r Sportstichting en de Kinderboerderij moeten met meer gegevens komen van de Gemeentehof De bouwval bij het Natuurbad i.J Gemeenteraadsvergadering In statuten bibliotheek geen leeftijdsdiscriminatie Eerste Soester Begrafenis-Onderneming I mm/mm Sa ester Courant van donderdag 28 februari 1974 4.70 p.m. 3.p.m. 9,32 p.m. 3.50 p.m. I,p.m. 6.28 p.m. 9,19 p.m. 3,22 p.m. 1.17 p.m. ïtS» in- en ik» :ns >ze lat I 1 I Met grote voortvarendheid heet de gemeenteraad de 32 punten tellende agenda afgewerkt en het duurde alles bü elkaar niet eens zo heel lang. Ver bazingwekkend is het overigens dat iedereen zicht plotseling vastbijt in wat een hamerstuk lijkt te zün. Uitgebreid werd er gepraat over te verlenen ont heffingen van de zoneverordening Hinderwet. Nu heeft dat veel met het milieu te maken en dat is „in", zeker tegen de verkiezingen. Die verkiezingen spelen overigens toch wel een rol; zo kwamen er plots wat nieuwe woordvoerders te voorschijn, in mindere mate mevrouw G. Alting- Ambrosius van de VVD. maar bijzonder sterk dc heren J. Detmar van de VVD en de heer R. van Logtenstein van het CDA. Daar stond tegenover dat de heer M. van Ee van de VVD zijn image behoorlijk geweld aan deed door niets te voelen voor de inrichting van documentatiecentra op de lagere scholen en dat ondanks dat onderwijsdeskundige van de fractie, mevrouw P. Oranje- Entink. hem bezworen had dat niet te doen omdat h\j volkome** ongelijk had. Niet alle zaken haalden de eindstreep; het voorstel de kinderboerderij meer geld te geven werd aangehouden evenals het voorstel een dagverblijf te bou wen bij het natuurbadrestaurant. Dat restaurant bleek nog zo'n tien jaar mee te kunnen terwijl het dagverblijf in 25 jaar afgeschreven zou moeten worden. De heer M. van Ee (VVD) bracht daarvoor de sta-caravan te berde; de helft goedkoper en zeker niet minder luxe. der belangen van de Fakkeldraagsters- Mevrouw G. Alting-Ambrosius (WD) 'veronderstelde t.z.t. problemen in ver band met de timmerwerkplaats aan de Vinken weg. Zij vreesde toestanden als bij het bedrijf Smink aan de Beetzlaan/ Schrikslaan. De heer P. Grift (PAK) hielp haar uit de droom en mevrouw Walter vroeg haar toestemming of zij het eens mocht zijn met de heer Grift. Dat had weer te maken met de voor gaande discussie toen de wethouder op merkte het eens te zijn met een uitla ting van de heer De Groot. Dat nam de heer Joosten niet, die uit de mond van de wethouder zelf wilde horen hoe zij er (met eigen woorden) over dacht. Zo bekrompen dacht mevrouw Alting echter niet. 11. Voorstel tot het aangaan van een, overeenkomst tot pachtbeëindiging met R. P. Hilhorst. Conform besloten. gebruik gegeven terrein, een som stor ten die hoger is dan het aanvankelijke bedrag van 3000 gulden. „Wat had u gehad willen hebben?" vroeg de bur gemeester toen alle financiële experts hun mond hielden. Uiteindelijk kwam het bedrag van 20.000 gulden eruit Het in orde brengen van het terrein, na twee jaar gebruik, zal overigens in overleg gaan met de gemeente. De heer K, Levinga (PAK) wilde naar aanleiding van dit voorstel iets zeggen over de woningbouw in Overhees, maar hij werd verwezen" naar schriftelijke vragen. 20. Voorstel tot het verlengen van de erfpachtsovereenkomst met de Algeme ne Stichting voor Verzorging en Ver pleging van Zwakzinnigen te Utrecht. Conform besloten. 21. Voorstel tot het wijzigen van de begrotingen van de algemene dienst, het grondbedrijf en het gasbedrijf. Conform besloten. 22. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk te sluiten geldlening ten behoeve van de inrichting van het dienstencentrum Honsbergen. Conform besloten. Mevrouw Oranje zag zich hetzelfde lot toebedeeld als de heer Levinga; schrif telijk mag zij informeren hoe de puzzel Dat er wat uitgebreider aandacht be steed werd aan de Artishock-kwestie en aan het betalingsprobleem van een woningkraker, lag voor de hand en dat b. en w. bakzeil zouden moeten halen bij het invoeren van een maximum leeftijd voor een bibliotheek bestuur der ook, maar een geheel niet feno meen was de opmerking die de hear G. Stam (CDA) kreeg te horen, van de burgemeester notabene, toen hij vroeg om meer technische gegevens van de aan te schaffen veegmachine. „Is dat wel uw taak", vroeg de burgemeester, „nu de deskundigen van de gemeente beslist hebben welke machine het moet worden". Het rapport waarom zij dat besloten hadden lag zelfs niet bij de raadstuk- ken en daaruit zou kunnen blijken dat de ambtenaren besturen en de raad mag goedkeuren. Gelukkig kwam er verzet, dwars door alle fracties heen, tegen deze opvatting van het college, Deze avond mocht ook geen gebruik gemaakt worden van de „kapstok" men moest zich strikt aan de agenda houden en dat heeft tot gevolg dat de heer Kt Levinga (PAK schriftelijke vragen moet gaan stellen over de woningbouw in Overhees en mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) over de win kelpuzzel in het gebouw Honsbergen in de wijk Klaarwater. Goede diensten Na goedkeuring van de notulen van de vergadering van 12 en 20 december 1974 en van 17 januari 1974 werden een vijftal ingekomen stukken behan deld. a. Afschrift van de brief van H. A. Kuiters, Plesmanstraat 56 te Soester- berg, aan het bestuur van de Stichting Samenwerking Woningbouwcorporaties, met voorstel te berichten dat binnen kort het groot onderhoud met de be woners zal worden besproken. Conform besloten. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. c. Brieven d.d. 16 en 18 januari j.1. van respectievelijk mevrouw A. J. M. Wils-Neelissen en de heer ir. W. Licht veld, houdende mededeling van ont slagname als leden van de Beheerscom. missie Sr. Josephgebouw in hun kwali teit van bestuursleden van de Soester Kunstenaarsvereniging „Artishock", met voorstel de brieven voor kennisgeving aan te nemen onder de mededeling dat ons college zo spoedig mogelijk voor stellen omtent de vervulling van de ontstane vacatures zal doen. Conform besloten. Mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) bood de goede diensten aan van de culturele commissie om uit de proble men van scheiding beheer en beleid te komen. al ook omdat de sfeer van de verga deringen zo goed was. Hij meende dat het probleem schuil ging in het geringe nandaat het Artishock-bestuur aan haar vertegenwoordigers gaf. De heer B. Joosten (D '66) dacht dat de culturele commissie, waar hij even als mevrouw Korthuis lid van is, een ouderhoud met b. en w. wilde en dat het niet alleen was een aanbieding van goede diensten. Namens het college zei de burgemees ter dat er wel behoefte bestond aan het oplossen van de problemen; in hoe verre daarbij gebruik zou worden ge maakt van de diensten van de culturele commissie zou nog bekeken worden, d. Brief d.d. 23 januari 1974 van de heer H. L. Witte, waarin verzocht wordt de proceskosten van het kort ge ding naar aanleiding van het kraken van een woning aan de Molenstraat, voor rekening van de gemeente te ne men, met voorstel te berichten conform de ter inzage gelegde concept-brief. Conform besloten, met de stem van de heer B. Joosten (D '66) tegen, die zich er niet mee verenigen kon. Volgens de heer Joosten zou er, door het verhalen van de proceskosten bij onvermgoenden, een belemmering ge schapen worden voor het zoeken naar recht Die groep zou zich in de toe komst wel bedenken voor zij een rechtsgeding zou aanspannen. groep te Soest. Conform besloten. 7. Voorstel tot verkoop van grond aan: De Nijverheidsweg aan Sinclair and Valentine (Holland) B.V.. Conform besloten. b. De Gentiaanlaan aan L. P. H. Mo- bers. Conform besloten. De Gentiaanlaan aan M. Zvonar. Conform besloten. Voorstel tot ruiling van grond nabij het Monnikenbos met de Vereni ging „Amsterdamse Lichtbond" te Am sterdam. Conform besloten. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het treffen van voorzieningen aan twee openbare kleuterscholen. Conform besloten. Waarborgen 10. