Spaarrentetot e óterren uooró KSckoemaker - antenneteckniek INDUS9 Zwitserse toestanden bij Bistro „De Dissel" A. van der Weerd V.V.V.-NIEUWS SOESTER COURANT Soest Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Meningen van lezers Vogelwet Geen vogels op boerengrond Vogelgeluiden Groesbeekse tehuizen HANGHORLOGE C.H.U. kandidatenlijst voor Statenverkiezing Nieuwe oproep om financiële steun aan de bibliotheek Van garage mag geen kantoorruimte gemaakt worden. Wel hobbyruimte? Formeel probleempje voor de beroepschriften- commissie MET ÉÉN ADVERTENTIE IN DE BEREIKT U MEER DAN 8000 GEZINNEN IN SOEST EN S0ESTDIJK Aanrijding outiciue deö euró orchideeën- kwekerij Soester Courant van donderdag 7 februari 1974 Twee Zwitserse vlaggen aan de voorgevel van Bistro „De Dissel" aan de Burg. Grothestraat 16, maken duidelijk dat het „franse eethuisje" van Peter A. E. Metfer op een andere toer gegaan is. „Even maar" hoort men dan binnen, ■waar alles Zwitsers is wat de klok slaat; vlaggen, een grote koebel, een immense waldhoorn en posters aan de wanden. „Even maar, van a.s. maandag 11 februari tot en met zondag 3 maart", hebben Peter Meijer en zijn bedrijfs- eider Ruud A. Cult gehoor gegeven aan de Zwitserse lokroep, die uiting van het Zwitserse Verkeersbureau te Amsterdam, de firma Boering, impor teur van witserse kaas en de wijn- tapperij Van Berkel en Sommerdijk, importeurs van Zwitserse wijn. De Zwitserse wijn, dit jaar voor het eerst geïmponeerd, was de directie aanleiding, ,,'n voortreffelijk wijntje"; niet de goedkoopste overigens, maar wel lekker. Zwitserse kaas is mogelijk bij velen beter bekend, maar samen met Zwit serse wijn is het een exquis geheel, een „franse" bistro waardig. Dat het Zwitserse verkeersbureau hierop in haakte is begrijpelijkhet zou haar taak maar slecht verstaan als het dat niet deed. Het bureau zorgde voor de „lecuur" (om in één woord alle reis brochures e.d. onder te brengen), die op iedere tafel overvloedig in voor raad is. „De Dissel" is de eerste zaak in ons land waar m het kader van meer Zwitserse activiteiten, de Zwitserse sfeer centraal staat. Gelijk opgezette toestanden zullen ook in andere plaatsen aan- en ingericht worden en bovendien zal ook de Vierdaagse van Nijmegen niet aan deze Zwitserse ac tiviteit ontsnappen. Het menu is aan de Zwitserse sfeer niet ontkomenZwitserse specialiter ten prijken erop en zij zijn de moeite waard. Daar staat borg voor bedrijfs leider Ruud A. Culthij heeft een vijfjarige Zwitserse „keuken"-ervaring en is daardoor een uiterst betrouwbare adviseur bij de samenstelling van uw „etentje" Om alles met Zwitserse precisie te vervolmaken, serveert het personeel in Zwitserse kledij en is de muziek juist 't Is er beslist gezellig toeven daar in de „Zwitserse" bistro. Bistro „De Dissel" aan de Burg. Gro- thestraat, deze maand op de Zwitserse toer. Op het artikel van de heer P. J. C. Dijkman in de Soester Courant van 31 januari j.1., wil ik graag op de vol gende wijze reageren-. 1. De heer Dijkman is geschrokken van mijn uitlatingen. Ik hoop dat deze schrik voortkomt uit schuldgevoel. 2. Bij het vangen en transport van vogels, vindt een zeer hoog percentage de dood. Weet de heer Dijkman dit niet of wil hij het niet weten? Of moe ten we deze wijze van doden rang schikken onder „bedrijfsongevallen"? Bovendien worden steeds meer vogels (waaronder veel roofvogels) gedood om deze op te zetten. Een zich sterk uit breidende „hobby", die ook weer een zware tol eist van de vogelstand. 