Nieuw- Loosdrecht jonge medewerkers Quick Food Counter .WALK IN1 JEANSSHOP Reisbureau Gerth Boomfeestdag voor 600 kinderen Ambtelijk verzuim jaaps„ U KUNT NIET ALLES WETEN poggenpohl van de Gemeentehof Honderden huurders kunnen subsidie krijgen Babyspeciaalzaak JEDDYNETTE" modieuze kinderkleding o.a. T-shirts, pantalons, jurkjes, blouses, broekpakken etc. BURGERLIJKE STAND Wij vragen voor ons snelgroeiend bedrijf enkele als assistent in de keuken en bediening. Aanmelden telefonisch 12287, Soest. 13 3 33 WINKELCENTRUM ..SMITSHOF' Babyspeciaalzaak JEDDYNETTE" handige week-eind wagentjes in hippe kleuren v.a. ƒ32,59. Officiële mededelingen HINDERWET Het oog gericht op Surinames onafhankelijkheid en navordering inkomstenbelasting Denim kostuums Vanaf Voor al uw vakantiereizen LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155 -12683 fluWf Cwnnt auUdcidteg 4 *prfl WT4 Wiewei Keukens (op het industrieterrein) Telefoon 02158-1844 Volg vanuit Hilversum en Utrecht de borden Loosdrecht-vliegveld. Breng gerust uw aannemer of architect mee. keukendeslgn' W 482 kinderen van de lagere scholen hebben gisterenmorgen op de hoek van de Vrijheidsweg-Nijverheidsweg in aan wezigheid van de burgemeester, mr. C. J. Corver-Van Haaften en haar echtgenoot, bomen en struiken ge plant. Dat gebeurde in het kader van de jaarlijkse boomfeestdag. Geplant werden berken, beuken, lijsterbes, aca cia's, hegbeuken, vuilboom, esdoorn, hazelaar en els. Er werd in twee groe pen geplant; terwijl de ene groep daar mee bezig was werd de andere groep in de zaal van de brandweerkazerne onthaalt op een filmvoorstelling en een boomfeestdag-liniaal Vanmorgen vond hetzelfde feest plaats in Soesterberg, waar 120 kinderen, uit gebreid met een klas van de Ameri- kaanseschool van de vliegbasis het Van Maarenplein van aanplant voorzagen. Ook voor hen was er een filmvoorstel ling en wel in het gebouw De Hoek steen. In totaal werden 2500 bosplant soen, zoals dat officieel heet, aan de grond toevertrouwd. Na 1 april 1974 kunnen de huurders van bepaalde woningen, gelegen aan De Akkeren, Van Angerenstraat, Buys Ballotlaan. Beckeringhstraat, Wiardi Beckmanstraat, Beetzlaan, Titus Brandsmastraat, Colenso, Albert Cuyp- laan, Dalweg, Dorpsplein, Fokkerstraat, Gustaaf Gelderhof, Van Goyenlaan, Burg. Grothestraat, Albert Hahnweg, Burg. Grothestraat 14 - Soest Telefoon 17951 VOOR (Spaar onze gratis fietspunten) Walraven van Hallhof, Van Hamel straat, Hartweg, Haverweerd, Hobbe- malaan, Pieter de Hooghlaan, Chr. Huygenslaan, Insingerstraat, Kamper foeliestraat, Kampweg, Kerkstraat, Klaarwaterweg, Koekoekweg, Koning- innelaan, Korte Hartweg, Korteweg, Krommeweg, Kruisweg, F. C. Kuyper- straat. Laanstraat, Leeuwerikweg, Prof. Lorentzlaan, Van Maarenplein, Mei- doornweg, Merelweg, Moerbessenberg, Nieuwstraat, Plesmanstraat, Johannes Poststraat, Groen van Prinstererstraat, Jan de Rooystraat, Rembrandtlaan, Rubenslaan, Ruysdaellaan, Saenredam-' plantsoen, Schaepmanstraat, De Schans, Smitsweg, Willem' Speelmanhof, Gen. Spoorstraat, Staringlaan, Sterrenberg weg, Simon Stevinlaan, Talmalaan, St. Theresiastraat, Jan Thijssenhof, Thor- beckestraat. Torenstraat Troelstrastraat, Varenstraat, Veenbesstraat. Gerrit v. d. Veenstraat, v. d. Vel^eplantsoen, Ver meerlaan, Vinken weg, Dr. De Voslaan, Park Vredehof, Van Weedestraat, Weegbreestraat, Gen. Winkelmanstraat, Betje Wolfflaan, weer in aanmerking komen voor een bijdrage als bedoeld in de Beschikking aanvullende huursub sidie. Deze