1 Bezwaarschriften tegen milieubelasting worden gelijdelijk aan afgewerkt 40 jaar Gooische Uitvaart Verzorging Kip legt super ei Mikimtr MUcimo- MUcLmao- voor stoere jongens-kleding moet u naar: voor vlotte, aparte meisjes-kleding moet u naar: Twee jongens redden gewonde gans Inbraken tijdens het Paasweekend Indiening schort invorderingsmaatregelen niet op SOESTERBERG Wandelsportmanifestatie op „Sterrenberg" Hans Timmer Exposeert in „Galerie Facet" Correspondentie voor snoezige baby-kleding moet u naar: Bejaarden naar de Keukenhof Rijnreis bejaarden Rijverbod Insluiper ving buit Flinke schade bij aanrijding Frans Bosman B.V. PREDIKBEURTEN Frans Bosman B.V. BEZ0EKUBEN ZIEKENHUIZEN B.K. Kerkdiensten MEDISCHE DIENST Maatschappelijk Werk Bocgtor Courant van donderdag IS april 1ST4 Een van de kippen van de heer H. van Heemst van het natuurbad-restaurant legde, uitgerekend met Pasen, boven afgebeeld reuzenei. Het woog liefst 115 gram tegen een normaal kippeëi 60 a 65 gram. Veel bezoekers aan het restaurant hebben de paas-prestatie van de kip be wonderd; ter vergelijking werd er een normaal ei naast gezet. Frank Schotel (17) en Jorn Seifert (8) zijn vrijdagmiddag uren bezig geweest een gewonde gans uit een vijver in Colenso te halen. Zij hadden uiteindelijk succes nadat de politie en de dierenbescherming de redding al opgegeven hadden. Het dier was een slachtoffer van het verkeer. Inmiddels had Frank Schotel zijn rub berboot bedrijfsklaar gemaakt en daar mee ging hij, geassisteerd door Jorn Seifert, te water. Na uren geduldig werken kregen ze de gans uit het wa ter, dit tot verbazing van de inspecteur van de dierenbescherming de heer P. van Geet, die aan de kant van de vij ver het werk gadesloeg. Het werd voor de verbouwereerde ogen van een aantal toeschouwers op de rij weg aangereden door een automobilis te. die daarna niet de moeite nam te stoppen. Haar autonummer werd ge noteerd en aan de politie doorgegeven. Het dier sukkelde inmiddels naar de vijver, waar het na enige tijd werd aangevallen door zijn soortgenoten, politiemensen zijn daarna geruime tijd bezig geweest het dier te redden, maar zij slaagden hierin niet. Ook de brand weer kon geen hulp bieden omdat goed materiaal daarvoor ontbrak; van de gemeentelijke plantsoenendienst was niemand bereikbaar. Hij ontfermde zich later over het beest en nam het mee naar 't dierenartsen- praktijkcentrum in Amersfoort. De gans die een verbrijzeld heupbeen op liep, maakt het' nu goed. Tijdens het lange Paasweekend werd op diverse plaatsen in de gemeente in gebroken. Ook werden er enkele auto's opengebroken, ondermeer van de be drijfsleider J. J. (31) aan de Beatrix- laan, waaruit meegenomen werden een electrische rekenmachine en uit zijn portefeuille zijn rijbewijs, giropas, een tiental betaalkaarten en 200 Belgische francs. Uit de auto van mevrouw C. W.-B., geparkeerd aan de Van Goyenlaan werd een cassette-recorder gehaald en doorzocht werden verder nog enige auto's die stonden op het erf van de heer De V. aan de Irenelaan. Ingebroken werd in de kantine van de voetbalvereniging WZ aan de Eem- weg. De onbekende dader, die via een bovenlicht het gebouw binnen kwam, verdween met pakjes kauwgom en si garetten, De heer W., wonende aan deRegen- tesselaan, meldde een ongewenst be zoek aan zijn woning, dat gebracht was gedurende de enkele uren die hij vrijdagavond afwezig was. Alles werd overhoop gehaald, inhoud van kasten en laden over de vloer gespreid. Zover men kon nagaan, wordt er niets ver mist. De dader, die vermoedelijk tij dens zijn werkzaamheden gestoord is, kwam binnen via de door hem gefor ceerde tuindeuren. Er vlakbij in de buurt, in het Park Vredehof, werd de woning van de heer W. van Z. doorzocht. De familie is met vakantie, zodat