week: 198 89 SINAASAFFEUM 1QA GOUDRENETTEN 79 PMHIES KASSIA 'bueno J Don Bosco verkenners hielpen kinderboerderij „De Vrije Teugel Gospelteam „The Lighters in Soest i ilensen Reiswinkels C0NFLICTU0L0GIE ÖsT EC.5ETTEN PANNEKOEKENBOERDERIJ „DE SMICKEL" Soester vogelvrienden keken terug op bijzonder goed jaar Vogelcontroleurs willen met hen niet praten (Jaffa) 2kglUU Geschikt voor alle maten 2 stuks 2 kroppen kg IN DE MEESTE ZAKEN VERKRIJGBAAR r>r> repro-service Jaarvergadering afd. Soest v. d. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde Uw succes is onze reclame AUTORIJSCHOOL M. LOS Voor de NOS naar Ivoorkust en Liberia - Reisbureau GERTH V MAGNEET reszen „De Bastaard" in Tejater Mirliton Proef nu onze zeer speciale SATÉ per portie f 3,25 ZIEKENAUTO-TEL. 12727 POLITIE - TEL. 19444 Jaarvergadering N.U.V.R. Soest-Zuid A.s. zaterdag slipjacht „Lage Vuursche" Het oog gericht op È.E.G.'s machteloosheid BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM Blokkursus-programma van Artishock gaat 11 februari van start Tentoonstelling beroemde treinen Soester Courant van donderdag 7 februari 1974 Zaterdagavond 9 februari a.s., wordt in de koffiebar van „In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg, een konsert gegeven door het Gospelteam „The Lighters". Deze 15 man tellende formatie treedt de laatste tijd sterk op de voorgrond met zijn moderne Nederlandse geeste lijke liederen, waarvan de teksten door gaans eigen werk zijn. Op de televisde en radio zijn The Lighters geen onbe kenden meer. De eerste L.P. (The Lighters 1ste) die in april 1973 is uit gebracht, is een groot succes geworden. Voor dit jaar staat een tweede L.P. op het programma, alsmede een tournee door West-Duitsland/Zwitserland in juni en door België in november. De koffiebaravond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Voor hen die zonder vervoer komen staat er een busje klaar aan het begin van de Klein Engendaalweg. De koffiebar is zaterdags om de andere week geopend. Geopend dinsdag t.m. zondag van 12.00 tot 20.00 uur. Lange Brinkweg 26 - Soest - Telefoon 02155 - 16527 GEZELLIG PANNEKOEKEN ETEN EN NIET DUUR. OPEN KEUKEN OP „DE DEEL" Ook voor bruiloften, recepties en partijen. Ondanks de wat sombere woorden van de voorzitter en de secretaris kan de vereniging „De Soester Vogelvrienden" terugzien op een goed jaar 1973. Dat bleek maandagavond tijdens de jaarvergadering in restaurant De Kleine Witte waarbij een kwart van de 105 leden die de vereniging telt aanwezig was. Voorzitter A. Beijer bracht in zijn welkomstwoord hulde aan de tentoonstel lingscommissie, die voor een perfecte expositie zorgden. Dat leverde dc ver eniging ook een financieel gunstig resultaat op. Ook aan propaganda van de vogelliefhebberij werd het afgelopen jaar wat gedaan, waarbij de op de kunst markt geplaatste volière bijzonder veel belangstelling trok. Mochten de leden wensen hebben, dan hoorde hij die graag. Op dat chapiter ging ook de secretaris, de heer P. Dijkman, door. Klachten en suggesties hoorde hij graag. Er was in 1973 spra ke van een groot leden verloop; liefst 21 bedankten, waartegenover een aan melding stond van 20. De vereniging telt nu 93 seniior- en 12 juniorleden en 31 donateurs, wat 4 minder was dan het jaar ervoor. Vraagtekens stelde de secretaris bij het houden van de maandelijkse ver gaderingen en de feestavond, die bei den slecht bezocht werden. Ondanks al dat sombere gepraat constateerde