Kamerconcert in Artishock i CENTRAMARKT ZOETELIEF SCHOUDERKARBONADE ƒ6,50 ^aison Termonde Wit-Gele Kruis Soest leende Stichting Gezondheidsbevordering 120.000 gulden Adoptiegroep Soest van Aninesty International begon haar werk VRIJDAGAVOND VOORDEEL 1 KILO SOESTERBERG Hulpdienst Soesterberg gestart Wereldwinkel opent morgen in Artishock Frans Bosman BA Collecte Leger des Heils Maand-vergaderin» Soester Vogelvrienden ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Hervormde wijkgemeente ,.De Open Hof" Frans Bosman B.V. „Worden er nog profetieën vervuld?" 25 jaar dames- en tienermode Raad van Kerken te Soest Wereldgebedsdag vrijdag 1 maart Zaterdagmiddagconcert in de Domkerk „^outique deó 5"leuró 1 bos narcissen PREDIKBEURTEN B.K. Kerkdiensten BEZOEKUREN ZIEKENHI1ZEN MEDISCHE DIENST Maatschappelijk Werk Soest-er Courant van donderdag 28 februari 1974 In de door vier leden en het voltallige bestuur van de afdeling Soest van het Wit-Gele Kruis bezochte vergadering is het besluit genomen 120.000 gulden te lenen aan de Stichting Gezondheidsbevordering Soest. De looptijd van de lening is tien jaar en de rente 7 Het geld is afkomstig van de verkoop van het oude wükgebouw aan de Molenstraat. A.s. zondag 3 maart, aanvang 15.00 uur, zal in de tentoonstellingszaal van het Artishockgebouw aan de Steenhoff- straat een kamerconcert gegeven wor den door het Reicha Kwintet uit Utrecht. Zij zullen werken uitvoeren Tielman Susato (Nederlandse dansen uit de 16e eeuw); van Franz Danzi, Jurriaan Andriessen, Paul Hindemith en Jacques Ibert. Het kwintet bestaat uit Frank Adri aans, fluit; Jan Jimkes, hobo; Willem van de Laar. klarinet; Joop Oudhof, hoorn en Jan Berend Kan, fagot. Het Reicha Kwintet Utrecht, opgericht in mei 1969, is genoemd naar de Tsje- chrische componist Anton Reicha (1770- 1836), die algemeen beschouwd wordt als de componist, die als eerste kwin tetten schreef voor fluit, hobo, klarinet, hoorn en fagot. Het kwintet trad met veel succes op in verschillende plaatsen in Nederland en maakte in juni 1970 een kort toernee naar Tsjecho-Slowa- kije, waar werd opgetreden in Praag, Kladnö en Slany. Met grote toewijding en veel enthou siasme is inmiddels de Adoptiegroep Soest en Amnesty International haar werk begonnen. De eerste vergadering werd op 20 fe bruari jongstleden ten huize van de heer H. Jansen, Colenso 21, Soest - kontaktadrer voor deze groep - gehou den. Gedurende de beginperiode zal de groep zich, onder leiding, nader in het adoptiewerk verdiepen, waarna bin nenkort geheel zelfstandig gewerkt zal worden. Een adoptiegroep is een groep mensen die zich het lot aantrekt van drie gevangenen, die om politieke of godsdienstige overtuiging opgesloten zitten. Men spreekt ook wel van „ge wetensgevangenen". Ook bekommert men zich om hun familie. Alleen ge vangenen die geen geweld gebruikt of gepropageerd hebben worden door Am nesty geadopteerd. Om het onpartijdig karakter van Amnesty tot uitdrukking te brengen, worden de gevangenen ge kozen uit: een communistisch land, een westers land en een land in de derde wereld. Het is de taak van de groep: te werken voor bevrijding van de ge- adopsteerde gevangenen, een betere be handeling voor de gevangenen te be werkstellingen en de gezinnen van de gevangenen eventueel financieel te steunen. Wat doet een Adoptiegroep? Wanneer een aantal mensen tot oprich ting van de adoptiegroep hebben beslo ten, ontvangt de groep van het hoofd kantoor van Amnestie uit Londen de gegevens over de gevangenen toege- gestuurd. Met de beschikbare informa tie moet de groep