Modeshow atelier „De Schaapskooi" „k<\Ve Wijkraad Soesterberg vergadert donderdag 18 apil Paaszang op het Dorpsplein Palmpaas voor bejaarden en zieken Babyspeciaalzaak „TEDDYNETTE" PAASAANBIEDING KINDERWAGEN. PLAIDJES slechts 25,—. Dienstencentrum bestaat één jaar P.v.d.A. zoekt kandidaten wijkraad Doe Het Zelf Markt Veldweg 4 - Soest Tel. 02155-14878 Grandioze tegelaanbieding 10 x 20 cm wandtegel 12,50 per m2. Vloertegels 10x10 cm vanaf ƒ12,— per m2. Samen met Amerikaantjes struiken geplant dag meneer, met de paashaas ik zal ze laten bellen naar nummer Maison Termonde 25 jaar dames- en tienermode-. (feuqeot i. SMEE1NG Laanstraat 26 - Soest Vleesverkoop Brandweer blust vuurtje op spoorlijn Het oog gericht op de Europese Gemeen schap Autobestuurder zag obstakel niet Esso Servicenter 29 geslaagden voor EHBO-diploma V.V.V.-MFUWS ^c^aaPó^°°l Onze modeshow was een grandioos sukses, JAPON, ROK, JASJE, KIEL, apart ontworpen naar eigen idee Voor alle ONDERHOUD en REPARATIES. Tank ook Esso!! Tot ziens Roester Courant donderdag 11 april 1974 dag paashaas. Donderdag 18 april, aanvang 20 uur, vergadert de Wijkraad van Soesterberg in het Dorpshuis. In de vergadering zal dank gebracht worden aan het college van burge meester en wethouders voor het feit dat op 21 maart j.1. in Soesterberg een raadsvergadering werd gehouden. Op initiatief van de Interkerkelijke werkgroep wordt na het organiseren van de palmpaasoptocht nog een heel oud Paasgebruik in ere hersteld. On der begeleiding van een blazersensem ble van de Muziekvereniging Soester berg, bestaande uit trompet, saxophoon en trombone, worden verschillende paasliederen gezongen, teneinde de paasvreugde uit de jubelen op het Dorpsplein. De tijd van 8.30 uur op Paaszondag is misschien wel vroeg, maar Pasen was ook vroeg; bovendien wordt deze sa menzang gedaan vóór het begin van de andere kerkdiensten in de drie kerken. Het zingen duurt ongeveer een half uur. De eigenaars van de auto's, die op het Dorpsplein staan worden door de po litie gezocht deze niet te plaatsen op het eigenlijke Dorpsplein in het mid den. De paasklokken zullen de Soester- bergers om 8.15 uur wekken. Na een veef omvattende voorbereiding van enkele leden van de Interkerke lijke werkgroep „Soesterberg" konden zaterdagmiddag, daags voor Palmzon dag, de door de kinderen zelf versierde palmpaasstokken weggegeven worden. Na een opwekkend woord van ds. F. J. Th. van Boven in de Hoeksteen, die zei dat het maar goed was, dat er geen levende hanen op de stokjes zaten en nog even wees op het kruis, gevormd door stok en dwarsstokje, vertrok een stoet van zo'n 150 kinderen, vergezeld van de ouders richting Dorpsplein. De drumband van AGAVS zorgde er voor, dat "de palmpaasoptocht een vlot verloop had en trok via Plesmanstraat, Fokkerstraat en het nieuwe Van Maa renplein naar het Dorpsplein. De kinderen verdwenen daarna naar de verschillende adressen in het Woon- centrum en het hele dorp, waar be jaarden of zieken al op hen zaten te wachten met een kleine traktatie. Burg. Grothestraat 14 - Soest Telefoon 17951 PLUCHE in de kleuren rood, geel, oranje, groen, blauw en bruin (Spaar onze gratis fietspunten) Ter gelegenheid van het één-jarig be staan van het Dienstencentrum wordt op woensdag 17 april een vrolijk pro gramma gepresenteerd, waarbij alle be jaarden uit