van de Gemeentehof S0ESTER COURANT repro-service REISBUREAU GERTH SNACKBAR liaison Termonde Raad medeveroorzaker van duurder worden kinderboerderij Voorzitter bibliotheek behoeft geen lid meer te zijn van college van B. en W. Ontheffingen zoneverordening Hinderwet Krediet voor invoering funktiewaardering Kredieten voor onderwijs ten bedrage van ruim 37.000 «ulden MET ÉÉN ADVERTENTIE IN DE BEREIKT U MEER DAN 8000 GEZINNEN IN SOEST EN S0ESTDIJK Gemeentelijke garantie voor lening „Honsbergen" Ruim 7V2 ton lenen voor aankoop grond Voor al uw VAKANTIEREIZEN Hinderwetzitting Onbewoonverklaring Verkoop gronden Nachtelijke alarmering brandweer Soesterberg voortaan via Soest Prinses Christina maandag jarig PUCK WOFRLEE Installatie Stuurgroep BUKEEKEIJKE S'IAJND Verblijfsruimte van 52.000 gulden bij het Natuurbad Gemeenteraadsvergadering ZIEKENAUTO - TEL. 12727 SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155- 1 8009 Eervol ontslag hoofd- leidster kleuterschool Voetpad langs gedeelte Plasweg 2e rijbaan, gedeelte Koningsweg 25 jaar dames- en tienermode Aanvragen zwemabonne menten in voorverkoop Voorzieningen aan wegen Soester Courant van donderdag 14 februari 1974 De KindJerbocrdery de Vryc Teugel gaat aanzienlijk meer kosten dan oor spronkelijk begroot werd. Daarvoor worden in het voorstel dat b. en \v. aan de doen, „zich garant te stellen voor de rente en aflossing van een door de stichting Kinderboerderij aan te gane lening", een negental oorzaken genoemd. De eerste daarvan is „de vertraging van drie maanden", ontstaan door het besluit van de raad d.d. 16 november 1972, om eerst een onderzoek in te stellen naar de grondgesteldheid van het perceel Oude Grachtje 3, alvorens tot de verbouwing van de boerderij kon worden overgegaan. Daarover werd indertijd breed gediscussieerd, maar de experts in de gemeenteraad bleken het bij het verkeerde eind te hebben. Als gevolg van die vertraging kon al dus het voorstel van b. en w. „de aan vankelijk gedachte wijze van bouwen, nl. met behulp van losse krachten, geen doorgang vinden". Verder moes-, ten in verband met de veiligheid extra voorzieningen worden getroffen aan het dak; bleken reeds bestaande speel- muurtjes te weinig solide; werd even eens uit veiligheidsoverwegingen zgn. hard-glas toegepast, in plaats van ge woon glas en was een hoger bedrag nodig voor de elektrische installatie, en dat hield weer verband met prijsstij gingen en wijziging van voorschriften. Bovendien moest extra grondwerk wor den verricht „vanwege de drassigheid van het terrein" en tenslotte was er ook meer geld nodig door een wijziging van de terreingrenzen, waardoor de kosten van de afrastering hoger wer den. Dat alles bij elkaar gaat 70.000 gulden kosten, waarvoor de Stichting Kinder boerderij een lening kan sluiten, mits de gemeente rente en aflossing garan deert. De betaling van rente en aflos sing wordt voor 50 gesubsidieerd door het rijk en voor de andere 50% door de gemeente. En de gemeente krijgt van haar 50 weer 80 terug als uitkering aan het gemeentefonds. Verder zegt het college: „Wij merken nop op dat ons college in het vervolg verzoeken om subsidies van déze stich ting zeer kritisch zal bezien"(!). Indien de raad de voorgestelde wijzi ging van de statuten van de Stichting Openbare Leeszalen Bibliotheek goed keurt, zal voortaan niet meer persé het voorzitterschap van de stichtinj bekleed moeten worden door de afge vaardigde van het college van b. en w. Wel moet een zetel in het dagelijks bestuur worden ingeruimd voor een lid, door b. en w. uit hun midden te benoemen, maar de vijf dagelijkse be stuurleden (vroeger drie) benoemen de voorzitter. Met de uitbreiding van het dagelijks bestuur beoogt men de be stuurskracht te vergroten. Uitbreiding of vermindering van het totaal aantal bestuursleden (negen) kan slechts geschieden onder goedkeuring stuurslidmaatschap is een maximum van de gemeenteraad. Aan het be- leeftijd van 70 jaar verbonden. Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad voor een vijftal gevallen een ontheffing zoneverordening hinderwet te verlenen. Het betreft vier aanvragen in de agrarische sector en één voor de oprichting van een timmerwerkplaats achter de woning Vinkenweg 41. Deze woning is gelegen in het plan „Soestdijk-'t Hart" en het perceel heeft daarin de bestemming „bedrijf". In de te verlenen vergunning zullen voor waarden worden opgenomen, die waar borgen dat de inrichting geen gevaar, schade of hinder voor de omgeving zal opleveren. Aanvrager is de heer J. M. Rademaker. Voor de uitbreiding van zijn agra risch bedrijf met een varkensmesterij, vraagt de heer G. A. Hilhorst, Kerkpad ZZ 41, eveneens bedoelde ontheffing. In de toelichting zegt het college dat onlangs een varkensschuur werd ge bouwd op het terrein van de heer Hil horst, gelegen aan de Lange Brinkweg. Deze schuur staat op grond; waaraan krachtens het bestemmingsplan Lan delijk Gebied, een agrarische bestem ming is gegeven, zonder de eis van grondgebondenheid. Anders ligt de aanvraag van de heer C. W. van de Breemer, Ferd. Huycklaan 26. Zijn reeds tientallen jaren bestaand bedrijf is gevestigd op grond aan weerszijde van de Ferd. Huycklaan. De pas gebouwde veeschuur staat op grond, die een agrarische, niet grondgebouden bestemming heeft. De boerderij met opstallen staat aan de andere zijde van de weg op grond, die volgens het bestemmingsplan Soest- Zuid de bestemming heeft „eengezins woningen". Het college meent dat de ontheffing voor de boerderij enz. toch kon worden verleend, omdat gezien de gewijzigde jurisprudentie die vergun ning nu is vereist. Tegen de aanvragen van de heren P. A. Wantenaar, Birkstraat 127 en de heer W. C. F. van Hofslot, Birkstraat 113, om ontheffing in verband met het in werking houden van agrarische be drijven, bestaande uit veehouderij en varkensmesterij, bestaat planologisch gezien geen bezwaar. De percelen waarop de bedrijven worden uitge oefend zijn gelegen in het bestem mingsplan Landelijk Gebied en hebben daarin een agrarische bestemming. Het sedert lang bestaande bedrijf van de heer Hofslot wordt thans uitgebreid een rundveestal. Alle funkties binnen het gemeentelijk apparaat, met uitzondering van die van het onderwijzend personeel en het politiepersoneel, gaan gewaardeerd worden volgens een „funktiewaarderingssysteem". Dat wordt gedaan om het hele ap paraat optimaal te laten werken. Een en ander kwam meerdere malen aan dc orde bij gelegenheid van dc algemene beschouwingen in dc gemeenteraad. Voor het personeel zijn inmiddels in- troduktiebijeenkomsten gehouden en er is een aanvang gemaakt met het be schrijven van de funkties. De werk zaamheden worden uitgevoerd door de afdeling personeelszaken van de secre tarie met assistentie van het Centraal Adviesbureau voor Organisatie, Docu mentatie. Registratuur en Personeels beheer van de Vereniging van Neder landse Gemeenten; het CAODRP van de VVNG. De kosten zijn circa 35.000 gulden, in clusief b.t.w. Voor de vernieuwing van de dak bedekking van de openbare kleuter school „Kleuterwereld" aan de Van Angerenstraat te Soesterberg wordteen krediet gevraagd van 7000 guluden. Er treden regelmatig lekkages op. die op deze wijze verholpen kunnen worden. Voor een nieuwe vloerbedekking (marmoleum) in de openbare kleuter school „De Bengelenbak" aan de Duin weg wordt een krediet gevraagd van 5.455 gulden. De vloerbedekking die er thans ligt is statisch, waardoor stof wordt aangetrokken. Als gevolg daar van moest de schoonmaakster de vloer regelmatig schrobben wat weer tot gevolg had dat ten gevolge van het vocht de naden los lieten en omhoog krulden. De aangebracht aluminium- strips bleken geen afdoende oplossing te brengen. Gevraagd wordt een krediet van 4000 gulden beschikbaar te stellen voor de vervanging van schoolborden en de aanschaf van een papiersnijmachine ten behoeve van de St. Willebrordus- school. De nu aanwezige borden zijn 22 jaar oud en zijn aan vervanging toe. Ook heeft de school nog nooit een papiersnijmachine gehad. Voor het 14 jaar oude meubilair in de kamer van de hoofdleidster, de ontvangsthoek van de kleuters, de schoolborden en werkwanden van de openbare kleuterschool „Kleuterwereld" te Soesterberg wordt een krediet ge vraagd van 2350 gulden. Geld zal niet beschikbaar gesteld worden voor de vervanging van de versleten bouwkist. Die moet betaald worden uit de ex ploitatie vergoeding. 