Het gezondheidscentrum Arti Fort Sterke HIFI-Set nu F 950.- ^Sckoemaker - antenneteckniek ITensen Reiswinkels „ka Ve IDrakkcrij Smit U KUNT NIET ALLES WETEN Twee en een half miljard SOESTERBERG SOESTER COURANT Pioneer versterker 500 A DE GOUDEN SNAAR Israël werkt aan een barrière voor stoom wals Kissinger Een nieuw verschijnsel in de gezondheidszorg Snelheidscontrole Jaarvergadering muziekvereniging P.V.0. Trouwclrculaires frouwkaarten Ton Beuken Vechtersbazen Geslaagd Elfjarig inbrekertje bij val van dak ernstig gewond Politie volleyballers wonnen tweede prijs Gevonden voorwerpen Zaterdagvoetbal Opstellingen SEC-elftallen V.V.Z.-elf tallen SPORTPROGRAMMA Zaterdag 2 maart MET ÉÉN ADVERTENTIE IN DE BEREIKT U MEER DAN 8000 GEZINNEN IN SOEST EN S0ESTDIJK Gezellige diamiddag bejaarden 2 x 18 Watt569,- Pioneer PL 12 D HiFi platenspeler 378,- AT-66 M.D. element52,- 2 Wharfedale Denton boxen 18 W 382,- Cat.prijs 1381,- Hout- en Bouwstoffenhandel b.v. Veldweg 4 Soest Tel. 02155-14878 Alles lukt met N09ITGEDACHT GEREEDSCHAP Zondag 3 maart Soester Courant van donderdag 28 februari 1974 Golda Meir heeft bijzondere moeite ge had een nieuw kabinet te vormen. Zij heeft zich die moeite getroost omdat het de enige manier was om vooreerst verder te kunnen gaan met de onder handelingen die moeten leiden tot vre de in dit deel van de wereld. Vooreerst, want de grootste problemen zijn niet opgelost maar voorlopig in de kast ge zet tot nieuwe verkiezingen. En nie mand durft te geranderen dat de ge duchte politika die mevrouw Meir is ook dan scherp manoeuvrerend er op het nippertje weer door komt. De oppositie tegen mevrouw Meirs minderheidskabinet kan één argument aanvoeren dat niet te weerspreken is: het is geen sterk kabinet en dat is eigenlijk onverantwoordelijk nu het erop aan komt zoveel mogelijk weer stand te bieden tegen de al te zware voorwaarden die de Arabische landen stellen voor ze vrede sluiten. Of, an ders gezegd: Meirs ploeg is niet sterk genoeg om weerstand te bieden nu minister Kissinger weer naar het nabije oosten komt om als een stoomwals alle hindernissen plat te rijden die nog be staan voor een scheiding van de troe pen aan de Israelisch-Syrische grens. Dit is juist. Maar mevrouw Meir is de mening toegedaan dat Israël geen gro tere ramp over zichzelf kan brengen dan door Kissingers missie te versto ren. Daarmee zou het zijn krachtigsie pleitbezorger in de wereld - en voor naamste leverancier van wapens, geld en diplomatieke steun - zo tegen zich innemen dat het helemaal alleen komt te staan in een onhoudbare positie ten opzichte van de Arabische landen. Nu is de troepenscheiding in het Go- lan-gebied nog maar een betrekkelijk ondergeschikte zaak. De grootste moei lijkheden komen als ter sprake komt wat verder moet gebeuren met de ge bieden die in de zesdaagse oorlog, al lang geleden, op Jordanië zijn ver overd: nagenoeg de hele westelijke Jor- daaroever en bovendien oost-Jeruzalem. Mevrouw Meir is de mening toegedaan dat er niet aan te ontkomen valt dat Israël alle bezette gebieden teruggeeft, ondergeschikte korrekties daargelaten. En dat wat Jeruzalem betreft op zijn best een regeling tot stand kan komen waardoor deze ook voor de Islam hei lige plaatsen onder een of ander be stuur