Sportnieuws Kortebaandraverij werd geslaagd kijkspel 20 °|0 KORTING 30 °lo KORTING J.H. HOPPENBROUWERS VVZ verloor kansloos en verdiend MOEDERDAG- GESCHENK Vanaf WOENSDAG 1 MEI op onze volledige ZOMERCOLLECTIE op WINTERMANTELS - C0ATS - JAPONNEN en BR0EKPAKKEN Vervolg Sport IKegeu werd spelbreker maar 3 Mannenkoor „Apollo" zaterdag niet in R.K. kerk Soest-Zuid Klaas van Veentoernooi Zaterdagvoetbal SEC SVP Tuin-Adviesoentrum ,;i VAARDERHOOGT" TUINVIJVERS TUINMEUBELEN TUINGEREED SCHAP Winst voor „Knickerbockers"' Frans Bosman B.V. Frans Bosman B.V. Autobotsing op (le Kerkstraat Opzettelijk aanrijding veroorzaakt Natuurwandeling Vrouwengilde Bromfietser valt over trottoirband VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOEST Duinkikkers door enthousiasme succesvol Tel. politie niet voor alarm 19444 Zo vlogen de duiven Tuin-Ad viescentrum VAARBERHOOGT" Voor de grootste sortering PERKPLANTEN Voor doeltreffende reclame naar de Soester Courant S.0. Soest bleef ongeslagen A.s. zondag in Zeist algeheel kampioen POLITIE - TEL 19444 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 ALAKM - TEL. 14444 Film „Jesus People" in „In de Ruimte" Tuin-Adviescentrum ,,'t VAARBERHOOGT" Stuntprijzen VIOLEN 15 cent GRASZODEN f 2,75 m2. Soester Courant van donderdag 2 mei 1974 sbs"" «Wi De voorgenomen medewerking van Apollo aan de kerkdienst van 19.00 uur in de R K. Kerk van Soest-Zuld van a.s. zaterdag, is verschoven naar zater dag 15 juni. Dit in verband met het feit dat het mannenkoor haar medewerking zal ver- len aan de traditionele Dodenherden king op Braamhage. A.s. dinsdag 7 mei worden op de VVZ velden aan de Eemweg, de eerste wedstrijden gespeeld van het Klaas van der Veentoernooi. Om 18.45 uur vangen de wedstrijden aan VVZ-TOV en VVZ a-TOV a. Donderdag 9 mei wordt de tweede ronde gespeeld. Op dezelfde tijd van gen aan de wedstrijden SEC-Soester- berg en TOV a-SEC a. De finale wordt gespeed op zaterdag 11 mei, tijden de grote jubileumfeest dag van VVZ. Opgesteld zijn: H. Kramer, G. Boven- kamp, T. Stalenhoef, C. Dorrestein, J. Luijtelaar, J Hoefman, J. Duist, P. Hartman, P. v. d. Brakel, J. Paauw, G. Aalders, L. Koelewijn en H. v. Es sen. Dc paardesportliefhebbers die maandagmiddag de hevige regenval trotseerden, hebben wel waar voor hun geld gekregen. Vanaf 14.00 tot na 19.00 uur konden zij genieten van kortebaan-draverljen op een 300 meter lang parcours aan de Koningsweg in Soest. De wedstrijden om de Gouden Koets (wisselprqs) waren georganiseerd door de nog erg jonge kortebaan-vereniging „Oranje Boven" uit Soest. De organisa toren hadden gerekend op 3000 toeschouwers, maar de verwachtingen kwamen slechts voor de helft uit. Toch speelde men quitte en was de totalisator- omzet bijzonder hoog: ongeveer ƒ12.000,-. Een bekende baan als bijvoorbeeld die van Lisse komt tot 10.000,-. Sterk winnaar werd tenslotte J. v. d. Loo met zijn vierjarige vosruin Lucky H. Deze combinatie plaatste zich vrij gemakkelijk voqr 'de finale, wat niet gezegd kan worden van de andere fi nalist. J. Geluk met' Goudvos Heny, een prachtige negenjarige vosruin. Dit paard vocht een fel duel uit met de zesjarige bruine hengst John Buiten zorg. Eén van de twee zou in de finale uitkomen tegen Lucky H. In twee om lopen moest de beslissing vallen, maar het werden er vier. In de eerste rit eindigden beide paarden gelijk, wat niet vaak voor komt in de drafsport. DORRESTEINWEG 72A TELEFOON 12883 - SOEST De tweede werd een eclante zege voor Goudvos Heny, maar de volgende eiste M. y. Leeuwen met Jolm Buitenzorg voor'ziéh.