1 m van de Gemeentehof Chaos in commissie Openbare Werken Mikimar ITensen Reiswinkels KLOKKEN modern als klassiek A, van der Weerd 16,-. Stereo-Adviescentrum Ton Beuken Nieuw systeem van vergaderen werkt niet Hogere vergoeding doorstromingsbeleid Bezwaren tegen supermarkt Vreman Verzet tegen verlenging hinderwetvergunning Horloger Juwelier Optiek Verplaatsen telefooncel Een commissie voor het beheer van de bossen Geen verkeersdrempels in de Gerrit van der Veenstraat BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Nog geen beslissing voor verandering garagepui Weggeefaktie op de markt Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening 0EEP PURPLE Burn nu tijdelijk 13,90. Stereo-Adviescentrum DE GOUDEN SNAAR BURGERLIJKE STAND Woonruimte-commissie Rondvraag onderwijs commissie openbaar Zebrapaden Soesterberg Verkeerssituatie „Ons Belang" Slangenbosje PAASAANBIEDING Hoogtepunten uit Bach's Mattheus-Passion DE GOUDEN SNAAR Gemeenteraads vergadering Tel. politie niet voor alarm 19444 Tips over fijne kinderkleren Politiek-café „Proest-special" ESploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten FILMAGENDA Opbrengst reuma-kollekte Jeugdige motorcoureurs raken vervoermiddel kwijt Machines gestolen Soester Courant van donderdag 21 maart 1974 Ook de commissie openbare werken had in de openbare vergadering te maken met chaotische toestanden, die het nieuwe systeem van werken veroorzaakt. Direct b(j het begin tekende de heer J. van Poppelen (CDA) verzet aan tegen de gang van zaken. Naar zijn mening hebben de leden van de commissies geen ttfd meer zich op hun taak voor te bereiden, informaties in te winnen of wat dan ook. Daardoor werd het werk veel zwaarder en moest alles in feite twee maal gedaan worden. Daar had hij geen behoefte aan. In de a-s. raadsvergadering zal een „bijdrageregeling doorstroming" worden vastgesteld. Die komt dan in de plaats van de bijdrageregeling ter bestrijding van de woningnood" van 1965. De vergoeding in de nieuwe regeling genoemd kan alleen worden toegekend indien de huur van de te verlaten, woning niet meer bedraagt dan 160 gulden per maand en de woning, die wordt betrokken, een woning is, waar van de huurprijs tenminste 50 meer is dan van de verlaten woning, echter niet meer dan 375 per maand, of wel, dat men naar een woning gaat die ten minste 2 kamers minder bevat dan de woning die wordt verlaten. Ook kan de vergoeding gegeven worden als men naar een woonruimte gaat, die niet een zelfstandige woning is. De vergoedingen bedragen: a. voor ver huizing tot een bedrag, gebaseerd op de tarieven van de erkende verhuison- dememingen, met een maximum van 550 gulden; b. voor duurder wonen, een bedrag ineens van 1200 gulden. Deze vergoedingen worden gegeven in dien men duurder gaat wonen, even tueel ook buiten de regio Eemland, in dien tenminste de doelstelling van de,, verordening wordt bevorderd. Voor verhuizing naar een kleinere wo ning of naar een niet zelfstandige wo ning bedraagt de vergoeding maximaal 550 gulden voor de verhuizing en 600 gulden voor inrichtingskosten. De aanvragen om toekenning van een vergoeding dienen, onder overlegging- van de nota van de verhuizer en op een door de gemeente verstrekt formu lier, uiterlijk binnen één maand na de datum van de verhuizing, bij b. en w. te worden ingediend. B. en w. zijn bevoegd om een aan vraag om een vergoeding af te wijzen op grond van inkomen en maatschap pelijke positie van de aanvrager. De maximale vergoeding bedraagt der halve 1750 gulden, waarvan 80 °/o voor rekening van het rijk komt. Lawaai, rommel in de omgeving, gevaar voor kinderen door aan- en afraden de vrachtwagens, en het onttrekken van garages aan de oorspronkelijke be stemming waren de overwegende bezwaren, die drie bewoners van de Weeg breestraat schriftelijk hadden ingediend tegen het eventueel