voor ieder toegankelijk blijven. Maar wanneer die zaak aan de orde komt - zo schijnt de stilzwijgende af spraak te zijn o.a. met de thans zeer omstreden ex-generaal en ex-minister van defensie Dajan, die door afzijdig te blijven mevrouw Meirs nieuwe kabinet overlevenskansen biedt - zal Israël op nieuw naar de stembus gaan. Zoals de stemming nu is kan het dan best erop uitdraaien dat een nieuw kabinet reso luut zal weigeren over Jeruzalem zelfs maar te praten en over de westelijke Jordaanoever nauwelijks. Het lijkt een meer door sentiment dan door nuchter beoordelen van de mogelijkheden inge geven standpunt dat in een fiasco moet eindigen. Zelfs dit volgende kabinet zal niet tegen de stoomwals Kissinger op gewassen zijn - alleen de pijnlijke brokken zullen groter zijn. Maar dat is toekomst: vooreerst kan mevrouw Meir nog haar talent gebruiken om tot het zover is te bereiken voor Israël wat haalbaar is. KANTMAN. Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 De huisarts als „kleine zelfstandige" is in Nederland nog lang niet uitgestor ven, maar niet iedere huisarts voelt ervoor om als een eezame solist praktijk te dryvcn. De afgelopen jaren hebben in veie plaatsen in ons land huisartsen hun krachten gebundeld in zogenaamde groepspraktyken. Nog nieuwer is het verschijnsel vam de zogenaamde gezondheidscentra, waar niet alleen huis artsen maar ook andere deskundigen werken (wijkverpleging, maatschappelijk werk etc.). Deze gezondheidscentra leggen zich niet alleen toe op het genezen van zieken, maar ook op de voorlichting en de preventie. Op de Stadhouderslaan hield de po litie een snelheidscontrole. Gedurende twee middaguren passeerden 185 voer tuigen de radarapparatuur. Daarvan gingen er 15 te hard. De bestuurders krijgen een procesverbaal. Morgenavond, vrijdag 1 maart, aan vang 20 uur, wordt in gebouw De Open Hof de jaarvergadering gehouden van de muziekvereniging P.V.O. De agenda telt de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester alsmede een bestuursverkiezing. Herkiesbaar stellen zich de heren H. M. A. Reulen en E. E. Veldkamp; niet herkiesbaar is de heer J. Oversteegen. In het jaarverslag wordt uitgebreid herinnerd aan het 75-jarig bestaan van de vereniging en de daarbij ontvangen onderscheidingen. De harmonie trad elfmaal buiten op; gaf op 13 april in de sporthal Beukendal het jubileum- i concert en verleende tweemaal haar medewerking aan concerten die in de 1 fulianakerk gegeven werden. De vereniging telt momenteel 130 le den. Het bestuur heeft twee grote wen st »n voor de naaste toekomst; een ver groot eigen-home èn de drumband uit- br eiden met een trompetter/trombone korps. I tllMW «■WffiMMBWMM— en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd J Uitgebreide collectie klassiek en modem Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 02155-14152 Artsen werken samen met adnerc deskundigen Er zijn momenteel reeds zeventien van dergelijke gezondheidscentra in ons land. We vinden ze in Den Haag, Utrecht (drie stuks), Rotterdam, Apel doorn, Leiderdorp, Heerenveen, Hoens- broek, Lelystad, Noordwijk, Venlo, Wassenaar, Dronten, Biddinghuizen, Stolwijk en Rhenen. Als u deze lijst bekijkt, ziet u dat de vernieuwingsdrang op het gebied van de gezondheidszorg