e Sterren voorspellen Wij ruimen op <S>ckoemaker - antenneteckniek Zie onze etalage. A. VAN DER WEERD SNACKBAR V.V.V.-NIEUWS Levendige discussie in Politiek-café „Proest" ZOMERVAKANTIE EUROPESE VEILIGHEID Slechts honderd gulden voor de invalidenbond Horloger - Juwelier Optiek Soesterbergsestraat 26 - Soest Tel. 12982 Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 KROKETTEN 3 halen en slechts 2 betalen Oplssing puzzel eze week Slechts 15 gegadigden voor koop gemeenschappelijke premiewoningen reisagenten SEC lisco-avond met als Diskjockey 'eter Koelewijn Roester Courant van donderdag 17 januari 1974 Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 DIT WEEKEIND WEEKEIND ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wü verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Na ruim een jaar Kadobonnen-service te hebben verleend, kunen we consta teren, dat in een behoefte werd voor zien en dat deze bon aardig is inge burgerd. De prettige en praktische sa menwerking tussen de VVV en de win keliers heeft goede vruchten afgewor pen, zodat ook bijna in alle winkels te Soest (S'berg) de bon kan worden in gewisseld. De enkele winkelier, die nog niet is toegetreden, raden wij aar. zich ook bij de schare te voegen, zodat ook hij als deelnemer de sticker op de ruit kan plaatsen. Eertijds werden lijsten van de deelnemers verstrekt, doch, daar ondertussen bijna alle winkeliers bij het Kadobonnensysteem zijn be trokken, is een lijst overbodig gewor den. De folder op de winkelruit blijft de wegwijzer. Voor wie er nog niet goed mee bekend is, herhalen wij de waarde der bonnen. Vanaf 5,- tot en met 25,-, daartus sen ƒ10,-, ƒ15- ƒ20,-;vniet echter Y,~)0 of 12,50 zoals wel wordt veronder steld. De opeenvolging wordt vanaf 5,- steeds met 5 verhoogd. De bon blijft een half jaar na uitg:ftc geldig. Wilt U iemand een geschenk van 100,- geven, dan zijn 4 bonnen van 25,- nodig, die het praktische Voordeel hebben, dat men er ook' in 4 verschillende zaken iets voor kar uit zoeken, wanneer men niet alles tegelijk in 1 winkel wil besteden. Klant en winkelier, die meerdere inlichtingen wensen, kunnen ons altijd bellen via nr. 12886. Jammer genoeg komen de niewue tu- mergidsen maar traag brinnen, maar enkele voorname uitgaven zijn al in ons bezit. Wij noemen dan in de eersle plaats het bekende en goed verzorgde Hotelboekje van Lasschiuit, een off- cieel adresboek van de Hotels, Motels en Restaurants in Nederland. De hand leiding voorin werd in acht talen afge drukt, terwijl een lijst van alle VVV's in Nederland is ingevoegd. Een onmis baar boekje voor de reizenden door eigen land, vooral voor wie niet in groepsverband op stap gaat, maar net eigen programma wil maken of naar ingeving te werk wil gaan. Evenals vorig jaar spant de provincie Friesland de kroon door vroegtijdig met een bijzonder mooie uitgave voor de dag te komen mèt uitgebreide informa tie over de rekreatie in deze provincie. Verlucht met talloze gewassen tekenin gen, handig ingedeeld naar aard der rekreatie, is dit een gids die aan alles voldoet waarnaar de vakantieganger zoekt. Niet gratis verkrijgbaar, maar de kleine prijs ruimschoots waard. De Benelux-gids, een kombinatie-uit- gave van ons met de benedenburen helpt U, wanneer U meer zuidwaarts wilt trekken en denkt het daar gemak kelijker met de benzine te klaren. Maar misschien brengt de vakantietijd in alle opzichten meer vrijheid. In elk geval is „Benelux-Grenzeloos vrij" een fijn boekje, waaruit veel wetenswaardigs valt op te diepen. Bij ons verkrijgbaar. DONDERDAG WEER MOSSELAVOND Mijd de piek, neem vakantie in voor- of nazomer! Deze goede raad geeft U de stichting Recreatiecentra te Drie bergen. De recreatiekrant 1974, die door deze stichting wordt uitgegeven, offreert U informatie over bungalows, caravanterreinen, kamphuizen enz. in acht verschillende delen van ons land te weten: in Zuid/west Drenthe, de Noord Veluwe. de Noord/west Veluwe, de Friese