Karnaval weer in aantocht Negen vliegtuigbommen geborgen stfox korr/f S)e <2>e 2>e SNACKBAR E.O.D. klaarde veel omvattend werk binnen een week WHARFEDALE DENTON II van 191,148, STEREO ADVIESCENTRUM gouden <Snaar Play-in en kamerconcert bij Artishock ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Haarverzorging van wortel tot punt Ruiterroute Doorrijder Rolschaatser aangereden Ophalen grof huisvuil TH0RENS TD165 van 495,— 398j~~" STEREO ADVIESCENTRUM <EDe gouden ^Snaar repro-service Meningen van lezers Nogmaals Je V.Y.V. en de imkers Vogelwet-perikelen Autohoorn in beslag Inbraken AKAI LUIDSPREKERBOXEN STEREO ADVIESCENTRUM gouden <Snaar Leden van 't Nut enthousiast over voordrachtavond Nel Kars PIONEER SM 500 A STEREO ADVIESCENTRUM gouden iSnaar P.V.0. deed het goed bij de Tros televisie De ontwikkeling van het Nederlandse landschap Het oog gericht op Parijs en de anderen Overheerlijke SALADES. Bij ons reeds vanaf f 1,- Soester Courant van donderdag 31 januari 1974 Binnen een week heeft de Explosieven Opruimingsdienst uit Culemborg de negen vliegtuigbommen, (een erfenis uit de eerste oorlogsdagen van 1940), die ln een weiland langs het Oude Grachts in de grond zaten, verwijderd. Het waren bommen die door een van het vliegveld Soesterberg opstijgend Duits vliegtuig werden afgeworpen, toen bleek dat het niet voldoende hoogte kon krijgen. De bomm«n kwamen terecht ro«d de boerderij Oude Grachtje 3 en werden toen door een bijzonder attent gemeentebestuur, in kaart gebracht. Het waren er in totaal twaalf, waarvan er drie direct na de oorlog in 1945 door de artil lerie inrichting Hembrug werden opgegraven en onschadelijk gemaakt. Deze drie lagen vlak bij de boerderij. Voor de andere negen was toen kennelijk geen tijd. r De hele zaak dreigde in de vergetel heid te raken, totdat vorig jaar juni een bewoner van Soesterveen-Zuid de gemeente op de niet-geëxplodeerde bommen attent maakte. Een en ander in verband met de voorgenomen bouw plannen. Na enig zoeken toen de kaart weer te voorschijn en contact werd opgenomen met de E.O.D. Vorige week woensdag begon men met de berging en nog dezelfde dag kwa men er twee bommen te voorschijn. De tweede dag werden er drie geborgen. Een van onze vele aanbiedingen -Ar kwaliteits luidsprekerbox Je 2 luidspreker systeem 18 Watt STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155 - 12132 Vrijdag stagneerde de werkzaamheden en was er wat tegenslag. Een kuil stortte in op het moment dat weer een bom „geprikt" werd. Later raakte ook de pompinstallatie defect, die nodig was om het grondwater de baas te blijven. Men besloot toen eerst verder op te zoeken en in betrekkelijk korte tijd werden er weer twee naar boven gehaald. Maandag werd naast een graafmachine van de firma Almere, die tot dan voor het zware werk werd gebruikt, ook een dragline en een bulldozer ingezet om de inmiddels ook vol water staande kuil leeg te halen. Min of meer toe vallig werd daarbij de achtste bom ge vonden, die halfweg precies op de ge noteerde plaats, in de wand van de veel groter gemaakte .kuil zat. Na enige moeite werd tenslotte de grootste bom, 'n duizend-ponder, naar boven gehaald. Dat gebeurde uiteinde lijk, nadat verschillende pogingen ge daan waren, met de door Martien Horst uit Hoogland bediende graafmachine. Over het algemeen verkeerde de bom- nog in uitstekende staat. Bij de mees- een werden de staartstukken in brok ken naar boven gehaald, maar de bom men zelf waren geheel intact. De zwaarste was een spring-cylinder- bom door de Duitsers voor algemene doeleinden gebruikt. Kapitein J. Donze van de EOD, die de operatie leidde, daarover: „Deze zware bommen werden vooral gebruikt voor bombardementen van steden. Door de