Slieuw- _oosdrecht Pr. Willem Alexanderschool was een bloementuin DONDERDAG 28 HOMEE (de spiekersjop) Organisatie SOWI '74 - beurs had weifelende start Motorrabauw vernield Molensoos AUTORIJSCHOOL RU. LOS lees(t) U (jij) de advertentie van 't JAAR. poggenpohl Beurs noodzakelijk met het oog op concurrentie uit de omgeving Geslipt op nat wegdek Frans Bosman B.V. Bingo-dansant van de S.P.S.V. Ritmische gymnastiek wat zegt de VVD nü word lid van de VVD Brazilië groots in haar onvrijheid Nieuwe Aktie van Amnesty International Na hotsing met bromfietser overleden 17-jarige onervaren automobiliste rijdt telefooncel total-loss Frans Bosman B.V. Bromfietser viel door kuil in fietspad Uw succes is onze reclame Geparkeerde wagen verliest gedeelte van gevaarlijke lading Brandweer maakt wegdek schoon Raadslid Joosten wil rondvraag in onderwijscommissie openbaar Weinig belagstelling voor CDA-soos in Soesterberg Bocoter Courant van donderdag 21 maart 1974 wiewei Keukens (op het industrieterrein) Telefoon 02158-1844 Volg vanuit Hilversum en Utrecht de borden Loosdrecht-vliegveld. Breng gerust uw aannemer of architect mee. keukendeslgn' Afgelopen vrijdag en zaterdag was de Prins Willem Alexanderschool aan de Beetzlaan, zoals de laatste jaren zo rond het voorjaar gebruikelijk is, weer een ware bloementuin. In de gangen waren perken aangelegd vol met door de kinderen gekweekte bloeiende tulpen, hyacinthen en narcissen. Een bloeiende boomtak, een berkenboompje, twee vijvertjes met vissen en grote volière met levende have vervolmaakten het park. Irv enkele lokalen waren handwerken en producten van handarbeidlessen te bezichtigen, terwijl er hier en daar, onder meer door „indianen", vlijtig gewerkt werd om de hoeveelheid ten toongestelde artikelen verder uit te breiden. Ook was er een poppenkast voorstelling. die bij alle kinderen zeer in trek was. Het immer aktieve personeel van de school, onder leiding van de bloemen- expert en onderwijzer van de vierde klas, de heer C. van der Schoor, en cle kinderen hebben bijzonder veel eer ingelegd met deze druk bezochte tentoonstelling. De tentoonstelling werd door honder den belangstellenden bezocht, onder hen de onderwijswethouder Dijkstra, de inspecteur voor het basisonderwijs, de heer J. Verburg en de voorzitter van de schoolraad, de heer Th. Holle- De uitslagen voor de bollenwedstrijden warén alsvolgt Rode tulp1. Madeion Stertefeld. 2. Judi Verhoef. 3. Jorien Schneider. 4. Dit is $lechts een gedeelte van de imposante bloementuin. Anita Pothorst. 5. Karin Grift. 6. Cof- rie Grift. 7 Ronnie Grift. 8. Hermine Veldhuizen. Trompetnarcis1. Marjos Hutjes. 2. Ellen van Berge. 3. Wilma Swager. Gele narcis1. Pieter Paul Swager 2. Caroline Heemkerk. 3. Hermine Veldhuizen- 4. Bert Jan Geijtenbeek. 5. Marjos Hutjes. 6 Corine van de Meijden. 7. Sybille Jansen. Blauwe hyacint1. Jorien Schneider. 2. Madeion Stertefeld. 3. Marianne Rex. 4. Marike van Duin. Rose hyacint: 1. Jessica Klerk. 2. Mar jos Hutjes. 3. Herman Gaaff. Rem- ko Komijn. Het tiental middenstanders dat vorige week de door de Sowi-beurs-commis- sie uitgeschreven vergadering bezocht heeft uiteindelijk besloten in ieder geval een beurs te organiseren. De plaats staat vast, de tijd op geen stukken na. En dat het zo ver kwam had men dan eigenlijk noch te danken aan een ver tegenwoordiger van het NCOV, het Nederlands Christelijk Ondernemers Ver bond, die de aanwezigen in een gloedvolle toespraak aanspoorde het plan niet zo maar op te geven. Hij wees hen op de concurrentie van de omgeving, Hoog Catharjjne te Utrecht, Zeist, Driebergen, de winkelpromenade te Baarn, Hil- vcrtshof te Hilversum, en vond dat de gezamenlijke winkeliers van Soest daar actie tegen moesten ondernemen. Een beurs noemde hij een beter middel dan acties met zegeltjes, rond St. Nicolaas e.d., waarbij de beurs dan een groot aantal attracties nodig had. Naar zijn mening diende de organisatoren de mo tivatie voor het houden van een beurs op een duidelijke manier aan de plaat selijke zakenlieden over te brengen, en dan vooral de plaatselijke zaken, om dat het hem niet direct gewenst