regeling is van toepassing op die woningen, waarvoor na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend, óf waarvan de huurprijs in het kader van de huur- harmonisatie belangrijk is verhoogd, of die waarvan de huurprijs belangrijk is verhoogd als gevolg van een ingrijpen de verbetering van de woning. By het vaststellen of een huurder al dan niet voor een bijdrage (die van rijkswege wordt verstrekt) in aanmer king komt, wordt rekening gehouden met het inkomen en de te betalen huurprijs. De bijdrage wordt alleen verstrekt indien het inkomen min der dan 22.000.- bedraagt en de huur niet lager is dan 1.250,- per jaar. Huurders die een periodieke uitkering krachtens de Algemene Bijstandswet genieten, komen niet voor deze rege ling in aanmerking, daar hier de nood zakelijke woonkosten mede in aanmer king worden genomen. De bijdrage kan variëren van minimaal 155,- tot ma ximaal 1.860,- per jaar. Indien men meent voor deze regeling in {aanmerking te komen, kan men tot uiterlijk 1 juli a.s. aanvraagformulieren voor het verkrijgen van genoemde bij drage afhalen bij de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie Soest en bij de hulpsecreta'rie Soesterberg. Des gewenst worden de formulieren op te lefonisch verzoek toegezonden. Wanneer men meer wil weten omtrent deze regeling zijn er folders op beide secretarieën verkrijgbaar. GEBOREN: Maria Catharina Wilhelmina, dochter van J. W. Beijer en E. H. Haage. Maaike Cornelia, dochter van J. C. Westerbeek en E. V. Middelman. Chantal Desirée, dochter van A. H. Ebbers en M. G. Spijker. Miranda Hermina Sigrid, dochter van C. de Jong en M. A. H. Wahlstedt. Gre gory Raymond, zoon van J. B. Poot en J. M. Ernst. ONDERTROUWD: Johannes Gerardus Bodewes en Johan- na Magdalena Maria de Beer. Alphonsus Franciscus Maria Hilhorst en Dina van Essen. Petrus Joseph Everts en Jacoba Gijsberta Clasina Wijntjes. Martinus Antonius Maria Steenman en Elisabeth Hillegonda Everdina van Dijk. Wilhelmus Jo hannes Petrus van Lunteren en Cor nelia Marina Legemaat. Max van Meeuwen en Elisabett van Setten. GEHUWD: Antionius Burger en Hendrika Gerarda van Doorn. Jan Albert van Hattum en Henriëtte Kruitbus. Lambertus Hendrikus Franciscus de Korte en Jo- séfa Marianne Gordina Gomes. OVERLEDEN: Leon Jean Nicolas Bouvy, echtgenoot van T. M. J. Leertouwer. Cornelia Muijs, weduwe van E. de Goede. Hendrik Mattheijer. Gerarda van der Heiden, weduwe van J. G. W ester - veld. Adriana Castelijn, weduwe van E. J. Astrego. Antonius Wil helmus Augustinus de Haan, weduw naar van C. A. Dankmeyer. Maria Hulst, weduwe van N. A. Wannee. Jelto Theodor Schlüter, weduwnaar van J. A. Pietersz. Johannes Pieter Beckers, weduwnaar van M. Dekker. TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialitieit!), gras- maaimachines in tientallen maten en soorten. Tuintoko Van Drie, Amsterdamse- weg 139, Amersfoort, tel. 03490-17031. Zuiver scheerwollen Van Wijk DEKENS, 1-persoons van 74,50 Nu 55,- bij Waslel Steitner, Alb. Hahnweg 15 tel. 19600. COMPOST - stalmest - turfmolm - potgrond - kunstmest - kalk - tuinturf enz. Tuintoko Van Drie, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, tel 03490- 17031 Voor ROOKSTOELKUS- SENS en haardbankjes naar Steitner, Kerkpad N.Z 20. bij de markt, tel 12461 Sharp ELEKTRONISCHE REKENMACHINE 198,r inkl BTW '1 Gooische Boekhuis, Havenstraat 25, Hilversum. Trekt u er met de auto op uit met het weekend? Maak er dan een gewoonte van de spullen, die u voor zo'n trip nodig hebt, de