3. Het feit dat er nog altijd lieden zijn, die dieren doden omdat ze voor hen op dat moment (enigszins) schade lijk zijn, schijnt voor de heer Dijk man een excuus te zijn om de res terende vogels dan maar te vangen en in zijn volière te stoppen. Ik hoop, dat hij, zodra de natuur volledig leegge roofd is, nog zo welwillend zal zijn om natuurliefhebbers, die nog eens een goudvink willen zien, bij zijn volière toe te laten. 4. De Vogelwet 1936 stamt, zoals de naam al zegt, uit 1936. In die tijd was het vogelhouden een hobbyN van de kleine man, die niet of weinig irt de gelegenheid was de natuur in te trek ken. De belangen van de vogelhouders werden in die tijd zwaarder afgewo gen dan nu. De Vogelwet 1936, of schoon in 1947 gedeeltelijk herzien, moet dan ook voor een groot deel ge zien worden als een compromis tussen vogelhouders en natuurbeschermers. In de wet welke thans op stapel staat zul len ongetwijfeld een aantal (voor ons nu) onlogische artikelen worden gewij zigd. 5. Bij het loslaten van inbeslaggenomen vogels zullen wel eens fouten worden gemaakt. De asielhouders welke ik ken echter, zijn vakbekwame mensen, die geen vogel zullen loslaten alvorens er van overtuigd te zijn dat ze zich in de natuur zullen kunnen handhaven. U schijnt echter niet te beseffen, mijn heer Dijkman, dat de vogelhouders in- direkt ook aan de eventuële dood van losgelaten vogels schuldig zijn. 6. De hoge prijzen voor vogels wijt U aan de wet. Zou het misschien zo kun nen zijn. mijnheer Dijkman, dat van gers en handelaren U zwaar laten be talen voor het verrichten van hande lingen, waar U zelf het lef voor mist? 7. Waarom U er intellectuëlen en staatslieden bijsleept is mij niet duide lijk. Onder hen waren alcoholisten, sa disten, bigamisten, massamoordenaars enz. 8. Het feit dat de Vogelwet daarin niet voorziet, houdt niet in dat ik niet te gen bepaalde vormen van jacht ben, zoals het neerknallen van half-tamme fazanten. 9. Ofschoon ik me er met de beste wil niet in kan verplaatsen, gun ik de heer Dijkman c.s. hun hobby. Maar laten ze zich daarbij beperken tot die soorten, die niet meer aan de natuur ontstolen behoeven te worden. Hierbij denk ik niet alleen aan de inlandse-, maar ook aan de tropische soorten. Er zijn vol doende soorten, die ze gemakkelijk te Hfreken zijn, dat de behoefte geheel tit Nederlandse kweek kan worden ge dekt. Ik denk hier aan kanaries, zebravin- ken, parkieten, Japanse meeuwtjes enz. Allemaal soorten waarbij de liefheb ber kan genieten van, zoals de heer Dijkman het uitdrukt, het mogen hou den, kweken, groot en oud zien wor den van zijn lievelingen. Als het mijn lievelingen waren zou ik me beperken tot soorten, waarvan ik zeker weet, dat ze niet vroeg of laat door een opsporingsambtenaar in be slag kunnen worden genomen. Maar daar zijn we m.i. bij het punt waar het om gaat. Als het louter zou gaan om het waarnemen van het mooie natuurgebeuren van de voortplanting, dan zouden alle soorten geaccepteerd worden. Maar er komen nog een aantal faktoren bij, zoals het bezitten van bij zondere vogels en het eten van de verboden vrucht, die zoveel smake lijker is dan de appeltjes van de markt. 10. Een uitnodiging van de heer Dijk man om eens te komen praten, werd door mij afgeslagen. De gemiddelde op sporingsambtenaar kan, naar schatting, vijftig procent van zijn diensttijd vul len met het discussiëren met wetsover treders over het nut en de juistheid van bepaalde wetsartikelen. Daar is geen beginnen aan en dat is trouwens niet de taak van de opsporingsambte naar. Indien de heer Dijkman het niet eens is met de inhoud van de Vogel wet, bestaat voor hem de mogelijkheid dit via politieke kanalen kenbaar te maken. We verwijten onze zuiderburen, België, Frankrijk en Italië, de grote vangsten van onze zangvogels. Ik