HOMEE ZUURKOOL deze week: «wie Qfi SINAASAPPELEN IQft OOX'S ÖRANGE 155 e óterren vooróoe Weg-over-de-Eng nauwelijks meer een probleem S>ckoemaker - antenneteckniek Onze prüs f 340- FILMAGENDA V.V.V.-NÏEUWS SOEST „De Spiekersjop" Lof voor de opzet van het nieuwe ontwikkelingsplan Mercedes/Olivetti ex BTW Haasl n, verdien 100,- GULDEN Sf van de Gemeente in Rusland vraagt hulp voor gevangen voorganger Bij een Gelderse rookworst van 145 verse kilo Marokkaanse 10 stuks IN DE MEESTE ZAKEN VERKRIJGBAAR pak 500 gram Soest - Telefoon 12792 Soesterberg Telefoon 03463-1587 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 Soesfer Courant van donderdag 7 maart 1974 Het valt nauwelijks meer te verwachten dat de Weg-over-de-Eng, jarenlang een heet hangijzer, bij de komende gemeenteraadsverkiezingen nog een rol van betekenis zal spelen. De voorlichtingsavond over het Soest van de toekomst, die gehouden werd in de brandweerkazerne, maakte een eind aan alle specu laties; de tijd zal het wel leren. „Ik peins er niet over", zei de burgemeester, toen de vraag eenmaal gesteld was, „om nu enkele maanden voor de verkiezingen, de weg op of onder de grond te praten. Ik weet het niet en ik ga er nu niet op in". Ze veegde het Ijzer van tafel en zette het in de Ijskast, waarbij ze diplomatiek opmerkte; „Die weg, waarvoor u eigenlijk niemand kunt blamen, (men ging toen immers uit van gegevens en verwachtingen) die weg was nooit meer dan een tracé, waar men al of niet kunstwerken kon bijdenken. Maar dat tracé ligt er al en wordt .ook gebruikt. Je zou kunnen gaan denken hoe het verder gebruikt moet worden". De vragensteller, de heer A. Hoegen Dljkhof zei dat hü met dat antwoord heel best kon leven. Er bestond grote belangstelling voor de avond. Met meer dan 150 man was de zaal uitverkocht. Men volgde het bekende stramien; een welkomswoord, de toelichting en het vragenuurtje. Het welkomswoord kwam van de bur gemeester, die benadrukte dat het wel leuk geweest zou zijn als men kon pra ten over de invulling van een maagde lijk gebied, maar dat de realiteit an ders was en dat men daarom ook niet al te spectaculaire verwachtingen mocht hebben. Verder hoopte zij dat de zaal veel verstandigs zou aandragen; „wij hebben niet de hoogste wijsheid en kunnen nog veel van u leren". De heer W. Hulsbergen gaf de toelich ting. Dat ging moeilijk omdat het de zaal eigenlijk aan hanteerbare informa tie ontbrak. De burgemeester zegde aan het slot van de avond, voor de volgende keer meer documentatie toe. De huur Hulsbergen zette het verschil tussen een ontwikkelingsplan en een bestemmingsplan- uiteen om daarna de totstandkoming van het ontwikkelings plan toe te lichten. De opzet, de doel stelling, de werkwijze passeerden dé revu om daarna te komen tot een voor lezen van een samenvatting van de geïnventariseerde zaken die als uit gangspunten moeten dienen en wat dat voor conclusies zou kunnen heb ben. Het op een rijtje zetten van alle normatieve doelstellingen vormde het einde van zijn betoog. Instemming De vragenstellers kwamen tot een soort eensluidende conclusie dat dc n^zet en de wyze van presentatie bij zonder sympathiek was. De vragen be troffen, buiten dan dè weg, gemiste zaken bij de doelstellingen en het cen trum. De heer E. Holtrop van de Soester Ge meenschap vond dat primair rekening gehouden moest worden met de behoef ten van de huidige bewoners. Dat was nergens vermeld. De heer W. Huiser constateerde dat de wensen soms met elkaar in tegenspraak waren en hij vroeg of men een instrument bezat om de werkelijke behoeften te peilen. Ook mr. M. van de Werf („wilt u mijn lof over de opzet aan de wethouder overbrengen") sprak in dit richting; hoe komt men er achter dat er werkelijk behoefte is aan een maatschappelijk centrum met gemeentehuis e.d. èn winkels. Verder informeerde hij naar de winkelvoorziening in het algemeen, die hij bezag in samenhang met de winkelvoorziening in de regio; het