Wethouder Dijkstra vergalloppeert zich in onderwijscommissie GEEN PANIEK PAK-raadslid Levinga ontstemt over achterhouden berichten Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer erelid Nederlandse Politie Sportbond Lachwekkende „Kunst Donderdag 11 april 1971 52e Jaargang no. 33 Uitgavedrukkerij Smit b.v. - Soest Uureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest Tel. 11152' - Postgiro 12UI5H Onheuse bejegening van commissielid CDA-fractie stelt schriftelijke vragen over legesheffing Kerkpad Was woningbouw voor laagstbetaalden mogelijk geweest? Paaszangdienst Brandmelding Molenschot bleek loosalarm 6000 gulden voor „onbegrepen" beeldje LOKKERTJES VAN HET P0EITIEKE SPEL Geen spreekuur K. Levinga. lijsttrekker P.S.P. Passiemuziek in Utrechtse Domkerk 3 SOESTER S COURANT Abonnement per kwartaal ƒ4,75. Buiten Soest per kwartaal ƒ9, Verschijnt iedere donderdag Van de enigszins gemoedelijke sfeer die het kenmerk was van de openbare vergaderingen van de onderwijscommissie is na de vorige week gehouden ver gadering niet veel meer over gebleven. De wijze waarop wethouder Dijkstra de rondvraag „te lijf" ging was voorzichtig gezegd, verbazingwekkend. Ver- bazinkwekkend dan in de vorm van cru-heid. De manier waarop hij mevrouw P. Oran je-Enlink (VVD) behandelde ging alle perken te buiten. Dat werd door de heer B. Joosten (D '66) ook zo gesteld, toen de wet houder met enige lovenden woorden afscheid van de heer Joosten nam, die in april de raad gaat verlaten. Joosten noemde deze laatste vergadering een dieptepunt uit de serie commissiever gaderingen die hij sinds februari vorig jaar had meegemaakt. Die waren door gaans bijzonder prettig, zij het dat hij het nogal eens oneens was met de wet houder. Hij zou daarom proberen zich uitsluitend de goede zaken te blijven herinneren. Aanleiding voor de meer dan boos aardige opmerkingen van wethouder Dijkstra was de rondvraag waarin de heer A. van Vloten (PAK) informeerde naar de gang van zaken bij het trek ken van grenzen voor de voedingsge- bieden van de openbare lagere scholen. Hem was een voorbeeld ter ore geko men, dat de wethouder zich nogal streng aan de letter van de wet hield. „Verhuizen dan ook naar een andere school". Dat bleek, naar de wethouder zei, nogal mee te vallen, alhoewel hij het principe verdedigde. Er zou kans Wethouder Dijkstra bestaan dat de ene school overvol liep en de andere gebrek aan leerlingen kreeg. Dat moest voorkomen worden en daartoe dood de jurisprudentie bij de wet mogelijkheden voor. Elk jaar wer den de grenzen bekeken door en met de hoofden van de scholen en een ver tegenwoordiger van de schoolraad. De wethouder zei dat er zich „honderden" gevallen van protesterende ouders voordeden en dat hij daar niet altijd rekening mee kon houden. Voor de heer Van Vloten was dat re den genoeg om zjjn angst kenbaar te maken dat de jaarlijkse verlegging van de grenzen ook het aantal problemen zou opvoeren, maar de wethouder wenste daar verder niet op in te gaan. HU kapte de discussie af en gaf me vrouw Oranje, lid van de schoolraad, geen gelegenheid ook maar iets over het onderwerp te zeggen. „U zult moe ten leren dat u hier niet zit als lid van de schoolraad", was zijn opmer king en toen mevrouw Oranje, met kennelijk in gedachte de doorgaans ge moedelijke sfeer, opmerkte dat zü te oud was om te leren, kreeg zy de on- heuze sneer dat zij dan niet in de raad thuishoorde. In deze hoogst onprettige stemming, waarin CDA-vertegenwoordigers hun partijgenoot met afschuw zaten aan te staren, werd de vergadering besloten. Havo/vwo Eerder had de heer Joosten (D' 66) de wethouder attent gemaakt op de brief van de Stichting voor protestans/chris- telijk onderwijs in de regio Baarn/ Soest. De wethouder kende de inhoud niet, maar was het met de heer Joosten eens, dat de gemeente moest blijven streven naar openbaar voortgezet on derwijs. De heer Dijkstra wist dat het college van b. en w. van Baarn voorstander was van de gezamenlijke aanpak en hij veronderstelde dat de raad zich niet anders zou opstellen. Dat de samenwerkingsschool tot het verleden behoorde in Soest werd alge meen onderkend, zoals het ook goed recht van de P.C.