18.300 gulden is nodig voor het in richten van een documentatiecentrum in 19 lagere scholen; dat is 840 gulden exclusief btw per school. Een docu mentatiecentrum is een collectie infor matiebronnen, zoals boeken, knipsels, informatieve tijdschriften, dia's enz., welke zowel leerlingen als de leer kracht de nodige gegevens ten behoeve van het onderwijs kunnen verschaffen. De hoofden van de openbare en bijzon dere scholen hebben een werkgroep ge vormd die in overleg met de centrale schoolbibliotheekdienst van de open bare leeszaal en bibliotheek heeft na gegaan of het nuttig was zo'n centrum aan te schaffen. Dat onderzoek resul teerde in de aanvraag, waarbij het col lege aantekend dat, gezien de grote waarde van zo'n centrum, geadviseerd wordt het extra-krediet beschikbaar te stellen. binnenkort in Soest lichtdruk- en kopieerinrichting anna paulownalaan 19 soest tel. 02155-15260 Voor de financiering van de inrich tingskosten van het dienstencentrum „Honsbergen" in de wijk Klaarwater moet de exploitant van het centrum de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk te Soest, een geldlening sluiten van 100.000 gulden. Voor de juiste betaling van de renten en aflos singen is de gemeente garant, als de gemeenteraad dit voorstel van b. en w. goedkeurd. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een vaste geldlening aan te gaan met de Bank voor Nederlandse Gemeenten, groot 752.000 gulden. 426 gulden is bestemd voor de aan koop van grond met opstallen gelegen aan de Torenstraat lb, lc, 3, 3a en 3b; 326.000 gulden is bestemd voor de aan koop van de Hervormde begraafplaats aan de Veldweg en voor de aankoop van enige agrarische percelen gelegen aan de Soestereng. De looptijd van de lening is 25 jaar; de rente 91/a °/o per jaar. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155 - 12683 1 b Maandag 25 februari, om 9 uur, wordt er in het gemeentehuis een openbare zitting gehouden voor de hinderwet, betreffende een verzoek van W, van Dijk, Nijverheids weg 10 te Soest om een vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een gastechnisch constructiebedrijf op het perceel Nijverheidsweg 10 te Soest. D De niet-bewoonde woning aan de Oude Utrechtseweg 41, zal op voorstel van burgemeester en wethouders, onbe woonbaar verklaard worden. De wo ning is niet meer geschikt om te be wonen en de gebreken kunnen niet meer door het treffen van lonende voorzieningen worden weggenomen. Aan de B.V. Sinclair and Valentine (Holland) zal een perceel grond gelegen aan de Nijverheidsweg, ter grootte van ongeveer 8920 m2, worden verkocht voor totaal 446.000 gulden. Hierop zal een bedrijfsgebouw gebouwd worden. Aan de heer L. P. H. Mobers te Soest zal een perceel grond ter grootte van ongeveer 2100 m2 geleden aan de, Gentiaanlaan verkocht worden voor een bedrag van 136.500 gulden en een even groot perceel ook aan de Gen tiaanlaan gelegen voor dezelfde prijs aan de heer M. Zvonar te Soest. Op ieder perceel zal een woning gebouwd worden. De brandmeldingen aan de brandweer te Soesterberg geschieden overdag door het personeel van de politiepost Soesterberg door middel van mobilofoon- apparatuur. Voor de uren dat de politiepost niet geopend is, is er een door schakeling naar de boven de post wonende politieman, die daarvoor wel steeds ter beschikking moet zijn. Dat kost jaarlijks 9500 gulden. Aanmerkelijk goedkoper is men uit als gebruik gemaakt gaat worden van een telefoonlijn van de politiepost Soester berg naar de meldkamer in het politie bureau te Soest. Deze meldkamer heeft een rechtstreekse verbinding met de brandweercentrale te Soest, waarvan daan