Openbare vergadering commissie openbare werken ondoorzichtige zaak Jazz in Artishock van de Gemeentehof Mikimo Mikimo MUcimo- MUdmo- Ton Beuken voor vlotte, aparte meisjes-kleding moet u naar: voor stoere jongens-kleding moet u naar: Frans Bosman B.V. Soesterberg krijgt een ijsbaan Thorbeckestraat gedurende 6 weken voor verkeer gesloten Officiële mededelingen Verordening Beroepschriften Vanavond koopavond SSploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten Gemeentehuis gesloten Officiële mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening Hoger presentiegeld voor raadsleden voor snoezige baby-kleding moet u naar: BURGERLIJKE STAND Vergadering commissie voor de beroepschriften Gevonden voorwerpen part-time verkoopster Auto tegen lichtmast, totalloss Duo-passagier breekt been ..De wijze kater' HALVE KIP met PATAT ƒ3,50 Ook Kerkpadcommissie tegen legesheffing voor autobezitters Meningen van lezers Missieclub „St. Willibrord" Een verzoek van de K.V. De Meteoren Soester Courant van donderdag 11 april 1974 Uw adres voor reparatie Radio - T.V. Birkstraat 46 - Soest Telefoon 13367-18978 Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t.m. zaterdag van 8.30 uur tot 18.00 uur U kunt uw T.V. bij ons ook zelf brengen en ophalen Dit voorkomt voorrijkosten Verliep de in maart gehouden openbare vergadering van de commissie open bare werken tamelijk chaotisch, vorige week werd het, dankzij het persoonlijk ingrijpen van wethouder Walter, een ondoorzichtig geheel. De nieuwe wijze van vergaderen, die ook vorige keer al, maar nu weer door de commissieleden als „waardeloos" werd betiteld ging dit keer mank aan informatie aan de publieke tribune. Werden in maart nog de concepten van de voorstellen ver strekt, nu vond mevrouw Walter dat niet nodig, ook niet toen haar verteld werd dat dat in de twee andere openbare vergaderingen wel gebeurde. Het. zal terug te voeren zijn op, ho pelijk slechts, een communicatie-stoor nis, want tijdens de openbare ver gadering van de onderwijscommissie, dezelfde dag, werden alle paperassen normaal verstrekt. De commissie verzette zich tegen het plan van het college een brief van de heer H. J Bakker te Soe.sterberg betreffende huurverhoging van ge meentewoningen per 1 april, voor ken nisgeving aan te nemen. Met de heer C. Verheus (CDA) was men het eens dat er toch zeker verwezen moest worden naar de mogelijkheid in be roep te gaan bij de huuradviescom missie en met de heer P Grift (PAK) diacht men dat het meer een algemeen verzet was tegen het uitblijven van het onderhoud van de huizen. Wethouder Walter stelde zich nog wel op het standpunt dat als er geen huur betaald werd, van onderhoud niets zou komen, maar de commissie corri geerde dat door in de brief te laten opnemen dat binnenkort de eerste be sprekingen met de bewoners gehou den zullen worden over het groot- onderhoud van de woningen. Dit jaar nog zullen aan de beurt komen de huizen aan de KI aarwaterweg, de Laanstraat en de Koekoekweg en in Soesterberg aan de Gen. Spoorstraat en de Gen. Winkelmanstraat. 14.000 gulden wordt beschikbaar ge steld voor het uitbreiden en wijzigen van de straatverlichting langs de Veld weg, de Denneweg, de Schapendrift en de Sparrenlaan. Het voorstel van de heer M. van Ee (WD) werd overgenomen aan een zijde van de Dennenweg (tussen Soester- bergsestraat en Heideweg) een voet pad aan te leggen. De heer J. van Poppelen (CDA) vestig de de aandacht op het verzoek van de PUEM nu de energiekrisis voorbij zou zijn, de straatverlichtingen weer op volle sterkte te laten branden. Hij zette daar een vraagteken bij in ver band met de kostenfactor. De directeur van gemeentewerken, de heer H J. van der Dussen, vond dat het terugbrengen van de straatver- Van Poppelen