Soesterberg (dus niet alleen uit het wooncentrum) van harte wel kom zijn. De bekende conferencier Hans Borg- hardt uit Hilversum presenteert een ,.one-man-show", bestaande uit muziek, zang en kwis. Voorafgaande aan dit programma zal een komisch toneelstukje worden opge voerd door mevrouw Van Dijk en de heer Honnef, bewoners uit „De Drie Eiken". De avond begint om 19.45 uur en ls voor alle bejaarden gratis toegankelijk. Daaraan wordt het verzoek gekoppeld dat in de toekomst meer te doen en wel als er voor Soesterberg belang rijke zaken op de raadsagenda staan. De Wijkraad wil verder via b. en w. van Soest aan de gemeente Zeist vra gen een verlichting aan te brengen langs het fietspad vanaf de gemeente Zeist naar Soesterberg. Ook wil men een scherper politietoezicht op het gebruikmaken door automobilisten van dit fietspad. Op voorstel van het dagelijks bestuur van de wijkraad zal de gemeente gevraagd worden het onlangs ge plaatste bord „verboden te parkeren" aan de Buys Ballotlaan te verplaat sen naar het einde van de parkeer havens aan deze laan. Aan de orde komen ook de gemeente lijke plannen voor het Van Maarten plein en de wensen van de aanwonen- den die daarmee verband houden. Het bestuur van de P.v.d.A., afdeling Soesterberg, houdt op maandag 22 april een openbare vergadering om me4 de leden te praten over de samenstelling van de nieuwe wijkraad Soesterberg en P.v.d.A.-kandidafen voor te stellen. De uitslag van de verkiezing voor de gemeenteraad op 29 mei, is mede bepa lend voor de samenstelling van de wijkraad Soesterberg. Bij de laatste verkiezingen behaalde de P.v.d.A. in Soesterberg 735 stemmen en het komt het P.v.d.A.-bestuur voor, dat er onder deze ruim zevenhonderd sympathisan ten ook goede kandidaten voor de wijk raad zullen zijn. Wie belangstelling heeft voor het werk van de wijkraad en namens de P.v.d A daarin zitting zou willen nemen kan zich opgeven bij mevrouw Kamphuis. Prof. Lorentzlaan 101 (telefoon 2529). gewolkt en gekleurd Breng eens een bezoek aan onze KEUKEN SHOWROOM Behalve de 90 Soesterbergse zesdeklas- sers van de vier basisscholen namen er ook 27 leerlingen van de Ameri kaanse school op de vliegbasis Soester berg deel aan de boomplantdag. De boomfeestdag werd ingeluid met het planten van rozenstruiken, kam perfoelie, viburnum, cotoneasters en berberis op het nieuwe Van Maaren plein, onder het vakkundig oog van de gemeentelijke plantsoenendienst. De groep Amerikaanse kinderen was geïntegreerd met de leerlingen van de Carolusschool en beplantte het gedeel te grenzend aan het toekomstige gazon en de paletvormige speelplaats onder leiding van hun onderwijzeres miss Laurey Bialy. Na afloop van het planterskarweitje gingen alle leerlingen naar de Hoek steen, waar afgevaardigden van de vijf scholen uit handen van de burgemees ter, mevrouw mr. J. M, Corver-van Haaften een herinneringsvaantje ont vingen. Zowel het hoofd van de plantsoenen dienst, de heer A. v. d. Broek, als de burgemeester, spraken de kinderen beurtelings in het Nederlands en in het Engels toe. De burgemeester was erg blij met het mooie stukje Soesterberg, dat Van Maarenplein heet en zij wees de kinde ren erop. dat zij niet alleen voor hun eigen struik of boompje moesten zor gen, maar ook voor alle groen in Soes terberg en overal. De feestelijke morgen werd besloten met de