T.V. opnamen van PAO. I HOMEE ÏI Reizen naar het buitenland? KRUISWOORDPUZZEL ïiaal 69- 29,50 11,90 ;els 3,95 ALLES VOOR ALLE REIZEN mmmm Lachen om de olie-krisis U KUNT NIET ALI.F.S WETEN SOEST „De Spiekersjop" J beurzer* boordevol vrije-tijd- ideeen S0ESTERBERG SNACKBAR 189,- KlffSli WIJ ZIJN EEN ALLROUND REISBUREAU reisbureau Bach-concert in Oude Kerk Muzikale theatervoorstelling „Een klein concert" drink Ruit ingedrukt Geld uit koffieautomaat gestolen Kreatief'74 Vakantie'74 Karwei'74 U jaarbeurshallen utrecht 31 januari t/m 3 februari Inbraken Lustrum bootreis bejaarden Parochieavond St. Carolus Interkerkelijke gebedsdienst Stichtingsbestuur „Hulpdienst Soesterberg" opgericht Zesdeklassers zagen Scapino Haal tijdens het weekeinde bij ons uw SNACKS Leider „De Magneet" verslagen Stormschade outique deó euró orchideeën- kwekerij Het oog gericht op een chaos vol bitterheid Soester Courant van donderdag 24 januari 1974 keuken, P.V.O. leverde afgelopen zaterdag hand en spandiensten aan de TROS. In de Kerkebuurt werden opnamen gemaakt voor het kinderprogramma „Ren je Rot", dat vrijdagavond 15 februari wordt uitgezonden. De acteur Martin Brozius in P.V.O.- uniform voerde als tamboer-maitre het muziekkorps aan. Voorop lopend sloeg hij in z'n eentje rechtsaf de Peter van de Breemerweg in, terwijl het mu ziekkorps rechtdoor liep. Daar gooide; hij op een gegeven moment zijn tam boer-maitre stok zo hoog de lucht in, dat hij een vliegtuig raakte. Dat vlieg tuig moet dan neerstorten te midden van wegvluchtende P.V.O.-ers. Met de opname was men uren bezig. Vs i numHU r. gemakkelijk voor U Zaken-, vakantie- en privé-reizen OFFICIEEL K.L.M.-AGENT voor Soest en omgeving. STEENHOFFSTRAAT 9a - TELEFOON 16571 en 14905 (Uw vertrouwde adres met jarenlange ervaring) Op zaterdag 26 januari zal er in de Oude Kerk een concert gegeven wor den met werken van J. S, Bach. De uitvoerenden zijn Peter Kooy, bas; Jan Jansen, orgel en clevecimbel; Pieter Dhont, hobo en instrumentsolisten van de Domcantorij te Utrecht, het geheel onder leiding van Maarten Kooy. Gespeeld worden: Concert voor clave- cimbel en orkest (in d-moll); de solo cantate no. 56 „Ich will den Kreuzstab gerne tragen"; Preludium en Fuga in c-moll (orgel) en het concert voor hobo, clavecimbel en orkest. Het concert be gint om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt vier gulden. Op donderdag 24, vrijdag 25 en zater dag 26 januari, geven Liselore Gerrit sen, Laurens van Rooyen en Harry Sacksioni in tejater „Mirliton", Hoog Catharijne te Utrecht onder de titel „Een Klein Concert" een muzikale theatervoorstelling van voornamelijk eigen werk. Het is de eerste keer dat deze drie ar tiesten (Liselore speelde bij Pepijn een Jaques Brelproduktie, Van Rooyen en Sacksioni bij Herman Van Veen shows) samen in een programma optreden. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur. VEUJWSE GRAAN -JENEVER lekkerhè! Koeweit is een oliedom, maar zijn inwoners zijn het niet. Nu de molens nodig zijn, zijn er weinig meer, degenen die ze weg lieten halen hadden er zeker een klap van gekregen. Kan Japan geen olie namaken? O li(e)stige Arabieren. We hebben de gasbel horen luiden. t_ Willi Brandt van verlangen om benzine op de Bonn te zetten. Toen b(j de Arabieren een licht op ging, moest het b(j ons uit. Bij onweer doen we het licht uit en dan hebben we weerlicht. Al het erg koud wordt, kunt u altyd nog het vuur uit uw sloffen lopen. Hoe minder elektriciteit, des te meer op-lichters. Neder land. nederig land? De synthetische wasmiddelen verwijderen alle olievlekken. Zelfs aan auto's met een stroom-ljjn heb je niet zoveel meer. Na welvaart komt uitvaart. Hoe moet dat nu met de oli fanten? We staan er gekleurd op: zowel het zwarte als het gele goud zjjn de wapens van de Arabieren. Rieten meubelen maakt u schoon met