de secretaris d'at de vereniging allerminst aan likwidatie toe was; daarvoor was de kern en de top te gezond. Ook de prestaties op tentoonstellingen wezen wel uit hoe goed de Vogelvrienden wel draaiden. Nadat de secretaresse, mevrouw Van Doorn-Kruys, de notulen van de vo rige jaarvergadering had voorgelezen, werd de penningmeester hulde ge bracht voor de wijze waarop hij zijn boeken had bijgehouden. De kascom- missie noemde dat „professioneel". Dat alles voerde de vergadering, die bijzonder geamnimeerd verliep, naar de herkiezing van enkele bestuursleden. Dat verliep weliswaar moeizaam, om dat één van de aanwezigen de proce dure anders wilde. Na veel vieren en vijven kwam dan uit de bus, dat de heer A. J. Beijer voor een nieuwe pe riode voorzitter werd mei 25 stemmen; mevrouw Van Doorn-Kruys (20 stem men) en de heren H. Kooy (26 stem men) en C. A. C. van Doorn (27 stem men) in het bestuur herkozen werden. Er werd een nieuwe tentoonstellings commissie geformeerd, die nu reeds kan starten met de voorbereidingen voor de expositie die op 22, 23 en 24 november wordt gehouden. Ook de keurmeesters waren al bekend; dat zijn de heren Michels, Beekman, Tijs mans en Spijker. Nog voor de rondvraag aan de orde was werd er gedebatteerd over het al dan niet lid zijn en blijven van de Vereniging De Soester Gemeenschap. Niemand zag het directe nut, zij het dat de voorzitter de mogelijkheid van contact met andere besturen een be langrijke zaak vond. „Besturen hebben allemaal dezelfde problemen en het is goed dat wij zo nu en dan via de SG contact met hen hebben", aldus voor zitter Beijer. De rondvraag leverde weinig op; er was wat kritiek op het te vroeg af sluiten van de feestavond en op de ten gehore gebrachte muziek. Verder wor stelde men met het probleem betref fende het innen van kontributie van leden die tussentijds bedankten. Secretaris Dijkman belichtte zjjn stand punt ten aanzien van de nieuwe con troleurs vogehvet, die op zijn verzoek om eens te praten hadden geantwoord: „dat heeft geen nut; houden jullie je maar aan de wet!". Eén van de bestuursleden dacht dat het beter was maar helemaal niet met die controleurs iin contact te treden, maar de vergadering liet zich daar niet verder over uit. Het werd wat stil en van die stilte maakte de voorzitter gebruik iedereen voor zijn komst te bedanken. Daar kunt u kiezen uit alle vakantiereizen per boot, vliegtuig, trein, bus en auto. Van Fit, Sun Air, Cristoffel, Europa-Express, Broere en Arke. En u kunt die reizen er boeken natuurlijk. Birkstraat 95, Soest, tel. 02155-12319 Spulstraat 23, Spakenburg, tel. 03499-1307 VERJARING. - Na kadastrale opme ting is gebleken dat mijn buurman ca. 2800 m2 grond teveel heeft, welke ei genlijk mijn eigendam is. De buurman wil deze grond niet afstaan en be roept zich op art. 1992 van het Burger lijk Wetboek, hetgeen zou stellen dat na 40 jaar het e.e.a. verjaard is. Kan ik hier nog iets aan doen? Antwoord: Uw buurman heeft het wetsartikel niet helemaal juist geïnter preteerd. Het in nL art. 1983 en vol gende van het B.W. hetgeen stelt dat na 30 jaar of meer e.e.a. is verjaagd, kleeft uw buurman inderdaad de grond **0 jaar of meer in zijn bezit, dan is tr helaas voor u niets meer aan te ioen. Hij is dan de rechtmatige eige naar geworden. Is deze situatie nog geen 30 jaar zo, dan adviseren wij u een advocaat in de arm te nemen, wel ke de voor u nodige stappen kan on dernemen. GELE RIJDERS. - Waar waren