vertoning van de mooie film over het Robbeneiland en twee lach- filmpjes. Als extra herinnering aan de boomfeestdag ontvingen alle deelne mers een speciale lineaal en een stic ker. Onder auspiciën van de afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken" had dinsdag j.1. het examen plaats voor het Éenheidsdiploma Eerste Hulp Bij Ongelukken. Hefexcuïfëh werd afgenomen door dokter C a&ap Coopp^rv uit Anp^rsfoort. Alle^ Kandidaten slaagden £w.' de d&- mes A. M. C. de Beauveser-de Heems berger, J. E. Bos-de Jong, F. A. Gies- kens-Out, C. Mons-van Elck, M. C. H. Niemeyer-van Brurrimelen, T. M. J. Rasch, A. J. Renooy-Schama, J. Rid derbos-Mul, N. W. Rigter-Meylink, M. Schaper-Verhoef, E. Schiermeier-Hau- sen, A. H. M. Schuurman Stekhoven- Murk, J. H. ten Seldam-Vermeulen, I. C. Snoek-Wijnberg, T. Spelt-van Kou- terik, B. J. v. d. Veer,.J. A. Veldmeyer- van Duinkerken, R. C. Weernink- Schut, A. G. Wehmann-Praag en de herep JL. v. d. Breemer, L. J. van Elk,. F. P: M. van ïfèèk, Jf" C. Lenselink. D. Overeem, G. Ponsteen, B. W. Schuurman Stekhoven; P. C." Sieben,' I. J. Stolk en R. Vredeveld. Na afloop waren er felicitaties voor de geslaagden en dankwoorden voor de kader-instructrices, de dames C. Beens- Maas en J. C. Verkade-Both, die ge durende de afgelopen winter de lessen hebben geleid. met hotel van den brink natuurlgk kunt u met pasen bg ons terecht, plateservice of a la carte EIEREN. - Is het waar, dat eieren van een hoenderpark niet gewassen mogen worden voor de verkoop? Antwoord: Voor elk kippeëi geldt dat het niet gewassen mag worden, als men het tenminste langere tijd wil be waren. Door het wassen neemt men de onzichtbare beschermende laag weg, waardoor de houdbaarheid zeer be perkt wordt. Het ei gaat glimmen als het gewassen is, zodat u het daaraan kunt zien. TINPEST. - Wat kan men doen tegen tinpest? Antwoord: Tinpest is een verpulve- ringsproces, dat niet te stuiten is. De oorzaak is nog steeds niet helemaal bekend. Zeer waarschijnlijk ontstaat het als het voorwerp gedurende lan gere tijd beneden 13 graden C en onder vochtige omstandigheden wordt bewaard. U ziet wel, dat het begrijpe lijk is. dat in ons land echte tinpest vrijwel niet voorkomt, slechts in ex treme gevallen. Hetgeen men tinpest noemt, is het dan ook meestal niet, maar een onschuldige vorm van oxy- datie, die kan zijn veroorzaakt door vocht of vruchtensappen. Alvorens deze oxydatie aan te pakken, dient eerst de oorzaak te worden weggeno men, nadat- deze is vastgesteld (het geen vaak zeer moeilijk is). Deze oxy datie kan men verwijderen door te schuren met zilverzand, daarna met een poetsmiddel enigszins polijsten. UITKERING. - Mijn vader (geb. 1-12- 1894) is overleden op 11-2-1974. Mijn moeder (geb. 30-12-191'0) krijgt nu AWW-uitkering tot haar 65e jaar. Moet ze nu ook AOW-premie gaan be talen? Tevens is zij invalide en heeft geen baan. Kan ze nu aanspraak ma ken op invaliditeitsaftrek tot haar 65e jaar (dit voor 1974) of onvolledige- gezinsaftrek? Antwoord: Over de AWW-uitkering van uw moeder behoeft geen AOW- premie betaald te worden. Wel heeft zij recht op invaliditeitsaftrek en kan dat dus in haar aangiftebiljet vermel den, maar ze heeft geen recht op on- volledige-gezinsaftrek. De vreugde van het voorjaar lijkt niet op te kunnen en het kon weleens een Paasfeest worden, zoals