luchtdruk en de scherfwerking ont stond grote schade tot ver in de om trek; enirme schade aan huizen en lei dingen in de grond. Doordat de bom met een transfersale ontsteking was uitgerust, ontplofte hij zodra hij met iets in aanraking kwam." De bom van 500 kg wordt door kapi tein J. Donze van de E.O.D. aan een nader onderzoek onderworpen. De bur gemeester behoorte tot de aandachtige toeschouwers. Waren de bommen voor Engeland be stemd, dan werd er een anti-demon tage systeem in gemonteerd, waardoor de bom bij het onschadelijk maken als. nog ontplofte. Overigens werden de bommen pas bij het afwerpen op scherp gesteld, wat met de bommen die hier vielen dus niet gebeurde. Buiten de bom van 1000-pond werden in het terrein gevonden, 5 springbeton- bommen, 1 springbrandbom cn 2 springbonimen. Deze varieerden in ge wicht van 50 tot 75 kg. Dinsdagmorgen werd het terrein nog aan een laatste onderzoek onderworpen en toen er niets meer bleek te zitten is de opruimingsploeg vertrokken. Die be stond uit de kapitein J. Donze. de ser geant-majoor Felle, de sergeanten eerste klas Luiten en Verbunt en ser geant Van Bel. Kapitein Donze houdt er rekening mee dat hij nog wel eens meer in Soest zal moeten terugkomen. De Duitsers had den voor in noodverkerende vliegtui gen vaste plaatsen waar de lading kon_ worden afgeworpen. Dat was voor het" vliegveld Soesterberg op de Leusderhei Van belang was echter de' windrichting en zo kan men als vaststaand aanne men dat ook andere vliegtuigen, die problemen hadden met opstijgen bom men lieten vallen ln de buurt van het vliegveld. De EOD is nog dagelijks druk in de weer met het weghalen van gevonden oorlogstuig. Meestal zijn het meldingen van enkele stuks en de vondst van ne gen bommen in Soest wordt nu als ..abnormaal" aangetekend. In 90 van de 100 gevallen wordt de dienst gewaar schuwd als de bom door een graaf machine aan de oppervlakte is ge bracht; in de overige tien gevallen gaat het om officiële meldingen van ge meentebesturen. De in Soest gevonden bommen zijn naar Culemborg getransporteerd en zullen later tot. ontploffing worden ge bracht. Zaterdagavond. 2 februari wordt de eerste play-in van 1974 in het Arti shock gebouw aan dc Steenhoffstraat gehouden, terwijl er zondagmiddag 3 februari het maandelijkse kamercon cert zal plaatsvinden. De play-in heeft een enigszins gewij zigde opzet gekregen, waardoor alle aanwezigen nog meer erbij betrokken worden. Het is de bedoeling dat zowel diegene, die een instrument bespelen als ook zij die willen zingen, een niet al te groot en niet al te moeilijk mu ziekwerk met elkaar instuderen. H#t streven is om het werk. in het tijds bestek van één avond door te nemen. Voor de eerste play-in is de keus ge vallen op een werk van Paul Hinde- mith, getiteld „Frau Musica". Het is geschreven voor koor en klein orkest. Play-in's zijn overigens geen muzikale manifestaties voor uitsluitend technisch zeer ver gevorderden. De avond begint om 20.00 uur. Kamerconcert Het kamerconcert op zondagmiddag begint om 3 uur precies. Uitvoerenden zijn de sopraan Liesbeth Boom; de tenor Robbert Teipe en de pianist Harry Schramm. Uitgevoerd zullen worden werken van Robert Schumann, Joh. Brahms, Hugo "Wolf en Richard Strausz. Het echtpaar Elizabeth en Robert Tei pe woont in Hilversum. Zij zijn beide lid van het Groot Omroepkoor. Zij studeerde aan de conservatoria In Den Haag en Milaan, Hij was eerst elek trotechnicus, maar werd later student van de operaklas van het Haagse con servatorium. Beiden maakten deel uit van de operaklas van Frans Vroons aan het conservatorium in Utrecht. Harry Schramm, voorzitter van de werkgroep „kamermuziek ln Soest" studeerde aan het conservatorium ln Utrecht en de