ui K in n in ii ui ii Nu nog grotere winsten metde6NMB- Spaarwinst- biljetten. <2)e sterren voorspellen E, KRUISWOORDPUZZEL J. LUSTENH0UWER ORGEL PIANO Pianohandel W. van Tol - Soest FILMAGEN1M Rente var 7Vz% tot 9% «•«r Forum-avond in Artishockgebouw „Creatief bezig zijn, de bougie van het denken" Luchtpostverzamelaars attentie v. d. Brink Informatie-avond voor politiek geinteresseerde vrouwen Deskundig forum van vrouwelijke partijleden R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen Crematies Transporten Platina-plaat voor Jan Gorissen BRUIDSREPORTAGE FOTO VAN DAM Kaartavond s.v. Hees Meningen van lezers Kakkie-trap Haarverzorging van wortel tot punt SAIOX hOPP/l r U hebt keuze uit 6mogeIijkheden: Rotter Courant van donderdag 28 februari 1974 Dat de gemeente SoeM geen cultureel beleid heeft werd voor de zoveelste maal vastgesteld, nu op een forum-avond in het Artishockgebouw waar het „gebeuren" op dat gebied in Nederland en dan ook in Soest aan de orde kwam. „Praten over cultureel gebeuren is nogal breed", stond in de aankondiging en dat was deze avond wel te merken. En dat ondanks dat aan de avond „rich ting" gegeven was door drie discussiepunten aan te dragen; voldoet het pakket zoals o.a. Artishock dat biedt en voorziet het in de behoefte - hoe kunnen nog niet bereikte groepen van de bevolking meer bjj het gebeuren betrokken wor den - en centralisatie of decentralisatie van de lokatie van het gebeuren. De jubilerende orkestleider Jan Goris- sen heeft zaterdag j.L tijdens een over weldigend druk bezochte receptie een „platina-plaat" aangeboden gekregen voor de „Klokkenwals". Van deze Lp. zijn 250.000 exemplaren verkocht. De zangeres Anrtie de Reuver overhandigde namens de platenmaat schappij Telstar uit Weert de onder scheiding. Honderden mensen kwamen de heer en mevrouw Gorissen gelukwensen tij dens de receptie die onafgebroken an derhalf uur duurde. Vele bloemen en geschenken getuigden van de grote sympathie die de bescheiden orkestlei der overal in den lande geniet. Als eerste sprak forum-lid Ben Joosten die op 'n rijtje zette waar men itn Soest terecht kon; de biblioteek, de muziekschool en Artishock en daar naast nog bij vele verenigingen tot en met de duivensport en de bijenvereni ging. Hij noemde dat alles waardevol, het een niet minder dan het ander, 't Kostte allemaal wel veel geld en naar zijn mening profiteerde er slechts de bovenlaag en de middengroep van. De rest was om niet bekende redenen niet bereikbaar. Als voorbeeld haalde de heer Joosten het bezoek van de LTS-leerlingen aan de bibliotheek aan, helaas niet voor het „gebeuren", maar ze maakte er meer een onaanvaardbare toestand van. Ook Artishock kreeg be zoek van een dergelijke agressieve groep en de heer Joosten betreurde het dat er met hen geen reëel contact mogelijk was. Het tweede forum-lid Klaas van der Schoot noemde als groepen waaraan in het cultureelbeleid van de gemeente prioriteit gegeven moest worden, de bejaarden, de buitenlandse werkne mers en <Je werkende jongeren tot 18 jaar. Hij stelde voor eens te praten over de oprichting van een vormings centrum in Soest. Daarover kon de heer Cees Visser, di recteur van het vormingscentrum „Is- selt" te Amersfoort genoeg zeggen. Sa mengevat veronderstelde hij dat, voor zover hij het begreep, Artishock zo graag de groep gediscrimineerde en uitgebuite jeugd wil opheffen „tot onze burgerlijke cultuur". Hij dacht er an ders over en vond dat de jongeren zelf maar iets moesten ondernemen om er onderuit te komen. „Als u er in slaagt de jongeren in die