van de Gemeentehof SNACKBAR INSTITUUT HULSCHER JUIST NU STUDEREN VOOR EEN WAARDEVOL DIPLOMA Kohoutek de dagen van de komeet KRUISWOORDPUZZEL Extra toewijzing van benzine voor motorrijwielen en personenauto's Voor bestel- en vrachtauto's naar Kamer van Koophandel Benzine hamsteren gevaarlijk en verboden Wijkraad Soesterberg kritisch over kunstaankoop Motie te laat verzondën Nieuwe vuilnisemmers duurder Gevonden voorwerpen Vleesverkoop Bouwkeet tien meter verschoven na botsing Officiële mededelingen Wet Autovervoer Personen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Expositie in Artishoekgebouw DIVERSE HARTIGE HAPJES. voorspoedig 1974. Aanbesteding Nieuwbouw Gemeentewerken Diefstalletjes Kerstviering Katholiek Vrouwengilde Soest Meningen van lezers Aan allen, voor allen TYPEN STENO Ned. en talen HANDELSCORRESPONDENTIE Nederlands CONVERSATIE Engels - Duits - Frans - Spaans MIDDENSTANDSDIPLOMA SECRETARESSE Ringenoldus b.v. Geslaagd Inbraak Joy-riders aangehouden I' kunt niet alles weten Pannekoekenboerderij DE S1MCKEL Pannekoeken eten meer dan 40 soorten. ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Soester Courant van vrijdag 28 december 1973 Vanaf donderdaf 27 december, 9.00 uur, kunnen formulieren worden afge haald voor de extra toewijzing benzine en/of L.P.G. voor motorrijwielen en personenauto's. Voor het afhalen en inleveren van de formulieren ia «en spe ciale regeling ontworpen. Afhalen formulierenSoest Ge meentehuis (hoofdgebouw). Soesterberg hulpsecretarie. Uitsluitend op werkdagen tijdens de normale openingsuren (9.00 uur 12.30 uur). Inleveren formulierenSoest in het bijgebouw naast het gemeente huis. Soesterberg hulpsecretarie. Op 2, 3 en 4 januari 1974, uitsluitend *s avonds van 18.30 uur 21.30 uur. Na 4 januari kan de inlevering alleen geschieden tijdens de normale kan tooruren (9.00 12.30 uur). Inlevering van formulieren in deze gemeente kan alleen geschieden door houders van kentekenbewijzen, die binnen de kring Amersfoort zijn ge vestigd. Bij inlevering moet het ken tekenbewijs worden overlegd. Indien een extra toewijzing wordt verleend, wordt een machtiging ter verkrijging van extra rantsoenen aan de aanvrager toegezonden. Tegen in levering van deze machtiging kunnen inwoners van deze gemeente aanvul lende rantsoenbonnen afhalen bij het hoofdpostkantoor te Soest. Bij het afhalen van de extra bonnen op het postkantoor moet de mach tiging worden ingeleverd, het ken tekenbewijs worden overlegd en gulden betaald. Iedereen krijgt vóór 19 januari a.s bericht. De Kamer van Koophandel, Arnhem seweg 23 te Amersfoort verstrekt aan vraagformulieren aan eigenaars van bestel, en vrachtauto's voor extra toewijzingen. Ingevolge artikel 19 van de Algemene Brandverordenirig Soest is het ver boden om een hoeveelheid van meer dan 20 liter benzine en anders dan in één of meer niet gesoldeerde, goede gesloten metalen vaten (b.v. jerrycans) voorhanden te hebben. Dit verbod geldt niet voor de benzine welke zich bevindt in het reservoir van een motorvoertuig. Indien een hoeveelheid als boven ge noemd voorhanden is wordt dringend aangeraden deze brandstof een zo danige plaats te geven dat zij bevei ligd is tegen eventueel vuurwerk. In de wjjkraad van Soesterberg heeft men zich nogal kritisch opgesteld ten aanzien van de aankoop van kunstwerken voor de verfraaiing