voorkwam, tenzij bij hoge uitzondering, ook standhouders van buiten aan te trekken. Verder zegde hij alle hulp van de vakorganisaties toe. tor opmerkte dat er in de maand sep tember geen tent te krijgen zou zijn. En dat was de maand waarin de beurs gehouden zou worden. De beursorgani- sator had er niet bij voorbaat voor ge zorgd, begrijpelijk overigens, omdat hij bij de commissie geen gehoor vond toen hij op het houden van een verga dering aandrong. De commissie gaf toe dat zij laat waren, maar of dat nu wérkelijk zo was, was ook weer een vraagteken toen de organisator na enig aandringen en met de dreiging boven het hoofd dat hij niets te organiseren zou krijgen, toch nog een halve kans gaf dat er een beursonderkomen te vinden zou zijn. Daarna kreeg de NCOV vertegenwoor diger het woord en begon de zaak er wat rooskleuriger uit te zien. Er werd toen nog gestemd of het SOWI '74 in het najaar óf Sowi '75 in het voorjaar moest worden, maar 74 won met tien egen twee. Slechts deze beperking; na jaar betekende september, zo niet dan zou men eerst weer bijeen komen. De beurscommissie, bestaande uit de heren A. Brey, J. Kluën, T. ter Horst, A. Wijnands. A. Smit en A. van Leu- veren, gaat zich nu over de verdere organisatie buigen, proberen de beurs attractiever te maken, maar op de eerste plaats potentiële standhouders te motiveren aan de beurs mee te doen. De 19-jarige kweker A. P. K. uit Soest ontwortelde vrijdagavond op de Van Lenneplaan een boom, toen hij met zijn personenauto uit de bocht reed Dat gebeurde om elf uur terwijl hij in de richting Ferd Huycklaan reed In een bocht raakte hij als gevolg van het door regen natgeworden wegdek in een slip. raakte een rechts geparkeerde auto en kwam tenslotte tegen een boom tot stilstand. De wagen moest zwaarbeschad'igd worden weggesleept, De opkomst op de vergadering was overigens droevig, wat ook weer niet veel anders was dan in vorige jaren. De voorzitter, de heer A. Brey, stelde direct, recht toe recht aan, de proble men aan de orde; „houden we een beurs en hoe gaan we dat doen. Geef ons suggesties, want het moet anders dan anders. Die suggesties kwamen eruit, maar daarbij soms ook de wat negatieve be nadering. Zo werd gesteld dat de mid dagen niets opleverden, waar tegen over kwam te staan óf dat wel nodig was. Was het op de beurs staan niet het doel zonder meer, moest er wel sprake zijn van kosten dekkend in zo'n geval. Ook moest men rekening houden met oudere bezoekers. Het voorstel ook 's zondags open te zijn, kreeg geen schijn van kans. Wel was men het er over eens, dat het buitengebeuren opgevijzeld diende te worden; demonstraties van een gym nastiekvereniging, parachute-springen e.d. Met nog geen 7000 bezöekers in 1972, was men er bijna uitgesprongen, (het exploitatieverlies was nog geen 500 gulden) maar men vond dat er zeker 15.000 bezoekers moesten komen. Ook werd een voorstel gedaan de or ganisatie geheel op te dragen aan de firma, die nu voor opbouw en indeling zorgdroeg, maar dan liep men wel het gevaar een geheel andere beurs te krijgen, waarbij de Soester zaken mis schien niet geheel aan hun trekken zouden komen. Er werd veel en hier en daar ook, langs elkaar heen, gepraat. Er kwam geen antwoord op de rechtstreekse vraag of iedere* standhouder in staat was voor iets extra attractiefs te zor gen en dat was toch onderkend als zeer noodzakelijk. Steeds werd de vraag gesteld „gaan we nu een beurs houden, ja of nee". Die vraag werd des te indringender, toen de beursorganisa- ELECTROTECHN1SCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van; B en O, Blaupunkt. Philips, Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 13367,18978 Teneinde eens gezellig onderling bij elkaar te zijn, organiseerde het bestuur van de Soester Politie Soprtvereniging vrijdagavond in de moderne kantine van de voetbalvereniging VVZ, voor haar Jeden en dames, een bingo-dan sant-avond, die door meer dan zestig personen werd bezocht. Na het nutti gen van koffie met gebak, volgde het bingospel. Tussen de pauzes zorgde vrolijke mu ziek voor een dansje, waarbij de vloer weldra over