\lieuw- Loosdrecht [këukendesigri] QdAPPilMOES kiio 98 SINAASAPPELEN 298 e óterren uooró de AMERSFOORTSE KREDIETBANK is er voor Ook in Soest week- Geen kans op meepraten publieke tribune in onderwijscommissie poggenpohi Seizoenmatige daling van werkloosheid in gewest Amersfoort Goede verwachting van nieuwe loon-suppletie regeling Heerlijke SLAATJES vanaf ƒ1,— 25 jaar dames- en tienermode Rondvraag mogelijk wel openbaar Kunstskibaan in Soesterberg Mercedes/ Olivelii ex BTW Haasl 11, verdien ICO,- GULDEN [van de STICHTING AMERSFOORTSE KREDIETBANK literblik -08" (Jaffa's) SkilofcUU Soestcr Courant van donderdag 14 maart 1974 Wiewei Keukens Breng gerust uw aannemer of (op het industrieterrein) Telefoon 02158-1844 Volg vanuit Hilversum en Utrecht de borden Loosdrecht-vliegveld. In de loop van deze maand daalde de geregistreerde arbeidsreserve van man nen met ca. 3% 24 personen) van 759 tot 725. Deze daling heeft een over wegend seizoenmatige oorzaak. De arbeidsreserve van bouwvakarbeiders daal de deswege met 23 personen tot 227 (vorig jaar 241) en van metaalarbeiders met 15 personen tot 105 (vorig jaar 115). Het aanbod van jeugdige mannen steeg deze maand van 28 naar 38. In vergelijking met eind februari 1973 is de totale geregistreerde arbeidsreserve van mannen nu 17% lager. De vraag naar mannen daalde deze maand met 7 67) van 922 naar 855. De belangrijkste daling deed zich voor in de vraag naar ongeschoolden met 19 naar 289 (vorig jaar 130). De vraag naar jeugdige mannen daalde deze maand met 27% 53) naar 144. Vergeleken met eind februari 1973 is de totale vraag naar mannen thans 28% en de vraag naar jeugdige man nen 4% hoger. De geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen daalde deze maand met 8% (- 13 pers.) van 155 naar 142. Ook het aanbod van jeugdige vrouwen daalde deze maand wel met 5 personen van 29 naar 24. In vergelijking met eind februari 1973 is de totale arbeidsreserve van vrou wen thans 14% lager. De vraag naar vrouwen daalde deze maand met 2 (10) van 406 naar 396. De vraag naar jeugdig vrouwelijk personeel daalde deze maand met 16% (19) van 133 naar 114. Vergeleken met eind februari 1973 is de totale vraag naar vrouwen thans 11% en die naar jeugdige vrouwen 42 lager. De situatie in de sector van de vraag en het aanbod 'van part-time krachten, veranderde deze maand niet veel. Het aanbod van part-timers steeg deze maand bij de mannen van 23 naar 28 en bij de vrouwen van 112 naar 123, terwijl de vraag naar part-timers deze maand steeg bij de mannen van 7 naar 10 en bij de vrouwen daalde van 22 naar 21. Qua aantal derhalve nog altijd aanzienlijk lager dan het beschikbare aanbod. In verhouding tot de afhankelijke be roepsbevolking van mannen resp. vrou wen van dit gewest is de werkloosheid Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wjj verzorgen tevens uw feestjes en partijen. ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wy verzorgen tevens uw feestjes en partijen. thans 1,7% bij de mannen en 0,9% bij de vrouwen. Vorig jaar februari waren deze percen tages resp. 2,1 en 1,1. Voor wat betreft de vraag naar ar beidskrachten is deze in verhouding tot de in dit gewest woonachtige manne lijke resp. vrouwelijke beroepsbevol king thans 2,0 resp. 2.5% en was deze eind februari 1973 resp. 1,4 en 3,0%. Suppletie regeling B(j het arbeidsbureau staat een z.g. harde vaste kern ingeschreven, voor namelijk bestaande uit handels- en kantoorpersoneel. Het zijn dikwijls moeilijk plaatsbare gevallen, ondanks alle goede wil die er van beide zijde is. Voor hen zal mogelijk een oplossing gevonden worden door