Musikhochschule in Berlijn. Hij was leerling van Marinus FMpse en volgde de Gerald Moore cursus in Stockholm. Personeel van de gemeentelijke plant soenendienst en van de Heide Mij zijn deze week begonnen met het uitzetten van de ruiterroute in de gemeente. Wanneer de werkzaamheden over enige dagen beëindigd zijn, zijn de oude twee ruiterroutes samengevoegd tot één ver beterde en aangepaste route. SOESTERBERGSESTRAAT 44 SOEST-ZU1D - TEL 02155-12045 In verband met een geval van door rijden na een aanrijding werd op ver zoek van de politie te Eindhoven in Soest gehoord de heer J. M. De auto van M. stond zwaar beschadigd bij zijn woning. Het onderzoek wordt voort- Op de Hildebrandlaan werd de 11-ja- rige rolschaatsende Peter H. aange reden toen hij plotseling de rijweg overstak. Hij werd geschept door een personenauto, bestuurd door de heer A. S. (56). De knaap werd per am bulance naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht, maar kon later naar huis terugkeren. Ingaande de maand februari wordt het grof huisvuil ook volgens de nieuwe wijkindeling door de gemeentelijke rei nigingsdienst opgehaald. In wijk I. dat is het gedeelte ten noord-oosten van de lijn Birkstraat, Vondellaan, Ossendamweg, Nieuweweg, Beukenlaan, Laanstraat en Beckeringh- straat dus aan de kant van de Eng, van het gemeentehuis, van de Eem, wordt het grof huisvuil de eerste woensdag van de maand opgehaald. Ook de woningen aan beide zijden van genoemde straten vallen hieronder. In wijk II, dat is de rest van Soest, uitgezonderd Soesterberg, dus het ge deelte ten zuid-westen van bovenge noemde lijn, de kant van de duinen en de Pijnenburger bossen, wordt het grof huisvuil de tweede woensdag van de maand opgehaald. Wijk III, Soesterberg. wordt het grof huisvuil elke derde woensdag van de maand opgehaald. Een van onze vele aanbiedingen Je snaaraandrijving Je voet en kap Je 3 jaar garantie STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155- 12132 binnenkort in soest lichtdruk- en kopieerinrichting anna paulownalaan 19 soest tel. 02155-15260 Dat de V.V.V. alle medewerking ver leend heeft wil ik graag onderschrij- van. Daarom is op mijn voorstel in 1971 vijf gulden door onze penning meester de heer J. van Breukelen. per giro overgemaakt als dank voor de verleende diensten. De imker die beloofde een paar potjes honing voor de informatrices te bren gen heb ik bezocht en hij zal zijn belofte alsnog nakomen. Dat ik gezegd zou hebben ,,er wordt nooit iets voor ons gedaan", moet ik beslist ontkennen. Persoonlijk heb ik aan de heer B. J. van Os, de penning meester van de V.V.V.uiteen gezet vv er precies besproken is. Erg jammer deze misverstanden. CHRIS UITERWIJK. Als vogelliefhebber zou ik gaarne het volgende in de Soester Courant ge plaatst zien. Ik ben n 1. nogal geschrokken door de uitlating van de heer Post, één van de nieuw benoemde vogelwet-contro leurs. Deze meneer zegt(ik citeer hier de heer Post) „Wij waken er voor dat diegenen, die een rechtstreekse bedrei ging vormen, door het vangen en do den van vogels, zo min mogelijk kans krijgen hun, door geldzucht ingegeven praktijken uit te oefenen." Ik weet niet waarop de heer Post deze uitspraak gebaseerd heeft, maar geld zucht en het doden van vogels kan ik niet met elkaar in verband brengen. Zeker niet hier in Nederland. Nu ik toch aan het schrijven ben, wil ik ook mijn gedachten over de vogel- wet eens naar voren brengen. De doorsnee vogelliefhebber in Neder land is echt niet tegen een vogelwet, maar wel tegen de vogelwet zoals deze nu wordt gehanteerd. Wat is er voor kwaad aan het houden van enkele z.g. verboden vogels in een goede volière waar ze goed worden verzorgd, zo zelfs, dat ze tot broeden overgaan. Waarom