deze week: pus 7Q BLOEMKOOL 135 aouDfiinnm co SINAASAPPELEN 195 EZ)e óterren voorópelien ^Sckoemaker - antenneteclxniek Personeel Garage Stam kreeg leuke geldprijs Maison Ter mende Firma Van Huissteden opende filiaal in Amersfoort A. van der Weerd m Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 ,,'t Nut" en de boekenweek Lezing op 28 februari a.s. 25 jaar dames- en tiehermode Ouderavond peuterspeel zaal Kamperfoeliestraat Zuiniger op woningvoorraad V.V.V.-INIEUWS Geslaagd gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis 14302 sip® „Worden er nog profetieën vervuld?" Reünie leerlingen R.K. Mavo-school Soest Twee auto's botsten op de P. v. d. Breemerweg Frans Bosman B.V. Snelheidscontrole Geen ijs? Toch schaatsen! Frans Bosman B.V. (Amstel) 2 pijpjes 1 kg. VW Marokkaanse 10 stuks 1^0%# IN DE MEESTE ZAKEN VERKRIJGBAAR Soest er Courant van donderdag Tl februari 1974 In de door Renaut-Nederland vorig Jaar georganiseerde service-wedstrijd heeft het personeel van garage Stam aan het Nieuwerhoekplein de tweede prijs in de wacht gesleept. Dinsdagmid dag vond de uitreiking plaats door de technisch-directeur van Renault, de heer A. J. A. Fennema. Hij memoreer de dat hij niet voor de eerste keer voor een dergelijke gelegenheid bij Stam was, want reeds in 1968 behaalde het personeel in de zelfde wedstrijd de eerste prijs; daarna in 1970 de vierde en nu de tweede. „De service trouw van de klanten", aldus de heer Fennema, „wordt be paald door het menselijk contact en de kwaliteit van onderhoud en reparaties. Juist in het menselijk contact kwam u sterk naar boven, wat voor een mid delgroot bedrijf een bijzondere presta tie is". Hij feliciteerde hen met deze geweldige prestatie en overhandigde de envelop met 2400 gulden aan de heer H. Stam. Het bedrag wordt geheel verdeeld on der het personeel. De feestelijke gebeurtenis werd bij ge- De heer H. Stam ontvangt uit handen van de heer A. J. A. Fennema van Renault Nederland de enveloppe met inhoud, terwül het technisch personeel verheugd toekykt. woon-d door de directie van garage Stam en door de heer J. J. M. Pieters, service-inspecteur van Renault. De uit slag van de zgn. diagnose-wedstrijd wordt samengesteld aan de hand van door de cliënten ingevulde enquête formulieren. De auteur Andreas Burnier (43), pseudoniem voor Prof. Dr. Catharina Irma Dessaur, lector in de criminologie aan de Katholieke universiteit van Nijmegen, spreekt op donderdag 28 februari (20.15 uur) in de Openbare Bibliotheek voor 't Nut. Zij leest op deze eerste dag van de Boekenweek 1974 voor uit haar nieuwste paperback, die in april zal verschijnen „Poëzie, jongens en het gezel schap van geleerde vrouwen". De oorlogsjaren bracht Andreas Bur- &ier door bij 16 verschillende pleegge zinnen. Na haar gymnasiumopleiding studeerde zij wijsbegeerte in Amster dam en Parijs. Na een huwelijk van 10 jaar stimuleerde Prof. Nagel haar criminologie te gaan studeren. In 1971 promoveerde zij tot doctor in de rechts geleerdheid. Pas in 1965 is zij gaan schrijven. Zij debuteerde met „Een te vreden lach", waarvoor zij de Van der Hoogtprijs ontving. In 1967 verscheen de voortreffelijke verhalenbundel „De verschikkingen van het Noorden". In „Jongensuur" (1969) beschrijft zij de oorlogsherinneringen van het meisje Simone, die bezeten is van de wens een jongen te worden en voor jongen door te gaan. „De huilende Libertijn" (1970) is een zelfbewuste brief uit Les bos, waarbij centraal staat de onder drukte positie van de vrouw in de maatschappij. Zij zegt zelf: „Ik