zL)e sterren voorspellen Houdt uw hond aan de lijn wm REMMEN REVISIE en FRICTIESERVICE. ESSO SERVICENTER Dierentehuis verhoogt pesionprijzen POLITIE TEL 19444 Bij ons snelle, goedkope en vakkundige Natuurlijk ook uw adres voor door- smeren en olieverversen. Prof. Dr. Fiolet sprak voor de Raad van Kerken Soest „*58outique euró orchideeën- Meningen van lezers Imkersvereniging NU OOK VOOR VERGADERINGEN EN RECEPTIES ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Meningen van lezers Geen vogels op boerengrond? Een klein probleem in groot verband pzznd Suissojdo Frans Bosman B.V. Vermoeide automobilist rijdt tegen boom Frans Bosman B.V. U KUNT NIET ALLES WETEN Bar-beheerder gewond bij vechtpartij BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM Nationale leefmilieu competitie voor de Nederlandse jeugd Soester Courant van donderdag 31 januari 1974 In het blad Soester Dierenbelangen doet de inspecteur, de heer P. van Geet. een beroep op alle hondenbezit ters, hun dier bij het uitlaten aan de lijn te houden. „Er bereiken mij nog steeds telefoon tjes dat er honden, die in het bos wor den losgelaten, spoorloos verdwijnen. liet schijnt zo te zijn, dat daar enige onverlaten, honden trachten te vangen voor de handel. Naar mijn mening niet zonder succes", aldus de heer Van Geet. Hij adviseert daarom de hond aan de lijn ..desnoods een wat langere dan normaal", te houden. Bovendien komt straks het voorjaar en bestaat er grote kans dat een loslopende hond nesten van laag broedende vogels verstoort of klein wild met jongen de schrik op het lijf jaagt, dan wel zwangere dieren aanvalt en verwondt. Ook bestaat het gevaar, dat kleine honden in konijnen holen kruipen en er dan niet meer uit kunnen. „Er zijn nog open plaatsen en lege wei landen in de omgeving waar uw hond zich, zonder schade aan te richten, kan uitleven", aldus de heer Van Geet. FOTO. Dat deed uw hond niet vorig jaar in de Soester bossen, maar hij is er wel toe in staat. Hou 'm aan de lijn'. Het dierentehuis ,,'t Hart" aan de Klein Engendaalweg is het nieuwe jaar niet zonder zorgen begonnen. Alles wordt duurder, verwarming, voeding enz. Het aantal dieren dat in het te huis een onderzoek vond is niet gering, ongeveer 24 honden en 60 poezen. Men is daarom genoodzaakt de pension-prij zen te verhogen. Die zijn nu als volgt: voor een grote hond 6,50 per dag. voor een middel grote hond 5.50 en voor een kleine hond 5,- per dag. Alle soorten poezen 3,50 per dag en voor konijnen, ham sters en schildpadden 1,75 per dag. Deze prijzen zijn exclusief 16 BTW. Het bestuur hoopt dat de mensen die regelmatig hun dieren in de vakantie komen brengen, deze prijsverhoging zullen begrijpen en dat er daardoor niet minder gasten gebracht zullen worden dan in de voorgaande jaren. Het pension is een belangrijke bron van inkomsten voor het tehuis. BEUKENLAAN 27 TELEFOON 16835 VOOR A,L UW ONDERHOUD EN REPARATIES VOOR DE WEEK VAN 31 JANUARI T.E.M. 7 FEBRUARI 1974 RAM 21 maart-20 april Kans op een prettige week, zowel wat betreft de romantiek als de zaken. Er doen zich verschillende goede mogelijk heden voor en een bepaalde relatie toont zich deze periode wat toeganke lijker, Wel doet u er goed aan, niets te forceren. Ook al vindt u, dat alles wat vlugger zou kunnen, dan moet u daar bij bedenken, dat vlug niet gelijk staat aan goed en dat bovendien anderen gewoon een ander tempo hebben dan u. Onbesuisdheid kan precies teniet doen. wat u wilt opbouwen. STIER 21 april-20 mei Degenen, die u goed kennen, kunnen deze week nogal eens in de lach schie ten! Ze kennen uw reakties al tevoren en die konden ook in deze periode wei eens amusant wezen. U kunt zo heer