ver keer uit de regio, de lintbebouwing en de rommelige woonbebouwing. Chris Uiterwijk vroeg waar het alter natieve plan voor de vestiging van het centrum was en de heer H. Eshuis vond het allemaal te abstract. Er werd te weinig rekening gehouden met de mensen in de woonwijken. De heer Augustinus informeerde naar de wijze van inventarisatie van het landschap en volgens mevrouw Allard ontbraken in de doelstellingen de gastarbeiders, de Eem, de samenwerkingsschool en verder wilde zij weten of er kans be stond dat er milieu vervuilende werk gelegenheid aangetrokken kon worden. Deze laatste vraag was aanleiding voor het meest merkwaardige antwoord van de avond. De heer Hulsbergen zei dat „primair de terrtiaire en quartaire werkgelegenheid aan bod zou komen omdat de secundaire werkgelegenheid niet gewenst wgs. Op verzoek van dok ter Berkelbach van de Sprenkel zette hij dat nader uiteen. Primair werkge legenheid was dat werk wat met de grond te maken had, landbouw e.d.; de secundaire werkgelegenheid was de industrie; de tertiaire en economische dienstverlening, winkels e.d. en de quartaire de sociale dienstverlening. Toch haast Afwisselend kregen de vragenstellers antwoord van de burgemeester, de heer Hulsbergen en de heer H. van der Dus- sen, de directeur van gemeentewerken. Steeds kwam het samen te stellen voorkeursmodel naar voren, waarvoor nog ruime inspraak mogelijkheden zijn. Dat de gemeenteraad de uiteindelijke beslissing heeft, daaraan liet de bur gemeester geen twijfel bestaan. „We kunnen niet jaren blijven excerseren met 40.000 man". Ook bleek dat de gemeente meent zich wat onafhankelijker van de hogere overheden te kunnen opstellen, dan voorheen, „alhoewel wij planologisch gezien niet op een eiland zitten", aldus de burgemeester. Men zal ten alle tijde rekening moeten houden met de omge ving, het wegennet en plannen van en in de omgeving. Dat er ook rekening gehouden moest worden met de eigen bestemmingsplan nen was ook duidelijk. De heer H. Gerth vroeg daarnaar. Dat daardoor min of meer haast bestond met het ge reedkomen van het nieuwe ontwikke lingsplan bleek duidelijk. „De marge waarbinnen we opereren kunnen is in derdaad niet erg groot. Verwacht daar om niet dat opzienbarende ontwikke lingen zullen plaatsvinden", aldus de burgemeester. De burgemeester „Ik peins er niet over" Centrum Dat het stadscentrum of dorpscentrum er zou moeten komen was voor de werkgroep dit het plan opstelde wel een soort vaststaande zaak. Er was dringend behoefte aan een nieuw ge meentehuis, dat dan ook wat centraler in de gemeente gesitueerd kon worden. A. Hoegen Dy'khof tevreden Of daar al dan niet winkels bij moes ten komen zou later kunnen blijken hoewel er nu nog voldoende aanvragen voor een vestiging daar voor handen waren. De stuurgroep was ook van mening dat de omgeving van het sta tion Soest-Zuid de meest ideale plaats voor het centrum zou zijn, maar ze wilde daar niet bij voorbaat aan vast houden. Van haar kant stelde de stuurgroep ter discussie welke open plaats dan beter geschikt was en of het wel zo verstandig was te zoeken naar een openplaats. „Moet het daar wel of kunnen we die niet beter be houden en het centrum bouwen op een plaats die nu geïsoleerd dreigt te ra ken", vond de heer Van der Dussen, daarmee doelend op de omgeving van de Parklaan, waar een rij oude wo ningwetwoningen afgebroken moet worden. Het alternatieve plan van de commissie stadspark zal bij de verdere besprekin gen zeker ter tafel komen. Die verze kering kreeg Chris Uiterwijk. Het verkeersaanbod uit de regio zou aan het afnemen zijn; dat kon liggen aan het betere wegennet in de omge ving. Om vast te stellen of dit ver moeden juist is, zal er een speciale daarop gerichte verkeerstelling gehou den worden. Van het aanleggen van een „ringweg" zoals gevraagd werd, was geen sprake. „Zeker niet voor verkeer dat ons niet aangaat", zei de heer Van der Dussen. Hü vond dat een taak voor