lauw water, waarin wat geest van sal miak is gemengd. Borstelen met een harde borstel. Indien uw ficus niet groeit, dan is dit te wijten aan lichtgebrek. Deze plant kan niet tegen tocht en stelt prijs op een verblijf in een verwarmde kamer. In de winter weinig water geven en eenmaal per week de bladeren afspon zen met 1'auw water. Mocht de gladde soep of saus te dun lijken, dan kunt u ze beter binden met maizena dan met nog meer bloem, omdat maizena niet behoeft door te koken en minder gauw klontert dan bloem. Borduursel moet steeds aan de achter zijde gestreken worden en linnen wordt veel mooier, als u het aan de verkeerde kant strijkt; de draad aan de goede zijde wordt daardoor duide lijk zichtbaar. Geeft de motor van uw brommer een ander geluid dan normaal, vooral ho ger. dan zal de oorzaak gezocht kun nen worden in het te warm worden van de motor. Laat deze dus bij lange tochten even afkoelen. Een stukje wit brood in een pan, waar in sterk ruikende groente wordt ge kookt, zal veel van de onaangename geur wegnemen. Nieuw geschilderde vloeren blijven mooier, indien u ze eerst met azijn water opdweilt. Grondschimmel op de muur? Dit kunt u verwijderen met een oplossing van boorzuur. De best sluitende trommels zijn die met losse deksels. Bij scharnierende deksels zijn immers kleine gaatjes ge maakt om de scharnieren te bevesti gen? PMk aan de binnenkant langs de soharnieren een stukje pleister of an der plakkend linnen band en ook de trommel met vast deksel is nu herme tisch dicht. Gaat u de keuken moderniseren? Maak dan de bergkastjes op ooghoogte, zodat u veel minder zult behoeven te buk ken. Tomaten schillen gaat eenvoudig, als u de tomaten eerst even in heet water legt. De witte aanslag op glazen die ge bruikt worden bij het tandenpoetsen, kumt u verwijderen door de glazen te behandelen met een warme zoutoplos sing. Vochtig worden van zout kan voor komen worden, door wat rijstkorrels in het zoutvaatje te doen. Liggen aJ uw verzekeringspolissen en andere waardepapieren goed opgebor gen in banksafe of brandkast, leg dan eenmaal een lijstje aan met alle num mers, maatschappijen en adressen, dan behoeft u er voor vele gevallen niet meer naar toe om het op te zoeken. Steenhoffstraat 66 - Tel 18644 Het knappen van saucijsjes bij het bra den is te voorkomen. Leg. terwijl de boter zachtjes smelt, de saucijsjes even in warm water. Saucijsjes en boter krijgen nu ongeveer dezelfde tempe ratuur, en op deze manier knappen ze niet. De vermoedelijke daders van vernie lingen aan de woning van de familie R. aan de Koninginnelaan zijn bekend. Zij werden staande gehouden op de Amsterdamsestraatweg en na controle doorgelaten. De politie wist op dat moment niet met zekerheid dat zij, onder bedreiging van te zullen schie ten, tegen de voordeur van de woning hadden getrapt en een ruit hgdöen in gedrukt. Via de buren werd de politie gewaarschuwd. Een en ander gebeurde tijdens het afgelopen weekend. Vier aan de Wiardi Beckmanstraat staande bouwketen kregen ongewenst bezoek. De rommel die achtergelaten werd was groot, Uit een koffieauto maat werd voor 35 gulden aan dub beltjes meegenomen. Om kreativiteit is veel te doen'. Beurs voor (kunst)nijvere tiecfea Vergaande informatie voor toerisme' en rekreatie. Maak nu uw 'vakantieplanning' Handige beurs voor handige mensen Echt een klus voor u! Openingstijden; dagelijks van 10.00-17.00 uur Kreatief en Vakantie tot 22.00 uur zondag 10.00-17.00 uur W In het afgelopen weekend werden in Soest enige inbraken gepleegd. In de sporthal Beukendal werd de deur naar het restaurant geforceerd, door een onbekende die zich vermoedelijk had laten insluiten. Met een geldsbe drag van totaal 45 -gulden verdween hij vermoedelijk via een bovenlicht. Ook het theehuis ,'t Soester Hoogt" aan de Van Weerden Poelmanweg kreeg weer eens ongewenst bezoek. De