moet om te kunnen schrijven frustraties op doen, ik moet tegen de druk in". Voor Dolle Mina schreef zij het toneelstuk „Het leven bij de wilde stammen". In een van haar verhalen schrijft ze over zich zelf: „De enige blijvende ik-voor- stelling die in de loop der jaren is ontstaan, en die ik als achtergrond beeld bij alle wisselingen in gedrag, stijl en overtuiging heb behouden, is de volgende; joodse man van in de veertig, op een huurkamer in wereld stad. Van herkomst bijvoorbeeld Oost- europees, van opvoeding Engels, van nationaliteit Amerikaans, van verblijf plaats Westeuropees. Spreekt zeven ta len met zeven accenten. Bezit twee pakken, en onder zijn bed een doos met familiepapieren en een medaillon van zijn half-Roemeense grootmoeder. Kan nergens over praten, omdat zijn herinneringen en ervaringen onbegrij- pelij zijn in de landen waar hij nu is. Praat alleen over actuele, concrete din gen. Heeft een .zacht stem, en een brui ne, glanzende blik". De vorige week kwam Andreas Bur nier in de publiciteit door haar plan een universiteit te willen stichten al leen voor vrouwen. In een interview heeft ze eens gezegd: „Vrouwen zijn in een positieerger dan negers of jodens of communisten in een niet- communistisch land. Op een klein, voornamelijk intellectueel kopgroepje na kunnen vrouwen zich niet permit teren zich van dit probleem bewust te zijn en te gaan rebelleren, omdat ze daarmee de affectie van de man ver spelen. En ze zouden wel gek zijn als ze dat op het spel zetten". Tegen Bibeb van Vrij Nederland heeft zze vorig jaar geegd: „Ik denk, als 't me lukt, dat ik nog één of twee boeken schrijf, meer niet. Aan één ben ik be zig. 't Is wel iets nieuws. Ik ben ook niet van plan het tot m'n tachtigste voor het feminisme op te nemen. Nog drie jaar, dan is het afgelopen. Ik zal nooit dingen te lang doen. Dat is het geniale van Provo en ook van Merlijn. Het ophouden." Dat wordt weer een nuttige avond van 't Nut. BURG. GROTHESTRAAT 36 LIEVERTJE DEALER Eind vorige week opende de firma Van Huissteden aan de Utrechtsestraat (t.o. V. en D.) te Amersfoort een nieuwe zaak; de derde naast de boetiek Ln Bussum en de stoffenzaak aan de Soesterbergsestraat in Soest, Voor de heer en mevrouw Van Huissteden eigenlijk de bekroning op hun werk; „want waar vindt je zo'n geweldig vestigingspunt als nu in Amers foort". aldus de heer Van Huissteden. Ook deze uitbreiding voltrok zich min of meer plotseling en ging erg vlot. Dat was ook het geval in Bussum waar in september, vorig jaar, de boe tiek aan de Brinklaan 86 werd ge opend. En nu in februari dan Amers foort, de kroon op een zak-envisie voor de toekomst. „Voor Soest alleen zagen wij geen toekomst meer; je weet als winkelier ook niet waar je aan toe bent. Blijft de middenstand zo versnipperd over heel Soest? Komt er toch nog een be hoorlijk winkelcentrum?" Dat hij daar een groot voorstander van is, steekt de heer Van Huissteden niet onder stoelen of banken. „Nu gaat Soest met name op zaterdag en woens dag in grote getale naar Amersfoort of Hilversum. Wat doen de gezamenlijke *ddenstand'ers daar tegen?", zo vroeg lÜj zich af. fiij koos voor d'rie winkels; „dat be tekent wel hard en nog harder wer ken; ook de avonden en de zater dagen". aldus de heer Van Huissteden. „Service verlenen" staat hoog bij hem genoteerd. Daaraan, zegt hij, heeft hij de grote groei en bloei van de naai machine-afdeling te danken. De col lectie bestaat uit Pfaff, Husqva-rna, Bernina, Lewensteln, Anker, El na enz. De reparaties aan deze machines wor den door