de rijks overheid, die echter duidelük een an dere gedachte had over de noodzaak ervan. Dat de plannen nu nog wat abstract waren, werd niet bestreden. Uiteinde lijk moesten daar de concrete gedach ten vandaan komen. De toekomst zou dat bewijzen. Dat daarbij veel in spraakmogelijkheden voor de burgers over een kwestie als de Eem lag voor waren, bewees deze avond reeds. Dat daarbij niet gepraat kon worden de hand; „die Eem is niet van ons, maar stroomt slechts over en door ons grondgebied". Een samenwerkingsschool als doelstelling opnemen zou niet kun nen. Daarover had niet de gemeente maar de burger, of groepen van de be volking slechts zeggensmacht; „wij kun nen geen samenwerking voorschrijven" zei de burgemeester. Er was ook nog een voorstel Soest in het Veen een nieuw groen hart te be zorgen, door niet. langer te bouwen langs de Koningsweg, maar dat te doen langs de Wieksloterweg. Dat plan zou het echter niet halen, dacht men, door verzet van de provincie, die zeker geen bebouwing in het landgoed Pijnenburg zou toestaan. Na twee en een half uur voorlichting werd de avond besloten met een dank woord van de burgemeester voor de positieve benadering van de plannen en de wens en de hoop dat men de volgende keer weer mee verder wil denken. SPECIALE TELMACHINE Electrische Telmachine Voor een meepakprijs! Adviesprijs 440,ex. VTW KANTOORBOEKHANDEL STEENHOFFSTRAAT 13 SOEST TEL. 10115 NAAST HET POSTKANTOOR AMERSFOORT Grand Theatre, Snouckaertlaan 4, tel. 03490-14632. Dagelijks 14.00 en 20.00 uur. Zaterdag 14.00, 18.45 en 21.15 uur. Zondag 14,00, 16.15, 18,45 en 21.15 uur. Donderdag t.m. woensdag „Help, de dokter verzuipt", a.1. Zondagmorgen 11.00 uur „Bij de bees ten af". Cinema Amicitia, Stadsring 30, tel. 03490-18900. Woensdag alleen 20.00 uur. Zaterdag: 18.45 en 21.1'5 uur. Zondiag: 16.15, 18.45 en 21.15 uur. Overige dagen; 14.00 en 20.00 uur Donderdag en vrijdag: „La Grande Bouffe", 18 jr. Zaterdag t.m. woensdag „Jesus Christ Superstar". Zaterdag- en- woensdagmiddag (14 u.), en zondagmiddag (13.30 uur): „Tom en Jerry Festival", a.1. Vrijdagavond, 23.00 uur, „Glimme Shel ter". City Theater, Westsingel 7, tel. 03490- 16572. Zaterdag: 14.00, 18.45 en 21.15 uur. Zondag: 14.00, 16.15, 18.45 en 21.15 uur. Overige dagen: 14.00 en 20.00 uur. Alleen donderdag „Goliath en de Bar baren", 14 jr. Van vrijdag tot en met woensdag: „The Killer". Zaterdagavond (23.45 uur): „De bloed wraak van die Zwaardvechter", 18 jr. f Wij kunnen verheugd constateren, dat van een groot aantal streken in ons land bijzonder goed verzorgd materiaal binnenkwam, waardoor de aanstaande vakantiegast of de bezoeker uitstekend wordt ingelicht over rekreatie, over nachting, vakantieverblijf en al wat dies meer zij. Wij willen gemakshalve U een be knopte opsomming geven van de do- kumentatie, die voor U bij ons aan wezig is. Friesland: rekreatiegids, buitengewoon smaakvol verzorgd met informatie op alle gebied, ook watersport enz. Drenthe: toeristische gids met kleuren foto's en informatie over natuur schoon en logies, camping, bungalows enz. Veluwe: 3 verschillende gidsen, a. Zuid- West Veluwe, b. Noord- en midden- Veluwe, Hotel, pensions, restaurants, c. Noord- en Midden Veluwe cam ping, bungalows en vakantieoorden. Alles met foto's. Oost Achterhoek: Gids met informatie over situatie en natuurschoon, logies in alle vormen en praktische vakan- tietips. Brabant in 't bijzonder: informatiegids je over West-, Midden en Noord oost Brabant, voorzien van kaartje en aardige tekst. Ook geschikt voor wie alleen als dag-toerist reist; De werkgroep Soest en Omstreken vaji Amnesty International verzoekt ons opname van het navolgende: CHARKOW Hondervüftig christenen uit de Sowjet-Unie vragen in een open brief aandacht voor het lot van een van hun voorgangers, Boris M. Sdorowets. Hü werd op 2 mei gearresteerd op het station van Charkow (Oekraïne) terwijl hy' terugkeerde van een openluchtsamenkomst, waar