middel van de op 1 maart j.1. in werking getreden „Ioonsuppletie regeling". Deze regeling houdt een suppletie op het nieuwe loon tot op het peil van het voorheen verdiende loon in en wel voor werkzoekenden ouder dan 45 jaar, gedurende zes maanden 100 supple tie; vervolgens zes maanden 90% en dan 3 jaar 85 Voor jongere werk zoekenden is de regeling zes maanden 90% en 2 jaar 85%. De regeling is ook van toepassing voor diegene die zelf werk vindt en dus niet direct ge bruik maakt van bemiddeling van het arbeidsbureau hoewel men daar wel moet staan ingeschreven. Er zijn een aantal voorwaarden zoals: geen ander passend werk beschikbaar, geen ander ingeschreven die de plaats zonder suppletie kan bezetten, het werk moet passend zijn, tenzij de werkne mer geen bezwaar heeft, het moet een volledige dagtaak zijn, en het moet minstens vier weken duren, het nieuwe loon moet niet beneden het rechtens geldend loon zijn en de suppletie mag niet meer dan 40% bedragen. De directie van 't arbeidsbureau moet op deze regeling nog inspelen, maar ver wacht er veel van voor langdurig in geschrevenen. Cyfers Tenslotte- nog een vergelijking met provincie en rijk van de ontwikkeling van het werkloosheidspercentage van mannen in het gewest Amersfoort. febr.'73 febr.'74 gewest Amersfoort 2,1 1,7 provincie 2.4 2,2 Nederland 4,0 4,1 Voor de gemeente Soest zijn de aan tallen: Aanbod mannen: 125 febr. '74; 138 jan. '74; 155 febr. '73. Vraag mannen: 261 febr. '74; 289 jan. *74; 86 febr. '73. Aanbod vrouwen: 28 febr. '74; 26 jan. '74: 24 febr. '73. Vraag vrouwen: 58 febr. '74; 59 jan. '74; 87 febr. '73. BURG. GROTHESTRAAT 36 BAF T-SHIRTS Er bestaat een vrjj redelijke kans dat de onderwijscommissie als enige open bare commissie in Soest ook een openbare rondvraag krijgt. De leden van de onderwijscommissie zijn daar althans unaniem voorstander van met uitzonde ring van wethouder Dijkstra zelf en mogelijk de heer C. Verheus van de CDA die slechts een gedeelte van de vergadering bij woonde en zich hierover niet uitliet. C. Verheus (CDA) voor of tegen openbare rondvraag? Een en ander bleek tijdens de gehouden vergadering waarin de regelen voor de vergadering van de commissie aan de orde kwamen. Veel minder unaniem waren de standpunten ten aanzien van het voorstel van de heer A. van Vloten (PAK) een perma nent geldige uitnodiging voor het bij wonen van de vergaderingen te sturen naar alle schoolbesturen. Die bestuur ders zouden dan het recht of voorrecht van meepraten krijgen. Naar de me ning van de heer Van Vloten en ook naar die van de heer B. Joosten (D '66) zou dat kunnen volgens artikel 9 van de verordening regelende de be voegdheden van de commissies. („De voorzitter of de commissie kan personen uitnodigen de vergaderingen van die commissie bij te wonen tenein de inlichtingen of adviezen te Ver strekken".) Mevrouw P. Oranje-Entink (VVD) had er waardering voor dat de heer Van Vloten de schoolraad wilde laten mee praten, echter deugde naar haar me ning de argumentatie niet. Via de aan kondigingen o.m. in de pers was ge noegzaam bekend dat er een vergade ring gehouden werd en dat iedereen daar welkom was. De permanente invi tatie was naar haar mening daarom overbodig. Wel was zij er een voor stander van de schoolraad (voor het openbaar onderwijs) meer in te scha kelen en gebruik te maken van de daar aanwezige deskundigheid. De heer P. Storimans (CDA) was het helemaal met mevrouw Oranje eens; wethouder Dijkstra echter niet. Hij noemde de speciale uitnodiging „het intrappen van een open deur", omdat de openbaarheid al sinds jaren bekend was. Hij betwijfelde of