van het dorp. Slechts de VVD-er G. van Aalst zag er iets in en had het volste vertrouwen In de deskundigheid van de adviseurs, te weten de subcommissie aankoop kunstwerken van de gemeentelijke culturele commissie. Heel anders dacht mej. H. Lensink (KVP) er over die het voorstel op een bijzonder ongelukkig moment ingediend vond; in een tijd waarin belastingen omhoog gaan en er om uiterste zuinig heid gevraagd wordt. Uit bijval van dorpsgenoten wisit zij dat „men" er ook zo over dacht. Eens was zij het met raadslid De Groot, die opgemerkt had dat verfraaiing ook kon gebeuren door plantsoenaanleg. Het Van Maaren plein is niet, zoals het beeld „Phoenix" suggereert, uit de as herrezen en zij noemde de aankoop overdreven en geen zinnige zaak. Steun kreeg zij van de heer H. J. Bak ker en de heer J. van Munster, beiden van het PAK, die niets zagen in plaat sing van een kunstwerk op het Van Maarenplein en het geld liever anders besteed zagen. De heer Van Aalst (WD) herinnerde de wijkraad eraan, dat zij zelf om kunstwerken gevraagd hadden. Men besloot b. en w. te ver zoeken de wijkraad te betrekken bij het overleg. Motie Op wjjkraad's-wjjze werd gediscus sieerd over het al dan niet verzenden van een in de oktober-vergadering in gediende motie over het totaal onder houdsplan van gemeentewoningen. In die motie werd gevraagd dit plan vóór 20 december aan de wijkraad over te leggen. Nu bleek dat de motie wel was uitge gaan, maar dat de datum was veran derd in 20 januari en dat bleek dan weer te berusten op het feit dat het dagelijks bestuur van de wijkraad in gemoede had zitten wachten op de tekst van de motie. Daar begreep de heer Van Aalst, de indiener van de motie niets van; „waar staat dat ik een motie schriftelijk moet indienen?" De voorzitter, de heer J. Veenendaal meende dat het bestuur goed had ge handeld door zelf de motie op te stel len en de heer C. van Rijthoven (KVP) veronderstelde dat er sprake was van een communicatiestoornis en hij vond dat men er niet te lang bij stil moest blijven staan. Met het voorstel van de heer H. Bakker om in het vervolg alleen schriftelijke moties in te dienen, werd de discussie besloten. Rademakerstraat Over de reconstructie van de Radema kerstraat zal nog eens een hearing wor den gehouden. Dit besluit nam de wijk raad, die een werkcommissie formeer de, bestaande uit de heren Van Aast (VVD), Bosma (pr. Chr.), Bakker (PAK) en Van Rijthoven (KVP). De kwestie kwam aan de orde naar aanleiding van een brief van de firma De Ruiter, die liet weten geen prijs te stellen op de destijds door de meeste hearing-bezoekers uitgesproken voor keur voor het plan met de „slingers van Eype". Uitvoering kost naar de mening van de firma teveel en komt lang niet alle winkeliers aan de Rade makerstraat ten goede. In ieder geval vond het garagebedrijf dat zijn cliën ten op een gemakkelijke wijze bij hem moesten kunnen komen. Van de zijde van het college bestaat geen bezwaar tegen een nieuwe hea ring, alhoewel er op gewezen werd dat het het begin van de reconstructie ver traagt. Op verzoek van de heer Van Rijthoven zullen middenstanders en de inwoners op korte termijn de gelegen heid gegeven worden voor een nieuwe inspraakmogelijkheid. Met Ingang van 1 januari a.s. moet voor een ntieuwe vuilnisemmer 17,50 guidem betaald worden. Dat was tot nu toe 15 