lijk verontwaardigd doen over dingen en mensen, en er dan bij vergeten, dat u op uw beurt soms onbegrijpelijk bent! Met al dit komt er toch nog heel wat voor elkaar en ook succes blijft niet uit. Kalmaan en minder eten! TWEELINGEN 21 mei-20 juni Er kan zich deze week op zakelijk ge bied een kans voordoen, die de moeite van het overdenken waard is. Handel echter niet al te spontaan. U heeft ook met anderen te maken en de kwestie moet helemaal rond zijn, wil de boel slagen. Een rustige bespreking kan in dit geval alleen maar gunstig werken. Wat de romantiek betreft: ga niet af op uiterlijke schijn. KREEFT 21 juni-20 iuli Beetje gekke week. Sommige van uw plannen komen op losse schroeven te staan en daarentegen krijgt u wel een paar onverwachte dingen af te werken. U slaagt er nogal aardig in, de boel voor elkaar te krijgen, omdat uw stem ming ernaar is. U heeft zin, om aan te pakken. Onverwachte ontmoeting mo gelijk. Let op uw geld, en voorkom verliezen. Ook kleine dingen kunnen zoekraken. LEEUW 21 juli-20 augustus Dit kan een drukke week worden, maar er gebeuren wel dingen in, die u graag gedaan wilt zien. U houdt op ruiming onder een massa opgezouten rommel en krijgt daarbij een gevoel van opluchting. Temeer, omdat u ook innerlijk eens afrekent met gevoelens van teleurstelling over iets, dat niet meer in uw leven valt in te passen. Wat uw werk betreft doen zich een paar prettige mogelijkheden voor. MAAGD 21 augustus-20 september Soms borrelt u over van plannen en idealen. De laatste vooral! En dan moet u telkens weer ondervinden, dat uw tempo sneller is dan van meer nuch tere lieden. Toch krijgt u nu en dan goede dingen voor elkaar. Dat zit er deze week ook in. U krijgt bijval uit een onverwachte hoek en dat vestigt de aandacht op uw eigen streven. Vol gens de sterren kan er dus schot ko men in enkele van uw plannen. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Deze week kan er nog het nodige na rommelen bij u. U heeft de afgelopen periode een paar besluiten genomen en die met spoed uitgewerkt en dat brengt nog steeds wat onrust mee. Soms be kruipt u het gevoel of er nog iets op andere wijze gedaan had kunnen wor den. Daarmee moet u niet teveel tijd doorbrengen, want dat kan een mens zich altijd eigenlijk wel afvragen en u heeft goed gereageerd op de bestaande omstandigheden. „Graag of niet" kunt u rustig denken. SCHORPIOEN 21 oktober-20 november In de naaste toekomst kunnen zich za kelijk een paar leuke mogelijkheden voordoen, waarover u»al eerder bena derd zult worden. Ook deze week kunt u daar al wat rekening mee houden. Probeer, wat tijd te sparen, door nu al af te werken wat er nog ligt, dan voelt u zich ook niet geremd. Laat uw tijd dus ook niet voor oninteressante bijkomstigheden in beslag nemen; doe maar een beetje egoïsme in uw recept. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Maak er een goede week van. door in belangrijke kwesties behoedzaam te werk te gaan. Het is mogelijk, dat u door een zekere argeloosheid gedreven, terecht komt op de lange tenen van an deren. Verdiep u terdege in de hangen de kwesties en geef uw opinie zonder veel omhaal. Uw gevoel voor humor kan u namelijk deze week dwars zit ten. doordat u geestigheden ten beste geeft terwijl anderen te zwaar op de hand zijn. Oppassen voor kou en tocht. STEENBOK 21 december-20 januari Deze week zult u nu en dan troostend moeten optreden. Iemand in uw naaste omgeving heeft het wat te kwaad en u heeft er goed slag van, om de pil wat te vergulden. Een brief met nieuws doet u veel genoegen Ook wordt een ietwat onduidelijke kwestie opgelost, doordat u ineens het verlossende woord vindt. Stoor u vooral