wouden, de Baronie van Bre da, de Utrechtse Heuvelrug, het Snee- kermeer en aan het Noordzeestrand Ook bestaat de mogelijkheid van een vakantie in de Duitse Taunus. De be doelde Recreatie-krant is in ruim aan tal bij ons voorradig. Hoogst waar schijnlijk kunt U hiermede kontaki leggen voor een mooie vakantie. In de buurt van de VW? Pik dan even 'n informatie mee. HORIZONTAL: 1. e.k 3. vaard; 8. de; 10. laf; 12. pistool; V S.E.R.; 15. makreel; 16 liaan; 17. rü; 19. pet; 21. som; 23. urn; 25. fin; 2€bah; 28. mus; 29. A.O.W.; 31. r.g.; 32befaamd; 34. N.A.T.O.; 35. ampel; 37.jre; 38. jupon; 39. aera; 40. meerkat; J." id; 43. Ina; 44. oor; 45. Don; 46. <e; 47. tak; 48. sec; 50. Abe; 52. nat; 5 sjees; 57. cartoon; 60. roe; 61. Benard 63. lus; 65. ds; 66. tronk; 67. l.s. VERTICAL: 1. el; 2. km; 3 wie; 4. asem; 5. atlas; 6. r.o.; 7.lol; 8. den; 9. er; 11. falen; 12. pro; liip; 14. satraap; 18. lom merd; 19.»gment; 20. R.A.F.; 22. mud; 24. notoir; 25. fraai; 26. bel; 27. hape ren; 30. /©nde; 32. Bea; 33. are; 34. nut'; 36. raatje; 38. Jan; 40. mos; 41. kok; 46. bool; 49. cacao; 51. leb; 53. tarn; 54. >Jr.T.S.; 55. s.o.s.; 56. set; 58. rek; 59. al; 60. r.d.; 62. nr; 64. s.s. Gaarne zenden wij U gratis de reis- folders toe Wij vertegenwoordigen nagenoeg alle grote reisorganisaties. Uw garantie: Zeer veel zaken zijn maandagavond in het politiek-café „Proest" van de PPR Onze jarenlange ervaring. en D '66 aan de orde gekomen. Dat maakte de bijeenkomst voor het eerst in haar bestaan zeer levendig. Oorzaak was vreemd genoeg het niet komen* van een inleider-deskundige over het partieel onderwijs, waardoor er tijd over was om de raadsagenda in zijn geheel door te nemen. En dat leverde veel stof op. Jan Visser (PPR) deed verslag van zijn onderzoek over de partiële leer plicht. Hij had in Ame,rsfoort enige insituten bezocht en daar o.a. contact gehad met de heer Van der Leeuw van het vormingscentrum Isselt. Dat centrum werd bezocht door 30 kin deren uit Soest. In tegenstellng met Amersfoort, waar een goed sluitend ad ministratief systeem werd opgebouwd, noemde men de medewerking van de gemeente Soest nogal teleurstellend. Er zou 'o m. geen huisbezoek plaats vinden, wat in Amersfoort wel ge beurde. In Soest zou men er van uitgaan dat de vormingsleiders van Isselt de zaak afwikkelden en dat zou dan weer kloppen met het door de wethouder bij de begrotingsbehande ling ingenomen standpunt, dat men hier met dit onderwijs nauwelijks iets van doen had. Uit de discussie kwam verder naar voren dat ook het. centrum Isselt niet een al te beste naam had; dat het zin had daarom zowel de wethouder als Isselt onder druk te zetten en ten slotte concludeerde men dat het beter was ,,te stoppen met dit zinloos ge praat", omdat men er eigenlijk te weinig vanaf wist. Het zal opnieuw aan de orde komen tijdens de bijeenkomst van het „café" op 18 februari die zal worden bezocht door de onderwijsdeskundige van de PPR in de Tweede Kamer, mevrouw Dilia van der Heem. Fel werd er daarna gediscussieerd over de derde aanvraag voor een Havo/ VWOschool en de vrijheid van on derwijs; over de investeringssubsidie voor de nieuwbouw bij. de Rank, waarbij een typisch eng standpunt over tekort doen aan niet georgani seerde jeugd en vrees voor godsdien stige beïnvloeding van de jeugd aan het licht kwam over de openbaarheid van commissievergaderingenhet fa len van de gemeente inzake een beleid voor buitenlandse werknemers (de werkgroep informeerde b. en w. regel matig, zond rapporten, maar hoorde nooit iets) Verkoop premiewoningen. Aan de orde kwam ook de indertijd veel besproken kwestie van verkoop aan de bewoners van de gemeentelijke premiewoningen. Volgens raadslid H. Jonker van D'66 zouden er slechts 15 bewoners zich als kopers hebben aangemeld. Dat waren er 10 te wei nig en b. en w. stelden zich op het standpunt dat de hele koop nu niet door kon gaan. Er moesten er immers minimaal 25 zijn, zoals de raad in de vergadering