Dierenverblijven Kinderboerderij laten veel te wensen over KRUISWOORDPUZZEL liaison Termonde Kritiek van Dierenbescherming op manegehouders Geluidshinder Vliegbasis Soesterberg c District west van de NPSB nam afscheid van voorzitter Scholtmeijer Ere-voorzitterschap na 17 jaar trouwe dienst 25 jaar dames- en tienermode de fantastische keuken SHOWROOM: Torenstraat 45 (Hoofdstraat) - Soest Telefoon 02155 -180 09 V.V.V.-NIEUWS SNACKBAR Heerlijke SLAATJES vanaf Ir- PREDIKBEURTEN ZIEKENAUTO TEL. 1272 POLITIE - TEL. 19444 BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN R.K. Kerkdiensten MEDISCHE DIENST Maatschappelijk Werk Roester Courant van donderdag 28 maart 1974 Op de jaarvergadering van de afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, die maandagavond in gebouw De Rank gehou den werd, heeft de inspecteur van de afdeling, de heer P. M. van Geet, zyn verontrusting uitgesproken over de verzorging van de dieren op de Kinder boerderij De Vrije Teugel. Hjj noemde de dierenverblijven „allersmerigst", het kippenhok „te vies om in te gaan", met als totale indruk, voorwat de dieren betreft „slordig en niet verzorgd". Bezwaar had hy er ook tegen dat de bezoekertjes van de boerderij de dieren als speelgoed gebruikten. Over de voeding had hij overigens geen klachten. Een bezorgde toehoorster vond dat de inspecteur deze toestand moest melden aan het gemeentebestuur, Zij wist dat de onderbrenging van de dieren ook op de oude boerderij veel te wensen overliet. Zover wilde men echter nog niet gaan, omdat men hoopte, dat door regelmatige controle, de situatie zou verbeteren. Wel stelde de inspecteur naar aanleiding van een ooit door hem Ingediend voorstel over de inrichting van een konijnenberg waarop hij nooit enig antwoord had gehad, dat de be heerder kennelijk weinig gevoel en Inzicht had in de verzorging van de grote kleinvee-stapel. De heer Van Geet had ook kritiek op de verzorging van rijpaarden in sommige plaatselijke maneges. Bij één ervan had hij zeven paarden aange troffen met grote rugwonden, veroor zaakt door te langdurig berijden. Met verbalisering van de manegehouder was men er helaas niet. vond de heer Van Geet; beter zou het zijn de ge wonde dieren weg te halen. Een derde algemene klacht betrof de verzorging van huisdieren door hier ter plaatse wonende Amerikanen. Ook dat liet in sommige gevallen te wen sen over, zij het dat er meer sprake was van nonchalance. Ondanks deze klachten had de heer Van Geet meer pretige dan vervelen de dingen meegemaakt in het afgelo pen jaar en tot die prettige zaken be hoorde onder meer zijn zeer aparte mededeling, dat hij op zondagen nogal eens opgebeld werd om assistentie te verlenen aan puzzelaars. Ook werd hij meerdere malen geconfronteerd met overbezorgde mensen, die alarmeren de berichten gaven over gedurende de winter in de wei staand vee. Deze bezorgdheid was niet altijd op zijn plaats. De vergadering, die door ruim vijftig leden werd bijgewoond, verliep bij zonder vlot. Voorziter C. J. 't Hart nam het jaarverslag voor zijn reke ning nadat de secretaresse de notulen van de vorige vergadering had voor gelezen. In het jaarverslag werd van een bevredigend jaar gesproken, al hoewel het kostenvraagstuk een groot probleem bleef. Ondanks de stijgende kosten konden echter alle zwerfdieren worden opgevangen, ofschoon dat weer problemen gaf tegen de pensiontijd. In tegenstelling tot andere dieren asiels. handhaafde Soest het principe, dat gezonde dieren niet worden afge maakt. Verheugend noemde de heer 't Hart het, dat de gemeentesubsv^e ongevraagd verhoogd werd tot 1500 gulden. Daar stonden dan wel weer hogere afdrachten voor de afvalcon tainers en de rioolbelasting a d. te genover, maar de geste werd bijzonder op prijs gesteld. De kollekte bracht het afgelopen jaar weer meer op en was nu 6750 gulden. Hulde werd gebracht aan de heer en mevrouw Wynvelt, die de redding boei-aktie verzorgen. Deze aktie is met de