25-jarig jubileum Sportvereniging VVZ Zilveren VVZ-ers wacht groots sportprogramma SNACKBAR MP m Bondsonderscheiding voor A. v. d. Broek Frans Bosman B.V. Naast onze overbekende SNACKS» ook grote sortering IJS. VERKEERSSPIEGEL Tennissen en lichte atletiek bij V.V.Z. OP REIS VAKANTIE-, ZAKEN- en PRIVÉ REIZEN Lissone-Lindeman/Ruys POLITIE TEL. 19444 Frans Bosman B.V. SOESTERBERG Gezellig voorjaarsconcert muziekvereniging ..Soesterberg" Interieurverzorging „De Ideale Woonsfeer" Jeugd E.H.B.0. op herhaling Algemene Bejaardensoos Soester Courant van donderdag 4 april 1974 In het voorjaar 1949, tijdens de koffiepauze, gingen enige personeelsleden van Zonnegloren een partijtje voetballen. Zü deden dat met een papieren bal, die met touw omwonden was. Het plan rijpte om een voetbalvereniging op te richten en er waren liefhebbers genoeg. Op 1 april 1949 (en dat was geen aprilmop) werd opgericht Voetbal Vereniging Zonnegloren; V.V.Z. '49. Met twee elftallen werd gestart, waarvan het eerste werd ingeschreven voor de zomeravondcompetitie. Omdat er nogal wat oudere spelers by waren, konden twee eltfallen niet in stand gehouden worden. Het kwam zelfs zover, dat het noodzakelijk werd enige dispensatie-spelers aan te trekken. Hierdoor werd VVZ wel veel sterker. In 1956 werd het kampioenschap van de afdeling Amersfoort zomeravond competitie behaald. Toen konden ook weer twee elftallen op de been worden gebracht. In 1961 werden de statuten Koninklijk goedgekeurd en in 1962 werd een jeugd afdeling opgericht. Het ledental was toen reeds uitgegroeid tot boven de 200 en besloten werd te gaan spelen in de zaterdagmiddag-competitie. Hij prees de vereniging voor het zo geweldig functioneren van het club huis en zei het eigenlijk te moeten betreuren, indien VVZ er in slaagde te promovereen naar de grote KNVB Cadeaus waren er in de vorm van een bal, een beker en een min of meer traditionele plaquette. Namens de afdeling spelde de heer De Jong, VVZ-oprichter,de heer A. van de Broek, de zilveren speld op voor zijn vele verdiensten voor de voetbalsport en voor het feit dat hy ook 25 jaar bestuurslid was. Namens S.O.Soest sprak de heer De Roos. Een kwart eeuw voetbal noem de hij op zich geen grote prestatie, wel 25 jaar in deze tijd. Enige kritiek had de heer De Roos op de Sportstichting, op de wijze waarop deze in Soest functioneerde, zij het dat hij consta- De heer K. de Haan sprak als voor zitter van de sportstichting. Hij wees op de grote aanhang van de vereni ging, die daarmee haar bestaansrecht wel bewezen had Hij complimenteer de de leden mét het voortreffelijke bestuur, dat zorgde voor het reilen en zeilen van de club. De heer De Haan wenste het eerste elftal veel sterkte toe in de „eindspurt" en sprak daarbij de wens uit daarvoor nog eens spoedig te mogen terugkomen. De heer Duit dankte alle sprekers. In totaal kwamen rond de 250 sportaf- gevaardigden en andere belangstel lenden het VVZ-bestuur gelukwensen. De speelgclegcnhcid was in die jaren aan veel wisselingen onderhevig. Begonnen werd op een terrein aan de Bosstraat vervolgens in 1950 naar een terrein achter hotel De Schouw aan de Birkstraat. In 1955 werd een ter rein gevonden nabij De Witte Boerde rij op de Eng en vandaar verhuisde men naar een hobbelig veld nabij de Ernst Sillemhoeve aan de Biltse- weg. Uiteindelijk kwam er een oplos sing toen plaatsgenoot B.D.C. (nu S.O. Soest) de voetballers van Zonnegloren de helpende hand bood. Dat was in 1959,. V.YZ mocht het terrein van, .BDC gebruiken en dat was toen de op lossing. In 