannen t.z.t. Kortend te gaan bebouwen. Men wilde van ge meentezijde slechts meedenken en er was van begin af gezegd dat er bij zonder weinig kans van slagen was. Toepassen van artikel 19 was ook niet mogelijk omdat er nog geen plan was, aldus mevrouw Walter, die volledige steun kreeg van de heer Van Poppelen (KVP). 19. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van huur en verhuur met de Stichting tot behartiging der belan gen van de Paltz- en Eemgeuzen. Conform besloten. 20. Voorstel tot het benoemen van een lid in de commissie culturele zaken. Met 18 tegen 4 stemmen werd de heer W. de Vries benoemd. 21. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld ln artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan 't bestuur van de Vereniging „De School niet den Bijbel" te Soest voor het aan leggen van een tuin bij de Minister de VisserschooL Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen in verband met water afvoer in het Soesterveen Het krediet van ƒ1.788.800,- werd be schikbaar gesteld. 23. Voorstel tot ruiling van gronden, gelegen aan de Gerrit van de Veen- straat en de Eigendomweg met de heer J- W. de Bruin te Soest. Conform besloten. Na drie vergaderingen werd, met de oeste wensen voor de feestdagen, de vergadering besloten.

Soester Courant | 1973 | | pagina 2