de firma zelf verricht. Zowel de heer en mevrouw Van Huissteden als het personeel volgen daarvoor regelmatig cursussen om bij te blijven. „Een gewone zig-zag-machine is ver leden tijd; een goede naaimachine heeft veel meer mogelijkheden. Wij verkopen die èn wij verlenen de ser vice daarbij". Naast naaimachines bevat de collectie in Amersfoort verder een overwel digende collectie knopen, zeker 500 soorten, garn-eerband, ritsen enz. De service is in alLe zaken gelijk en spreekwoordelijk. Horlogcr - Juwelier - Optiek v.h. SPIJKER SOESTERBERGSE STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST De oudercommissie van de peuter speelzaal in de Kamperfoeiliestraat or- geniseert vrijdagavond 28 februari, om 20.00 uur, in de zaal van de post duivenvereniging „De Vriendschap" aan de Nachtegaalwe een ouderavond. Na een korte inleiding van de voor zitter van de oudercommissie, de heer H. Berg, zal de avond verder verzorgd worden door de heer Van Waarden burg, muziekpedagoog te Amersfoort. Het onderwerp zal zijn: hoe maakt men muziekinstrumenten voor kinde ren, hoe kunnen ze dat zelf doen en wat is hiervan de waarde voor hun verdere ontwikkeling. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben alle gemeentebesturen in de pro vincie een schrijven doen toekomen waarin zij wijzen op een onder meer door Amsterdam, Den Haag en Rotter dam genomen maatregel die moet voor komen dat zonder toestemming van do overheid huizen aan de woningvoor raad worden onttrokken. Ook Haarlem en Leiden zijn op eigen verzoek aangewezen als gemeenten waar het zonder vergunning van B. en W. is verboden een tot woning bestemd gebouw te „slopen, voor een ander doel dan bewoning te gebruiken, of op andere wijze aan de bestemming te onttrekken". Met het toepassing geven aan art. 56 van de Woningwet wordt vooral be oogd woonruimte te behouden die an ders juist voor dikwijls lagere inko mensgroepen dreigt verloren te gaan. Omdat de nieuwbouwmogelijkheden met name in de ruimtelijke kwetsbare gebieden uiterst beperkt zijn geworden, zeggen G.S. van Utrecht in hun schrij ven dat deze door de grote steden ge troffen maatregel „van actuele beteke nis moet worden geacht, evenzeer voor gemeenten die buiten de stedelijke ge bieden zijn gelegen. Ook die gemeenten zullen erop attent moeten zijn dat de bestaande woningvoorraad zo lang mo gelijk de woonfunctie behoudt, vóór alles ter voorziening in de plaatselijke woningbehoefte", aldus G.S. in de he den aan alle B. en W's. in de provincie Utrecht verzonden circulaire. Veel vraag naar Drenthe, een provin cie die dit jaar de belangstelling heeft en in dit verband kunnen wij de juist verschenen gids over Drenthe aanbeve len. Het is eigenlijk meer een boekje, waarin uitstekende informatie te vin den is over Noord-, Midden- en Zuid Drenthe. Prachtige kleurenfoto's begeleiden de tekst, terwijl alle mogelijkheden voor een verblijf aldaar zijn opgenomen, zo dat U maqr voor het kiezen heeft. Mocht U deze provincie op uw vakan tielijstje genoteerd hebben, komt U dan de toeristische gids bij ons halen, zodat U over alle gegevens kunt beschikken. Dat deze mooie uitgave niet gratis is, zult U kunnen begrijpen, maar ook voor de kleine beurs is dit Drenthe- boekje bereikbaar. Het zo langzamerhand beroemd gewor den boekje Holland Camping met 2000 adressen van campings, bungalows, kampeerboerderijen, appartementen, jeugdherbergen enz. hebben wij weer in voorraad. Ook dit goed verzorgde en handige boekje blijkt onontbeerlijk te zijn voor de aanstaande vakantiegan gers