bepaald niet be perkt blijft tot de grote steden. Inte gendeel, het merendeel van de gezond heidscentra die ons land nu rijk is, is in betrekkelijk kleine plaatsen gelegen. Een stand als Amsterdam heeft tot nog toe niet één gezondheidscentrum! In een gezondheidscentrum werken dus deskundigen van. verschillende disci pline samen. Bij ieder gezondheidscen trum kan dat weer anders liggen. Aan sommige gezondheidscentra zijn ook tandartsen verbonden, aan andere ge zondheidscentra verlenen fysiothera peuten hun diensten, soms ook een alle centra werken ook wijkverpleeg sters en maatschappelijk werkenden. Het principiële verschil tussen een groepspraktijk en een gezondheidscen trum is dus, dat bij de laatste instel ling ook deskundigen van een andere discipline in dienst zijn. Veel meer dan de groepspraktijk is het gezondheids centrum een instelling, die de be staande medische kaders doorbreekt. De arts geeft in een groepspraktijk al leen zijn solo-optreden op, in een ge zondheidscentrum is hij ook bereid met andere deskundigen te werken. Nieuwe inzichten Het fundement van een gezondheids centrum rust op teamwork. Deskundi gen van verschillende discipline leve ren ieder hun eigen inbreng en moe ten bereid zijn te geven en vooral te nemen. Het gezondheidscentrum is de vrucht van nieuwe inzichten op het gebied "van de gezondheidszorg, zoals die de laatste decennia gestalte hebben gekregen. Voorop staat het inzicht, dat ziek-zijn apotheker of een diëtiste. In vrijwel vaak een komplex verschijnsel is met allerlei sociale en psychologische as- pekten, die een huisarts vaak over het hoofd ziet, of - wanneer hij er wel oog voor heeft - wegens gebrek aan tijd niet met zijn patiënt kan bespreken. De wijkverpleegster en de maatschap pelijk werkster zijn vaak veel beter ge in formeerd over de sociale achtergron den van iedere patiënt en kunnen de arts informatie verstrekken, die hem ook een beter begrip voor zijn patiënt bijbrengt. Dit gezamenlijk overleg tus sen de verschillende deskundigen i: alleen maar in het belang van de pa tiënt. Zoals de sociaalgeneeskundige prof. dr. A. C. Drogendijk het kortge leden in het blad „Sociaal Bestek" nog eens treffend uitdrukte: „Iedere vak man heeft een gekleurde bril op en daarom is het wel eens goed hetzelf de opjekt door andere glazen te be zien." Voor- en nadelen Prof. Drogendijk meent dat gezond heidscentra zowel voor- als nadelen hebben. Een nadeel vindt hij dat het werken in een gezondheidscentrum paard gaat „met opoffering van een deel van de individuele vrijheid zelfstandigheid". Volgens de Amster damse hoofdleraar is niet elke arts daartoe in staat en wil niet iedere arts „dat offer" brengen. Prof. Drogendijk toont zich hier een typische vertegenwoordiger van de ouderwetse artsenstand. In zijn ogen brengt een arts, die met andere des kundigen wil samenwerken in een team, „een offer". Hij zou de zaak ook kunnen omdraaien en bijvoorbeeld zeg gen dat maatschappelijk werksters en verpleegsters, die willen samenwerken met deskundigen die zich nogal supe rieur achten aan andere deskundigen, een zeer groot offer brengen, maar op die gedachte is professor Drogendijk kennelijk niet gekomen. wij rekenen op mensen met gevoel Voor het 'mooie' goede mooie