zijn deze - vogels verboden -Om ze te sparen? Vergeet het maar. Om maar eens één van deze vogels te noemen, de Goudvink. Er zijn plaatsen in Nederland waar deze wor den afgeschoten omdat ze te veel schade aanrichten. Overvliegen deze vogels de Nederlandse grens, dan worden ze met bosjes gevangen. Maar een paar in een volière, nee hoor. dat mag niet. Er zijn een aantal Europese vogels, de z.g. kooi vogels die we wel in de volière mogen houden, maar niet mo gen kopen, vangen of vervoeren, zelfs niet naar een tentoonstelling of show. Hoe deze vogels in onze volières ko men, is voor mij een raadsel en dat zal voor mij ook wel een raadsel blijven. Bastaarden van genoemde vogels, zelfs van verboden vogels mogen we wel vervoeren en tentoonstellen. Weer een raadsel van deze vogelwet Ik wil nog even terug kómen op de woorden van de heer Post n.1. geld zucht, vangen en doden. Vogels die in beslag worden genomen en na verloop van tijd worden los gelaten, zijn voor 90 ten dode op geschreven omdat zij zich niet meer aan de natuur kunnen aanpassen. Dit is dus ook een manier van doden, al is het natuurlijk ongewild. Door het verbieden van bepaalde vogels, en het in beslag nemen van deze vogels, blijft ook het vangen een lukratief beroep, omdat de prijzen hoog blijven. Er wordt wel eens gesuggereerd dat de vogelliefhebberij een sport is voor de kleine man. maar vergist u zich niet. Er zijn echt ook wel intellectuelen en grote mannen en vrouwen die vogels houden, indien zij dat willen. Ik denk hier b.v. aan Z.K.H. Prins Bernhard. die ook een volière heeft gehad Verder denk ik aan grote Staatshoof den van oa, Frankrijk, Amerika. Rus land. de Koningin van Engeland, één van de Pausen in Rome en zo zijn er nog veel meer. Goed, deze mensen hebben dan mis schien geen interesse in een verboden vogel, maar voor hen worden wel duizenden fazanten gekweekt in de fazanterieën die dan. na het loslaten, als jachtobject worden gebruikt. Is een fazant dan geen vogel Ik dacht van wel. Als dit laatste wordt goedgevonden, ik bedoel het doden van deze losgelaten fazanten, laat dan de vogelliefhebber ook genieten van het mogen houden kweken, groot en oud zien worden, wel tot 12-14 jaar, van zijn lievelingen waar hij alles voor over heeft. Daarom zou ik een gesprek tussen vogelliefhebbers en vogelwetcontro- leurs erg toejuichen. Wie weet wat hier uit voort kan komen, maar dat schijnt, volgens de heer Post, waar ik een telefonisch contact mee heb ge had, nutteloos te zijn. Waarom moeten deze twee groepen van „Vogelmensen" toch zo lijnrecht tegenover elkaar staan. Nogmaals, tegen een vogelwet zijn we niet, maar de huidige vogelwet deugt gewoon niet Dat is ons bezwaar. Al dit voorgaande is mijn persoon lijke mening. P. J. CH. DIJKMAN, Korte Hartweg 10, Soest. De 21-jarige inwoner van Rozenburg, G.W.O., raakte in Soest aan de politie de meertonige hoorn van zijn auto kwijt. Hij gebruikte het apparaat diep in de nacht van zaterdag op zondag na een bezoek gebracht te hebben aan een bar aan de Burg. Grothestraat. Bij zijn vertrek daar reed hij een vuilnis emmer ondersteboven en dat zagen surveillerende politiemannen. Toen hij bovendien de meertonige hoorn ge bruikte was de maat vol. Het verhaal vertelt niet of de eigenaar van de vuil nisemmer ook nog een bekeuring krijgt, Zaterdagmorgen werd een inbraak ontdekt in de kantine van de voetbal vereniging Soest aan de Bosstraat.