de schoolbestu ren er belangstelling voor hadden om dat er een zeer frequent contact met hen bestond. „Buiten dat zijn het geen deskundigen op onderwijsgebied, evenmin als ik dat ben. Zjj zijn bestuurders en dat is een ander niveau", aldus de onderwijswet houder Dijkstra. Hij had ook practische bezwaren om dat er 8 verschillende besturen wa ren; hen uitnodigen zou verwachtingen wekken van meebesturen en dat was tegen de bedoeling van artikel 9, al thans zoals b. en w. en het senioren convent dat uitlegden. Op meer inscha kelen van de schoolraad kon gerekend worden. De heren Van Vloten en Joosten poog den nog de wethouder tot andere ge dachten te brengen, maar dat was ver geefs. Zij stelden dat het uitnodigen iets anders was dan de openbaarheid van de vergadering. Door een specifie ke uitnodiging immers bestond er ge tegenheid hen in het gesprek t<- be trekken. Als kern van de hele discussie zag de heer Joosten de twijfels die de onder wijscommissie had over het functione ren van Schoolraad en ouderraad. Hun aanwezigheid was zijnsinziens nodig om de andere schoolbesturen niet te kort te doen, moesten ze allemaal uit genodigd worden. Hun inbreng was no dig om tot goede besluiten te komen. Dat er toch iets schortte aan he con tact van de wethouder met de school raad kwam zonneklaar aan het licht toen bleek dat de schoolraad nog steeds niet de nieuwe verordening „subsidië ring godsdienstige en levensbeschouwe lijke vorming" ontvangen had, alhoe wel daar een maand geleden reeds toe besloten was. Volgens wethouder Dijkstra werd de schoolraad regelmatig om advies ge vraagd en hij zegde toe dat die ad viezen, voorzover schriftelijk binnen gekomen, bij de raadsstukken ter in zage zouden worden gelegd. Verder ging hij niet. Naar aanleiding van zy"n verzoek een kunstskibaan te mogen bouwen in de omgeving van het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat heeft de heer O. Zoetelief van b. en w. te horen gekregen dat het college de Kerklaan te Soesterberg een betere plaats vindt. Het college schrijft een opstelling van alle eisen waaraan de skibaan moet voldoen en de omgeving waarin hij ge plaatst wordt te hebben gemaakt en zo tot de conclusie gekomen te zijn, dat het bos rond het openluchttheater te ingrijpend veranderd zou worden. Het nieuwe sportcomplex aan de Kerk laan te Soesterberg biedt naar de me ning van het dagelijks bestuur van de gemeente grote mogelijkheden omdat er een kunstmatige helling aanwezig is (een zandafgraving). Voor de aanleg van dit sportvelden complex wordt een krediet gevraagd van 750.000 gulden. Het plan omvat twee korfbalvelden en een oefenboek, twee tennisbanen, een verhard terrein voor vrije sportbeoefening, een speel weide, een sledehelling, een ijsbaan an nex trapveld en een ruimte voor het plaatsen van gebouwen. De heer Zoetelief is voorshands bij zonder enthousiast over het voorstel van de gemeente. Vooral de omgeving en de natuurlijke helling spreken hem zeer aan. Ook de centrale ligging van Soesterberg in de provincie, gemakke lijk bereikbaar vanuit Amersfoort en Utrecht, is gunstig. Het feit dat er een helling is, maakt de uitvoering van het plan mogelijk minder kostbaar. Daardoor zal er ook een baan van 15 meter breek (7 meter meer dan in eerste instantie gedacht werd), met een lengte van circa 50 me ter aangelegd kunnen worden, en dat is voor een kunstbaan buitengewoon mooi. Er zijn daar bovendien ook mo gelijkheden om een zgn. lang-loop- baan uit te zetten, wat zeer veel be oefenaars van de skisport trekt. De heer Zoetelief hoopt nu dat er vaart achter de verwezenlijking van zijn idee