z'n geheel bezet was. Het geheel werd afgewisseld met bingo en muziek, zodat het een geslaagd po- litie-familiefeest is geworden. Aangemoedigd door het succes van de in Rotterdam gehouden wereldkam pioenschappen Moderne en Ritmische Gymnastiek en de daarop volgende be langstelling in de gymnastiekvereniging De Springbokken voor deze bewegings vormen heeff het bestuur van de ver eniging de mogelijkheden gevonden om nog dit seizoen met proeflessen te be ginnen. Die zullen gegeven worden in het gebouw Eltheto, bij het busstation Soest-Zuid. Nadere inlichtingen worden verstrekt door het kantoor van de vereniging in gebouw Eltheto, telefoonnummer 12723. Hans Wiegel spreekt op VRIJDAG 22 MAART, om 20 uur. in UTRECHT in het J aar beurscongrescentrum antwoordnr. 1877, Den Haag (geen postzegel), tel. 070 - 614121 In de periode van 15 maart tot en met 10 april gaat Amnesty International een Internationale aktie houden voor de bevrijding van alle politieke gevange nen in Brazilië. Twee „feestelijke" gebeurtenissen val len samen met de aktie: inauguratie van de nieuwe president op 15 maart en de tiende verjaardag van dé mili taire staatsgreep op 31 maart. Naast de eis tot Amnestie wil Amnesty International vooral over Brazilië zelf informatie verspreiden alsmede over de omringende landen. Een leder zal door middel van een speciale folder en talrijke publikaties worden opgeroepen mee te werken aan deze aktie. Nadere inlichtingen verstrekt het se cretariaat van de Werkgroep Soest en omstreken. Wiardi Beckmanstraat 320, Soest, tel. 02155-17001. De 81-jarige pianolerares M. Sluzewski, wonende aan de Bartolottilaan, isi zondagmorgen in het ziekenhuis Zonnegloren overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk, waarbij zy zaterdagavond op de Birkstraat betrokken raakte. Om half zeven liep mevrouw Sluzews ki, ter hoogte van de Paardenkamp, op het voor haar linies gelegen fietspad in de richting Soest. Haar kwam een bromfietser tegemoet, die in de rich ting Amersfoort reed. De bromfietser, de 17-jarige magazijnbediende K. L. K. uit Soest, wi'lde de middenop het fiets pad lopende vrouw ontwijken door haar links voorbij te rijden. Op dat moment liep de vrouw echter naar rechts, waardoor een aanrijding ont stond. Beiden kwamen ten val. De bromfietser kwam met de schrik vrij de vrouw liep ogenschijnlijk niet ern stige verwondingen op. Zij werd per- ambulance naar het ziekenhuis ge bracht, waar zij zondag aan haar ver wondingen bezweek. De 17-jarige mej. J. van K., voor het eerst van haar leven achter het stuur van een auto zittend, heeft maandagmorgen na een botsing met een andere wagen de telefooncel by het WV-kantoor aan de Steenhoffstraat total-loss gereden. Ook haar auto werd zwaar beschadigd en moest naar het politie bureau worden gesleept. Mej. Van K., die de auto van een ken- voor deze wagen langs, het fietspad nis meegenomen had, vergat vermoe- over tegen de telefooncel op. delijk te remmen, toen voor haar de autobestuurder J. H. (27) stopte. ,Zij Mej. Van K. was uiteraard niet in het week naar links uit en raakte daarbij bezit van een rijbewijs en had ook nog de linkeracHterzijde van de voor haar nooit zelf gereden. De auto van H. staande wagen. Vervolgens schoot zij werd slechts licht beschadigd. Een nog onbekende motorrijder is zaterdagavond om half elf inet zyn voertuig de Molensoos aan de Molenstraat binnengereden. Niet per abuis, maar met voorbedachten rade en via de voordeur. Binnen verliep het allemaal minder netjes. Toen de motorrijder in de grote zaal rondjes begon te rijden, ontstond schade aan enig meubilair, waaronder de bar, waarmee de motorrijder in botsing kwam. Tijdens een avondje in de soos, waar ook enkele leden van de Soester mo torclub aanwezig waren, kwam plotse ling een lid van van club met zijn motor binnen. Na enige tijd slaagden andere bezoekers erin hem naar buiten te werken; de anderen gingen mee. Later kwamen de jongens van de mo torclub terug met versterking. Onge veer twintig man probeerde de Molen soos binnen te komen. Hun werd de toegang echter geweigerd. Door tegen de deur te schoppen