zie echter niet in wat het verschil is tussen hun vo gelvangst en die in Nederland. Of je vogels nu opeet of ze in je achtertuin verstopt. Ook de vogels die hier ge vangen worden zijn veelal gasten uit noordelijker landen. En gasten sluit je nu eenmaal niet levenslang op. Ik zou de heer Dijkman c.s. willen aanraden eens wat goede literatuur op het gebied van de ecologie te lezen. Wanneer men enige kennis heeft van de plaats van het dier in het grote na tuurlijk gebeuren, dan moet men toch wel oogkleppen opzetten om daarna, op welke wijze dan ook, nog mee te wer ken aan de grote roofpartij uit de na tuur. Het gaat hier niet om afgevallen den- nekegels die verzameld worden, maar om levende wezens, mede-bewoners van deze aarde, welke men niet uit hun omgeving kan halen, zonder het evenwicht te verstoren. Met welk recht ontrooft U hen trouwens aan de na tuur? Alleen maar het recht van de sterkste, mijnheer Dijkman, en daar mee staat U erg zwak! Het voorjaar staat voor de deur en ik hoop, dat U straks wat minder aan dacht aan uw volière zult besteden en wat meer de natuur in zult trekken om daar de vogels, in hun natuurlijke biotoop, te bestuderen en er van te genieten. Ik ben er van overtuigd dat U, wanneer U zich een jaar lang wer kelijk openstelt voor wat U daarbij hoort en ziet, U straks de eerste bent die zich bij mij aanmeldt voor een nieuwe cursus Controleur-Vogelwet 1936! W. POST Zeer uitvoerig gaat Ing. J. Tolmer in op mijn reactie op het ingezonden stuk van de heer Chris Uiterwijk. In zekere zin ben ik daar blij om, en vooral met het slot van zijn betoog waarin hij stelt d'at de oplossing niet ligt in het uitroeien van de vogels noch hl de bio-iwhistrie De heer Tol- ner heeft mij echter op diverse punten niet begrepen, en zeker de humor niet verstaan. De door mij bedoelde humor noemt hij bij voorbeeld polariseren. Ik heb echter net zo als Ing. Tolmer een gruwelijke hekel aan polariseren. Met opzet heb ik vrmeden in mijn stuk Prof. Dr. M. de Vries, de Raad van Europa, de E.E.G.r -of -Prins Bomhard te noemen. Ik heb gereageerd op een directe of indirecte aanval op een Soester boer die een moderne iigboxen- stal bouwt op een plaats, waar dat volgens de voorschriften (en dat zijn er veel tegenwoordig) mag. De heer Uiterwijk haalt een olifant van stal om een mug (gezien in het kader van het milieu) te lijf te gaan. Ik reageer niet op elk ingezonden stuk, maar in dit geval is het zo opgeblazen. De heer Uiterwijk heeft het n.1. zo erg op de heer Kuier gemunt, dat hij er niet voor heeft geschroomd bezwaar te maken tegen dit bedrijf in het kader van de Hinderwet. Het argument was in mijn ogen een beetje kinderachtig. De vogels kunnen er van te lijden hebben, volgens Chris Uiterwijk. Het allesomvattend milieuprobleem zal men op deskundige wijze en in veel groter verband moeten aanpakken. Deze wijze van actievoeren noem ik dictatuur, of zeker onzorgvuldig. J. G. HILHORST Graag geef ik nog een kleine aanvul ling op uw antwoord inzake „Vogel geluiden" in de rubriek „Met raad en daad". Ik bezit n.1. het boek: „Welke vogel zingt daar?" geschreven door Ernst Sohalois - Dr. Viktor Wendland - met vertaling van Dr. B. Hubert - J. A. Meyer, met op de bijgevoegde 2 gra- mofoonplaten de Nederlandse tekst ge sproken door Joop Reinboud. Van een 46-tal vogels horen we het geluid, waarbij steeds 'n duidelijke toelichting is gegeven. De 150 blz. tekst vormen met de platen een goed geheel. In het boek zijn 4 gekleurde platen, waarop de vogels welke wij op de platen horen zijn afgebeeld. Het boek (uitgegeven bij G. J. A. Ruys te Amsterdam) kan ik van harte aan bevelen voor de in vogelgeluiden