donaties, dc contributies, de pen- siongelden en de kollekte één van de pijlers waarop het dierentehuis rust. Het aantal leden en donateurs bedraagt momenteel 1600 en de heer 't Hart noemde dat in vergelijking met ande re verenigingen, bijzonder goed. Het boekje Soester Dierenbelangen wordt in 1700 exemplaren verspreid. De penningmeesterese, mevrouw A. G- Kok-Staal, kon in haar beknopt over zicht een flink batig saldo vermelden, dat in hoofdzaak te danken is aan het aantal extra giften. Daardoor was de afdeling in staat de zaak te run nen. De heer Wijnvelt deed een be roep op alle inwoners van Soest, de reddingsboeiaktie te blijven steunen en straks, als de kinderen weer diver se artikelen zoals kalenders komen aanbieden, deze te kopen. De aktie bracht vorig jaar 1500 gulden op. Dierenpension Het jaarverslag van het dierentehuis werd voorgelezen door mej. H. Isings. Zy constateerde dat het aantal pen siongasten was teruggelopen, waarte genover stond dat het aantal afstands honden 24 meer was dan in 1972. Het aantal afstandskatten was gelijk gebleven, n.1. 43, doch er werden 13 zwerfkatten méér binnengebracht. De stand op het ogenblik is, 51 katten en 29 honden, dat is 5 honden en 2 kat ten meer dan vorig jaar. In het algemeen was volgens mej. Isings de tendens dat men steeds min der over heeft voor het huisdier en dat men er maar al te gemakkelijk afstand van doet. Ook wordt het steeds moeilijker de dieren goed te plaatsen. Er waren minder pensiondieren dan het jaar ervoor; toen waren er 123 katten en dit jaar 110. Het aantal hon den bleef gelijk en verder waren er zes cavia's, 5 konijnen en één kanarie. Bijzondere problemen deden zich in het verslagjaar niet voor, alhoewel er in toenemende mate aan het tehuis gerepareerd moet worden, vanwege de ouderdom van de onderkomens. Juffrouw Isings besloot haar verslag met de hoop uit te spreken dat er een daling mag komen in het aantal afge dankte dieren en dat meer mensen hun plicht ten aanzien van de dieren zullen verstaan. „Ook in Soest zijn nog maar al te vaak dieren in nood en zij hebben onze hulp dringend nodig" aldus juffrouw Isings. Met wat mededelingen van huishoude lijke aard werd de vergadering geslo ten. Daarna werd een film vertoond over „de wonderlijke avonturen van een poes", terwijl de avond werd be sloten met een verloting. Als gevolg van een defect is de geluiddemperinstallatie voorlopig buiten gebruik gestekt hetgeen er toe zal leiden dat het testen van de Phan torn-vliegtuigmotoren gedeeltelijk in de betonnen onderkomens en gedeeltelijk in de open lucht zal gaan plaatsvinden. Als restrictie geldt dat het testen in de open luoht alleen overdag van 06.00-17.00 uur zal worden uitgevoerd. Al het mogelijke aal worden gedaan om dit ongerief voor de omwonen den van de vliegbasis zoveel mogelijk te beperken en om de herstel werkzaamheden van deze installatie te bespoedigen. Overigens kan worden verwacht dat het merendeel van de Phamtom- toesteUen van het Amerikaanse squadron gedurende de periode van 12 april - 10 mei a.s. voor oefeningen in het buitenland zal worden ge stationeerd zodat het aantal vluchten met deee straaltoestelllen in die tijd beduidend minder zal zijn. „Het aantal afstandshonden was 24 meer dan in 1972" Juffrouw Isings en twee helpsters met enkele van de hun toevertrouwde huisdieren. De afgevaardigden van de bjj het district west van de Nederlandse Politie Sport Bond aangesloten verenigingen hebben tydens de in de brandweerka zerne in Soest gehouden jaarvergadering op zeer hartelijke wijze afscheid ge nomen van hun voorzitter, hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer. Deze trad af in verband met zyn vertrek uit de politiedienst per 1 april volgend jaar wegens functioneel leeftijdsontslag. De heer Scholtmeijer is zeventien jaar lang voorzitter van het district geweest en zestien jaar de vertegenwoordiger van het district in het hoofdbestuur van de NPSB. Voor dit werk