~Aan de achterzijde van het gebouw was een grote ruit van.85 x.85. Gm vernield. Er wordt niet vermist. Een van onze vele aanbiedingen ST 100 40/60 Watt Je2 luidsprekersysteem van 320, STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155- 12132 Niet minder dan 85 leden van het departement Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen woonden de voorstelling bij van de actrice Nel Kars, die in de 2aal van de biblio theek gegeven werd. Zij werden welkom geheten door de voorzitter mevrouw R. Delmaar. die bijzonder verheugd was met de grote opkomst. Nel Kars bracht daarna haar program ma solotoneel dat getiteld was: Ik, jij, zij. Het eenmanstoneel sloeg geweldig aan. Het programma bestond uit vier de len de eerste scène geschreven door Gorki, is een dialoog tussen een re dersvrouw Wassa en Rachel, haar re volutionaire dochter. Zuster Francois is een toneelbewerking van een in- tervieuw door Joop van Tijn „Alles Stinkt" een éénakter speciaal voor de actrice geschreven monoloog en ten slotte „Verveling" van Herman Heyer- mans. V.oor haar bijzonder gewaardeerde optreden kreeg Nel Kars na afloop een bos Japanse kers. Een van onze vele aanbiedingen Je Hi-Fi stereo versterker alle aansluitmogelijkheden Je 44 Watt muziekvermogen van 525,349- STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155 - 12132 De regisseur en zijn medewerkers van het Tros-programma „Ren je rot" zijn uiterst tevreden over de medewerking van PVO en hebben veel bewondering voor de geweldige inzet van majorettes en harmonie tijdens de opname. Voor een uitzending van slechts één minuut was PVO twee uur in de weer. zij het met veel plezier, zoals- a-lles bij PVO met veel plezier gedaan wordt. Uit de vorige maand gehouden „praat avond" met de majorettes is de wens naar voren gekomen voor een nieuw uniform, „een zomerjurkje voor langs de weg". De penningmeester, de heer H. Reulen, kon echter geen geld hiervoor beschik baar stellen, maar desondanks zullen de nieuwe uniformen er wel komen. Die zullen betaald worden uit de op brengst van de verkoop van poppen, die de majorettes onder leiding van mevrouw Jaarsveld zelf gaan maken en zelf gaan verkopen. De verkoopprijs zal om en nabij de zes gulden worden. Voor de Volksuniversiteit te Baarn zal prof. dr. J. D. de Jong op 19 en 26 fe bruari a.s. een lezing houden over de ontwikkeling van het Nederlandse landschap. Deze dubbellezing -wordt gehouden in „Het Brandpunt" aan de Oude Utrechtseweg te Baarn en begint om 20.00 uur. Parijs heeft alom grote boosheid ver wekt met het besluit de Franse frank te laten zweven - een maatregel die neerkomt op devaluatie met een per centage dat men niet zelf bepaalt, maar dat de internationale markt vast stelt. Voor een deel lijkt die boosheid een beetje huichelachtig - er zijn binnen de EEG wel meer manipulaties met de munt geweest waarbij de partners ook niet van tevoren zijn geraadpleegd. Maar wat de Fransen nu eenzijdig doen. komt wel op een zeer ongelukkig moment. De aanleiding voor hun besluit is na melijk niet typisch Frans, maar geldt voor iedereen: het is het feit dat de olieprijs op de wereldmarkt drastisch omhoog is gegaan - voor iedereen. Dit betekent dat ieder olie-importerend land meer moet exporteren om de olie- rekening te voldoen. Slaagt men daar in niet, dan raakt men zwaar in de schuld, waarvoor dan de term wordt gehanteerd dat een land een tekort op de betalingsbalans heeft. Een devaluatie is een methode om te ontkomen aan een dergelijk tekort. Parijs profiteert nu doordat de frank een betrekkelijk goedkope munt wordt voor buitenlanders om te kopen, wat wil zeggen dat de franse produkten goedkoper zijn - dit stimuleert de ex port. Omgekeerd remt het de import en die twee aspekten zijn zeer nuttig om het tekort op de betalingsbalans te verminderen of te laten verdwijnen. De konsekwentie is natuurlijk dat de Franse produkten op de wereldmarkt scherper gaan konkurreren en omge keerd buitenlandse produkten op de Franse markt minder makkelijk tegen de Franse produkten kunnen