-op. De paarden' waren zicht baar vermoeid, maar moesten in de laatstè en' Beslissende omloop nog één keer alles geven. Goudvos Heny bleek over de langste adem te beschikken. Kort daarna moest het uitgebluste paard weer aantreden, nu om de Gou den Koets tegen Lucky H. Het stond eigenlijk al van te voren vast. Lucky H kon niet meer verliezen van een moe gestreden Goudvos Heny. Twee moeite loze ritzeges leverde pickeur Van de Loo de lauwerkrans, ƒ3000,- en de Gouden Koets op. Lucky H kreeg een extra klopje op de hals en een droge deken op de bezwete rug. Het was rond de baan ondanks het slechte weer toch erg gezellig. De tota- lisator deed goede zaken, evenals de mensen achter het buffet in de grote tent. Rond de 1500 mensen, waaronder veel experts, meer dan dertig paarden, patat- en viskraampje, de „gokkers" en de aparte geur die de edele vier voeters verspreiden, gaven het geheel toch een aparte sfeer. De organisatie was dan wel niet zo te vreden over de opkomst, maar er kon zondermeer worden gesteld dat de ope ning van het kortebaan-seizoen ge slaagd was De voorzitter van Oranje Boven, W. J. v. d. Bosch, was mevrouw de burge- Twee deelnemers in volle draf op de met zand beschooide Koningsweg. meester, mr. J. H, Corver-van Haaften, bijzonder erkentelijk dat zij de prijs uitreiking verrichtte. „Daarvoor, en ook voor de wijze waarop de gemeente Soest medewerking heeft verleend, zijn wij U bijzonder dankbaar en wij hopen wanneer deze kortebaan-draverijen een traditie gaan worden, op uw medewer king te mogen blijven rekenen", aldus de heer Van de Bosch in zijn toespraak voor de prijsuitreiking tot mevrouw de burgemeester, die hierna tal van prach tige 'ére-prijzen aan de .desbetreffende personen gaf •Tenslotte bedankte de''-'Oranje Boven- praeses ook tal van anderen, zoals de mensen van de gemeente Soest, de die renarts, de EHBO'ers en de medewer kers van de stichting Nederlandse Draf- en Rensport en de Totalisator Neder land, die in Soest handen tekort kwa men. Brandweer spoot wegdek schoon Achttien leden van het vrijwillige brandweerkorps zijn maandagavond van kwart voor negen tot kwart over elf in de weer geweest om de Koningsweg weer schoon te spuiten. Op het deelte tussen de Dorresteinweg en de Vrijheid weg, een lengte van ongeveer 500 meter, was in totaal 75 kubieke meter zand gestrooid voor de drave rijen. De organiserende kortebaanver- eniging „Oranje Boven" zou er aanvan kelijk zelf voor zorgen, dat de weg schoongeveegd werd. Door de regen was het zand echter zo vast aan het wegdek gekleefd, dat vegen niets uit haalde. Daarom werd de brandweer in geschakeld In de motregen spoten de vrijwilligers met behulp van negen stralen de weg schoon door het zand in de bermen te spuiten. Er was in totaal 50.000 liter water voor nodig. De Knickerbockers hebben in hun eer ste competitiewedstrijd een regelmatige 7-4 overwinning behaald op Drachten. Ondanks de afwezigheid van een niet onaanzienlijk deel van de selectie, werd zowel aanvallend als verdedigend zeer behoorlijk gespeeld. Niet minder dan negen honkslagen kregen de gasten te verwerken, waaronder waarschijnlijk de verste homerun ooit in Soest ge slagen. George Scarborough sloeg de bal in de derde Inning over een af stand van tenminste honderd meter nog ruimschoots over de bomen en bracht daarmee de stand voor de Knickerbockers op 3-1. ELECTROTECHNISCH BÜReAu Aanleg.en onderhoud van licht- en Krachtinstallaties Elektrische fornuizen, boilers e Cf: via de P.U F M Birkstraat 48 - Telefoon•133Ö7r18978; Toch zou het niet juist zijn te stellen dat. Drachten geen verweer voerde. De regelmatig opgebouwde voorsprong van 6-2 werd in de zevende inning terug gebracht tot 5-4. De overwinning kwam echter niet in gevaar. Werper Auwae- ter, die de eveneens uitstekend wer pende Kellner In de 5e inning had ver vangen, schakelde in de twee laatste slagbeurten liefst vier van de zeven slagmensen op drie slag uit, terwijl de Knickerbockers nog twee punten aan de score wisten toe te voegen door honkslagen van Teller en Prior. Jim Teller was met drie honkslagen uitvier slagbeurten tevens de beste slagman. De werpcljfers van belde teams waren als volgt: ELECTROTECHNISCH BUREAU..