aan het werk gaan. De volgende werkzaamheden zijn voor al van belang: het schrijven van brieven, brief kaarten e.d. naar de autoriteiten, bij voorbeeld de President, Minister van Justitie, gevangenisdirecteur en de des betreffende ambassade in het eigen land. het schrijven van brieven naar or ganisaties en personen die eventueel nadere informatie over de gevangenen kunnen geven of hulp kunnen verlenen bij het doorsturen van brieven ei geld aan de gevangenen en hun fami lieleden. het op de voet volgen van de situa- tie in het desbesteffende land. het benaderen van publiciteitsmedia en organisaties om zodoende de toe stand van de politieke gevangenen in de openbaarheid te brengen, in bepaal de gevallen. Dit zijn de voornaamste activiteiten die een groep behoort te ontplooien. Uiter aard zijn er nog vele andere werk zaamheden mogelijk. Dit wordt echter aan de creativiteit van de groep over gelaten. Belangstellenden voor dit werk kunnen zich alsnog opgeven voor dit werk bij bovengenoemd adres. Het telefoonnum mer is 10928. Alle informaties over het Amnesty- werk worden verstrekt door het secre tariaat: Wiardi Beckmanstraat 320, Soest, tel. 17001. Alleen vrijdagavond van 7 tot 9 uur NIEUWERHOEKPLEIN 4 - SOESTERBERGSESTRAAT 4 Na enkele maanden van organisatori sche voorbereiding tijdens de deze week gehouden vergadering van de Stichting Hulpdienst het werk van de hulpdienst definitief gestart. Een kleine groep dames en heren in Soesterberg heeft zich bereid verklaard eerste(buren)hulp te verlenen bij ziekte, ongeval of andere calamiteiten, wan neer beroepsmatige hulp (nog) niet aanwezig zou zijn. Wordt langduriger hulp noodzakelijk, dan dient een maatschappelijke werk ster, de Gemeentelijke Dienst voor So ciale Zaken of de Kruisvereniging te worden ingeschakeld. Dit pakket van huishoudelijke hulp, zowel aan gezinnen als aan alleen staanden, zal - naar verwacht wordt - de voornaamste plaats innemen. Ook kinderoppas en het doen van boodschappen kunnen daartoe gerekend worden. Alleen in zeer bijzondere gevallen kan verder van autovervoer sprake zijn Voor het verhelpen van kleine, tech nische mankementen in huis of tuin is tenslotte een handvaardige kracht be schikbaar. Voor wie deze hulp? In principe is die hulp bestemd voor iedereen die plotseling onthand zit. Vaak echter zal een familielid, een naaste buur of voor bejaarden bijvoor beeld de maatschappelijk werkster kunnen inspringen. Uiteraard doet men in dergelijke gevallen geen beroep op de hulpdienst. Hoe de hulpdienst te bereiken? Het is mogelijk om elke werkdag, van 8.00 - 10.00 uur, een van de volgende telefoonnummers in volgorde van aan duiding te bellen: 1789, 1768, 1777, 1636, 1280; dit in afwachting van een even tueel centraal telefoonnummer. In noodsituaties kan men vanzelfsprekend ook buiten de aangegeven uren probe ren de hulpdienst te bereiken via èèn van de aangegeven telefoonnummers. Nadat men telefonisch contact heeft gekregen deelt men mede welke hulp gewenst wordt. Is het verzoek voor in williging vatbaar, dan komt zo spoe dig mogelijk een van de mede- werk(st)ers van de Hulpdienst Soester berg naar de persoon in kwestie toe. De Hulpdienst verplicht zich nadruk kelijk tot geheimhouding. Zijn er kosten aan verbonden? Het principe is, dat iemand die niets kan betalen gratis geholpen kan wor den. Wie wel 'ets geven kan, gelieve dat met de hulpverlen(st)er te bespre ken Gedacht wordt dan aan een klei ne vergoeding ter bestrijding van de noodzakelijke utigaven van de Hulp dienst. De vergoeding is naar draagkracht en schommelt