Deze week: SINAASAPPELEN ÏQfi E R UI1 T El BOERENKOM 1 mm e sterren uoor^ In Soest werd niet gecollecteerd voor Nier-Stichting-Nederland CV S0ESTERBERG Uit de wijde wereld VOORUITZIEN EXTRA BRIL Het oog gericht op Israël NU OOK VOOR VERGADERINGEN EN RECEPTIES In deze lacune wordt nog deze maand voorzien gai bsh wgaiHM - mm I sS&té -■ 5 10 stuks W Kaarten in Groot Engendaal 1DATSUN (Hero) literblik (Iglo) 450 gram.420 !N DE MEESTE Auto-antennes vernield Zeer druk bezochte nieuwjaarsreceptie in Dorpshuis Aantal verkeersongevallen met 82 verminderd 4 ton kleding voor „Mensen in nood" Auto uit verkeer genomen Frontale autobotsing Aangehouden Lier kapot gevaren Geslipt door gladheid Ringenoldus b.v. L) kunt niet alles weten Cff Soester Courant van donderdag 10 januari 1974 Israëls Premie mevrouw Golda Meir kan tevreden zijn. Haar Hama 'Araen partij heeft wel flinke klappen gelere gen maar een meerderheid van de Is raëli's is kennelijk ervan overtuigd dat de huidige koalitie nog de beste kansen heeft een zo aanvaardbaar mogelijk resultaat te bereiken onder de vredes- pressie van Rusland en Amerika. Men aanvaardt kennelijk dat de we? die mevrouw Meir niet helemaal vrij willig bewandelt naar het door de grote mogendheden gewezen doel on vermijdelijk is en dat het dom zou ziin juist op dit ogenblik van spanning de paarden voor de wagen te vex-wisse'.en. Wat niet betekent dat het vertrouwen in en de populariteit van mevrouw Meirs ploeg nog zo is als voor de gro teverzoendagoorlog. Integendeel. In het bijzonder haar minister van de fensie Mosje Da jan heeft een groot deel van zijn gezag ingeboet. Hem voorna melijk wordt kwalijk genomen dat de regering zich door de aanval hec.fi laten verrassen, ten dele wellicht met opzet, maar ten dele zeker ook door fouten. Het is dan ook niet verwonder lijk dat andere generaals uit de pariii, zoals Bar-Lev, Rabin en Yaariv met opzet naar voren zijn geschoven op dit moment. Het militaire element in de politiek is begrijpelijk sterk. Dit geldt met name voor de oppositie van de Li- koed onder leiding van Begin maar met als grote man gereraal Sharon, de man die de gewaagde oversteek van het Suezkanaal tot een goed einde bracht. De Likoed is overigens niet al te dui delijk in haar uitspraken. Enerzijds tracht ze de indruk te vestigen dat ze meer dan Meirs ploeg kans zal zien de ontruiming van de bezette gebieden te beperken zodat Israël niet terugkeert naar de inderdaad absurde grenzen van voor 1969. Anderzijds suggereert ze dat ze in de geneefse onderhandelingen meer bereiken kan dan mevrouw Meir - maar die onderhandelingen hebben wel degelijk tot uitgangspunt dat het veroverde gebied prijsgegeven zal moe ten worden. De enige vraag is wat men voor ontruiming terugkrijgt. In dit geval is het natuurlijk wel zo dat de Israëli's op een gegeven moment nee kunnen zeggen tegen de pressie van de VS, maar dan lopen zij goede kans de enige onmisbare sterke vriend te verliezen die het land heeft. Derge lijke onaanvaardbare risiko's zijn met mevrbuw Meir minder, ook al omdat zij van alle Israëlische politici de beste entree in de VS heeft dat tenslotte min of meer ook haar land is. Minder uit liefde en vertrouwen dan wel uit nood zaak heeft Israël mevrouw Meir niet laten vallen. Een andere zaak is na deze verkiezin gen voor Israël pijnlijker geworden. De grote-verzoendagoorlog en alles wat er op gevolgd is heeft bij het Arabische deel van de bevolking voorzover dit stemrecht heeft een toeneming teweeg gebracht van een pan-Arabisch natio naal gevoel, getuige de winst van de op Moskou georiënteerde kommunisti- sche partij. Een uitslag die politiek niet zoveel betekent, maar moreel des te meer: ze ondergraaft het door Israël vaak geprojekteerde beeld dat het land wel degelijk rumte heeft ook voor de niet Joodse bevolking. KANTMAN jJU KONINGINNELAAN 42 A TELEFOON 02155- 18255 Inlichtingen Telefoon 02155-18255 us '69 '3P 'L9'stb -ï>9 '.