- Verkoop - Radio TV. Service Dealer van: B en O. Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony en National VerkoopSoesterbergsestraat 20a »-V, Telefoon 17253 Servireplaats Birkstraat 48 Telefoon 13367-1897.U Knickerbockers: Kellner 41/3 inning: 10-2-4 en 2 veldfouten. Auwaeter 4 2/3 inning: 9-1-1 2 veldfouten. Drachten: Reijneveld 9 innings: 11-2-9, 3 veldfouten. A.s. zaterdag wordt in Amsterdam ge speeld tegen De Geuzen, een nog on bekende tegenstander. De Amsterdam mers versloegen echter in hun eerste wedstrijd het redelijk sterke Minister park en het zal dan ook niet meeval len de punten mee terug naar Soest te nemen. Het tweede negental van de Knicker bockers kreeg zondag van Donar 2 geen enkele kans en verloor met 9-2. Zaterdag ontvangt men het eerste team van Zuidvogels uit Huizen Een over winning zal er vermoedelijk ook dan niet in zitten, hoewel in baseball alles mogelijk blijft. Op de Kerkstraat botsten twee per sonenauto's. Mevrouw N. van der P. (68) uit Baarn verleende toen zij de uitrit van perceel 58 verliet, geen voorrang aan de in de richting Amers. foort rijdende mevrouw H. van K. (37). Beide voertuigen werden zwaar be schadigd het kentekenbewijs van de auto van mevrouw van der P. werd n beslag genomen. Hoewel hij tegenover de politie ver klaarde niets van een aanrijding te hebben gemerkt, zijn getuigen ervan overtuigd dat de 25-jarige verkoper A. van S, met opzet de personenauto heeft aangereden, die bestuurd werd door de 21-jarige H. van B. Zij leidden dit af uit het feit dat Van S. eerst stopte voor de gedeelte lijk op het Kerkpad noordzijde stil staande wagen, claxoneerde en achter uit reed, en daarna vol gas de auto ramde én doorreed. Van B. reed in de auto van zijn vader op het Kerkpad richting Kerk plein. Hij wilde de inrit van zijn huis inrijden, waarvoor hij even stopte, met de achterkant gedeeltelijk op het Kerkpad. Van S. kwam de auto achterop en ramde die. Omdat het kenteken van zijn wagen was opgenomen, had de politie weinig moeite hem als dader te ontmaskeren. Ondanks zijn bewering niets van de aanrijding te hebben gemerkt, krijgt hij een proces-verbaal wegens ver nieling en het in gevaar brengen van het verkeer. Beide voertuigen werden beschadigd. Bij redelijk weer wordt deze wandeling gehouden op woensdag 8 mei (anders donderdag). Vertrek precies 9.15 uur, einde Smitsweg, bij de flats Veenbes straat. Ook nietleden zijn welkom. Inl. tel. 12877. Op de Veenbesstraat kwam de heer T. de B. (52) met zijrt bromfiets te vallen. Hij reed tegen een trottoirband, toen hij het parkeerterrein voor zijn woning op reed. Met een diepe hoofd wond en een hersenschudding werd hij per ambulance-auto naar hét zie kenhuis Zonnegloren gebracht. UW SPECIAAL vindt U in ons „VOORJAARSNIEUWS" dezer dagen bij U thuisbezorgd. Wilt U nog meer weten over een NUTTIG GESCHENK In onze zaak vindt U een uitgebreide keuze. Van Weedestraat 29A-72 - Soest Rademakerstraat 27 - Soesterberg Opheffingsuitverkoop Aan de zaterdag gehouden- kring *B-wedstrijden is door een deel van de wedstrijdploeg van de Duinkikkers deelgenomen met zeer goede resul taten. Anita Potharst en Saskia van der Hulst behaalden resp. een eerste en tweede plaats op de 50 m. schoolslag meisjes 0-10 jaar met een tijd van 46.6 en 48.5. Jacques van Brussel be zette een eerste plaats op de 50 m. schoolslag jongens 0-10 jaar in 48.9 sec. Tineke Hak werd tweede op de 50 m. rugslag meisjes 0-12 jaar in 42.0 sec. Marcel Breij werd op deze afstand voor jongens eveneens tweede in 42.6 sec. Erik Jan van der Hulst be haalde een eerste