richting te stimule ren, dan zult u ze ook hier naar toe trekken", aldus de heer Visser. Als vierde sprak de heer J. van Oos ten, direkteur van de vereniging voor creativiteitsontwikkeling te Amsterdam, een overkoepelende organisatie die 70 instellingen vertegenwoordigt waarvan Artishock er één is. Artishock noemde hü een zeer uitzonderlijke instelling die reeds vele knuppels in vele hoen derhokken gegooid had. Naar zijn me ning hebben deze instellingen niet als eerste taak cultuurbrengend te zijn. maar juist de creativiteit te gebruiken als bougie van het denken; vanuit de kunstzinnige hoek andere activeren en aan de bewustwording mee te werken. Hoe moeilijk dat in de praktijk was kwam in de daarop volgende discussie naar voren. De scholen werden als ba sis voor de creatieve ontwikkeling ge noemd, maar daar schortte het aan in ventiviteit van het personeel. Ben Joosten; „Ze hebben het probleem iedere keer opnieuw, wat moeten we nu weer gaan doen". Hij wist dat er veel materiaal aan de scholen beschik baar werd gesteld, maar hij betwijfelde of het wel gebruikt werd naar behoren en optimaal. Hoe groot de behoefte bij het onderwijzend personeel was aan meer instructie, bleek wel uit overbe zette cursussen voor deze groep, door Artishock georganiseerd. Overigens meende Ben Joosten dat de school en ouderraad de taak hebben het creatieve onderwas te stimuleren, ook al omdat vele ouders tégen zijn omdat zij menen dat het gaat ten koste van de leervakken. Ook de partiële leerplicht kwam ter sprake en de geweldige problemen die deze leerplicht kent; is het niet van de kant van de ouders, dan toch zeker van de kant van de werkgever. De heer C. Visser noemde de partiële leer plicht een lapmiddel, „de leerlingen zijn op die leeftijd veel te blij van school af te zijn", en hij zag meer in een volledige leerplicht tot 18 jaar. Verder kwam men tot de conclusie dat één cultureel centrum voor een ge meente ais Soest zeker niet te prefere ren was en zo kwam men ook tot de allerminst nieuwe constatering dat de gemeente geen cultuurbeleid had. Nadat Ben Joosten zijn mening over creativiteit had gezegd „niet iets op leggen, maar op weg helpen om jezelf te zijn; dat hoeft niet te resulteren in „iets", sloot gespreksleider Dick Stro band de discussie. Hij meende wel te kunnen vaststellen dat het pakket niet voldeed, maar dat er weinig zinnigs viel te zeggen van de behoefte-factor. Op 2 maart 1974 zal er in het gebouw ,De Delta", Havenstraat te Hilversum, een middag worden gehouden van de Aero-Philatelisten Vereniging „De Vlie gende Hollander", in samenwerking met de Filatelisten Vereniging „Hilversum en Omstreken". Deze Vereniging „De Vliegende Hol lander", zal bij voldoende deelname een Afdeling Gooi en Omstreken op richten. Het kan een interessante mid- worden! De aanvang is om 13.30 uur. Er wordt een postzegelbeurs plus kleine tentoonstelling van luchtpost brieven gehouden. Er zal een inlichtin genstand aanwezig zijn. Verder zal de heer H. J. C. van Beek een causerie houden over merkwaardige bijzonder heden, betreffende het postvervoer op de KLM Holland-Indië-Lijn. Een belangrijke veiling van luchtpost brieven en tenslotte een forum onder leiding van de bekende ballonvaarder de heer J. Boesman, die tevens voor zitter is van „De Vliegende Hollander" en de heer H. J. C. van Beek, waar vragen over luchtpost kunnen worden gesteld. Een ieder, die geïnteresseerd is in het verzamenlen van luchtpost, of er meer van wil weten, raden wij aan deze mid- naar het gebouw „De Delta" te gaan. U zult er een interessante