ge- interesseerden. T. A. STEENBEEK-BIJHOUWER Plasweg 60, Soest-Zuid. In de Groesbeekse Tehuizen wonen 250 jongere en volwassen geestelijk gehan dicapten in 8 tehuizen. Deze geestelijk gehandicapten hebben van jongsaf extra hulp nodig of zijn op latere leeftijd door ziekte of ongeval in onze tehuizen gekomen. Zij dreigden door onze huidige inge wikkelde maatschappen overspoeld te worden. Zij krijgen nu geborgenheid en aangepaste arbeid. Men beschikt daartoe over diverse ar- beidstherapieën. Kreatieve- en bezig heidstherapie, muziektherapie en bui therapie nemen even belangrijke plaat sen in. De Groesbeekse Tehuizen - met als basis het Evangelie - nemen iedereen op, ongeacht de levensbeschouwing. Stichtingskosten voor nieuwbouw, va kanties, weekends en ontspanningsmo gelijkheden zijn o.a. elementen die niet voldoende door subsidies gedekt wor den. Daarom wordt ieder jaar een Nationale Kollekte gehouden. Dit jaar van 11 tot en met 16 februari 1974. Wilt u bijdragen in de niet-gesubsi- dieerde kosten? Mocht u geen kollektant treffen dan kunt u gireren op giro 88 27 88 t.n.v. de Groesbeekse Tehuizen te Groesbeek. Weer helemaal modern! Vele dames hebben weer ontdekt dat deze hanghorloges door de prachtig bewerkte kastjes ware juweeltjes zijn! Vanaf f 79.- Horloger - Juwelier - Optiek v.h SPIJKER SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST Het Gelders Rievierengebied, dat wij in ons vorig nieuws inverband met de bloesemroutes noemden, biedt tevens voor de kampeerders een dubbel vouw blad aan met informatie over deze streek, waar het goed kamperen en verblijven is. Daar men dikwijls vraagt naar recreatiecentra met strandjes en water, waarin ook kinderen kunnen rondspartelen, lijkt het, dat men hier met gezin en al, plus hengelende va ders en grootvaders, wel aan zijn trek ken komt. De moeite waard dit blad even bij ons te komen halen. Trekken we naar de Zuid Veluwe, dan mag de recreatiegids 1974 niet ontbre ken bij Uw bagage, want behalve de informatie over de logies-accomodatie, vindt U hierin beschrijvingen van het natuurschoon, de bezienswaardigheden, inlichtingen over speciale arrangemen ten en alles over de mogelijkheden per fiets. Eigenlijk een prachtig en praktisch boekje, dat de streek omvat waarin Bennekom, Ede, Lunteren, Harskamp, Otterlo, Wageningen en Wekerom zijn gelegen. Ook de Overijsselse Heuvelrug-en Sal- land, het gebied van Midden Overijssel (Holten, Nijverdal,- Hellendoom, Den Ham en Ommen) en omstreken is een ideale streek voor kamperen of weg duiken in een zomerhuisje. Van dit landsdeel eveneens een dubbel vouw blad met vermelding der mogelijkhe den. Ook hier recreatieparken met strandjes en water voor spartelkinde- ren. Het Peelland (Noord Brabant), mis schien nog niet zo bekend als vakan tieland, maar toegerust met Hotels, Restaurants, camping/caravanning, bun galows/zomerhuisjes, verstrekt een praktische folder met duidelijke infor matie, waarbij ook de zo zeer gewenste kleuterbadjes niet zijn vergeten. U vindt het in de folder vermelde gebied ten Oosten van Helmond. En dit zijn dan weer de nieuw ont vangen VW-uitgaven, die U willen helpen bij Uw vakantieplannen. Tot slot een wenk voor degenen die straks richting Twente zullen reizen, vergeet U niet een bezoek te brengen aan het Twents Rijksmuseum te Enschede. Voor geïntereseerden en lief hebbers van oude kunst, een museum om van te watertanden. Behalve de waardevolle oude handschriften schil derijen uit de 15de, 16de, 17de eeuw met de daarop volgende romantische school. En dan die wondermooie gobe linzaal! Ook de archeologen zullen hun hart in de zalen, hiervoor bestemd, kunnen