rond een bedrag van 1,25 of 1.50 per verrichting of per uur. De dienst heeft verder een rekening bij de Rabobank in Soesterberg (no. 3852 32.861). Dit nummer wordt speciaal vermeld voor hen, die zelf de tijd mis sen om hulp te verlenen, doch sympa thie hebben voor het werk van de hulpdienst, dat belangloos door de me- dewerk(st)ers wordt verricht. In het Artishock-gebouw, Steenhoff- straat 46, beneden in de hal, is een verkooppunt van de Wereldwinkel in gericht dat in het vervolg elke vrijdag, 's middags van 14.00 tot 16.00 uur, en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur, opend zal zijn. Hier zullen producten uit de derde we reld en ook de vele publikaties over talrijke onderwerpen betreffende deze landen worden verkocht. Uiteraad blijft de verkoop op donder dagmorgen op de Soester markt ge- handhaafd. Bij de marktkraam worden tevens kunstnijverheidsproducten uit de derde wereld verkocht. ELECTROTECHNISCH BUREAU Wasautomaten, drogers. ^Wasautomaten, koelkasten enz 0,a.: Miele, .Siemens," Zanussi. Bos.ch en Candy Verkoop: So.ëSterbérgsestra'at 2Óa Telefoon 17253 Serviceplaats- Birkstraat 48 'Telefoon ,13367-18978' Het Leger des Heils (Stichter: William Booth) houdt van maandag 25 februari t.m. 9 maart 1974 zijn Nationale Geld inzameling. De opbrengst is bestemd voor de voortzetting en uitbreiding van zijn veel-omvattende arbeid op maat schappelijk en geestelijk gebied. Juist ookin deze tijd raken er veel mensen in grote moeilijkheden. Zij zien het niet meer zitten. Problemen zijn er te over. Een goed-werkende, efficiënte organisatie als het Leger des Heils is bijvoorbeeld op het gebied van de kin derbescherming als op het terrein van de reclassering met vakbekwame men sen bezig aan bestaande nood het hoofd te bieden. Een bonte rij van taken in zijn werkpakket zoals thuislozenzorg, opvang van de jeugd, bejaardenverzor ging, verpleging van langdurige zieken, begeleiding van hulpzoekenden vraagt de volledige aandacht van het Leger des Heils. In zijn honderd en vijf korp sen door het gejiele land wordt even eens belangrijk werk op geestelijk en maatschappelijk gebied verricht. In de Kweekschool voor Heilsofficieren te Amstelveen wordt het kader, dat in dienstbetoon aan de ander de leiding geeft, de noodzakelijke opleiding gege ven. Het Leger des Heils is een leger dat de vrede dient. Het voornaamste wa pen van dat leger is de liefde. Dat L.eger heeft om zijn taak te kunnen volvoeren de hulp van de hele Neder landse bevolking nodig. Churchill zei eens „Waar je narigheid tegenkomt, daar vind je het Leger om te helpen!" Deze staatsman kan het goed bedoeld hebben, maar zeker is, dat het Leger nergers zou zijn zonder de hulp van hen, die het met hun geld steunen. Het Leger des Heils doet een beroep op u! Indien u de collectant miste, kunt u gireren op: postgirorekening 356454, t.n.v. het Leger des Heils te Baarn, de Wetstraat 7. O C De gebruikelijke maandelijkse bijeen komst van de vereniging De Soester Vogelvrienden wordt gehouden a.s. maandagavond, aanvang 8 uur, in res taurant „De Kleine Witte" aan de Mid delwijkstraat, hoek Molenstraat. In verband met het bedanken, op dok tersadvies, van de tweede penning meester de heer H Kooy, zal er een bestuursverkiezing plaatsvinden. En verder is er een lezing door de heer Warn-aar met dia's over de bevolking van de volière en over de volière zelf De afdeling is lid van de Stichting en steunt op deze manier zichzelf. Dit heeft één consequentie, n.1. dat de af deling als lid van de Stichting garant staat voor circa 1/3 van haar eigen