e óterren ft van de Gemeentehof KRUISWOORDPUZZEL el Bezwaren tegen timmerwerk plaats aan de Vinkenweg Garantie voor geldlening door Kinderboerderij VERKEERSSPIEGEL EOvSETIEN AARDGAS- KORREIvTIE H0MEE „de Spiekersjop" Agenda gemeenteraadsvergadering "L.Vjjul's Iw. Vüiai Officiële bekendmaking Wet Ruimtelijke Ordening Rioolwerken aanbesteed Burgerlijke Stand gun uw kleding de beste behandeling die er is heeft u wel eens haast binnen één uur! gratis 14302 Verkeers-moraal Geslaagd TREND-KIKKERS Soester Courant van donderdag 18 april 1974 Jij: 99 .2, 1 •or- ;iu ind. 11 w Oreestr 9-62832 De Soester gemeenteraad is in open bare vergadering bijeen geroepen tegen donderdag 18 april a.s., 's avonds 19.30 uur, in de zaal van de brandweerka zerne. ter behandeling van de navol gende agenda. 1. Notulen van de raadsvergadering van 21 maart 1974. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 27 februari 1974 (ingeko men 28 maart 1974) van gedeputeerde staten van Utrecht, betrekking hebben de op de aanslagen verontreinigings heffing met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. b. Brief d.d. 20 maart 1974 van de B.V. Bouwmaatschappij W. Uyland, in houdende het verzoek om in aanmer king te mogen komen voor grond in Klein Engendaal, Overhees en/of Egg- hermonde, met het voorstel deze brief in handen van burgemeester en wet houders te stellen ter afdoening. c. Brief d.d. 29 maart 1974 van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk waarbij het ont werp van een aanvullende lijst van be schermde monumenten wordt toegezon den met het voorstel deze voor kennis geving aan te nemen. d. Koninklijk Besluit van 1 maart 1974, nummer 58, strekkende tot ge deeltelijke onthouding van goedkeuring van het raadsbesluit tot vaststelling van het bestemmingsplan „Soestereng - Park en Centrum" met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. e. Afschriften van brieven d.d. 12 fe bruari en 11 maart 1974 van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, De partement Soest, bétreffende een aan vraag om subsidie voor het organiseren van een concert, alsmede brieven van burgemeester en wethouders van 26 maart 1973 inzake deze aangelegenheid met het voorstel deze correcpondentie voor kennisgeving aan te nemen. 1 Brief d.d. 14 maart 1974 van G. Pothoven waarbij hij bezwaar aante kent tegen het voornemen tot afbraak van een koehok aan de Ferd. Huyck- laan met het voorstel hem te berichten overeenkomstig de ter inzage gelegde conceptbrief. g. Besluit d.d. 27 februari 1974 van gedeputeerde staten tot gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmingsplan „Industrieterrein Soesterberg", met het voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. h. Jaarverslag van de Regionale Mu ziekschool Amersfoort over het cursus jaar 1971-1972 met het voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. i. Brief van het bestuur van de stich ting Openbare Leeszaal en Bibliotheek waarin dank wordt gezegd voor het beschikbaar stellen van het presentie geld van de raadsleden voor het aan schaffen van nieuwe boeken met voor stel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. j. Brief d.d. 1 maart 1974 van de heer H. J. Bakker te Soesterberg betreffen de de huurverhoging per 1 april 1974 met voorstel te antwoorden vonform de ter inzage gelegde ontwerp-brief. k. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 3. Brief d.d. 29 maart 1974 van de voorzitter van het Centraal Stembu reau, waarbij een afschrift wordt toe gezonden van zijn besluit van 28 maart 1974 waarbij de heer H. Gerth te Soest is benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad, met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen, alsmede de geloofsbrief van de heer Gerth, met voorstel tot onderzoek daar van over te gaan. 4. Voorstel tot het benoemen van een lid van het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitbreiden en wijzigen van de straatverlichting langs de Veldweg, de Dennenweg, de Spar renlaan en de Schapendrift. 6. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening „Bijdrageregeling krotontruiming". 7. Voorstel tot verkoop van grond in sectie 6 van het bestemmingsplan Klaarwater aan de Stichting Eigen Woonbezit te Soest voor de bouw van woningen. 8. Voorstel tot ruiling van gronden, gelegen aan de Eigendomweg en nabij de Veenzoom met A. A. van Doorn. 9. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen nabij de Veenzoom van C. van Dijk. 10. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met een gesloten koop/ruilovereenkomst met: a. C. van Dijk. b. A. van Doorn. 11. Voorstel tot het geven van straat namen. 12. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (voorbereidingsbesluit). 13. Voorstel tot het aankopen van een kunstwerk en het plaatsen daarvan bij de openbare bibliotheek. 14. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare kleuter- en lagere school in de wijk Klaarwater. 15. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Blokkendoos" aan de Alb. Cuyplaan 200, alhier. 16. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het Bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen te Soest voor het verbeteren van de toiletten van de Van der Huchtschool voor g.l.o., alhier. b. het Bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Da Costaschool, alhier. 17. Voorstel tot het verstrekken van een eenmalige bijdrage en een geld lening aan de Sportvereniging SEC ten behoeve van de uitbreiding van de kantine. 18. Voorstel tot het strekken van een krediet en het aanvragen en aanvaar den van leningen en bijdragen uit 's rijks kas voor voor de bouw door de gemeente (het gemeentelijk woningbe drijf) van 250 woningwetwoningen (bouwstroom Eemland) in Overhees. 19. Voorstel tot verhoging van het pre sentiegeld. 20. Voorstel tot het garanderen van een aanvullende lening, te sluiten door de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel", waaraan gekoppeld verhoging van het subsidie. 21. Voorstel om in te stemmen met de toetreding van de gemeente Breuke- len tot gemeenschappelijke regeling gasvoorziienng Centraal Nederland. 22. Voorstel tot het verpachten voor korte duur van drie percelen grond in Soest voor het jaar 1974. -t, IajJ t>.Cwwi^L VOOR DE WEEK VAN 18 T.E.M. 25 APRIL 1974 RAM 21 maart-20 april Deze week kon weieens wat onrustig uitvallen, doordat u neiging voelt, al lerlei nieuwe dingen op stapel te zet ten. Uw naaste omgeving kan er ook van lusten, omdat u ze bij allerlei ge legenheden opjut om mee te doen, of wel om hun oordeel te geven. Houd het prettig, door dat allemaal een een beetje af te remmen en alleen die dingen af te werken, die echt levens vatbaar zijn. STIER 21 apriI-20 roei U heeft het hoofd vol van plannen en zou wel willen, dat een week méér dagen had! Omdat u niet zo opschiet als u wel zou willen, bent u tegen uw naaste omgeving soms ternauwernood vriendelijk. In uw weinige vrije tijd zit u stilletjes te broeden op al uw plan nen en dat is voor uw gezin niet zo geweldig gezellig. De Sterren verzeke ren u, dat u goede kansen heeft. Maar lach dan ook eens tegen het duimpje! TWEELINGEN 21 mei-20 juni Deze week doet een onverwacht succes uw gevoel van zekerheid weer groeien. U ziet nu weer andere mogelijkheden ook en krijgt er weer goed schik in. Een buitenkansje doet u veel genoe gen en u laat er anderen van meege nieten. Huisvrouwen