Slieuw- Loosdrecht keuRendesign 12 punten tellend bezwaarschrift tegen bestemmingsplan „Overhees' week: Pö MARGARINE 7Q 2 KROPPEN SLA CHAMnGMONS zL)e óterren ilen Wm Margot Huisman beduveld L van der Weerd w s ^aïson Termonde J. LUSTENH0UWER poggenpolil „Geef de kieviten en de bijen nog een kans" Hoe ch ic kan een herenhorloge zijn? _iLl Horioger Juwelier Optiek 1 O 1 Frans Bosman B.V. Frans Bosman B.V. 25 jaar dames- en tienermode SOESTERBERG Voorjaarsconcert muziek vereniging „Soesterberg" Roek-opera met gemengde gevoelens ontvangen Terugblik Stichting Jeugdwerk Matthaus-Passion op zondag 31 maart a.s. Ie deel 16.00 uur 2e deel 19.00 uur Schennis der eerbaarheid R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen - Crematies - Transporten tafelmargarine kuipje Jèté M MM heerlijk bij de biefstuk 200 gram IN DE MEESTE ZAKEN VERKRIJGBAAR Soest er Courant van donderdag 28 maart 1974 Wiewei Keukens (op het industrieterrein) Telefoon 02158-1844 Volg vanuit Hilversum en Utrecht de borden Loosdrecht-vliegveld. Breng gerust uw aannemer of architect mee. „Dat goede staaltje burgerschapszin" Het artikeltje in uw krant was erg aardig. Toch wel jammer dat er in die berg tips maar één tip te gebrui ken was. Het kon echter niet doorgaan omdat iemand mij net iets voor was. De rest van de tips was vals, bestond zelfs niet! Daar sta je dan - in een straat. Soest of Amersfoort - naar een nummer te zoeken dat helemaal niet bestaat. Dan kom je tot de ontdekking dat er een grote-flauwe grap met je uitgehaald wordt, een echt goed staal tje burgerschapszin, vind u ook niet! In die burgerschapszin geloof ik nog Wie helpt bewoonster van Birkstraat 78 wel. „Wil dan de echte mevrouw of mijnheeralstublief opstaan? Een beloning kan ik niet uitloven, wel iets van de dingetjes die ik zelf maak, een ets of iets van keramiek. Mr. H. H. Houtman uit Soest heeft aan de gemeenteraad een twaalf punten tellend bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Overhees gezonden. Hij be sluit zgn brief met: „Zeer geachte leden van de Raad, ik hoop dat u dit plan niet zult goedkeuren. Geeft de kieviten en de bijen nog een kans. Het zou niet alleen voor hen wel eens de laatste kunnen blijken te zyn". De heer Houtman maakt bezwaar te gen de wijze van ter visielegging en zegt dat de inspraak van de bevol king, zoals die door de overheid ver langt wordt, achterwege is gebleven. De vorig jaar gehouden voorlichtings avond noemt de heer Houtman niet een mogelijkheid tot het geven van inspraak. Toen werd naar zijn me ning een panklaar plan voorgelegd, waaraan niets meer te veranderen viel. Zijn bezwaren richten zich verder te gen bebouwing, omdat naar zijn me ning „de woningnood in Soest thans bijna geheel tot het verleden behoort, ondanks mededelingen van sommigen, die er belang bij hebben het tegendeel te beweren". Hij vraagt zich ook af wat het nut voor Soest is om na het Veen en Kldanvater nog meer „slaap steden te .creëren. In extenso luiden de bezwaren als- volgt: 1. Het plan lijdt duidelijk onder de overhaaste ter visielegging, toen met de uitvoering reeds begonnen was. Het plan is veel te globaal, het voor overleg is niet voldoende. Het plan voldoet dan ook niet aan de eisen van de Wet RO. en het Besluit R.O. Laat u door ons een collectie herenhorloges van niveau tonen de gedistingeerde modellen van Baume en Mercier(wereld- beroemd merk in interessante prijsklassen) Dan ziet u het ideale antwoord op de vraag: Baume Mercier Welkmii bij: SOESTERBERGSE- STRAAT 26 TELEFOON 12982 SOEST m 2. Het wordt niet genoeg duidelijk hoe de financiële consequenties van dit plan passen in de toch al precaire budgetaire positie van de gemeente. 3. De door de centrale overheid ver langde inspraak van de bevolking (zie de adviezen van 1970 van de Raad van advies R.O.), is achterwege ge bleven. 