1961 verhuisde BDC van de Ferd. Huycklaan naar de Bosstraat en werd het gehele complex door VVZ in gebruik genomen. Vandaar verhuisde men vorig jaar naar het prachtige sportcomplex aan de Eem- weg. Omdat er in de loop der jaren niet enoeg Zonneglorenspelers meer be- chikbaar waren, er steeds meer dis- ensatiespelers moesten worden aan- -trokkpn, besloot men de naam -Voetbal Vereniging Zonnegloren" te veranderen in „Vrienden van Zonne gloren", waardoor evenwel de initialen VVZ" gehandhaafd kon worden. VVZ heeft in de zaterdagmiddagcom petitie naam gemaaktzij werden achtereenvolgens kampioen van de derde, de tweede klasse en staan nu de top van de ranglijst van de °erste klasse, met een redelijke kans "*p promotie naar de vierde klasse aterdagvoetbal van de K.N.VB. "an de oprichters zijn nu nog lid de heren A. v. d. Broek, B. Morren en M. van Ginkel. 25 jaar Maandag j.1 werden de feestelijkheden rond het 25-jarig jubileum inge vet. Daar was vooreerst de aan bieding van het jubileumboek aan de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften. Die plechtigheid vond plaats in het gemeentehuis en werd bijgewoond door de voorzitter van de vereniging, de heer H. Duit; de voorzitter van de jubileumcommis sie. de heer H. Strietman en de sa mensteller van het boek. de heer C. an Wijngaarden. De burgemeester stelde de geste bij- onder op prijs en bracht daarbij de elecitaties over namens het college, 'ij zegde toe volgend jaar de ver- ichtingen van alle sportverenigingen i Soest van wat meer nabij te zullen aan volgen en zij sprak de hoop uit dat VVZ, na de misstap van zaterdag j.1. (er werd verloren) alsnog zou promoveren. Als persoonlijke herinnering ontving zij daarna uit handen van de heer Duit ee exemplaar van de boekjes „Profiel van Wiegel" en „Profiel van Andriessen" en namens de jubileum commissie een boeket bloemen. Receptie De maandagavond in het klubgebouw aan de Eemweg gehouden receptie werd bijzonder druk bezocht. Onder de honderden die het bestuur hun gelukwensen kwamen aanbieden be vonden zich dr. J. A. W. Berghauser Pont, oud-directeur-geneesheer van Zonnegloren de huidige geneesheer directeur dr. J. W. D. Berkelbach van der Sprenkel wethouder K. de Haan de raadsleden en lid van de Sport stichting de heren K. Levinga en G. Oldenboom; de directeur van de Sportstichting de heer Th. Peetaf gevaardigden van de voetbalvereni gingen Hoogland. Baarn, VVOO, Hees, Soesterberg. SVM Boys, SPSV, DOSC, HVC, Cobu Boys. afgevaardigden van de 2 Soester Lavvn Tennis Clubs, van de volleybalvereniging SVV, van de Zakenkring, de heèr Schimel van het Groot Gaesbeeker Gilde, en de heren Bus, Groart en Timmer van de Brand weer-vereniging. Vele bloemen en cadeaus, waaronder een aantal voetballen, werden aan gedragen. De bloemen werden dinsdag morgen met twee auto's afgevoerd naar het ziekenhuis Zonnegloren, waardoor de vereniging zich een ware „vriend van Zonnegloren" toonde. Een aantal sprekers voerde het woord. Namens de oud-leden sprak de heer W. Pureveen. Hij haalde wat her inneringen op en zei trots te zijn op wat de vereniging nu was. Het cadeau kon niet aangeboden worden pech tijdens de vervaardiging was er de oorzaak van. Maar van uitstel komt geen afstel. Tijdens de festivi teiten van 11 mei zal de aanbieding alsnog plaatsvinden. Namens de jubileumcomisie bood de heer H. Strietman een nieuwe ver- enigingsvlag aan. De onthulling werd verricht door voorzitter Duit. De afdeling Utrecht van de KNVB kwam met drie afgevaardigden gelukwensen aanbieden. Het woord