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van; Een agrarisch bedrijf, bestaande uit een veehouderij en een varkensmesterij op/in het perceel Kerkpad Z.Z. 41 te Soest. Conform besloten. b. Een agrarisch bedrijf, bestaande uit een veehouderij en een varkensmesterij op/in het perceel Ferd. Huycklaan 26 te Soest; Conform besloten. c. Een agrarisch bedrijf op/in een per ceel grond aan de Birkstraat 127 te Soest. Conform besloten. d. Een agrarisch bedrijf op een per ceel grond aan de Birkstraat 113 te Soest. Conform besloten. e. Een timmerwerkplaats op een per ceel, gelegen achter de woning Vinken- weg 41 te Soest. Conform besloten. R. van Logtenstein (CDA) De heer R. vyn Logtenstein (CDA), voorzitter van de beheerscommissie, zei het ontslag van dc beide Artishock- vertegenwoordigers te betreuren, voor- B. Joosten (D '66) Hij kreeg steun van de heer A. van Vloten (PAK) die er net zo over dacht. De burgemeester zei dat slechts het vonnis van de rechtbank uitgevoerd werd en verder dat er verzoek van een van de krakers een betalingsregeling getroffen werd. Geen van de raadsle den vroeg waarom de laatste een deel van zijn schuld kwijt gescholden kreeg en de ander niet, die overigens het ge hele bedrag al betaald had. e. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 28 november 1973 tot vast stelling van de gemeenterekening en de bedrijfsrekeningen over 1970 met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 3. Voorstel tot het wijzigen van de bouwverordening van de gemeente Soest. Conform besloten. Mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) viel het tegen dat er nog geen bepalingen omtrent betere isolatie van woningen in de nieuwe verordening waren opge nomen. Volgens wethouder Walter moet dat landelijk geregeld worden en zover was men nog niet. 4. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van het perceel Oude Utrecht se weg 41, Soest Conform besloten. 5. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw G. E. Mütze-le Koy als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Blokkendoos", Soest. Conform besloten. 6. Voorstel tot het verhuren van een perceel grond nabij de Bosstraat te Soest aan de stichting tot behartiging J, Detmar (VVD) De heer J. Detmar (VVD) vroeg wat de waarborgen waren die in de vergun ning opgenomen zouden worden tegen stankoverlast en de heer B. Joosten (D '66) of de uitbreiding van aanvrager a. wel nodig was. „Zolang er nog slo ten verontreinigd worden moet er wat tegen gedaan worden. Wat is beleid in deze", aldus de heer Joosten. De heer M. van Ee (WD) wilde weten welke normen bij het verlenen van vergunningen gehanteerd werden, die van het ministerie of die van de in specteur van volksgezondheid. De heer J. van Poppelen (CDA) vroeg uitleg van de hantering van de Zoneverorde ning Hinderwet (hij werd naar het voorlichtingsblad Op 't Hoogt verwe zen) en verder was de heer Van Pop- pelen het niet eens met de heer Joos ten over de bevuiling van de sloten („wat de een vuil vindt, vindt de an der schoon") en bovendien was er vol doende toezicht van het waterschap. De heer M. de Groot (BR) was er eens met he heer Van Poppelen en sprak van een storm in een glas water, daarmee doelend op de vieze sloten. Wethouder mevrouw Walter antwoord de dat Soest de zware waarborgen van de inspecteur van volksgezondheid han teerde. Overigens was de kwestie van de waarborgen ter sprake geweest in diverse commissies, maar men was er nog niet uitgekomen. Er bleken inder daad wat moeilijkheden te zijn. Volgens de her Van Poppelen ging het steeds om de boerderijen rond Kerkpad en Lange Brinkweg. Die zaten er vol komen terecht en de aanvragen om uitbreiding waren dat ook. Verandering van bestemmingsplan zou de oplossing geven, maar hij was ervan overtugid dat dan ook dan weer protesten zou den komen en van dezelfden die nu bezwaren maakten. Op de herhaalde vraag van de heer Detmar, wat er tegen stankoverlast ge daan werd, antwoordde mevrouw Wal ter dat zij het maar een belachelijke zaak vond dat iedereen zo nodig buiten moest wonen en als dat eenmaal ge beurt was, dat zij dan protesteerden als er iets geroken werd; „oei wat stinkt het hier". Laat ze dan in de stad blij ven, was haar advies, dat haar een applausje van de tribune opleverde. De heer J. Detmar (VVD) wilde weten waarom juist nu de pacht beëindigd werd; „hebben We de grond (aan de Molenweg) nu nodig", vroeg hij, kenne lijk met het oog op de-weg-over-de- Eng. Dat bleek niet het geval te zijn, want de pacht liep door, zij het nu van jaar tot jaar, zodat men er over beschikken kon als men dat wenste. De heer M. de Groot (BR) vond dat men er juist aan deed deze kans aan te grijpen, nu de pachter bereid gevonden was de oude pachtovereenkomst te be ëindigen. Status oblect 12. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Conform besloten. De lening, groot 752.000 gulden, zal gebruikt worden voor de aankoop van een vijftal panden aan de Torenstraat en voor de aankoop van de Hervormde begaafplaats aan de Veldweg. De heer K. Levinga (PAK) was tegen de aankoop van de panden aan de Torenstraat. Hij noemde het een status- object. De heer M. de Groot (BR) was indertijd ook tegen geweest, maar wil de zich nu niet opnieuw verzetten te gen een indertijd demochatisch geno men besluit. Daarvoor kreeg hij een schouderklopje van de heer J. van Poppelen (CDA) die deze rechtschapen heid prees. De heer Van Poppelen wil de wel weten wanneer de plannen ge realiseerd zouden worden en dat zou pas kunnen na dit jaar omdat de pan den tot 1975 in gebruik gegeven waren. 13. Voorstel tot het verpachten van enige percelen grond. Conform besloten. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een voetpad langs een gedeelte van de Plasweg. Conform besloten. Op verzoek van mevrouw P. Oranje- Entink (VVD) zal een lijstje opgesteld worden van nog te verbeteren stukken; „hoewel", zei wethouder Walter, „lang riiet iedereen gelukkig is dat zijn zand- padje betegeld wordt". Geen discriminatie 15. Voorstel tot het wijzigen van de statuten van de „Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek". Conform besloten, met dien verstande dat de leeftijd van 70 jaar niet de maximum leeftijd zal zijn om bestuurs lid te kunnen zijn. De heer B. Joosten (D '66) was daar tegen evenals tegen het voorstel om een lid van het college een zetel te geven in het dagelijks bestuur. „Het stichtingsbestuur moet zich onafhanke lijk kunnen bewegen", vond hij, daar aan vastknopend dat hij niet tevreden was over het subsidiebeleid, „het ene jaar 35.000 gulden voor aankoop van boeken, nu maar 20.000 gulden". Mevrouw Oranje (VVD) en de heren Verheus en Logtenstein (CDA) en De Groot (BR) wilden niets weten van de leeftijdsdiscriminatie. De burgemeester verklaarde dat de leeftijdsbepaling opgenomen was „uit eerbied voor bejaarden". Hoe ouder, hoe moeilijker te zeggen ,,'t is mooi geweest nu" en wat dc zetel in het da gelijks bestuur betrof, meende zij dat het bijzonder belangrijk was dat het gemeentebestuur was vertegenwoordigd in het stichtingsbestuur „waar zoveel gemeenschapsgeld omgaat". 16. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting voor Katho liek Onderwijs te Soest voor het aan schaffen van bordstellingen en een piersnijmachine ten behoeve van de St. Willibrordusschool. Conform besloten. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van enig meubilair ten behoeve van de openbare kleuterschool „Kleuterwe reld" te Soesterberg. Conform besloten. 18. Voorstel tot het doen veilen van de woning Kampweg 94 te Soesterberg. Conform besloten, zij het dat er een openbare inschrijving voor zal plaats vinden. B(j opbod 19. Voorstel tot het in gebruik geven van een perceel grond aan de Konings weg aan Almere N.V. te Bunschoten. Conform besloten. Op verzoek van de financiële commis sie zal Almere, als waarborg voor het in oude staat terugbrengen van het in Het voorstel werd, zoals gezegd, aange houden. 25. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van de 2e rijbaan langs een gedeelte van de Koningsweg. Conform besloten, 26. Voorstel tot wijziging van het Al gemeen Ambtenarenreglement. Conform besloten. 27. Voorstel tot wijziging van de Ver plaatsingskostenverordening. Conform besloten. 28. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de invoering van een functiewaarderingssysteem ten be hoeve van het gemeentepersoneel. Conform besloten. De heer M. van Ee (WD) stelde vra gen over het te verwachten resultaat, maar volgens de burgemeester zouden die niet spectaculair zijn; er zouden t.z.t. reorganisaties uit kunnen voort vloeien. Een soort verslag werd de raadsleden evenwel in het vooruitzicht gesteld. 29. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan een aantal wegen in diverse complexen van het grondbe drijf. Conform besloten. was". Ook dacht hij dat er gevaar be stond dat in de toekomst dit dagver blijf weer te klein zou zijn. De heer M. van Ee (WD) was het met de heer Van Poppelen eens en noemde dat wat er voor de 52.000 gulden ge bouwd zou worden, bitter weinig. Hij wees op de slechte staat van onder meer de ruimte waarin de toiletten waren, breuken en scheuren in plafond en vloeren en hij vroeg of er met de pachter gesproken was over kosten die via de pacht terug zouden moeten ko men. Ook de heer C. Verheus (CDA) was het daarmee eens; waren de financiële consequenties wel besproken? De heer K. Levinga (PAK), lid van de Sportstichting, meende dat de huur wel in orde kwam en hij wees erop dat het niet alleen om een dagverblijf ging, maar om een ruimte met kantoor en ook slaapkamer. Wethouder K. de Haan ging terug In de geschiedenis en zei dat er ook vroe ger een dagverblijf aan het restaurant verbonden geweest was. Pachter zowel als onderpachter hadden nu gevraagd om een verblijfsruimte en met hen was duidelijk besproken dat iedere toevoe ging aan het gebouw, terug moest ko men via huur en'of pacht. Het alter natief was, niets doen, en hopen op een andere pachter. Het stichtingsbestuur Een „bouwval" werd het restaurant van het natuurbad in de gemeenteraadsver gadering genoemd, toen er een. krediet gevraagd werd om er een dagverblijf bij te bouwen. Dat krediet werd niet gegeven ook al omdat het symmetrische gebouw „afschuwelijk" aangetast zou worden. Men had het over een „afzichtelijke toe stand", als dat dagverblijf er tegenaan gebouwd werd. De voorgrond van de foto toont de ruimte waar het dagverblijf gepland is. winkelbezetting Honsbergen in elkaar steekt. Kinderboerderij 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de de alarmering van de brandweer Soester berg. Conform besloten. 24. Voorstel tot het garanderen van een aanvullende lening, te sluiten door de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel", waaraan gekoppeld verhoging van het subidie. Het voorstel werd aangehouden. De raad was het er niet mee eens dat zij mede-schuldig zou zijn aan het duurder worden van de kinderboer derij. Dat hield het opvragen van een nadere specificatie van de meer-kosten in en dat had tot gevolg dat de burge meester met het voorstel kwam er in een volgende raadsvergadering nog maar eens op terug te komen. De heer M. de Groot (BR) wilde daar aan toegevoegd zien a. hoeveel maakt de voorziening voor de geconstateerde drassigheid van het terrein op de to taal kosten uit; b. hoe hoog is het ho norarium van de architect. H\j had een bezoek gebracht aan de kinderboerderij, was daar vriendelijk ontvangen, maar had wel geconstateerd dat er meer sprake was van een cul tureel kindercentrum. Er waren daar weinig dieren, die goed verzorgd wer den, maar waarvan de huisvesting ronduit slecht was. Er ontbrak een op slagplaats voor het voedsel van de beesten. De afrastering van het terrein was zeer provisorisch en zeer onvol doende. Hij kon zich dat overigens wel indenken omdat er rondom veel acti viteiten waren voor het plan Overhees. Hü voorspelde wel dat er in de toe komst nog een belangrijk bedrag nodig zou zijn voor die afrastering, zoals hü ook met stelligheid beweerde dat er nog veel geld nodig zou zyn om de boerderü draaiende te houden. „Als Overhees gereed is, wordt het pompen of verzuipen". Uiteraard nam de heer De Groot het niet dat de raad en ook hij zelf per soonlijk, zoals in perspublicaties naar voren kwam, de oorzaak was van de hogere kosten. Hij zei het te betreuren dat de raad hem indertijd in zijn eerste bezwaren niet gevolgd had; dan was de bouw niet gestart of wel het colle ge of de stichting was hoofdelijk