4. Het plan zoekt duidelijk aansluiting bij de plaatsing van een groot cen trum op de zuidhelling van de eng. waarvan de Kroon op 1 maart 1974 beslist heeft dat thans helemaal nog niet gezegd kan worden dat zo'n centrum daar of elders zal komen. "ELÉCfftófECHNISCH BUffÉ'AU" r Wasautomaten, .drogers, afwasgulpmaten, koelkasten ènz O.a.: Mielë, Siemens,-Zanussi, Bosch en. Can'dy, Verkoop: Soesterbergsestrgat 20a. Telefoon 17253 Servicepiaats: Birkstraat'48 "j Telefoon 13q6?-18"978.-" Door er van uit te gaan dat zo'n een trum er komt wordt de omgekeerde weg bewandeld. 5. Het lijkt zeer onverstandig alle nog beschikbare ruimte in de gemeente voor 1980 vol te bouwen en dan ineens de groei sterk af te remmen. Een der gelijke schokswijze ontwikkeling is strijdig met een goed ruimtelijk beleid. 6. De woningnood in Soest behoort thans bijna geheel tot het verleden, ondanks de mededelingen van sommi gen die er belang bij hebben het te gendeel te beweren. De vraag rijst welk belang ermede gediend wordt alle Soester ruimte op te offeren aan het onderdak brengen van anderen, niet Soeste^s. Bouwen voor slechts de na tuurlijke aanwas is gewenst. De me ning, dat er behoefte zou bestaan aan duizenden woningen in Soest is ner gens op gebaseerd. Ook in de provin cie Utrecht is er al een aanzienlijke leegstand. Bovendien: als alle nu be staande bestemmingsplannen zouden worden uitgevoerd,' zou ons land woon ruimte bieden aan ongeveer 40 miljoen zielen! 7. De opzet van het plan is geheel in Strijd met het Ontwikkelingsplan Soest 1974. Door het realiseren van dit en andere ambitieuze plannen voor dui zenden huizen wordt het ontwikke lingsplan bij voorbaat al nutteloos en waardeloos. Het is een slecht beleid thans nog steeds uit te gaan van een sterk verouderde Structuurnota 1967. 8. Alle mooie en verstandige uitgangs punten in de komende derde Nota R.O. worden door dit plan en de daarmee samenhangende plannen niet voeten getreden. 9. Het is van groot belang voor de leefbaarheid van Utrecht in het alge meen en van Soest in het bijzonder de voortwoekerende kanker van de ver stedelijking en het bederf van land schap en ruimte on-middellijk een halt toe te roepen. Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 48 - Soest Telefoon 13367-18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrijkosten 10. Door te trachten Soest steeds ver der in zuidelijke richting uit te breiden dreigt een planologisch slecht „geheel" verkregen te worden met steeds lange re verbindingen door de oorspronke lijke bebouwing en over de fraaie Eng. Ook steeds méér wegen: Dal weg, Cen- trumweg, Engweg als sommigen hun zin zouden krijgen. Dat betekent ver keersproblemen scheppen, niet oplos sen. Dit klemt te meer, omdat de nieuwe bewoners van Overhees waar schijnlijk geen van allen hun arbeid in Soest zullen kunnen vinden. Maar waar dan wel? Hoe kan men wegen plannen als dit niet bekend is? 11. In verband met punt 10 rijst de vraag wat het nut voor Soest is nog meer ..slaapsteden" te creëren na het Veen en Klaarwater. 12. Het gebied Overhees is een slecht gebied voor bewoning; het ligt laag is moeilijk te ontwateren. Om een droog, bewoonbaar gebied te verkrijgen moeten zeer omvangrijke en dus kost bare voorzieningen getroffen worden. Dit gemeenschapsgeld zou beter be steed kunnen worden, te meer daar betwijfeld kan worden of de voorge stelde voorzieningen afdoende zullen zijn; het uitgaan van b.v. een gemid delde van 28 mm neerslag bij een flin ke regenbui (zonder tijdsbepaling) zou wel eens te optimistisch kunnen blij ken. BURG. GROTHESTRAAT 36 LIEVERTJE POSITIEKLEDING De Muziekvereniging „Soesterberg" presenteert op zaterdag 30 maart een voorjaarsconcert in het Dorpshuis. Aan dit concert zal medewerking worden