meubelen vinden zij bij interieurverzorging taoed|wonen soesterbergsestraat 51, soest to. busstation, tel. 02155 - 2180 Indien men worteltjes goed schudt in water waaraan wat zout is toegevoegd, behoeft men deze niet te schrappen. Alleen lelijke plekjes moeten worden verwijderd en de vitaminen blijven be waard. Wasmachines moeten alt Ij d geaard zyn, met het oog op dodelijke ongevallen; denk hier goed aan, ook als u een ma chine huurt. De hoofdbewoner staat er buiten als inwonenden logé's ontvangen. Hij heeft daarmee niets te maken. Inwonenden zijn geheel vrij in hun doen en laten, mits zij geen overlast bezorgen. Natte schoenen mag u nooit in de na bijheid van de kachel laten drogen. Wrijf ze af en zet ze op een krant om ze te laten drogen. Indien men aardappelen met kokend water opzet, blijft de smaak veel beter. Is de jus niet bruin en smakelijk, doe er dan een beetje Engelse saus, een jusblokje of aroma bij, biind de jus zonodig met maizena. Is de jus te vet, maar wel smakelijk, schep de bovenste laag vet er dan af, nplaats van er water aan toe te voe gen. Toen in 1965 de Algemene Bijstandswet werd ingevoerd, werd gesproken over een aanvullende voorziening, een soort sluitstuk van onze sociale wetgeving. Alleen mensen, die niet in de noodzakelijke kosten van hun bestaan konden voorzien en niet voor een uitkering krachtens een sociale verzekeringswet in aanmerking kwamen, zouden een beroep op de bijstandswet kunnen doen. Met de kosten zou het best meevallen, zo dacht men, temeer omdat met het uit breiden van andere sociale voorzieningen het aantal bijstandsontvangenden wel geleidelijk zou afnemen. Deze optimistische prognoses zijn niet uitgekomen. Anno 1974 wordt er meer dan 2'/f miljard aan bijstand uitge keerd aan vele tienduizenden Neder landers. Alleen al in een stad als Am sterdam ontvangen ruim 75.000 mensen een periodieke uitkering krachtens de Algemene Bijstandswet. Nederland een welvaartsstaat? Hoe is het dan moge lijk dat zovele Nederlanders blijkbaar alleen via de gemeenschapskas in de noodzakelijke kosten van hun bestaan voorzien? Bijstand optrekken tot minimumloon Ruim 2V» miljard gulden zal de bij standswet in dit jaar gaan kosten, een formidabel bedrag. Maar bij dit be drag zal het zeker niet blijven. In- egendeel, verwacht mag worden dat in de komende jaren het aantal bij standontvangenden nog aanzienlijk zal stijgen. Bovendien is per 1 januari 1974 de periodieke bijstandsuitkering, welke eerst 95 van het netto mini mumloon bedroeg, opgetrokken tot 100% van het minimumloon en deze verhoging alleen al gaat enkele tonnen kosten. Nederland wordt weieens een wel vaartsstaat genoemd. Hoe is het dan toch mogelijk dat zovele Nederlanders niet in de noodzakelijke kosten van hun bestaan kunnen voorzien, want diat is het kriterium dat bij elke aan vraag om periodieke bijstand wordt aangelegd. Tot de beste klantten van de bijstands wet behoren stellig de bejaarden en dan vooral de in een tehuis verblij vende bejaarden (bejaardentehuis wel te verstaan, want verpleegtehuizen e.d. vallen onder de Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten). Thuiswonende be jaarden klopten tot voor kort ook re gelmatig bij sociale zaken aan, wan neer zij alleen van hun AOW moesten