dader verschafte zich toegang vla een toiletraampje. Hij verdween met medeneming van een cassette recor der met luidsprekerbox en een doos met 60 pakjes kauwgum. Een inbraak in restaurant ,,'t Hoogje" aan de Neerweg leverde de dader een Franse klok op. waarvan de waarde ongeveer 900 gulden bedraagt. Hij kwam binnen door het openwrik- ken van een raam aan de voorzijde van het restaurant. De politie heeft de zaak in onderzoek. De bejaardenclub ..Piep-noch-Stok" gaat voor de vijfde maal een bootreis maken Zeven dagen varen op de Rijn met de daaraan verbonden uitstapjes naar allerlei bezienswaardigheden in de oude steden langs de Rijn. Het actieve bestuur van deze soos organiseert deze Rijnreis van vrijdag 19 tot vrijdag 26 april. Voor inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met mevrouw Koe voet, Plesmanstraat 120, Soesterberg (tel. 03463-1898). De parochieraad van de St. Carolus- kerk organiseert donderdag 24 jan. een parochieavond in de hal van de Titus Brandsmaschool. Aanvang 20 uur Pastor F C. E. van Eijk houdt een inleiding en het echtpaar Van Tooren-Ram uit Lelystad komt ver tellen „hoe-het-ook-kan". Na de pauze is er een inventarisatie van vragen, opmerkingen en ver langens, waarna samen gezocht zal worden naar een bevredigend ant woord Tot besluithoe gaan we ver der De gebedsdienst voor de eenheid der christenen zal op donderdag 31 jan. worden gehouden in de gereformeerde kerk. Medewerking aan deze dienst zal worden verleend door het gemengd koor van de Sint-Caroluskerk. De prediking zal worden gehouden door ds. H. P. Schouten van „Sterren- berg" Huis ter Heide, terwijl de gebe den worden gezegd door pastor F. C. E. van Eijk en ds. F. J. Th. van Boven. De uitgang-collecte is bestemd voor zuster Koppert, die door het wereld- diakonaat wordt uitgezonden naar Oost-Afrika Het stichtingsbestuur van de hulpdienst Soesterberg is thans definitief gevormd De heer C. J. M. van Rijthoven, Prof. Lorentzlaan 22 (tel. 2036) is voorzitter geworden bij de functieverdelirvg; de dubbelfunctie van secretaris-penning meester zal door de heer J. F. I. Boere Kampweg 96 (tel. 1280) worden ver vuld. De overige bestuursleden zijn allen da mes: mevrouw C. Kölling-Boogaerdt, Amersfoortsestraat 27 (tel. 1777); me vrouw F. J. Luyf-Mollenkamp, Prof. Lo rentzlaan 24 (tel. 1636): mevrouw A. D. Slob-van Gils, Kampweg 56 (tel. 1789); mevrouw C. M. van der Veen-van Woudertberg, Plesmanstraat 12 (tel. 1768). De werkgroep voor de hulpdienst is vanuit de Wijkraad tot stand gekomen op voorstel en initiatief van het wijk raadslid mej. H. P. Lensink en is in oktober 1973 van start gegaan. De no dige voorlichting en informatie ont ving men tijdens een bijeenkomst mei mej. Boot, een full-bime medewerkster van de hulpdienst Zeist. Deze werkgroep, bestaande uit de da mes Aldenkamp. Eernst, Koppert Len sink en Stekelenburg en de heren Van Esseveld en Van Rijthoven, hebben een vijftiental medewerk(st)ers verkregen. Op vrij korte termijn zal een speciaal telefoonnummer bekend gemaakt wor den, dat dagelijks op bepaalde tijden gedraaid kan worden om hulp of ad viezen in de ruimste zin van het woord aan te vragen. In een speciale folder van de Hulp dienst Soesterberg, die binnenkort huis-aan-huis verspreid zal worden zullen alle noodzakelijke gegevens ver strekt worden met daarin tevens de officiële startdatum van de te bieden hulp. Een donatie voor dit werk of een spon tane bijdrage voor eventueel verrichte hulp zal zeer op prijs gesteld worden, maar in principe wordt gesteld dat een dergelijke vrijwillige bijdrage niet be palend zal zijn voor te bieden hulp en zeker niet verplicht zal zijn voor de „hulpbehoevenden". De zesdeklassers van de basisscholen uit Soest-Soesterberg waren woensdag morgen te gast bij het „Scapino Ballet" in de Stadsschouwburg te Utrecht. Deze voorstelling