van 20 september 1.1. besloten had. In de commissie ruimtelijke ordening werd echter een bijna unaniem ander stand punt ingenomen en een respijt ver kregen tot 31 maart a.s. Als er dan nog geen 25 kopers zijn zal men inderdaad moeten besluiten het plan te laten vallen. Voorzover de heer Jonker wist waren alle be trokkenen hiervan nu op de hoogte. Zilverbonnen. - Ik heb nog enige zil7 verbonnen uit 1938 in mijn bezit (1 en 2,50 gulden). Kunt u mij hiervan de evt. waarde opgeven en mogelijke bij zonderheden? Antwoord: De zilverbonnen zijn, zoals hun naam al aanduidt, uitgegeven in aanvulling op en later bij intrekking van het zilvergeld in plaats van, de zilveren munten. Dat zij reeds in 1938 verschenen was een kwestie van voor zorg. De waarde is niet groot, omdat er met veel vraag naar is, en tevens omdat er nogal wat niet zijn ingewis seld. Voor een goed bewaard exem plaar is de waarde van het guldenstuk te stellen op ƒ0,20 tot ƒ1,— en voor het rijksdaalderstuk op ca. 1,tot 1.50. Vogelgeluiden. - Zou u mij kunnen vertellen welke grammofoonplaten er zijn waarop de geluiden van verschil lende vogels staan? Ik heb eens ge hoord, dat dergelijke platen bestaan, maar ik kan er nergens meer over te weten komen. Antwoord: Het Instituut voor Natuur- beschermingsecudatie geeft o.a. de reeks „Vogelzang in minigroeven", be staande uit 16 langspeelplaten met de serienaam „Hoor de Vogels". De prijs van de losse platen bedraagt 7,25 (per 3 stuks ƒ19,50) Het lijkt ons het beste dat u bij dit Instituut een op- gavelijst vraagt; het adres luidt: I.V.N., Warmoesstraat 39, Amsterdam. Bij dit Instituut kunt u nog veel meer infor matiemateriaal krijgen dat u ongetwij feld zal interesseren. Aal of paling. - Zeer velen beweren dat aal of paling een naam vnor het zelfde dier is. Dit spreek ik altijd tegen. Voor een kenner zou het moge lijk zijn om verschil te zien. Wat is uw mening. Antwoord: Aal en paling zijn in wezen synoniem, maar vissers maken onder scheid tussen aal en paling. Daar spreekt men steeds van aal, behalve als het geslachtsrijpe dieren betreft die naar zee trekken. Deze 1'aatsten n-oemt men dan paling. Officieel KLM agent voor Soest en omgeving. Steenhoffstraat 9a, tel. 16571 en 14905 Kantooruren maandag t.m. vrijdag 9-17 uur zaterdag 9-16 uur In Kopenhagen hebben de negen lan den van het verenigd Europa verga derd. De resultaten waren zo mager dat zelfs onze minister Van- der Stoel naar waarheid kon beweren dat er volkomen onsubstantiëel gepraat was. Wij staan dus nog ver van een wer kelijke gemeenschap. Het is goed zich dat te realiseren voor een klein land dat zelf voor de EEG al de nodige offers bracht. Nederland heeft voor de EEG ook veel gedaan aan het binnenloodsen van de Engelsen. Die uiten hun dankbaarheid door opnieuw te trachten zoveel mo- gelijk tweedracht te zaaien en met name de kleine landen in de kou te laten staan. Dat laatste zou bijvoorbeeld kunnen gebeuren door het oprichten van een veiligheidsraad waarin Frankrijk, En geland en West-Duitsland de eerste viool gaan spelen. Wij kennen reeds een veiligheidsraad in UNO-verband, die bepaald geen goede klank heeft in de wereld. Maar de europese veiligheidsraad zou iets anders inhouden. Die zou bedoeld zijn als een orgaan voor overleg tussen de regeringen van dit oude werelddeel om binnen 24 uur een klinkende uitspraak te laten doen. Dat worden dan uitspraken vam de grote europese drie. Wij mogen er achteraan hollen zoals inzake de ver klaring over de verhouding tussen de Arabische staten en Israël. Voor het overige moet de Europese Commissie dan maar weer een rapport maken zoals ook over het energiebeleid, waar de onderscheiden landen binnen hun eigen grenzen nog niet eens raad mee weten. Intussen neemt de betekenis van de Europese politiek in de wereld van jaar tot jaar af en worden wij een speelbal van andere gemeenschap pen, zoals nu van de Arabische. Nederland heeft veel moeite gedaan om de Europese