meer dan tweeduizend mensen aanwezig waren. In de open brief vragen de 150 christenen om een gebed voor Sdorowets, die lichamelijk zeer verzwakt is. Ook deze zomer kwam reeds een groep christenen uit Charkow in touw voor hun voorganger. Zij schreven: „Wij vragen u nog een keer om onmiddellijke stappen te ondernemen om Sdorowets en andere gelovigen te bevrijden. Zij worden onrechtmatig onderdrukt. De gemeente van Charkow zond zes afgevaardigden naar de opperste sowjet (het parlement) in Moskou om te pleiten voor vrijlating van Sdorowets, maar zij kregen een afwy'zend antwoord. Sdorowets is reeds eerder verbannen en gevangen geweest en hy staat bekend als een begaafd kanselredenaar. Volgens zün vrouw, die het proces tegen Sdorowets bijwoonde, sprak hü de rechters zo overtuigend toe, dat zy" na zijn acht uur durend pleidooi zeiden: „Als de helft maar waar was van hetgeen u zegt, dan zouden wy" u zo vrij laten,' maar wij kunnen niet." (Uit het dagblad Trouw) Amnesty International is van mening, dat deze oproep niet onbeantwoord mag blijven. Daarom wil de Werkgroep Soest en Omstreken een beroep doen op de Christelijke solidariteit in de ge meenten Soest. Den Dolder en Biltho- ven. Wat kunt U voor Boris Sdorowets doen? U kunt gehoor geven aan de vraag om een gebed voor hem en daar in ook zijn gemeente betrekken. Daar naast kunt U een kaart of briefje zen den aan het volgende adres: Brezhnev S.S.S.R.g. Moskva, KremL Generalnomu Sekretaryu Tsk K.P.S.S. L. Brezhnevu U.S.S.R. (Rusland) Hierin verzoekt U dringend om zijn vrijlating. Om het U wat gemakkelijker te maken, laten we hier een tekst vol gen. die eventueel met een kleine wij ziging of aanvulling gebruikt kan wor den: „Refferring to. Art. 18 of the Universal Declaration of Human Rights, also sig- ned by our government, 1 beg you ur- gently to release Boris M. Sdorowets, Charkow. from imprisonment, the more so as the state of his condition is very bad." Yours (naam/adres). Een kopie kunt U zenden aan de Am- massadeur der U.S.S.R., A. Bickerweg 2, Den Haag. Doet allen mee en wekt anderen op ook mee te doen! Steenhoffstraat 66 - TeL 18644 29 VOOR DE WEEK VAN 7 T.E.M. 14 MAART 1974 AGRARISCHE PERIODIEKEN. - Kunt u mij enkele agrarische week/dagbla den noemen (uitgever), die Voorname lijk gelezen worden door tuinders of bloembollenkwekers? Antwoord: Wij kunnen u enkele bla den noemen, hopelijk zit erbij wat u zoekt: Weekblad voor Bloembollencul tuur, Postbus 143, Heemstede, tel. 023- 286354. Bloembollenexport, Postbus 170, Hillegom. Tuinbouwberichten, Peizer- weg 138. Groningen, tel. 050-51541. De Tuinderij, Postbus 4, Doetinchem, tel. 08340-31031. BAARDIGE PILOTEN. Naar aan leiding van het verbod tot het dragen van baarden door KLM-piloten, om veüligheidsredenen (indien zij hun zuurstofmasker moeten gebruiken) wilde ik u vragen of het ook voor KLM-passagiers dan niet meer veilig is te vliegen indien zij behaard zijn. Ook zij moeten immers gebruik maken van een zuurstofmasker bij het defekt raken van de drukcabine op grote hoogte. Antwoord: Van de KLM vernamen wij, dat het hier gaat om twee verschil lende typen maskers De vliegers ge bruiken een zuurstofmasker, dat zij voor het begin van de vlucht instellen, waarna zij het binnen handbereik in de stuurhut ophangen. Dit masker be dekt neus, mond en kin en heeft bo vendien een ingebouwde mikrofoon. Doen zich omstandigheden voor waar in het gebruik van dit masker nood zakelijk is, dan moet de vlieger dit masker met één hand en in één be weging kunnen aanbrengen, terwijl hij tegelijkertijd met de andere hand de vereiste handelingen verricht. Het zuurstofmasker van de passagiers is van eenvoudiger uitvoering en bedekt slechts neus en mond Hij kan dit met twee handen aanbrengen en zo tegen mond en neus gedrukt houden als dat nodig mocht zijn Hij behoeft nl. niets anders te doen. KATTEVLOOIEN. Sinds oktober jl zijn onze bovenburen vertrokken, deze hadden een