verlenen van een hinderwetvergunning ten behoeve van de supermarkt van G. C. Vreman aan de Smitsweg 20-22. Deze heeft de vergunning nodig vanwege het verplaatsen van een koelcel uit de supermarkt naar een garage. Tijdens de gistermorgen op het gemeentehuis gehouden hinderwetzitting was geen van de drie indie ners van bezwaren aanwezig voor een toelichting, zodat zij een eventueel be roep niet kunnen doorzetten. De heer H. G. Kok, Weegbreestraat 77, schreef dat uitslapen onmogelijk is vanwege het lawaai, onder meer van rammelende karretjes met flessen. „Als ik nachtdienst heb gehad, moet ik bij familie gaan slapen", 's Zomers is het onmogelijk' om het lang uit te houden op het balkon vanwege het lawaai. Hij had ook bezwaar tegen het „omtove ren" van garages in magazijnen en een koelcel. De heer A. Brasmus, Weegbreestraat 79. stelde dat de bevoorrading van de supermarkt door vrachtwagens de ge hele dag met veel lawaai gepaard gaat. De wagens noemde hij een gevaar voor de kinderen, die nergens anders dan rondom de flatgebouwen kunnen spe len. Afgezien van het lawaai vond hij, dat de bevoorrading ten koste gaat van de privacy van de omwonenden. Ook hij tekende bezwaar aan tegen een ge wijzigde bestemming van de garages. Dit deed ook de heer B. C. Tuinbeek. Weegbreestraat 97. Afgezien van de herrie van het laden en lossen (van zeven uur 's morgens tot 's avonds, op de koopavond zelfs tot elf uur) en het niet oorspronkelijk bedoelde gebruik van de garages, had hij bezwaren te gen de wijze van rijden van de chauf feurs van de bestelwagens van Vre man, „die de parkeerplaats regelmatig als racebaan gebruiken". De karretjes met houten of hard- plastic wielen veroorzaken een doorlo pende herrie. Flessen, waar zoet in heeft gezeten, trekken wespen aan, die ook naar de huizen in de omgeving zwermen. Ook wees hij op de rommel, hoofdza kelijk veroorzaakt door het opstapelen van lege kisten. Die vliegen bij storm achtige wind de parkeerplaats over en beschadigen geparkeerde auto's. Scher ven van gebroken flessen veroorzaken lekke banden en verwonden zelfs af en toe spelende kinderen. Nog afgezien van het geluid van de koelaggregaten, komt men moeilijk in slaap als 's nachts om twee uur de melkwagen komt bevoorraden en om half vijf de bakker. „Al deze punten hebben zo langzamer hand zeer nerveuze mensen van ons gemaakt en dit slaat ook al over op de kinderen, wat zich openbaart in niet eten en slecht slapen. Soms ligt ons dochtertje uren wakker". De heer Tuinbeek vraagt in ieder ge val verandering in deze situatie. „We hebben al om een andere woning ge vraagd omdat het hier levensgevaarlijk is voor de kinderen". zowel GROTE KEUZE SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST De telefooncel op de Torenstraat hoek Neerweg zal eerdaags verplaatst wor den naar de hoek Torenstraat/Kerk straat. Bij de behandeling van de begroting voor 1974 werd vanuit de raad aange drongen op het instellen van een com missie voor het beheer van de gemeen- telijke bossen en de daarmee verband houdende recreatieve voorzieningen. Op voorstel van b. en w. zullen in deze commissie benoemd worden de heren J. A. Detmar, M. de Groot, D. Hoek stra, K. Levinga en R. A; van Logten- stein. Voorzitter zal zijn de burgemees ter; plaatsvervangd voorzitter wethou der K. de Haan. De commissie verga dert niet in het openbaar Op advies van de ambtelijke verkeerscommissie zullen geen verkeersdrempels in de Gerrit van der Veenstraat, in de wjjk Klaarwater, aangebracht worden. Daar hadden de bewoners om gevraagd omdat er te snel gereden werd. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf ƒ150. TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAAEN Op voorstel van de commissie voor de beroepschriften zal de beslissing op het beroep van de heer J. Peters, ten aan zien van het weigeren van een bouw vergunning door het college, met twee maanden worden verdaagd. De heer Peters kreeg indertijd geen vergunning van de bij zijn woning aan de Ossendamweg gelegen garage een kantoor te maken. Daarvoor moest slechts de toegangsdeur vervangen worden door een dichte pui met raam. Wethouder Walter verklaarde ter zit ting. dat de garages in de woonwijk als garage gebruikt moesten worden, om parkeerders van de weg te houden. De heer Peters voerde aan dat zijn auto in de tuin geparkeerd werd en dat hij de garage nodig had om een kantoor in onder te brengen, waarvoor in het woonhuis geen plaats was. Afgezien nog, dat iemand hem kon verplichten zijn auto beslist in de garage te zetten. De beroepschriftencommissie is kenne lijk nog niet klaar met haar onderzoek. De commissie was het er roerend mee eens, met name de heer M. van Ee (VVD) vond, dat zowel raad als college van b. en w., zich veel meer werk op de hals haalden. Dat het in eerste instantie in het se niorenconvent besproken was, werd door de fractievoorzitters niet ontkend, maar de heer Van Poppelen meende dat de hele werkwijze toch eerst met de voltallige raad besproken diende te worden. Hij stelde voor dat tijdens de raadsvergadering van vandaag, 21 maart te doen. Ook daar voelde ieder een wat voor, behalve de wethouder, mevrouw Walter en zij slaagde er zo waar in de commissie toch nog een maandje „te laten wennen". Zij meen de dat het werk wel veel. zwaarder werd, „maar óók veel waardevoller". Voor de heer Van Poppelen gold de efficiency als zwaarste punt en dat was het nu niet. Zelfs was het kosten verhogend en ook daar had hij geen goed woord voor over. Voor mevrouw Walter was de open baarheid van de vergadering een strui kelblok „we weten het nu allemaal al vóór de raadsvergadering" en het meest efficiënt zou men kunnen wer ken, als er helemaal geen raad was. De heer Van Ee (WD) vond dat door de openbaarheid de raadsvergaderin gen bekort konden worden en hij noemde dat efficiënt werken. Algemeen werd het absurd gevonden dat de financiële commissie als eerste vergaderde; „als dat zo blijft", zei de De ambtelijke verkeerscommissie is van mening dat de Gerrit van de Veen straat in de toekomst een doorgaande verkeersroute gaat worden, ondermeer een buslijndienst zal er door moeten Ook het bord „spelende kinderen" komt er niet omdat dergelijke borden alleen bij scholen geplaatst moéten worden en anders: overdaad schaadt. De vraag van de bewoners een par keerhaven aan te leggen in de Van Hamelstraat en voor de andere zijde van de straat een parkeerverbod in te stellen, komt later aan de .orde, als de wijk gereed is en de hele verkeers problematiek bekeken gaat worden. Stoplichten uit In de commissie openbare werken stel de de heer J. van Poppelen (CDA) de *erkeersHchten-tocstand op de kruising Atesterbergscstraat - Ossendamweg - fondellaan nog eens aan de orde. Dat nas voorheen al vele malen gebeurd, maar nu wilde h(j naar een definitieve oplossing. De lichten op de Ossendamweg moeten naar zijn mening verplaatst worden naar de kruising Ossendamweg - Schou tenkampweg. De lichten staan nu te dicht op elkaar en dat geeft zijnsinziens continu pro blemen. Wethouder Walter had er in zoverre oren naar, dat zij bij wijze van proef de lichten op de Ossendamweg wel •enige tijd buiten werking wil stellen. CDA-man Korte raadde haar dit af. evenals de directeur van openbare werken, de heer H. J. van der Dus- sen. Het zou verkeer aantrekken op de Oude Utrechtse weg en voor de fietsers zou het levensgevaarlijk wor den. De heer M. van Ee (VVD) zij op voor hand tegen de verplaatsing van de verkeerslichten te zijn. dat gaf maar lawaai in een woonwijk van optrek kende auto's. Hij stelde voor de amb telijke verkeerscommissie maar te laten oordelen en die zal dat ongetwijfeld voor de zoveelste maal doen. Volgende week donderdag, 