20 ton kleding in de zakken van Max" Verdeling koopwoningen die in aanbouw zijn in Klaarwater Het oog gericht op de democratie •>v Soest gaf gul en spontaan Citroen voorjaarsexposities Rachmaninov's 2e pianoconcert Sviatoslav Richter Stereo-Adviescentrum DE GOUDEN SNAAR Turk zonder rijbewijs veroorzaakt lichte aanrijding Protest tegen huurverhoging door de gemeente Vangrail en Praatpaal experimenteren met gratis middagen 97 huizen vanaf 87.585 tot 95.765 gulden Stretchers voor overblijvende kleuters onnodig Twee namen voor dubbel-mavo Vleesverkoop Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening BURGERLIJKE STAND THE CARPENTERS „Singles 1969-1973" Stereo-Adviescentrum DE GOUDEN SNAAR Bentinckfonds organiseert filmavond Olympia/Parade wint van SW Zwakke leiding bij topduel in Beukendal Rijden onder invloed Prestatieprijzen voor wandelvereniging Olympia CHU-kandidaten voor de gemeenteraad PSP-avond over de milieuproblematiek Benzine diefstal Olympia volleyballers gaan feesten Zaterdagvoetbal Opstellingen S.E.C. Opstellingen V.V.Z. Gevonden voorwerpen Klaverjassen bij ..De Meteoren" Soester Courant van donderdag 14 maart 1974 Van de demokratie Ls nimmer beweerd dat ze in de praktijk geen gebreken zou vertonen - op zijn hoogst dat ze met al haar gebreken de best werken de manier is om landen een beetje rechtvaardig te besturen. De laatste tijd wordt steeds vaker de twijfel geuit of ook dit laatste nog lang waar zal blijven. Met name wordt aan bonds kanselier Brandt de zwaarmoedigheid toegeschreven dat hij vreest dat de demokratische staatsvorm nog maar enkele tientallen jaren van leven is beschoren doordat hij bezig is uit el kaar te vallen. Dit zou een reden zijn waarom hij weinig behoefte voelt lei ding proberen te geven aan de Euro pese Gemeenschap - tenminste voor hem een doel duidelijk wordt waar naar het volgens hem zin heeft te stre ven. De zwartgalligheid van de Duitse kan selier - en van hem niet alleen - is niet zonder reden. Als hij vanuit Bonn om zich heen ziet, treft hem dat in vrijwel alle landen de politieke misère troef is. In Denemarken heeft men het schouwspel gehad dat de kiezers te hoop liepen voor een belastingontdui ker zonder veel zinnige ideeën. In Zweden is de sociaal-demokratie ern stig geteisterd in de verkiezinggen zo dat ze beroofd is van een groot deel van haar regeerkracht. In Nederland is nu ook niet bepaald een kabinet aan het bewind dat parlementair al te sterk staat. In België viel een kabinet om eigenlijk weinig ter zake doende redenen, en vreest men na de verkiezingen nog moeilijker dan voorheen een beetje re delijk kabinet in elkaar te kunnen tim. meren. Italië is vergeven van de schan dalen die wijzen op een steeds perfider korruptie. Frankrijk is nog maar onder veel voorbehoud als een demokratie te beschouwen en in Engeland is de han delingsbekwaamheid van de vorige zo wel als de nieuwe regering ernstig be perkt door omstandigheden van poli tieke slapte. Dit is inderdaad geen overzicht dat tot opgewektheid stem men kan. In geen van die landen ligt de zaak precies als in het andere. Maar wel is algemeen dat de parlementaire demo kratie allerlei zaken die eigenlijk tot haar terrein moeten behoren uit haar handen heeft laten glippen, waarbij hetzij aktiegroepen, hetzij de vakbe weging, hetzij obskure partijtjes gereed stonden om het over te nemen. De Britse regering vaart stuk tegen de mijnwerkersvakbond, maar dit is geen Brits verschijnsel. De doodeenvoudigste pressie van de publieke opinie is in vele landen in