niet aan de ku ren van iemand, die nu eenmaal altijd moeite heeft, als de blaren vallen. Ook dat gaat weer over. WATERMAN 21 ianuari-20 februari Laat u deze week niet op sleeptouw nemen door een mooiprater, vooral niet, als het om zaken gaat. Uw goed vertrouwen en uw impulsiviteit kun nen u parten spelen. Dat geldt ook voor beloften op ander gebied. Over haast niets, maar overdenk eerst alles rustig. Anders zou u bakzeil moeten halen en dat is nooit leuk. Trouwens, u weet dat al uit ondervinding. VISSEN 21 februari-20 maart Ook deze week kunnen er nog veel nieuwe dingen en mensen op u afko men. U heeft best plezier en u werkt u er wel doorheen. Leg u voorlopig nog nergens op vast U moet echter eerst het geheel kunnen overzien. Aanvaard nok niet de diensten van iemand, die in staat, is. daar later op terug te ko men en u in te schakelen. Het is moge lijk, dat die u juist voor een verkeerd karretje wil spannen! 4 In het kader van de „week der gebe den" sprak in De Open Hof prof. dr. H. A. M. Fiolet, secretaris van de Lan delijke Raad van Kerken, over het onderwerp „Leven met tegenstellin gen". Ds. P. Kloek, voorzitter van de Raad van Kerken Soest heette de circa 100 belangstellenden welkom, waarna p*-of. Fiolet aan de hand van een aantal stel lingen zijn inleiding hield. De crisissituatie waarin de Raad van Kerken en de oecumenische gedachte verkeerden zouden opgelost kunnen worden, naar de mening van prof. Fio let, indien men elkaar ernstig nam in „het anders zijn". Na een interessante discussie werd de avond besloten met ebed en gezang. Steenhc 1-3 - Soest Te lef >5 - 12455 ■StéÊtte Breng eens een bezoek aan onze Met zeer grote verbazing namen wij kennis van het artikel in de Soester Couranit van donderdag j.1. onder de kop „De Soester Imkers bedanken voor de VVV" We schrijven „verbazing" daar de Ver. tot bevordering' van de bijenteelt in Nederland, afdeling Soest en omstre ken helemaal geen lid c.q. donateur is van de WV, Ook de penningmeester en de heer Uiterwijk zijn nog nooit donateur geweest. Desondanks heeft de WV altijd alle medewerking verleend aan de imkers vereniging. Zelfs werd enige tijd ge leden de hele etalage van het ver- keershuis kosteloos ter beschikking van de imkersverenigrnig gesteld om er bijenkorven in te zetten. Voor de moeite zouden de beide infor- matrices een potje honing krijgen. Dat moet nu nog gegeven worden Ook de heer Uiterwijk, die zegt „er wordft nooit iets voor ons gedaan", weet wél beter. Zijn zonnebloem- affiches werden steeds opgehangen. Steenhoffstraat 9a. BESTUUR V.V.V. du KONINGINNELAAN 42 A TELEFOON 02155- 18255 Inlichtingen Telefoon 02155- 18255 Mijne heren, Hierbij verzoek ik u het volgende als ingezonden stuk te plaatsen: Naar aanleiding van het verschenen artikel over de jaarvergadering van de imkers, waarbij met een grote kop het uittreden uit het VVV werd gemeld, lijkt het mij gewenst en'kele dingen te corrigeren. De bijenvereniging is nooit lid geweest van het VVV, een uittreden is der halve onmogelijk. In het verleden heb ben wij echter wel eens een donatie gegeven. Op onze agenda stond als punt ver meld „bijdrage VVV", om een even tuele donatie weer eens ter discussie te stellen. Dat dit is aangekondigd als het pro longeren van een bijdrage en ver volgens werd (mis)verstaan als het be slissen over het al of niet verlengen van het lidmaatschap, is een jammer lijk misverstand, welks gevolg het VW zich terecht aantrekt. Ik hoop dat ik hiermede voldoende opheldering heb verschaft. P. J. H SEEGERS Secr. bijenvereniging Varenstraat 380, Soest. Met meer dan bijzondere belangstel ling heb ik de discussie over de boer- derijbouw aan de