rondkomen. Sinds de AOW aanzienlijk is opgetrokken, neemt het aantal bij- standontvangen-den onder de thuis wonende bejaarden echter sterk af. Ma-ar slechts zeer weinig in een tehuis verblijvede bejaarden kunnen de pen- sionprijs betalen, die daar wordt ge vraagd. In zo'n geval springt de bij standswet bij. als de betrokkenen al beschikken. Veel'al is dit niet het geval en wanneer dit wel zo is, dan is dit vermogen meestal snel geslonken, want de pensionprijzen in de tehuizen zijn zeer hoog. Gescheiden vrouwen. Ongeveer 50 van de bijstandskliënten bestaat uit gescheiden en verlaten vrouwen, die blijkbaar niet zelf im de noodzakelijke kosten van hun bestaan kunnen voorzien en derhalve een be roep doen op de bijstandswet. Deze groep wordt elk jaar groter, omdat ook het aantal echtscheidingen ieder jaar toeneemt en bijvoorbeeld dit jaar ver moedelijk de 14.000 zal passeren. Voor al gescheiden en verlaten vrvouwen met kinderen kunnen moeilijk de ge hele dag gaan werken, voorzover zij alimentatie ontvangen is deze vrijwel altijd onvoldoende om er van te kun nen leven. Derhalve moet de bijstand- verlenende instantie bijspringen. Overigens twijfelen wij er wel aan of al die gescheiden en verlaten vrouwen nou echt zo aan huis gebonden zijn, dat zij niet de gehele dag of desnoods een gedeelte van de dag kunnen wer ken. Vooral aan vrouwen met oudere kinderen zouden wat d/it betreft hogere eisen moeten worden gesteld d'an thans gebeurt. Belangrijk is ook de vermindering van de werkgelegenheid. Vooral onder de oudere werknemers zijn er vele werk lozen te noteren. Inderdaad maken zij normaliter aanspraak op een werkloos heidsuitkering, maar die duur niet eeuwig: Vin-den zij geen werk meer, dan kun nen zij recht doen gelden op een uit kering krachtens de groepsregeling werkloze werknemers, een onderdeel van de bijstandswet. Het aantal werk loze werknemers neemt toe, derhalve moet met een verdere stijging van de bijstandsuitgaven voor deze kategorie rekening worden gehouden. Ook andere groepsregelingen als die voor minder-validen en kleine zelf standigen kosten meer geld dan men bij de invoering van de bijstandswet had geraamd. Onaangepasten thans niet over een eigen vermogen In de grote steden leven ook groepen mensen aan de periferie van de sa menleving. Dit zijn de onaangepasten, die er niet in slagen een plaats in de samenleving te veroveren, dat soms ook niet wilden,. Onder hen zijn vogels van diverse pluimage, zoals drugge bruikers, inwoners van andere rijks delen (Surinarners) en alle mogelijke randfiguren. Ook deze groepen leven niet zelden van de bijstandswet. Het moet gezegd worden dat juist zij de bijstandswet een slechte naam bezor gen, waardoor het voor volstrekt bona fide mensen bijna gênant wordt wordt om nog een beroep op deze wet te doen, omdat zij onwillekeurig met de groep onaangepasten worden geïdenti ficeerd. Bijstand werd gegeven op basis van 95 van het minimumloon tot 1 janu ari 1974. Verder wilde de overheid des tijds niet gaan, in de eerste plaats om dat anders de prikkel om werk te zoe ken zou worden weggenomen en in de tweede plaats omdat de bijstandont- varagende, anders dan de gemiddelde werknemer, geen z.g. verwervingskos ten heeft. Maar per 1 januari is de