verleend door het fanfareorkest, de drumband en het jeugdorkest. Het programma bestaat uit een muzi kaal gedeelte voor de pauze en een ge zellige bingo onder leiding van bingo- master M. Marijnen na de pauze. Alle donateurs van de Muziekvereni ging zijn voor dit jaarlijkse concert uitgenodigd, maar verder worden alle belangstellenden in het Dorpshuis ver wacht. Zaterdag 30 maart van 14.00 - 15.00 uur is er gelegenheid om op de uitnodigingskaarten twee programma's af te halen. Als intermezzo in het muzikale gedeel te van het fanfare-orkest is er een op treden van het jeugdorkest en van de drumband. Aanvang 20.00 uur. Hoewel de aangekondigde uitvoering van de roek-opera „Jesus Christ Su perstar" als een bijzondere dienst in de hervormde gemeente met gemengde gevoelens tegemoet werd gezien en misschien ook in die geest ontvangen, willen wij de organisatoren van deze diensten( met name de heer D. M. Wels) complimenteren met deze uit voering door het zo enthousiast zingen de Michaël-jongerenkoor uit De Bilt. In zijn inleiding wees ds. F. J. Th. van Boven er op, dat enkele kerkeraads- leden mevrouw Spier en de heren Van Deventer en Van Putten en mevrouw Van Seyderveld verklaren, dat zij deze uitvoering niet voor hun rekening kun nen en willen nemen en zich nadruk kelijk distanciëren van het gebeuren van vanavond. Ds. Van Boven noemde de Jezusfiguur een zeer menselijke Jezus, die vecht met zijn twijfel en niet verder komt. De Bijbel is zuinig met het menselijke van Jezus, maar verkondigt Hem als Gods Zoon, die verder is gekomen dan de twijfel. Met de opwekking na en naast deze „Jezus Christ Superstar" de laatste hoofdstukken van de vier evangeliën te lezen, wenste ds. Van Boven een goed samenluisteren toe en daar heeft het deze avond zeker niet aan ontbro ken. De algeheel leider van het Michaëlkoor en -combo, Ignaas de Jong was het met deze inleiding geheel eens en zei ook het niet met alle teksten eens te zijn van de auteurs (niet-gelovigen) Andrew Lloyd Webber en Tim Rice. De verontschuldiging dat dit koor niet professioneel was, had de artistiek lei der rustig achterwege mogen laten, want wat werd er met een jeugdig elan gezongen en door de solisten ook geacteerd. In een zeven pagina's tellend jaarver slag geeft het bestuur van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg naast een al gemeen overzicht, een jaaroverzicht 1973 waarbij alle maanden gekenmerkt zijn door een of meer activiteiten. Verder zijn er nog een zevental in cidentele activiteiten genoemd, waar bij alles wordt béschouwd wat niet binnen het normale programma past, zoals tentoonstelling in maart van alle vervaardigde werkstukken, kermis in het Dorpshuis op Koninginnedag, rommelmarkt en speldag in juni (met goede netto-opbrengst!); de timmer werf in de grote vakantie met vreug devuur tot „daverend" besluit; de mi ni-zeskamp op 5 september; intocht van Sint-Nicolaas en op 28 december tenslotte de Kerst-inn voor veertig kinderen rond de kerstboom. Buiten het eigenlijke jeugdwerk viel de geweldige kermis op de „sterren- berg" voor huisgenoten en personeel. Behalve een overzicht van de activitei ten in dit jaar is er verder nog het fi nancieel overzicht, hetgeen ook al in de duizenden guldens loopt. Als een van de positieve zaken van het afgelopen jaar wordt genoemd het feit dat er maar weinig verloop is bij de leiding, hetgeen op een goede ver standhouding wijst. In 1973 werd met enkele nieuwe groe pen gestart: jeugdbrandweer, spel-spe- len-spul (op zondagmiddag) en de disco avonden voor de jeugd vanaf 14 jaar. e.daidB6vp anap( Het derde gedeelte van de ongeveer 600 kinderen in Soesterberg van 6 tot 12 jaar vindt bij de stichting jeugd werk ontspanning, zoals bij het knutse len (16), handenarbeid (30). metaalwerk (12), jeugd-ehbo (27), volksdansen (16), spelen met hout (30), jeugdbrandweer (16), instuif (15), vliegtuigbouw (23) en spel-spelen-spul (20). Het aantal medewerkers bedraagt 41; de goed bezochte contactavonden be vorderen de onderlinge communicatie, die wel eens moeilijk is, maar toch ook weer niet een probleem mag worden, zodat de stichting jeugdwerk dank zij het jeugdige enthousiasme over het ge heel genomen uitstekend draait. Op Passie-zondag kunt u dit jaar we derom in de Nicolaaskerk te Baarn de Matthaus-Passion van Joh. Seb. Bach beluisteren, welke in het kader van de maandelijkse cantate-dienst wordt uit gevoerd door solisten, koor en orkest van de Bach-cantory Baarn, onder-lei ding van Louis Mol. In tegenstelling tot oratoria als b.v. The Messiah van G. F. Handel, zijn de Passionen van Bach voor kerkelijk gebruik bedoeld geweest. Een latere ontwikkeling heeft deze kerkelijke mu ziek naar de concertzaal verplaatst. Wie echter de liturgie van de Goede Vrijdag-vespers in Leipzig beziet, zal ontdekken, dat de passiemuziek vol ledig geplaatst werd in het kader van de verkondiging: zij functioneerde zo wel als schriftlezing en als reflectie daarop. Oorspronkelijk werd tussen de beide delen van de passie in nog een preek gehouden. Het is opmerkelijk, dat Bach welbe wust heeft gekozen voor een onverkor te letterlijke weergave van Matth. 26 en 27 naar de vertaling van Lutrter. dit in tegenstelling tot tijdgenoten, die hun tekstdichters een zgn. rijmevange- lie lieten maken. Zo heeft hij zijn pas siemuziek uitdrukkelijk willen bestem men voor de eredienst, dus als liturgi sche muziek. De wijze van uitvoering door de Bach Cantorij Baarn is zoveel mogelijk af gestemd op de oorspronkelijke bedoe lingen van de componist. Daarom is gekozen voor een muzikale vertolking in kleine dubbelkorige bezetting, zowel wat het koor als het orkest betreft. In deze bijzondere cantate-dienst zal pastoor Snelder voorgaan. De toegang is vrij. De hoge kosten hoopt men te kunnen bestrijden uit de in de kerk te houden collecte. Tekstboekjes zijn al daar verkrijgbaar. Tussen de beide delen in staat de gast vrije Kennedy-Mavo - aan de over kant van de kerk - klaar met warme en koude dranken. Mevrouw K. uit Soest deed aangifte dat een tot nu toe onbekend gebleven jongeman van naar schatting 20 jaar in de duinen in Soest-Zuid schennis der eerbaarheid gepleegd had tegen over haar tienjarig dochtertje. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van Inlichtingen, rit ting ten gemeentehuize alhier. Kolonieweg 10 - Soest - Telefoon 02155 - 12327 B.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langcgracht 39 - Amersfoort - Telefoon 03490 17893 165 98 v.' VOOR DE WEEK VAN 28 MAART T.E.M. 4 APRIL 1974 O y RAM 21 maart-20 april Deze week kan u enkele onverwachte dingen brengen. Een bezoek, dat later had moeten doorgaan, een gesprek, dat een netelige richting kan nemen, of een misverstand inzake erfscheiding. Alles in het menselijke vlak en u kunt uitstekend bijsturen, door kalm te blij ven en uw gevoel voor humor aan te wenden. Zet alles zoveel mogelijk op een zacht pitje en probeer niet „op tc duwen"! STIER 21 april-20 mei Gezellige week met goede contacten. Vooral, indien u zelf openlijk van uw plannen vertelt en niemand in het on gewisse laat. Uw onverwachte invallen en daden maken uw omgeving weieens tureluurs, namelijk. Dat weet u ook wel, maar uw goedbedoelde impulsivi teit heeft u dan alweer op sleeptouw! Weinig eten en zelfs het openbaar ver voer laten stikken: loop maar liever eens veel en lang! TWEELINGEN 21 mei-20 juni Een van uw plannen krijgt deze week een goede kans. U moet wel het juiste ogenblik weten waar te nemen, want met onwillige honden valt geen hazen te vangen. Uw aangeboren diplomatie zal u echter van pas komen. Een be paalde figuur