nog niet kon worden vastgesteld of er iets is meegenomen. De onbekende dader kwam binnen door het verbreken van een ruitje in een ,glas-in-loodraam. Uit een caravan, staande achter een woning aan de Duinweg, werd een fo totoestel ontvreemd en uit de werk plaats van electro-technischbedrijf F. B. aan de Birksraat werd 100 gulden uit de kas weggehaald. In Soesterberg, tenslotte, werd een woning aan de Amersfoortsestraat door zocht. Ook hier waren de bewoners met vakantie. De huisbewaarder deed aan gifte en wist te vertellen dat er in ieder geval een kleuren-t.v., een pick- up en twee antieke geweren verdwenen waren. De onbekende dader kwam bin nen na een glas-in-loodruimte aan de achterzijde van de woning vernield te hebben. MUNTEN. - In mijn bezit is een twee tal munten waarover ik graag iets nadere van u zou willen horen, bijv. land van herkomst, waarde enz. De ewe heeft ongeveer een 0 van 30 mm, op de voorkant staat: LX ST: EIN.... (E)INE MARK 1782 20 reut E.D. Op de achterkant siaat: ALEXANDER D.G. MARCH:BRANT. De andere munt heeft een 0 van ca. 24 mm. Op de voorkant staat: GEORGIVS VI D:G: BROMN: REX F:D: IND: IMP:. Op de achterzijde: THREE PENCE 1943. Antwoord: Uw eerste munt is een 20- kreuzerstuk van Alexander van Bran denburg-Ausbach-Bayreuth (1717-1791 in Ausbach; 1769-1791 in Bayreuth). LX EIN EINE MARK betekent dat in 60 LX) stuks éèn mark fijn zil ver was verwerkt. Gezien de omstan digheid dat hij kennelijk niet meer volledig leesbaar is, is de waarde niet hoger dan enkele guldens. Uw tweede munt is een 3-pencestuk van Groot- Brittannië. Een shilling was 12 pence. De waarde was destijds rond 15 cent; hij is thans ongeldig. De verzamel- waarde is te verwaarlozen. Het om schrift betekent: GEORGE VI (1936- 1952) bij de Gratie Gods (Dei Gratia) Koning (Rex) van het Britse Gemene best, Verdediger van het geloof (Fidei Defensor) Keizer (Imperator) van Indlë. REGENMETER. Hoe zit een regen meter in elkaar? Antwoord: De regenmeter (pluviome ter) is een instrument, waarmee men de hoeveelheid neerslag meet, die er in de voorafgaande periode is geval len. De regenmeter bestaat uit een ron de opvangtrechter met een scherpe bo venrand. De oppervlakte bedraagt 4 of 2 dm2. Het opgevangen water vloeit uit de nauwe trechtermond in een ver gaarbak; op deze wijze wordt de ver damping zoveel mogelijk beperkt. Op vaste tijden, of na een bui, wordt de regenmeter afgetapt en de opgevangen hoeveelheid wordt in een maatglas, dat een ijking in mm neerslag heeft, ge meten. In Nederland is de voorgeschre ven hoogte 40 cm boven de grond. Om de regenval op de voet te kunnen vol gen, gebruikt men een registrerende regenmeter (pluviograaf). ONDERSCHEIDING. Iemand die de Orde van Oranje-Nassau heeft ontvan gen is komen te overlijden. Mag nu de familie deze orde behouden en mag deze dan ook worden gedragen of is dat strafbaar? Antwoord: Na het overlijden behoren de ordetekenen door de nabestaanden aan de Kanselarij der Nederlandse or den te worden geretourneerd op grond van de bepalingen ontleend aan de Wet van de Orde van de Nederlandse Leeuw d.d. 29 september 1815, no. 49 en de Wet van de Orde van Oranje- Nassau d.d. 4 april 1892, no. 55. Een uitzondering geldt voor die benoemin gen, welke plaatsvonden in de perioden van 12 april 1932 tot 10 mei 1940 en van 1 september 1946 tot 1 januari 1955. In deze tijdvakken zijn aan Ne derlanders, die werden benoemd tot ridder - of een hogere graad - in een der genoemde orden, van rijswege geen ordetekenen in bruikleen verstrekt. Art. 435 van het Wetboek van Straf recht bepaalt dat hij, die zonder daar toe gerechtigd te zijn, een Nederlands ordeteken draagt, kan worden ge straft met een geldboete van ten hoog ste driehonderd gulden. RUIMTEVAART. Het