energiekrisis? lichting als noodmaatregel aanvaard baar, maar onder normale omstandig heden, die nu zouden zijn terugge keerd, hoogst gevaarlijk. Overigens was het verbruik, in vergelijking met bijvoorbeeld sportveldverlichting, ge ring. De lichtsterkte per mast op een sportveld was 2000 watt. Ieder sport veld had er zo vier staan, wat neer kwam op 200 lichtmasten voor de straatverlichting. (2 x 20 watt). Afwijzend stond men tegenover het voorstel 50.000 gulden beschikbaar te stellen voor het wijzigen van de straat verlichting langs de gehele rijksweg. Die wijziging zou bestaan in het aan brengen van hogere, minder gevaar lijke (voor het verkeer) aluminium- masten, die minder onderhoud geven, maar door het opvoeren van de licht sterkte wel de jaarlijkse lasten ver hoogde met 27.000 gulden. Mocht men er wel toe overgaan, dan zou het rijk de helft van de totaal- kosten vergoeden en hoefde de ge meente maar 50.000 gulden te be talen. De kosten zouden geheel voor rekening van de gemeente komen, wanneer de gemeente de weg van het rijk zou overnemen en de voorzienng nog niet was aangebracht. De heer M. van Ee (VVD) stelde dat hij bl(j was met wat er stond en geen behoefte had daarin nu wijziging te brengen. „Het is het probleem van de PUEM en dat moeten ze zelf maar opknappen. Tegen de tijd dat wij de weg overnemen is dat een' mooi punt van onderhandelen", vond de heer Van Ee. Die overname zou nog wel tien jaar kunnen duren en dan zou de gehele situatie wel weer anders zijn komen te liggen. Zo te zien zal het voorstel de raad niet halen. Ijsbaan In tegenstelling tot de Wijkraad van Soesterberg is de commissie van open bare werken van mening dat aan de Kerklaan te Soesterberg een ijsbaan moet worden aangelegd. Het voorstel van de ijsbaanvereniging, de toekomstige baan van een asfalt- laag te voorzien, werd niet overgeno men. Men had grote twijfels over de door de vereniging genoemde prijs voor het aanbrengen van de verharding van 5 gulden per vierkante meter. Dat zou het aanbrengen van een zeer dunne laag betekenen, die bij de minste vorst zou opvriezen. Bovendien was men van mening dat de verharde baan nauwelijks voor andere doel einden te gebruiken wasniet voor wielrennen of skelteren, mogelijk wel voor rolschaatsen, maar dat was een sport die slechts zo nu en dan be oefend werd. Er wordt nu een gedraineerd grasveld aangelegd van globaal 125 X 100 meter's winters te gebruiken als ijsbaan, 's zomers als trapveld. De wijkraad krijgt bericht dat men waardering heeft voor de voorgestel de zuinigheid, maar dat de leden van de wijkraad kennelijk niet over de juiste informatie beschikten. Een voorgestelde verkeersmaatregel, de inrit naar de garageboxen achter de woningen aan de Prof. Lorentzlaan af te sluiten haalde het niet. Mevrouw G. Alting-Ambrosius (VVD) wees op het verleggen van het pro bleem doordat dan de uitrit een dub belfunctie kreeg, De suggestie zowel in de uitrit als in de inrit drempels aan te leggen zal worden doorgespeeld aan de eigenaar van de grond, de fa milie De Goede, in de hoop dat er zo iets aan een gevaarlijke situatie gedaan wordt. In verband met herbestratingswerk- zaamheden zal de Thorbeckestraat met ingang van 16 april a.s. tijdelijk voor alle verkeer worden afgesloten. De werkzaamheden duren tot ongeveer 31 mei a.s. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften, gelet op het be paalde in de verordening voor de be roepschriften, maakt bekend, dat op woensdag, 17 april 1974, te 16.00 uur, ten gemeentehuize van Soest een open bare zitting zal worden gehouden van de commissie voor de beroepschriften. De agenda van deze zitting vermeldt het beroepschrift van het Technisch Bureau Jongerius B.V., Amersfoortse- straat 78c te Soesterberg, tegen de wei- gering van een vergunning voor de bouw van een nissenhut op het perceel Amersfoortsestraat 78c te Soesterberg. Soest, 11 april 1974. De voorzitter voornoemd, J. J. J. M. FESTEN. In verband met Goede Vrijdag is de wekelijkse koopavond naar van avond vezet Van 19 tot 21 uur zijn 99,9 van de winkels in Soest ge opend. INTERIEURVERZORGING Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation - Telefoon 02155-12180 Morgenavond, vrijdag 12 april, aan vang 21.30 uur treden in het Arti- shockgebouw op de „Central City Six en Truus Kroese". Het sextet bestaat uit Bart Dal, trompet, buegel en piano Louis Bink, tromboneEris Laanen, klarinet, alt saxofoon Cor Raatsie, bas en bas gitaar Piet Hein de Jong, slagwerk Hennie Raatsie, banjo/gitaar. Bart Dal heeft meegewerkt aan de tot standkoming van enkele Nederlandse jazzplaten o a. met Gijs Hendriks de plaat Rockin. Louis Bink en Cor Raatsie zijn regel matig verschijnende gastspelers in de Haagse JazzclubHennie Raatsie werkte jajren bij het folktrio van Paul Kolling. Piet Hein de Jong werkte o.a. met wijlen Ton Wijkamp, Rob Agerbeek, Hein v. d. Gaag en de bassist Hans van Rossem. Het orkest behaalde n 1973 de derde plaats op het Jazzconcours te Breda. Zij spelen moderne dixieland zoals bijvoorbeeld de Dutch Swing College. Daarnaast worden nummers gespeeld In kleine bezetting. Morgen, Goede Vrijdag, is het gemeen tehuis, óók de burgelijke stand en be volking, gesloten. Gesloten zijn ook gemeentewerken en de sociale dienst, kortom de aambtenaren hebben vrij af. De reinigingsdienst komt ook niet langs. De burgemeester van Soest maakt, be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan Hervormd Gereformeerde Evangelisatie Vereniging Soest, p.a. Kerkstraat 41, Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een kerkgebouw op het perceel, gelegen aan Albert Cuyplaan 2, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie H, nrs. 7086, 9139, 9140 en 9141. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van 2 weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie te in zage. Soest, 11 april 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan M. en J. Adema, Kampweg,. Soester berg, op hun daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een dub bel woonhuis op het perceel, gelegen aan Generaal Spoorstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2626. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van 2 weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie te in zage. Soest, 11 april 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, ter openbare kennis, dat met ingang van 16 arpil 1974, gedurende één maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, stadsontwikke ling en onderwijs (geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest bij zijn be sluit van 18 januari 1973 vastgestelde en bij besluit van gedeputeerde staten van 27 januari 1974, afdeling 5, num mer 447 '73 RO/409 gedeeltelijk goedge keurde bestemmingsplan „Industrieter rein Soesterberg" regelende de bestem ming van gronden, gelegen te Soester berg aan de Sterrenbergweg, Baten- burgweg en Veldmaarschalk Montgo- meryweg in de gemeente Soest. Gedurende voormelde termijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel bij de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben ge wend, bij H.M. de Koningin beroep in stellen tegen de gedeeltelijke goedkeu ring van dit plan. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen, die zich tijdig tot gedeputeerde staten hebben gewend met bezwaren tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van he plan in het ontwerp zijn aangebracht, alsmede aan een ieder, die bezwaren heeft tegen onthouding van de goedkeuring aan een gedeelte van het plan. Soest, 11 april 1974. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het gestelde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, bekend, dat met ingang van 16 april 1974 voor een ieder ter ge meentesecretarie, afdeling I (geopend op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur) ter inzage ligt het bestemmingsplan „Soes- tereng-Park en Centrum" zoals dat voor een gedeelte bij besluit van ge- puteerde staten van Utrecht d.d. 14 mei 1971 werd goedgekeurd en welk besluit bij Koninklijk Besluit van 1 maart 1964, nummer 58, gedeeltelijk werd gehandhaafd. Soest, 11 april 1974. De burgemeester voornoemd. Mr. CORVER VAN VAN HAAFTEN. Aan de vooravond van de gemeente raadsverkiezing hebben G.S. bij brief van 6 maart j.1. meegedeeld dat zy, „ter verbetering van de financiële po sitie van de raadsleden" hebben be sloten de normen te verhogen die ge hanteerd worden by het beoordelen van de vergoeding voor raadsleden voor het bywonen van raadsvergade ringen en het commissiewerk. G.S. gaan nu akkoord met een vergoe ding van 75 gulden per vergadering voor een gemeente van 20 tot 50.000 inwoners. Voorgesteld wordt een be sluit tot herziening van de vergoeding (thans 45 gulden) te nemen met terug werkende kracht tot 1 januari 1974. De financiële commissie boog zich hierover en deed dat met enige BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 - SOEST - TEL. 16286 Donderdagavond, 11 april, koopavond van 7.00 - 9.00 uur. GEBOREN: Patrick, zoon van J. Opmeer en E. Wilgenburg. Leontien, dochter van W. J. van Dijk en H. M. van Fulpen. Babette Natalie, dochter van J. G. J. Kuijer en L. M. Brouwer. Jo- landa, dochter van J. J. Jaspers en M. Groenestein. Renzo, zoon van J. J. van Campen en J. J. Egbers. Marcel Hugo, zoon van G. C. J. Klomp en J. T. Lafeber. Linda Patricia, dochter van J. L. Hardeman en E. Buitink. Mariska Sabine, dochter van C. Kruijff en E. Wetsteijn. Sabrina, dochter van W. J. G. Strijk en C. G. B. Ro- verts. Maartje Kristiane, dochter van L. F. Reijse en J. A. La Rivière. Yvette Monique, dochter van J. F. C. Stavenuiter en M. P. Moonen. Daniëlle Evelyne Monique, dochter van J. J. Beugelaar en E. S. van Mossel. ONDERTROUWD: Anne Sietze van der Velde en Harmina van Deutekom. Carl Frederik Lar- sen en Beverly Kay Jenkins. Geert Vredeveld en Gezina Rozina Wong. Irving Roy Wong en Clara Agnes Ma ria Hilhorst. Andries Jacobus Vos en Grada Alida Postma. Sjoerd Chritiaanse en Cornelia Joharma Dirk- sen. GEHUWD: Hermanus Antonius Maria Visser en Jantina Geertruida van Vliet. James Thomas Waters en Inga Anneliese Ruth Nagel. OVERLEDEN: Gerard Albert Straatman, echtgenoot van T. M. H. J. Kriz. Geertje Maria Don, weduwe van A. den Boer. Al- bertus Entrop, weduwnaar van M. van Putten. Petronella Hendrica Johan- na Sluis. BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 - SOEST - TEL. 16286 Donderdagavond, 11 april, koopavond van 7.00 - 9.00 uur. Woensdag 17 april, 's middags te 4 uur, vergadert in het gemeentehuis de commissie voor de beroepschriften. De agenda vermeldt het beroepschrift van het technische bureau Jongerius B.V. te Soesterberg tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een nissenhut op het perceel Amers foortsestraat 78c te Soesterberg. B. en w. weigerde deze vergunning omdat het perceel grond bestemd is voor de bebouwing met landhuizen. schroom. De heer R. van Logtenstein (CDA) zei het „niet fijntjes te vinden dat zelf te moeten bepalen"; de heer M. de Groot (BR) en met hem de heer K. Levinga (PAK) voelde er wel iets voor, mits het nieuwe systeem van ver gaderen voor de commissies, dat aan zienlijk meer werk meebrengt, gehand haafd blijft. Voor de commissieverga dering zou dan het bedrag bepaald kunnen worden op 3/4 van 75 gulden. Van de