gulden. Ook de papieren vuil niszakken worden duurder en gaan dan in plaats van 25 cent, 30 cent per stuk kosten. Gemeentewerken en gemeentehuis zijn vandaag, vrijdag de 28ste december geopend, maar maandag 31 december gesloten. Bij de politie werden de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: diverse sleutels, portemonnaie met in houd, damesrijwiel met kinderzitje, herenhandschoen, bankbiljet, een paar herenhandschoenen, dameswant, da meshandschoen, twee damesfietsen, broche, een paar wanten, transistotra dia, een groene brievenbus en een poes. Betreffende deze voorwerpen kunner» aan het bureau van politie, op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Morgen, zaterdag 29 december, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaarten, genummerd van 120 tot en met 360 en aan de houders van grijze kaarten genummerd van 1 tot en met 66. Een langs de Parallelweg staande bouwkeet is door een onbekende auto mobilist bij een nachtelijke botsing tien meter opgeschoven. De deur van de keet werd eruit gereden en de in ventaris, bestaande uit een koffiezet apparaat, een radio, tafels en stoelen werd beschadigd. Aan de hand van sporen vermoedt de politoe dat er sprake is van een kleine vrachtauto, kleur rood, die op de Mo lenstraat een tuinhek voor de woning nummer 15 omver reed en daarna de Parallelweg op reed tegen de bouw keet. De wagen moet daarbij zo zwaar zijn beschadigde dat de bestuurder er niet ver mee is kunnen komen. De politie verzoekt eventuele getuigen zich te melden. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis dat bij hun besluit van 18 december 1973 de geldigheidsduur van de ver gunningen voor vervoer van personen met huurauto's als bedoeld bij artikel 46 van de Wet Autovervoer Personen, staande ten name van; B. A. de Bruin, Gallenkamp Pelswegl; Fa. Klomp, Koninginnelaan 4; A. J. H. Plekkepoel, Parklaan 23; J. Tak, Eikenlaan 5; W. Verwoerd, Laanstraat 52; aUten te Soest en P. van Groningen, Lt. Koppenlaan 12; R. A. H. Roose, Ainersfoortsestraat 2a; beiden te Soesterberg, welke vergunningen laatstelijk werden verlengd bot 1 januari 1974, wederom zijn verlengd en wel tot uiterlijk 1 januari 1975. 1 Soest, 3 januari 1974 De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij, gelet op artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens ter openbare kennis, dat hun college heeft besloten tot het instellen van een parkeerverbod voor beide wegzijden van het gedeelte van de Buys Ballotlaan, gelegen tussen de Generaal Winkdlmanstraat en de par keerhavens bij het pand Buys Ballot laan 1, zulks door plaatsing van bor den 49 van bijlage n van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerste kens. Tegen het besluit bot het instellen van het bovengenoemde parkeerverbod staat voor iedere belanghebbende be roep open tot het einde van een ter mijn van 30 dagen na heden. Een be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en be hoort te worden ingediend bij de Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht te Utrecht. Het- besluit is in afschrift toegezonden de betreffende hoofdingenieur- direkteur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, beide te 's-Gravenhage, aan gedeputeerde staten van deze provin cie en de Koninklijke Nederlandse Aurtomobielolub K.N.A.C. te 's-Graven hage. Soest, 3 janauri 