plaats op de 100 m. vrije slag jongens 0-14 jaar in 1.15.9. Op de 100 m. vlinderslag heren werd Robbert van der Maas eerste in 1.21.0 en Jean Thie derde in 1.27.4, Gerry van de Breul was met 49.5 0.5 sec. en Mirjam van Doorn met 47.3 2.7 sec sneller dan de gestelde limiet on de 50 m. rugslag voor meisjes 0-12 jaar. Autocross Ruim drieduizend bezoekers bezoekers waren er ook bij de door het Cross Team Soest georganiseerde autocross op een terrein aan de Koningsweg. Er was veel spectaculaire autosport te zien. De organisatie was feilloos; on gelukken deden zich niet voor. De ge nomen veiligheidsmaatregelen bleken ruim voldoende te zijn. Winnaar werd Huigen uit Soest In zijn V.W. special. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de burgemees ter, die een gedeelte van de wedstrij den bijwoonde. Twee wagens vlogen door sluiting In de bedrading in brand; de brandweer bluste beid'e brandjes met behulp van poederblussers. De deelnemers kwa men uit de wijde omtrek, uit Barne- veld, Lanteren, Nederhorst den Berg. Laren, Hilversum. Voorthuizen, Eem- Ultslag: 1. J. W. Huigen; 2. N. A. van mes. Hans weert en Driemond. Hornsveld; 3. C. Petersen; 4. F. W. van Dijk; 5. J. van Herickhuizen. Springconcours In het ruitersportcentrum Soest aan de Bosstraat werd een springconcours gehouden. Er waren 25 deelnemers, die l'O hindernissen moesten nemen. Zes deelnemers kwamen in de barrage. Daarin waren de hindernissen met tien centimeter verhoogd tot 1.1-0 meier. Winnares Werd mej. Voetèl, tweede Rob van den Brink, derde Nico Too- nen (Baarn), vierde de heer Pliester en vijfde de heer Spangenberg (Huizen). Het ligt in de bedoeling van dit con cours een traditie te maken op ko ninginnedag. Puzzelrit Het terrein van de brandweerkazerne was bomvol toen daar de puzzelrit voor auto's, fietsen en bromfietsen van start ging. Er deden 330 fietsers mee. 171 automobilisten en 16 bromfietsers. Zij moesten onderweg onder meer T.V.-sterren raden, pijltjes gooien en een gewicht raden. Bij de auto's was de uitslag: 1. W. Nieutvdorp, Rotterdam; 2. E. van Dijk, Naarden; 3. M. J. Huiser, Soest. Bij de fietsers: 1. C. Kuiper-van Buuren en S. M. Kuiper; 2. mevrouw en Otto Wiemans; 3. T. Vissers en N. Remiëns. Bij de bromfietsers was R. Goudrlaan winnaar. Tijdens het weekend had een wed vlucht plaats vanaf Duffel. De duiven werden gelost om 9.25 uur met noord oosten wind. De veremging De Vriendschap nam aan de wedvlucht deel met 613 duiven. De eerste duif kwam aan om 11.09.27 uur, terwijl de laatste prijsduif arri veerde om 11.25.26 uur. De uitslag was: A. Meesters 1 2 3 16 23 41 83. J. Schimmel 4 47 63 68 117. J. Koster 5 24 61 79 101 110, D. de Zoe te 6 21 37 66 81. Comb. Foekens - Diep- grond 7 49 56. E. Veerman 8 19 51 77 116 119. C. Vaessen 9 12 13 33 46 91 H. Strumpel 10 44 87. J. Kruseman 11 88 114. H. Rauch 14 29 73 97. E. Daat- selaar 15 35 36 54 108. J. Kamerbeek 17 18 34 38 43 45 75 89 112 118 121. J. Ruttenberg 20 28 65 84 113. Sukel- van Klooster 22 59 86 93. Altenaar Reijerse 25 50 57 106 115. G. Lijnsveld 26 70. C. Bokma 27 39 48 55 67 94 95 98 103 120. B. Schimmel 30 60 64 104. C. Kaats 31 53 96 105. C. Jak 32 85. Z.K.H. Prins Bernhard 40. J. Hartog 42 82 100 107 122. H. v. d. Broek 52 T. Kok 58. W. Veenendaal 62. F. Groe- nestein 71. H. van Dijken 72. Comb. Westerveld 74 78. J. Piepenbroek 76. J. Blanken 80 90 123. A. Grift 92. H. v. d. Bor 99. A. de Kruyf 102. W. Roest 109. K. Phillipens 111. i'C DORRESTEINWEG 72A TELEFOON 12883 - SOEST Zondag werd, op het mooie sportcomplex van Crailoo onder een aangenaam zonnetje in de wedstrijd tegen het in degradatie-gevaar verkerend Victoria door Soest een record bereikt, n.1. het gedurende deze competitie ongeslagen blijven, voorwaar een schitterend resultaat. Wat de wedstrijd betreft kan worden opgemerkt dat 2 ploegen onder geheel verschillende omstandigheden de strijd met elkaar aanbonden, n.1. een vrij-uit spelend Soest, terwijl Victoria met de rode lantaarn op de hielen een zeer zenuwachtige indruk maakte. Ondanks de vele aanvallen van Vic toria was de Soest-verdediging niet te passeren, waarbij nog kwam dat ook het zo belangrijke tikkeltje geluk Vic toria deze middag in de steek liet. De beginstand werd ook de eindstand n.1. 