het brandweerpersoneel Soester berg kan worden gealarmeerd door middel van zogenaamde „piepers", die het personeel in de jas draagt (de zgn. jaspiepers). De kosten voor het treffen van de voor ziening (eenmalig) wordt een krediet gevraagd van 6000 gulden. De voorzie ning bestaat uit de rechtstreekse telè- foonlijn met Soest. De huur van de nog benodigde apparatuur bedraagt 225 gulden per maand. De geruchten rond een eventuele verloving vaai onze jongste Oranje-prinses zijn weer verdwenen al schijnt zij wel zeer goed bevriend te zyn met een van haar broeders in de kunst. Die kunst (zang) blijkt haar erg veel goed te doen. De laatste keer, dat wij haar in Nederland zagen zag zij er zeer charmant uit. Daarvan getuigt de foto die wij hierbij afdrukken ter gelegenheid van haar 27ste verjaardag op maandag a.s. Wij wensen haar een prettige dag toe. SCHOONHEIDSSPECIALISTE 2-UUR BEHANDELING Hildebrandlaan 34 - Soest Telefoon 02155- 16.207 Woensdagavond 6 februari j.1. heeft wethouder K. de Haan een stuurgroep geïnstalleerd, die moet onderzoeken in hoeverre het welzijnsbeleid in de Soes- ter samenleving moet worden begeleid en gestimuleerd. In deze stuurgroep hebben zitting: de heer H. Bakker na mens de stichting maatschappelijke dienstverlening Soest, de heer A. F. van Genugten namens de stichting fe deratieve raad voor het bejaarden- werk Soest, de heer E. A. Hilhorst na mens de stichting Lichamelijke opvoe ding en sport, de heer W. Huiser na mens de Soester Gemeenschap, de heer drs. K. T. van der Schoot namens de culturele commissie, de heer S. C. van der Steen namens de stichting jeugd zorg Soest en de ambtenaren H. Hen- geveld en P. van Riessen. De heren W. H. L. Peerlings en drs. J. W. M. Zegers, medewerkers van de provinciale Utrechtse stichting voor welzijnsbevordering, zullen de verga deringen van de stuurgroep als advi seur. bijwonen. Kostverlorenweg - hoek Laanstraal Telefoon 14913 Proef nu onze zeer speciale SATÉ per portie 3,25 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wü verzorgen tevens uw feestjes en partijen. GEBOREN: Samuel Sébastiaal, zoon van S. Visch en C. Slingerland. Remco, zoon van C. van Mondfrans en H. de Bruin. Raymond Patrick, zoon van R. P. Chornelis en C. Sinai. Angeluque Albertine, dochter van C. Petersen en E. Ruizendaal. Esther Maria, doch ter van H. T. M. van Os en E. A. G. T. Verbunt. Gert-Wim, zoon van G. W. Hogeveen en A. C. M. Benschop. Jan Dirk Iielmert, zoon van D. Over- eem en G. E. Randewijk. Tim, zoon van W. P. M. Huijink en A. Riemers- ma. Margo Evelyn, dochter van B. J. H. van Laar en G. Schipper. Johan, zoon van J. Jansen en B. M. Wanders. Aristanti Srihati, dochter van R. A. Kaligis en E. W. Mertopa- wiro. Reni, dochter van J. M. Brou wer en M. J. Schmidt. Wendy Hen- riëtte, dochter van A. L. M. Alders en G. E. Arends. Tamara Dewi Silvira, dochter van B. A. M. Woutersen en M. C. M. van der Meer. ONDERTROUWD: Gerrit Philip ter Meulen en Alberta van Dorssen. Lambertus Hendrikus Franciscus de Korte en Joséfa Marian- ne Gordina Gomes. Leonard Robert Alexander Rumphius Twijsel en Ma- rion Maria Everdina van Wijngaarden. Cornelis Hompert en Johanna Cor- nelia Sommer, Willem Jas en Irma Susanna van Hinte. Paulus Adrianus Maria Tolboom en Maria Pancratiana van de Kooij. Jan Hendrik Jonge Poerink en Janine Margaret Köller. GEHUWD; Gerard Johannes de Jongh en Rose- marie van der Stam. OVERLEDEN: Konrad Weinberg. Johannes Jo- sephus Elbertse, weduwnaar van A. J. G. Goortkate. Johanna Willemijntje Nevenzei, weduwe van H. J. Albracht. Henricus Johannes Cornelis van Heusden, echtgenoot van H. E. van Schaik. Het restaurant en de consumptiekiosk op het terrein van het Soester Natuur bad zijn tot het einde van dit jaar ver pacht aan de B.V. Bottelmij ,,'t Gooi". De Bottelmij wenst in principe in aan merking te komen voor een nieuwe pachtperiode, maar voor een verant woorde bedrijfsvoering acht de pachter het wel noodzakelijk, dat de exploitant dan de beschikking heeft over een ver blijfsruimte, welke met het restaurant verbonden is. Die verblijfsruimte zal gaan bestaan uit een dagverblijf, een slaapkamer en een kantoor en de bouwkosten worden geraamd op 52.000 gulden. Hij zal worden gebouwd op het terras nabij de ingang tot het restau rant. De Soester gemeenteraad is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen donderdag 21 februari a.s., om 19.30 uur, in de zaal van de brandweerka zerne, ter behandeling van navolgende agenda: 1. Notulen van de vergaderingen van 12 december 1973, 20 december 1973 en 17 januari 1974. 