valt mij op dat de Amerikanen spreken van astro nauten, terwijl de Russen het hebben over kosmonauten. Is het in wezen het zelfde of ligt er verschil in? Antwoord: Zoals u reeds veronderstel de zijn de namen astronaut en kosmo naut beide identiek met het Nederland woord ruimtevaarder. Het Griekse woord Astron betekent ster, en onder astronautiek wordt dus verstaan inter- olanetair verkeer. Het Griekse woord Kosmos betekent heelal, zodat wanneer de Russen voorkeur hebben voor de term kosmonaut, zij meer overeen komst vertonen met het onze, wanneer wij de uitdrukking ruimtevaarder ge bruiken. „Zou indiening van een bezwaarshcrift min of meer automatisch de invorde ringsmaatregelen opschorten, dan zou op die wijze de deur worden opengezet voor een oneigenlijk gebruik van het bezwaarschrift, n.I. als middel om de betalingsplicht op te schuiven", aldus gedeputeerde staten van Utrecht in ant woord op vragen van de KVP-statenleden mevrouw E. L. M. Uüterwaal-Cox en de heer ir. G. C. van Wijnbergen. Wat de feitelijke situatie van de be zwaarschriften betreft zeggen G.S. dat ruim IO.OOO z.g. bodemlozers bezwaar hebben gemaakt tegen de hun opge legde aanslag. Rond 2.500 bezwaren zijn afgehandeld; die overige 7.560 volgen binnen enkele weken. Aan hen is reeds in december 1973 uitstel van betaling verleend. Ongeveer 7.560 andere belastingplich tigen hebben vrijstelling van de be lasting gevraagd op grond van hun financiële omstandigheden. Aan de meesten van hen is bericht gezonden, dat hun verzoek in behandeling is ge nomen en dat ze, in afwachting van een beslissing op accept-girokaarten, BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 - SOEST - TEL. 16286 herinneringen en aanmaningen voor lopig niet behoeven te reageren. Op de overige nog niet afgedane be zwaarschriften, ongeveer 1.000 in getal, wordt zo spoedig mogelijk beslist. In totaal zullen daarmee nog enikele maanden gemoeid zijn. De beide vragenstellers informeerden of het juist was dat- degenen, die een bezwaarschrift indienden nog steeds aanmaningen tot betaling kregen en als dat zo was of dan niet in over weging genomen kon worden bericht van ontvangst te zenden en geen aan maningen meer in afwachting van de behandeling van het bezwaarschrift. Ook informeerden zij of het niet mo gelijk was via de pers bekend te ma ken dat indieners van bezwaarschrif ten, in afwachting van de behandeling niet hoefden te betalen. Niet via de pers Daar voelen G.S. niet voor en dat met het oog op de duidelijkheid voor be langhebbenden en voor de provinciale administratie, maar ook om te voor komen dat er (bewust) een beroep op wordt gedaan. Bovendien zal binnenkort, zo het al niet gedaan is, gereageerd worden op de bezwaarschriften en nadat het om vangrijke aantal over 1973 zal zijn af gedaan, zal opnieuw inkomende be zwaren binnen enkele weken in ieder geval een eerste reactie worden ge geven. G.S. zijn van mening dat de grote toe vloed van bezwaren en protesten in 1973 „voor een belangrijk deel een incidtenteel karakter" heeft. De gegevens van iemand, die een be zwaarschrift heeft ingediend, blijven in het adressenbestand opgenomen tot dat op dat bezwaar is beslist. Tijde lijke verwijdering van die gegevens uit het 250.000 adressen tellende be stand, zou een doelmatige voortgang van het invorderingsrpoces, dat door algemeen bekende factoren toch reeds moeizaam en kostbaar is, nog verder vertragen. Handhaving in het bestand van ge gevens betreffende aanslagen, die niet tijdig worden voldaan, leidt er wel toe, dat via de computer aanmaningen worden verzonden, zonder rekening te houden met het ingediende bezwaar schrift. G.S. stellen zich daarbij op het stand punt dat een bezwaarschrift de ver plichting tot betaling principieel niet