we in geen jaren beleefd hebben. Dit zal ongetwijfeld veel toeristen op de been brengen, die allemaal het wonder van Keukenhof willen meemaken. Ieder jaar, u weet het, is liet een krachttoer deze mensen aan een nacht verblijf te helpen, omdat de hotels in de steden volgeboekt zijn. Wij houden dus voor ogen, dat er veel aanvraag voor logies in onze omgeving zal zijn, daarom vragen wij aan allen, die zouden willen mede werken bij het verstrekken van over nachtingsmogelijkheden, ons persoonlijk of telefonisch hiervan opgave te doen. Wij stellen dit bijzonder op prijs. Op vrijdag, 26 april zal om 20 uur in het Baarns Lyceum een balletuitvoe ring worden gegeven door de leer lingen van Balletvereniging „Soest". Wij weten, dat aan een dergelijke uit voerig veel zorg wordt besteed en dat het ook voor buitenstaanders, dus zij, die geen dansend familielid te be wonderen hebben, een heerlijk schouw spel is. Wij spreken uit ervaring. Daarom helpen wij graag mee met de kaartverkoop, zoals wij dit vroeger ook hebben gedaan. Voor een toegangs bewijs/programma kunt u dus bij ons terecht. Antiek doet het in onze moderne tijd bijzonder goed en wie er wat voor over heeft, kan er aardige prijsjes voor neerleggen, maar antiek bekijken en bewonderen kan altijd en dat is mogelijk op de nederlandse kunst en antiekbeurs in Breda, van 12 tot en met 21 april, dagelijks geopend van 14.00 tot 22.00 uur. Een rijk ge- illustreerde folder geeft een voor proefje van wat U te zien krijgt. Voor de kunstminnaar een luisterrijk evenement. Per NS voordelige trein- toegangskaarten. Delta-Expo mag eigenlijk door geen enkele nederlander worden overge slagen. Een project, waaraan zo intens en zo lang met noeste vlijt is gewerkt, kan beschouwd worden als een natio naal monument en daaraan mogen we niet voorbijgaat. Van april tot en met oktober kunt u Delta-Expo tussen 10.00 en 17.00 uur bezichtigen. U kunt vanuit Rotterdam de route er heen gemakkelijk vinden door de richtings borden Brielle, Hellevoetsluis naar Goedereede te volgen. Maar haalt u de folder even voor u de tocht onderneemt, u heeft er een duidelijke gids aan. BURG GROTHESTRAAT 36 ROME BLOUSES Wij wensen u vrolijke, goede Paas dagen al dan niet met een eitje en de bollen van Keukenhof. Ook Soest ziet er stralend uit en de natuur ligt voor u klaar, maar niet met sigaret of sigaar U weet het: VOORKOM BRAND IN BOS, DUIN EN HEI 1 TELEFOON 02155 - 1 32 27 AFD. VERKOOP EN OCCASIONS BEUKENLAAN 3 TELEFOON 02155 - 132 27 Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 201 tot en met 300. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Bernburg" (24/4). Australië: ms „Abel Tasman" (22/4). Brazilië: ms „Bernburg" (24/4). Canada: ms „Voyageur" (19/4) en ms „CP Trader" (25/4). Chili: ms „Holstenstein" (18/4). Indonesië: ms „Ascanius" (23/4) en ms „Borussia" (25/4). Israël: ms „Boreas" (17/4) en „Zee- burgh" (25/4). Japan: ms „City of Edinburgh" (16/4) en ms „Bremen Express" (24/4). Japan: ms B; mwmwmwmwmmm Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Mon- talto" (19/4). Ned. Antillen: ms „Arabian Express" (17/4) en ms „Mercurius" (23/4). Suriname: ms „Mercurius" (23/4). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land Market" (17/4) en ms „Sea- Lan McLean" (24/4). Een brandje op de spoorlijn Utrecht-Baarn ter hoogte van het sta tion Soest is door de brandweer met één straal gedoofd. Onbekenden hadden een hoop bladeren tussen een wissel neergelegd en die aangestoken. Iedere keer als er een trein overheen reed laaide de vlammen op. De brandweer hoefde niet in actie te komen bij Darthuizen, waar vermoe delijk een storing in de kegelbanen de aanleiding was tot overbelasting van de electriciteitsleidingen. In de meter kast ontstond hierdoor sluiting, met als gevolg dat alle electriciteit uiviel. Er ontstond geen brand, wel aanzienlijke hitte en stank. PUEM-personeel ver hielp de sluiting. De Europese Gemeenschap zit weer diep in de nesten van eigen makelij. De rede van de Brit Callaghan, waarin deze - dat wist men al tevoren - zou aandringen op nieuwe onderhandelin gen over betere voorwaarden voor het Verenigd Koninkrijk, was van de mi sère nog het geringste. Tenminste wat de fanhoud betreft die allervaagst bleef daardat de Brit ongeveer het anti-EG- verkiezingsmanifest van Labour op lepelde en vervolgens alles weer in het onzekere trok door te zeggen dat de Labour-regering nog niet helemaal precies wist of al die verkiezingsargu menten wel zo waterdicht waren, maar dat de EG er meer van zou horen. Waarbij hij liet doorschemeren dat het misschien helemaal niet nodig was buiten het bestaande verdragskader te gaan om Londen gelukkiger te maken met zijn positie. Vooral het deze staart overschaduwen de begin van de rede moet vele britse Labours temmers goed gedaan hebben, maar voor het overige wisten Galag- hans kollega's in Brussel absoluut niet waar ze aan toe zijn. En waaraan de Gemeenschap toe is. Van „heronder- ha-ndelingen" wil niemand horen - te recht: het toetredingsverdrag is keurig gesloten zoals het hoort door een wet tige regering met de instemming van een wettig gekozen parlement zowel in Engeland als in de overige acht lan den. Het wordt een beetje te gek als na iedere verkiezing in een lidstaat alles op losse schroeven gezet wordt, zo sluiten staten geen verdragen. Als Engeland d'e ingewikkelde procedure wil beginnen om uit te treden, kan niemand dit beletten, maar dit is een andere zaak. Plooièn gladstrijken we gens veranderde omstandigheden - aanpassing dus - kan ook in Brussel zonder dreigende taal. Dit, of het be staande aksepteren, is wat Lenden kan doen. Andere methoden zijn in strijd met de goede manieren tussen staten of regelrecht koniraktbreuk. En onder tussen kunnen de ministers erover puzzelen hoe het verder moet. Een van de britse grieven gaat erover dat de EG zich zo afsluit van de we reld, behalve dan van een aantal lan den in Afrika, merendeels vroegere franse koloniën. De zaak moet wat wijder worden gezien, zei Calaghan en de Fransen waren al direkt op hun lener gegrapt en begonnen over kon- traktbreuk te reppen - de bestaande regelingen zijn voor Parijs niet onaan genaam. Men moet de britse openheid trouwens ook niet te idealistisch zien: Londen denkt aan gemenebestlanden in de eerste plaats waarmee het graag zulke aardige relaties via de EG heeft als Parijs met zijn ex-koloniën. Het is niet allemaal idealisme. Voor het overige wilde Callaghan dat over po litieke unies en monetaire eenwording maar zo min mogelijk gerept werd - dat is zover weg dat het nuttiger is beperkte doelen die bereikbaar zijn na te streven. Dat klinkt zo heerlijk nuchter, maar het