in uw omgeving komt op de proppen met een kwestie, waarin u uitstekend raad kunt geven. Ga niet in op vleierijen, KREEFT 21 juni-20 juli De eerste dagen van de week vallen wat rommelig uit. U kunt voor een in gewikkelde kwestie komen te staan en er is wat tegenwerking, hier en daar. Tenminste, die indruk maakt het. Blijf daar rustig onder en laat alles dan maar betijen. De andere dagen heeft u er echt schik in. U schiet goed op met uw plannen en de omgang met derden is gezellig. LEEUW 21 juli-20 augustus Deze week ondervindt u zelf, hoe goed het is, om niet al te veel te willen re gelen. De ontspanning om u heen doet u goed en daardoor komt u zelf ook vlot klaar met veel achterstallig werk. Nu is er nog iets: de Sterren raden u af, al te veel werkzaamheden in één dag te proppen. Daar maakt u bijna een sport van, maar dat kan u nu en dan opbreken. Houd u bij het hoogno dige! MAAGD 21 augustus-20 september Een onverwachte bijval doet u goed. U twijfelde al aan de juistheid van uw eigen ideeën, en ziedaar, ineens wordt de boel u weer duidelijk.Nu kunt u ook rustiger doorgaan met uw plan nen. Ook al zijn sommige ervan we gens duurte nog niet voor verwezen lijking vatbaar. Een onverwachte ont moeting zet u aan het nadenken. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Het rommelt nog een beetje na bij u, vanwege enkele oude kwesties. U heeft destijds wat fel en vlug gereageerd en daarbij enkele tegenstanders gemaakt. Uw oude kwaal, om zo te zeggen, want u heeft daar telkens mee te maken. Deze week kan er echter veel worden rechtgezet, want de lucht is opge klaard. Maak er een verstandig ge bruik van. Iemand komt met een extra klusje aan, maar dat moest u nu maar eens afketsen. U heeft al genoeg aan uw hoofd! SCHORPIOEN 21 okt.-20 november Ook deze week bent u nog druk met een werkje dat u wel ligt. maar waar bij u een tikje op uw tenen moet staan. Zoiets zet u echter altijd pas goed aan de gang, omdat u niet van half werk houdt. Een leerzame periode voor alle Schorpioenen. De artiesten onder u krijgen er vooral schik in! BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Laat u deze week niet van puur en thousiasme ertoe brengen, te grote ri sico's te nemen. Een dergelijke span ning is voor u niet goed, èn niet voor uw financiën. Ga er eens kalm bij zit ten, vraag desnoods gedegen raad en bewaar uw rust. Een te groot optimis me kan u parten spelen. Een bepaalde gebeurtenis doet u veel genoegen en u krijgt een verdiende pluim. STEENBOK 21 december-20 januari U voelt neiging over een bepaalde kwestie te piekeren, zoals een hond een lekker botje opgraaft en er weer eens aan kluift. Dat leidt nergens toe, behalve tot de kans, dat u een kwes tie opblaast. Beter kunt u erover schrijven of praten en uw energie be waren voor positieve dingen. De grote afstand zit u dwars, maar bedenk, dat er eigenlijk in onze tijd geen echte af standen haast meer zijn! WATERMAN 21 januari-20 februari Uw gedegen advies kan deze week veel goeds bewerken. Geef daarbij niet toe aan een neiging tot kritiek of af keuring. Die kunt u wel onderhands kwijt en dan bereikt u meer. Vooral op vergaderingen kalm blijven en uw hu meur niet op non-actief zetten. Ten slotte doen we allemaal op onze tijd een beetje dwaas. Anders zou er ook nooit iets te lachen vallen! VISSEN 21 februari-20 maart Een zekere koppigheid kan u deze week parten spelen. U kampt met een gevoel van onwil en dat is nog be grijpelijk ook. Maar dat werkt zo wei nig positief. Een tikje geven en nemen zal beter gaan. Omdat sommige dingen maar niet opschieten, bent u ook psy chisch wat gedeprimeerd. omdat het waarlijk niet aan u ligt. Toch komt er binnenkort verandering en dan zult u weer betere kansen krijgen voor uw plannen en ideeën. 1

Soester Courant | 1974 | | pagina 17