stuk of 4 katten. Na een paar weken wemelde het bij ons van de vlooien. Ik heb al voor ƒ40,- aan insecticide verspoten, maar er hele maal vanaf ben ik nog lang niet. Kunt u mij nog een middel aan de hand doen? Antwoord: De insecticiden in spuitbus (zoals u gebruikte) zijn wel erg han dig, maar niet goedkoop. Naar onze mening kunt u beter gebruik maken van Derris-poeder. Dit is een wit poe der dat u overal in huis dient rond te strooien, vooral by kieren en gaatjes. Het is voordeliger en werkt erg goed. Een kattevlo is eigenlijk speciaal in gesteld op katten, zijn kaken zijn niet geschikt om mensen te bijten, dit lukt hem slechts ïm weinig gevallen (iemand met een dunne huid b.v.). Wij ver moeden dat de u teisterende vlooien plaag is ontstaan door het uitkomen van eitjes die gelegd waren door de katten bezoekende vlooien. Deze pas uitgekomen vlooien hebben geen gast heren derhalve „vergrijpen" zij zich maar aan de mens (tenminsste als dat lukt). Als u echter door blijft gaan met bestrijden, zult u binnen niet al te lange tijd van uw probleem verlost zijn, want aangezien u blijkbaar zelf geen katten heeft, zullen er geen nieu we vlooien worden ..geïmporteerd" De aanwezigen zullen vanzelf dood gaan (vergif of honger). De Flevo-Camping aan het Veluwe- meer is uitgebreid met een tweede be drijf, dat aan alle eisen van de moder ne tijd voldoet en zodoende over een aanbévelenswaardige accomodatie be schikt. Kampeerders onder U, die ge ïnteresseerd zijn en voor korte of lange tijd zouden willen kamperen in dit ge bied, kunnen wij een plattegrond, waarop alle staanplaatsen zijn afge beeld, aanbieden. Ook de prijzen be treffende jaarhuur of per 1 nacht-lo- gies worden vermeld. Oostelijk Flevo land leent zich bij uitstek voor goed en gerieflijk kamperen. Toch nog weer even iets over de Kado- bon omdat men ons steeds vraagt, waar de lijst van deelnemers is, die wij aan vankelijk bij de bon in de enveloppe voegden. Ten eerste is deze lijst niet meer in omloop en ten tweede hebben de deelnemers zich zo uitgebreid, dat genoemde lijst onvoldoende werd. Daar de samenwerking met VVV en de Soes ter winkeliers op gebied van de Kado- bon zeer vruchtbaar is, is dan ook ruim driekwart der winkeliers aange sloten en maakt dit de uitgifte van een lijst overbodig. Mocht U tóch nog stuiten op iemand, die geen lid is, belt U ons dan onmid dellijk, wij verstrekken U de adressen van andere wel-aangeslotenen in de branche waarin U gedacht had de bon te besteden. En nogmaals ook de laatste kleine groep zal vermoedelijk over de drem pel komen, want de Kadobon heeft Soest veroverd en voorziet in een be hoefte. RAM 21 maart-20 april Begin van de week kans op het ver liezen van dingen. Houd dus uw tas en uw huissleutel in de' gaten. Ook op gel delijk gebied is het geraden, uw ogen open te houden en uw oren ook. Geen gewaagde dingen dus. Voor de rest beleeft u veel genoegen van de om gang met anderen en zit er ook nog een prettige ontmoeting in. Jut uzelf niet op door een neiging tot volmaakt' heid, die u eigenlijk zwaar op de maag ligt en uw omgeving al evenmin pret tig aandoen. STIER 21 april-20 mei En de Stieren maar aanrommelen! Moet dat nu wéér een drukke week worden? Probeer eens, zorgvuldig na te gaan, wat er nu eigenlijk belangrijk is, en wat niet. U kunt best een en ander opschuiven naar rustiger dagen. Vooral, als u niet meer aanhaalt, dan u nu te doen heeft. Op financieel gebied kunt u in deze periode goed wat orde stich ten. U heeft hier en daar nogal iets te goed. Plannen tot een vernieuwing of een verbouwing beginnen bij u op te komen. TWEELINGEN 21 mei-20 juni Deze week zou u er goed aan doen, al- leep te helpen, als dat echt nodig is. U voelt een soort gejaagdheid, en die komt op doordat men wat teveel van u eist. Uw gezin gaat voor en dat moet u voor ogen houden. Temeer, daar u uw gedachten dient te bepalen bij eigen aangelegenheden. U heeft een paar belangrijke