lening. Ook dat leverde in de vergade ring geen problemen op. Tot slot werd gesproken over het af stoten van enige in Den Dolder en Huis ter Heide wonende leden aan het Groene Kruis te Zeist en het aantrek ken van in Soesterberg wonende leden van het Groene Kruis Zeist. Een en ander heeft te maken met het verkrij gen van gemeentelijke subsidie. Dat Soest leden in de beide bovengenoemde plaatsen -heeft was het gevolg van het vroeger ingenomen standpunt, dat pa rochie-grenzen het territorium bepaal de waarbinnen een afdeling van het Wit-Gele Kruis mocht opereren. In principe had de vergadering er geen bezwaar tegen in de toekomst de ge meentegrenzen aan te houden; er zal echter nog overleg gepleegd worden met de afdeling Soesterberg, voordat men met het Groene-Kruis te Zeist of ficieel contact opneemt. De Hervormde wijkgemeente „De Open Hof" organiseert op donderdag 7 maart, aanvang 20 uur, een ontmoe- tingsavorïd in het wijkgebouw aan de Veernbesstraat hoek Dalweg. De bedoeling van de avond is de band tussen de gemeenteleden te verstevi gen, waarbij vooral gedacht wordt aan de vele nieuwe bewoners, die zich de laatste maanden in de wijk gevestigd hebben. Voor hen wordt ook een bij zondere interessante lezing gehouden door de heer E. Heupers, die zal ver tegen over oud-Soest. Voor de pauze zal dominee Jac. Smiit inllichtingen verstrekken over het werk in deze wijkgemeente. Voor een baby sit kan men zich wenden tot mevrouw Klees, Valeriaanstraat 83, telefoon 17804. Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367-18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrijkosten Morgen, vrijdag 1 maart, zal dominee J. A. Viisser van de Europese Chris telijke Zending, in het gebouw Credo aan de Julianalaan, komen spreken over het onderwerp: „Worden er nog profetieën vervuld?" Het is een ver volg op zijn lezing van november 1973 en er zal nu vooral aandacht besteed worden aan „Openbaringen 13". Er is gelegenheid voor het stellen van vra gen. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. BURG. GROTHESTRAAT 36 ROMÉ BLOUSES Op deze dag bidden in meer dan 150 landen Christenen om vrede. Verschei denheid van mensen en verschillen in taal tellen niet mee. Allen belijden schuld voor God en vragen om kracht en inzicht om verantwoordelijkheid te aanvaarden. Hierbij gebruiken ze al len dezelfde liturgie, die dit jaar opge steld is door vrouwen in Japan. Thema van de gebeden is: „Maak ons vredestichters". In Soest komt men sa men om: 10.30 uur in Braamhage, Insp. Schreu- derlaan 2; 15.30 uur in Groot-Engen- daal, Dalweg 42; 19 uur in Molenschot, Alb. Cuyplaan 101; 20 uur in De Open Hof Veenbesstraat/hoek Dalweg; 20 utu rn de Perus en Pauluskerk, Kerkplein 20 uur in Zonnegloren, Soesterbergse- straat 125. De samenkomsten duren ongeveer een uur, liturgieën zijn daar verkrijgbaar. A.s. zaterdag 2 maart, om 15.00 uur, geeft de Domcantorij, onder leiding van Maarten Kooy, in de Domkerk, Nieuwe Gracht 94 te Utrecht, een uit voering van de cantate 22 „Jesus nahm zu sich die Zwölfe" van J. S. Bach en het motet „Leidensverkündi- gung und Heildng eines Blinden1" van Siegfried Reda. De toegang is vrij. Steenhoff straat 1-3 - Soest Telefoon 02155- 12455 VRIJDAG EN ZATERDAG ZONDAG HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. P. Kloek. Emmakerk. Regentesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma. 19 uur ds. P. Kloek. „De Open Hor', Dalweg/hoek Veenbesstraat. 10 uur gezamenlijke dienst met gere formeerden, ds. Jac. Smit., m.m.v. Wilhelminakoor Vrijdag 1 maart, 20 uur, gebedsuur (wereldgebedsdag). Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit, Zonnegloren Vrijdag 1 maart. ds. J. E. Drost, Baarn. Vrijdag 1 maart, 20 uur, Open^ Hof en 20 uur, Zonnegloren, gebedsdag (wereld gebedsdag). In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor Eredienst en pastoraat Jeugdkerken 10 uur Eliheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uui De Savorin Lohmanschool Driehoeksweg. 10 uur Da CostaschooL Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk 10 uur Gr. van Prinstererschool. Inter kerkelijk. 10.30 uur Oe Open Hof Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk. Julianalaan. 10 uur ds. G. Rang. 17 uur dr. J. C. Gilhuis, Soest. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenhesstraat. 10 uur gezamenlijke dienst met her vormden, ds. Jac. Smit. 17 uur ds. M. Wilschut. VVilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur ds. M. Wilschut. 17 uur ds. G. Rang. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.4 uur ds. R. Zijlstra. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 15 uur ds. Roos, Harderwijk. H.A. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 en 14.30 uur ds. J. van Haaren. H.A. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. Zondag 10.30 uur, zendingsgebedsdienst. Woensdag 6 maart, 20 uur, Hr. Van Dam. Schaapskool. KI. Engendaalweg 52. Zondag 16 uur, Gospelgroup „Norh" (USA). Babycrèche en kinderdienst. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 uur drs. L. Prinsen, Munnekezijl. 17 uur dr. J. Rinzèma, Soest. Hervormde kerk. 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. 10 uur jeugdkapei. 19 uur zondagavondgebed. STERRENBERG 10.30 uur D. C. Bleijerveld, Zeist Parochie Soest. Kerkplein, teL 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk. Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tol en mei vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat. tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 en 11.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof. Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. Zaterdag 19 uur avondmis. St. Caroluskerk. Soesterberg, Zondag 9.30 uur hoogmis en 11.30 uur mei zang. Zaterdag 19 uur avondmis. BIJSTANDSWET. Wat is het ver schil tussen het hoofd van een onvol ledig gezin en een alleenstaande met zelfstandige huishouding? Dit naar aan leiding van het verschil in bedragen, die volgens de bijstandswet worden uitgekeerd. Antwoord: Een voUedig gezin bestaat uit een echtpaar al of niet met inwo nende kinderen. Een onvolledig gezin bestaat uit een der echtgenoten met één of meer inwonende kinderen, mees tal minderjarigen. Een alleenstaande met zelfstandige huishouding behoeft geen nadere toelichting. Als, zoals in uw verdëre brief schreef, beiden al leenwonend zijn, is dat wellicht door dat andere gezinsleden tijdelijk afwezig zijn wegens verpleging of andere re denen. Mocht de situatie, die u op het oog heeft, hiermee niet overeenstem men, dan kunnen wij niet eerder oor- delers dan nadat wij meer informatie ontvangen hebben van u. TIN. r Wij zijn in het bezit van een tinnen theepot en een melkkannetje. Onderop staat de naam J. N. Daalde- rop en Zn., verder; 1544'/- en 3/4. Op de theepot staat 1544 '/z en 2'/z. Graag zouden wij willen weten hoe oud dit is. Wij bezitten het al 40 jaar en hebben het oud gekregen. Antwoord: Ter beantwoording van uw vraag hebben wij' ons gewend tot de fabrikant J. N. Daalderop Zn. N.V., Binnen hoek 34, Tiel, tel. 03440-5244 Men deelde ons mee, dat dergelijke voorwerpen met die nummers