betekent wel dat hiermee besluiten van de laatste EG- top worden verloochend-^En ook ef- fektief geremd, «ivanty-Engelatïd werkt kennelijk niet mee om met deze twee zaken vaart te maken. Voegen we hier nog bij dat een aar dige frans-britse tegenstelling ont stond over het overleg met Amerika voor de EG iets deed en de konse- kwentie ervan dat Parijs nu de eerst door haar zo warm voorgestane konfe- rentie met de arabische landen in de ijskast wil zetten, liever dan er met de VS over overleggen - dan is er een heel terrein van onderlinge zaken van eigenlijk ondergeschikt belang waar mee de gemeenschap zit opgezadeld. De agenda van de ministerskonfefentie kon niet afgewerkt worden in Luxem burg en dat moet dus eerst moeizaam geregeld worden door een volgende konferentie, waarvoor de volgende europese top weer uitgesteld moet worden. Kortom, men zit tot over de oren In eigen interne problemen terwijl er in de wereld tal van zaken aan de hand zijn waar de EG echt wel mee te ma ken heeft maar die kunnen niet aan de orde komen. En in de EG moet nie mand erop rekenen dat die buiten wereld dan wel zo lang pas op de plaats maakt tot de EG ook zover is - het wereldgebeuren gaat door, dan maar zonder het zichzelf verlammende Europa. KANTMAN Op het Weteringpad deed zich een merkwaardige aanrijding voor tussen een personenauto en een onbemande vorkheftruck, waarvan de hefinrichting op een hoogte van anderhalve meter ongeveer een meter over de wqg uit stak. De truck stond op het terrein van Howson en ongetwijfeld daardoor zag dc bestuurder van de personenauto, de 62-jarige I. W. uit Amsterdam het ob stakel boven de weg niet. De voorruit van zijn auto ging aan splinters en het dak kreeg aanzienlijke schade. "V. LANGE BRINKWEG 24 TELEFOON 02155 - 1 05 21 maar daar waren onze creaties ook naar, ontstaan in een sfeer vol van romantiek en charme. Elk kledingstuk, en gemaakt van eerlijke stoffen, wol en katoen. Komt U eens kijken op onze werkzolder. Er is beslist iets voor U bg, en wat belangrijk is, het is betaalbaar. BEUKENLAAN - SOEST TELEFOON 02155 - 16835 Pannekoekenboerderg „De Smickel" aan de Lange Brinkweg was dinsdag tweemaal het sfeervolle décor voor een modeshow van buurvrouw „Atelier De Schaapskooi". Zo exclusief als de omgeving was, zo exelusief was ook de mode die getoond werd; apart en fijntjes tot in de perfectie. Een collectie, handgemaakt (geen con-1 leuk, mooi, attractief. fectie), van handbedrukte stoffen; vlot, Veel lange romantische jurken, maar stijlvol, bijzonder gevarieerd, kort, lang, ook de kortere, echter bijna allemaal met de roklengte iets over de knie. Er was ook een collectie Poolse import, die opviel door bijzonder frisse kleu ren. En daar werden bijna overal hoe den bij gedragen. Daar zorgde Maison Termonde voor. Leuk waren ook de handgeweven schapevollen vesten e.d. Bijzonder im posant was de zachtgroene kaftan met gordel en armbandjes, geborduurd met edelsteentjes. Die leverde, zoals de lady-speaker zei, edelsteenslijperij „De Sprong". Ook de „grote" maten kwa men in deze show goed aan hun trek ken. Alles bij elkaar draagbare mode, waar mee mevrouw Marcus van dc „De Schaapskooi" en haar medewerksters zeer veel eer inlegden. Zeker 400 da mes hebben er van genoten. voor een vlotte en persoonlijke bediening.

Soester Courant | 1974 | | pagina 13