konkur reren in prijs. Indien het zuiver Franse omstandig heden waren die ten grondslag lagen aan een dergelijk devaluatiebesluit zou iedereen er vrede mee moeten hebben, maar in dit geval - de olieprijs - zit iedereen in hetzelfde schuitje. Wat de Fransen dus in feite doen, is hun probleem naar het buitenland ex porteren: de andere laten opdraaien voor het algemene probleem. En dat is wat hen kwalijk genomen wordt. Bovendien was Frankrijk met een aan tal andere landen binnen en buiten de EG tot een overeenkomst gekomen om de wisselkoersen van hun munten niet al te veel te laten schommelen en die overeenkomst hebben zij eveneens aan hun laars gelapt. Die overeenkomst was echter niet zo maar een gril. De bedoeling ervan was te voorkomen dat de onderlinge waar de van de betrokken muntsoorten te grote veranderingen zou ondergaan op dat onrust en wantrouwen over wat een munt vandaag of morgen waard zou zijn de handel niet zou remmen. Het was net een klein oasetje van mo netaire rust, waarvoor dan de ene, dan de andere centrale bank zo nodig zijn offer bracht door een wisselkoers te steunen. Die oase is nu weer. een stukje kleiner geworden, net op een moment dat de onrust in het internationale geldver keer toch al onrustbarend groot was geworden. Er werd - overigens zonder groot resultaat - al ijverig overlegd hoe men zoveel mogelijk brokken kon voorkomen. En net op dat ogenblik vergroot een land dat best een stootje kan velen nog eens de chaos. Vandaar de boosheid over het Franse besluit, waarvoor derhalve meer reden is dan voor voorgaande muntmanipula- ties van anderen. Waren die misschien niet in alle opzichten te prijzen, het waren toch nimmer zo regulier egois- tische pogingen als de huidige van Frankrijk om anderen op te schepen met de rekening van het gelag. KANTMAN. Over enkele weken is het dan weer zover. Dan zal het karnavalsfeest ook in Soest weer losbarsten. Het bestuur van de Narre Knollen, de Soester Karoa- valsvereniging, werkt hard aan de voorbereiding van de diverse festiviteiten, die op zaterdag 23 en zondag 24 februari zullen plaatsvinden. Er zal ondermeer op zaterdag een grootse optocht gehouden worden, waarvoor reeds verschillende bedrijven ich hebben aangemeld Uitbreiding van iel aantal deelnemers is nog mogelijk lok kinderen kunntdeze optocht meedoen in karnaval:im. zodat de intocht van Prins Knol een waar feest zal zijn. Om het publiek alvast een voorproefje te geven van dit festein, wordt a.s. za terdag, 2 februari, een generale repeti tie gehouden in de vorm van he< Kie lenbal Dit bal de naam zegt het al staat in het teken var. de boerenkiel De aanvangstijd is gesteld op 20.00 uur. Muzikale medewerking wordt verleend door het dansorkest „the Skyliners" uit A.s. zaterdag Kielenbal in Soest, de voorloper van Karnaval. Prins Knol, de Raad van Elf en de Dansmariekes evenals de Hofkapel, zul len die avond niet ontbreken. Het Kielendal wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoff- straat. Zie ook de advertentie elders in dit blad. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: nis „Karpathos" (6/2). Australië: ms „Abel Tasmas" (4/2». Brazilië: ms „Sretensk" (5/2). Canada: ms „CP Voyageur" (5/2). Indonesië: ms „Bavaria" (7/2). Israël: ms „Zeeburgh" (4/2) en ms Dania" (8/2). Japan: ms „Tokyo Bay" (4/2) en ms „Elbe Maru" (7/2). Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Georg Schumann" (4/2), Ned. Antillen: ms „Socrates" (4/2) en ms „Mercurius" (7/2). Suriname: ms „Parthenon" (4/2) en ms „Mercurius" (7/2). Verenigde Staten van Amerika: ms Sea-Land Market" (6/2). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms .Tabora" (4/2) en ms „Montsalva" (8/2).

Soester Courant | 1974 | | pagina 9