vroeger de zgn. Gele Rijders gelegerd? Volgens de encyclopedie is een Gele Rijder een bereden veldartillerist. Ik dacht dat ze vroeger als garnizoensplaats Arnhem hadden. Het wapen is toch als zodanig reeds geruime tijd opgeheven? Antwoord: De elfde afdeling van het korps Rijdende Artillerie is sinds 1 oktober 1973 onder de naam van „Gele Rijders" weer in zijn oude eer her steld. Vroeger was het gelegerd in de voormalige Willemskazerne in Arnhem. Sinds kort is in de Oranjekazerne te Schaarsbergen (post Arnhem) Delense- weg 20, tel. 085-457311, een museum Gele Rijders ingericht. Indien u zin heeft dit eens te bezoeken, dan kunt u daags tevoren een telefonische afspraak maken met de heer S. J. Polak, via toestel no. 2684. We zitten in de narigheid op velerlei gebied, er is geen mens düe nog gerust het leven overziet, maar nu komt eindelijk, o mens, de wetenschap, en die doorziet de narigheid met de conflictuologie. Dus mi geen klagen en geween, er is weer goede hoop, reeds vóór 't ontstaan van 'n conflict zit die al in de knoop, zo is?de man der wetenschap toch werk'lijk een genie, had je een l'eerstoel ooit gedacht conflictuologie? De wetenschap stelt je gerust, en weet wel een systeem, er komt voor ied're oplossing een wetenschapsprobleem, en daarmee heeft de wetenschap 't conflict onder de knie bij voorbaat reeds, door studie der conflictuologie. Wacht nu nog even, lieve mens, heb ik het goed gehoord, dan zet de wetenschap 't conflict al wetenschap'Mjk voort, lees ik de krant, wanneer ik dan het niet meer zitten zie, draag ik het over, 't is voor de conflictuologie. binnenkort in Soest lichtdruk-en kopieerinrichting anna paulownalaan 19 soest tel. 02155-15260 De verkenners van de groep Don Bosco uit Soest hebben gehoor gegeven aan een verzoek om hulp, dat de Stichting Kinderboerderij De Vrije Teugel richt te aan het hoofdkwartier van Scouting' Nederland te Amersfoort. Onder leiding van vaandrig Leo Schalkx hebben tien verkenners zeer belangrijk werk gedaan met het gereed maken van de nieuwe schapenwei. Door de aanleg van nieuwe wegen in het Soes- terveen, moest de oude wei verlaten worden en een nieuwe ingericht. Het gereedmaken van de afrastering na men de verkeniers voor hun rekening. Met de „slecht", een grote houten ha mer, werden de palen in de grond ge dreven. Daarnaast werd het draad aan gebracht. Het algemeen toezicht berustte bij Ger- rit Radstok, de in januari bij de Kin- Met vaardige hand werd de „slecht' gehanteerd door verkenners van de Don Bosco-groep. derboerderij in dienst getreden onder- houdsman. Ook het nachtverblijf van de schapen moest verhuizen en het was alles bij elkaar een geweldige klus, die tijdig, dankzij de vrijwillige hulp, geklaard werd. De afdeling Soest van de K.N.M.T.P. hield haar jaarvergadering in Café Restaurant „Darthuizen". Op de sterke groei van de afdeling in het „Floriade-jaar", 1972, zo zei de presidente tijdens haar openingswoord, is een kleine terugslag gevolgd, mede een gevolg van de contributieverhoging in 1973. Die contributieverhoging is vol gens de aanwezige leden wel in sterke mate ten goede gekomen aan de kwali teit van het Maandblad „Groei Bloei", dat nu in kleurendruk ver schijnt en ook voor de amateur bijzon der goede informatie geeft. Toch was er volgens het jaarversla; van de secretaris een terugslag van 11 leden! De cursussen voor bloemschikken ston den in de belangstelling. Voor de 2 cursussen in het voorjaar en de