onder u doen er goed aan, niet de hele schoonmaak In deze periode af te willen maken. U heeft op ander terrein namelijk be langrijker taken. KREEFT 21 juni-20 juli En de Kreeften maar piekeren! Afwe gen en stilletjes nadenken. Bedenk evenwel, dat sommige dingen toch hun beslag moeten krijgen in deze periode. U kunt er een goede week van maken, door de hoofdzaken af te werken en alleen te rade te gaan bij een oude, vertrouwde relatie. Laat anderen maar praten: die kennen uw innerlijke be weegredenen niet. LEEUW 21 juli-20 augustus Gezellige week. De omgang met ieder een in uw omgeving is prettig en er heerst een goede verstandhouding. Daardoor kunt u goed opschieten met uw werk en u kunt tevreden zijn over de resultaten. De onverwachte komst van oude vrienden doet u veel genoe gen en u krijgt een belangrijk nieuwtje te horen. Houd de boot af, als iemand u een vervelend karweitje in de maag wil splitsen. MAAGD, 21 augustus 20 september In deze periode kunt u tot een besluit komen, dat niet alleen voor uzelf goed zal zijn. U heeft op het punt gestaan, ook derden in de war te brengen met een ondoorzichtig gedrag. En het is on doorzichtig omdat u zelf weet, dat u niet openlijk wilt praten. U wilt eigen lijk geen teleurstelling teweeg brengen bij goedvertrouwende mensen. Doe dat dan ook niet! U kunt zich nu goed van de hele kwestie distancieeren. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober De Sterren waaschuwen u ernstig in verband met een Maagdtype. Onge twijfeld zult u in goed gekozen be woordingen kunnen uitleggen, waarom u doet, wat u doet. Maar u weet ook best, dat er een heel vreemde knoop in de draad van uw betoog zal zitten. Eenmaal aanvaarde verantwoordelijk heid overboord zetten lukt misschien, maar de kater erover duurt lang! SCHORPIOEN 21 okt.-20 november Een beetje meer filosofie in uw recept zou u goed doen! Moet het allemaal op scherp? De Sterren vinden, dat u voor al ten opzichte van uzelf een te hard oordeel koestert. Het gevolg is, dat u er levensblijheid bij inschiet. Gevolg daarvan is, dat u in de omgang onge makkelijk kunt worden. Wat u moet doen, dat is eens ordentelijk uitbreken en de boel de boel laten! BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Prettige week, waarin u oogst wat u gezaaid heeft. En dat is nogal wat! U heeft heel wat werk verzet uit idealis me en nu plukt u de vruchten van uw volhouden. Het is mogelijk, dat één pietepeut nu weer eens dwars gaat lig gen, maar dat mag de pret niet hinde ren, Kijk uw post goed na en gooi geen dingen in de prullemand, die nog van belang zijn. STEENBOK 21 december-20 januari Een bepaald probleem vindt deze week zijn oplossing. U ondervindt daar veel genoegdoening over, want u heeft in stilte meegewerkt aan deze prettige af loop. Een van uw eigen plannen nadert ook zijn voltooiing, hoewel u aanvan kelijk dacht, dat het zou stranden. In één bepaald opzicht heeft u neiging u vast te bijten in een idéé fixe. Dat is niet nodig, want u kunt tevreden zijn over het verloop van deze kwestie. WATERMAN 21 fanuari-20 februari Een gezellige week vol klusjes die u wel liggen. U vindt dan ook een goede oplossing voor een paar gevallen en uw scherpzinnigheid komt u en ande ren goed van pas. Berg uw gevoel voor humor niet te ver weg, want u krijgt gelegenheid, om u aan enkele lieden te ergeren. Maar ergenis leidt zelden tot een positief resultaat. Houd u dus op de vlakte, of doe van harte mee. VISSEN 21 februari-20 maart Het zit erin, dat deze week u de nodige ontspanning brengt. Juist ook in uw werksfeer. De dingen worden u reeds meer duidelijk en de humeuren om u heen blijken beter te zijn, dan u wei eens vermoedde. Van uw kant kunt u ook weieens wat spontaner wezen. Uw gereserveerdheid doet soms aan koel heid denken, vooral bij diegenen, die u niet goed kennen. Maak eens een gezelligeheid je 4 t De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan C. van Breukelen, Nassaulaan 29, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op het perceel, gelegen aan Anna Paulownalaan 37, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie H, nr. 8972 (gedeeltelijk). Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 18 april 1974. De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Woensdagmorgen, om 10 uur, werd door de direkteur van gemeentewer ken, de heer H. J. v. d. Dussen, pu bliek aanbesteed, de rioleringswerken van de Alb. Hahnweg, Koekoeksweg, Leeuwerikweg, Nachtegaal weg, Peli- kaanweg, Schrikslaan, Vinkenweg, Zwaluwenweg en Merelweg. Door elf aannemers werden de in- schrijfbil jetten ingeleverd, n.1., Fa. Gebr. v. d. Haterd, Geffen, 376.000,-. GA WA B.V., Mook, ƒ358.450,-. Wegen bouw Mij. Zuid Nederland, Nuland, 354.000,-. Aannemersbedrijf Gebr. Kooyman B.V., Muiden, 350.000,-. Fa. Mateboer B.V., Kampen, 342.000,-. Gooise Wegenbouw, Hilversum, 340.000,-, Fa. Hogenbirk, Laren, 337.000,-, Kon. Wegenbouw Utrecht, te Utrecht ƒ334.300,-. ALMERE, Soest, 330.000,-, Fa. P. G. de Rooy, Vleuten, ƒ324.600,-. Fa. A. W. Kuyer, Soest, 315.600,-. De begroting bedroeg 340.000,-. De gunning wordt later bekend gemaakt. GEBOREN: Marian Johanna, dochter van G. L. Wildenburg en H. C. Brummer. Misha, zoon van S. Radsma en D. E. Steevensz. Jasper Willem, zoon van H. J. Goote en R. J. M. Terlingen. Joery Daniël, zoon van D. J. van Vlierden en H. van Duinkerken. Jolande Petronella Maria, dochter van J. van Ommen en P. A. M. Schu- macher. ONDERTROUWD: Hendrikus Gerhardus Wanrooij en Ste- vina Alida van den Hoed. Gerardus Albertus Bosboom en Louise Susanne van Wessel. Gerrit Maarten Cornelis Koderitsch en Evelina Groen. Lioni Hendrikus van Kampen en Ju liska Gabriëlla van Wijkvliet. Harry Kraaij en Tiny Maaike van Kampen. Willem Groen en Maria Adriana van Wijk. Jan Koning en Jeanine Louise de Troije. GEHUWD: Paulus Adrianus Maria Tolboom en Maria Pancratiana van de Kooij. Marcel Vermeulen en Anni Nelly Ma- rie Haas. Frangois Hermanus van Noppen en Cornelia Gons. Albertus Stephanus Oldenhof en IJvonne van Essen. OVERLEDEN: Harmen Jurjen Maria Berghuis we duwnaar van M. C. Hartman. Jan Gerritsen, weduwnaar van W. van den Berg. Antoinette Marie Gerardine Christine Ex, weduwe van N. A. S. K. Breuers. Jan Holt, echtgenoot van G. Brakema. Christiaan Johan IJse- brands, echtgenoot van L. J. Hoyer. Jacobus Hendrikus van Velzen, echtge noot van A. van Asch. Johan Hart- zuiker, echtgenoot van M. J. van der Meulen. Gerarda Maria van Nimwe- gen, echtgenote van J. de Beer. magie deining van super cleaner la een weldaad voor al uw kleding! perfakt gereinigd, stuk voor atuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd 9P ona adres koningsweg 16 helpen w(| u zelfa wij halen en bezorgen bel ons nummer pioniers intextielreiniging koningsweg 16 en koninglnnelaan 42 Drie bezwaarschriften zijn ingediend tegen het voornemen een hinderwet vergunning te verlenen voor het oprichten en in werking brengen van een timmerwerkplaats op een perceel achter de woning Vinkenweg 41. Dat bleek dinsdagmorgen tijdens de hinderwetzitting die in het gemeentehuis gehouden werd. De vergunning betreft electromotoren met een gezamenlijke capaciteit van 7Vi pk., benodigd voor een zaagmachi ne, een vlakbank, een langgatboor, en een slijpsteen, terwijl er verder in de werkplaats gebruik gemaakt zal worden van lichte handmachines, een boor- en een schuurmachine. De bezwaren betroffen geluidshinder en milieubederf met als nevenbezwaar, waardevermindering van de woningen. Schriftelijke bezwaren werden inge diend door de heer O. 