besluiten te nemen. Ook die gaan voor. Midden van de week een prettige verrassing door toe doen van iemand, die u na staat. KREEFT 21 juni-20 juli Begin van de week een tikje romme lige week, doordat u van plan bent eens eventjes goed aan te pakken, maar daarbij kans ziet weerstand op te roepen. Daardoor kan er een agres sieve sfeer ontstaan, waarbij niemand gebaat is. Uw eigen zelfkennis kan u hierbij uitstekend helpen. Houd het ge zellig en ga er eens even uit, zodra dat kan. Frisse lucht in elk opzicht zal u goed doen. LEEUW 21 juli-20 augustus Laat deze week de tijd voor u werken en druk niet uw eigen plannen met aandrang erdoor. Men begrijpt u niet helemaal en dat maakt u kortaf. Toch komt er schot in de zaak, maar later dan u denkt. Bezit uw ziel dus maar even in lijdzaamheid en reageer uw energie af op kleine veranderingen in eigen omgeving. Uw gevoel voor hu mor kan uw beste troef wezen in deze periode. MAAGD 21 augustus-20 september De plannen waar u mee rondloopt kunnen deze week een goede start ma ken, als u inziet, wie uw beste partner daarbij kan zijn. U kunt niet alles al leen af. ook al vindt u dat prettiger. Op zakelijk gebied is er reden tot te- vredenhéid en er doet zich nog een buitenkansje voor. Als u zich niet te zeer apart houdt, kunt u ook interes sante ontmoetingen hebben. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Laat u deze week niet tot misverstan den brengen,- doordat iemand wat al te geestig is. Juist in verband met een speciale kwestie doet u er goed aan, de hartelijke kant van uw karakter te tonen, anders heeft u later weer hijsa om de boel uit te praten. Heeft u met een Waterman te maken, dan gaat dat nog niet erg vlot ook! SCHORPIOEN 21 okt.-20 november Wilt u er een goede week van maken, houd u dan zoveel mogelijk overal bui ten. Het zit er namelijk in, dat u an ders verwikkeld raakt in een kwestie die u niet eens raakt, maar waar men u bij haalt. In dat geval kunt u er emotioneel bij betrokken raken, en dat ligt u in deze volstrekt niet. U heeft wel andere dingen te doen, en betere ook! Doe maar leukjes en vermijdt scherpe opmerkingen. Ook bij uzelf. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Omdat een paar van uw plannen aar dig opschieten, kunt u deze week de fout begaan, van puur enthousiasme een overbodig risico te nemen. Een nuchtere kijk op dingen en mensen is uw beste troef nu. Ook in verband met geldelijke aangelegenheden. Houd uw tevredenheid voor uzelf en geniet van uw succes liefst in kleine en vertrouw de kring. Niet teveel hollen! STEENBOK 21 december-20 januari Vaar deze week vooral een rechte en duidelijke koers en laat u door nie mand van de wijs brengen. De gemoe deren om u heen zijn nogal verhit en er zit onweer in de lucht! Trek er maar niets van aan, laat hier en daar een kalmerend woord vallen en wacht maar tot de bui over is. Ondertussen heeft u wel een prettige ontmoeting en een gesprek, dat u oplucht en uw uitzicht verruimt. WATERMAN 21 januari-20 februari Enkele van uw voorspellingen komen in deze periode vrijwel uit. Eén ervan doet u niet zoveel genoegen, want voor u hoefde het niet, maar de koppige aard van sommige mensen is nu een maal onverbeterlijk. Zeg ermaar niets over, het gebeuren op zichzelf is al een les. U heeft een interessant werk onderhanden, en in verband daarmee krijgt u deze week een heldere inval, die u verder brengt. Met enige spits vondigheid redt u iemand uit een moei lijk parket en dat kan interessante ge volgen hebben. VISSEN 21 februari-20 maart Laat u deze week niet door een soort halstarrigheid in een vervelende situa tie brengen. Beter kunt u luisteren naar de adviezen van een ouder ie mand, die u goed kent, Een begrijpen de een meegaande houding kunnen u in deze periode verder brengen op ieder levensterrein. Vooral op romantisch ge bied kunt u brokken maken door een ogenschijnlijke koelheid.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5