ver volgcursus in het najaar waren er in titaal 42 deelneemsters. De cursussen werden gehouden door de heer Bob v. d. Veen en vonden plaats in de lokali teit van de Plantsoenendienst aan de Molenstraat. De lezingen en excursies trokken ook dit jaar weer een kern v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Tel. 16621 WjJ lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETI DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ Gedipl. V.A.M.O.R. - M.R.I. - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rijbewijs. van enthousiaste leden, maar het be stuur zou hun aantal graag wat groter zien. Uit de cijfers van de penningmeester blijkt dat 1973 een klein batig saldo oplevert, dat echter wel in de activi teiten die gepland zijn voor 1974, zal opgaan. Het besluit van de vorige ledenverga dering om het bestuur uit te breiden, werd nu gerealiseerd door de verkie zing van 3 nieuwe bestuursleden te weten: Mevrouw J. M. Aten-Samson, Kerkpad Z.Z. 25; Mevrouw M. A. Hul- leman-Braamburg, Anna Paulownalaan 17 en de heer A. J. Kok, Braamweg 76. De heer G. F. C. Smit, Van Straelen 40, oud-leraar Tuinbouwschool te Rijs wijk, stelde zich niet als bestuurslid beschikbaar, maar is wel bereid als deskundig adviseur het bestuur met raad en daad bij te staan. Bij de bespreking van het programma 1974 werd besloten contact op te ne men met het bestuur van de afd. Soest van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen om gezamenlijk een avond te organiseren, waar de heer Le Roy uit Herenveen zijn visie op „tuin - milieu" zal geven. Ook met de Bijenvereniging zal weer contact worden opgenomen. Verder staan er een aantal interessante onder werpen op het programma voor 1974, maar ook practische activiteiten, zoals een snoeiles (waarschijnlijk op zater dagmorgen 23 maart) waar men, ge wapend met snoeischaar, zelf aan het werk wordt gezet op materiaal (hees ters) van de Gemeenteplantsoenen on der leiding van een vakkundig mede werker van de Plantsoenendienst. Binnen een uur was het huishoudelijk programma van de vergadering afge werkt. Daarna liet mejuffrouw Jirris een selectie uit haar dia-serie zien over haar reis naar het Verre Oosten (Fili- pijnen, Japan, Taiwan. Siam). Het vergaderzaaltje had een wat exoti sche sfeer, door de meegebrachte oos terse kunstvoorwerpen, plaatwerk e.d., en vooral ook door de unieke collectie orchideeën (Paphiopedilums), waaronder zeldzame exemplaren, die de heren Tammer en Van Mil, van „Boutique des Fleurs". hadden opgesteld. Een warm applaus en een sierlijk or chideetje vertolkte de dank van de aanwezigen. Onze plaatsgenoot, de heer J. P. Laus, producer van het NOS-journaal. ver trekt binnenkort met NOS-verslag- gever Eef Brouwers en een camera ploeg naar Ivoorkust en Liberia in Afrika. Deze reis heeft te maken met het officiële bezoek dat H.M. de Konin gin en Prins Bernhard aan deze lan den gaan brengen. Naar Spanje om te genieten. Om lekker te eten. Te zonnen., watersporten en wat u maar wilt. Prima hotels en apparte menten. Ook speciale jongerenreizen. LAANSTRAAT 66 SOEST TELEFOON 02155-12683 Vandaag donderdag 7, vrijdag 8 en za terdag 9 februari treden in Tejater Mirliton te Utrecht op het toneel chan- tant „De Bastaard". De voorstellingen beginnen iedere avond om 20.30 uur. „De Bastaard" is een theaterprogram ma dat ontstaan is uit ideeën van Si- mone Ettkoven (21), Eric Bekes (23) en Willem Gevers (22). Gevers verzorgt de muziek; hij studeert naast piano ook rechten. Simone Ettkoven speelde o.a. bij Globe in „De twee wezen" en in de „philantroop"; Eric Bekes danste bij de Nederlandse Comedie en speelde onder regie van Henk van Ulsen in „Madame Jatzkowa". Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wjj verzorgen tevens uw feestjes en partijen. De afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christen Vrouwen Bond houdt donderdag 14 februari a.s. in het ge bouw De Rank aan de Soesterbergse- straat haar jaarvergadering. De verga dering begint om 19.45 uur. A.s. zaterdag wordt door de Jachtver- eniging Soestdijk een slipjacht georga niseerd door de bossen van de Lage Vuursche. Om 12 uur worden de deelnemers en belangstellenden verwelkomd bij het restaurant ,,'t Spiehuis" aan de Biltse- weg. Om 13.00 uur wordt het startsein gegeven; de eerste run eindigt bij de ingang van het munitiedepot aan de Zevenlinden weg; de tweede run bij de Kloosterweg (golfvelden) en de derde run in het weiland naast kasteel Eijkenstein. Om 16.00 uur ongeveer is de Kill in de weilanden langs de 300 Roedellaan. VERL0VINGS JUWELIER HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-1478* De sfeer in „Europese hoofdstad" Brus sel is slecht, wat niet beter getekend kan worden dan door de ernstige aan sporingen die de EG-kommissarissen krijgen om hun zetels maar demonstra tief ter beschikking te stellen. Advies dat komt uit eigen kring en van be paald niet roekeloze politici uit ver scheidene lidstaten. Het is hun antwoord op de vraag of de kommissie nog eigenlijk wel door moet gaan nu ze meer en meer tot machteloosheid wordt gedoemd door het eigenzinnig optreden van leden. Terecht wordt hierbij in de eerste plaats naar Frankrijk gekeken, zo on geveer de traditionele schurk in Euro pese drama's. Maar zeker niet de ener gie. Het drama is uiteraard hoe de europese landen de energiekrisis met de minste schade doorkomen. De logika zowel als de solidariteit die de EG beoogt te be lichamen gezamenlijk de moeilijkheden het hoofd te bieden. Zoals te verwach ten viel heeft Parijs ijverig gepoogd zijn goede verstandhouding met de Arabieren uit te buiten om zich veilig te stellen, waarbij de anderen maar moesten zien hoe ze het rooiden. Engeland heeft op zijn beurt evenals Duitsland door kontrakten met Iran iets soortgelijks gedaan. En als men Frankrijk verwijt dat het hernieuwd wapens bij de vleet verkoopt - voor olie - aan arabische landen, dan geldt dit verwijt evengoed voor de Britten. En het is niet eens helemaal betreu renswaardig want hiermee is voor de Fransen de kans verkeken, waarop ze wel gehoopt kunnen hebben, min of meer als bruggehoofd voor de Arabi sche olie hun belang als oliebemidde laar ook politiek uit te buiten. Parijs probeert dit toch. De minister van buitenlandse zaken Jobert heeft bij voorbeeld op rondreis door de olielan den van het nabije oosten voorstellen gelanceerd voor een Arabisch-Europese kommissie om de problemen te regelen. Jobert doet hiermee net alsof hij de persoon is die namens Europa kan spreken, maar dit valt noeilijk serieus te nemen door zijn gesprekspartners daar. Onder meer door de ook al bui ten de partners om genomen beslissing de frank te laten zweven zijn met na me de andere grote EG-broeders be paald niet vriendelijk gestemd jegens de Fransen. En dit alles gebeurt dan, hoewel op de Europese top van Kopenhagen - grote Initiatiefnemer Pompidou - toch duide lijk was afgesproken