werd gevoerd door de heer De Jong. VVZ's voorzitter, de heer H. Duit, overhandigt de burgemeester het jubi leumboek. Rechts de heren H. Striet man en C. van Wijngaarden. teerde dat het klaarblijkelijk hier en daar beter ging, gezien het perfecte klubhuis van VVZ. Hij hoopte het 50-jarig bestaan van VVZ mee te mogen maken. Die kritiek werd niet in dank aan vaard. Meerdere sprekers kwamen er ,qp terug"^1 direct al de heer Duit van VVZ,' 'die de S.O.Soest-vertegenwoor diger garandeerde dat in de Stichtinj fantastische mensen zaten, waar goed mee te praten was en waar alle pro blemen op te lossen waren. Ook de voorzitter van L.T.C. Soest, de heet R. Oosterman, wist uit ervarinj dat de sportstichting veel werk ver zette en dat die stichting beter func tioneerde dan in vele andere plaat sen het geval was. Overigens had de heer Oosterman felicitaties voor VVZ, die vergezeld gingen van een met bloemen opgemaakt tennisracket. De voorzitter van Peter's Baan, de heer H. Butselaar, sprak als naaste buur en ook als oud-voorzitter van BDC, de vereniging die het terrein probleem voor de jubilerende vereni ging had opgelost. Ook hij roemde enpassant de sportstichting en het vele werk dat er voor de Soester sport gedaan werd. VVZ's-trainer de heer Hoveling had ook een cadeau „in 't vooruitzicht", namelijk de a.s. promotie. Hij riep de steun in voor de komende drie laatste wedstrijden. ELECTROTECHNISCH BUREAU. Aanleg en onderhoud van 'licht- en krachtinstallaties Elektrische'fornuizen, boilers e d. via de P.U.E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 13367-18978 De heer De Jong speldt de oprichter van VVZ, de heer A. v. d. Broek, de bondsonderscheiding op. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wy verzorgen tevens uw feestjes en partyen. SCHOOLVERKEERS-ONDERWIJS en -EXAMEN Kennis van de verkeersregels is in het hedendaagse verkeer een kwestie van levensbelang, want wie de verkeers regels niet kent maakt dagelijks een redelijke kans - in «lk geval meer dan hij die ze wel kent - slachtoffer te worden van het verkeer, danwel oor zaak te zijn dat een ander daarvan het slachtoffer wordt. Daarom is verkeersonderwijs aan de jeugd zo belangrijk. Het verkeerson derwijs op de scholen is dan ook ge boren; uit een drjpgende noodzaak, wdnt jaarlijks komen er in ons land ongeveer 400 kinderen bij verkeers ongevallen om het leven. Door het verkeersonderwijs op de scho len worden jaarlijks een paar honderd duidend kinderen toegerust met zoda nige kennis van de verkeersregels, dat veel volwassenen daarop jaloers kun nen zijn. Daarom past het ons als ou ders daarvoor erkentelijk te zijn en daaraan ook onze steun en medewer king te verlenen. Terwille van de verkeersveiligheid in het algemeen en van de veiligheid van onze kinderen in het bijzonder zijn wij verplicht aan de verkeersopvoeding van onze kinderen aktief deel te nemen en daaraan voortdurend werkzaam te zijn. Het verkeersonderwijs en de verkeers opvoeding van de jeugd is beslist niet uitsluitend de taak van de school, maar beslist ook van ouders en ouderen. We dienen te bedenken dat het gaat om mensenlevens, en nogwel van onze kin deren. Uiteraard zijn deze kinderen - ook na het behalen van het verkeers- diploma - geen volmaakte weggebrui kkers. Maar zij zijn ongetwijfeld be langrijk voor op hen die dat onderwijs niet genoten. Jong begonnen is veel ge wonnen. Belangrijk is het de jeugd voor het verkeersonderwijs en voor het ver- keers-examen, ook wel genaamd „ver- keersproef", te animeren. Kosten en moeiten