{BS 89 iuaou '09 i'd u e 8S :3i°lA 'L9 'SS 'ri-mde >g '29 i3(9d '19 riad '6f '-Jeu laaSSoi '9ê iunni 'g* ifoa zf rinauiui 'ot i'VVd 7,8 '-apa '98 hao -*g tuo) ZZ ^aaaj '08 'LZ '^yezoui -93 '.j\b 'i>8 ;>{os 'Zo ijeetunrv '88 '-uea '08 'OHN 61 iaeu 'LI W 'Si iua^ats TI II iJauiuioJi '6 ipooa 8 i riaaje 9 ipaq 9 ionp 'fr !)auaj g 'as z iamje T •TVVDIJiHaA •uaaois 'ZL iiadapt \\l '01 i-ndei '89 01 '99 99 '.ibeuSts Z9 :jiln '19 '.3ubj *69 '..xaAa -99 '.ua^eui gg '-laaed '19 ï-o'i 0S '81- ieu lï fat 91- ■ft Pan 'gt- fate ip luaui !aTuea '68 fauituop '88 :uad 'LZ '*Z9J 'SS '88 fIBJ 'ig faa 0g iuo qz ï'I'0 '88 >i'3 '98 faauue 'fz !st>bj31 '\z fa-paa '08 '81 f;oj 'i\ {apaouif '91 :euio H !so z\ ffaAna '01 fJ>I '6 iaeezeq -g fpjtvsqe 'i :TVVLNOZIHOH }|99A\ 9Z9p pzznd »insso|dQ De landelijke inzameling van de Nier Stichting Nederland, welke van 5 tot en met 10 november 1.1. is gehouden, was zeer succesvol. Door allerlei oorzaken zijn er echter in een aantal plaatsen, waaronder Soest, geen activiteiten ont plooid. In die lacune wordt alsnog voorzien en wel door middel van huis-aan huis verspreide enveloppen, inhoudende een folder en een stortingskaart. Dat zal plaatsvinden in de week van 21 tot en met 25 januari a..> Vele tientallen mensen per jaar. die in Nederland sterven aan niervergiftiging, hadden in leven kunnen blijven, als er voor hen plaats aan een kunstnier zou zijn geweest. De keus, wie wél voor de behandeling in aanmerking komt en wie niet, is een schokkend alternatief voor allen, die geregeld met dit probleem in aanra king komen. Redding is mogelijk Vroegen waren zulke patiënten ten dode opgeschreven. Nü beschikken wij over de kunstnier, een apparaat waar op de bloedbaan van de patiënt wordt aangesloten, en dat de functie van de niet overneemt. De kunstnier is een uitvinding van de Nederlander Dr. Kolff. Hij construeer de al in 1943 - hij was toen internist in Kampen - zulk een apparaat. Aan vankelijk kon het alleen maar worden gebruikt om de taak van de nieren over te nemen bij mensen van wie de nierfunctie tijdelijk was gestoord. Pas in 1960 werd het, door een uitvin ding van de Amerikaanse chirurg Scribner, mogelijk de behandeling met de kunstnier geregeld en blijvend toe te passen. De kunstnier zuivert het bloed van de afvalstoffen, welke bij mensen met gezonde nieren het lichaam via de urinewegen verlaten. Het is doorgaans voldoende de patiënt tweemaal per week ca. twaalf uur op de kunstnier aan te sluiten. Zo kan hij, indien geen complicaties optreden, vele jaren leven. Bovendien is het tegenwoordig moge lijk, met een zeer redplijke kans op langdurig succes, een nier te transplan teren. Transplantatie is de chirurgische ingreep, waarbij de zieke nieren van een patiënt worden vervangen door een gezonde nier, die (meestal) afkomstig is van een overleden donor of (soms) werd afgestaan door een levend fami lielid van de patiënt. Maar ook hierbij is voorafgaande dia lyse onmisbaar. Sinds 1966 zijn er in Nederland tegen de 400 niertransplan taties verricht, de resultaten bewegen zich in de stijgende lijn. Naast de behandeling in centra is er ook de thuisdialyse, waartoe de pa tiënt wordt opgeleid. Er worden