-groepering gevonden werd zelf een school te willen stichten. De heer P. Storimans (CDA) was hel daar in principe wel mee eens, maar zei het uitermate te betreuren als er straks drie scholen voor havo/vwo-on- derwys in Soest zouden staan. „Eén is meer dan voldoende", vond hy, „en of dat nou een R.K., een P.C. öf een openbare school is, laat die toeganke lijk zjjn voor alle drie richtingen". Dat de feitelijkheden nu geheel anders zijn komen te liggen werd betreurd en de gemeente zal alsnog blijven streven naar openbaar voortgezet onderwijs op het havo/vwo niveau. NPSB, waarvan Naar aanleiding van publicaties in de pers heeft de CDA-gemeenteraadsfractie schriftelijke vragen gesteld aan de leden van de raad, die zij in de vergadering van 18 april behandeld wil zien. „Onze mening is", zo schrijft de heer A. H. F. Smit namens de fractie, „dat deze consequentie van de reconstructie (het betalen van 24 gulden om met de eigen auto van het pad gebruik te mo gen maken) voor de bewoners een ze kere onbillijkheid inhoudt. Het behoud van het landelijk karakter van het Kerkpad, alsmede de inzet van de door de bewoners benoemde com missie, moet naar onze mening in deze materie in positieve zin in het geding gebracht worden", aldus de fractie. In hoeverre daaraan tegemoet geko men kan worden is inderdaad een dis cutabele zaak. De raad nam in decem ber j.1. de wijziging van de legesveror dening voeststoots aan, waarin de be paling, dat voor een ontheffing van een verkeersmaatregel, geldig voor langer dan één jaar, 24 gulden leges betaald moet worden. De legesverordening als zodanig behoeft goedkeuring van de Kroon. Deze goedkeuring is nog niet afgekomen, maar dat kan wel ieder moment gebeuren. Dat impliceert echter wel dat de be palingen voor een ieder gelden en dat daar geen uitzonderingen op gemaakt kunnen worden, tenzij die uitzondering expÜGite in de verordening wordt op genomen. Die wijziging zou alsnog moeten worden aangebracht, met dan de vraag of de Kroon dat goedkeurd. Een ingewikkelde zaak, waaraan nie mand bij voorbaat gedacht heeft. In de vergadering van de financiële commissie, die vorige week gehouden werd, heeft het PAK-raadslid de heer K. Levinga zijn ontstemming uitge sproken over het achterhouden van berichten betreffende een rijksaanbod voor de bouw van 40 woningen voor de laagstbetaalden. In de raadsvergadering van 21 maart j.1. werden zeer veel woorden besteed aan deze woningbouw in het algemeen en dit naar aanleiding van schriftelijke vragen van de heer Levinga namens het PAK. Hy zei daarin te twijfelen aan dc inzet van alle leden van het college van b. en w. om dit soort woningbouw te willen plegen. Dat leverde hem een stroom van kritiek op van zijn collega raadsleden uit de andere fractic's, die hem een verkiezingsstunt in de schoenen schoven. In de vergadering van de financiële commissie constateerde de heer Levin ga dat er door het college bijzonder hard gewerkt was sindsdien, omdat er nu een voorstel lag voor het verstrek ken van een krediet en het aanvragen en aanvaarden van leningen en bijdra gen uit 's-rijkskas voor de bouw door de gemeente (het gemeentelijk woning bedrijf) van 250 woningwetwoningen (bouwstroom Eemland) in Overhees. Volgens het voorstel wordt ernaar ge streefd in juni met de bouw aan te vangen. Een deel van de woningen zal gebouwd kunnen worden met gelden uit het Fonds Voorheffing Pensioen- verzkering, hetgeen betekent dat de woningen in deze categorie verhuurd moeten worden aan