mid dag beleven! GA ER UIT MET HET HELE GEZIN EN LEKKER ETEN BIJ HOTEL-CAFÊ-RESTAURANT Soesterbcrgsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 12706 Dinsdag 12 maart a.s., zal in De Open Hof aan de Veenbesstraat, een infor matieavond gehouden worden voor alle politiek-geïnteresseerde vrouwelijke inwoners van Soest. Het is een oriëntatie voor de twee verkiezingen, provin ciale staten en gemeenteraad, die ons de komende weken te wachten staan en bovendien een afsluiting van een politieke scholings-cursus waaraan de afge' lopen maanden 100 dames deelnamen. Op 12 maart houdt de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaf- ten, een inleiding over de verkiezingen in het algemeen. Daarna wordt het fo rum voorgesteld; de daarin zitting ne mende dames zullen verklaren waar om zij zich daadwerkelijk in de politiek stortten. Vervolgens is er een pauze waaronder men gelegenheid heeft zich nader te laten informeren bij in de zaal opgestelde stands van de politieke partijen. Na de pauze volgt het „vragenuurtje" dat duurt tot zolang er vragen te stel len zijn. In het forum hebben zitting mevrouw M. C. P, Walter-Van der Togt, wet houder van openbare werken en lid van het C.D.A.: mevrouw E. Nunes Vaz-Schabracq lid van de CPN, me vrouw T. R. Walma van der Molen-de Vries, ex-raadslid voor D '66; mevrouw A. Thomassen-Holsheimer van de P.P.R.; mevrouw A S. Holleman-Strat- man van de P.v.d.A. en mevrouw mr. E. Korthuis-Elion, raadslid voor de V.V.D. Burgerschapskunde In november j.1. startte een cursus „burgerschapskunde", die georganiseerd werd door een werkgroep „Politieke Scholing" van de Soester Federatie van Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening. Daarin hadden zitting de dames Alting, Schulte, Knol, Middelhoven en v. d. Craats. Aan de cursus namen 110 da mes deel. Vier avonden kregen zij onderricht van gemeentesecretaris de heer H. Borre- man. De werkgroep organiseerde daar na in januari de cursus „politieke scho ling" en die werd en wordt nog ge volgd door 100 dames. Deze groep werd in tweeën gesplitst. Op de eerste bij eenkomst werd een inleiding gehouden over de gewestvorming; daarover spra ken de Soester wethouder mevrouw M. C. P. Walter-van der Togt, de burge meester van Amersfoort dr. M. Troost wijk en gedeputeerde mr. W. R. van der Sluis. Voor de tweede avond werden uitge nodigd mevrouw Walma van der Mo len-de Vries, oud-raadslid; de heer Th. Peet, directeur van de sportstich ting en dr. B. Hofman statenlid. Zij hielden inleidingen over cultuur, sport en volksgezondheid. Dan was er nog een avond over openbaar vervoer en milieu waar toelichtingen werden ge geven door mevrouw A. J. Duisterhof- Fieggen, lid van de gemeenteraad te Zeist, mevrouw W. H. Kuiper-Verkuil, lid van de Stichting Milieu Federatie en door politie-adjudant de heer B. Snijders. Gsteren en vandaag komt ter sprake de wijze van samenstelling van het college van burgemeester en wethou ders en de bejaardenzorg. Inleiders wa ren mevrouw A. J. Duisterhof-Fieggen uit Zeist, het gemeenteraadslid de heer D. Hoekstra uit Soest, de directrice van Nieuw Mariënburg, zuster Fortu- nata, de heer Van de Genuchten, lei der van het Open Bejaardenwerk te Soest en mej. Frankena, leidster van het dienstencentrum te Soesterberg. De avond van 12 maart is de slotavond waarvoor iedereen (óók heren), wordt uitgenodigd. Men begint om 20.00 uur. Kolonfeweg 10 - Soest - Telefoon 02155 - 12327 B.