thans in 30 centra in Nederland 700 pa tiënten behandeld en ca. 60 spoelen thuis aan een „eigen" kunstnier. De overheid doet binnen haar finan ciële mogelijkheden zeer veel voor de chronische nierpatiënten. Toch zijn er op dit gebied nog grote tekorten: te weinig centra voor spoeling aan de kunstnier: te weinig mogelijkhe den voor thuisdialyse; te weinig cen tra om transplantaties te verrichten te weinig nieren beschikbaar voor transplantatie: te weinig geld voor wetenschappelijk onderzoek ter voor koming van deze ziekte. De Nier Stichting Nederland en de Vereniging tot steun aan de Nier Stich ting Nederland hebben zich tot taak gesteld, zo snel mogelijk evenwicht te brengen tussen vraag en aanbod op het terrein van kunstnierbehandelin en van transplantatie. Anders gezegd: men wil een einde aan de toestand, waarin er nog mensen doodgaan aan een ziekte, die behandeld kan worden als er genoeg geld is en genoeg mensen zijn. Aan het werk dat hiervoor gedaan moet worden kunt u uw steentje bij dragen: Door gebruik te maken van de één dezer dagen door de PTT bij u thuis te bezorgen stortingskaart (uw eigen bank- of giroformulieren mag u na tuurlijk ook gebruiken!). Door lid te worden van de Vereni ging tot Steun aan de Nier Stichting Nederland (minimum contributie 10,- per jaar, of lid voor het leven voor tenminste 100,-). Het gironummer van de Nier Stichting Nederland is 388.000. 159 Elke vrijdagmiddag kan er vanaf 14.30 tot 16.30 uur naar hartelust gekaart worden in de recreatiezaal van het gastvrije Groot Engendaal. Iedereen vanaf 60 jaar is er van harte welkom om samen te bridgen of klaverjassen. Reeds velen maken van deze gelegenheid gebruik, maar er 1. nog vol op plaats voor U om U bij de kaartliefhebbers aan te sluiten. Dames van de Ned. Bridgebond zijn aanwezig om zowel beginners als ge vorderden een handje te helpen met het geven van adviezen en met de or ganisatie. Kosten zijn er niet aan ver bonden. U kunt zó naar binnen stap pen en bijschuiven. Voor eventuele inlichtingen kunt U zich desgewenst wenden tot mevr. C. J. van Kleef-van Eek, Alb. Cuyplaan 34, tel. 12484 of tot het bureau van de Stich ting Federatieve Raad voor het Bejaar- denwerk, Burg. Grothestraat 51, tel. 19289 (liefst tussen 9.00 en 10.00 uur). autobedirfbühwen official dealer Autobedrijf Bilthoven B.V. Service: Brkstraat SOEST ZEIST 02155-18667 03404-12066 tl 'tèxii Mevrouw R. wonende aan de Smitsweg deed bij de politie aangifte van het vernielen door onbekenden van de an tenne van haar autoradio. Een zelfde lot onderging dc antenne van de auto van haar buurman. Naar verluidt zou de gebruikelijke nieuwjaarsreceptie van burgemeester mevrouw J. M. Corver-van Haaften en haar echtgenoot in het Dorpshuis een groter aantal belangstellenden hebben getrokken dan de avond tevoren Soest. Het aantal bezoekers van vorig jaar werd in ieder geval overtroffen, mede dank zij de komst van zo'n zeventi, bewoners, beter gezegd bewoonsters van het Woon- en Dienstencentrum, di' waren aangemoedigd door mevrouw Van Dijk. Deze bewoners zijn de bur gemeester en haar echtgenoot bijzonder dankbaar voor al hetgeen voor het Dienstencentrum gedaan wordt. De burgemeester aarzelde geen ogen blik om ook even naar de hal te gaan om daar de dames Van Gameren (88) en Boe vink (83) alle goeds voor 1974 toe te wensen; hef trappen lopen was voor beide dames wat bezwaarlijk. Be halve door de vele bejaarden werd de nieuwjaarsreceptie bezocht door wet houder J. J. Ebbers en echtgenote, de raadsleden P. Storimans en C. Verheus met hun dames, zo