overige dagen van de week zoveel mogelijk thuis bij elkaar of in één tas te laten staan. Dit voor komt veel overbodig gezoek op het laatste nippertje en u zult ook veel minder gauw iets vergeten mee te ne men. Leg een horloge nooit op een televisie toestel of ander modern apparaat. De kans bestaat, dat het hierdoor wordt gemagnetiseerd Horloges moeten op tjjd gesmeerd wor den. Breng het daarom een of twee maal per jaar naar de vakman, die het van nieuwe olie kan voorzien en tevens schoonmaakt. De veer is het zwakste onderdeel. Als u al eens een horlogeveer stukgedraaid hebt door te veel of te sterk opwin den, vraag dan de speciaalzaak naar een uurwerkje met onbreekbare veer. Clivia's moeten ook in de zomer vol doende water en eenmaal in de week vloeimest hebben. De bladeren regel matig afsponsen. Uw oude planit be hoeft meestal niet verpot te worden. Grote potten, zijn niet goed. Een plant heeft water nodig. Gebruik hiervoor niet te koud water.De wor tels van de plan-ten kunnen dit niet opnemen-, zodat een plant temidden van veel water nog kan verdrogen. De potgrond verzuurt dan. Een blauwe mond door het eten van bosbessen maakt u schoon met citroen sap. Vruchtenvlekken, indien vers, worden verwijderd door de stof te spannen over een emmer of een kom, u giet er dan lauw water over. Ook kunt u de vlek met zeep bestrijken en dit een paar uur laten intrekken, daarna goed uitwassen met schoon water. Plaats geen anjers of rozen in de na bijheid van een schaal waarop appels liggen. De bloemen zullen spoedig ver welken. Burg. Grothestraat 14 - Soest Telefoon 17951 VOOR (Spaar om-ze.gratis fietspuntem) Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat er ge meentesecretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Aannemingsmaatschappij Almere V.O.F. te Bunschoten, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een asfaltinstalla tie op en perceel grond gelegen nabij de Koningsweg, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nr. 5606 ge deeltelijk. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op maandag 22 april a.s., des voormiddags 09.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzeke ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die. zonder op de openbare zitting te zijn versche nen, binnen de gestelde termijn schrif telijk bezwaren heeft ingebracht, in dien hij niet woonachtig is in deze ge meente of in een aangrenzende ge meente waar openbare kennisgeving wordt gedaan Soest, 4 april 1974. De burgemeester voornoemd. De burgemeester, Mr j. M CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN HEDENAVOND LAATSTE MOSSELAVOND. Suriname wil in de loop van- volgend jaar onafhankelijk zijn - dat is een korte termijn en in het koninkrijksver band zal daarover veel geregeld moe ten worden. Maar van veel haast is nog niet veel te merken, daarentegen wel van allerlei kifterij die vertragend werkt en de sfeer bovendien niet erg verbetert. Premier Evertsz van de Ne derlandse Antillen bijvoorbeeld be dankte voor de eer ijlings naar Den Haag te komen voor een topkonferen- tie die moet regelen hoe de onafhanke lijkheid van Suriname zo gunstig mo gelijk geregeld kan worden. Dit ge sprek zou ertoe moeten leiden dat als het ware een dienstregeling werd uit gestippeld voor het oplossen van aller- hand problemen. Maar Evertsz heeft geen zin te komen voor half .mei eer der kan hij niet, heet het officieel Maar dat tevens met ergernis wordt gerept over een konferentie die Den Haag en