eenheid te versterken. Die politiek is op een mislukking uit gelopen en met name mr. Van der Stoel zal daar weinig aan kunnen veranderen. Het zou goed zijn als wij daar onze konsekwenties uit gaan trekken door te zorgen dat in ieder geval onze militaire en ekonomische veiligheid niet al te zeer op de tocht komen te staan. En daar heeft ons kabinet nog onvoldoende zorg voor. I ronica, Peer Koelewijn en Wim Dorre- stein van SEC. Tijdens deze avond werd er een Miss SEC gekozen. De gelukkige winnares werd Leonie Sazias. De voorzitter van de evenementencommissie, de heer De Bruin, zei in zijn openingswoord dat er meer van deze avonden georganiseerd zullen worden en dankte de heer Jan Verweij en de jeugd-commissie voor het vele werk wat zij voor deze avond hadden gedaan. Ook dankte hij de Fa. Frans Bosman voor de gloednieuwe ge luidsinstallatie die door de heer Over gooi- op deskundige wijze was geplaatst. Uit deze apparatuur kwam het dave rende geluid van allerlei tophits, welke de kantine op zijn fundamenten deed schudden. Over ongeveer 6 weken zal er weer een disco-avond zijn voor de SEC-jeugd. Goede stemming bi) disco-avond Afgelopen zaterdag voetbalden Radio Veronica-medcwerkers en veteranen van de S.O. Soest op een van de velden aan de Bosstraat voor het goede doel: het spekken van de kas van de afdeling Baarn-Soest van de Nederlandse Invaliden Bond. Helaas lukte dat niet ln die mate als de volijverige organisatoren gehoopt hadden. Communicatiestoornissen ter plaatse, niet bij Veronica waar in vele voorafgaane uitzendingen ruim aan dacht aan het evenement werd besteed, waren er de oorzaak van dat het resul- Voor de wedstrijd overhandigden de aanvoerders Stan Haag en Ad Beyer de vaantjes en een fles geestrijk vocht. laat nog geen honderd gulden bedroeg (ruim 90 gld.). De voetballers kwamen wat de sport betreft wel aan hun trekken. Het 1-1 gelijke spel maakte duidelijk dat er twee gelijkwaardige elftallen in de wei liepen, 't Was amusant en zij gaan het nog eens overdoen, hopelijk dan voor meer publiek. Op de foto de beide elftallen. VOOR DE WEEK VAN 17 JANUARI T.E.M. 24 JANUARI 1974 RAM 21 maart-20 april Begin van de week kenmerkt zich door nogal wat onverwachte dingen. De ex peditie van brieven en pakjes kan te- genlopen, uw accu kan leeg zijn, en de verwarming kan ermee ophouden. Daarentegen ontmoet u een paar uiterst belangrijke figuren, waarvan u een en ander kunt opsteken. Een bepaald be richt doet u groot genoegen. U kun- het aan de stok krijgen met een Schor pioen die zich niet laat voortduwen, als een kinderwagen. Laat het echter niel zover komen, want in hun soort zijn ze goede en trouwe vrienden. LEEUW 21 juli-20 augustus Deze week komt een karweitje voor elkaar, waar u allang mee doende bent. Of liever: u schoot er maar niet mee op, maar nu loopt ineens alles vlot. U wordt wel voor een keuze gesteld, die enig overleg vereist. Vermoedelijk op het gebied van uw werk. U kunt er wellicht op vooruit gaan, maar moet dan wel iets anders laten vallen. Ook daar hangt uw hart aan, want u heeft er veel voor over gehad. Maar verval liever niet in de fout, dat u van pure werkdrift over uw toeren raakt. Laat dan maar iets vallen! BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Uw opine zal worden gevraagd in een netelige kwestie en op zakelijk terrein. In de eerste aangelegenheid kunt u zonder meer met tact bemiddelen. De tweede zal al uw aandacht eisen Ogen schijnlijk ziet het er goed uit, maar u dient toch dieper op de details in te gaan. Er kan ergens een zwakke steen zitten. Stel een besluit hierover uit, tot dat u in alles zeker bent. Oppassen voor kouvatten. STEENBOK 21 december-20 januari STIER 21 april-20 mei Deze week krijgt u een massa post te verwerken. Lees het allemaal goed door, want er kan heel wat koren on der het ogenschijnlijke kaf zitten. U heeft dringend behoefte aan iemand, die u assisteert, dat kan in deze perio de verholpen worden. Op