ook enkele wijk raadsleden, brandweercommandant J. A. Luyf en echtgenote en leden van de vrijwillige brandweer met hun dames en vele anderen. De heer B. J. van Os. voorlichtings ambtenaar van de gemeente Soest, stel de, voor zover nodig, de gasten aan de burgemeester voor. In 1973 vonden in Soesterberg 93 ver keersongevallen plaats; in 1972 was dit aantal 175. In dat jaar waren er geen doden te betreuren; in 1973 veronge lukte op de Amersfoortstestraat op 25 oktober de 24-jarige student J. E. B. Schuil uit Zeist. Van 40 van deze aanrijdingen werd proces-verbaal opgemaakt; 33 werden met een verkeersongevallenrapport af gedaan. Wegens slechte staat van onderhoud werden 60 auto's uit het verkeer geno men. Er waren 1232 gevallen van over schrijding van de maximum snelheid: 181 gevallen van rijden door rood licht en ln 54 gevallen werden technische gebreken geconstateerd. Aangifte diefstal: fietsen (13); brom fietsen (6) en auto's (3). Meest steenkool In Engeland bestaat de brandstof voor de elektriciteitscentrales voor 60 uit steenkool, waarvan de helft voor de industrie en de helft voor de particu liere woningen wordt gebruikt. De af hankelijkheid van olie is daar dus aanmerkelijk geringer dan hier. Welis waar komt hiervoor de afhankelijkheid van de mijnwerkers in de plaats; maar dólt blijft toch meer in de familie. Koper te duur De prijs van koper in de Verenigde Staten is in een jaar tijds verdubbeld; de prijs was in januari 1973 50 (Ame rikaanse) cent per pond en nu 1 dol lar. Het gevolg is dat de Amerikaanse senaat een wet aannam, waarbij de koperen cent wordt afgeschaft en ver vangen door een muntje, dat voor 96 n/o uit alluminium bestaat. Het moest wel, ja want als de koperprijs nog meer stijgt, wat waarschijnlijk is, zou de cent meer kosten dan ze waard is Er zijn trouwens reeds 36 staten in de wereld, die voor de kleinste munt al luminium gebruiken. Ook een visie De goeverneur van Iowa in Amerika ontving een brief van een gevangene, die over een jaar zou vrij komen,. De Tijdens een bijzonder geslaagde blik semactie van de Interkerkelijk werk groep „Soesterberg" heeft men zater dagmiddag in ruim anderhalf uur tijd ruim vier ton kleding bijeengezameld. Twee vrachtauto's en vier ton kleding bijeengezameld. Twee vrachtauto's en veertien perso nen- en bestelwagens haalden de oude. kleding op, die dan in de vrachtauto van de stichting „Mensen in nood" die voor het Dorpshuis stond, werd inge laden. De medewerker van deze stichting noemde het een bijzonder goede en vlotte bliksemactie, waarbij de hoeveel heid van ruim vier ton een onverwacht ;oed resultaat was. Niet alles kon mee naar het magazijn in Den Bosch, waar alles op zijn waar de zal worden gesorteerd, het restant is opgeslagen om later nog te worden afgehaald. Dank zij de heer Bakker, die in het Woon- en Dienstencentrun. al het een en ander had verzameld en de vijftig medewerk(st)ers als bestuur der of ophaler verliep alles bijzondei vlot. Intussen bracht een spontane collecte nog ƒ360,- op. brief luidde aldus: Ik verzoek U mij levenslang te willen geven. Ik heb in de wereld geen vrienden, geen familie en geen bezigheid en zou dus om er te kunnen leven wellicht moeten roven of stelen. Maar dat is mijn aard niet. Ik verzoek U mij te helpen altijd in de gevangenis te kunnen blijven". De man in kwestie Robert Ferguson, is nu 39 jaar, is van zijn eerste jeugd af aan in gestichten opgegroeid, heeft korte pe rioden van vrijheid alleen gebruikt om aan de vrijheid te ontsnappen en bin nen de gevangenis te komen. Ja, zo zijn