't Lam en me vrouw C, Verkerk.de Man, beiden di recte buren en door de heer M, Rou- kens uit Amsterdam als eigenaar van de woning Schrikslaan 37. De heer Roukens lichtte zijn bezwaren mondeling toe; de andere bezwaarden waren niet aanwezig, evenmin als de aanvrager de heer J. N. Rademaker. De heer J. N. Rademaker nam het be drijf over van zijn broer, die op Vin kenweg 43 een soortgelijk bedrijf had. Dat bedrijf was daar gevestigd met vergunning, maar het is inmiddels op geheven. Voor de heer Roukens zat het pro bleem ook in het feit dat hij zich min of meer genomen voelde. In oktober vorig jaar maakte hij geen bezwaar tegen het verlenen van een vergun ning voor het bouwen van een loods met garage en berging. Daarin werd nu de timmerwerkplaats gevestigd en het kwam hem voor „dat de heer Ra demaker dat toen al wel in zijn ach terhoofd had". Hij had dat indertijd bekeken en ook besproken met Rade- maker, maar die had over de verdere plannen niets losgelaten. „Wat is de volgende stap", wilde heer Roukens weten. Hij hoopte dat het Rademaker goed zou gaan en dat hij zou moeten uitbreiden, „maar dan toch wel niet op het terrein waar hij nu zit". Voor de heer Roukens en ook de beide andere bezwaarden was het niet meer dan logisch dat de hele werkplaats naar het industrieterrein verwezen werd. Het bedrijf hoort hunsinziens niet meer in deze tijd thuis in een woonwijk. Het (voorlopig) laatste woord is aan b. en w. In beroep kan even tueel gegaan worden bij de Kroon. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor rente en aflossing te garan deren van een door de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel" te sluiten lening groot 70.000 gulden. Hetzelfde voorstel werd ook in februari j.1. ingediend maar toen aangehouden omdat de raad eerst nader geïnformeerd wilde worden over de door het stich tingsbestuur genoemde oorzaken en de financiële consequenties daarvan. De raad legde zich toen niet neer bij de bedekte beschuldiging er zelf de oor zaak van te zqn dat de totale kosten hoger geworden waren dan oorspronke lijk begroot. Nu heeft de stichting bij de brief van 19 maart tien redenen aangevoerd waarom het allemaal duurder gewor den is: 1. Toen de raad november 1972 be sloot een onderzoek in te stellen naar de bodemgesteldheid, was men „buiten uw medeweten" al met de werkzaam heden begonnen. Het bestuur meende dat te kunnen doen op grond van de verleend bouwvergunning. 2. Door dat grondonderzoek ontstond vertraging en bovendien moest worden afgezien van de oorspronkelijke opzet, het plan in eigen beheer uit te voeren met behulp van losse krachten. De kosten stegen hierdoor met 13.100 gul den. 3. Met het oog op de hevige stormen in november 1972 en april 1973 werd aan het dak een extra windvang aan gebracht Kosten 2000 gulden. „Iedere weggebruiker dient zich zo danig te gedragen, dat hij het overige verkeer op de weg niet in gevaar brengt of onnodig hindert." Art. 1 RVV Gehoorzaamheid aan het bovenstaan de artikel is, naast het kennen van de verkeersregels, één der belangrijkste voorwaarden voor veilig verkeer. Helaas is bij velen de bereidheid tot die gehoorzaamheid ver te zoeken, hetgeen regelmatig blijkt uit haast, eigen ik, en roekeloze waaghalzerij, die al velen de verzuchting heeft doen slaken„Had ik maar „Had ik maar niet zo snel gereden dan was ik misschien niet uit de bocht gevlogen of over de kop ge gaan". „Had ik toen maar even ge wacht, dan had ik die oude, man op die oversteekplaats niet omver gere den". „Had ik maar meer rekening gehou den met dat