staat gebleken re rege ringen af te brengen van onwelgevalli ge zaken, ook al had die regering de beste motieven en waarschijnlijk ook nog wel gelijk. Wie hierop kritiek heeft, verlangt niet automatisch terug naar een systeem van absolutisme waarin de brave bur ger maar had te doen wat de overheid beliefde te bevelen. In zekere zin kan men zeggen dat het systeem van De Gaulle sinds zijn dood overigens ook knap aangevreten - erop berustte dit absolutisme te herstellen maar dan wel door toepassing van wat modernere methoden om de massa psychologisch te manipuleren, Wat Brandt en anderen vrees aanjaagt is dat het zo blijkende verval van de demokratie, plus de onvermijdelijk daarop volgende opzegging van het respekt voor de overheid, vrijwel niet te keren blijkt. Integendeel: elke keer weer dat de parlementaire demokratie weer een beetje faalt daalt het ontzag en het respekt. En dat niet zozeer van wege de personen, waarvan door de hele hostorie bekend was dat ze als mensen konden falen, maar de aversie keert zich tegen het systeem. Het is ook geen toeval dat groeperin gen met meer of minder fantasie voor de negentiende-eeuwse anarchistische beginselen steeds vaker opduiken zon der overigens al te grote invloed te krijgen. Het lijkt niet aan twijfel on derhevig dat dit proces vernielend zal werken als het daartoe de kans krijgt. Optimisten kunnen natuurlijk volhou den dat alles zijn ups en downs heeft en dat na een periode van neergang er wel weer één van opgang komt. Maar er is weinig aan de horizon dat reden geeft die optimisten liever te geloven dan de pessimisten en de moedelozen a la Brandt. KANTMAN. De maandag en dinsdag gehouden inzamelingsactie „Geef Max de zak" ls bij zonder succesvol verlopen. In totaal werd 20 ton kleding opgehaald, waardoor 6 mensen uit Soest een gratis vakantie mogen doorbrengen op het eiland Mallorca. Ter introductie van Melodia's nieuwe klassieke 10,- gulden reeks vertolkt door en het Leningrad Symfonie Orkest o.l.v. Kurt Sanderling voor slechts ƒ6. STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155 - 12132 Op de Middelwijkstraat veroorzaakte de 40-jarige Turkse fabrieksarbeider M. I. een lichte aanrijding. Hij ging er in zijn auto vandoor, maar kon later worden aangehouden. I. passeerde met zijn personenauto een vrachtwagen en moest snel naar rechts toen een tegenligger hem naderde. Daarbij sneed hij de vrachtauto, die overigens onbetekenende schade op- jfep. Aan de hand v-an het kentekenbe wijs kon de Turk worden opgespoord. I had geen rijbewijs en zijn auto was niet verzekerd. De auto werd in be slaggenomen. Automobielbedrijf W. Kuyer te Soest organiseert op vijf achteen volgende zaterdagen een serie voorjaarstentoon stellingen. Men geeft daarin een over zicht van het Citroën-programma 1974. Iedere expositie heeft een eigen sfeer en is ingericht onder de motto's: lente, weekend, jong, vakantie, pasen. De tentoonstellingen vinden plaats in het eigen bedlrijf aan de Korte Brink- weg 36. De eerste op zaterdag 16 maart en vervoligens iedere zaterdag tot en met 13 april a.s. De openings tijden zijn van 10 tot 18 uur. Als herinnering aan deze informatieve expositie ontvangt iedere bezoeker(ster) een bij het motto van de tentoonstel ling passende attentie. Overigens zijn de tentoonstellingen niet alleen een plaatselijke aangelegenheid. Alle Citroën-agenten in Nederland doen aan deze voorjaarsexposities mee. Ter gelegenheid van deze show zal voor het eerst in Nederland de GSpe- cial (ƒ9690,- Inkl. BTW) worden ge ïntroduceerd. Naar