Paramaribo buiten Willem stad om hebben bedisseld wijst erop dat een persoonlijke geprikkeldheid niet vreemd zal zijn aan deze vertra gende manoeuvre. Want Evertsz kan wel zeggen dat wat hem betreft Suri name en Nederland wel alvast kunnen beginnen, maar zo'n overleg tussen twee van de drie partners veroorzaakt dan onherroepelijk nog meer van die situaties waarin hij zich kan ergeren over wat achter zijn rug is afgespro ken. Zowel de Surinaamse primier Arron als Evertsz hebben vervolgens een wed strijd gehouden in het plaatsen van bitse opmerkingen, zodat inderdaad de hoop nog niet groot kan-Zijn dat het gesprek makkelijk en vruchtbaar wordt als beide heren aan een tafel komen tezitten. Toch gaat het inderdaad om een aantal problemen waarbij alle drie zakelijk zeer nauw zijn betrokken. Men neme maar als voorbeeld hoe de rech ten. van de staatsburgers op eikaars gebied zullen zijn. Dit is vooral voor Nederland en Suriname een belang rijke raak, al. was het maar omdat over en weer nogal wat burgers van het eene „gebiedsdeel" wonen en wer ken op het grondgebied van het an dere. Maar de status van de Antillia nen in Suriname en omgekeerd is toch ook wel degelijk iets van belang dat niet los hiervan behandeld kan worden. Als alles volgens het boekje gaat wordt op deze manier de tijd inderdaad te krap om alles voor 1 januari 1975 ge regeld te hebben, inklusief de verande ringen in het koninkrijksstatuut met bijbehorende parlementaire behande ling. Aangezien niet aan te nemen valt dat premier Arron van standpunt zal ver anderen met een latere datum, mag men erop rekenen dat de onafhanke lijkheid 'niet precies volgens het boekje tot stand zal komen. Wat op zichzelf niet zo'n groot bezwaar is: tenslotte is het wel vaker voorgekomen dat de parlementaire procedure achteraf be vestigde wat in feite al in kannen en kruiken was. Maar waarschijnlijk is dat het erop uit zal draaien dat Suri name eenzijdig de onafhankelijkheid uitroept en het regelen van details in de relaties zowel met de Antillen als met Nederland overlaat tot een later tijdstip. Psychologisch zou iets dergelijks bij de achterban van Arron waarschijnlijk zeer goed vallen - iets wat men niet krijgt maar zelf verovert krijgt alleen daardoor al een grotere waarde in het idee van de betrokkenen. Diverse te kenen van geprikkeldheid zijn trou wens al in Suriname te konstateren, waardoor ook de stemming voor het eenzijdig uitroepen van de onafhanke lijkheid versterkt kan worden. En in zekere zin zijn die irritaties niet eens onbegrijpelijk. Zo was premier Arron niet te spreken over de afwezigheid van staatssekretaris Kooijmans bij de installatie van de hieuwe braziliaanse prisident Geisel. Dat was omdat er geen speciale relaties bestaan tussen Brazilië en Nederland, aldus de offi ciële verklaring. Maar Brazilië is wel een buurland van het rijksdeel Surina me, dat zeker in de toekomst wel eens belang kan hebben bij goede betrek kingen met de machtigste staat van Latijns-Amerika. Het lijkt er dan ook meer op dat Ne derland op de installatie van Geisel meer ontbrak omdat men geen zin heeft zich al te veel af, te geven met regimes die niet .zo erg demokratisch zijn en vooral niet met presidenten die be paald niet op een erg demokratische manier in hun ambt zijn gekomen. Dat zijn dan fijne morele overwegingen, maar als praktische politieke belangen zich daarentegen verzetten kan men daar beter overheen stappen. Zo rede neerde Arron tenminste die wel pre sent was - van