besloot de vergadering de heer Scholtmeijer onder meer te belonen door hem het ere-voorzitterschap aan de bieden. Vice-voorzitter drs. H. van Doesburg reikte hem de daarbij behorende medaille uit. In aanwezigheid van onder anderen burgemeester mevrouw mr. J. M. Cor- ver-van Haalten en de heer G. J. Tim mermans, de voorganger van de heer Scholtmeijer als voorzitter, noemde de heer Van Doesburg het afscheid een vreemd moment, „omdat we aan het begin staan van een periode, waarin we uw vaderlijk gezag en toezicht moeten missen. Met vaderlijk gezag bedoel ik niet dat u zich „oud" opstel de. maar wijs. Als een echte vader kon u ook wel eens uit uw slof schieten, maar wij wisten dan dat dit in vader lijke zin was". De vice-voorzitter noemde de plaats die de heer Scholtmeijer had ingeno men zo'n voortreffelijke was, dat de uitdrukking „vriendenkring" niet mis plaatst was als het over het bestuur ging. „Dat dit zo gegroeid is, is hoofd- BURG. GROTHESTRAAT 36 BAF T-SHIRTS zakelijk te danken geweest aan de wij ze waarop u zich ten opzichte van uw medebestuursleden hebt opgesteld". De heer Van Doesburg herinnerde er aan, dat de heer Scholtmeijer in 1957 via een achterdeur binnenkwam; niet op een jaarvergadering gekozen, maar tijdens een ad hoe buitengewone alge mene ledenvergadering. „Wij zijn blij u nu met groot muziek door de voordeur te kunnen uitluiden". Onder voorzitterschap van de heer Scholtmeijer werden de eerste stappen gezet op de weg naar een zeker pro fessionalisme in het bondswerk. „U besteedde zoveel tijd en energie aan het werk voor de bond, dat het haast onmogelijk is iemand te vinden die net zoveel zal doen als u. Dat is al duidelijk geworden, nu we er nog steeds niet in geslaagd zijn een opvol ger te vinden". De heer Van Doesburg constateerde, dat de scheidende voor zitter de stimulerende kracht is ge weest achter de medebestuursleden, die hij tot dezelfde dadendrang heeft we ten aan te zetten. In de periode-Scholmeijer - die begon in een tijd dat er tijdens de bestuurs vergaderingen nog geen kroketje af kon - liep zowel in het district als in het Soester korps alles op rolletjes, al dus de heer Van Doesburg. Na deze uitspraak werd een wagentje binnen gereden met onder een met bloemen (voor mevrouw Scholtmeijer) versierd zijn vrouw in de hulde was betrokken. wit kleed „de gave der kleine luyden": een radio-versterker. Bovendien kreeg de heer Scholtmeijer de beker, die het diistrict tien jaar geleden won tijdens een sportontmoeting met andere dis- rieten. Eerder al had de heer Van Doesburg de scheidende voorzitter het ere-voorzitterschap en de daarbij be horende versierselen aangeboden. Namens de Amsterdamse politiesport- vereniging zei de heer J. van Faassen, dat APGS niet altijd even lief was ge weest tijdens de vergadering. Als dank bood hij mevrouw Scholt meijer een beeldje aan van Het Lie verdje. De heer B. Geskus van de Haagse PSV sprak namens de afge vaardigden van de aangesloten vereni gingen een dankwoord. „U kwam altijd zeer democratisch over". Hij betreurde het, dat de heer Scholtmeijer geen voorzitter meer is als in februari vol gend jaar het vijftigjarig bestaan het district wordt herdacht. Voordat de afgevaardigden en geno digden, onder meer uit marechaussee kringen, gelegenheid kregen persoonlijk afscheid te nemen van de heer Scholt meijer en hem met een staande ovatie uitgeleide deden, was het laatste woord voor de scheidende voorzitter. Hij was blij een bijdrage te hebben mogen le veren aan de ontwikkeling van de sport op brede basis in de gelederen van de rijkspolitie, de marechaussee en de gemeentepolitie. Het ere-voorzit- terschap stelde hij op hoge prijs, maar verbond hieraan direct, dat de eer die men hem daarmee bewees, diende af te stralen op het gehele bestuur. Sprekend over de bestuursleden die destijds werden gekozen, zei de heer Scholtmeijer, dat zij de taak op zich genomen hebben, waarbij idealen nog op de voorgrond