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracht 39 - Amersfoort Telefoon 03490 - 17893 Jan Gorissen succes-vol (met Hasselblad) KING SIZE for maat tot 30x40 cm ha album. Jac. van Lenneplaan 13 Telefoon 02154-7552 Vrijdag 1 maart, zal de maandelijkse kaartavond in de kantine van Sport vereniging Hees, aan de Kooiweg plaatsvinden. Wederom zijn weer fraaie prijzen be schikbaar voor de klaverjas en toep liefhebbers. Aanvang 8 uur. In een t.v. uitzending voor kinderen werd onlangs persiflerend een liedje gezongen en gedanst onder de titel „kakkie-trap". Het was duidelijk, dat de makers van dit lid bij de jeugd een denkproces op gang wilden brengen. Op ludieke wijze werd aldus een da gelijks door vele ondervonden euvel gesignaleerd en wel het trappen in hondenuitwerpselen Hondenbezitters schijnen het hoe lan ger hoe meer een normale zaak te vin den hun trouwe viervoeters overal waar het beest het belieft zijn uitwerpselen te laten deponeren. In straten, gazons, op pleinen, trottoirs en kinderspeel plaatsen: de hond hij poept maar voort. Zelfs het trimparcours bij de Soester Duinen is niet veilig. Minstens 1 x per week pleeg ik daar met vrouw en kin deren te trimmen en het is ronduit er gerlijk te constateren, dat dames- en heren-hondenbezitters uitgerekend dit trimparcours tot openbaar hondentoilet hebben gebombardeerd. Opmerkingen hierover worden eenvou dig weggehoond. Niet onvermeld laat ik, dat gebruikers van de trimbaan ook wel hun hond(je) meenemen en die blazen ook hun partijtje mee. Het lijkt er op, dat de spreekwoorde lijke Nederlandse reinheid waarschijn lijk alleen te vinden is binnen de be sloten muren van de eigen woning en kennelijk houdt ze plotseling op te bestaan zodra men zich op gemeen schappelijk terrein met de hond be vindt. Moet er nu eerst weer een sanc tie komen op deze opzettelijke vormen van vervuiling? Is de Nederlander nog niet zo ver, dat hij op een volwassen manier rekening kan houden met zijn omgeving in de ruimste zin des woordr? W. R. ROS Veenbesstraat 20, Soest. SPELEN OP UW dat kan, met de Piano-mate, een elektronisch instrument bij uw piano, zonder montage te plaatsen in enkele seconden. Apart of in combinatie met piano voor klassiek-kerkorgel of Jazz- sound. Een muzikale belevenis, U kunt hem bij ons bespelen. De prjjs ƒ595, BURG. GROTHESTRAAT 20 TELEFOON 02155 - 12968 47 48 HORIZONTAAL: 1. soort lach; 5. leesteken; 9. verlan gen; 10. bekende motorraces; 12. pu blieke werken (afk.) 13. Europeaan; 14. loco-burgemeester (afk.); 15. deel; 17. wintervoertuig; 18. voorzetsel; 20. in de regel; 22. drijver bij de jacht; 25. land in Europa; 28. iedere; 29. meisjesnaam; 30. meer in Amerika; 31. Aziatisch schiereiland; 33. meisjesnaam; 35. glad, effen; 38. uitheems zoogdier; 41. gebied in Zuid-Arabië; 42. tijdperk; 43. plant; 45. deel v. d. week; 47. benauwd; 50. sierlijk; 51. duur van eb en vloed; 53. bloei wijze; 54. verpakking; 55. ambtshalve (Lat. afk.); 56. Bijbelse naam; 58. titel; 59. pers. vnw.; 60. ondergevel; 61. studeren; 62. projectiel VERTICAAL: 1. gunstig toeval; 2. gebogen been; 3. koude lekkernij; 4. deel .v. e. bloem;5. buitendijkse grond; 6. zangnoot; 7. voor zetsel; 8. strijdperk; 11. deel v. e. trap 12. voornemen; 16. kleur; 17. lang, dun, recht stuk hout; 19. steekwapen; 21. land in Europa; 23. bergplaats; 24. soort grondbewerking; 26. oorsprong; 27. zangnoot; 32. schortje; 34. oosterse titel; 35. plaats in Noordholland; niet dezelfden; 37. schrijf kost en; rookgerei; 39. beschermende laag; 40. vruchtbare; 41. water in Brabant; 44. selenium (afk.); 45. soort hotel; 46. overal; 48. uniek; 49. geen enkele maal; 52. dunne; 55. straat (Fr.); 