gezet kan worden, zo zelfs, dat de opening van de baan in septem ber a.s. kan plaatsvinden. Hij heeft daarvoor reeds contacten gelegd in Zwitserland, waar men onder voorbe houd weliswaar, medewerking heeft toegezegd. Financieel is de zaak min of meer rond; het wachten is slechts op definitieve toezeggingen. SPECIALE TELMACHINE AKTIE Electrische Telmachine Voor een meepakprijs! Adviesprijs 440,— ex. ^TW KANTOORBOEKHANDEI STEENHOFFSTRAAT 13 SOEST TEL. 10115 NAAST HET POSTKANTOOR HERKENT U DIT FOTOOTJE Mooi, dan weet u ons te vinden. Wij betrokken ons nieuwe kantoor op de hoek van de Laanstraat en de Beetzlaan enkele maanden geleden, en we namen ons bekende service-pakket mee Dat is logisch want daaraan hebben we onze goede naam te danken. In dat pakket vindt u natuurlijk in de eerste plaats onze lage tarieven. Want onze stichting is op gericht om u te helpen, niet om zoveel mogelijk winst te maken. Ook bieden wij u adviezen over budgettering. (Dus als u eigenlijk helemaal geen geld behoeft te lenen, vertellen wij u dat ook Is een lening echter noodzakelijk, of gewoon door u gewenst, dan dienen onze financiële deskundigen u graag van advies. Zij zoeken samen met u de voor u meest gunstige oplossing. Strikt vertrouwelijke behandeling is natuurlijk verzekerd. Al meer dan 20 jaar bank zonder winstdoel. WILT U EEN VOORBEELD U leent 2.832.terug te betalen in 24 maande lijkse termijnen van f118. Kosten volgens wettelijke norm f 469,55 Wij berekenen slechts 326,25 Bij de Amersfoortse Kredietbank krijgt u 143,30 méér in handen I KANTOOR SOEST Laanstraat 95, telefoon 02155-17009. Geopend: Maandag: 9.00 -12.00 en 14.00 -16.00 uur. Woensdag: 9.00 -12.00 uur. Vrijdag: 15.00 - 20.00 uur. HOOFDKANTOOR AMERSFOORT Eemstraat Oost 58, telefoon 16527 of 17400. Dagelijks geopend. Hl1 100 VOOR DE WEEK VAN 14 T.E.M. 21 MAART 1974 RAM 21 maart-20 april U bent nog steeds wat geprikkeld en' ook deze week kan het tot onvriende lijke woorden komen, als u dat niet zelf voorkomt. Laat iedereen stilletjes zijn eigen gang gaan en werken vol gens de manier, die hem het beste ligt. U heeft trouwens genoeg aan uw eigen aangelegenheden. Laat u geen geld uit de zak praten door een vrolijkerd, die liever fantaseert dan werkt. Op tijd naar bed gaan. Niets overbodigs aan halen. STIER 21 april-20 mei Dit kan een prettige week worden, als u de hoofdzaken van de bijzaken weet te scheiden. Verdoe uw tijd dus niet aan bijkomstigheden en laat iedereen zijn eigen boontjes maar eens doppen. Uw naaste omgeving heeft langzamer hand meer recht op uw aandacht, evenals uw eigen aangelegenheden, die in deze periode eindelijk eens kunnen worden geregeld. Een van uw ideeën heeft succes en daardoor kan een vol gend plan weer in de aandacht komen. TWEELINGEN 21 raei-20 juni Laat u deze week niet van de wijs brengen, doordat alles niet helemaal volgens plan gaat. Onverwachte dingen kunnen uw schema wat in de war brengen, maar daar staat tegenover, dat zich ook nieuwe kansen voordoen. Houd ogen en oren open en sluit u niet af tengevolge van een gevoel van wre vel. Alles gaat anders, maar soms ook zelfs beter. Eind van de week aange name verrassing te wachten. KREEFT 21 juni-20 juli Prettige week. U voelt u goed opge wassen tegen de dingen en daardoor loopt ook alles lekker vlot. Het kan zijn, dat iemand u een steek onder water tracht te geven, maar dat is van geen belang. De persoon in kwestie heeft nu eenmaal een vreemd humeur. Als u nu maar weet, dat u het goed doet, dat is hoofdzaak. Een brief brengt u op nieuwe ideeën. LEEUW 21 juli-20 augustus Vrij rustige week voor uw doen. De