op halen. Wij vinden het verheugend U van zo'n mooie verzameling op de hoogte te kunnen brengen, al ligt Enschede niet naast de deur. Maar wie weet, wanneer U in de buurt komt dan beslist niet vergeten! De CHU in de provincie Utrecht komt voor de Povinciale Statenverkiezingen op 27 maart a.s. uit met een eigen lijst. Die zal evenwel wel verbonden wor den met de lijsten van ARP en KVP. Van een CDA voor de provincie is geen sprake. De eerste 15 kandidaten op de beide lijsten van de Statenkringen Utrecht en Amersfoort zijn gelijk, terwijl af gesproken werd dat de nummers 2 en 8 kandidaten uit de stad Utrecht zijn. Lijsttrekster voor de hele provincie is mevr. mr. E. A. Haars te Breukelen. De C.H.U.-fractie in de provinciale staten telt thans 7 leden. De eerste tien kandidaten zijn: 1. Mevr. Mr. E. A. Haars, Breukelen. 2. Mr. T, W. Mertens, Utrecht. 3. C. van Genderen, Veenendaal. 4. H. Nijen Twilhaar, Amersfoort. 5. H. Haan- schoten, Woudenberg. 6. Drs. A. G. W. Schapenk, Leersum. 7. Mr. J. J. Paarl- berg, Zeist. 8. Mevr. M. M. Stolte- Mun-k, Utrecht. 9. Mevr. J. M. M. van der Mei-Zilverentant, De Meern. 10. Jbr. Mr. W. H. de Beaufort, Drieber gen. Het bestuur van de openbare leeszaal en bibliotheek doet, evenals vorig jaar, een beroep op de leden het boekenbud get door een financiële bijdrage extra te steunen. Uit de cijfers blijkt dat het aantal abonnee's nog steeds groeit, maar er blijkt helaas ook uit, dat er, ondanks alle maatregelen voor een zuinig be heer, een tekort is van 80.000 gulden. Ter dekking van dit tekort stelde de gemeenteraad een krediet beschikbaar van 50.000 gulden en bovendien hun presentiegeld van een vergadering. Dit gebaar wil het bestuur van de biblio theek zien als een eerste aanzet voor de nieuwe actie onder de leden. In de oproep voor de extra steun wordt egd dat men zich moet realiseren dat het lidmaatschap niet verhoogd mag worden en het toch maar zo wei nig kost. Door het resterende tekort van 30.000 gulden komt juist de aan schaf van nieuwe boeken in gevaar. Dankzij de vrijwillige bijdragen, die vorig jaar ƒ8.847,80 opbracht, konden 600 boeken worden aangeschaft. Dat zou weer kunnen gebeuren als de leden het boekenfonds steunen met de waarde van één boek, dat wil zeggen 10 a 25 gulden. Met die hulp kan het boekenbezit beter op peil gehouden worden. „Een vervelende zaak", noemde wethouder mevrouw WaJter het weigeren van een bouwvergunning aan de heer J. Peters voor de verbouwing van de in gangspui van i de garage bij zijn woning aan de Ossendamweg, maar de ge meente kon niet anders. De heer Peters zag het heel anders: „geloof me", zei hij tegen de voorzitter van de beroepschriftencommissie, „het gaat niet om de pui maar om de bestemming", maar de voorzitter de heer J. J. J. M. Festen zei zich toch te moeten beperken tot de omstreden veranderde ingang; „u heeft zonder vergunning wijzigingen aangebracht en bewust het risico van de weigering genomen". Dat klopte, maar voor de heer Peters zat er niet anders op dan het risico te nemen. Als assurantie-makelaar moest hij kantoorruimte hebben. Die kon niet gevonden worde in zijn huidige woning, ook niet in zijn nieuwe huis dat, toen hij het kocht reeds zover in aanbouw was, dat aanpassing aan zijn behoefte slechts verwezenlijkt zou kunnen wor den met heel veel kosten. De oplossing had hij gevonden door de garagedeur te laten vervangen door een glazen pui. Verder was er in de garage vaste vloerbedekking gelegd en twee bureaus geplaats. Naar de heer Peters wist, was juist die inrichting het grote obstakel. Dat bleek ook min of meer uit de of ficiële weigering, waarin gesteld werd dat de wijziging