circa 50- jaar geleden door hen werden ge maakt. Indien u nadere informaties aangaande het een en ander wenst, kunt u zich wenden tot bovenstaand adres. HOOGSTE TEMPERATUUR, In verband met een weddenschap zou ik graag van u willen weten wat de hoog ste temperatuur is, ooit in Nederland gemeten. Antwoord: De hoogste temperatuur die ooit is geregistreerd op een der meteo- roligische waarnemingsplaatsen in Ne derland, bedraagt 38,6 graden C. Deze temperatuur kwam voor te Wansveld en wel op 23 augustus 1944. Munten. Is het juist dat kwartjes en dubbeltjes van het jaar 1948 met het beeld van koningin Wilhelmina naar links, de waarde zouden hebben van een gouden tientje? Antwoord: Uw vraag slaat terug op een gerucht dat wij al jaren geleden meermalen hebben gehoord. De oor sprong daarvan hebben wij echter niet kunnen achterhalen. De kwartjes dubbeltjes van 1948 hebben allen de beeltenis van Koningin Wilhelmina naar links, evenals de stuivers en cen ten van dat jaar. Al deze waarden zijn in grote aantallen geslagen en zelfs nu nog in omloop, zodat zij (behalve mis schien een volstrekt stempelnieuw exemplaar) geen van allen een hogere waarde hebben dan de nominale. VINGERAFDRUKKEN. Welke che mische stof wordt gebruikt om vinger afdrukken op papier en plastic aan het licht te brengen? Antwoord: In de eerste plaats moeten wij ons goed realiseren, dat vingeraf drukken uitsluitend zijn te nemen van gladde oppervlakken, dus niet van een stenen muur b.v. Om ze zichtbaar te maken dient hei voorwerp te worden bestoven (d.m.v. een spuitje of kwastje) met een wit-grijs aluminimumoxyde- poeder ANTIEK HORLOGE. Een paar jaar geleden ben ik in het bezit, gekomen van een oud zilveren horloge, wat toen helemaal kapot was. Inmiddels is het door verschillende horlogemakers weer in werkende konditie gebracht, zelfs het slagwerk. Bijzonderheden: op de wijzerplaat en op de binnenkast staat op naam Bourquis le Jeune. Op de bin nenzijde van de kast zijn de letters en cijfers ERT 4417 ingeslagen. Kunt u mij zeggen hoe oud dit horloge onge veer is? Ik meende van begin 19e eeuw. Antwoord: Inderdaad stamt dit horloge uit het begin van de 19e eeuw, nl. uit ca. 1820. Het is van Zwitsers origine. Deze horloges (ook met slagwerk) zijn echter niet zo zeldzaam, zodat -ze niet zo'n erg hoge waarde hebben De aan duiding FRT 4417 is vermoedelijk een reparatienummer. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. A. L. Broer, Hilversum. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14786 ZONNEGLOREN telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B- dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. le klasse 11.00-12 00 uur en 18.45-20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. le klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19 00 uur. alleen voor ouders. 'IEKF.NHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.. dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 urn kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.0C en 17 30-19.30 uur ST ËLISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 'le klasse dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 klasse afd.: dagelijks 11.00-11.30. 