bij.standuit- kering gelijk getrokken met het mini mumloon. Kennelijk wil de regering Den Uyl hiermee bewijzen dat zij, an ders d'an de „rechtse" regeringen, oog heeft voor de noden van de zwakkeren uit onze samenleving. Wij vragen ons echter af of dit besluit wel zo ver standig is. Voor lieden, die op goede gronden duurzaam op bijstand zijn aangewezen, lijkt het een redelijke op lossing, maar anderzijds zullen ook veel bijstandtrekkers nu helemaal niet meer gestimuleerd worden om aan de slag te gaan en het resultaat is dan ook vermoedelijk, dat we er nog meer duurzame bijstandtrekkers bij krijgen Geen bemoedigend perspectief, gezien de enorme uitgaven die nu al via de bijstandswet plaatsvinden. De 20-jarige J. van S. uit Baarn moest zondagmiddag nodig op de vuist omdat een ander zijn auto in de berm van de weg langs de Burg. Grothestraat had klem gezet. Hij stapte in de andere auto en wilde die weg rijden. Een en ander tot ongenoegen van de eigenaar, de 60-jarige R. H. uit Veenendaal. Hij verzocht van S. uit te stappen, die er echter direct op los sloeg. Vrienden van Van S. kwamen tussen beide en kalmeerden hem hardhandig, waarna ze hem afvoerden richting Baarn. H. stelde zich onder behandeling van zijn huisarts. De bar De Heksenketel speel de ondertussen de karnavalshit „We hold van mekaar". De 2e groep geslaagden van het Insti tuut Houwers, Vondellaan 51, Baarn, van de cursus 1973-1974 zijn: Voor het Uniepraktijkdiploma Machine- schrijven: de dames L. v. Amerongen (met lof), J. M. Ansinger, M. A. Blom- Diemer Kool (met lof), W. A. Cadogan, M. F. M. van Dijk, E. C. Dijxhoom, G. D. H. de Graaf, G. M. Hagethorn, M. Hutten (met lof), A. G. van Schie (met lof), M. H. Schoenzetter. Th. Span jer Ramp, H. Vroom-Claus en de he ren R. Sunier en E. Zahradnik (met lof). Voor het Uniepraktijkdiploma Steno- ;rafie Duits: de dames M. J. Berns, H. W. C. Bertus, A. van Bruinessen, L. A. Dolstra, G. J. van Ginkel, M. G. Haverkorn en M. A. Kok (met lof). Voor het Uniepraktijkdiploma Steno grafie Engels: mej. M. G. Haverkorn. Voor het Associatiediploma Nederland se Handelscorrespondentie: de dames M. J. Berns en A. Van Bruinessen (met lof). Voor de diploma's Handelscorrespon dentie Engels en Frans, resp. de dames C. van Es en A. Rooker. Voor het Associatiediploma P.D. Boek houden: mevr. M. A. Smit en de he ren P. A. B. Drees, W. D. Hesselimk en C. F. J. Mutaers. Voor hetzelfde diploma Vereniging van Leraren: de heer L. H. J. van Vliet. Bij een inbraak in een oude schuur op het erf van de heer P. T. aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg de 11-jarige E. de N. uit Zeist van het dak gevallen. Hij liep daarbij een schedelbasisfractuur op, en werd naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De politie kwam pas een dag later hiervan op de hoogte toen een viertal jongens van 9 tot 13 jaar, werd houden in verband met een nieuwe in- braakpoging. Tijdens het verhoor be kende één van hen samen met het slachtoffertje gepoogd te hebben via het dak in de schuur binnen te komen. De N. klaagde na de val over hoofd pijn en werd, nadat omwonenden de hulp van een dokter hadden ingeroe pen, naar het ziekenhuis gebracht. Een volleybalteam van de Soester Po litie Sport Vereniging nam deze week deel