van de pui verband hield met het voornemen de garage als kantoorruimte te gaan benutten en dat dat in strijd was met het nog niet on herroepelijk geworden nieuwe bestem mingsplan Soest-Zuid. Wethouder Walter vond het onttrekken van de garage aan zijn ware bestem ming ook zwaar wegen, omdat daar door de parkeernorm gestoord zou wor den. Van een officiële verplichting de garage als zodanig te gebruiken is ove rigens nergens sprake en die inrichten als bijvoorbeeld hobby-ruimte, kan nie mand verbieden. De heer Peters zag dat wel zitten en zei desnoods de garagedeur te willen plaatsen. Ook de heer Festen zag de discussie door de uitlating van de wet houder en de verkeerde kant uitgaan, en beperkte deze daarom snel tot de veranderde pui. „Daarvoor zijn wij hier", zei hij. „Als u er kantoor van gaat maken, dan komt u in strijd met een andere bepaling, maar daar gaat het nu niet om". De heer Peters bleek zijn auto in zijn tuin te parkeren op een plaats die volgens mevrouw Walter bestemd was voor groenvoorziening. Dat had de ge meente met de eerste eigenaar afge sproken, er zelfs een kettingbeding voor in het koopcontract opgenomen. De heer Peters bleek daar echter niets mee te maken te hebben en geheel in zijn recht te staan zijn grond optimaal te gebruiken zoals hij dat wilde. De voorzitter bracht de kwestie weer snel terug op de pui en hoe de beroe- pencommissie daarover denkt, hoort de heer Peters binnenkort. De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt vanl 5% voor dagelijks opvraagbare tegoeden, tot 9% voor onze Vaste Termijn Spaarrekening (5 jaar vast) en onze Spaarwinstbiljetten aan toonder. Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar p dezespaarmogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK VOOR DE WEEK VAN 7 T.E.M. 14 FEBRUARI 1974 Op de Wieksloterweg reed de 44-jarige H. W. met zijn personenauto tegen de auto van F. V. (20) uit Hilversum. V. stond over de helft van de rijbaan stil om linksaf een oprit in te rijden. Hij gaf geen richting aan en werd in'het donker te laat opgemerkt door W. Plaatschade was het gevolg van de botsing. Steenhoffstraat 1-3 - Soest Telefoon 02155 - 12455 yQWffr Breng eens een bezoek aan onze RAM 21 maart-20 april Over het algemeen een aktieve week. U heeft in een bepaald opzicht u>w zin gekregen en diat heeft bij u weer nieu we plannen ontketend. Een zwaar woord, maar dat komt doordat u niet gauw iets half doet en dat evenmin van anderen verwacht. Van pure le vendigheid kunt u nog te moe worden ook. Houd uw aandacht goed bij uw financiën, want er moet op dat gebied iets geregeld worden. STIER 21 april-20 mei Hoewel u het overdruk heeft, is dit in zeker opzicht een kalme week, omdat u langzamerhand met enkele dingen in het reine gekomen bent. U treedt weer gezellig op en straalt niet meer onrust en wrevel uit. Uw omgeving reageert prompt op deze prettige instelling en daardoor gaat alles ook weer vlotter. Buitenkansjes mogelijk op verschillend terrein. TWEELINGEN 21 mei-20 juni Er kunnen zich verrassende dingen voordoen-, die u in een tevreden stem ming brengen. Of liever houden; want u heeft er deze week wel zin in. U schiet goed op en allerlei voornemens en de omgang met derden is prettig. Laat u niet afhouden van belangrijke taken, door bijkomstigheden. Ook al heeft u zin in een verzetje, kijk dan even uit of het opweegt tegen echte belangen! Brief te wachten. KREEFT 21 juni-20 juli Zowel geldelijk als op romantisch ge bied kan het u deze week meezitten. In familiezaken moet u de dingen maar filosofisch aanzien en op hun beloop laten. Niet teveel ingrijpen. Een on verwacht uitstapje is mogelijk. In een