28 maart, is het wederom groot feest op de Soëster markt. Gedurende de openingstijden van de markt zal een Mister X ruim 500 ver rassingsenveloppen uitdelen aan de be zoekers. In die enveloppen zitten waardebonnen waarop nummers staan die weer kor- responderen met de duidelijk zichtbare nummers op de marktkramen. Daar kan men voor het ook op de waarde bon staande bedrag gratis het gewenste artikel krijgen. De bonnen hebben een waarde van resp. 1,-, 2,50 en 5,-. Heeft men een bon van 2,50 gekregen en men wil een portie vis van 4,- kopen, dan moet er maar 1,50 wor den bijbetaald of wil men een bos bloemen kopen voor ƒ1,- en men heeft een bon van 1,-, dan krijgt men het artikel gratis. De waardebonnen zijn alleen 28 maart geldig. De vorige aktie, 29 november, is on danks het slechte weer (sneeuw) een groot sukses geweest. Daar kunt u kiezen uit alle vakantiereizen per boot, vliegtuig, trein, dus en auto. Van Fit, Sun Air, Cristoffel, Europa-Express, Broere en Arke. En u kunt die reizen er boeken natuurlijk. Birkstraat95, Soest, tel. 02155-12319 Spuistraat 23, Spakenburg, tel. 03499-1307 heer Korte (CDA), „is het waardeloos". De wethouder slaagde erin de zaak tot mei uit te stellen. Daarna werd er vergaderd volgens twee agenda's en d'ait maakte het voor de publieke tri bune chaotisch. De hint van <le financiële commissie om een oplossing te zoeken voor de komende parkeerproblemen aan de Parallelweg, nu in het weekend de vrachtwagens daar naartoe gedirigeerd worden, werd bijna over het hoofd ge zien. Hoe dat toch reële probleem op gelost gaat worden, bleef duister. OnibegTijpelijk was ook het verwijt dat de heer Korte (CDA) min of meer te slikken kreeg van de wethouder, toen hij conform de vraag in de financiële commissie informeerde naar nadere gegevens over het bouwrijp maken van het plan Egghermonde. De fman-< ciële commissie keurde het krediet goed, mits die nadere informaties ge geven werden. Die nadere informaties stonden in het inmiddels (vóór de ver gadering van de commissie openbare werken) gereed gekomen raadsvoorstel, maar dat" kon de heer Korte niet we ten, want hij kreeg ze ter vergadering pas. Dat feit alleen al, dat de raads voorstellen in druk gereed waren, maakte het vergaderen van de com missie openbare zaken, eigenlijk over bodig. Zonder veel discussie werd alles voor kennisgeving aangenomen; de raadsvergadering zal wel te zien geven of men er alsnog over praten wil. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan T. B. S. Soest B.V., Beckeringhstraat 33 - 35, Soest op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen ten behoeve van het bouwen van een kantoorgebouw op het perceel aan de Beckeringhstraat 33-35 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 6328 en 5839 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 28 maart 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Waarop „Might just take your life", „Lay down, stay down" en ,3urn" van 18,90 STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155 - 12132 GEBOREN: Remco Richard, zoon van S. Berre- voets en A. C. M. A. van Gastel. Susanne Danielle, dochter van C. J. A. van Doornik en E. C. Boltjes. Daniël Johannes Petrus, zoon van P. N. Merts en I. C. M. van Schaik. Iwan, zoon van P. L. H. Freijzer en M. C. Vissers. Christina Marretje Geertruida, dochter van M. van Gin- kel en E. M. Hoonhorst. Edwin, zoon van S. Tuenter en E. A. M. van Hattum. Bianca Johanna, dochter van J. W. M. van Beek en J. J. van 't Klooster. Peter Johan Frederik, zoon van J. Adema en W. van Doorn. Tanja Maria, dochter van J. C. Boe- kema en P. M. Onwezen. ONDERTROUWD: Roland Heinz Kampe en Hendrika Schippers. Henk Wijnmalen en Eli- sabeth Antonia Teuntje Koehof. Johannes Hendrik Strabbing en Elisa- beth Zwaantje Willemsen, GEHUWD: Rijk van Doorn en Lidwina Mathilda Lamberta