acht leden van de commissie voelden er enkelen voor tweemaal het volle bedrag, terwijl er ook nog een compromisvoorstel kwam van twee maal 65 gulden. Eens was men het slechts over de op vatting dat de benaming „presentie geld" uit de tijd was. Het verstrekken van presentiegeld noemde men een povere wijze van honoreren van raaks- povere wijze van honoreren van raads werk. Dat zou omgezet moeten worden in een vaste vergoeding op jaarbasis. De raad van nu heeft het verlossende woord voor de toekomst met vele va riatiemogelijkheden. Bij de politie werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: herenrijwiel, diverse portemonnaies met inhoud, armband, map met muziek, hondje, damesfiets, kinderarmband, bromfiets, herenjas, enige bankbiljet ten, diverse sleutels, een paar suède wanten, bril, step, konijn, spijkerjack en herenhorloge. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen aan het politiebureau te verkrijgen. MIKIMO SPECIAALZAAK in leuke en aparte kinderkle ding wil haar verkoopteam uitbreiden met een vlotte BABY- EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT7-SOEST-Tel. 16286 Donderdagavond, 11 april, koopavond Mevrouw E. B. (29) uit Soest reed op de Ossendamweg met haar auto tegen een lichtmast. De lichtmast werd slechts licht-, de auto zwaar bescha digd en die moet dapook als total-loss worden beschouwd. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Oude Utrechtseweg, waar mevrouw B. afremde omdat er vanuit die weg een andere auto naderde. Het zekere voor het onzekere nemend verminderde zij vaart en dat deed waarschijnlijk ook de bestuurder van de andere auto. Bei den trokken daarna gelijktijdig op en wat er daarna gebeurde is min of meer een raadsel. Mevrouw B. raakte een rechts van de weg geparkeerde auto en botste vervolgens tegen de lichtmast. De andere partij is onvindbaar geble ven. Op de Molenstraat kwam de 17-jarige S. M. uit Soest met zijn brommer in botsing met een personenauto bestuurd door M. W. (40) eveneens uit Soest. Dat gebeurde toen de bromfietser de Alb. Cuyplaan wilde inrijden en geen vrije doorgang verleende aan de personen auto. De duo-passagier van M., de 18-jarige K. J. V. kwam evenals de bestuurder te vallen en brak daarbij zijn rechter been. Met de ambulance werd het slachtoffer naar het ziekenhuis zonne gloren gebracht. De beide voertuigen werden slechts licht beschadigd. BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 - SOEST - TEL. 16286 Donderdagavond, 11 april, koopavond van 7.00 - 9.00 uur. Het sluitstuk van de feestelijke elfde lustrumviering van het Baarns Lyceum, het wijsgerig en boosaardig sprookje „De wijze kater" van Herman Heyer- mans, werd opgevoerd in de grote cir custent op het schoolterrein, door „De Plankeniers". In 1918 was De wijze kater al een glansrol van Jan Musch en ook Henk van Ulsen vierde er tryomfen mee. Het gezelschap, hoofdrol Jaap Hoog straten, speelde onder niet al te ideale omstandigheden (geraas van passeren de treinen - primitief toneel) maar wist niettemin ook dit publiek uitermate te boeien. De jongelui leefden van harte mee met de zwarte kater die zijn dood arme meester te hulp komt en met de koning, die waanzinnig dreigt te wor den door slapeloosheid. Het rattenge- spuis ontziet zich zelfs niet het statie hermelijn kaal te vreten. De slechte prins Arthur, toekomstig ge maal van de prinses, hoopt op abdicatie door de koning. Op raadselachtige wij ze verdwijnen er in het rijk de katten, terwijl de knagers in aantal en om vang toenemen. De prins laat in het geheim de ratten voeren en de katten ombrengen. Hans, de kater, heeft de kleren van zijn meester aangetrokken en brengt als dokter Felis Angorensis uitkomst. Hij doorziet de boze opzet van de prins als tot zijn