er. Ferguson heeft zelfs nooit de kans gehad om verliefd te worden en weet nu niet meer wat dit is. Geduchte macht In de Franse pers geven militaire des kundigen cijfers over de momenteel sterkste legermacht ter wereld, de Rus sische. Deze telt thans in Europa 94 a 91 parate Russische divisies plus 60 idems uit de satellietlanden met in reserve nog 30 Russische divisies, toegerust met o.a. 40.000 tanks. Een aantal divi sies staan in het noorden tegenover Noorwegen en in het zuiden tegenover Turkije. De troepen in Buiten-Mongolië tegen over China zijn in de laatste tijd met 10 divisies verminderd, die naar Euro pa werden overgebracht. De diensttijd is in Rusland in dit jaar van 2 op 3 jaar gebracht. Het zijn slechts enkele cijfers, maar, aldus de Franse gene raals, men vraagt zich tevergeefs af, wat Moskou toch wil met het gereed maken van zulk een geweldige krijgs macht, de sterkste zelfs, die ooit in de wereldgeschiedenis is bijeengebracht. Dit doet een staat toch waarlijk niet slechts voor een vredesparade. Maar waarvoor dan wél? Wat is waarheid? De bekende Oostenrijkse journalist Neysels schrijft in de Weense Wochen- presse na een uitgebreid onderzoek ter plaatse: „De staat Guinee-Bissau be staat in het geheel niet. De terroristen in kwestoe opereren vanuit een gebied in een naburig land. Men zou hen hoogstens kunnen betitelen als een re gering in ballingschap, die zichzelf hiertoe heeft uitgeroepen. Indien het voorbeeld van Guinee-Bissau in de Verenigde Naties werd nagevolgd zou circa een derde van de lid-staten zulk een oppositionele groep naast zich kunnen kijrgen". Wat is nu waarheid? In verband met vele technische gebre ken werd de personenauto van W. J. S. (30) uit Amersfoort uit het verkeer ge nomen. S. tekende afstandsverklaring. J Op de kruising Dorresteinweg-Konings- weg botsten twee auto's, respectievelijk bestuurd door de 47-jarig fabrikant H van H. en de 27-jarige timmerman H. B., beiden uit Soest. Van H., die vanaf de Dorresteinweg linksaf de Konings weg op wilde rijden, verleende daarbij geen voorrang aan B. die het kruispunt recht over wilde steken. Buiten twee zwaar beschadigde auto's sneuvelde ook een langs de weg staande lantaarnpaal Op verzoek van de politie te Veenen- daal werd in Soest aangehouden de 35-jarige J. R. H. Hij had zich in Vee- nendaal schuldig gemaakt aan diefstal. Op de Eem bij de Grote Melm werd door de schipper P W. (27) van het schip „Lia" uit Amsterdam de lier van de veerpont kapot gevaren. De „Lia" liep in de bocht van de Grote Melm aan de grond en bij het manoeuvreren om los te komen werd de lierkabel meegenomen. De schipper, die van het voorgevallene niets bemerkt had, werd in Baarn achterhaald. De verzekering dekt de-schade. - Het nieuwe jaar is weer van start gegaan, en d'eerste dagen zijn alweer verstreken, wat zal ons ied're dag te wachten staan, wie onzer heeft er reeds vooruit gekeken? Wie ziet de toekomst, en de tegenslag die ons te wachten staat, wie kan vertolken wat er gebeuren zal van dag tot dag met angst en leed; 't zijn niets dan duist re wolken? En is er dan nog iemand in het land die 't anders ziet, dan enkel maar het duister, een die nog zegt: de zorgen aan de kant, mijn visie op de toekomst die is juister? Ja. wie zal zeggen hoe 't zal gaan van '1 jaar, wie zal wat komen gaat ook nu al weten, een tijd vooraf, wie spreekt er al zo waar van vreugd' of tegenslag, wie hoort bij de profeten? Wat we verwachten slechts, dat is de grens waarheen we kunnen gaan; we willen 't hopen dat ons nog vreugd' geschonken wordt, de