zijn standpunt bezien niet ten onrechte. KANTMAN .Moet u planten wal aanbinden, doe dit d'an niet te strak, het touw dat u daarvoor gebruikt, mag vooral niet knellen. Worden de koppen van uw geraniums spoedig geel, dan is dit een teken, dat ze te warm staan. i Ambtenaren maken geen fouten; zü Begaan Abuizen. Zo'n abuis is een van de vormen van het Ambtelijk Verzuim, dat ook al klinkt als een gewijd, verheven woord. De wet spreekt daar niet over, doch houdt er wel rekening mee. Wjj doelen nu niet op het verzuim dat bestaat in het niets doen, doch op het ver zuim dat bestaat in het iets verkeerd doen. Het publiek toont zich meestal verontwaardigd en verbaasd tegelijk; en vooral dat laatste pleit weer voor die amtenaren. Belastingambtenaren zijn er als regel ongevoelig voor al-s ze voor lui worden uitgemaakt, want als ze er eentje bij zijn vestje hebben, worden ze meteen weer voor uitslovers versleten. Is de aanslag echter te hoog of te laag, dan is hij fout en dat is in strijd met de wet. Het principe De wet eist een juiste aanslag en het beginsel is dus dat een onjuiste aan slag moet worden hersteld. Is de aan slag te hoog, dan kunnen we bezwaar maken en de uitspraak daarop zonodig nog aan de rechter voorleggen. Hebben we te laat bezwaar gemaakt, ,dan ver valt die laatste mogelijkheid, maar niet het beginsel dat de aanslag juist moet zijn. Hij zal dus ambtshalve worden verminderd. Slechts als we de inspek- teur niet kunnen overtuigen zal men zich moeten neerleggen bij diens me ning. Ook wanneer de bezwaartermijn ver streken is kunnen we dus nog best een bezwaarschrift indienen en het verschil terugkrijgen. Om praktische redenen is die mogelijkheid echter beperkt tot vijf jaar na afloop van het desbetref fende belastingjaar. Aanslag te laag Is de aanslag te laag, dan brengt het zelfde beginsel mee, dat er nagevor derd moet worden. Dat kan-"wel een* zuur zijn. Stel dat we netjes onze aan gifte gedaan hebben, doch de inspek- teur begaat een telabuis (is: maakt een telfout; de sufferd) en de aanslag wordt b v. ƒ600,— te l'aag. Niettemin vindt u de aanslag toch al hoog, u zucht, betaalt en denkt: daar ben ik af. Na een jaar komt de inspekteur. net tegen Sinterklaas, en zegt: ik heb me vergist, het tarief is nog 600, hoger, Dat is dan niet redelijk. Dit heeft d-e wetgever willen voorko men: als u een aanslag krijgt, mag u redelijkerwijze aannemen dat u er daarmee vanaf bent voor dat jaar, als de oorzaak van de fout tenminste niet bij uzelf ligt. Termijn Voor de navordering geMt in principe een termijn, gelijk aan die hierboven genoemd voor de ambtshalve vermin dering; dus na vijf jaar na afloop van het belastingjaar vervalt de navorde ringsbevoegdheid. Omdat voor het in leveren van de aangiftebiljetten echter vaak zeer ruime uitstellen moeten wor den verleend, vooral aan belasting adviseurs en accountants, die de ge legenheid moeten hebben hun werk over het gehele jaar te spreiden, wordt de navorderingstermijn verlengd met de duur van het verleend uitstel. Ver leend; dus ongeacht of men dat hele uitstel heeft gebruikt. Dit wil overigens niet zeggen dat het aan te raden is daarna trots te gaan verkondigen hoe men de fiskus een beentje heeft gelicht, want de straf vordering verjaart pas op nog langere termijn. Enig feit Voorts zegt de wet, kort weergegeven, dat de inspekteur slechts een navor dering kan opleggen indien uit „enig feit" blijkt, dat de aanslag te laag is. doch dat een feit. dat de inspekteur bekend was of