A. P. Hilhorstweg in Soesl gevolgd. Naar mijn bescheiden mening heeft Chris Uiterwijk de zaken nogal duidelijk op een rijtje gezet, maar blijkbaar toch niet duidelijk genoeg, want „de agrariër J. G. Hilhorst" schrijft er in zijn reactie vrijwel ge heel langsheen. Dat de laatste schrijft „namens vele boeren" wens ik te betwijfelen, want ik denk dat vele boeren beter kunnen lezen en met Chris Uiterwijk het eco nomisch belang van een groot weide vogelstand zullen beamen, nog afgezien van de ethische en esthetische fakto- ren. Denk alleen maar in een weiland aan de bestrijding van emelten e.d.: de weidevogels verorberen nl. miljarden insecten, hier en in hun winterverblij ven, zoals Uiterwijk ook al schreef. In discussie was nog al het rapport van Prof. D. M. de Vries. Terecht stel de Uiterwijk, dat het in deze discussie niet thuis hoorde. Laten we er toch niet omheen draaien. De moderne land bouwmethoden en waterbeheersing zijn funest voor de broedende weidevogels. Enkele bewijzen? Hier komen er een paar: a. In de Oosterwoldepolder tussen Kampen en Elburg werd tussen 1960 en 1968 de afwatering sterk verbeterd. Sedertdien zijn de watersnip, de kwar telkoning, de gele kwikstaat en de velduil verdwenen. De tureluur telde voorheen 1 broedpaar per 5 ha., nu nog 1 op de 17 ha.; de grutto liep terug van 1 broedpaar op 1,2 ha naar 1 op 4,2 ha; de kemphaan van 120 hanen naar 22; de kievit van 1 op 1,4 ha naar 1 op 18,5 ha! b. In de weidepolder „de Vleeders" bij IJhorst werd in 1964 de waterafvoer sterk verbeterd en sindsdien, evenals in de Oosterwoldepolder, het agrarisch beheer steeds intensiever. In 1962 kwa men er 85 broedparen voor van ture luur, watersnip, wulp, kievit, grutto en scholekster; in 1972 en 1973 nog resp. 10 en 19 paren. c. In de Mastenbroekerpolder bij Kam pen, te vergelijken met de Eempolder, kwamen vóór 1950 enorme hoeveelhe den broedende weidevogels voor, tot wel 10 broedparen kievit en grutto per ha. Sedertdien werd de watertoestand beheerst en de weidebouw sterk ge ïntensiveerd. De polder, is nu vrijwel geheel vogelloos; de belangrijke weide vogelsoorten zijn volledig verdwenen. Van de zes grote kemphanenbaltsplaat- sen was er in 1970 nog slechts één be zet en dan nog maar met een gering aanhal hanen. Het is dus niet erg ter zake, dat de heer Hilhorst vraagt of er ook kemphanen zitten in de on middellijke omgeving van de schuur van P. C. Kuijer. d. Ter staving, dat de oorzaak ligt in de ontwatering en de intensivering van de weidebouw, moge gelden, dat b.v. in het weidevogelreservaat in de pol der Arkemheen in al die jaren prac- tisch geen wijziging in de weide-broed- vogelpopulatie optrad, dankzij een sta biel water- en landbouwkundig beheer. De conclusie ligt voor de hand. Het moderne streven naar polderpeilverla- ging en sterke intensivering van de weidebouw is zeer schadelijk, zo niet dodelijk voor de weidevogels. Ik begrijp niet waarom Hilhorst zo po lariserend schrijft over de „dictatuur van de milieubewuste aktiegroepen". want de boeren moeten nog beter dan deze aktiegroepen begrijpen kunnen, dat het voortbestaan van de weidege- meenschappen, met de vogels daarin, noodzakelijk is voor een gezond biolo gisch milieu, dat onmisbaar is voor ons leven en zeker voor dat van de boer. En de boer is de eerst-verantwoorde lijke beheerder! Deze verantwoordelijkheid van de boer (agrariër als u wilt) is een zeer grote. Over de moderne landbouwmethoden wordt zeer verschillend gedacht. Nog onlangs zei Prins Bernhard: „onze hui dige methoden van landbouw, bosbouw en het gebruik van weidegrond vor men op de lange duur eerder de drei ging van vernietiging dan dat ze tot hogere