aan sprakelijk geweest voor de gemaakte kosten. „Dat zou dan een goede straf geweest zijn", aldus de heer De Groot. Hij vroeg voor hem uit te zoeken of er in 1972 al toestemming gegeven was voor de bouw, buiten de raad om. Hij besloot met het project geld verslin dend te noemen, dat op die manier aan populariteit zou verliezen. De heer J. van Poppelen (CDA) infor meerde of het college op de hoogte was dat overschrijding van het bud get zou plaatsvinden, of dat de stich ting zonder meer maar doorgegaan was. De heer K. Levinga (PAK had ge» constateerd dat er geen entree ge vraagd werd van de bezoekende kin deren, maar dat van de ouders ver wacht werd dat er een donatie gegeven werd; 30 gulden per jaar of 3 gulden per maand). Technisch 30. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanschaf van een veegmachine. Conform besloten, nadat de heer G. Stam (CDA) na enig tegenstreven van de kant van het college, de toezegging gekregen had, dat hij technische ge gevens en offertes, ter inzage zou krij gen. Het werd hem min of meer kwalijk ge nomen dat hü daar naar vroeg; „Ik vraag me af of dat nou de taak van de raad is", zei de burgemeester. Zij veronderstelde genoeg deskundigheid bü haar ambtenaren. Wethouder Walter meende dat nadat de commissie openbare werken er hun fiat aan gegeven had, de andere raads leden er zich maar bij neer moesten leggen. G. Stam (CDA) Dat de heer Stam niet in de commissie openbare werken zat en er tóch be langstelling voor had, werd absurd gevonden. De heer Stam kreeg steun van de heer De Groot en van mevrouw Korthuis en de heer Blaauw. Zij meenden dat een raadslid daar recht op had en dat men blij mocht zijn dat er nu eens een specialist in de raad zat. De heer P. Grift (PAK) had minder problemen; hij had de proefmachine zien werken en nog nooit waren de straten zo schoon geweest. Sta-caravan? 31. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbouwen van een verblijfsruimte bij het restau rant van het Soester Natuurbad. Het voorstel werd aangehouden. De fracties waren niet gelukkig met het idee een dagverblüf bü het restau rant te plaatsen. „Gaat de schoonheids commissie er mee accoord?", vroeg de heer A. van Vloten (PAK) die sprak van e>en afschuwelü'ke aantasting van het „symetrische restaurant". De heer J. van Poppelen informeerde naar de achtergronden van het gewij zigde beleid; „vroeger sprak men steeds van afstoten omdat het niet exploitabel had gekozen voor de bouw van het dagverblijf. Wat de breuk aan een foute constructie van het terras. Dat zou overigens hersteld worden uit de normale onderhoudskosten. Nadat de heer G. Oldenboom (CDA) als lid van het stichtingsbestuur ver klaard had dat de stichting koos voor de minst kwade oplossing; de heer W. Blaauw (WD) zijn verwondering had uitgesproken over het plan de woning in 25 jaar af te schrijven, en dat ge koppeld aan een vier jarige pachtover eenkomst; de heer J. Detmar (VVD) het restaurant een bouwval genoemd had, dat nog hooguit 10 jaar mee zou kun nen; voerde de heer M. van Ee de sta caravan. ten tonele, „de helft goedkoper en niet minder luxe". Hij kreeg de heer Verheus (CDA) mee, waarop de heer P. Storimans (CDA) het voorstel deed de zaak eerst maar eens aan te kijken. Dat deed wethouder De Haan na nog wel gewezen te hebben op het precedent sta-caravan, zo die er al neergezet mocht worden. 32. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het inrichten van een documentatiecentrum in diverse openbare en bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs. Conform besloten, nadat de heer M. van Ee (WD) tot groot verdriet van zijn fractiegenote, mevrouw Oranje, een vraagteken gezet had bij de nood zaak. Hij wilde de kinderen allemaal maar steeds naar de bibliotheek stu ren. Ook de deskundige toelichting van raadslid-schoolmeester D. Hoekstra (CDA) bracht hem niet tot andere ge dachten, maar hij stond alleen. M. van Ee (VVD) v.h. H VS. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Joh. Poststraat 53 - Soestdijk Telefoon 12731, b.g.g. 12455

Soester Courant | 1974 | | pagina 5