jongetje op zijn fietsje, dan zou hij nu nog hebben kunnen spelen met zijn vriendje". Had ik die ander toch maar voorrang gege ven inplaats van te proberen nog voor hem langs te gaan". „Had ik mijn remmen maar tijdig laten bijstellen" Enz. enz. „Had ik maar „O, had ik toch maar Hoeveel bestuurders en hun familie en kennissen hebben deze en derge lijke verzuchtingen al geslaakt. Wat een zelfverwijt, wat een brokken, wat een narigheid en ellende had voorkomen kunnen worden wanneer wat meer beheersing en verantwoor delijkheid aan de dag was gelegd overeenkomstig de verplichting dat men het verkeer op de weg niet in gevaar mag brengen of onnodig hin deren. Het spreekwoord zegt„De onder vinding is der dwazen leermeesters". Wees daarom verstandig en spiegel u aan de ondervinding van anderen. Waarom zou u het eerst zelf moeten ervaren voor het te geloven dat leven en laten leven nauw verband houden met zelfbeheersing en verkeersfat- soen Leer uit de ondervinding van anderen, en doe beheerst in het verkeer. Sta meer op uw rem dan op uw rechten en houd rekening met de fouten van anderen, want ook al heeft u misschien gelijk, tracht niet altijd uw recht te realiseren terwille van het uiterste, want dan gaat het soms langs een lange, dikwijls heel kostbare en pijn lijke omweg. Gedraag u volgens wettelijke èn mo rele verplichtingen. 4. Restauraties waren omvangrijker dan gedacht; méérkosten 500 gulden. 5. Toepassen van hard-glas, uit veilig heidsoverwegingen; kosten 1800 gulden. 6. In verband met de drassigheid van het terrein waren aanvullende grond verbeteringen gewenst; kosten 5.300 gulden. 7. Kosten van extra afrasteringen 600 gulden. 8. Extra veiligheidseisen van de PUEM, in verband met het gebruik van het gebouw door kinderen; kosten 4.200 gulden. 9. Meerkosten van het architectenhono rarium 15.000 gulden. 10. Inflatiecorrectie op de bouwkosten; 27.500 gulden. De bouwkosten werden indertijd ge raamd op 174.000 gulden. Rente en af lossing werd door de raad bij besluit van 16 november 1972 gegarandeerd voor de geldlening van de Stichting ad 164.000 gulden. Bovendien werd toen een lening verstrekt groot 27.400 voor de kosten van inrichting', verwarming en buitengewoon onderhoud. De bouwkosten zijn echter door ge noemde oorzaken gestegen tot het be drag 244.500 gulden. Voor de betaling van rente en te zijner tijd aflossing ontvangt de stichting 50% rukssubsidie. De resterende 50% daarvan komt voor rekening van de gemeente; daarvan wordt echter op grond van het financiële verhoudings- besluit weer 80% terugontvangen als uitkering van het gemeentefonds. KELTUM PLEET JUWELIER HORLOGEP en QURFINE CASSETTES I REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-14786 Het is jammer voor de Arabieren maar wij beschikken over een flinke voor raad aardgas en het ziet er naar uit dat nog meer voorraden worden ont dekt. Naarmate de olieprijzen omhoog gaan zullen ook deze voorraden in waarde stijgen. Als onze regering haar zin krijgt, zullen buitenlandse afnemers daar meer voor moeten betalen maar ook de Nederlandse verbruikers zullen er een zwaarder offer voor moeten brengen. Dit is ekonomische noodzaak, al was het alleen maar om ze te dwin gen zo zuinig mogelijk met energie te zijn, want de wereldvoorraden daarvan zijn beslist ontoereikend. De meerop brengst van het aandgas vloeit gro tendeels in de staatskas omdat de staat deelneemt in de exploitatie ervan en er belastingbaten van ontvangt. Ze ventig tot ongeveer 85 van de aard gasopbrengst vloeit in de schatkist. Dat is een meevaller waarvan ons volk kan profiteren middels lagere fiskale lasten. De energie-kommissie van de Sociaal Ekonomische Raad heeft de regering