57, titel; 60. eenh. v. kracht. OPLOSSING ELDERS IN DIT BLAD. AMERSFOORT Grand Theatre, Snouckaertlaan 4, tel 03490-14632. Dagelijks 14.00 en 20.00 uur. Zaterdag 14.00, 18.45 en 21.15 uur. Zondag 14,00, 16.15, 18,45 en 21.15 uur. Vrijdag t.m. maandag „Help, de dokter verzuipd" a.d. Zoraölagmorgen 11.00 uur „Bij de bees ten' af". Donderdag 28 februari Hoofdstad Ope rette met „Die Lustige Witwe". Dinsdag (toneel) „Slippers" (met Wille- ke Alberti). Cinema Amicitia, Stadsrrng 30, tel. 03490-18900. Woensdag alleen 20.00 uur. Zaterdag: 18.45 en 21.15 uur. Zondag: 16.15, 18.45 en 21.15 uur. Overige dagen: 14.00 en 20.00 uur. Donderdag en vrijdag: „La Grande Bouffe", 18 jr. Zaterdag t.m. woensdag „Jesus Christ Superstar". Zaterdag- en woensdagmiddag (14 u.), en zondagmiddag (13.30 uur): „Snoop-, come home" a.1. Vrijdagavond (22.30 uur): „Jimmy Hen- drix" 18 jr. City Theater, Westsingel 7, tel. 03490- 16572. Zaterdag: 14.00, 18.45 en 21.15 uur. Zondag: 14.00, 16.15, 18.45 en 21.15 uur. Overige dagen: 14.00 en 20.00 uur. Alleen donderdag „Live a little, love a little", 14 jr. Van vrijdag tot en met woensdag: .Cleopatra Jones", 14 jr. Zaterdagavond (23.45 uur): „Hapkido", 18 jr. SOESTERBCRGSESTRAAT 44 SOEST-ZUID - TEL. 02155-12045 jp. fcv' P|i: A Een andere manier van sparen, met een leuke spaarwinst na 2, 4'/2 of 6 jaar. De NMB Spaarwinstbiljetten zijn aan toonder en verkrijgbaar aan de kas van elk NMB kantoor. U stort Looptijd Rente U ontvangt 865,33 2 jaar 7/2% ƒ1.000,- ƒ4.326,66 2 jaar TA 5.000,- 699,96 41A jaar 8/4 ƒ1.000,- ƒ3.499,81 4Vz jaar 8% 5.000,- 596,27 6 jaar 9 ƒ1.000,- ƒ2.981,34 6 jaar 9 5.000,- Vraag eens Inlichtingen over deze spaar- mogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK VOOR DE WEEK VAN 28 FEBRUARI T.E.M. 7 MAART 1974 4 RAM 21 maart-20 april Een tegenslag op gevoelsgebied zet u aan het denken. Uw eigen gezonde verstand geeft u de oplossing: u vraagt zich af, of u wel voldoende begrip ge toond heeft. Deze week kunt u dan ook het beste met uzelf te rade gaan. Praat met niemand over wat u bezig houdt en u zult zien, dan zijn de sterren u niet slecht gezind. Nieuwe mogelijk heden doen zich voor en het eind van de week valt mee. STIER 21 apriI-20 mei Dit kan een goede week worden voor u en uw omgeving, als u nu afrekent met een stel kleine ergernissen. Alles, wat u in stilte pleegt op te zouten, kan in deze periode met succes geuit worden. U ondervindt veel bgrip en u komt vlot door uw taken heen. Op ge voelsgebied kunt u evenzeer beter nu eens echt praten en niet in stilte af wachten, ofwel de boel doorduwen met tamtam. TWEELINGEN 21 mei-20 juni Over het algemeen een prettige week. U lost een vervelende kwestie op en bovendien ziet u ineens enkele dingen in een beter licht. U had zigh iets te veel vastgebeten aan uw eigen oordeel, maar een gesprek heeft veel duidelijk gemaakt. Een gevoel van opluchting geeft u uw gewone vrolijkheid terug en uw werk gaat er des te beter door. Ook de omgang met anderen is weer gezelliger. KREEFT 21 juni-20 juli U gaat maar stilletje door met uw gro te plan en juist deze week kan blijken, hoe goed u het voor elkaar heeft. Uw omgeving heeft bewondering voor uw doorzettingsvermogen en het is "moge lijk, dat u een goed aanbod krijgt. Ga daar niet overhaast op in, want er zijn meer kansen. Houd rekening met uw aanleg en karakter om tot een echt succes te komen. Kalmaan met te zwaar voedsel. LEEUW 2] juli-20 augustus Kans op een prettige week. Uw om gang met derden is gezellig en u on dervindt begrip voor uw standpunt. Midden in de week