minder draag- krachtigen. De huren worden voor de woningen dan lager vastgesteld en het extra tekort wordt door het rijk gedra gen. De huren van de overige woningen va riëren van 265 ot 280 per maand en voor 24 woningen met een aangebouw de berging zal een huur van circa 310 gulden per maand gevraagd worden. Omdat er 21 maart nog niets zinnigs vvn deze huren te vertellen was. com plimenteerde de heer Levinga het col ItSje voor zoveel voortvarendheid. Aan d« andere kant was hij diep veront *eardfgd dat de 40 woningen nog niet gebouwd waren omdat 31 maart 1974 de uiterste datum was waarop de wo ningen opgeleverd hacklen moeten wor. den. Bij brief van 13 april 1973 werd de mogelijkheid aangeboden: in oktober van dat jaar kreeg de gemeente er 40 toegewezen en daar was het bij geble ven. Verbolgen was de heer Levinga dat raad hier niet van op de hoogte was gesteld In de brief van de minister van april vorig jaar stond wat de bewoners van deze woningen per maand, in het eerste jaar zouden moeten betalen aan huur 107 gulden voor jaarinkomens van minder dan 9000 gulden; 113 gulden voor Inkomens tussen de 9 en 10.000 gulden; 125 gulden tot 11.000 gulden; 137 gulden tot 12.000 gulden en 149 tot 13.000 gulden. Die huren zouden nu al tot maximaal 175 gulden zijn opgelo pen. Kernpunt in dc fel gevoerde discussie was de vraag of dc gemeente Soest over bouwrijpe grond beschikte om deze woningen te kunnen bouwen. Dat was niet zo naar de mening van dc andere commissieleden, maar daaraan twijfelde het PAK-raadslid. Hy behield zijn stem dan ook voor, wat voor dc heer M. de Groot (BR) aanleiding was om te veronderstellen dat de heer Le vinga tegen goedkope woningbouw was. Maar dat was uiteraard niet zo. Het voorstel had ook voor de heer Korte (CDA) nog een probleem en wel de zin: „Na het gereedkomen van de woningen kan worden bezien of de complexen aan één of meer bouwver enigingen kunnen worden overgedra gen". Dat stond voor hem vast; van bezien was geen sprake en hij verwees daarvoor naar de raadsnotulen van mei 1973, waarin expliciet stond vermeld dat de woningen aan de woningbouw verenigingen zullen worden toebedeeld Huurverhoging Niet eens was de commissie het onder ling met betrekking tot de huurverho ging per 1 april voor dc woningen aan dc Gen. Spoorstraat en dc Gen. Win kelmanstraat. Dc heren Levinga (PAK), Stam (CDA) cn De Groot (BR) meen den dat dc verhoging pas geheven mocht worden na uitvoering van ach tcrstallig onderhoud. In tegenstelling daarmee meende de heer Korte (CDA) dat protesterende bewoners zich maar tot de huuradvies- I commissie moesten wenden en met de In de Julianakerk aan de Julianalaan wordt tweede Paasdag, om 10 uur v.m., een groots opgezette zangdienst gehou den. Voorganger is ds. D. W. Veldkamp uit Bussum. Verder werken mee het koor „Jubilate Deo" uit Woudenberg, o.l.v. Mario Telncher en als koororganist Jan Zwanebol. Voor begeleiding van de ge meentezang speelt Jan Kruithof op hel orgel met medewerking van twee trom pettisten. Iedereen, jong en oud. wordt uitgeno digd deze aantrekkelijke diénst bij "te wonen. Er is een kinderoppas aan wezig. Het geheel wordt georganiseerd door de Interkerkelijke Evangelisatie com missie. Maandagmiddag rukte de brandweer met veel materiaal uit voor een brand melding vanuit het bejaardencentrum Molenschot aan de Alb. Cuyplaan. Het bleek loos alarm. De 10-jarige Daan D. uit Zutphen, die bij zijn opa gelogeerd was, drukte spelenderwijs het brand alarm in met alle gevolgen van dien. Met voldoening mag evenwel geconsta teerd worden dat de brandweer bijzon der snel ter plaatse was, met veel man schappen en veel materiaal waaronder de ladderwagen. Dinsdagmorgen kwam men in aktie voor een schoorsteenbrand in een wo ning aan de Bartolottilaan. Het was meer rook dan vuur en de werkzaam heden van de brandweer