geadviseerd de extra aardgasinkomsten te besteden aan voorzieningen voor het milieu, aan belastingverlaging of aan energie-investeringen. Het meest aan trekkelijke van deze drie aanwendings mogelijkheden lijkt ons de verlaging van belastingen via een inflatie-kor - rektie. De zeer rijken profiteren er dan niet van want die blijven toch in de maximum heffingsklasse. De zeer lage inkomensklassen worden toch wel tegemoet gekomen via een toeslag van inkomen als ze in moeilijkheden gera ken en de middenklassen zijn met na me de gebetenen van de energiekrisis. Hun welvaartspatroon is het meest aangetast en de inflatie brengt zoveel progressie in hun belastingplicht dat een korrektie daarvan dringend nood zakelijk is. Juist nu de prijsstijgingen van grondstoffen het inflatievuur extra hebben opgestookt wordt de noodzaak van een korrektie bij loonaanpassing des te meer noodzakelijk. Ook politiek gezien zou men er goed aan doen de inflatiekorrektie fiskaal te doen her leven. Het aantal voorstanders ervan neemt toe en de rechtvaardigheid om te korrigeren springt er duidelijker uit naarmate het tempo van de geldont waarding toeneemt. Om alle gevoelig heden te vermijden kan men spreken van een aardgaskorrektie. Voor rijbewijs B/E en C/E, D/E slaag den onderstaande dames en heren: Voor B/E: H. C. M. van Asch, J. D. van Arkel, F. J. ter Beek. G. Brune- kreeft, L. M. Beuken, M. Deelen-Sna- bel, H. J. Geurts, W. E. F. de Haay, W. G. Hagen, A. J. E. Heeremans, M. T. Halen-Thoutenhoofd, B. S. Hofman, M. R. H. L. Kamphorst-Hamers, J. G. J. Kuyer, J. van de Leen-Scharrenberg, J. A. R. Lagerweij. M. T. Maaswinkel, M. A. T. Mets-Engel, H. van Nimwe- gen, H. N. Nijhof, C. A. van 't Net. R. F. Oskam, J. Pilon, J. N. Prins. M. Rip. F. Russak, H. C. Scheapkens-van Ca- pelle, H. P. M. Steenman, Jt. Schle- baum, J. M. A. Sonders-van Ö's, C. A. C. Tuitjens, C. M. P. Vos-Leenhouts, Y. van Vloten, A. J. Wijnands en G. J. Zwiers. Voor C/E en D/E: P. Veldmeijer en G. J. Wantenaar. Allen werden opgeleid door Autorij school M. Los, Van Lenneplaan 47. voor ECHTE Steenhoffstraat 66 - Tel. 10880 Waar Japie buiten hangt (als het niet hagelt) HORIZONTAAL: 1. eten; 7. beroep; 13. reeks; 14. man nelijk dier; 15. deel van het lichaam; 18. opstootje; 20. oude boomtronk; 22. in aanzien houden; 25. bolgewas; 27. aanblik; 29. fr. pers. vnw.; 30. voor: 32. tandarm zoogdier; 33. landbouw werktuig; 34. bevel; 35. gevuld; 37. schel; 39. kostbare stof; 41. jongens naam; 42. deel v. e. waardepapier; 43. en omgekeerd (afk.); 45. koeienmaag; 47. lang recht stuk water; 48. jongens naam; 50. herkauwer; 52. jongensnaam; 54. als eerder (afk.); 55. groente; 57. voegwoord; 58. keer; 61. chin. maat; 62 god van het vuur; 63. ontsloten; 65 keg: 66. bestemming; 68. kostbaar klei nood; 70. gaan met een voertuig; 72. iets in onderpand geven; 73. wentelen. Oplossing puzzel elders in dit blad. VERTIKAAL: 2. herkauwer; 3. voordal; 4. pressie; 5. teken; 6. water in Friesland: 8. spil; 9. niet toegevende; 10. meisjesnaam; 11. dun; 12. bijwoord; 16. vaasje; 17. maand; 19. slachtoffer; 21. aanhaling; 23. hoefdier: 24. doorzichtige stof; 26. titel (afk.); 28. provincie; 29. hetzelfde (afk.); 31. langwerpig ronde; 34. toilet artikel; 36. lyrisch gedicht; 37. hevig; 38. bosje haar; 40. jongensnaam; 44. kleur; 46. ontroerd; 48. op dezelfde tijd; 49. graansoort; 51. fr onbep. vnw.; 53. deel v. e. schip; 54. persbureau (afk); 56. laatst leden (afk.); 59. muur- holte; 60. elektrisch geladen deeltje; 62. vreemde munt; 64. moeilijk; 65. oever; 67. voorzetsel; 68. per expresse (afk.); 69. fr. lidwoord; 70. vreemde munt (afk.); 71. windrichting (eng. afk.).

Soester Courant | 1974 | | pagina 3