opschort. BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 - SOEST - TEL. 16286 Sterrenberg is op zaterdag 25 mei centrum en gastheer voor een grote wandelsportmanifestatie, de „Wing- mars", een boswandeling, georganiseerd door de wandel sportvereniging „Wing" van de Sterrenberg, een wandelclub die al negentien jaar bestaat. Medewerking aan dit wandelfestijn zal worden verleend door de drumband AGAVS uit Soesterberg, het muziek korps" „Caecillia" uit Zeist en het Mar- jorettenkorps uit Zeist. De start heeft plaats vanaf het sporyt-, terrein '"van de „Sterrertberg" - én 'het défilé zal worden gehouden vöpr het hoofdgebouw voor leden "Vatt het "bé stuur van „Sterrenberg" en genodigden. De afstanden zijn 8,12 en 18 kilometer en het inschrijfbureau is van 13.00- 15.00 uur geopend. Men kan zich ook vooraf laten inschrijven bij mej. Harm- sen, Laan van Vollenhove 938, te Zeist. De jury zal letten op orde bij vertrek, rust en finish; orde, netheid en stem ming tijdens de wandeltocht; wandel vaardigheid en naleving van de ver keersregels. Elke deelnemer die met goed gevolg aan de tocht heeft deel genomen ontvangt een medaille en de vereniging een groepsprijs. Voor de groep met het hoogste aantal punten voor alle afstanden is een wisselbeker bechikbaar gesteld door de directeur van de „Sterrenberg", drs. N. W. J. Speelman. De Soesterbergse kunstenaar Hans Timmer exposeert collages en grafiek in Galerie Facet aan de Amstel 242 te Amsterdam van 20 april tot 16 mei. De tentoonstelling wordt geopend door Henk Visser, directeur van de Ned. Kunststichting op zaterdag 20 april om 14.00 uur. Heer W. - Een bericht met betrekking tot de door U gemaakte opmerking werd geplaatst in onze courant van 4 april. BLIJETIJDS BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 - SOEST - TEL. 16286 Mej. Frankema, leidster van het Diens tencentrum aan het Dorpsplein organi seert op zaterdag 27 april een bustocht voor alle Soesterbergse bejaarden naar de Keukenhof. Op die dag zullen de bejaarden tevens het bekende bloemen corso kunnen zien. Het vertrek is bepaald op 9.30 uur vanaf het Dorpsplein; de thuiskomst is omstreeks 18.00 uur. In verband met de voorbereidingen worden de bejaarden verzocht zich uitrelijk 21 april op te geven voor deelname. De buskosten bedragen 10,- per persoon; entreegelden 4,-, terwijl de kosten verbonden aan lunch en consumpties voor eigen rekening ko men. Vrijdagavond 19 april, om 20.00 uur, vertrekken tachtig bejaarden per auto bus naar Arnhem voor de jaarlijkse bootreis, dit keer weer een Rijnreis. Het is de vijfde keer dat Piep noch Stok en wel speciaal mevrouw Koevoet deze reis organiseert. Intussen hebben de bejaarden van Piep noch Stok eieren gezocht in de tuin achter de r.k. kerk, waarbij mevrouw Geelmuiden het „zilveren" ei vond, goed voor een groot chocolade paasei. Het eierzoekfeest was georganiseerd door de Amerikaanse basis, waarvan de dames ook de eieren geschilderd hadden. Directeur J. G. van L. (40) uit Rotter dam kreeg een rijverbod opgelegd en moe. met de trein naar huis. Een po litiepatrouille constateerde een zig-zag gang op de Soesterbergsestraat waar de heer Van L. in zijn auto reed. Al coholgebruik was daar de oorzaak van. De heren S. de R. en H. K. beiden wo nende aan het Nassauplantsoen. deden bij de politie aangifte van vermissing van geld. Vermoedelijk is hier sprake van een insluiper, die zich met een valse sleutel toegang tot de woningen verschafte. Uit de woning van De R. Werd een bedrag van 645 gulden ont vreemd en uit de woning van K. 70 galden. Melkslijter S. aan de Burg. Grothe straat deed aangifte van diefstal van twee kratten melk en bij de heer C. D. aan de Nieuwe weg werd 80 kg. rood koper ter waarde van 320 gulden ont vreemd. Bij