kan een Weeg schaaltype proberen, u dwars te zitten, maar dat gaat niet door. Uw gevoel voor humor redt u uit een gekke situa tie en er is kans op onverwacht bezoek. Wel op tijd rust nemen, want u doet wat veel. Dat schijnt u niet af te le ren. MAAGD 21 augustus-20 september De medewerking en de interesse, die u in een vorige periode heeft ondervon den hebben u sterk gestimuleerd. U bent met een vaart aan de gang ge gaan, en ook deze week moeten er heel wat plannen afgewerkt worden, vindt u! Een Stiertype staat u daarbij ter zijde. Maar reken erop, dat niet alles van een leien dakje gaat. Een blik op de financiën kan u ook duidelijk ma ken, hoe dat komt. Toch moet u door gaan. Een blik op de financiën kan u ook duidelijk maken, hoe dat komt. Toch moet u doorgaan met het verwe zenlijken van uw idealen, vooral ten nutte van derden. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Prettige week. U ondervindt veel be grip en medewerking bij uw nieuwe plannen en het zit erin, dat een vrij wel afgewerkt plan er nu met goed gevolg doorkomt. Ook uw ideeën om trent een verstandiger beheer van de voorhanden zijnde mogelijkheden wor den eerder aanvaard. Van uw kant doet u er wel goed aan, alles kalm door te praten en niet teveel gekkighe den te debiteren. U weet, dat niet iedereen hetzelfde gevoel voor wat grappig is heeft! SCHORPIOEN 21 okt.-20 november En die Schorpioen maar doorhalen! U laat u toch ook niet van de wijs bren gen, en dat zal deze week ook weer een succes opleveren. En dat, terwijl u al eigenlijk van plan was, de be treffende kwestie dan maar te laten lopen. Op artistiek gebied valt er de nodige inspiratie te verwachten. Din gen, waar u stomweg tegenaan keek, blijken ineens grote perspektieven te bieden. Eind van de week iets teveel aanloop, en wat u gezanik pleegt te noemen. Niet kribbig worden. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Drukke week met onverwachte dingen. Men probeert, u een extra taak op te dragen. Dat zou eventueel kunnen, maar dan moet die duidelijk omschre ven worden. Laat u niet uit puur enthouisasme voor 'n karretje spannen, waarop anderen hun vrachtje hebben gelegd. Op financiëel gebied is voor zichtigheid geboden. Overweeg ieder aanbod terdege. Geen gokje of lenin gen. STEENBOK 21 december-20 januari Deze week kon weieens helemaal naar uw zin verlopen. U houdt van een beetje rustig plezier met goede oude vrienden, en dat zit erin. Wel kan zich een ogenblik van spanning voordoen in verbad met een familiekwestie, maar in dit geval kan het verlossende woord van u komen. Het sop is de kool niet waard! Een lichte neiging tot piekeren moet u aan de kant zien te zetten. WATERMAN 21 januari-20 februari Een onverwacht voorval geeft u deze week kans om handelend op te tre den. U kent de achtergrond van de zaak en u kunt alles in het goed spoor brengen. Laat u daarbij niet verleiden tot het doen van bepaalde uitspraken, Spreek alleen met vertrouwde mensen over de kwestie, u weet, hoe snel een opmerking kan rondgaan en verkeerd begrepen worden. Op gevoelsgebied ook een goede kans. Niet overdrijven met sportieveprestaties. VISSEN 21 februari-20 maart Deze week komt u eindelijk een beetje tot kalmte. Niet, dat u zelf zo opge wonden was, maar er viel zoveel te regelen, en er deden zich allerlei nieu we situaties voor. Daar bent u heel goed doorheen gerold, want zoiets ligt u wel en uw oordeel raakt niet gauw van slag. Denk ook eens aan uw part ner - u bent leterlijk en figuurlijk nogal eens afwezig geweest. I ft t

Soester Courant | 1974 | | pagina 15