Hilhorst. Hans Walen en Gerritje Hop. OVERLEDEN: Maaike Zondervan, weduwe van R Kooistra. Adrianus Bernardus Bos man, echtgenoot van M. M. Renkers. Hermanus van Rouwendaal, echtgenoot van H. van Duinkerken. Bernard Hendrik de Jongh, echtgenoot van B M. E. Kesting. Karei Heinz Otto Paans. Elbert van Schaffelaar, echtge noot van S. J. van Brummelen. Ingevolge artikel 8 van de woonruim- tewet 1947 dient er in de gemeente een commissie van advies voor het vorde ren van woonruimte te zijn. De thans zittende leden hebben verklaard een herbenoeming te zullen aanvaarden. Dat zijn de dames H. M.' Meurer-Van Eijk en S. M. Polet-Musler en de heren J. C. Brouwer, H. M. v. d. Rotte, G. Stam en J. van den Arend. Alhoewel de onderwijscommissie met grote meerderheid voor een openbare rondvraag is, stellen b. en w. de.raad voor, dat niet te doen. Het college meent dat er geen motievenaanwezig zijn om ten aanzien van de onderwijs commissie af te wijken van de rege len, welke zijn vastgesteld voor de twee andere openbare commissiever gaderingen. De raad zal er vandaag over beslissen. Een inwoner van Soesterberg heeft on langs het college van burgemeester en wethouder geattendeerd op de ver keerssituatie op de Gen. Winkelman straat, tussen de Fokkerstraat en bet Van Maarenplein. Terplaatse zou op de vrij lange en rechte Gen. Winkelman straat met hoge snelheid gereden wor den. Veel kinderen plegen hier over te steken, met alle gevolgen vandien. Het college heeft nu de politie verzocht in zijn totaliteit te bezien of er in Soesterberg zebrapaden moeten komen en Zo ja, op welke plaatsen. Naar aanleiding van een verzoek van het college van burgemeester en wet houders heeft het college van gedepu teerde staten van Utrecht het besluit genomen de verbindingsweg tussen de Richelleweg en „Ons Belang" in de richting Amersfoort voor alle motor- De indieners van het rapport „Het Slangenbosje" hebben van het college van burgemeester en wethouders een schrijven gekregen, waarin hen wordt medegedeeld dat, in afwachting van de definitieve bestemming van het ter rein, reeds nu enige bescheiden maat regelen worden getroffen ter verbete ring van het „Slangenbosje". De maatregelen zullen bestaan o.a. uit het beter begaanbaar maken van de bospaden en het verwijderen van enige hinderlijke begroeiing en/of dood hout, alsmede afval. worden uitgevoerd door: Irmgard Seefried, Hertha Topper, Ernst Haefliger, Keith Engen, Dietrich Fischer Dieskau en het Münchener Bachkoor en Bachorkest o.l.v. Karl Richter, d.g.g. 2538126 STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST TELEFOON 02155 - 12132 De raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen donderdag 21 maart a.s., om 19.30 uur, in de zaal van het Dorpshuis te Soesterberg voor de behandeling van de navolgende agenda. 1. Notulen van de raadsvergadering van 21 februari 1974. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 31 januari 1974 van de heer mr. K. R. Beks, advocaat en pro cureur, wonende te Hilversum, waarin deze namens zijn cliënte, de Bouw- en Exploitatiemaatschappij G. Westland B.V. te Huizen: a. aanbiedt het bestemmingsplan Egg hermonde I te realiseren; b. in verband met het gestelde sub geen uitvoering te geven aan het be sluit van uw raad de daarvoor beno digde gronden te onteigenen, met voor stel adressant te berichten, dat onder de huidige omstandigheden de eigen domsverwerving door de gemeente van de in het onteigeningsplan begrepen gronden van overwegend belang moet worden geacht. Dit impliceert dat de ingestelde ont eigeningsprocedure zal worden voort gezet en de in de brief gedane sugges ties van de hand zijn gewezen, b. Brief d.d. 28 februari 1974 van de raadsfractie van de P.A.K. inzake vra gen over de huurprijzen van de zgn. Bredero-woningen, die in Overhees worden gebouwd, met voörstel deze vragen tijdens de raadsvergadering te behandelen. 