wens, dat al het ongemak toch wel weer mee zal lopen. Op de Waldeck Pyrmontlaan kwam de 49-jarige schilder H. van de B. uit Soest door het opvriezen van het weg dek met zijn brommer te vallen. Van de B. liep daarbij een hoofdwond op en beschadigde knieën en werd, nadat dokter Borst eerste hulp verleend had, met de ambulance-auto naar Zonneglo ren gebracht. U HEEFT TOCH OOK MEER ALS 1 PAAR SCHOENEN ZORGT DAT U OOK EEN éfo JUWELIER-HORLOGER VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TELEFOON 16372 Er zijn heel eenvoudige magneetjes in de handel, die aan de muur beves tigd kunnen worden Zeer geschikt om in de keuken het aardappelmesje aan „op te hangen". Het mesje is nu steeds bij de hand, gemakkelijk in het bereik en kinderen kunnen er niet bij. Staalwol en staalwol met zeep blijven langer roestvrij als we het, onmidde- lijk na het gebruik, in een glazen pot je met water waaraan wat zeep is toegevoegd doen. Moet al het oude behangselpapier dit jaar vóór het opnieuw behangen van de muur gehaald? Neem een schuim- plastic verfroller en heet water, hier mee weekt u het oude behangsel het beste van de muur. Met een langharige verfroller kunt u heel snel goed gaas schilderen. Gooi het vocht van blikgroenten nooit weg, want u verliest dan zeer veel vitaminen en voedingszouten. Hel vocht kunt u in de soep of ln een sausje verwerken. Een wond mag u nooit met de handen aanraken, uitwassen of uitspoelen. Als u niets bij de hand hebt, is uitzuigen beter. Daarna zo snel mogelijk jodi um, mercurochroom of een pleister er op. ';v - V lllll VOOR DE WEEK VAN 10 JANUARI T.E.M. 17 JANUARI 1974 RAM 21 maart-20 april Kalmaan van de week, want u kunt letterlijk en figuurlijk u hoofd stoten! Denk eraan, dat vriendelijke overre ding mieer waard is dan doorduwen. Luister naar de opinie van anderen. U zult daarbij ook nog dingen vernemen, die voor u van belang zijn op velerlei gebied. Op het romantische vlak gaat alles op rolletjes, maar ook daar moet u rekening houden met derden. Geduld en liefde zijn niet in tegenspraak met elkaar. STIER 21 april-20 mei Hoewel u een Stier bent, imiteert u de ezel tussen de twee schelven hooi. U staat daar al geruime tijd tussen, ei nog valt de keus zwaar. De ste 'ren ra den u, deze week maar eens 10e te tasten, anders in het hooi zijn smaak kwijt! Dat is u al eens meer overko men, in het leven. Wikken en wegen kan verstandig zijn, maar eet. n.ens kan er niet van eeuwigheid tol amen mee doorgaan en dat weet u ook wel. Uw verstand is namelijk prima 1 TWEELINGEN 21 mei-20 juni Over het geheel genomen een romme lige week. Uw intuïtie wijst u de weg, maar een gevoel van onzekerheid doet dat weer te niet. Helemaal wegwezen zou u nog het beste liggen! Probeel eens, ergens in stilte na te denke<i Lees zorgvuldig uw post - ook de oude brieven, dat kan uw inzicht verhelde ren. Overhaast niets en doe alleen wat u innerlijk juist acht. KREEFT 21 juni-20 juli Gevoelsmatig kunt u er deze week niet helemaal uitkomen. Een soort rijpings proces houdt u bezig en neemt uw ge dachten in beslag. In praktische aan gelegenheden ondervindt u daarvan ook de weerslag. Laat maar betijen: uw gezonde verstand wijst u vanzelf de weg. Overleg met een vertrouwde rela tie kan ineens de oplossing nader bren gen. LEEUW 21 juli-20 augustus U ondervindt allerlei kleine, maar pret tige dingen in deze dagen. Een paar van uw beste vrienden zijn u te hulp geschoten en zo langzamerhand krijgt u weer overal plezier in. Ook in uw werk ondervindt u de nodige apprecia tie en er is kans op een prettig aanbod in die sektor. Ondertussen nog maar freewheelen, wanneer u de kans krijgt, want u bent nog steeds wat moe van allerlei psychische schokken. MAAGD 21 augustus-20 september Deze week heeft u kans op tijdsgebrek wegens onverwacht extra werk. U zult alles goed moeten indelen, anders komt u niet klaar. Blijf lachen want een deel van de hijsa heeft u zelf aangehaald. Op gevoelsgebied heerst enige kilte. Vraag uzelf eens af, wie die kan heb ben opgeroepenJuist! U vergeet nogal eens belangrijke dagen en din gen. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober U voelt neiging, om nu maar eens een reeks besluiten te nemen. U wilt wei eens laten zien, dat u er ook nog bent. Dat kan een spannende week wordenj want u doet dit alles in de verkeerde stemming. Er zit een tikje revanche in uw recept en volgens de sterren zou u er goed aan doen, wat bij de remmen. De wereld om u heen draait toch wel door, maar wordt er niet gezelliger op, als iedereen zijn humeur gaat verliezen. Happy maakt het u ook niet, want u bent juist op vrede en rust zo gesteld, dus SCHORPIOEN 21 oktober-20 november Wat een waslijst! U heeft er weer goed zin in en de ideeën borrelen op. Deze week mag u echter een beetje regelend optreden, want u moet een paar din gen persé afmaken en bovendien wordt u nogal eens gestoord. Dat zit u ntet lekker vooral, als u goed bezig bent Pas dus op uw tond, want die is in staat, uw niet zo heel gastvrije opwel lingen te vertolken, voor u er erg in heeft. En dat spijt uzelf altijd het meest. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Drukke week. U had heel wat onder handen en dat kan nu goed worden af gewerkt. Tenminste, veel van uwta ken lopen af. U ondervindt de nodige medewerking en dat is altijd prettig. Een enkele figuur kan u de voet dwars zetten en u doet er goed aan, daar niet meteen om op te stuiven. Informeer eerst even, of hier kwestie is van iemand, die niet overtuigd is van uw gelijk? Dat kan dan zonder meer wor den uitgepraat. Anders loopt u kans, te scherp te worden en dat is niet nodig. STEENBOK 21 december-20 januari Gezellige week met veel aanloop en op rechte belangstelling van uw relaties. Een afscheidsbezoek zit u een beetje hoog, maar denk er wel aan, dat er tegenwoordig vrijwel geen afstanden meer zijn. Bovendien heeft u genoeg te doen en aangezien uw ideeën vlot opkomen, kunt u er maar beter me teen gebruik van maken ook. In zake lijk opzicht doet u er goed aan, niet te luisteren naar een gladprater, die zelf geen crediet heeft! WATERMAN 21 januari-20 februari Uw stemming schommelt deze week tussen uitgelaten en een tikje depressie. Voor beiden heeft u enige reden. Maar de sterren raden u, de depressie aan de kant te zetten, want de Bildt brengt er al genoeg mee! U weet, dat het meer emotie is. dan gevoel en u moet er niet aan toegeven. In de uitgelaten buien moet u oppassen, dat u niet iets be looft aan een tafelschuimer, die geen erkentelijkheid heeft, waarvoor dan pok! VISSEN 21 februari-20 maart Begin van de week kan enige obstakels meebrengen. Zo op de manier van vliegtuigen, die slechts verbindingen geven, of treinen zonder aansluiting en u maar haast hebben! Hindert niets, u krijgt toch voor elkaar wat u klaar wilt hebben en het ontbreekt u niet aan medewerking ook Vergeet niet, bij alle drukte, dat er één persoon is. die de meeste rechten op u heeft, weieens te zeer de neiging, om de zaken voor het meisje te laten gaan, of de huis houding voor het samen uitgaan. Dat is bepaald ongezellig! A

Soester Courant | 1974 | | pagina 8