en te slaan, pro beerden zij hem open te krijgen, maar dit lukte niet. Er ontstond een hevige scheldpartij, die eindigde toen de motorrijders af dropen,- nadat hun duidelijk was ge worden dat ze toch geen kans hadden om binnen te komen. Bij hun vertrek gooiden zij drie ruiten in van het jeugdhonk De Praatpaal, dat in het zelfde gebouw is gevestigd. De drie kapotte ruiten hebben kenne lijk andere jongeren aangetrokken, want zondagmorgen werd ontdekt dat er was ingebroken in De Praatpaal. De tot nu toe onbekende daders maakten er slechts gevulde koeken en chocola buit. Een deel ervan werd in het ge bouw teruggevonden. De recherche heeft de zaak in onderzoek. ELECTROTECHNISCH BUREAU.' Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e.d' via de P.U.E.M Birkstraat 48 - Telefoon "13367-18 Op de Dalweg kwam de 16-jarige bromfietser James A. uit Baarn te vallen toen hij door een kuil in het fietspad reed. Zijn duo-passagiere Emmy K. (19) liep als gevolg van de val een lichte hersenschudding op. Zij werd met de ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Tel. 16621 Wü lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETT DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ Gcdipl. V.A.M.O.R. - M.R.I, - F.N.O.P, Tevens verlenging van uw rijbewijs. De brandweer moest er zaterdag aan te pas komen om liet wegdek van de Parallelweg te reinigen van een hoeveelheid nitro-cellulose solution, dat was weggestroomd uit twee vaten, die in de oplegger van een truck waren geladen. De wagen van een transportbedrijf uit Waalwijk was door chauffeur J. M. B. uit Soest langs de Parallelweg neergezet totdat hy maandagmorgen aan de rit naar Joegoslavië zou beginnen. De truck met oplegger was geladen met vaten nitro-cellulose solution, dat bijzonder brandbaar en explosief is. Het inademen van de dampen kan ernstige gevolgen hebben. Een voorbij ganger ontdekte tegen vijf uur 's mid dags, dat de scherp riekende vloeistof uit de vrachtwagen stroomde. Hij waarschuwde direct de politie, die de hulp inriep van de brandweer Doordat de truck op de plaats waar de vloeistof uit de wagen liep boven een rioolput stond, stroomde het zwar te goedje het riool in. Nadat de wagen was verplaatst, heeft de brandweer het het spul met zand afgedekt en daarna Weggeschept. De wagen, die verzegeld was, was ge laden zonder dat de chauffeur daarbij aanwezig was. Nadat onder politietoe zicht het zegel was verbroken, bleek dat de vaten los op elkaar waren ge stapeld. De bovenste rij liep echter niet vol, waardoor de vaten daar ge makkelijk konden gaan schuiven. Daar bij werden er twee omvergestoten. Na dat de vaten waren vastgebonden, werd de oplegger opnieuw afgesloten. "Van wie zal deze advertentie zyn? denk(t) U (jU). Die kan alleen maar van die te gekke Spiekersjop zijn en... dan heeft (heb) U (jij) gelijk. Dus: lees donderdag de 28ste de achterpagina van deze krant. Eén ding kunnen wy U verklappen: neem vrijdag of zaterdag vrij. Steenhoffstr. 66 - Soest - Tel. 10880 waar Japie buiten hangt (als het niet regent) Het D'66-raadslid B. Joosten zal vandaag tijdens de raadsvergadering in het Dorpshuis in- Soesterberg voorstellen, in het concept ter vaststelling van de regels voor de vergaderingen van de onderwijscommissie het artikel te schrap pen, dat een besloten rondvraag inhoudt. Hy deelde dit mee tijdens het in café-restaurant De Kleine Witte gehouden politiek cafc van Progressief Soest (Proest) waarin PPR en D'66 samengaan. De heer Joosten uitte kritiek op het feit, dat het er steeds vaker op gaat lijken dat het seniorenconvent (de fractie voorzitters) uitmaken op welke wyze men het best kan vergaderen. „Daar over beslist altyd nog de raad". Dé heer Joosten zal ook vragen, de nieuw te benoemen commissie voor het beheer van de gemeentebossen niet uitsluitend uit raadsleden te la ten bestaan. Als het een commissie van ex artikel 61 wordt1; kunnen' er ook burgers zitting in krijgen Dit betekent dan weer een stukje meer betrokken heid van de burger bij het gemeen telijk bestuur en bespaart bovendien de toch al overbelaste raadsleden werk. Tenslote