redelijkerwijze bekend kon zijn, daarbij niet meetelt. Daaruit volgt in de eerste plaats dat er „enig feit" moet zijn. als reden. Dat sluit uit dat de inspekteur kan. navor deren omdat hij van mening verandert omtrent de wet of op grond van een verandering of verduidelijking in de rechtspraak. Heeft de inspekteur een bepaalde bate onbelast gelaten omdat hij meende dat dat juist was. en blijkt na het opleg gen van de aanslag, de z g definitieve aanslag, uit een rechterlijke uitspraan dat die bate wel tot het inkomen had moeten zijn berekend, dan kaïn hij niet meer navorderen daarover. Blijkt het echter vóór het opleggen van de definitieve aanslag, dan kan hij de bate nog daarin begrijpen, ook al wist de belastingplichtige van die eerste onjuiste mening. Heeft die in spekteur echter toegezegd dat die bate niet belast zou worden, op grond van zijn eerste mening, dan mag hij, gezien de z.g. beginselen van behoorlijk be stuur daarop niet terugkomen. Voor beide partijen is het dus hoogst wen selijk komkrete afspraken schriftelijk vast te leggen! Nieuve feit Voorts moet dat feit dan ook nog een „nieuw feit" zijn. Wanneer een inspek teur een feit dat hij kent, of behoort te kennen, over het hoofd ziet. begaat hij een ambtelijk verzuim. Dat kan hij niet door middel van een navordering herstellen. Een rechtswaarborg dus om de belastingplichtige te beschermen tegen verrassingen achteraf. Daartoe bestaat geen reden wanneer het om een nieuw ontdekt feit gaat dat de in spekteur niet kan kennen, ongeacht de vraag of aan de belastingplichtige ver wijtbaar is dat hij het niet in zijn aan gifte heeft vermeld. Heeft iemand b.v. de kosten van het door hem betaalde huwelijksfeest van zijn dochter in zijn aangifte begrepen in de buitengewone last en aft rek we gens levensonderhoud van behoeftige naaste verwanten, omdat hij dacht dat dat „kon" en de inspekteur kon dat uit de aangifte niet zien, dan kan hij na vorderen als hij het later merkt. Niet echter als het in een specifikatie van die lasten te zien was. De vraag of zo'n misvatting aan die belastingplichtige verwijtbaar is. speelt wel een rol bij de vraag of er op de navordering nog een boete komt. Dat gebeurt wanneer er opzet of grove on achtzaamheid in het spel is. En dat kan volgens objectieve maatstaven, dus gerekend naar wat „men'.' ervan zegt, en niet naar de soms bizarre me ning van de betrokkene zelf. De rechte weg Het zal duidelijk zijn, dat over de vraag wat een nieuw feit is. dus wat de inspekteur redelijkerwijze wel of niet had moeten weten of zo maar had mogen geloven, het nodige verschil van mening zal bestaan. Ook deze kwesties moet de rechter oplossen, want is er geen nieuw feit, dan vervalt de navor dering. De rechter is tamelijk streng voor de i'nspekteur: er zijn vele uitspraken, waarin tot een ambtelijk verzuim is gekonkludeerd in gevallen, waar men wel van kan aanvoelen dat het amb telijk abuis was uitgelokt. Ook dan blijft het echter een ambtelijk abuis en moet dus de navordering vervallen. Het is jammer van de rechtswaarbor gen, die een rechtsstaat biedt, dat er misbruik van kan worden gemaakt, waardoor de goeden onder de kwaden moeten lijden. Want Vadertje Staat gaat niet over de kop; de goeden moe ten er bij leggen wat de kwaden on der de bank steken, of ze nu „goed" zijn uit overtuiging of uit gebrek aan mogelijkheden Toch is het beter dan helemaal geen rechtswaarborgen. G KLEDING ■CENTRUM HILVERSUM AMERSFOORT ZEIST

Soester Courant | 1974 | | pagina 9