1974. De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN In het Artishock-gebouw aan de Steen- hoffstraat opende Hans Bruggeman vorige week de expositie van werken van de beeldhouwer Joop Hollanders en de schilder Rob Brandes. Bruggeman zei in zijn toespraakje on dermeer, dat de kunstenaars in het al gemeen meer betrokken zouden moe ten worden bij bepaalde overheidsza ken, zoals de stedebouwkundige ont wikkeling van gemeenten en in diverse commissies. Joop Hollanders exposeert 17 beelden. Hij is de kunstenaar die naar de me ning van de commissie culturele zaken een beeld zou moeten leveren ter ver fraaiing van het Nassauplantsoen. Joop Hollanders (29) kreeg zijn oplei ding aan de Rietveld Academie en de Rijksacademie te Amsterdam van onder andere Carel Kneulman en V. P. S. Esser. Hij exposeerde diverse malen in de Keukenhof, Blaricum, Lochem, Wes- terbork, Museum Fodor en in het Ste delijk Museum te Amsteradm. Hij kreeg de kunstprestatieprijs van de ge meente Amsterdam voor zijn pleinont- werp. Rob Brandes (34) kreeg zijn opleiding aan het instituut voor Kunstnijver heidsonderwijs, afdeling vrije grafiek. Hij werkt voornamelijk met akriel-op- papier techniek. Zijn werk werd ten toongesteld o.a. in Amsterdam, Haar lem, Harlingen en Londen. In het Arti shoekgebouw hangen 41 werken. De expositie is dagelijks geopend, ook op de feestdagen maar niet op zondag 6 januari, van 14 tot 17 uur. Tot en met 16 januari kan men er terecht. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 Voor OUDEJAARSAVOND Bestel op t\jd. Op oudejaarsdag afhalen tot 19.00 uur. Wij wensen cliënten, vrienden en bekenden W(J verzorgen tevens uw feestjes en partyen. Gisteren is aanbesteed de Nieuwbouw Gemeentewerken aan de Lange Brink- keg. De uitslag van de aanbesteding (excl. BTW) is Nijssen Bouwmij b.v. - Rosmalen 1.588.800,—. Heilijgers b.v. Amersfoort 1.607.000,—. Tienstra b.v. - Nijmegen 1.608.000, I.B.B.-Kondor b.v. - Apeldoorn 1.742,800,—. Hibos b.v. - Soest 1.830.000, Van Wijnen N.V. - Dordrecht 1.875.000, N.V. Zeister Bouwbedrijf - Zeist 1.989.000,—. De gunning zal nader door B. en W. verleend worden. Een van de werken van Joop Hollanders Winkelier J. J. aan de Steenhoff- straat deed aangifte van 14 pakjes sigaretten uit een automaat. Daarvoor werden speeLgoedmunten gebruikt. Mevrouw E. S. uit Amersfoort deed aangifte van diefstal van haar loon zakje met 210 gulden. Het zakje werd uit haar jas gehaald, die zij aan een ka1pstok had hangen in het bedrijf te Soest duinen waar zij werkzaam is. Ingebroken werd in de woning van de familie H. aan de Birkstraat De onbekende dader forceerde een keu kenraam. Wat er weg is kon niet wor den vastgesteld omdat de familie met vakantie is. De kerstavond voor de leden van het Katholiek Vrouwengilde begon met een Eucharistieviering in de Petrus- en Pauluskerk, waaraan werd meegewerkt door het parochieel dameskoor. Daarna was er een samenkomst in het vereni gingsgebouw waar koffie en kerstbrood werd geserveerd en waarbij 66 dames aanwezig waren. Voor deze avond was uitgenodigd zuster Gré van Vliet, ver pleegster-vroedvrouw uit Delden, die als medisch missiezuster werkzaam was in Malawi (Afrika), waarheen zij binnenkort weer hoopt te vertrekken. Zuster Van Vliet werd ingeleid door haar collega Zuster Magdalena Wester- veld, oud inwoonster van Soest. Met