aanleiding van een brief van de Stichting Samenwerking Woningbouw Corporaties met de mededeling dat de huur voor de woning van de heer H. J. Bakker, wonende aan de Generaal Spoorstraat te Soesterberg, met ingang van 1 april met 7 (zijnde het maximum) zal worden verhoogd, heeft de heer Bakker een brief gezonden aan de gemeenteraad. Naar de mening van de heer Bakker had een andere procedure gevolgd moeten worden, zoals dat ook elders het geval is, en had men de bewoners moeten vragen of zij met de huurver hoging accoord gingen. Hij zet bij de verhoging de nodige vraagtekens en wel omdat de dienst van gemeentewerken een plan „groot onderhoud" heeft opgesteld, dat nog met de huurders moet worden doorge sproken. Om dan nu reeds een huur verhoging door te voeren komt hem niet redelijk voor. In het opgestelde plan worden een groot aantal onderhoudswerken ge noemd, veelal gecombineerd met ver beteringen, waaruit dan voligents de Twee grote militaire wagens reden de twee dagen door Soest, voorafgegaan door een geluidswagen, van waaruit Max Tailleur via de band aanspoorde de eerder verspreide witte plastic zak ken buiten te zetten. De acht militairen van het Militair Longcentrum en van de garage van de Juliana van Stolbergkazerne uit Amersfoort hadden er druk werk mee. De eerste dag leverde tien ton kleding op, die op het marktplein werd over geladen in een grote truc met opleg ger. Maandag werd Soestdijk en omgeving bewerkt en dinsdag kwam het Soes- terveen en Soest-zuid aan de beurt. En ook daar was de opbrengst 10 ton. Het had mogelijk nog iets meer kun nen zijn, want bijvoorbeeld de Gerrit van der Veenstraat bleek geheel ver geten te zijn door de ophalers. Ook is Militairen verleenden hand- en span diensten by de inzameling van de witte zakken. het voorgekomen dat de ophalers er eerder waren dan de geluidswagen, maar ondanks deze kleine schoonheids foutjes mag het resultaat er wezen. Bij de start maandagmorgen rekende de organisatoren, gezien hun ervaring in andere plaatsen, voor Soest op circa 12Vï ton. 60% meer is buiten alle ver wachtingen. Van de opbrengist .kunnen zes reuma patiënten uit Soest twee weken lang op vakantie naar Mallorca. De geluk kigen worden aangewezen in samen werking met de gemeentelijke sociale dienst. Vaststaat dat zij op 20 april vertrekken. Omdat bij de leiding van de beide jeugdhonken het vermoeden bestaat, dat veel kinderen gemakkelijker een kwartje voor snoep, dan een kwartje voor clubcontributie van hun moeder meekrijgen, én omdat het voor veel kinderen een bezwaar kan zijn, om op de maandag-, dinsdag, donderdag-, en vrijdagmiddagen na schooltijd éérst naar huis te moeten om clubgeld te halen, ls zij met een experiment be gonnen. Tot eind mei kan ieder schoolkind ge heel gratis terecht na schooltijd tot on geveer vijf uur a hall zes. In De Vang rail op de maandag en vrijdagmidda gen en in De Praatpaal op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagmiddag. Aan de hand van de resultaten zal het bestuur zich beraden over de te volgen gedragslijn voor het nieuwe seizoen, dat loopt van september '74 tot eind mei '75: Binnenkort zal gestart worden met de verkoop van het project 97 cengezins woningen die nu in aanbouw zijn in de wijk Klaarwater. Door de gemeente is de volgorde bepaald waarin de huizen verkocht mogen worden: 1. aan inwoners van de gemeente, die een gesubsidieerde huurwoning vrij maken; 2. inwoners van de gemeente, die niet over zelfstandige woonruimte beschik ken; 3. gegadigden die tenminste 3 jaar werkzaam