2. Ingekomen stukken. a. Afschrift van de brief van H. A Kuiters, Plesmanstraat 56 te Soester berg, aan het bestuur van de Stichting Samenwerking Woningbouwcorporaties, met voorstel te berichten dat binnen kort het groot onderhoud met de be woners zal worden besproken. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. c. Brieven d.d. 16 en 18 januari j.1. van respectievelijk mevrouw A. J. M. Wils-Neelissen en de heer ir. W. Licht veld, houdende mededeling van ont slagname als leden van de Beheerscom missie Sr. Josephgebouw in hun kwali teit van bestuursleden van de Soesler Kunstenaarsvereniging „Artishock", met voorstel de brieven voor kennisgeving aan te nemen onder de mededeling dat ons college zo spoedig mogelijk voor stellen omtent de vervulling van de ontstane vacatures zal doen. d. Brief d.d. 28 januari 1974 van de heer H. L. Witte, waarin verzocht wordt de proceskosten van het kort ge ding naar aanleiding van het kraken van een woning aan de Molenstraat, voor rekening van de gemeente te ne men, met voorstel te berichten conform de ter inzage gelegde concept-brief. e. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 28 november 1973 tot vast stelling van de gemeenterekening en de bedrijfsrekeningen over 1970 met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het wijzigen van de bouwverordening van de gemeente Soest. 4. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van het perceel Oude Utrecht seweg 41, Soest. 5. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw G. E. Mütze-le Koy als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Blokkendoos", Soest. 6. Voorstel tot het verhuren van een perceel grond nabij de Bosstraat te Soest aan de stichting tot behartiging der belangen van de Fakkeldraagsters- groep te Soest. 7. Voorstel tot verkoop van grond aan: a. De Nijverheidsweg aan Sinclair and Valentine (Holland) B.V.. b. De Gentiaanlaan aan L. P. H. Mo bers. c. De Gentiaanlaan aan M. Zvonar. 8. Voorstel tot ruiling van grond nabij het Monnikenbos met de Vereni ging „Amsterdamse Lichtbond" te Am sterdam. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het treffen van voorzieningen aan twee openbare kleuterscholen. 10. Voorstel tot het verlenen van oht- heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van: i. Een agrarisch bedrijf, bestaande uit een veehouderij en een varkensmesterij op/in het perceel Kerkpad Z.Z. 41 te Soest. b. Een agrarisch bedrijf, bestaande uit een veehouderij en een varkensmesterij op/in het perceel Ferd. Huycklaan 26 te Soest; c. Een agrarisch bedrijf op/in een per ceel grond aan de Birkstraat 127 te Soest. d. Een agrarisch bedrijf op een per ceel grond aan de Birkstraat 113 te Soest. e. Een timmerwerkplaats op een per ceel, gelegen achter de woning Vinken weg 41 te Soest. 11. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot pachtbeëindiging met R. P. Hilhorst. 12. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 13. Voorstel tot het verpachten van enige percelen grond. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een voetpad langs een gedeelte van de Plasweg. 15. Voorstel tot hel wijzigen van de statuten van de „Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek". 16. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting voor Katho liek Onderwijs te Soest voor het aan schaffen van bordstellingen en een pa piersnijmachine ten behoeve van de St. Willibrordusschool. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van enig meubilair ten behoeve van de openbare kleuterschool „Kleuterwe reld" te Soesterberg. 18. Voorstel tot het doen veilen van de woning Kampweg 94 te Soesterberg. 19. Voorstel tot het in gebruik geven van een perceel grond aan de Konings weg aan Almere N.V. te Bunschoten. 20. Voorstel tot het verlengen van de erfpachtsovereenkomst met de Olgeme- ne Stichting voor Verzorging en Ver pleging van Zwakzinnigen te Utrecht. 21. Voorstel tot het wijzigen van de begrotingen van de algemene dienst, het grondbedrijf en het gasbedrijf. 22. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk te sluiten geldlening ten behoeve van de inrichting van het dienstencentrum Honsbergen. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de de alarmering van de brandweer Soester berg. 24. Voorstel tot het garanderen van een aanvullende lening, te sluiten door de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel", waaraan gekoppeld verhoging van het subidie. 25. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van de 2e rijbaan langs een gedeelte van de Koningsweg. 26. Voorstel tot wijziging van de Al gemeen Ambtenarenreglement. 27. Voorstel tot wijziging van de Ver- plaatsingskostenverorde'ning. 28. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de invoering van een functiewaarderingssysteem ten be hoeve van het gemeentepersoneel. 29. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan een aantal wegen in diverse complexen van het grondbe drijf. 30. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanschaf van een veegmachine. 31. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbouwen van een verblijfsruimte bij het restau rant van het Soester Natuurbad. 32. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het inrichten van een documentatiecentrum in diverse openbare en bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs. milmö de fantastische keuken (Ook op zaterdag geopend). Op haar verzoek zal aan mevrouw G. E. Mütze-le Roy, hoofdleidster aan de openbre kleuterschool „De Blokken doos" aan de Albert Cuyplaan, eervol ontslag verleend worden. Voor de aanleg van een voetpad voor het gedeelte Plasweg tussen de Dr. 's Jacobstraat en de Schoutenkampweg, wordt een krediet gevraagd van 31.400 gulden. Het verzoek voor de aanleg ging uit van enige bewoners van de Plasweg. Voor het bedrag zal aan beide zijden van de weg een verhard voetpad wor den gelegd. Het gedeelte van de Ko ningsweg tussen de Dorpsstreek en de Eigendomweg zal voorzien worden van een tweede rijbaan. Die wordt uitslui tend beschikbaar gesteld voor het bouwwerk-verkeer ten behoeve van het bouwrijpmaken van het plan O verhees. In 1966 en 1968 werden voor de aanleg van één rijbaan van de Koningsweg, die volgens het verkeersstructuurplan 1971 twee rijbanen krijgt, een krediet beschikbaar gesteld van 1.589.000 gul den. Van dat krediet is 115.000 gulden nog niet uitgegeven. Voor de aanleg van het eerder genoemde stukje twee de rijbaan, is in totaal 146.000 gulden nodig, zodat de raad nu gevraagd moet worden om een aanvullend krediet van 35.000 gulden. BURG. GROTHESTRAAT 36 Tot 1 maart a.s. kunnen nog aanvra gen worden ingediend bij de admini stratie van het Soester Natuurbad p a. Gemeentehuis Soest. Ook kan men hier nog extra exemplaren van „Op 't Hoogt" krijgen. Aan een aantal wegen moeten nog enige voorzieningen aan het wegdek en het trottoir getroffen worden. Daarvoor is een krediet nodig van 145.000 gulden en dan zullen onder handen genomen worden Colenso (25.000 gld.); Alb. Cuyplaan, Rubenslaan. Van Goyenlaan, Saenredamplantsoen en v. d. Velde- plantsoen (90.000 gld.) en het Nassau- plantsoen, Beatrixlaan, Irenelaan, Mar grietlaan en Prins Hendriklaan (30.000 gld.). Voor de aanschaf van een veegmachine wordt een krediet gevraagd van 70.000 gulden. Aangeschaft wordt een machine met goede veegeapaciteit. goede wend baarheid en een hebbelijk geluidsni veau.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9