daaraan besteed zijn dat ten volle waard. Toon daarom eens uw be langstelling hiervoor aan uw kinderen door het op school geleerde met hen te bespreken en te repeteren. U zult er van opzien wat u daar zelf nog van opsteekt. Let ook eens op hun gedra gingen in het verkeer. Wijs hen op fou ten en onjuist gedrag. Wees vooral een ;oed voorbeeld! Dat noopt tot goed volgen. Het kind dat „voldoende" haalt voor de verkeersproef krijgt een mooi ver- keers-diploma. Maar dat wordt be slist niet cadeau gegeven. Het is daar om echt wel goed er gezamenlijk iets aan te doen. De „Verkeerscode" van V.eilig Verkeer en A.N.W.B., verkrijg baar voor een paar gulden, is daarvoor 'n prachtig hulpmiddel, dat eigenlijk in geen enkel gezin mag ontbreken. Laat ons ten aanzien van onze kinde ren doen wat wij kunnen, dan doen wij slechts onze plicht. Hopelijk is daarvan het resultaat: Meer veiligheid voor en door het kind. De Voetbalvereniging „Vrienden van Zonnegloren" vierde maandag j.1., 1 april, haar 25-jarig bestaan. Tijdens de receptie in de avonduren kwamen honderden het bestuur feliciteren. Voor de leden, pupillen, adspiranten, junioren, senioren en veteranen in totaal bijna 400, is een uitgebreid festiviteiten programma samengesteld, waarin veel voetbal voorkomt en dat begint op zaterdag 27 april en eindigt op zaterdag 11 mei. Het is geheel .opgenomen in het jubi- beumboek dat door de heer C. van Wijngaarden op voortreffelijke wijze werd samengesteld. Felicitaties zijn er in opgenomen van de burgemeester, de directie van Zonnegloren, de voor zitter. de oprichters, van de voorzitter van de SPSV, de medegebruiker van het sportcomplex, en van de voorzit ter van het "jeugdbestuur. De burgemeester wijst op de goede sfeer en de vriendschap en wenst de vereniging de promotie naar de 4e klasse van de KNVB toe. „Laten de leden vrienden blijven zoals in het verleden. Op die manier werken ze mee aan een gezellige sa menleving in Soest", zo besluit de bur gemeester. De oud-direkleur-geneesheer van Zon negloren, dr. J. A. W. Berhauser Pont, herinnert aan de begintijd en de ge- lijdelijke uitgroei tot de grotste zater dagmiddagclub in Soest. Ook hij hoopt dat de feeslelijkheden bekroond mogen worden met de promotie. De huidige geneesheer-directeur, dok ter J. W. D. Berkelbach van der Spren kel, meent dat het groeiproces nog niet behoeft te zijn afgesloten en wenst WZ in de komende jaren een verdere uitgroei toe. Voorzitter H. Duit hoopt dat het 25- jarig bestaan weer een bewijs zal mo gen zijn van de hechte en sportieve vriendschap „die ik en velen met mij bij VVZ '49 hebben gevonden". Ook de oprichters B. Morren („kuilen en mollenhopen in 't veld deerden nie mand, want wij wilden voetballen. Nu zeg je weieens by je zelf, hoe bestaat het"); Menks Van Ginkel („Ik wens VVZ een ryke toekomst") en A. v. d. Broek („Zo maar wat hoofden bij elkaar gestoken en nu uitgegroeid tot een ver eniging die er zijn mag, wie had dat gedacht in 1949. Begonnen met een pa pieren bal en nu spelen met één met een gouden randje. De vele beslomme ringen die daarby gepaard gingen, maakten de hoogtepunten des te mooier") leverden hun bijdragen aan het jubileumboek. De jubileumcommissie zegt: „Een ver eniging oprichten is een kunst; om deze in stand te houden en te leiden, is een prestatie" en de heer W. van den Brink, voorzitter van de Soest Politie Sport Vereniging: „Er mag nu nog respect zijn voor dat toen genomen be sluit, want daar was moed voor nodig. Financieel niet erg draagkrachtig, geen beste accomodatie