beperkten zich tot het verwijderen van een kraaien nest. K. Levinga verontwaardigd heer Korte gingen de heren Blaauw (VVD), Jonker (D'66), Van Logtenstein (CDA) en mevrouw Korthuis WD) mee. De nieuwe bijdrageregeling Krotont ruiming ontlokte enige weerstand voor wat betreft de bevoegdheid van b. en w. om een aanvraag voor een bijdrage af te wijzen „op grond van inkomen en maatschappelijke positie van de aan vrager". Die bepaling moest eruit vond men. De wethouder zou eerst na laten kijken of dat overgenomen was van een rijksregeling. Gczclligheidsvereniging Het voorstel dc sportvereniging SEC ten behoeve van de uitbreiding van de kantine een bijdrage ineens cn een geldlening te verstrekken, werd mot gemengde gevoelens aangenomen. Dc heer M, dc Groot (BR) meende dat dc gemeente zich niet op het terrein van financiering moest begeven. SEC had zich daarvoor te wenden tot dc kapitaalmarkt. De heer W. Blaauw (VVD) was het daar min of meer mee eens. omdat het niet direct voor de sport maar voor dc gezelligheid van de vereniging nodig was. De mededeling van de wethouder dat voor de voetbalvereniging VVZ hetzelf de gedaan was, haalde dc beide tegen standers over. SEC krijgt een lening van 71.000 gulden en een bijdrage in eens van ƒ8.546,25. De lening heeft een looptijd van 40 jaar tegen een rente van 9 5/8 Tijdens een vorige week gehouden vergadering van de Nederlandse Politie Sport Bond is de heer H. G. Scholtmeyer. hoofdinspecteur van politie te Soest, die volgend jaar dc dienst met functioneel leeftijdsontslag verlaat, uitvoerig gehuldigd. Die huldiging had te maken met zyn bestuurslidmaatschap van dc hy sedert vorig jaar het voorzitterschap w, aarnam. De heer Scholtmeijer maakte 16 jaar deel uit van het hoofdbestuur en kreeg als dank voor de vele door hem bewezen diensten het erelidmaatschap van de bond aangeboden. De tweede- vice-voorzitter, de heer F. Kosters spelde hem' de hierbij behorende gou den sped op. Tevoren reeds had de heer Scholt meijer in zijn openingswoord van het tweedaags congres het profiel geschetst van zijn opvolger, zoals hij die zag; „niet alleen bezien in het licht van de sport, maar meer in het bijzonder of het hem in de uitoefening van zijn dagelijkse werkzaamheden mogelijk wordt gemaakt dit werk voor onze bond te verrichten". Volgens de heer Scholtmeijer moet de nieuwe man de dertien takken van sport die in NPSB- verband worden beoefend een warm hart toedragen de volledige mede werking hebben van de burgemeester c.q. zijn chefs om het werk te mogen doen goede contacten kunnen onder houden met diverse instantiesgelet op zijn functie in internationaal po- litieverband minstens twee moderne talen spreken en tenslotte bereid zijn de functie minstens drie jaar te be kleden. Nadat de heer KÖ9ters uitvoerig de vele verdiensten van de scheidende, waanemend voorzitter had belicht en nadat hij het erelidmaatschap had aangeboden, werd de heer Scholt meijer een 9taande ovatie gebracht. In zijn dankwoord voorspelde hij dat „financiën" een dominerend onderwerp op de congressen zou blijven; „vooral nu de sportbeoefening in ons gehele bestel door verjonging van ons amb telijk apparaat, een belangrijke plaats moet gaan innemen". Naast een goed functionerend be stuursapparaat is het naar de mening van de heer Scholtmeijer gewenst dat de ministers zich ervan bewust wor den dat de politie er is onder het motto „Hier staan we, een bijna 50 jaren jong sportief gezagsapparaat Wij hebben ons best gedaan en zullen dit graag blijven doen, met de gedach te dat een gezond lichaam een opti male werksfeer met zich kan brengen" De heer Scholtmeijer wees er ten slotte op dat zijn werk deel uitmaakte van teamwork en hij wenste de Bond, die 20.000 leden telt, een goede en sportieve toekomst toe. De leden van de financiële commissie hebben een genoeglijk