wil de heer Joosten de commissie in het openbaar laten vergaderen. De aanwezigen waren het er over eens, dat het bouwbedrijf Uyland aan de Schoutenkampweg geen hinderwet vergunning moet worden verleend voor uitbreiding van het bedrijf. Men stond op het standpunt, dat industrie uit woonwijken geweerd moet worden en dat kleine industrieën zeker niet moeten worden uitgebreid. Hoewel geen van de omwonenden bezwaren heeft ingediend, meende men dat toch aangedrongen moest worden op ver plaatsing van het bedrijf naar het in dustrieterrein, mogelijk door een ruil van grond tot stand te brengen. Tenslotte stemden de aanwezigen van harte in met het voorstel van burge meester en wehouders, - het plan Eg- ghermonde 1 niet te laten bebouwen door een maatschappij, die dit via haar advocaat had aangeboden. Men zag dit als een uiterste manoeuvre van de heer Tetrode om op zijn landgoed alleen die huizen te laten bouwen, die hem het beste uitkwa men. Daarnaast zou de betreffende maatschappij de woningen zelf gaan exploiteren, hetgeen men ten sterkste afkeurde. Aan het begin van het politiek café kreeg de heer A. Henneberke van de Kleine Witte namens de progressie ven een bloemetje aangeboden in ver band met de heropening van zijn zaak na een grondige interne ver bouwing. Als de belangstelling van de Soesterbergers voor de vandaag in het Dorpshuis te houden raadsvergadering even groot is als voor de politieke soos van het CDA, dan wordt het een reuze flop. Allerbedroevends was de opkomst maandagavond. Zegge en schryve drie vra genstellers, waarvan de eerste zei de CDA wel te wensen maar er niet veel van te begrijpen. En dat met het oog op de affiches voor de Statenverkiezin gen: wel één maar toch drie verschillende lijsten. Het werd haar door de opgekomen raadsleden haarfijn uitgelegd; in de staten nog drie lijsten maar toch één programma, in Soest één lijst en één program. De tweede vragensteller, de heer Nu- poort, drong aan op het aanleggen van speelterreinen in de buurt van de Postweg aan de vliegveldzijde van de nieuwe Rijksweg. Hij stelde voor een zandgat dicht te gooien, zodat er een speelterrein van zo'n vijf hectare vrij zou komen. Niemand wist van wie dat gat was. Ook vestigde de heer Nupoort de aandacht van de raadsleden (Hoek stra, Oldenboom, Smit, Stam en Stori- mans) op het ontbreken van een veilige bushalte langs de rijksweg, „waarom wordt die niet op de ventweg aange legd" en verder had hij een privé- probleem met zijn huisbaas, een 81- jarige dame. Zij reageerde niet op zijn verzoeken om noodzakelijk onderhoud van zijn huurwoning. Die werden be antwoord met krantenknipsels over Bijlmermeerflats, „wilt u hier soms wonen" en de raad maar te verhuizen als het hem niet beviel. De heer Nu poort had ook de huuradviescommissie al ingeschakeld, maar deze ambtelijke molen had klaarblijkelijk nog niet ge draaid. Van de raadsleden kreeg hij advies de in het vooruitzicht gestelde huurverhoging in ieder geval niet te betalen. De derde bezoeker stelde een vraag over het bosfietspad naar Zeist, dat in erbarmelijke staat verkeerde; diepe ga ten opgevuld met betonsplinters, val kuilen voor de honderden schoolkin deren die van het pad gebruik maak ten. Het lag echter, constateerde men, op het grondgebied van Zeist en daarom was er weinig aan te doen. Via de Wijkraad zal de zaak aan de orde ge steld worden. Dat bleek „nogmaals" te zijn, want de vragensteller had in december de voorzitter van de wijk raad er al over aangesproken. En dat was het zo ongeveer. Om de avond nog wat te vullen werd er een Soester probleempje aangesneden; het fietspad langs de Laanstraat en de barrière die daarin lag in de vorm van een niet verworven zandberg voor een woning. Er was een nieuwe bewoner in het huis gekomen; mogelijk zou met hem vruchtbaarder onderhandeld kun nen worden over de verwijdering van het obstakel. Alle vragen werden ijverig genoteerd en zo zal, ook deze soos misschien toch nog wel resultaat opleveren. En wat de belangstelling betreft zal het wel een slechte generale zijn voor een grootse uitvoering.

Soester Courant | 1974 | | pagina 7