aan een groot toernooi dat geor ganiseerd werd door de collega's te Kapelle aan de IJssel, de vereniging Dacapo '71. In de sporthal Oostgaarde traden twin tig teams aan, verdeeld over rivee af delingen. Soest versloeg in zijn poule achtereenvolgens de teams van Doe- tinchem, Sliedrecht, Krimpen a.d. IJs sel en een team van de gastheren. Vervolgens werd gewonnen van de winnaar van de andere poule, het team van de Vlaardingse politie. De tegen stander in de finale was de politie uit Delft, die na veel spanning met de eerste prijs naar huis ging. Soest ver loor eervol met 2-1; setstanden 7-1^ 15-6 en 4-15. Bij de politie werden de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: jongensfiets, twee kentekenbewijzen, diverse sleutels, portemonnaie met in houd, winterjasje, enige handschoenen, boodschappentas, bankbiljet en een kindertruitje met luierbroekje. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het bureau van politie op woensdag en zaterdag van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. Daar kunt u kiezen uit alle vakantiereizen per boot, vliegtuig, trein, bus en auto. Van Fit, Sun Air, Cristoffel, Europa-Express, Broere en Arke. En u kunt die reizen er boeken natuurlijk. Birkstraat 95, Soest, tel. 02155-12319 Spuistraat 23, Spakenburg, tel. 03499-1307 SEC-PVDV G. Schimmel, G. v. d. Bovenkamp, H. van Essen, T. Stalenhoef, J. Hoefman, IP. Hartman, J. Paauw, G. Aalbers, B. van Koelewijn, J. Duist, P. van de Brakel, K. Dorrestein en J. Luijtelaar. SDCP 3-SEC 2 J. van Gorp, J. Schouten, W. Leeg water, B. Ploeg, B. Wassenaar, W. Rijn- ders, P. van Willigen, F. Verweij, A. Verweij Brewerton, R. van de Berg, W. van de Geest en M. Voskuilen. SEC 3-Huizen 8 H. Kramer, J. Kerkdijk, J. Lina, K. Vink, W. Postuma, J. Kuijvenhoven, P. Elderman, B. Roedelof, B. Vincent, V. Witte, P. van de Brink en A. Verheij. Cobu Boys 4-SEC 4 N. Baptist, W. Bosman, W. Piepen broek, A. v. d. Schagt, P. van Fulpen, H. de Boer, L. Hop, G. de Bruin, J. van de Broek, A. Hodde, Span jer en F. Schagen. Woudenberg 5-SEC 5 R. Foekens, E. en G. van Alphen, N. Bitterling, W. Luijtelaar, D. Nunn, Be- rendsen, H. de Jong, Van de Berg, Wijnands, Jacobs en L. Hugo. Huizen 7-VVZ 3 H. van de Brink, D. van de Boven kamp, L. Hilhorst, T. Hoek, T. en F. Bunnik, W. Hilhorst, P. Voortjes, J. Hop, J. van de Vlekkert, J. van Doorn, H. Huijink, G. van de Grift en J. Ver hoeve. SOVA 3-VVZ 4 J. van Eijk, B. Neerbos, J. Campen, W. van de Meer, R. van de Veen, G. Kok, J. Brouwer, R. Kruiswijk, F. Horns- veld, A. van Wijk, J. Kampen, N. van de Wakker en de wisselspelers L. de Groot, G. Zwiers en W. Floor. Hoogerheide 8-VVZ 6 D. Renooij, H. Demmers, R. en J. Brou wer, G. Ruizendaal, S. Jongepier, F. van Jaaren, L. Brunt, J. Groart, W. van de Kuilen R. ten Hove, J. van Kooy, R. Westland en G. van de Munt. VOETBAL V.V.Z. '49 Senioren 16.15 uur: EDO-VVZ 13.00 uur- Huizen 7-VVZ 3 16.15 uur: SOVA 3-WZ 4 16.15 uur: Hoogerheide 8-VVZ 6 Junioren 15.00 uur: KWA D-WZ A 15.00 uur: Amf. Boys B-VVZ B Adspiranten 13 45 uur: Hees a-VVZ a 15.00 uur: KWA g-WZ b 13.45 uur: IJsselmeerv. e-VVZ c S.E.C. Senioren 14.30 uur: SEC-PVDV 16.15 uur: SDCP 3-SEC 2 14 15 uur: SEC 3-Huizen 8 16.15 uur: Cobu Boys 4-SEC 4 16.15 uur: Woudenberg 5-SEC 