kwartiertje be leefd met het voorstel 6000 gulden beschikbaar te stellen voor het aankopen van het kunstwerk „(Grote Verbinding" van de beeldhouwer Berend Boden kamp. Het kunstwerk wordt geplaatst bij de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan. Een model op een kwart van de ware grootte kon aan de „a-culturele" commissieleden worden getoond. Slechts een lid, mevrouw E. Korthuis- Elion (VVD), tevens lid van de cultu rele commissie, bracht er een waarde rend woord voor op, terwijl de heren Jonker (D '66) en Levinga (PAK) zich er niet over wilden uitlaten. Zij zei den eerlijk daar de nodige1 deskundig heid niet voor te bezitten, wat even wel ook betekende dat zij niet van enthousiasme overliepen. De heer M. de Groot (BR) zag liever een boom en noemde het een „stom ding"; de heer W. Blaauw (WD) dacht dat er niet veel werk aan was ge weest; „je koopt twee stukken rotzooi en je plakt ze aan elkaar, 't Zal wel kunst wezen, maar ik zie het niet zit ten". De heer G. Stam (CDA) informeerde wat het was: „Een vierkant vrouwtje" en hij dacht dat een wedstrijd op een kleuterschool ook dergelijke resultaten zou opleveren. „Wat zal men daar in Soest nu van gaan zeggen?", vroeg hij. De heer R. van Logtenstein (CDA) vond de sokkel mooi en de heer J. Korte: „Er is er maar één die zich rot lacht De opmerking van mevrouw Korthuis dat het beeldje door deskundigen be oordeeld was en dat de commissie „aankoop kunstwerken" de opzet had Soest een diversiteit aan kunstwerken te geven wat een summier overzicht van wat er in Nederland op het gebied R. van Lochlenstein van beeldende cultuur aan de hand was („dat lukt ze goed", zei de heer Blaauw) overtuigde de commissie niet. Wethouder Ebbers aanhoorde dat alles, blij dat hij alleen dat doen moest en constateerde dat er geen bezwaar was de gevraagde 6000 gulden voor de aan koop beschikbaar te stellen uit het fonds aankoop kunstwerken. -I - xnöft t.t v ./.-v-ri-rv;-■ Zoals de kiezers politiek bespeeld wor den, geeft me toch altijd een wat griezelig idee. Het idee van niet hele maal eerlijke reklame voor een pro- dukt dat anders niet zo goed ver koopbaar zou zijn. Het moet met aller lei lokmiddeltjes aan de man worden gebracht, doch eenmaal gekocht blijkt de kwaliteit vaak niet aan de door de reklame gewekte verwachtingen van de koper te voldoen. Maar ja, het is gekocht en dan moet je het dus voorlopg gebruiken. De reklamemakers weten het spel handig te spelen. Vlak voor de staten verkiezingen worden de kiezers door de regering lekker gemaakt met de aankondiging van belastingverlaging, terwijl even eerder al is rondgeba zuind dat er streng op de prijzen wordt gelet om die zo min mogelijk te laten stijgen. Welnu, vooral dat lokmiddel van belastingverlaging slaat natuurlijk wel aan. Dan gaan velen al gauw zeggen dét moeten we hebben. Dus kiezen ze voor het politieke produkt van deze regering. Maar de dag na dat men gekozen heeft verschijnen de berichten van fikse prijsverhogingen van verschil lende noodzakelijke levensbehoeften, Met het bekend maken daarvan heeft men even gewacht tot het stemmen achter de rug was, dan kon dat ten minste geen kwade invloed meer uit oefenen op de stembepaling. Ja, dat mag dan allemaal tot handig politiek spel gerekend worden, maar het laat toch een akelige nasmaak achter. In de verkiezingsreklame - wat in zo'n geval als propaganda wordt aan geduid - gaven KVP en ARP boog op van de steun die zij wilden geven aan de kleine zelfstandigen en de midden inkomens in het algemeen. Zij zouden er voor zorgen, zo beweerden zij, toen, dat van de nieuwe belasting maatregelen niet alleen de laagst bezoldigden zouden profiteren maar ook de middeninkomens en vooral de middenstanders Maar wanneer in het kamerdebat de minister van financiën dan beweert, dat meer hulp aan de middenstand niet