behulp van dia's vertelde zuster Van Vliet veel en boeiend over haar werk in Phalombe en Kasina waar zij ver bonden is aan een ziekenhuis van circa 120 bedden en waar zij inlandse ver pleegsters en vroedvrouwen opleidt. Er werd met veel belangstelling ge luisterd en de opbrengst van de col- "ecte na afloop bewees het medeleven /an de dames, waarvan vele zich op javen voor het maken van lappedeken- tjes voor de kraamkliniek, waarvoor het materiaal gratis beschikbaar wordt gesteld. OLIEBOYCOT, OLIE-EMBARGO, ENERGIE-TEKORT, ECONOMI SCHE ACHTERUITGANG. Woorden die niemand graag wil lezen, maar waar je tegenwoordig wel mee doodgeslagen wordt. Voor kranten, ra dio en televisie het grootste nieuws van de dag en plotseling wil ieder die maar een beetje belangrijk is vertel len hoe slecht en somber de toekomst er voor ons uitziet. Vraagstukken die niet van de ééén op de andere dag zijn op te lossen en waar tijd in gaat zitten, terwijl er zich bij velen een gevoel van machteloos heid gaat ontwikkelen. Want hoe ver de oorzaken eigenlijk wel van ons bed liggen, ieder ziet plotseling wel z'n dik belegde boterham slinken, of denkt dat. En plotseling krijgt de simpele, meest éénvoudige gedachte de overhand, om van al dat vele dat er nog is het bezit te bemachtigen. Velen spoeden zich van hot naar her om de meest vreemd soortige verzamelingen in grootse op lage te verkrijgen, die met moeite achter allerlei deuren en in kasten op te bergen zijn. Een paniek die wel te begrijpen is, maar volkomen verdervelijk. Een markt die afgestemd is op een nor male afname, wordt nu volkomen uit balans gebracht. Een markt die voor ieder het meest nodige op een zo volkomen evenwich tige wijze wil afgeven. Een markt die er voor ons allemaal is, „AAN ALLEN, VOOR ALLEN", en niet voor die mevrouw met allemaal panties en die meneer met vuilniszak ken of lucifers. Een marlet die nu plotseling een on evenwichtige aanvraag krijgt te ver werken van produkten, die opeens klaargestoomd moeten worden, terwijl we juist wat moesten gaan matigen met onze grondstoffen in deze over consumptie maatschappij. Misschien ligt de oorzaak toch niet z< ver van ons bed, of zouden die som bere heren toch gelijk krijgen. PARTIJ VAN DE ARBEID (afdeling Soest) Sekretariaat: Hans van der Hucht, Veenbesstraat 302. VmHIBDt lEDtRUiNDSE MSTRlftQEÏ J In januari 1974 vormen w(j in ons pand MOLENSTRAAT 11 nieuwe clubs voor Aanmelden vóór 1 janauri 1974: BEATRIXLAAN 24, teL 12900 En daar het nieuwe jaar een beetje opzag tegen de 31.536.000 seconden, die het voor de boeg had, zei Vader Tijd tot hem: „Hier jö, daar heb je een Pontiac, dan heb je de tijd mee!" VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TELEFOON 16372 Voor rijbewijs B/E, C/E en D/E slaag den onderstaande dames en heren. Voor B/E: A. T. Andriessen-Wigtman, B. M. Andriessen-van Wegen, H. G. C. van Asch, A. G. van Alphen-Kamer beek, A. Abbel, J. H. van Dijk, E. A. C. M. Everts-Schouren, E. van de Goot. M. Guliker, H. L. Groenewold, A. F. i der Genugten, M. J. Huiser, S. S. Jager, F. C. Jansen, A. A, D. de Ko ning, P. Kok, J. W. Kok, P. A. Ku- yer, M. J. van der Molen, J. M. van de Oord, M. M. J. van de Oord, H. Portenge, J. Poot, E. M. J. de'Rond, F. Renkema, J. M. van Roomen, J. A. C. Schanstra, A. C. M. van Schaik, E. Sandifort-Zimmerman, M. A. J. M. Taris, R. de Vos, P. J. A. de Vries, M. G. Zoetelief en C. L. Zijp-van Leeu wen. Voor C/E en D/E: M. Buyst, A. T. Donk, M, N. Heijnen, A. J. van Log- tenstein, A. I. M. van Rossenberg en R. G. Thijssen. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los, Van Lenneplaan 47. Op de eerste Kersdag, in de avonduren werd ingebroken in de woning van d< familie De B. aan de Gallenkamppels- weg. De onbekende dader verschafte zich toegang door het forceren van een raamsluiting aan de zijkant van de wo ning. Hij doorzocht in een slaapkamer een bergmeubel en alle kasten en ver dween met medeneming van een gelds bedrag groot 175 gulden. In verband met diefstal van een per sonenauto en joy-riding werden aan gehouden de Soesters R. A. B. (17), P. R en A. B. (17). Zij namen auto's mee vanaf het parkeerterrein achter de flat (Wibra) aan de Burg Grothestraat. Een van de wagens werd aangetroffen op het terrein bij de Molensoos aan de Molenstraat. Een op 26 november j.1. ontvreemde bromfiets uit de fietsenstalling bij het station Soest-Zuid, werd gevonden op een terrein aan de Beckeringhstraat. Dekens van kunststof zijn heel ge schikt om door astma-patiënten ge bruikt te worden. Zij naderen, de dagen van de komeet; ze zijn er eigenlijk al. In februari van dit jaar deed de Tsjech Lubos Kohou tek, astronoom te Hamburg, de ont dekking van de naderende komeet, sindsdien naar hem genoemd. Ze was toen 770 miljoen km van de aarde verwijderd. De naderende komeet is thans betrekkelijk dichtbij; ze richt zich op de zon, slingert gedurende dezer dagen rondom de zon op een afstand van 21 miljoen km van de zon (de aarde is 150 miljoen km van de zon verwijderd) en komt allengs voor ons ln zicht. Men kan rekenen, dat ze op 2 januari tussen zuidwest en west, een uur na zonsondergang vlak boven de horizon zichtbaar wordt. Gedurende de loop van januari zal men ze dan vanaf een uur na zons ondergang elke nacht kunnen zien, steeds hoger aan de hemel klimmend tot op 28 februari, als ze uit het zicht verdwijnt. Of men er veel van zal zien hangt van de bewolking af. Daar om boffen de Skylab-astronauten, die in de meest gunstige positie op 480 km hoogte buiten de atmosfeer en ongehinderd door ultraviolette en in frarode stralen de beste waarnemers zullen zijn. Zij hebben een camera buiten de Skylab gemonteerd en zijn tweemaal zelf naar buiten gegaan om foto's te nemen, namelijk op Kerst mis, juist voordat de komeet achter de zon dook, op 29 december als ze weer verschijnt en dan nog eens eind fe bruari, juist eer ze weer uit zicht raakt. Men is ook zeer nieuwsgierig, welke invloed de zonnehitte op de komeet zal hebben, want de komeet draait op vrij dichte afstand rond de zon, zoals boven reeds genoemd en de zonnehitte kan grote invloed hebben op de staart, deze zelfs in stukken breken. De Sky lab heeft de mooiste kans alles te kunnen zien. Kometen Het woord komeet stamt uit het Grieks en betekent „langharig". Het woord is trouwens vrouwelijk. .Er zijn vrij veel kometen. De Sterrekunde vindt er elk jaar een dozijn. Maar ze komen zelden zo dicht bij de zon en binnen onze gezichtkring. Natuurlijk waren ze erook in oude tijden. Aristoteles, Plutarchus en anderen schreven er over. Plutarchus vertelt dat na de moord op Julius Caesar zeven dagen lang een schitterende komeet aan de hemel stond. In het jaar 451 was er