zodat we verheugd zijn U er weer opmerkzaam op te kunnen maken. Wie wij vorige week nog „nee" moesten verkopen, kan nu weer bij ons terecht. En wij raden U met het oog op veler interesse, U zo vlug mogelijk van een toekomstig vakantieadres te verzekeren, Het eigen land heeft in vele variaties voor korte of langere tijd iets te bie den. Vanaf 5 maart zal tot en met 6 april in Theater Carré de musical „Irma la Douce" op de planken komen met de sterren van naam, Jenny Arean, Henk van Ulsen, Donald Jones, Steye Bran denburg en vele anderen. U kunt via ons uw plaatsen, bespreken, daar wij met Theater Carré in directe verbinding staan. Wèl persoonlijk aan onze balie komen. Over de nu goed ingeburgerde Kado- bon nog even het volgende: deze ge schenkenbon kan uitsluitend bij de Soester winkeliers ingewisseld worden, maar U kunt eventueel ook een etentje of andere consumptie met deze bon gaan nuttigen, daar ook het restau rantbedrijf bij de aiktie betrokken is. De lijst van deelnemende firma's wordt niet meer herdrukt, omdat bijna alle Soester zaken zijn aangesloten. Men herkent de deelnemers aan de sticker „Deelnemer Kado-Bon" VVV Soest/ Soesterberg. Ook te Soesterberg is de Kadobon geldig. Voor de aanschaf hoeft U niet helemaal naar ons VW-kantoor te komen, want de Raiffeisenbank in de B. Ballotlaan helpt er U graag mee. Enhet hoeft niet speciaal Sinter klaas of Kerstmis te zijn om een Kado bon te gebruiken, het hele jaar door kan men er elkaar mee verblijden. Een Kadobon stelt nooit' teleur'. Voor rijbewijs B/E en C/E, D/E slaag den onderstaande dames en heren. Voor B/E: L. G. Adam, W. J. H. van Breukelen-Huigen, R. A. J. Brons, K. Bosman-Stoffelsen, P. J. van Bemme- len, J. H. A. Brouwer-Hauser, C. W. van Beek, J. Bottelberghs, J. van Brenk, M. G. Duyst, D. B. Deuel, J. M. J. Ferguson-Lindeman, A. J. E. Grift-Kok, P. van Groningen, J. A. Hardorff, M. N. Huisman, L. M. van de Kooy, W. Kok, J. J. van Kempen, H. R. A. Lagerweij, G. J. Linde-van Dijk, H. A. M. van Leuven, A. M. J. M. Molenaar, M. G. Pieper, J. B. W. Roest-Veerman, J. M. van Stempvoort, P. J. A. Stam, R. W. Stoltenhof, A. J. Schoonderbeek, G. J. Tourne-Roest, H. R. J. Visser, M. J. Verlinden, W. M. Walhout-Smit, M. W. Wantenaar- Schimmel en A. van Zoeren. Voor C/E en D/E: J. H. van Dijk, B. A. Overgoor, M. A. de Rijk, J. Veldmeijer, G. Veldmeijer, G. veldmeijer en J. Wa- let. Zij werden opgeleid door Autorij school M. Los, Van Lenneplaan 47. magie clearing van super cleaner ie een weldaad voer al uw kleding! perfekt gereinigd, etuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd gp ons adree koningsweg 18 helpen wij u zelfs wij halen en bezorgen bel one nummer pioniers in.textielreiniging koningsweg 16 en koninginnelaan 42 Op vrijdag 1 maart a.s. hoopt ds. J. A. Visser van de Eur. Chr. Zending te komen spreken in gebouw „Credo" aan de Julianalaan. Aanvang 20.00 uur. Zijn onderwerp: „Worden er nog pro fetieën vervuld?", is eigenlijk een ver volg op de gehouden avond in novem ber '73. Men hoopt, dat er veel mensen zullen komen, om te luisteren, vragen te stellen en bovenal om bemoedigd te worden. Iedereen, jong en oud, van harte welkom'. Op zaterdag 22 juni a.s. neemt de heer A. G. Hilhorst te Soest, in de jaren 1939-1974 leraar en directeur van de R.K. MULO, later R.K. MAVO te Soest, afscheid van genoemde school, in-ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Er is een commissie gevormd die o.a. een grootse reünie wil organiseren van allen die in de jaren 1939-1974 genoem de school hebben