traden, gebaseerd op een stuk geschiedenis, waaruit duide lijk werd met hoeveel moeite de sport organisatie tot stand was gebracht. „Ik heb het voorzitterschap van dit dis trict beleefd als een deel van mijn functie, dat ik niet graag had willen missen, omdat het mij ervan overtuigd heeft, dat de onder auspiciën van de NPSB beoefende sport in belangrijke mate ertoe heeft bijgedragen, een goede samenwerking tot stand te brengen tussen rijks, en gemeentepolitie en marechaussee". De heer Scoltmeijer dankte tenslotte voor het feit, dat ook milmö (Ook op zaterdag geopend). Zonneweelde, voorjaars-feest! Keuken hof met 28 ha bollenschoonheid ge opend voor de 25ste maal! Wanneer U zelf voor de 25ste maal Keukenhof be zoekt, deelt U in de jubileumvreugde. Vanaf 08.00 uur in de vormen tot aan zonsondergang kunt U het prachtige park bekijken. De inlichtingenfolder ligt voor U klaar. Inmiddels heeft de Federatie van Utrechtse streek-VW's ook niet stil gezeten. Drie belangrijke vouwblaadjes ziagen het licht en wel: 1. de voornaamste bezienswaardighe den, musea en voor het publiek open gestelde kastelen in de provincie Utrecht. 2. kampeer- en caravanterreinen, bun- galowpaken in de provincie Utrecht. 3. recreatiecentra, dierenparken, speel tuinen en diverse sportgelegenheden in de ^provincie .Utrecht. Goede inforinatie dus óver allëfleL za ken, die toeristisch belang hebben. Ver krijgbaar- aan oazé balie. Het Algemeen Bureau voor Toerisme heeft 'een praktische autokaart van Ne derland uitgegeven met heschrijving van 14 aanbevolen 'routes. Een billijke en gemakkelijke kaart, waar U toerend door Nederland veel plezier aan kunt beleven. Belangrijk om e.v.t. Uw bui tenlandse logé's op hun tochten mee te geven. Apeldoorn zond een folder over vele unieke attrakties, die op de Midden Veluwe bij Julianatoren te beleven zijn. Voor pleisterplaats met uw groepsreis- je bijzonder geschikt. Ook hiervan ver strekken wij het vouwblaadje. Over ongeveer drie weken gaat de luisterrijke Huishoudbeurs in Amster dam van start. De folder zegt: „Ieder een die bij wil blijven gaat steevast weer genieten van het gigantische nieuwtjes-festijn". Dat de dames geboeid de Mode-Parade zullen volgen, lijkt een vaststaand feit, maar ook de heren zullen de ogen uit kijken naar wat aan vernieuwingen het daglicht zag. En het Doe-het-zelf Do- Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wy verzorgen tevèns uw feestjes en partyen. ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wy verzorgen tevens uw feestjes en partyen. rado kon wel eens een trefpunt zijn voor vele handige mannetjes. Rest ons U vooral nogmaals warm te maken voor de welhaast drie mooiste vakantiegidsen, die wij U kunnen bie den n.1. over Friesland, Ameland en Drenthe. Als U noordwaarts trekt, kunt U de beste informatie bij dit drietal inwinnen. U vindt antwoord op uw vragen en een goed beeld van wat U wacht via de vele illustraties. Wij hopen binnenkort nog meer mate riaal te ontvangen van andere delen des lands, waar het goed toeven is. Nederland mag klein zijn, maar het biedt enorm veel variatie. Komt U vooral met uw vragen binnen, wij zijn U graag van dienst. HORIZONTAAL: 1. nauwkeurige omschrijving v.e. werk; 7. lui; 12. reinigingsmiddel; 13. tijd perk; 14. godsdienst (afk.); 16. platvis; 17. fr. pers. voornaamwoord; 18. plaats in België; 19. specerij; 20. pers. voor naamwoord; 21. soort onderwijs (afk.); 22. plaats in Gelderland; 24. straf; 26. niet lang van duur; 28. draaggestel, onderstel v.e. tafel; 29. genotmiddel; 31. hennepbraak; 34. bouwval; 35. ind. dakbedekking; 38. hetzelfde (afk.); 39. zangnoot; 40. hoefdier; 42. panische schrik; 43. deel v. d. dag (afk.); 44. langwerpig rond; 45. pers. voornaam woord; 46. voeg; 48. melkklier; 51. plat dienstwagentje; 52. reisattribuut. OPLOSSING ELDERS IN DIT BLAD. VERTICAAL: 1. deel v. e. servies; 2. 