zijn in de gemeente en wonen in de regio; 4. overige inwoners cn/of economisch gebondenen aan de gemeente; 5. gegadigden die wonen en/of werken in de regio Eemiand; 6- alle overige gegadigden. Binnen al deze categoriën zullen de spaarders van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten (die de opdracht geefster is), voorrang genieten. De toe wijzing zal in overleg met de gemeente geschieden. De koopsommen voor deze woningen zijn vanaf 87.585 gulden tot 95.765 gul den. Hierop is de verhoogde rijksbij drage-regeling 1974 van toepassing. Dit betekent dat voor de goedkoopste wo ningen een bijdrage in het eerste jaar wordt geraamd van 3144 gulden en voor de duurste woning van 2672 gul den. Gerekend over de uitkeringsperio de van 10 jaren zal dit dan een totaal bedrag worden van 17.290 gulden tot 14686 gulden. Het project wordt gebouwd tussen de Beukenlaan, de Titus Brandsmastraat en de Wiardi Beckmanstraat. Het be staande hoogteverschil van de omlig gende wegen zal in het bouwplan tot uitdrukking worden gebracht middels niveauverschil in de tuinen. Het ver keer zal slechts op enkele plaats toe gang tot het project krijgen, zodat de bewoners hiervan zo min mogelijk hin der zullen ondervinden. De nu op het terrein staande begroeiing zal zoveel mogelijk gehandhaafd blijven. Twee typen Er worden twee typen woningen ge bouwd; het ene heeft een woonkamer aan de tuinzijde en de keuken aan de voorkant, gelijk met de hal. In het an dere type is de keuken aan de achter zijde van de woning en de hal uitge- brouwd tegen de gevel. Daardoor ont staat een L-vormige woonkamer. Bij het eerste type bevindt de trap zich in de hal en bij het tweede in de woonkamer. Op de eerste verdieping bevinden zich drie slaapkamers en een badkamer met douche en een tweede toilet. Met een vaste trap bereikt men de zolderverdieping met de vierde slaapkamer en een bergruimte. De woningen zijn voorzien van centrale verwarming; in de tuin een berging terwijl bij een aantal een overdekte autostalling wordt geplaatst. De gega digden zullen worden uitgenodigd voor een onderhoud met het Bouwfond». heer Bakker duidelijk spreekt dat er sprake is van „achterstallig" onder houd. In de door de SSW bijgevoegde circu laire van het mindsterie worden der gelijke klachten (van achterstallig on derhoud) aangemerkt als „geldige be zwaren'". Volgens de heer Bakker zijn er nu twee mogelijkheden: opschorting van de huurverhoging totdat de onder houdswerkzaamheden zijn uitgevoerd, d'an wel de mogelijkheid dat de ge meente zich niets aantrekt van dit verzoek, maar dan staat haar een Stroom bezwaarschriften te wachten. De heer Bakker hoopt dat gekozen wordt voor de eerste- mogelijkheid. Do onderwijscommissie had moeilijkheden met de andere opzet en inhoud die de vergaderingen hebben gekregen nu zy het college van burgemeester en wethouders moet gaan adviseren vóórdat het concept raadsvoorstel gereed is. De onwennigheid manifesteerde zich het duidelijkst bij het voorstel 20 stret chers en serviesgoed aan te schaffen ten behoeve van de overblijvers op de openbare kleuterschool „Kleuterwereld" te Soesterberg. Dat er overblijvers wa ren op een kleuterschool werd al een unieke situatie genoemd, maar de be denkingen van de heer A. van Vloten (KAP) gingen meer tegen het idee dat men kleuters („het zijn geen peuters") tussen de middag op die stretchers kon krijgen. Naar zijn mening zouden die kinderen spelen, net zoals zij zouden doen als zij thuis waren. Onderwijswethouder Dijkstra meende dat de heer Van Vloten zich