0-0. Hoewel er geen doelpunten werden ge scoord, was het een wedstrijd die het aankijken zeker waard was en waarin de spanning veel bijdroeg tot een spor tieve middag. In de Koffiebar „In de Ruimte" Klein Engendaalweg 52, te Soest, wordt a.s. zaterdag 4 mei, om 20.15 uur, de film „Jesus People" vertoond. Deze film speelt zich af in California U.S.A. Het is geen speelfilm, maar een demonstratie van jongeren die zich afgekeerd hebben van drugs, sex en andere middelen, waar jongeren hun geluk in proberen te zoeken. Typerend is de vrijmoedigheid waar mee deze jongeren zo krachtig getui gen van de levensverandering die ze in Jezus Christus ervaren. Het geheel is een fijne film die zeker de moeite waard is om te zien. Vanaf de nieuweweg is er gratis bus vervoer naar de koffiebar. De toegang is gratis. Voor Soest betekende dit resultaat dat men deze competitie ongeslagen is ge bleven, werkelijk een resultaat een kampioen waardig, terwijl Victoria, mede door het gelijkspel van FAK te gen KDS, de kans nog in eigen hand heeft, want in een beslissingswedstrijd tegen FAK zal worden uitgemaakt, wie volgend seizoen een treedje lager op de voetballadder zal komen te staan. Zondag a.s. speelt Soest 1 een beslis singswedstrijd om het algeheel kam pioenschap van de afdeling Utrecht te gen Voorwaarts 1 op het Patria-veld in Zeist. Aanvang: 14.30 uur. Het Patria-veld is gelegen op het Sportpark Blikkenburg, achter het „Slot" in Zeist. Zondag a.s. speelt op het veld van Soest de beslissingswedstrijd 'om een plaats in de lê klasse van de afdeling Utrecht tussen Victoria 1 en FAK 1. Aanvang: 14.30 uur. Voor de vele voetballiefhebbers zeker een gang naar de Bosstraat waard, want er zal spanning genoeg zijn in deze voor beide verenigingen zo be langrijke wedstrijd. DORRESTEINWEG 72A TELEFOON 12883 - SOEST De allerlaatste en belangrijkste wedstrijd van het seizoen, dc wedstrijd die beslissend was voor promotie naar de 4e klasse van de KNVB. heeft VVZ kanloos en verdiend verloren. Tegenstander Baarn was op alle linies beter, attenter, akkurater en verdiende daardoor de promotie beslist. WZ had het in grote lijnen geheel aan zich zelf te wijten; met name linksbuiten Peter Brouwer en in mindere mate Jaap Ridderbos verprutste menige bal door talmen en steeds maar weer een man netje te willen passeren. Ridderbos toonde daarbij genoeg vechtlust om zijn verloren terrein te herwinnen, Brouwer liet het er sléeds bij zitten. Een goede inzet toonde vooral Henk Vos, die niet moe werd de bal op te halen en er daarna veel goede dingen mee deed. Heel anders liep het bij Baarn. In Mijnders hebben zij een snelle buiten, die de VVZ-defensie menig maal ont redderde Gelukkig voor VVZ dat niet alle kansen benut werden. Nog voor rust werd het 1-0 voor Baarn, uit een listig genomen vrije trap. Na rust deed VVZ wat vervaarlijker, maar dat vuur doofde vrij snel toen Ook hier kon VVZ de Baarn-doclman niet voor problemen plaatsen. Baarn door Mijnders op 2-0- kwam De achterhoede ging hier niet vrij uit.' Wat er daarna ook geprobeerd werd niets lukte meer. Mentaal leek men té zwaar te zijn aangeslagen door de ach terstand en zo werd verdiend verloren. De wedstrijd werd door een kleine 1000 toeschouwers bijgewoond. Na afloop waren er bloemen voor Baarn.

Soester Courant | 1974 | | pagina 17