90ort vaartuig (afk.); 3. soort vrucht; 4. jongensnaam; 5. berg ruimte; 6. voortstuwingswerktuig v schepen; 7. roofvogel; 8. als eerder (afk.); 9. provincie in Nederland; 10. N.V. (fr); 11. Eng. inhoudsmaat; 15. deel v. e. schip; 17. dunne; 23. Euro peaan; 24. blaasachtige zwelling a. d. opperhuid; 25. keur; 27. monarch; 30. land in Europa; 31. mededinger; 32. plaats in Noord-Holland; 33. wederke rig voornaamwoord; 35. begin; 36. le venslucht; 37. africhter v. paarden; 41. ongaarne; 42. het plukken; 46. nummer (afk.); 47. tandarm zoogdier 49. in op richting (afk.); 50. République Frangai- ZONDAG HERVORMDE KERKEN Zaterdag 30 maart, 20.15 uur, kerkcon- cert. Oude Kerk, Kerkstraat. 10 en 19 uur ds. P. Kloek. Emmakerk, Regeateatelaan. 10 uur ds. D. H. Boema. „De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. 10.30 uur ds. Th. M. Loran. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 10 uur drs. M. J. G. van de Velden. 17 uur ds. J. Smit. Woensdag 30 april 19.30 uur, voorlich tingsavond, over de Jehova-getuigen. Zonnegloren 10 uur ds. G. Rang (Ger.). In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor de diaconie. Jengdkerken 10 uur Eltheto, Drlftje. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hot Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 10 uur ds. E. Verburg, Wassenaar. 17 uur ds. G. Rang. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. J. Koppe, Soest, 17 uur dr. J. Rinzema. Wilbelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 uur dr. J. Rinzema (Belijdenis). 17 uur ds. E. Verburg, Wassenaar. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. P. Deddens. 14.45 uur ds. R. Koolstra, Veenendaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. Zondag, 10.30 uur, ds, Rutters, Baarn. 19 uur ds. De Romph, Naarden. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W Leerink. BRAAMHAGE 19.00 uur ds. W. Leerink. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. Zondag 10.30 uur. Heilig Avondmaal. Woensdag 30 april, 20 uur, dienst. Schaapskooi. KL Engendaalweg 52. Zondag geen dienst in de Schaaps kooi. 15.00 uur Emmakerk, Regentesselaan, inzegeningsdienst evangelist J. Pit. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 uur ds. J. Kuiper, Doorn. 17 uur dr. H. M. Matter, Baarn. Hervormde kerk. 10 uur ds. W, Glashouwer (Em. Drie bergen). 10 uur jeugdkapel. 19 uur ds. J. J. Moll (Leger pred. Beek bergen). STERRENBERG 10.30 uur, ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. S. L. Verheus, Amster dam. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst Evangelisch Luth. Gem„ Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. ZONNEGLOREN telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. le klasse 11.00-12.00 uur en 18.45 20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. le klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur. alleen voor ouders. 'IKKKNHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 5831 .ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 eD 18.30-20.30 uuj Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uuj kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uuj ST. ELISABFTB AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 3e klasse: dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 klasse afd.: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.30 en 19 00 20.01 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 «lnder-afd.: dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 OE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse dagelijks 13 45-14.15 en 18.80-19 18 klasse afd: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19 30 kraam-afd.: dagelijks resp als 3e klasse en klas» afd. Kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 1415 I4.4f maandag, woensdag vrijdag en eatex dag 18.30-19.0C Parochie Soest, Kerkplein, teL 12688. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H.A. Missen 8 en 11.30 uur, 9.30 uur Hoogmis. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdjjk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 12728. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 en 11.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zondag 9.30 uur Hoogmis, 11.30 uur Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 12.00 uur. Zaterdag 19 uur avondmis, met zang. St. Caroluskerk. Soesterberg, Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag 9.30 uur hoogmis en 11.30 uur SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door A. W. Chavan- nes, Colenso 32, tel. 14545 en H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel. 12434. Het Is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend door dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13 tot 13.30 uur F. J. A. van Kooten, Julianaplein 5. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35, tel. 12487. Extra apotheekdlenst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot maandagmorgen 7 uur Zr. S. Visser, W. Beckmanstraat 258 (Klaarwater), tel. 14365 en zr. G. Cha- moun, Steenhoffstraat 76, tel. 16906. Weekavonddienst van *s avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur: Zr. A. Kulik, Dalweg 46, tel. 13703 en zr. J. van de Grootevheen, Talmalaan la, tel. 16355. Spreekuur medisch Centrum, Nieuwe- weg hoek Smitsweg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, tel. 18770 (ook antwoordapparaat). STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuls" Burg. Grothe straat 51. Soest telefoon 19004. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Dienstencentrum Soesterberg, Dorpsplein (niet Dorpshuis). Spreekuur iedere maandag: 10.30 tot 11.30 uur, tel. 03463 - 1402. Maatschappelijk werk Prot. Sociaal Centrum. Maatschappelijk Werk, Gezinsverzor ging en Bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 03490-10441. Adressen te Soest: Afd. Maatschappelijk Werk: Kantoor: Braamweg 34 tel. 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dins dag t.m. vrijdag van 9-10 uur en vol gens afspraak. Afd. Gezinsverzorging en Bejaarden hulp. Contactadres: Mevr. D. v. Arkel, Dr. Rupertlaan 47, Soest. Tel. 02155- 18068. Moeders voot moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen. Spoorstraat 9 Baarn tel 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK Uitgaande van de Stichting Fed. Raad vii Bejaardenwerk Soest: ,Anna Paulownahuls". Burg. Grothe straat 51. Soest telefoon 19289 Spreekuur, maandag tot en met vrij dag: 9.00-10 00 uur. „De Drie Eiken" Dienstencentrum Dorpsplein. Soesterberg, teL (03463)- 1402. Spreekuur: maandag, woensdag, vrij dag 10-00- 11.00 uur Maatsch. werkster: mej. A H Fran- kena Warme maaltijdenvoorziening Infor maties bij de navolgende contactadres, sen: Soestdijk- Mevr E. B Jonker Pott, Pr Hendriklaan 11. tel 13261 Soest Mid den: Mevr M A Jansen-Moesen- oroeck Kerkpad a.z 57 rei 15588 Soest-zuid: Mevr S Steendijk-fïeer- 'Jngs Bartolotttlaan 16 tei 16389 Soesterveen hi A van Schernenzeel Veenbesstraat 430 tel 14782 Soesterberg: Mevr J Hoekstra-Ger. Prot Lorentzlaan 23, teL 33463- 991 Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar vta de navolgende tel nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Voor informaties betreflende pedtcu- redienst koffie ochtendea zangkoor, gymnastiekcursussen, sociëteiten. Cul tureel seniorenpaspoort tb.v. bejaar den: Bureau orojektlelder- A P. van de Genugten .Anna Paulownahuls" Burg Grothestraat 51. teL 19289 (bij voorkeur bellen tussen 9 00-10 00 uur). Telefonische Hulpdienst 1 Gooi >2150-45555 24 .jut per dag Hulpcentrale Soest Telefoon 13812 ol 12894 (liefst vóór 9 uuj morgens) Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789-1768-1777-1636-1280 (op- werkdagen van 8 tot 10 uur). Stichting rechtswinkel Amersfoort. Bergstraat 25 ^tnersfoort eopend- maanrtHgavonfl van 19-21 UUI donderdag van 15-21 uur. Geestelijke Hulp J. Wertwijn, Klinisch Curiëntoloog, tel. 02155-10923.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9