mogelijk is, dan leggen ze zich daarbij neer alsof ze nooit ervoor zijn opgekomen dat de belastingvoorstel len op dit punt veranderd moesten worden. Ze laten zich afschepen met de toezegging van de minister, dat het volgend jaar de inflatiekorrektie weer zal worden toegepasteen wette lijk vastgelegd voorschrift dat men voor dit jaar maar eens opzij heeft geschoven. En bij die toezegging houdt de minister toch nog een slag om de arm, namelijk mits er geen bijzon dere dingen gebeuren. En bijzondere dingen zijn in de politiek gauw ge vonden wanneer men dit nuttig acht Maar ja. de stemmen zijn geteld en men kan de regering niet verder in het nauw drijven. Zo zit het politieke spel nu eenmaal elkaar. Natuurlijk kunnen de beide konfessionelen er zich nog wel op voor laten staan dat zij het beleid van het kabinet nog zoveel mogelijk in het midden houden. Doch dat is dan maar van welke kant men het be kijkt. In ieder geval was het op merkelijk dat bet kamerdebat over de nieuwe belastingvoorstellen een mat karakter toonde, dat ook de kommentaren In de diverse persor ganen een dergelijke indruk maken, zodat men mag konkluderen, dat het beleid van dit kabinet geen sterke weerstand oproept. Men aanvaardt het als iets waarmet te leven valt en dat Is een groot pluspunt voor de regering. Dat wil niet zeggen dat er geen sterke tegen stromingen gaande zijn. doch die zullen hun tijd weer moeten af wachten. Het blijft een spel. de kan sen kunnen en zullen ook weer eens keren. Maar voorlopig is daar geen sprake van en ziet het er naar uil, dat deze koalitie inderdaad haar pe riode kan uitdienen. Tot 1977. Dan zijn er weer kamerverkiezingen Maar we hoeven nauwelijks benieuwd te zijn naar de lokmiddelen die dan weer geadverteerd worden, want daar op valt toch niet te bouwen. Tot ergernis van velen, zeker van de ter plaatse gevestigde winkeliers, is er op de Soesterbergsestraat. hoek Gallen- kamp Pelsweg een hekwerk op het trottoir verrezen. Dat is op het moment niet zo'n fraai gezich en doet wat ob- sakelachtig aan. Bij navraag is ons echter gebleken dat het allemaal in orde is; de gemeente is er van op de hoogte en heef er ook toestemming voor verleend. Dc nieuwe eigenaresse van het pand heeft verzocht haar eigendom weer in bezit te mogen nemen, nadat de vorige eigenaar, die een winkel in het huis dreef, meer gesteld was op goede be reikbaarheid van zijn zaak. Daar kon uiteraard geen bezwaar tegen gemaakt worden, temeer daar privacy in het geding is. Fraai is het niet: de buren links en rechts zullen er niet zo gelukkig mee zijn; maar als er nu maar niet rijen auto's op die privé grond worden ge parkeerd en er een fraaie tuin wordt aangelegd, dan zullen we cr op den duur wel aan wennen. Het trottoir is immers gebleven? Wethouder K. de Haan is verhinderd op dinsdag 16 april a.s. zijn gebruike lijke spreekuur te houden. Op de voorlopige kandidatenlijst van de P.S.P. voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen, die door het afdelingsbe stuur aan de ledenvergadering ter goedkeuring wordt voorgelegd, neemt het zittende raadslid, de heer K. Le vinga de eerste plaats in. De lijst ziet er verder als volgt uit: 2. Ellv Joosten: 3. Gerard Snijdelaar; 4. Rien v. d. Bosch en 5. Henk Ver heven. De laatste kandidaat is uit Soesterberg afkomstig. In de Stille week worden in de Utrechtse Domkerk allerlei uitvoerin gen gegeven van passiemuziek. Op de Stille zaterdag wordt om 3 00 uur n.m. ten gehore gebracht de Mar kus-passion van Joh. Driessier, uitge voerd^ door dc Domcantorij o.l.v. Maar ten Kooy. De toegang is vrij. Deze uitvoering trekt om tweeërlei re denen de aandacht. In de eerste plaats is in het geheel van de passiemuziek maar zelden gebruik gemaakt van de tekst van Markus, in de tweede plaats is dit een moderne compositie.

Soester Courant | 1974 | | pagina 1