opbrengsten zullen leiden". Het zijn bepaald niet alleen aktiegroe pen,, zoals de heer Hilhorst schijnt te denken, die zich zorgen maken over deze en andere, aanverwante proble men. Bijvoorbeeld de bescherming van flora en fauna is al lang niet meer een zaak van „geiteharensokken dragende biolo gen met een botaniseertrommeltje", zo als Elseviers Weekblad het onlangs uit drukte, „maar een kwestie waarmee zich langzamerhand de politici be moeien". Z. bepleitte onlangs de Raad gevende Vergadering van de Raad van Europa in Straatsburg een betere be scherming van de vogelstand in de ze ventien lidstaten. Ook de EEG gaat zich ermee bemoe ien; de Europese Commissie heeft een plan voor bestudering van de kwestie gelanceerd, o.m. om na te gaan hoe groot de ecologische en economische schade is, die direct en indirect wordt veroorzaakt door teruggang in de vo gelstand, die dreigt ten onder te gaan aan „woningnood". Wil de heer Hil horst deze belangrijke organen van Europese samenwerking ook onder de aktiegroepen scharen? Of wil de heer Hilhorst wellicht beweren, dat deze „nooit iets voor de boerenstand heb ben gedaan?" Koe nou. Ik krijg de in druk, dat de heer Hilhorst dan zelf ook behoort tot die „Soester kempha nen van het menselijke ras". Inderdaad zijn die niet zeldzaam. Maar ik geloof toch, dat het beter is, niet als kemp hanen tegenover elkaar te gaan staan, doch te proberen samen de problemen zo goed mogelijk op te lossen. Een be gin daarvan is meestal proberen begrip voor eikaars standpunt te hebben, en in elk geval niet reeds bij de eerste reactie 100 te polariseren. Ik heb dan ook niet begrepen, zoals blijkbaar de heer Hilhorst, dat Uiterwijk een vogel reservaat over het spoor wilde stichten. Maar de heer Hilhorst wil toch niet beweren dat die nieuwe landbouw- schuur daar het landschap verfraait, zodat de Soester wandelaars er nog meer van kunnen genieten? En hebben de Soester boeren echt persoonlijk fi nanciële offers gebracht voor de aanleg van de A. P. Hilhorstweg? In het alge meen staan de boeren (gelukkig) hun mannetje wel, wanneer er grond moet worden verkocht voor wegenaanleg, zoals ik uit eigen ervaring weet. Was er ook niet zoiets als het opheffen van een aantal gevaarlijk wordende over wegen over de spoorlijn? En is een be tere ontsluiting van de percelen ook voor de boer niet van direct en dage lijks belang? En draagt de gemeen schap, bijvoorbeeld bij de ruilverkave lingen, daar ook niet in belangrijke mate financieel aan bij? Ik moet zeggen, dat ik even huiverde bij het lezen van de passage over. „een boer, die toch al, zo moeilijk aan zijn zuur verdiende boterham moet komen". De heer Hilhorst wil de heer Uiterwijk uit de droom helpen; laat ik de heer Hilhorst dan uit de droom helpen. Het Nederlandse volk gelooft niet in dat „zuur verdiende" brood van de boer, zeker niet van de meLkveehouder, ge zien de bekende financiële resultaten van de bedrijven, en ook nog gezien de financiële offers, die de gehele Euro pese gemeenschap zich moet getroosten om bij herhaling de boterberg met gro te verliezen op te ruimen. De wereld zit bepaald niet te springen om nog weer een extra hoeveelheid melk, waar de boer uit (welbegrepen?) eigenbelang naar streeft. Natuurlijk streeft de boer naar een goed inkomen, maar hij moet toch niet verwachten dat ieder hem staat te bejubelen bij de volgende bo terberg! Dat is sneu, maar 't is ver standig de werkelijkheid onder ogen te zien! Natuurlijk is de voedselproductie belangrijk, maar de boer heeft m.i. nog andere taken in het leven, en vele boeren heeft beseffen dat ook wel. Overigens nog iets anders over die voedselproduktie. Er is nog steeds veel