een komeet tijdens de Huraneninval in Europa (Attila). In 1456 vaardigde paus Calixtus een bul uit over een komeet. De komeet van Halley in 1910 leeft nog bij de ouderen in de herin nering. Ze wordt in 1986 terugver wacht. Kometen werden in de geschiedenis vrij sterk als tekenen van onheil be schouwd. Ook thans zijn onheilspro feten aan het woord. In Amerika voorspelt een sektehoofd Moses David Berg, dat na 40 dagen Kohoutek „Ni- neve zal worden verwoest". De para psycholoog Astaroth voorspelt, dat de komeet de mensen uit hun evenwicht zal halen en overal opstanden zullen uitbreken. Een zekere Elson verkoopt ad 10 dol lar kaartjes voor een ruimteschip, dat in het heelal zal vluchten eer de ko meet alle aardse olie in brand zet. In 1910 was men bang dat Halley's ko meet met de aarde zou botsen; veel mensen kochten toen gasmaskers en komeetpillen, ter bescherming tegen de gifgassen van de komeetstaart; deze is echter zo dun, dat al gaat de aarde door de staart men er toch niets van ziet of merkt Ook de astronomie heeft komeetver- halen. Meest opmerkelijk is de idee, dat kometen, die inderdaad niet groot zijn, niet meer dan een kilometer of wat in doorsnee, in wezen nuclalre gaskernen zijn en een soort kernrè- actors van de heelalrujmte.Inelk ge val, als de wereld tijd heeft om in januari en februari Kohoutek te vol gen, zal men een interéssant schouw spel kunnen waarnemen, een manifes tatie van nog grotendeels onbekende ruimteverschijnselen, waarnaar de we tenschapsmensen dorstig kijken; maar gasmaskers moet men maar niet ham steren en op oudejaarsavond liever oliebollen eten dan komeetpillen. op de deel, LANGE BRINKWEG 26 - SOEST Telefoon 02155-16527. Nieuwjaarsdag geopend van 12.00 tot 20.00 uur. HORIZONTAAL: 1. mil. opleidingsschool; 4. muziekin strument: 9. eenh. v. stroomsterkte; 11. vogel; 13. dierengeluid; 14. de onbe kende (afk.); 15. familielid; 16. vogel; 17. beroep; 21. water in Brabant; 23. kleur; 25. griezel; 27. duits voorzetsel; 28. rondhout; 30. voorzetsel; 31. jon gensnaam; 32. beroep; 37. vlaktemaat; 38. soort onderwijs (afk.); 39. en der gelijke (afk); 40. deel v. d. hals; 42. tandeloos zoogdier; 43. lidwoord; 44. wandversiering; 45. voegwoord; 46. kindergroet; 47. rivier in Nederland; 49. Gode zij lof (lat.); 51. van het lo pende jaar (lat.); 52. voorzetsel; 53 beroep; 59. anno (afk.); 60. familielid: hetzelfde (afk.); 62. als eerder (afk) 64. gehalte; 68. ruime; 71. selenium (afk.); 72. beroep; 75. voegwoord; 76. slot; 78 en omgekeerd (afk.); 79. van het lopende jaar (lat.); 80. voorzetsel; 82 voetbalvereniging; 83. raam; 84. snij werktuig. VERTIKAAL: 2. hemellichaam; 3. slede; 5. pl. !n Italië; 6. liefkozing; 7. meisjesnaam: 8. eensgezindheid; 9. deel v. d. dag (afk.); 10. bijwoord; 12. lust; 15. mu ziekinstrument; 16. koud; 18. N.V. (duits); 19. bevel; 20. fr. onbep. vnw.; 22. groet; 24. kostbare; 26. lusthof; 29. eng. voorzetsel; 30. voorzetsel; 32. Eu ropeaan; 33. larve; 34. wondvocht; 35. bijwoord; 36. beroep; 37. vis; 41. voer tuig; 48. onbehaard; 50 beroep; 51. beroep; 52. deel v d. voet: 54. wind richting; 55 voorzetsel: 56 voedsel; 57. lekke*~m 58 srbrp-*' 63 schrijf behoefte 6"- ver4-v '3 dubbel- blank; fi' «-n'u- 69 dubbel- blank; 7r "3 inhouds maat; 74 vocht5' 77 windrichting (afk): 81 voorzetsel

Soester Courant | 1973 | | pagina 7