buitenwereld doet het u niet aan, dus houd u zich nu eens rustig en geniet van de goede dingen om u heen. Er is iets, wat u graag met spoed zou afwer. ken, en dat kan gerust, mits u maar niet iemand opjut, die u daar al een poosje bij helpt, maar zelf haast geen tijd heeft. Geef iedereen de kans, zijn eigen ideeën te volgen en duw nie mand op. Dat is beter. MAAGD 21 augustus-20 september In uw werk kunt u deze week uw han den vol hebben. Er was al veel te doen, maar er komen ook onverwachte din gen bij. Doe alles systematisch af en verbrokkel uw tijd niet. Op financiëel gebied moet u helemaal uw hoofd koel houden en is overhaasting fout. U heeft een wonderlijke ontmoeting met iemand, die van ver komt. Buitenkansje moge lijk als u goed oplet. Minder zitten en véél meer wandelen. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober In de afgelopen periode heeft u kun nen merken, dat een terloopse opmer king verkeerd kan vallen. De sterren maken u daar telkens op attent. Ofwel u bent te goed van vertrouwen, ofwel u bent te flitsend in uw praten. Die kans zit er nog steeds in en u doet er goed aan alles blauw-blauw te laten en wat op de achtergrond te blijven. Zoek het vooral in üw gezin en met goede vrienden. SCHORPIOEN 21 okt.-20 november Drukke week. U heeft kans, dat u de achterstand van anderen moet inhalen. Dat lukt u ook wel, want zoiets ligt u wel, Maar de kans bestaat, dat u daarbij zo onder spanning komt te staan, dat u opvliegender wordt dan uzelf wilt. Wenst u dus uw stoom af te blazen, doe dat dan door oude bloempotten stuk te gooien. Laat uw omgeving erbuiten, die kunnen het ook niet helpen. Voordeeltje mogelijk. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Deze week heeft u enkele genoegelijke ogenblikken in verband met behaalde resultaten. Wat u heeft voorspeld komt uit en omdat men uw raad heeft opge volgd, blijft een succes niet uit. Zeg er niet teveel over, maar geniet in stilte. De feiten spreken voor zichzelf. In het romantische vlak liggen uw kansen vrij goed, mits u met tact en begrip te werk gaat. STEENBOK 21 december-20 januari Kalme week. U heeft eigenlijk ook he lemaal geen zin in hijsa. Een bepaald succes stemt u tevreden en u wilt best eens rustig denken over een volgend plan. Aangezien die allemaal nogal in het idealistische vlak liggen wordt u daar niet altijd in begrepen. Toch krijgt u veel voor elkaar, omdt u zo stilletjes weg doorgaat met uw werk. U helpt iemand uit de narigheid, omdat u zo stilletjes weg doorgaat met uw werk. U helpt iemand uit de narigheid door een kwestie uit te praten. WATERMAN 21 januari-20 februari Dit kan een drukke week worden, om dat men van allerlei kanten uw advies nodig heeft. Ga daarbij vooral met di plomatie te werk en praat niet te spon taan. Het is mogelijk dat een enkele figuur alleen maar weten wil, waar u staat en u daarbij naar de mond tracht te praten. Een brief doet u veel goed en brengt het nieuws, waar uw gezin op zat te wachten. Grote lichamelijke inspanning valt af te raden, in verband met uitglijden of iets dergelijks. VISSEN 21 februari-20 maart Sommige van uw plannen staan even op losse schroeven, zodat uw werk er door wordt gecompliceerd. Niet ieder-' een wil dezelfde gedragslijn volgen, en', u moet maar zien, dat u alles snapt. Dat is u wel toevertrouwd, vooral om dat u als regel kalm blijft onder zulk' soort dingen. De uiteindelijke oplos sing komt wellicht pas enige tijd later. Ondertussen kunt u al heel wat afdoen,! dat in ieder geval gebeuren moet. 14 1 ncMrng Utr. ACHTERKANT VLIEGVELD Hll MANEGE

Soester Courant | 1974 | | pagina 9