3. Voorstel tot het instellen van een vaste commissie van advies en bijstand voor het beheer van de gemeentelijke bossen en de daarmede verband hou dende recreatieve voorzieningen. 4. Voorstel tot het aanhouden van de beslissing op het beroepschrift van de heer J. Peters tegen weigering van een gevraagde bouwvergunning. 5. Voorstel tot wijziging van de Be zoldigingsverordening 1971 en invoering van een regeling inzake minimum jeugdloon. 6. Voorstel tot het benoemen van le den in de commissie van advies als bedoeld in artikel 8 van de Woonruim te wet 1947. 7. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe doorstromingsverordening. 8. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing ingevolge artikel 1 van de Zone verordening Hinderwet ten be hoeve van de uitbreiding van een ma chinale houtbewerkingsinrichting met twee ondergrondse opslagtanks voor gasolie (dieselolie) voor verwarming en brandstof bouwmachines op het perceel sectie D, nummer 2324, gelegen nabij de Schoutenkampweg. 9. Voorstel tot vaststelling van regels als bedoeld in de verordening van de onderwijscommissie. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan de overweg nabij het gemeentehuis. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijkma- ken van een gedeelte van het bestem mingsplan „Steenberghe I". 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van parkeergelegenheid voor het parkeren met vrachtwagens. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het opstellen van een plan betreffende de meest verkies lijke wijze van vervoer van rioolwater, afkomstig uit Soesterberg, alsmede het ten behoeve van dit vervoer eventueel aanpassen van de hierbij betrokken rioleringsstelsels. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een sportveldencomplex aan de Kerk- laan. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een sportveldencomplex aan de Ster renbergweg. 16. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het bouwrijp- maken van gronden, gelegen in het be stemmingsplan Egghermonde I. 17. Voorstel tot het machtigen van het college van burgemeester en wethou ders inzake het indienen van aanvra gen voor plaatsing van een openbare school voor havo/vwo op het plan van scholen. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van stretchers en serviesgoed ten behoeve van de openbare kleuterschool Kleu terwereld te Soesterberg. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor de aanschaf van meubilair en het treffen van voor zieningen in de openbare lagere school te Soesterberg. 20. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de vereniging De School met den Bijbel te Soest, voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de Groen van Prinstererschool. 21. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 en ar tikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het béstuur van de Stichting „Van der Huchtscholen" te Soest voor het opstellen van van een reconstructieplan voor de omgeving van de Van der Huchtscholen. 22. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare school voor middelbaar algemeen voortgezet on derwijs aan de Varenstraat 85, alhier. 23. Voorstel tot aankoop van het per ceel Kampweg 98, Soesterberg, van de heer H. Vlasblom. 24. Voorstel tot verkoop van enige per ceeltjes grond in het plan Overhees (le fase) aan de N.V. P.U.E.M. voor de bouw van transformatorstations. 25. Voorstel tot het verkopen van een perceel grond aan de Ossendamweg aan de Stichting Lichamelijke Opvoe ding en Sport Soest. 26. Voorstel tot het verpachten voor het jaar 1974 van enige percelen grond, gelegen op de Soestereng. 27. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot pachtbeëindiging met de heer A. G. van 't Klooster ter zake van een perceel grond, gelegen aan de Kolonieweg. MIKIMO heeft T-shirts voor Uw baby van 2 maanden v.a. 6,-. Of füne spükerpakken voor Uw zoon van 12 jaar v.a. 69,-. Leuke jurkjes (weer mode) voor uw dochter. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7- SOEST-Tel. 16286 MIKIMO (onder de oude kerk) een begrip voor stoere en vlotte kinder kleren. Zaterdag 23 maart a.s., om twee uui», wordt de bevolking van Soest in de gelegenheid gesteld mee te denken en samenspraak te houden over het ver kiezingsprogram van de politieke groe pering „Progressief Soest (PPR/D '66). Deze unieke gang van zaken vindt on der de titel „Proest/Special" plaats in het café-restaurant De Kleine Witte, hoek Middelwijkstraat-Molenstraat, het politiek café van PPR en D '66. Vooraf zullen om half twee op een persbijeenkomst, eveneens in het po litiek café „Proest" (d.i. Progressief Soest), de kandidaten voorgesteld wor den, die voorkomen op de lijst van deze politieke groepering voor de ge meenteraadsverkiezing in mei. Hierop staan zes leden van de P.P.R. (vijf uit Soest en één uit Soesterberg) en vier leden van D '66. Zoals bekend zullen gemeenteraadsleden, de beide demo craten, Harry Jonker en Ben Joosten niet in de gemeenteraad terugkeren. Zaterdagmorgen zullen de leden van werkgroep „Gemeentepolitiek" van PPR en D '66 de tekst vaststellen van het voorlopige gemeenteprogram zoals zij zich dat hadden voorgesteld. Na de aanvullingen en correcties van politiek geïntersseerden 's middags zal de de finitieve tekst zo spoedig mogelijk ver menigvuldigd en verspreid worden. Secretariaat PPR: Nel Noorlander, Van Hamelstraat 87. Secretariaat D '66: Rob Zwagerman, Wieksloterweg WZ 41. INTERIEURVERZORGING Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation - Telefoon 02155-12180 AMERSFOORT Grand Theatre, Snouckaertlaan 4, tel. 03490-14632. Dagelijks 14.00 en 20.00 uur Zaterdag 14.00, 18.45 en 21 15 uur Zondag 14,00, 16.15, 18,45 en 21.15 uur. donderdag t.m. dinsdag „Help de dokter verzuipt", a.1. Zondagmorgen 11 uur „De negerhut van Oom Tom", a.1. Woensdag 20.15 uur Fons Jansen „Kwartetten". Cinema Amicitia, Stadsrmg 30, tel. 03490-18900. Woensdag alleen 20.00 uur. Zaterdag: 18.45 en 21 15 uur. Zondag: 16.15, 18 45 en 21.15 uur. Overige dagen: 14.00 en 20 00 uur. Donderdag en vrijdag: „The Devils". 18 jr. Zaterdag t.m. woensdag „Heavy Traf- fic", 18 jr. Zaterdag- en woensdagmiddag (14 u.), en zondagmiddag (13.30 uur): „Heidi" a.1. Vrijdagavond, 23.00 uur, „Elvis in het Wilde Westen". City Theater, Westsingel 7, tel. 03490- 16572. Zaterdag: 14.00, 18.45 en 21.15 uur. Zondag: 14.00, 16.15, 18.45 en 21 15 uur. Overige dagen: 14 00 en 20 00 uur Alleen donderdag „De Apenplaneet", 14 jr. Van vrijdag tot en met woensdag: „Von Ryan's Exprestrein", 14 jr. Zaterdagavond (23.45 uur): „Au pair Girls" 18 jr. De reuma-kollekte welke van 11 tot en met 16 maart in Soest werd gehou den, heeft het prachtige bedrag van 11.998 gulden opgebracht. Vergeleken met vorig jaar en rekening houdend met het feit dat nu voor het eerst de inzameling geschiedde via zakjes, is het formidabel resultaat. Vorig jaar was de opbrengst 9200 gulden. Gevers en collectanten worden door de organisatoren hartelijk bedankt. Twee zeer jeugdige motorcoureurs, de 12-jarige Ad. G. en de 11-jarige Walter B. zijn hun scooter en brommer kwijt geraakt aan de politie. Zij werden door de bemanning van een surveillanceauto aangehouden op De Akkeren. De apparaten verkeerden in een slech te staat van onderhoud en de ouders van de knapen deden er afstand van, zodat de vehikels vernietigd kunnen worden. Ten nadele van de RBU-Zuid, werd uit een in aanbouw zijnde flat aan de Koningsweg een bovenfrase. een boor machine, een teenhakker, een schiet- hamer en een transistorradio gestolen De dader verschafte zich toegang via een bovenlicht van de badkamer.

Soester Courant | 1974 | | pagina 13