daar niet mee bemoeien moest; de kleuterleidster had, gegronde redenen de aanvraag in te dienen. Dat weerhield de heer Van Vloten niet tégen te zijn. De wethouder wilde daar aantekening van maken, maar dat voorkwam de ambtelijk secretaris, met de opmerking er geen sprake kon zijn van een meerderheids- of minderheidsstand punt. Het was „aannemen of niet". Voor de heer B. Joosten (D '66) was die discussie aanleiding om een vage op merking te plaatsen over „de vierde bestuurslaag", in het midden latend of hij de ambtenaren dan wel het senio renconvent bedoelde, die immers deze nieuwe opzet invoerde. Wethouder Dijkstra boog niet; liet aantekenen dat de heer Van Vloten zich niet met het voorstel verenigde met de mogelijkheid dat deze stelling- name nu in het concept-raadsvoorstel wordt verwerkt. Namen De onderwijscommissie verslikte zich niet, zoals voorheen al eens gebeurd was met de school De Regentuuter, in de naamgeving voor de in aanbouw- zijnde dubbel-mavo aan de Konings weg. Het is een gezamenlijk project van gemeente en het bestuur van de Van der Huchtscholen. Zowel de ou derraad van de openbare school als het bestuur van de V. d. Huchtschool staan erop hun eigen naam te handhaven; „Ivo-Mavo Van der Huchtschool" en „Openbare mavo-school". Alhoewel het eigenlijk indruiste tegen de aanvankelijke opzet, waagde de commissieleden zich niet aan het zoe ken naar een compromis. Beiden krijgen hun zin; de school krijgt twee namen, zij het dat de openbare school „openbare school voor mavo" gaat heten, „taalkundig juister' vond men. Zaerdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten genummerd van 301 tot en met 360 en van 1 tot en met 100 (ook gele kaarten). De burgemeester van de gemeente Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan „Soestdijk", regelende de bestemming voor gronden, gelegen in Soestdijk (globaal omsloten door de grens met de gemeente Baarn, de grens met het bestemmingsplan Soestereng - Weg over de Eng, de Waldeck Pyrmontlaan, de Prins Bernhardlaan, de Talmalaan, de spoorlijn Den Dolder - Baarn en ten westen van de Stadhouderslaan) in de gemeente Soest, met ingang van 15 maart 1974 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Stadsontwikkeling en Onder wijs, (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van ter-visieleg ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Soest, 14 maart 1974 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van de gemeente Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan „Overhees", regelende de bestemming van gronden, gelegen in Overhees en in het Soesterveen, ten zuiden van de Koningsweg, tussen de Dorpstreek en de Eigendomweg in de gemeente Soest, met ingang van vrijdag, 15 maart 1974, gedurende één maand ter gemeentese cretarie, afdeling Algemene Zaken, Stadsontwikkeling en Onderwijs, (ge opend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van ter-visie legging kan een iéder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Soest, 14 maart 1974 De burgemeester voornoemd Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN GEBOREN: Eemko Jeroem Robert, zoon van A R. W. Onwezen en P. M. J. van der Last. Tim, zoon. van N. P. van den Deijssel en P. G. M. Smeeing. Michel Comelis Gerardus, zoon van C. G. van Dorrestein en E. M. M. van Schalkwijk. Robin Ralph, zoon van F. J. Kagenaar en W. H. P. van Bek hoven. Marcus Marcel Ronald, zoon van M. Mulder en F. van der Valk. Remco Edgard Alexander, zoon van A. A. J. Demmers en M. W. van Door nik. Roselina Maria, dochter