gevoelsge bied voelt u zich tekort gedaan, maar u moet u eens afvragen hoe dat kan komen. Bent u zelf wel héél erg gezel lig? Of wacht u maar kalmweg af, wat een ander doet? Zelfs liefde is niet al tijd gratis! TWEELINGEN 21 mei-20 juni Deze week verloopt wat vlotter. U heeft niet meer zozeer de indruk, dat u lamgeslagen bent van alle twijfels. Ga nu voorzichtig te werk. Overhaast nog niets, maar laat de juiste oplossing rustig groeien. U weet al wel, welke kant u eigenlijk uit wilt. Binnenkort wordt bevestigd, dat u het aan het goede einde heeft. Ga eens een avondje uit, of maak een lange wandeling. U moet echt afstand nemen van uzelf! KREEFT 21 juni-20 iuli Het zit erin, dat u deze week nogal eens uit moet. Zowel voor zaken als voor sociale kontakten. Wees dan matig met voedsel, zeker wat vetgehalte aan gaat. Dikwijls uit eten gaan bevalt u nooit zo goed, maar soms moeten we wel. U krijgt bericht omtrent een be langrijke kwestie en kunt eindelijk handelen. Houd beide voeten op de zrond, want hoewel fantasie een rijk -zit is, kan het ons ook parten spelen.- MAAGD 21 augustus-20 september U bent nog bezig al het werk van vo rige week verder af te wikkelen. Hèhè, er viel nogal wat te doen. Maar, u kunt wel tevreden zijn, uw superieuren zijn het ook. Richt nu uw aandacht eens wat meer op de omgeving en het ge zin. Want soms bent u doodgewoon saai in de omgang, weet u dat? De sterren raden u, daar nu aan te denken, want deze periode is er geschikt voor. U heeft gezellige invallen en goede plan nen te over in uw hoofd. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Het kan zijn, dat sommige dingen u deze week letterlijk wat duur te staan komen. Uw gevoel voor schoonheid en romantiek brengt u soms bij dure kunsthandels en op vreemde zijpaadjes. Dat weet u zelf drommels goed en u kunt nu een paar kloeke besluiten ne men. Afschudden wat u bezwaart! Uw werk en uw kumeur zullen erdoor ver beteren. Beide hebben er de laatste tijd onder geleden. SCHORPIOEN 21 oktober-20 november Deze week kunt u eindelijk eens over gaan tot het vernieuwen van de socia le kontakten, die u zolang heeft moeten verwaarlozen. Dat kon u ook niet hele maal helpen, want u heeft in de afge lopen maanden vrij wat tijd moeten en willen geven aan vrienden, die behoef te hadden aan morele steun. Ga nu maar eens de wei ln, en neem wat tijd voor uzelf. Vermijd echter wel de mooie winkels, want een vorm van koopziekte steekt óók de kop op! Er zit een tikje weemoed in uw recept. U heeft gezellige en afwisselende da gen achter de rug en dan valt de rust weieens tegen. Daar staat tegenover dat uw steun dringend gewenst is en dat u uw gedachten daarmee uitste kend kunt afleiden. Vooral, omdat u echt iets doen kunt ln dit geval! Een onverwacht bezoek werkt enorm op uw gevoel voor humor. Buitenkansje mo gelijk, als u goed weet te luisteren. WATERMAN 21 januari-20 rebruarl Dit kan een drukke week worc'en, want men doet een beroep op uw me dewerking. Uw inzicht in bepaalde dingen wordt op hoge prijs gesteld en u ziet kans, een langdurige kwestie uit de weg te helpen ruimen. Een en ander houdt u wel even af van uw eigen werk, maar er staat tegenover dat u goed werk doet en dat u daarbij men sen ontmoet, die voor u van belang kunnen zijn. Voorzichtig met scherpe voorwerpen. VISSEN 21 februari-20 maart Drukke week. Nieuwe werkzaamheden eisen al uw aandacht op en u zult u hier en daar ook nog moeten inwerken. Uw oude ervaring gaat niet helemaal paralel aan wat nu van u verwacht wordt. Maar het is u wel toevertrouwd, u snel in te werken, vooral omdat u er echt zin in heeft! Houd uw talenken nis bij, want het zit erin, dat u die binnenkort echt nodig heeft. Forceer niets bij sport, vooral bij springen niet! De eveementencommissie organiseerde weer ea" daverende disco-avond voor de SECjeugd. Aanwezig waren maar liefst 5 disk-jockey's t.w. 2 man van radio Nordzee, 1 man van radio Ve-

Soester Courant | 1974 | | pagina 11