bezocht. Iedere oud-leerling en oud-leerlinge wordt daarom verzocht, liefst vóór 31 maart a.s., per briefkaart zijn of haar huidige adres, onder vermelding van: Reünie R.K. Mulo Soest, op te geven aan de heer J. J. van Dalen, Schaep- manlaan 9, Baarn. Zo spoedig mogelijk daarna ontvangt ieder bericht en volledige inlichting omtrent het programma. Op de Peter van de Breemerweg bot sten de personenauto's van de Amers- foorters P. H. L, (38) en W. J. M. K. (28). L. reed richting Soest en kwam na het passeren van de overweg op het linkerweggedeelte. Zijn auto werd het zwaarst beschadigd en moest naar het bureau gesleept worden. L. liep bovendien een gescheurde lip op, waar voor hij naar het ziekenhuis De Lich tenberg gebracht werd ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van: B en O, Blaupunkt. Philips. Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253' Serviceplaats: Birkstraat 48 Teletoon 13367-18978 Op de Soesterbergsestraat werd gedu rende drie en een half uur snelheids controle gehouden. 568 voertuigen pas seerden de radarapparatuur, waarvan er 29 te hard reden. De bestuurders krijgen, een procesverbaal. Het bestuur van de nog jonge Schaats vereniging „Eemland" timmert goed aan de weg! De resultaten van haar leden liegen er trouwens ook niet om, zoals U in de afgelopen maanden zelf hebt kunnen lezen. Daar ook dit jaar het natuurijs ver stek liet gaan, organiseert deze Schaats vereniging op dinsdagmiddag, 26 fe bruari a.s. een bustoch naar de kunst ijsbaan te Utrecht, om de ongetwijfeld vele jeugdige schaatsliefhebbers toch in de gelegenheid te stellen dit seizoen eenmaal de ijzers onder te binden. De kosten voor de jeugd van plm. 7 t.e.m. 12 jaar bedragen 3,-, terwijl de 13- t.e.m. 16-jarigen ƒ3,50 dienen te betalen. Entree ijsbaan inbegrepen. Voor voldoende begeleiding zal worden zorggedragen. Inschrijven is verplicht. Hiervoor kan men terecht in Baarn, Soest en Amers foort Zie hiervoor de advertentie in dit blad. ELECTROTECHNISCH BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d via de P.U E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 13367-18978 W.aft-SHllËMl -j VOOR DE WEEK VAN 21 T.E.M. 28 FEBRUARI 1974 RAM 21 maart-20 april Nog een tikje kans op haken en ogen, deze week. Sommige mensen gaan u op de zenuwen, en u heeft al uw ge voel voor humor nodig, om te voorko men, dat u uw ongeduld laat merken. Daar staat tegenover, dat u verbazend veel plezier heeft in een bepaalde ont moeting. Een gesprek verheldert veel, bij de gelegenheid en u gaat een rustig week-end tegemoet, met gezellige af- wisseling. STIER 21 april-20 mei Een onverwachte opdracht bezorgt u deze week allereerst een lichte schrik, maar zodra u goed op dreef bent er mee, gaat alles beter en u oogst dan ook welverdiende appreciatie. U kunt in deze periode vrij wat klaar krijgen en ook onafgewerkte klusjes kunnen nu aan de beurt komen. Een buiten kansje is mogelijk, wanneer u niet van pure drukte uw aandacht elders heeft. Kalmaan met voedsel. TWEELINGEN 21 mei-20 juni Deze week kunt u nu en dan verbaasd zijn over de reakties van sommige mensen. Die variëren trouwens van on wil tot domheid. Toch bereikt u uw doel en een volgend plan kan op stapel gezet worden. Op romantisch gebied ook kans op onbegrip. Doe dus niet te raadselachtig, maar spreek uzelf dui delijk uit. KREEFT 21 juni-20 juli Kans op bezoek van iemand, die van ver komt. Er zit toch nogal wat be zoek voor u bij, in deze periode. Dat komt u niet altijd goed uit want het is een drukke week, waarin