hongersnood in de wereld. Dat is één grote poel van ellede, die helaas niet met onze melk- en boter-overschotten is op te lossen. Integendeel, onze vee houderij werkt zelfs nadelig. Wat is ér aan de hand? Zoals ieder, maakt men zich ook bij de Verenigde Naties zorgen over de voed selsituatie in de wereld De V.N. heb ben een „Environment Program"; een onderdeel daarvan is het „Outer Limits project" waarin men wil voorstellen, welke limieten niet overschreden mo gen worden als we het leven op aarde niet in gevaar willen brengen. De voed selsituatie blijkt daarbij het meest acu te en alarmerende probleem. Ook blijkt uit deze onderzoekingen, dat er in de totale produktie van de voeding van mens en dier bestemde gewassen (zo als tarwe, gerst, mais, sojabonen) al jarenlang een aanzienlijke verschuiving gaande is, gericht op de veevoederpro ductie. De oorzaak is, dat door de toenemende welvaart in de Verenigde Staten, Europa, Japan, de vleescon sumptie in deze gebieden sterk toe neemt. (Nederland vormt geen uitzon dering, integendeel, want zowel de pro ductie als consumptie van vlees zijn hier enorm toegenomen. Voor de produktie van 1 kg vlees zijn echter meer dan 5 kg graanprodukten nodig, zodat de verschuiving naar vleesproduktie een nadelige invloed heeft op het aantal mensen dat door bepaalde produktie van genoemde ge wassen gevoerd kan worden. Zowel hier als in de Ver. Staten (het belang rijkste graanoverschotland) richt men zich meer en meer op het mesten van kippen, varkens en kalveren (denk aan onze veredelingsprodukten, langzamer hand beter bekend (of berucht) als bio- industrie). Dat is één van de belang rijkste oorzaken waardoor de tarwe voorraden in de wereld lager zijn dan ooit in de afgelopen twintig jaren het geval was, en het zijn juist de tarwe- overschotten, die menige hongersnood in de arme landen in het verleden enigszins hebben gelenigd. En het is toch ook geen onbekend feit, dat ook in onze intensieve melkvee houderij veel krachtvoer wordt ge bruikt, ook al gebaseerd op graanpro ducten. Hoe zinvol is dan nog de hoog opgevoerde melk- en vleesproduktie, behalve voor de boer en eventueel de economie van ons land? Dat is hier een vraagteken moet plaat sen is natuurlijk niet de schuld van de Soester boer, maar het moet ons allen wel manen tot bescheidenheid We wil len het goede, maar doen we het ook? Onze welvaart en ons winststreven blijkt ook hier weer onverwachte, zeer nare gevolgen voor anderen te hebben. Niet alleen voor de vogels, de planten wereld en het landschap, doch ook voor andere mensen, elders in deze kleine wereld, waar alles met allés samenhangt (zoals door hetuitsterven van onze vogels niet alleen onze boe ren maar ook de Afrikaanse weer meer chemische bestrijdingsmiddelen móeten gebruiken, gelijk Chris Uiterwijk te recht aanvoerde). Zo blijkt ook het kleine probleem van het stukje Eempolder bij Soest nog direct samen te hangen met het mon diale probleem van de desastreuze voedselsituatie. Nogmaals, het is een Soester boer niet te verwijten, dat hij er aan meewerkt dit probleem te ver ergeren in plaats van te verlichten, doch het maant tot bescheidenheid. En het wil er bij mij niet in, dat, ip het licht van deze grote problemen, de Soester boeren en milieubeschermers samen met het gemeentebestuur niet tot een voor de meesten aanvaardbare oplossing van dit in wezen kleine pro bleem zullen weten te komen. Dat deze oplossing niet ligt in het uitroeien van de vogels, noch in de bio-industrie staat voor de schrijver dezes wel vast. Ik wens de Soestenaren veel sterkte en wijsheid, en ik dank de redactie voor de verleende plaatsruimte. Ing. J. TOLNER Baarn 