van J. A. M. Willems en M. C. A. Taris. Tamara Johanna Beatrice, dochter van C. W. Ruizendaal en B. O. N. Hollan der. Hermanus, zoon van G. van Rhee en K. Foppen. Hayco, zoon van F. Farber en J. M. Blomberg. Muriel, dochter van R. B. G. P. Hon delink en H. J. A. te Lindert. Edwinus Comelis Wilhelmus, zoon van A. J. F. Rasenberg en C. A. M. Roest. ONDERTROUWD; Albertus Stepanus Oldenhof en IJvon- ne van Essen. Rudolf Alfred He- rinckx en Beatrix Monika Margaretha Ditmars. GEHUWD: John Edgar Adrianes Neville en Maria Wilhelmina Leertouwer. Comelis Hompert en Johanna Cornelia Sommer. Robert Kapitein en Georgine Adol- phine Baardman. OVERLEDEN: Maria Hovius, echtgenote van M. Ver woerd. Hun l.p. waarop o.a. „Top of the world", „For all we know", „Sing" en „We've only just begun" van 17,90 nu tijdelijk 14.90. STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155-12132 De Stichting Bentinckfonds organiseert op maandag 25 maart a.s. in De Open Hof aan de Veenbesstraat, een filmavond, waarop vertoond zal worden de door de NCRV in Heidelberg opgenomen film over de Paralympische Spelen. De avond is vry toegankelijk voor iedereen, maar zeer bijzonder welkom zijn de kaderleden van de diverse sportverenigingen in de gemeente. Zij zullen kennis kunnen maken met de mogelijkheden die de sport de gehandicapten biedt en daaruit misschien gunstige conclusies kunnen trekken. Zoals bekend is het doel van het Ben tinckfonds gehandicapten zo uitge breid mogelijke voorzieningen te ver schaffen voor het beoefenen van sport. Daaraan wordt in de gemeente reeds een en ander gedaan. Met name be staat er iedere zaterdagmorgen geler genheid voor gehandicapten om te zwemmen in het instructiebad De Turf; ieder dinsdagavond is er voor hen gelegenheid om te tafeltennissen in de gymnastiekzaal bij de Margriet- school, waarbij Shot als gastheer op treedt. Verder wordt er onder leiding van Olvmpia elke vrijdagavond aan zitvolleybal gedaan in de sportzaal aan de Smitsweg, terwijl het Bentinck fonds voor 1000 gulden spelmateriaal beschikbaar stelde aan de bezoekers van de ANIB-soos, die 's maandags gehouden wordt in het klublokaal van de P.V. De Vriendschap aan de Nach- tegaalweg. De zwemvereniging De Duinkikkers beziet op het moment op welke wijze gehandicapten in de vereniging kun nen worden opgenomen om hen via training bijvoorbeeld te kunnen laten deelnemen aan wedstrijden. De wielrenvereniging Tempo heeft plannen door middel van een wedstrijd achter kleine motoren, waaraan de Nederlandse wielrentop moet deelne men. de Bentinckfonds-kas te steunen. Tenslotte bestaan er dan nog plannen om bij de Eem een steiger te bouwen waardoor het voor gehandicapten mo gelijk wordt te gaan vissen. Op 27 april a.s. organiseert de ver eniging Antilope uit Leersum een bas- ketbaltoernooi voor gehandicapten in samenwerking met de Soester vereni ging The Red tars. Dit toernooi wordt gehouden in de sporthal Beukendal De volleybalwedstrijd tussen de eerste damesteams van Olympia/Parade en SVV is een prachtig stuk propaganda geworden voor het volleybal. Jammer was het dat de scheidsrechter een bijzonder zwakke dag had. Hield hy eerst Olympia van een zeer verdiende 3-0 zege af, in de vijfde set benadeelde hy SW en ontnam hen de winst de laatste set. Een uiterst geconcentreerd Olympia moest SVV 2 punten voorsprong geven in de eerste set. Daarna was het afge lopen met SW. Toen Olympia op het punt stond de beslissende klappen uit te delen greep de arbiter zeer onge lukkig in. Hierdoor raakt Olympia uit balans