u veel wilt afdoen. Probeer met enige tact tussen de hindernissen door te zeilen, want sommige van uw relaties hebt u later beslist weer nodig bij uw plannen. Geef dus niemand de indruk, dat hij niet welkom is. LEEUW 21 juli-20 augustus Beetje drukke week, maar u beleeft er de nodige leuke momenten in. De stem ming in uw gezin is goed en in uw werk ondervindt u de nodige medewer king. Dat is wel nodig, want u heeft momenteel eigenlijk één taak teveel op u genomen. Maar al uw werkzaamhe den houden verband met elkaar en u moet wel even zo doen. Op gevoelsge bied kan er remming optreden, omdat u wat kortaf bent. MAAGD 21 augustus-20 september Deze week kan blij kén, dat anderen uw idealen delen. U meende, dat u eigenlijk in uw eentje doormodderde, maar nu blijkt dat anderen uw opvat tingen zijn toegedaan. Dit zal u moed geven, nieuwe plannen te lanceren en de bestaande met spoed uit te voeren. Wanneer beslist u eens inzake harts aangelegenheden? Dat kan in deze pe riode gebeuren, maar u aarzelt al zo lang! WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Kijk al uw paperassen deze week goed door. Er kunnen vergissingen optreden tengevolge van haast of van te goed vertrouwen. Temeer, daar sommige van uw papieren u voor vragen stellen. Te ken niets, voordat u alles heeft be handeld met een expert. Geen periode voor gokjes en al te spontane aanko pen. Ook bij het aanvaarden van op drachten nagaan, of u kunt en of u tijd heeft. SCHORPIOEN 21 okt.-20 november Houd de boot maar even af, als men uw raad weer nodig blijkt te hebben. U heeft de handen vol met uw werk en u doet er goed aan, maar wat ver der te schuiven naar het nieuwe jaar! Rafelen ligt u niet en u heeft ook maar twee handen en één hoofd. Bovendien moet u nog wat tijd overhouden voor de gezellige dingen, die deze week op uw afkomen. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Deze week doen zich een paar goede kansen voor. U kunt nu ook een mis verstand met goed gevolg uit de weg ruimen. Een zekere gespannenheid is van u afgevallen en u ziet de dingen weer in hun juiste proporsies. Een ver gadering kan daarom ook in deze pe riode goed verlopen. U krijgt uw idee- en goed over het voetlicht en het ont breekt u niet aan medewerking. Ver mijd tocht en overgrote koude, zeker na momenten van grote lichamelijke inspanning. STEENBOK 21 december-20 januari Enkele kleine teleurstellingen zijn deze week niet uitgesloten. Gemaakte af spraken kunnen afspringen sommige dingen worden niet op tijd afgeleverd en andere zaken kunt u weer niet vin den, ook al liggen ze voor u op tafel. Daar komt ook wel een beetje ver strooidheid bij, want u piekert overeen bepaalde kwestie. WATERMAN 21 januari-20 februari Deze week ziet u kans, iemand te hel pen, die bijna een grote domheid had begaan. U weet de zaak met succes recht te trekken en ondervindt zelfs erkentelijkheid daarvoor. Dat komt in dit leven ook niet al te veel voor! Op financieël gebied moet u uitkijken met iemand, die goed van de tongriem ge sneden is, maar die zelf niet zakelijk is. Laat u dus niet in een goedbedoeld avontuur meeslepen. VISSEN 21 februari-20 maart Het is mogelijk, dat u op een bepaald gebied een totaal nieuw begin moet maken in deze periode. Dat kan dan een drukke week geven met veel be zoeken over en weer. U dient u goed in te werken. Zeg aanvankelijk niet te veel. Een beetje neutrale vriendelijk heid is het beste. Leg u ook eens ner gens op vast. Kijk de kat maar even uit de boom.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5