09 'TB '8S 'SS TS jea ge fjaui os fsso '6f '^oS sf tjauS Cfr '4-133M. -gt- ;39DU 'if iriu '68 tJsq '88 !JTd 'IS :pi3Jd os Tsa TE JaapeA gg 1®ij»a '82 ttiaSau 9S f-iajsaaur ZZ '•deui ZZ '.ppotps \z '.uou '81 'Taq Tl !sop '9i !joq ei iuieeaq TI tufrqox *xi !eoq -oi '6 !sog '8 !onp 'i !ue.K»ï q iK) 'S ipp Ï3W1 'S Z :saoo3( t :aW0LLH3A 'JBï Z9 'm '19 '6S isuejaj £S iW 9S fuassg TS 'SS ïauaJT 'IS t-iega-l 'iT '.33 '9* '.fnx T* g* '.pi -g* !uue ot !.ra*saaq '88 Jued Mg Jdpi -eg !u9A gg ïdsa gg J3A Tg !uieq 'os iSau 62 '.uba '8Z ïpuieips iz lutn 'SS io« T2 iuaui gz !sos ZZ ïqo '61 !u.ro©g i\ ipxooq SI iqoy -gl IfaSo^ gi !aru Tl iqojaS '6 !3XJop "2, !5{op t inaai TWJ/NOZIHOH 9Z9p ELECTROTECHN1SCH BUREAU Wasautomaten, drogers, atwasautomaten, koelkasten enz O.a Miele, Siemens. .Zanussi, Bosch en Candy Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats Birkstraat 48 Telefoon 13367-18978 Op de Soesterbergsestraat is de 26- jarige H. van B. uit Soest met zijn per sonenauto tegen een boom gereden. Hij liep daarbij een grote hoofdwond op en een hersenschudding. Met de ambulan ceauto werd hij naar Zonnegloren ge bracht Getuigen zagen Van B„ die met matige snelheid reed. plotseling op het linkerweggedeelte gaan rijden en ver volgens tegen een boom botsen. De po litie vermoedt dat hij oververmoeid was. De auto is total-loss. Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367-18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrijkosten Smeer uw handen goed in met azijn vóórdat u peertjes of appeltjes gaat schillen. Laat de azijn goed indrogen. Na het schillen de handen gewoon wassen. U zult geen bruine vingers hebben. Zuurkool Is bereid met keukenzout en past dus niet in een zoutloos diëet. Als u koper gepoetst hebt. wrijf het dan nog eens na met toiletpapier of papier van uw keukenrol. Het koper blijft langer mooi. Indien u bij het ramen tappen eerst met de spons van boven naar beneden gaat en daarna van links naar rechts, zullen de ramen niet streperig wor den en kunt u zelfs in de zon lappen. In zomerhuisjes kan het flink warm worden. Maakt u een „kelder" door een emmer in de grond te graven. Sluit de emmer met een deksel af. U zult bemerken, dat de boter keihard blijft en de melk niet verzuurt. Probeer zo min mogelijk te bukken bij huishoudelijk werk. Doe de karweitjes hurkend of op de knieën. Het spaart uw rug. Waterdicht maken van regenjassen kan men doen in water waarin aluin is op gelost. U gebruikt 7 gram poederaluin op 1 liter water. De jas moet geheel door de vloeistof bedekt zijn. Onge veer 12 uur laten staan en daarna de jas zonder wringen laten drogen. Op persen als hij nog enigszins vochtig is. De 47-jarige barbeheerder H. D. liep verwondingen bij een vechtpartij in zijn bar aan de Burg. Grothestraat. Daar vernielden drie notoire vechters bazen F.D. (26), A.K.) (21) en A. van D. (17) allen uit Soest een gedeelte van de inboedel. De politie verleende as sistentie en rekende de drie mannen in. D. liep verwondingen op aanzijn gezicht en een hand. (met HaMefbtad) KING SXZB for maat tot 30x40 cm Ia album. Jac. van Lenneplaan 13 - Baarn Telefoon 02154-7552 De Nederlandse Vereniging voor de Verenigde Naties zal speciaal voor de Nederlandse jeugd een omvangrijke milieuactie organiseren: de Nationale Leefmilieu Competitie. Alle jongeren van 11 tot en met 25 jaar worden uitgenodigd eraan mee te doen, naar keuze in groepsverband óf individueel. Doel is om de jeugd verder aan te moedigen een bepaald milieuprobleem te bestuderen om aldus hun kennis en inzicht in deze problematiek te vergro ten en een bijdrage te leveren aan een beter leefmilieu.

Soester Courant | 1974 | | pagina 11