en SVV greep de setwinst. SW profiteerde ook in de vierde set van de sitatie. De 5e set was voor Olympia. Het tweede damesteam zond Spirit 3 met een 3-0 nederlaag naar Amers foort terug. Olympia 2 blijft hierdoor aan de leiding in de eerste klasse. De Olympia-heren verrasten door in de eerste set tegen he hooggeklasseer- de SSS uit Barneveld na een 2-7 ach terstand nog tot 15-12 winst te komen. Uiteindelijk won SSS verdiend me 3-2. Het tweede herenteam speelde een fraaie eerste set tegen SW 1, dat ech ter de volle winst pakte met 3-1. Het derde team verloor ondanks fel verzet haar wedstrijd tegen SVH uit Hoogland. Olympia 5 overwon Olympia 4, ter wijl Olympia 6 een belangrijk punt pakte van BG SV. Volleybal deze week De twee eerste teams zijn deze week vrij. Het derde damesteam speelt don derdag tegen Voleem. Het tweede he renteam speelt vrijdagavond in de Expohal te Hilversum tegen V S. Het volledige sporthalprogramma vindt U elders in dit blad. Op de Molenstraat, ter hoogte van de LTS, kwam de 39-jarige G. J. van 't K. met zijn bromfiets te vallen. Een te veel aan drank was de ooi zaak dat hij de macht over het stuur kwijtraakte. Met diverse hoofdwonden werd hij naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. De adspirantengroep van de chr. wan delsportvereniging Olympia heeft de prestatieprijs gewonnen, beschikbaar gesteld door de Provinciale Chr. Wan delsport Bond (PCWB) afdeling Velu- we. De prijs werd indertijd ingesteld om zoveel mogelijk deelnemers naar wandeltochten op de Veluwe te trek ken. Bij het deelnemen aan minimaal vijf marsen en het behalen van het hoogste aantal punten hierbij, kan men in aanmerking komen voor de prijs, die zowel voor adspiranten en junioren als voor senioren beschikbaar is. De prestatieprijzen werden uitgereikt tijdens een bestuursvergadering van de PCWB afdeling Veluwe in gebouw Pro Rege in Voorthuizen. Voor deze verga dering was ook een afvaardiging van Olympia uitgenodigd. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de PSWB, de heer J. Arbon met het voorlezen uit een gedeelte van Lucas, waarna hij voorging in gebed. Na een kort welkomstwoord door de heer Ar bon, werd eerst een aantal punten van het huishoudelijk gedeelte afgehandeld, zoals het lezen van de jaarverslagen. Een en ander verliep zo vlot, dat men binnen een half uur aan de uitreiking van de prestatieprijzen toe was. De uitslag op de 5 km (adspiranten) luidde: 1. Olympia 2357 punten, 2. Jan van Schaffelaar, Barneveld, 2354 pun ten. Voor Olympia nam mevrouw J. Veldhuizen, leidster van de adspiran tengroep, de beker in ontvangst uit handen van de heer Arbon. Op de 10 km (junioren) kregen beide verenigingen opnieuw een fraaie beker. Hier was de uitslag omgekeerd: Jan van Schaffelaar werd eerste in deze afdeling met 2466 punten. Olympia volgde de Barnevelders op de voet met slechts zes punten achterstand (2460 pnt.). Mevrouw S. Brood nam de be ker voor de junioren in ontvangst. De wandelsportvereniging uit Barne veld eist ook de prestatieprijs op de 15 km (senioren) voor zich op. Met 191 punten won Jan van Schaffelaar de enige op deze afstand beschikbaar gestelde prijs. Na de prijsuitreiking en de pauze werd het overige huishoude lijke gedeelte van de agenda afgewerkt. De afdeling Soest van de Christelijk Historische Unie heeft een lijst van 12 kandidaten voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen. De eerste vijf plaatsen worden ingenomen door: 1. drs. G. H. Oldenboom; 2. G. Stam; 3. ing. K. Bu- walda; 4. drs. G. Gerritse; 5. mevrouw