de bar Queensclub aan de Koning- innelaan reed P. van der L. (22) vanaf het parkeerterrein achteruit de rijbaan op. Hij keek niet voldoende uit en kwam daardoor in botsing met de per sonenauto, bestuurd door K.S. (35) uit Hilversum. De schade was niet gering. ELECTROTÈCHNISCH BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van: B en Q. Blaupunkt. Philips. Nordmende, Akai. Sony en National Verkoop: Soesterbergsestraat 20a "Telefoon 17253 Serviceplaats Birkstraat 48 Telefoon 13367-18978 Het is op 20 december 1933, dat ten kantore van notaris Mr. P. J. Dam in Hilversum de oprichtingsakte van de Coöperatieve Vereniging u.a. „Gooische Uitvaart Verzorging" wordt gepasseerd. Hartje winter, dieptepunt in een slepende economische crisis, die de werkloos heid doet stijgen tot een nu onvoorstelbare hoogte, die lonen en audere in komsten doet dalen en bittere armoede brengt in menig gezin. En, als dan in dat gezin zich een sterf geval voordoet? Dan komt het - en nu citeren wij een eerste prospectus van de pas opgerich te vereniging - „in een toestand, die wijst op on oprechtheid, valsche praal en grof winstbejag. Hier kan van ontaarding worden gesproken; immers in vroeger da gen waren het de buren, die de overledene het huis uit droegen en te voet naar de laatste rustplaats vergezelden. Nu is deze burenplicht verworden tot een bedrijf van lijkbezorgers en aansprekers, die door een ge raffineerd en uitgebreid stelsel van klassen het uiterlijk vertoon steeds hoger hebben weten op te voeren en dit tegen tarieven, die met het gebodene weinig verband hebben". Het citaat motiveert niet alleen het verzet, dat opkwam tegen wantoestan den, het verklaart ook, dat gedacht ging worden aan een organisatie, die met eigen personeel en eigen materi aal en zonder winst te beogen de uit-; vaarten zou verzorgen. Het lidmaatschap zou voor een ieder van welke richting of stand ook open staan en de verzorging van elke uit vaart zou gelijk zijn. Hield bij de dood niet elk verschil op? Stimulans was het geslaagde voor beeld, dat Amsterdam met zijn Coöpe ratieve Vereniging „P.C." (gevestigd in de P. C. Hooftstraat) gaf; zou wat daar tot stand kwam ook niet in het Gooi gelukken? En het is gelukt, dank zij het uitgangspunt van 1933, dat tot op heden gehandhaafd bleef: een uit vaart, die waardig is en voor allen ge lijk, behoudens verschillen, die voort vloeien uit relegie of gezindte, een prijs, die evenzeer voor allen gelijk gebaseerd is op niet meer dan de kos ten. De contributie werd laag gesteld (ƒ0,50) en laag gehouden (nu ƒ1,en op de uitvaartkosten in mindering ge bracht, verhoogd met rente. Bedroegen in den beginnen de uit vaartkosten 115,- voor een begrafenis en 120,- voor een crematie, ook deze kosten zijn inmiddels aangepast. Het eerste bestuur bestaande uit de h.h. Laverman, v. d. Veer, v. d. Laar noch over een eigen gebouw, noch over een eigen wagenpark. Een obligatie-lening van ƒ4000,- dekte de eerste kosten van rouwmateriaal en kleding der diragers; het rijdend materiaal werd nog gehuurd. Het per soneel bestond uit een administrateur en een uitvaartleider resp. L. Schaap en J. C. van Westering, die nog steeds in dienst is. Snelle groei van het aantal leden on danks veel verzet der partikuliere ondernemers stelde het bestuur staat op eigen benen te gaan staan en het perceel Tromplaan 6 te betrekken (1936), dat later (1954) verwisseld werd door „Den Huil" aan de Utrechtseweg. Ook eigen rouw- en volgwagens deden hun intrede. Een mijlpaal vormde het jaar 1967 toen en te Bussum en te Amersfoort een pand werd betrokken; „De Heem- burgli" en de Westeretraat zijn begrip pen geworden voor de Bussemse en de Amersfoortse samenleving. Thans telt de „Gooische" een 30.000 léden, beschikt zij over 4 lijkauto's en 6 volgauto's van hoge klasse en heeft zij 30 toegewijde personeelsleden. Op sterven en begraven of cremeren reageert de mens van 1973 wat an dere dan 40 jaar geleden, maar niet anders is het verdrie^ der nabestaan den en het verlangen om bijstand in moeilijke dagen. Dit biedende heeft de „Gooische" haar se, Van Straten en De Groot beschikte bestaansrecht bewezen. ZONDAG HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. P. Kloek. 