werd de leerlingen aangeboden door de commissie cultu rele vorming schooljeugd. Het schouwburgbezoek werd voor de jeugdige bezoekers een feestelijke ge beurtenis en ondanks na de voorstel ling neervallende regen een „zonnige dag", zoals de titel luidde van het der de en laatste ballet, wat de leerlingen zagen. Na een korte geestige inleiding van Scapino zelf werd het programma geopend met „Het Spookkasteel" in een voortreffelijke choreografie van Arman- do Navarro op de sterk aansprekende muziek van Rossini en Respighi, Vooral de muziek uit de ouverture Wilhelm Teil" kreeg een sterke ver tolking van de twee achtergebleven kinderen in het kasteel, de poes. de echte spoken en de geharnaste ridders. Een half uur lang genoten de jeugdige toeschouwers en hun begeleiders van dit ballet, waarvan de openingsscène met Scapino als de kasteelbewaarder, de schooljuffrouw en de bezoekende kinderen een kostelijke vertoning werd. Het geheel was in het décor en de kostuums van Wim Bijmoer een hoog tepunt in het programma, een ballet wat de kinderen het meest aansprak. Op bijzoonder vlotte Western-muziek volgde tenslotte het ballet „Zonnige dag", een première van het Scapino- ballet, in deels strakke en deels vloe iende balletlijnen weergegeven door zes danseressen en zes dansers in de sfeer van de dertiger jaren. Hel geheel, kreeg een bijzonder fijnzinnige sfeer door de kleding van Joop Stokvis ge heel uitgevoerd in de tinten zwart en wit. Een prachtig besluit van een „zon nige dag" bij het Scapino Ballet. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINT AVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Het eerste team van de Biljartvereni ging „Soesterberg" heeft op verrassende wijze de leider in de C3 klasse „De Magneet" 1 uit Baarn met 7-2 versla gen. H. Gaasbeek, Th. de Froe en Van 't Hoenderdal wonnen hun partij; al leen Groeneweld verloor. Het extra teampunt ging naar Soesterberg. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. De storm die vorige week boven Ne derland woedde, heeft in Soest weinig schade te weeg gebracht. Op de Van Weerden Poelmanweg waaide een boom om, die door de politie van de rijbaan af in de berm geschoven werd. Ook kwam er een melding binnen van een omgewaaide boom in Soesterberg. De schade in de bossen was niet noemens waard. Steenhoffstraat 1-3 - Soest Telefoon 02155- 12455 ao wgfc *^£1) rQ^1 Breng eens een bezoek aan onze Groot-Brittanië wordt niet voor het eerst in chaos gestort door arbeidsonrust van gigantische afmetingen. Maar ditmaal is het niet alleen erger dan ooit tevo ren, het is bovendien een chaos waar naar de rest van Europa niet zomaar als toeschouwer mag kijken met ver bazing en soms ook leedvermaak - het is ook een kwestie die de Europese Gemeenschap in zijn geheel raakt. Doordat in die gemeenschap alles lang zamer gaat dan het zou moeten, zijn nog allerlei maatregelen op zijn hoogst in staat van voorbereiding die, als ze al genomen waren, anders de Britse pijn door alle negen zouden hebben laten voelen. Bijvoorbeeld monetaire bindingen. Maar ook nu al is de zaak pijnlijk genoeg voor de EG, die voor eigen moeizame groei het slecht kan gebrui ken dat het een belangrijk en groot lid bijzonder slecht gaat. De konsekwenties van de akties van de mijnwerkers zijn immers o.m. dat het hele bedrijfsleven is gedoemd driedaagse werkweken in te voeren, waardoor de produktiviteit van de industrie fiks is geslonken. En die moet met export toch voor een groot deel het brood voor de natie ver dienen. Een andere Europese konsekwentle Is dat ongetwijfeld de Britse premier spoedig verkiezingen uitschrijft, waarin de toetreding tot de EG zeker een rol gaat spelen. De mijnwerkersaktie heeft daarmee weliswaar niets van doen, maar in de verkiezingspropaganda kan men ongetwijfeld Labour hernieuwde aanvallen zien doen