14.00-14.30 en 19 00-20.01 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 Klnder-afd. dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 1)6 LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 1834] 3e klasse: dagelijks 13 45-14.15 en 18.30-19 15 Klasse afd.: lagelijks 13 45-14.30 en 18.30-19 30 kraam-afd.: dagelijks resp als 3e klasse en klasse afd •clnder-afd.: dinsdag donderdag en zondag 14.19 14.4f maandag, woensdag, vrijdag en tater dag 18.30-19.00 SOEST De artsendlenst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door B. C. A. Nicolas, Steenhoff straal 12. tel. 12667 en H. G. RuDert, Burg. Grothestraat 49, tel. 12388. Het ts aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend door dokter A W. Moll van Charante. Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13.30 uur A. L. M. N. Vreeswijk, Park Vre dehof la. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2137. Extra apotheekdlenst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Wolverlei Apoteek, Weegbreestraak 56, tel. 19646. 4 - DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. A. Kulik, Dalweg 46, tel. 13703 en zr. J. v. d Grootevheen, Talmalaan la, tel. 16355. Weekavonddlenst van *s avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur: Zr. G. Chamoun, Steenhoffstraat 76, tel. 16906 en zr. J. van Druunen, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463- 2729. Spreekuur medisch Centrum, Nieuwe- weg hoek Smitsweg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, tel. 18770 (ook antwoordapparaat) STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuls" Burg. Grothe straat 51 Soest telefoon 19004. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur Sectie algemeeo maatschappelijk werk: Spreekuur, maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Dienstencentrum Soesterberg, Dorpsplein (niet Dorpshuis). Spreekuur iedere maandag: 10.30 tot 11.30 uur, tel. 03463 - 1402. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum Spreekuur maatsch werkster.: Mevr. Kamper, dinsdag, woensdag donder dag en vrijdag van 9-10 uur. Braam- weg 34. tel 18140. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stichting, Bergstraal 25. Amersfoort IVJefoon 03490-31861. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen. Spoorstraat 9 Baarn tel 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK Uitgaande van de Stichting Fed Raad v.h Bejaardenwerk Soest- „Anna Paulownahuls". Burg. Grothe straat 51, Soest, telefoon 19289 Spreekuur maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur „De Drie Eiken" Dienstencentrum Dorpsplein. Soesterberg. tel (03463)- 1402. Spreekuur: maandag, woensdag, vrij dag 10-00- 11 00 uur Maatsch. werkster1 mej. A H Fran- kena Warme maaltijdenvoorziening. Infor maties bij de navolgende contactadres. sen: Soestdijk' Mevr E. B. lonker-Pott Pr Hendriklaan 11 fei 13261 Soest Mid den: Mevr M A Jansen- Moesen- broeck Kerkpad a.z. 57 rei I55H8 Soest-zuid Mevr S Steendiik-Geer- 'Jngs Bartolottllaan 16 tei 163R9 Soesterveen hr A van Srheroenzeel Veenbesstraat 430 tel 14782 Soesterberg Mevr J Hoekstra-Ger- kes Prol Lorentzlaan 23. tel J3463- 1991 Rejaardenwachf Soest: Berelkbaur vla de navolgende tel nrs.r 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Voor Informaties netreflende pedlcu- redienst. koffie-ochtenden, zangkoor, gymnasttekcursussen sociëteiten Cul tureel senlorenpaspoort t.b v bejaar den: Bureau orojektlelder A F. van de Genugten. .Anna Paulownahuls" Burg Grothestraa' 51 tel I92H9 (bij voorkeur bellen tusspp 9 00-10.00 uur). Telefonische Hulpdienst t Gooi •12150-45555 24 jut oer dag Hulpcentrale Soest Telefoon 13812 oI 12894 (liefst vóór 9 uur "s morgens) Stichting rechtswinkel Amersfoort. Bergstraat 25 Amersfoort Geopend maannagavona van 19-21 uur donderdag van 15-21 uur. Geestelijke Hulp F. J. Wertwijn, Klinisch Curiëntoloog, tel. 02155-10923.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9