M. J. Gordeau-Blom. Ook de AR stelde haar kandidatenlijst samen, maar gaf deze nog niet vrij. De KVP vergadert morgenavond, waarna de CDA-lijst zal worden samengesteld. Voor woensdag 20 maart a.s. heeft de PSP een thema-avond georganiseerd over de milieuproblematiek. Aan de orde zal o.m. komen de door een aantal Soester ingezetenen gewraakte milieu belasting. Inleiders zijn drs. Bram van der Lek en ing. Rob Steinbuch. kan didaat statenlid, uit Driebergen. De or ganisatie van de avond geschiedt niet in het kader van de a.s. verkiezingen. De heer Van de B deed aangifte van diefstal van benzine. De volle tank van zijn aan de Speenkruidstraat ge parkeerde auto werd afgetapt. Zaterdag a.s. gaan de Olympianen hun jaarlijkse feestavond weer houden. De vooral in het laatste jaar sterk ge groeide Soester volleybalvereniging (350 leden) heeft een feestcommissie gevraagd een feestavond te organise ren die anders dan andere moet wor den. De commissie onder leiding van Wil Wijnands heeft zich een aantal weken enorm ingespannen om een ori ginele vorm voor dit feest te vinden en is daarin naar het lijkt geslaagd. De volleyballende Olympianen en hun aanhang gaan zaterdag a.s. in de Mid- delwijkzaal aan de Parelielweg een ge weldig feest tegemoet. Een orkest. The Four Powers, zorgt behalve voor de „levende muziek" ook nog voor een aantal attracties. Kortom, het belooft een prima avondje te worden. Aan vang 20.00 uur. Barneveld-SEC. G. Schimmel, G. Bovenkamp, H. v. Essen, T. Stalenhoef, \J. Hoefman, P. Hartman, J. Paauw, G. Aalbers, B. Koelewijn, J. Duist, P. van de Brakel, J. Luijtelaar en K. Dorrestein. Altius 5-SEC 3. J. van Gotp, J. Kerkdijk, K. Vink, W. Posthuma, J. Kuyvenhoven, P. Elder- man, B. Roedelof, V. van Witte, P. van de Brink, A. Verhey, H. IJsseldijk, F. Schagen en B. Vincent. SEC 4-Roda 3. N. Baptist, H. de Boer, A. Verheij,- J. v. d. Broek, L. Hop, G. de Bruin, Spanjer, W. Bosman, W. Piepenbroek, A. v. d. Schagt, P. van Fulpen en G. Beijer. SEC 5-VVOP 5 R. Foekens, E. en G. van Alphen, N. Bitterling, W. Luytelaar, Nunn, Be- rendsen, H. de Jong, Van de Berg, Wijnands, Jacobs, L. Hugo en Fenne- ma. Bussum 4-VVZ 6. D. Renooy, H. Demmers, R. Brouwer, G. Ruizendaal, S. Jongepier, P. van Jaaren, L. Brunt, J. Groart, W. v. d. Kuilen, R. ten Hove, J. Brouwer, J. van Kooy, G. v. d. Munt en R. West- land. TOV 6-VVZ 7. A. Brunt, G. Wijma, D. Duits, D. Pelle- grino, A. en C. Ruizendaal, M. van Ginkel, Joh. en G. van Kooy, K. Stol wijk, P. Monnee, H. van Velzen en R. van Herwaarden. Bij de politie werden de volgende ge vonden voorwerpen aangegeven: bo terkoek in bakvorm, step, kinderporte- monnaie met inhoud, bankbiljet, een paar dameshandschoenen, een dames fiets, herendas, wantje, konijn en een das. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en za terdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. Na zeven speelavonden is de stand in de klaverjascompetitie van de korfbal vereniging De Meteoren als volgt: 1. Bosman. 26796 pt.; 2. O. Verheien. 26500 pt.; 3. mevrouw Van Dregt, 26493 pt.; 4. C. van Velzen, 26715 pt.; 5. me vrouw C. van Hornsveld. 25655 pt.: 6. mevrouw H. van de Hoef-Kinderdijk, 25233 pt. en 7. H. Groen, 25173 pt. De zevende wedstrijd werd gewonnen door de heer H. Groen jr. met 4893 pt.; 2. mevrouw Kok met 4881 pt.: 3. de heer Bosman met 4815 pt. en 4. mevrouw Van Dregt met 4796 pt. De poedelprijs was deze keer voor de heer H. Kok met 2895 pt. De volgende kl a verjasa vond is op woensdag 10 april,

Soester Courant | 1974 | | pagina 5