19 uur ds. D. H. Bosma. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma. „De Open Hof", Dalweg/hoek Veenbesstraat. 10.30 uur ds. Jac. Smit, H.D. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 9.30 en 17 uur ds. J. Smit. Zonnegloren 10 uur ds. J. Coenraad, Den Haag. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor eredienst en pastoraat, Jengdkerken 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Berohard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur De Open Hot Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. K. A. Firet, De Bilt. 17 uur ds. M. Wilschut. „De Open HoF', Dalweg/hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. M. Wilschut. 17 uur ds. G. Rang. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 9.30 uur ds. G. Rang. 17 uur ds. K. A. Firet, De Bilt. GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur ds. P. Lok, Kampen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. Diensten in de Ichtuskerk, Alb. Cuyp laan (voorlopig). 11 en 19 uur ds. De Romph, Naar- den. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. N. van de Wall (N.H.) Voorganger N.P.B. Den Haag. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur J. Pit, H.A. Woensdag geen dienst. Schaapskooi. KL Engendaalweg 52. 16 uur, H. H. ter Welle. SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. J. Thomas, Amers foort. Hervormde kerk. 10 en 19 uur ds. F. J. Th. van Boven. 10 uur Jeugdkapel. STERRENBERG 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnesserweg 10.30 uur ds. H. Bremer, Amsterdam. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst. Evangelisch Luth. Gem„ Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur mevr. ds. L. J. Houtman- Visser, Den Helder. ÈLECTROTECHNISCH BUREAU' Aanleg en onderhoud van licht- en krachtinstallaties Elektrische tornuizen, boilers e.d. via de P.U.E.M. Birkstraat 48 - Telefoon 13367-18978 ZONNEGLOREN telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18.45-20.30 uur, Kraamafdeling: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. IEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 714J - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks t4.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uui kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 1750-19.30 urn ST ELISABFTB AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 3e klasse: dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 klasse afd.: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.30 en 19.00-20.01 kraam-afd.: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 kinder-afd. dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 DB LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 3e klasse: dagelijks 13 45-14.15 en 18.30-19.18 klasse afd.: dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: iagelijks resp. als 3e klasse eD klasse afd kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.16 I44f maandag, woensdag, vrijdag en tater dag 18-30-19.06 Parochie Soest, Kerkplein, teL 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.30, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdjjk, Burg. Grothestraat, teL 12775. Zaterdag 19 uur. Zondag 9, 11 en 18 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, teL 12728. Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 en 11.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. St. Caroluskerk, Soesterberg, Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. SOEST De artsendienst wordt waargenomen Zaterdag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur door: A. W. Chavannes, Colenso 32, tel. 14545 en J. C. Rip, Soesterberg sestraat 16, tel. 12423. Het ls aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend door dokter A. P. H. v. d. Vet, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag 13 tot 13.30 uur, J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur. Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Extra apotheekdienst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot dinsdagmorgen 7 uur. Zr. W. Blees, W. Beckmanstraat 268 (Klaarwater), tel. 19219 en zr. K. Kropff, Middel wijkstraat 36, tel. 12902. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur: Zr. S. Visser, W. Beckmanstraat 258 (Klaarwater) tel. 14365 en zr. C. Bijlard, Rubenslaan 97, tel. 15425. Spreekuur medisch Centrum, Nieuwe- weg hoek Smitsweg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, tel. 18770 (ook antwoordapparaat) STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST .Anna Paulownahuls" Burg, Grothe straat 51. Soest telefoon 19004 Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werk: Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Dienstencentrum Soesterberg, Dorpsplein (niet Dorpshuis). Spreekuur iedere maandag: 10.30 tot 11.30 uur, tel. 03463 - 1402. Maatschappelijk werk Prot. Sociaal Centrum. Maatschappelijk Werk, Gezinsverzor ging en Bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Tel. 03490-10441. Adressen te Soest: Afd. Maatschappelijk Werk; Kantoor: Braamweg 34 tel. 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dins- tm. vrijdag van 9-10 uur en vol gens afspraak. Afd. Gezinsverzorging en Bejaarden hulp. Contactadres: Mevr. D. v. Arkel, Dr. Rupertlaan 47, Soest. Tel. 02155- 18068. Moeders voor moeders Mevr. G. van Benthem-Aartsen. Spoorstraat 9 Baarn tel 02154-5802. OPEN BEJAARDEN WERK Uitgaande van de Stichting Fed Raad vil Be jaarden werk Soest „Anna Pauiownahuis" Burg. Grothe straat 51. Soest. telefoon 19289 Spreekuur: maandag tot en met vrij- 9.00-10.00 uur ,De Drie Eiken" Dienstencentrum Dorpsplein. Soesterberg. tel (03463)- 1402. Spreekuur: maandag woensdag vrij- 10-00- 11.00 uur Maatsch. werkster mej A H Fran- kena Warme maaltijdenvoorziening infor maties bij ie navolgende contactadres- sen: Soestdijk Mevr E B Jonker Pott Pr Hendriklaan 11 tel 13261 Soest Mid den: MevT M A Jansen- Moesen- broeck Kerkpad o./. 57 tej 15588 Soest-zuid Mevr S St.eendijk-Geer- 'Jngs Bartolottllaan 16 tei I63R9 Soesterveen ht A van Scheroenzeel Veenbesstraat 430 tel 14782 Soesterberg Mevi J Hoekstra-Oer. kes Prot Lorentzlaan 23. tel 03463- 991 Rejaardenwacht Soest? Bereikbaar vla ie navolgende tel nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782- Voor Informaties betreflende pedlcu- redlenst. koffte-ochtenden zangkoor, gymnastlekcursussen sociëteiten Cul tureel seniorenpaspoort b v bejaar den: Bureau orojeki.leider A F van de Genugten .Anna Paulownnhuts" Burg Grothestraat 51 tel I92H9 fbij voorkeur beller tussen 9 00-10 00 uur). Telefonische Hulpdienst t Gooi 02150-45555 24 jut mj dag Hulpcentrale Soest Telefoon 13812 of 12894 (liefst vóór 9 uur 's moreens) Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789-1768-1777-1636-1280 (op- werkdagen van 8 tot 10 uur) Stichting rechtswinkel Amersfoort. Bergstraat 25 Amersfoort Geopend' maandagavond van 19-21 uur donderdag van 15-21 uur Geestelijke Hulp F. J. Wertwijn, Klinisch Curiëntoloog, tel. 02155-10923.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5