dat energie- en ook financiële vragen een gemeen schapsbeleid vergden. De EG-kommis- sie kan zich dus net als de beleidsbe palende raad van ministers danig ge passeerd voelen. Die raad komt niet bijeen overigens ondanks herhaalde aan drang niet alleen van de kommissie om geen andere reden dan dat de Duitse voorzitter, minister Scheel, er geen zin in heeft, waarmee nog eens vastgesteld wordt dat de Fransen niet de enigen zijn die het funktioneren van de ge meenschap niet erg stimuleren. Daarbij komt dat de Franse methode van overleg er wel degelijk ook een kommissieplan isj waarin o.m. vrij ge detailleerd is aangegeven hoe de ge meenschap als geheel de Arabische anden kan helpen met industrialisatie fwaarbij o.a. ook gedacht wordt aan heel andere bedrijfstakken zoals de textiel) waartegenover dan arabische investeringen in Europa zouden ko men te staan, bijvoorbeeld in de ura niumverrijking - de Arabieren zijn niet dom: ze willen tijdig een vinger in de pap die het belangrijkst is als de olie winning bij hen op zijn eind gaat lo pen. Vanuit Arabisch standpunt ge zien zou het dus ook voordeliger en zinniger zijn met de EG te praten dan met Frankrijk alleen - de Fransen maken dit echter weer onmogelijk. Zoals ze ook dwars liggen door niet mee te willen doen aan de kon f eren tie in Washington die moet trachten een akkoord met de olieproducten te vinden waarbij die er beter van worden zon der dat de hele wereldekonomie naar de knoppen gaat - iets wat bijvoor beeld koning Feisal van Saoedi-Arabië wel degelijk ter harte gaat. Zonder de Fransen kan dit Amerikaanse initiatief ook moeilijker van start komen en in ieder geval kan de kommissie er niet namens Europa spreken, slechts elk land voor zich. Het is allemaal ontzettend frustrerend voor Brussel waar men zeer gevoelig merkt dat het Europa van de EG in 1e aftakeling is. KANTMAN. (met Hassclblad) KING SIZE for maat tot 30x40 cm In album. Jac. van Lenneplaan 13 - Baarn Telefoon 02154-7552 De inschrijvingen voor het nieuwe blokkursusprogramma van Artishock. dat in de week van 11 februari van start gaat loopt gestadig. „Spelen met bloemen" belooft weer een sukses te worden de kursussen „zeefdrukken" en „algemeen" bieden nog plaats. Dat geldt ook voor de kursus „toneel", voor volwassenen en kinderen, alsmede voor de kursus •kreativiteit in het onderwijs" en de kursus „sierraden meiken". Mocht u nadere informatie willen of zich willen inschrijven voor een kursus dan kan dat bij Artishock, telefoon nr. 18456. Tot en met 24 februari a.s., gaat in het Spoorwegmuseum aan de Johan van Oldenbarneveltlaan te Utrecht de ten toonstelling „Beroemde Treinen". Deze reidende expositie is het resultaat van samenwerking tussen de Internationale Unie van Spoorwegmaatschappijen en de Internationale Vereniging van Transportmusea, met als kern de be kroonde werken van een tekenwed strijd voor kinderen en een fotoprijs vraag die de spoorwegunie ter gelegen heid van haar 50-jarig bestaan heeft georganiseerd. Op de tentoonstelling zijn onder meer te zien de Oriëntexpres, de Südexpres, de Rheingold, de Transsiberieëxpres, grootheden uit de verleden en jongere beroemdheden zoals de Arlberg- en de Italië-Skandinavleëxpres Het spoorwegmuseum werd vorig jaar bezocht door 120.964 belangstellenden, aanmerkelijk meer dan in 1972 toen er 107.009 bezoekers kwamen. In 1971 was dat aantal 105.103 en in 1970 111.653.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5