op het toetreden tot de Euromarkt. Premier Heath kan die aanvallen moeilijk pareren door te wijzen op het voordeel dat de Britten ervan gehad hebben, want dat is er tot dusver niet veel. De Britten hebben er voornamelijk iets van gemerkt door de stijging van sommige prijzen - dat de meeste ook zonder toetreding geste gen zouden zijn is dan iets wat minder in de aandacht komt. Vandaar dat zo moeizaam onderhandeld wordt over het steunfonds voor ekonomisch zwakke gebieden waarvan Engeland erg zou profiteren - Duitsland heeft er echter weinig zin in voor de kosten op te draaien, zodat overeenstemming die al voor 1 januari bereikt had moeten zijn nog steeds niet is bereikt. De vraag is overigens of verkiezingen premier Heath de oplossing brengen. Hij wint waarschijnlijk, want het alge mene gevoelen in Engeland is dat de mijnwerkers met hun geboden 16'/! loonsverhoging redelijk zijn bedacht en dat de dertig procent' die ze eisen rondweg chantage is. Maar hoe groot Heaths meerderheid in een nieuw La gerhuis ook is, daar valt de beslissing niet. En de mijnwerkersbond is taai - kan dit ook zijn want de mijnwerkers staken niet: ze weigeren slechts over werk waardoor hun loonzakje wel dun ner is dan normaal, maar nog altijd dikker dan dat van de meeste anderen die óf werkloos zijn geworden of een driedaagse werkweek hebben. Het is in dit geval dan ook niet zozeer een strijd tussen bonden en regering over de vraag wie in nationale zaken beslist: de mijnwerkers ze'%f zouden doorgaan als hun bond toegaf aan de eis van de regering en haar loonstop aanvaardde. Zij weten zich sterk als voornaamste energieleveranciers - de meeste elektriciteitscentrales werken met kolen - voorzover nodig hebben ze van de sjeiks geleerd hoe belangrijk die energie is. Wat hen steekt is dat ze het ongezond ste en zwaarste werk doen van allen, maar slechts even boven het gemiddel de daarvoor worden beloond, terwijl het volgens hen redelijk was als ze de best betaalde Britse arbeiders zouden zijn. Wat het konflikt nog extra ver ziekt is dat de herinneringen aan vroe gere stakingen - tot 1926 toe - nog le ven die de mijnwerkers verloren, wat bij hen een wrok naliet indertijd meer malen gedwongen te zijn geweest af te zien van wat ze hun recht achtten. Hoe verkiezingen dit moeten oplossen is niet erg duidelijk. 16 17 HORIZONTAAL: 1. lijst; 6. metaal; 11. stapel; 12. ver hoogde toon; 14. deel v. d. wet; 16. clown; 18. Grieks eiland; 19. verbond; 21. plaats in Utrecht; 23. bijbelse naam; 24. godin v. d. jacht; 25. voor zetsel; 26. voorgerecht; 27. plaats in Noordholland; 28. voorzetsel; 30. aan zien; 33. plotselinge woede; 36. muziek drama; 39. woede; 40. klaar; 41. zang- noot; 42. pl. a. d. Zeeuws-Vlaamse grens; 43. meubelbekledingsstof; 46 rode kleurstof; 49. nauw; 52. voorzet sel; 54. deel v. h. gebit; 55. schrijfbe hoefte; 57. deel v. e. Franse ontken ning; 58. zuil, pilaar; 60. schaalvormige mand; 62. ooievaar; 64. godheid; 65 boom; 66. het bevoelen; 67. uitroep; Ned. Televisie Stichting; 70. op stootje; 71. jongeling; 72. Russische rivier. VERTICAAL: 2. Indische dakbedekking; 3. voetstuk; 4. verloagde toon; 5. deel v. d. voet; 7. onder anderen; 8. vrucht; 9. vulkaan; 10. steenslag; 12. soort stof; 13. man nelijk zoogdier; 15. oude munt; 17. electrisch geladen deeltje; 20. zijrivier v. d. Donau; 22. deel v. e. geweer; 24. nevel; 29. muziekinstrument; 31. maan stand; 32. kleine gewichtseenheid; 33. deel v. e. huis: 34 dun; 35. mak; 36. familielid; 37. lidwoord; 38. groet; 44. Mohammedaans geestelijke; 45. voor zetsel; 47. iedere; 48. soort hamer; 49. jongensnaam; 50. op een aangeduide plaats; 51. muziekterm; 53. duw; 54. operatitel; 56. naam: 57. plaats op Ameland: 59. beloning; 61. tegen: 63. lucht-, windzak; 68. uitroep; 70. ambts halve (Lat. afk.)

Soester Courant | 1974 | | pagina 15