5 Junioren 16.15 uur: DEV A-SEC A 16.15 uur: SEC B-Quick B 15.00 uur: SEC C-Soest D 15.00 uur: SEC D-IJsseimeerv. D Adspiranten .45 uur: KWA b-SEC a 13.45 uur: SEC b-Quick c 13.45 pur: SEC c-Spakenburg e 13.45 uur: SEC d-IJsselmeerv. c 13.45 uur: IJsselmeerv. d-SEC e 13.45 uur: SEC f-Quick g HEES Senioren 16.15 uur: Veensche Boys-Hees 16.15 uur- Hees 2-Lelystod 2 14.15 uur: EFC 3-Hees 3 14.15 uur: VOP 3-Hees 4 14.15 uur: Hees 5-VVOG 5 Junioren 16.15 uur: APWC B-Hees A Adspiranten 13.45 uur: Hees a-WZ a S.O. SOEST Junioren 15.00 uur: Soest A-Roda A 15.00 uur: Soest B-Hoogland A 15.00 uur: Soest C-IJsselmeerv. B 15.00 uur: SEC C-Soest D Adspiranten 13.45 uur: Soest a-Hoevelaken a 13.45 uur: Soest b-APWC b 13.45 uur: Amf. Boys b-Soest c 13.45 uur: Spakenburg e-Soest e 13,45 uur: Quick i-Soest f SOESTERBERG Senioren 16.15 uur: Soesterberg-Zwart Wit Junioren 16.15 uur: FAK A-Soesterberg A 15.00 uur: Jonathan E-Soesterberg B Adspiranten 15.00 uur: Soesterberg a-DOSC a 13.45 uur: Soesterberg b-Jonathan 1 HOCKEY M.H.C. SOEST Meisjes 14.00 uur: Soest Al-Amersfoort A2 12.30 uur' Gooische B2-Soest BI 15 15 uur: Soest B2-Voordaan BI 12 30 uur Soest Cl-Gooische C4 Fongens 15.15 uur: Laren A3-Soest Al 14.15 uur: Soest Bl-Gooische B3 12.30 uur Kampong C4-Soest Cl 12 30 uur: SCHC D3-Soest Dl 11.00 uur: Soest 9 -Huizen KORFBAL K.V DE METEOREN Senioren 16.00 uur: Meteoren 2-KVO 2 Adspiranten 15.00 uur: Hemur Enge C-Meteoren A Pupillen 14.00 uur: Amersfoort 1-Meteoren 1 15.00 uur: Mia 1-Meteoren De heer Van Dam heeft voor de leden van de algemene bejaardensoos een gezellige diamiddag verzorgd. De serie dia's werd geopend met bij zonder kleurige en fleurige di'as van de feestelijkheden op het Dorpsplein ter gelegenheid van het zilveren rege ringsjubileum van H. M. de Koningin (5 september). Vervolgens werden in drukwekkende berglandschappen van Zwitserland en Oostenrijk vertoond, terwijl het programma werd besloten met een reeks mooie opnamen van meer vertrouwde plekjes in eigen land en wel speciaal in de omgeving van Soesterberg. STEREO. ADVIESCENTRUM STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST - TEL. 02155-12132 HANDIG GEREEDSCHAP OOK VOOR DE DOE-HET-ZELVER Breng eens een bezoek aan onze KEUKEN SHOWROOM. VOETBAL S.E.C. 14.30 uur* SEC-Donar 12.00 uur: AFC 3-SEC 2 11 30 uur SEC 3-HVC 2 11.30 uur: SEC 4-Victoria 4 14.30 uur EMM 7-SEC 5 11.30 uur: Amf Boys 6-SEC 6 10 00 uur- Quick 12-SEC 7 14 30 uur- SEC 8-Vesting 9 S.O. SOEST 14.30 uur. Soest-de Vesting 12.00 uur: Soest 2-Zeist 3 '2.00 uur: ODI 2-Soest 3 1 oo uur: Soest 4-Soesterberg 4 11 30 uur: Amsvorde 5-Soest 6 14.30 uur- Soest 7-APWC 5 11.30 uur: APWC 6-Soest 8 12.00 uur: Soest 9-KVVA 9 SOESTERBERG Heren 14.30 uur: Soesterberg-Kamerik 12.00 uur Houten 2-Soesterberg 2 12 90 uur: Soesterberg 3-Amf Boys 4 12 00 uur: Soest 4-Soesterberg 4 12.00 uur- Soesterb. 5-Veensche Boys 4 HOCKEY M.H.C. SOEST Dames 11.00 uur. Weesp-Soest 12.30 uur- Laren 4-Soest 2 11.00 uur:Schaerweijde 6-Soest 3 Heren 14.00 uur: Soest-Oosterbeek 11.00 uur: Soest 2-Schaerweijde 5 14.30 uur: Be Fair 6-Soest 3 II 00 uur: Soest 4-SCHC 13 12.30 Uur: Soest 5-Schaerweijde 10 14.30 uur: Be Fair 8-Soest 6 12.30 uur: Soest vet.-Kraaien B

Soester Courant | 1974 | | pagina 13