enz. enz. VVZ-ers, hoed af voor het verleden, jas uit voor de toekomst". De heer F. H. P. Meilink, voorzitter van het jeugdbestuur brengt dank aan trainers, vaders, begeleiders en alle an deren die zich met de jeugd bemoeid hebben in de voorbije 25 jaar. Alle leden krijgen het boek aangebo den. Jubileumprogramma Op zaterdag 27 april, om elf uur 's morgens, begint een veteranentoer- nooi, heel frapant „met medewerking van het Trio Siem Hazewinkel" en de volgende voetbalverenigingen: S.O. Soest, DOSC uit Den Dolder, TOV uit Baarn, Huizen, Hoogland, SEC, Hees en VVZ. Op 30 april wordt een pupillen- toernooi gehouden en op 1 mei is er 's middags filmvoorstelling voor de jeugd met medewerking van Ciska Pe ters. 's Avonds mogen de senioren de films zien; dat zijn er o.a. van Merce des. Op 4 mei worden er 's morgens drie wedstrijden gespeeld door respectieve lijk het 5e, het 7e en het 8ste elftal tegen drie elftallen van TOV uit Baarn; 's middags om 13.00 uur begint een adspiranten-toernooi, dat echter, in verband met de jaarlijkse dodenher denking, om 18.00 uur beslist beëindigd moet zijn. Op maandag 6 mei wordt voor le den en donateurs een klaverjasconcours georganiseerd en op 7 mei wordt de eerste ronde verspeeld van het „Klaas van der Veen-toernooi". Junioren A spelen tegen TOV A en het eerste se nioren-elftal tegen TOV. Die wedstrij den beginnen om 18.45 uur. Op 9 mei volgt de tweede ronde van het zelfde toernooi; de wedstrijden SEC-Soesterberg en TOV-junioren te gen SEC-junioren. 11 mei is dé grote jubileumdag. Om 10.30 uur voetbalwedstrijden VVZ 2, 3, 4 tegen plaatsgenoot Hees 2, 3, 4. Om 13.30 uur vindt de intocht plaats van de „oude garde", VVZ-ers uit. de eerste jaren. Zij worden afgehaald in rijtuigen (m.m.v. de heren Van Duin kerken en De Bruin) van Zonnegloren. Hun tocht voert hen door Soest-Zuid richting sportcomplex aan de Eemweg. P.V.O. wacht hen op bij de Oude Kerk en zo volgt de feestelijke intocht. In middels worden spelers van het huidige VVZ met luxe wagens (medewerking Garage J. van Kooy) aangevoerd van uit de richting polder. Om 14.00 uur dalen er drie para chutisten van de Para-club Icarus uit Hilversum; één van het heeft een wed strijdbal bij zich. In aanwezigheid van oude van dagen, in Soest woonachtig, volgt daarna een erewedstrijd van oud- WZ'ers. Om 15.00 uur wordt de finale, dé verliezersronde en de juniorenwedstrijd WZ tegen SEC gespeeld om de „Klaas van der Veen"-beker. 's Avonds om 20.00 uur begint dan het slotfeest voor leden en donateurs, waaraan muzikale medewerking wordt verleend door het Metro Kwintet. Het „Eerste" V.V.Z. elftal uit 1949. Precies op de dag dat de voetbalvereniging VVZ haar 25-jarig bestaan vierde heeft zy van de sportstichting toestemming gekregen om op het sportcomplex aan de Eemweg enige voorzieningen aan te brengen voor het beoefenen van recreatiesport. ALLES VOOR ALLE REIZEN'. Gemakkelijk voor U: Wij zijn een all-round reisbureau! Officieel KLM. agent voor Soest en omgeving. Reisbureau Steenhoffstraat 9a Telefoon 16571 en 14905 Op het halfverharde veld zullen twee tennisbanen worden aangelegd, voor lopig zonder vangnetten(?) en verder in de buurt van dit veld een speerwerp- baan, een hoogspringbaan en een ver springbak. De realisatie, die door de twee gebrui kers van het complex, WZ en de Soester Politie Sportvereniging, zoveel mogelijk met eigen mankracht zal wor den tot standgebracht, gaat de beide vereniginen drie- tot vijfduizend gul den kosten. Zij zullen zelf voor de fi nanciering zorgdragen. Zowel sport stichting als gemeentewerken zien met veel belangstelling dit experiment te gemoet. Deze voorzieningen zijn be stemd voor de leden van de verenigin gen. ELECTROTECHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van: B en O, Blaupynkt, Philips.. Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: Birkstraat 48 Telefoon 13367-18978 Na de opening van het voorjaars concert in het Dorpshuis met de Zwitserse Brenner Jubilaummarsch onder leiding van de dirigent G. J. Smit uit Amersfoort, wees de voor zitter, de heer C. Merts. op de zo belangrijke morele en financiële steun van de Soesterbergers. In dit 47e verenigingsjaar sprak hij de wens uit. dat bij het gouden ju bileum er een ander repetitielokaal zal zijn, bestemd voor vijftig leden thans heeft men een dartigtal musi cerende leden. Dat repetitielokaal zal overigens met eigen mankracht en een behoorlijke financiële steun tot stand gebracht moeten worden, van daar een reeds aangekondigde huis- aan-huisactie in Soesterberg. Een van de fijnste werken die de fanfare ten gehore bracht was de Sonatine van G. Boedijn, de compo nist bij uitstek van muziek voor harmonieën en fanfares. Verder ston den er op het programma gezellige en sterk ritmische composities als het Zuidamerikaanse Jamaican folk suite, waarbij hel slagwerk alle kansen kreeg. Mixed Pickles, een „hutspotje" van ritmes, Dixieland revel en de on vermijdelijke „Saints". Als intermezzo traden zeven jeugdle den op, zowel solistisch als in klein ensemble, kennelijk goede en enthou siaste leden voor de toekomst, die het onder leiding van de vakbekwame heer Smit nog ver kunnen brengen. Over die jeugd zei voorzitter Merts reeds, dat je als jeugdig muzikant er heel wat voor over moet hebben, want „met een toeter ben je nog geen muzi kant"! Het optreden van de drumband werd met een zekere spanning tegemoet ge zien, want de meisjes waren nogal eens aan hun lot overgelaten door het afscheid van de inspecteur H; ten Hoedt en het spoedig verdwijnen van zijn opvolger. De heer Ten Hoedt was echter bereid om de drumband in de laatste periode de nodige instructies te geven, zodat de resterende oudere leden en de nieu we collega's een alleszins verdienste lijk optreden ten beste gaven. Als nieuwe instructeur voor de drum band werd de heer Koot uit Utrecht genoemd. Het gezellige drukbezochte voorjaarsconcert werd bijgewoond door de oud-dirigenten Wakelkamp en Van Wiggen, terwijl onder leiding van quiz-master M. Marijnen bigo met mooie prijzen in het vooruitzicht, werd gespeeld. Burg. Grothestraat 22a - Soest Telefoon 02155- 10538 Vanaf woensdag 3 april wordt er door de heer J. van Munster iedere woensdagavond in De Dubbeldekker een herhalingscursus gegeven voor de jeugd die in het bezit is van een A- of B-diploma. Aanvang 19 uur. De kosten bedragen zoals gebruikelijk bij de Stichting Jeugdwerk 35 cent Alle gediplomeerden worden beslist verwacht, omdat, een dergelijke her haling zeer belangrijk is voor een ieder die met i,eerste hulp" te maken krijgt. Op feestelijke wijze heeft de alge mene bejaardensociëteit het twaalfja rig bestaan herdacht als prettig voor- lopertje op het koperen feest in sep tember. Veel leden hebben een be paald onderdeel van het programma voor hun rekening genomen. Al gauw bleek dat sommige over artistieke kwaliteiten beschikten op allerlei ge bied tot vermaak van de anderen. Met grote voldoening zullen de be jaarden aan deze geslaagde feest middag terugdenken. De eerstvolgende soosmiddag is op 11 april. 4

Soester Courant | 1974 | | pagina 11