flits van helder inzicht redt u een be paalde situatie en men is u dankbaar voor de betoonde tact. Dit zijn ver leidelijke dagen: eet niet teveel en niet te zoet! LEEUW 21 juli-20 augustus Dit kan een prettige week worden, als u uzelf een beetje in de hand houdt. Laat dus geen karweitjes in de schoe nen schuiven door vrolijkerds die we ten, dat u zeer behulpzaam kunt zijn. Schenk ook niet uw vertrouwen aan iemand die teveel babbelt. In uw werk gaat het best. U wordt op prijs ge steld en de sfeer is goed. Amor heeft ook een goede kans. Laat hem die, door niet al te intelligent te zijn MAAGD 21 augustus-20 september Deze week kon u weieens ontdekken dat u ver heeft gezocht, wat dichtbij op u wachtte! Dat zijn altijd van die onverwachtheden, die het leven extra kruiden! U krijgt er meteen een goede stimulans door en zou dan ook best bergen willen verzetten. Nu, dat hoeft niet, maar wel kunt u nu goed eens afrekenen met een massa klusjes, die u eigenlijk niet liggen, maar die steeds opzouten WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober U heeft het idee, dat er weieens iets bijzonders gebeuren kon. Dat zit er ook dik in, maar laat het dan iets goeds worden. Uw hersens werken snel, maar uw stemming is bijzonder weifelmoedig en dus kunt u verkeerde besluiten nemen. Ga te rade met uzelf en met vertrouwde mensen. Zij, die u kennen zullen u weer helpen, er een goede week van te maken. Uw werk gaat voor! SCHORPIOEN 21 okt.-20 november U heeft handen vol vanwege onver wachte karweitjes, die u evenwel best liggen! Vooral omdat ze regelrecht in het verlengde van uw beroep liggen en u ze best aan kunt. Toch nu en dan maar eens „nee" zeggen, anders krijgt u teveel hooi op uw vork. En u moet zien, dat u wat tijd vrij houdt voor een kleine reis, die ook nog mogelijk is, dezer dagen. Oppassen voor kou op de spieren! Jas aan! BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december In deze periode kunt u heel geschikt hangende familiekwesties regelen. Ver enigingswerk en vergaderingen lukken ook goed. Tracht evenwel net, teveel alleen te regelen, want dat géat een voudig niet. Teamwork brengt nog al tijd iedereen het verste. U moet een gevoel van onzekerheid, een onbestem de angst bijna, aan de kant zetten. Nergens voor nodig. Ga er dan liever eens uit. Veel bezoek. STEENBOK 21 december-20 januari Studiehoofden hebben een prettige week; tentamens gaan vlot, artikelen vloeien uit de pen en toespraken heb ben succes. De anderen hebben goede mogelijkheden bij sollicitaties en be langrijke ontmoetingen. Nieuwe relaties doemen op en nieuwe plannen worden goed begrepen door anderen. Oppassen voor gokjes. Geen overhaaste beloften doen. Niet tevéél willen ineens, omdat u dat zo zint. Dat geeft een boemerang effekt. WATERMAN 21 januari-20 februari Deze week moet u een beetje honing en een snufje tact in uw recept doen. Het zit er namelijk in, dat u door ge prikkeldheid van derden, zelf uit uw goede stemming raakt. Dat is vooral in uw werksfeer helemaal niet prettig U heeft belangrijke dingen af te werken en moet ook op goede voet blijven met diegenen, die uw toekomst bepalen. De avonden kunnen u vergoeden, wat de dagen minder leuk maakt. Eind van de week alles weer héél gezellig. VISSEN 21 februari-20 maart Deze week bent u veel van plan, maar er komt weinig uit uw handen. Het lijkt wel, of iedereen het nodig vindt, u van uw werk te halen en dat zijn dan als regel mensen, die in deze tijd juist voor u belangrijk zijn. Alles is nog een beetje nieuw. Maar u went snel, en het is toch een vruchtbare periode. Dat blijkt later wel. Leg u 4 t

Soester Courant | 1974 | | pagina 7