walging aan de koninklijke dis een soortgenoot als gebraden haas wordt opgediend. Het jeugdige publiek applaudiseerde spontaan tijdens de voorstelling waar in zeer goede rollen waren. Frits Booy en Nelleke Rademaker, do centen van het Lyceum, speelden de Opperhoutvester en prinses Regina als invallers, tot grote tevredenheid van „De Plankeniers" en van de leerlingen. Leden van het gezelschap bleven nog geruime tijd meegenieten van 't geani meerde bal dat volgde. Allen, die zo hard hebben meegewerkt om dit lustrum onvergetelijk te maken, kunnen nu met een voldane zucht van de paasvakantie genieten. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 MAAK HET MET PASEN MAKKELIJK ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wy verzorgen tevens uw feestjes en partyen. In een brief aan de gemeenteraad, waarvan een afschrift gestuurd werd aan de fractie-voorzitters, heeft de Kerkpadcommissie gevraagd de op handen zynde legesheffing voor de te verlenen vergunning om met de eigen auto op het Kerkpad (fietspad) te ryden, niet te laten doorgaan. De Kerkpadcommissie betreurt het ten zeerste dat, terwijl het contact met de gemeente tot nu toe zo uitstekend verliep, zij nu worden geconfronteerd via de pers met een zaak die de be woners van het pad zeer ter harte gaat. Dit zelfde legesprobleem speelde zich ook al af in aprü 1971 en is toen op verzoek van de raadsleden aange houden. De ontheffingen, om met de eigen auto het Kerkpad te mogen berijden, wer den tot nu toe altijd kosteloos ver strekt en in besprekingen met verte genwoordigers van de gemeente is de commissie vanzelfsprekend van deze situatie uitgegaan. Men stelt zich op het standpunt dat het toch een eis van deze tijd is, dat men de auto thuis kan neerzetten. „Bovendien", zegt men, „wordt van autobezitters reeds wegenbelasting ge heven: het zou dus in feite neerkomen op dubbele wegenbelasting". Het is de commissie uit reacties van bewoners-autobezitters gebleken dat men ernstig ontstemd is over deze gang van zaken. De commissie vraagt derhalve de legesheffing voor de Kerkpadbewoners niet te laten door gaan. De CDA-fractie heeft inmiddels ook een brief aan de raad geschreven waarin zy vraagt de kwestie in dc eerstvolgende raadsvergadering (don derdag 18 april) aan de orde te stellen. De fractie meent dat het heffen van de éénmalige leges (24 gulden) als kon- sekwentie van de reconstructie voor de bewoners zekere onbillijkheid inhoudt. Na onze oproep van 3 weken geleden, kwamen de telefoontjes van mensen, die oude kranten, tijdschriften etc. voor ons hadden. Onze hartelijke dank aan al die men sen. Door uw hulp zijn wij in staat, deze maand weer 1000,. mee te ge ven voor 't opknappen van een school in Kenya. Wat een leuke actie. Enthousiaste mensen die sparen. En thousiaste kinderen die ophalen. En thousiaste paters die weer verder kun nen werken. Mogen wij op uw hulp blijven reke nen? Het is zo hard nodig. We hebben nu in 4 maanden tijd al voor bijna ƒ2500,- hulp kunnen bie den. Met nóg meer telefoontjes wordt dat nog véél meer. Nogmaals hartelijk dank namens de missieclub. J. v. d. Koppel Daar ons speelveld nog al ingesloten ligt, is het verlijdelijk voor de kinde ren om er hun speelplaats van te ma ken. Geregeld worden er vernielingen aangebracht. Zo ook afgelopen week moesten de kleedkamers, kantine en de ruiten het weer ontgelden. Nu willen we op de omwonenden een beroep doen om hun kinderen te waar schuwen om niet meer op het veld te komen. Het is voor ons ondoenlijk om constant controle uit te oefenen. En wilt U niet vergeten de financiële of fers die het met zich meebrengt om alles weer te herstellen? Bij voorbaat onze dank voor uw me dewerking. Het bestuur K.V. de Meteoren y

Soester Courant | 1974 | | pagina 9