J.P. DE ROND middelman IL-J voordeel aanbieding De draak en de Chinese prinses ^nbeZrdag- wmm Het A nn Damesafdeling MESTER KATOEN BLOUSE, lange mouw, in zes modieuze kleuren Hans Regnery banketbakkersbediende S. TSCHUR Torenstraat 17 -Tel. 14322 De Amersfoortse Interieurverzorging RINGEN0LDUS B.V. 'ftsas' LJ soest SpeciaSe prpƒ14,95 Nu een IJSTAART gereserveerd, dan loopt het met MOEDERDAG niet verkeerd. IJSSALON Soester Courant veel advertenties vol nieuws een te en 2e erkend installateur electrische installaties sanitaire installaties De Amersfoortse zoekt versterking Verzekeringen mode middelman ZIEKENAUTO - TEL 12727 Concertreis naar Engeland Nederlands Motet- en Madrigaalkoor Het is 12 mei weef MOEDERDAG Geef haar eens een leuke FIETS. Ook voor DIVERSE leuke GESCHENKEN kunt U natuurlijk bij ons uw keus maken. LAANSTRAAT 37 SOEST - TEL. 02155-13284 Balletuitvoering Schriftelijke vragen over HAV0/VW0 school door oud-raadslid Joosten Jeugdige dieven Overspannen student? Eijpe P.P.R.-kandidaat voor Wijkraad Soesterberg Alarm-politie uitsluitend telefoon 14444 heb dank lieve moeder, heb dank voor dit leven, ik ben blij je hiervoor een sieraad te geven. 1 Hij ziet hetwei zitten; «j i voor hèm is het duidelijk. ^Ontspanningbegint met het aantrekken van vlotte,' ongedwongen kleding. Hij kwam eersts bijkans kijken; zodoende. meer spanning •Is U alles scherper ziet f| TORENSTRAAT 19 Soester Courant van donderdag mol 1974 NIEUVVERHOEKPLEIN 6 SOESTDIJK - TEL. 12774 Wij vragen voor ons modern bedrijf Sollicitaties Julianalaan 6b - Bilthoven - Tel. 030 - 78 28 94 In uw huls behoort een mooie badkamer, een moderne keuken en sfeervolle verlichting. Laat u voorlichten door een vakman en bel 14322 Wie heeft belangstelling? Het gaat om a. de verzorging van de postverzending gecom bineerd met magazijnwerkzaamheden; b. lichte administratieve en type werkzaamheden; c. de behandeling van de geprogrammeerde correspondentie met behulp van een magneetband'schrijfmachine. Vraagt u eens inlichtingen aan het kantoor Bergstraat 6-8 te Amersfoort. Telefoon 03490 - 1 70 43, toestel 25. A Bergstraat 6-8 Amersfoort telelóon 03490-17043 dames-en herenconfectie torenstraat 19-soest 6prookjes over een keizerlijk hof, draken, geroofde prinsessen en een toverbos «Un niets ongewoons, maar heel bijzonder wordt het als zo'n verhaal in China speelt en de door de draak gevangen gehouden kroonprinses gered wordt door een driest, Hollands jongetje. Arretje Nof. Hjj overhandigt de tanden van het monster aan de treurende oude Keizer, als bewüs voor zijn heldendaad. Dit is heel in het kort het verhaal van Johan Fabricius In een lustrumuitvoe ring door de leerlingen van balletver eniging Soest in de Aula van het Baarns lyceum, onder leiding van Ire ne Destrèe Haeck. Het waren niet alleen de trotse ouders die van deze weelde van dans, kleur en licht hebben genoten. Vertrouwen in eigen kunnen en in dat van alle be trokkenen, deed de balletvereniging Soest dit veelzijdige onderwerp aan durven. Haast onvoorstelbare gezamen lijke krachtinspanning vergde de alge hele aankleding en het ten tonele voe ren van de vervaarlijke draak, knap gemaakt door de heer Charles Destrée (kunstschilder) die ook het fraaie Chi nese décor verzorgde. De uitvoering werd blijkens opmerkin gen in de pauze, erg gewaardeerd, me de doordat de tekst zeer duidelijk tus sendoor verteld werd door een char mante chinese schoonheid. Het klompendansje door kindertjes vanaf vier jaar, met een onthutst hui lend boerinnetje, was vertederend. De choreografie was van Irene Destrée en haar leraressen Ine van Zweden en El len Lustenhouwer. Een zware taak achter de schermen had de bekwapie grimeur, de heer Har- rie Westen uit Naarden aan alle Chi neesjes, bosbevolking, elementen, to venaars, sterrewichelaas, etc. Achter de schermen ook werd in de pauze ieder een versterkt met flesjes frisdrank en kisten vol appelen. Als eerste heeft Progressief-Soest gereageerd op het verzoek van de PvdA de kandidaten voor de nieuwe Wijkraad nog vóór de verkiezingen van de ge meenteraad bekend te maken. Als eerste op de Hjst is geplaatst de heer J. H. J. Eijpe reeds eerder lid van de Wijkraad voor de K.V.P. Op de tweede plaats staat mevrouw E. Aben- Snijders en derde is de onderwijzer A. J. H. van de Berg. Tijdens een vorige week gehouden bij eenkomst van de PvdA in Soesterberg, die practisch geheel gewijd was aan de kandidaatstelling voor de nieuwe Wijkraad, liet de heer Eijpe weten een kandidatuur voor de PvdA te willen aanvaarden. Hij stelde dat echter af hankelijk van de kandidaten van de andere politieke partijen. PvdA-voor zitter H. Jansen stelde toen voor dat er bij alle partijen zou worden aange drongen de namen van de wijkraad kandidaten nog vóór de a.s. gemeente raadsverkiezingen bekend te maken. Eijpe heeft het resultaat daarvan ech ter niet afgewacht. Hij maakte oor spronkelijk deel uit van de nu zittende wijkraad, waaruit hij zich vorig jaar april terugtrok omdat hij zich niet langer kon verenigen met de gang van zaken binnen de KVP, zowel op lande lijk als op afdelingsniveau. Met het oog daarop stelde hij zijn plaats in de wijkraad beschikbaar, met dien ver stande dat hij bereid was de werk zaamheden in de Wijkraad voor te zet ten, wanneer hem dat gevraagd werd. Het afdelingsbestuur maakte van dat aanbod geen gebruik en in zijn plaats werd later benoemd de heer C. J. M. van Rijthoven. De weekendtrip welke bovengenoemd koor, onder leiding van Carel Laoüt, naar Aylesford en Rochester in Enge land heeft gemaakt is zeer succesvol geworden. Het prachtige carmelieten- klooster uit de 18e eeuw van de „Friars of Aylesford" was het doel van de reis. In Aylesford, een bedenvaartplaats, werd zondagmorgen onder grote be langstelling in de kloosterkerk de mis opgeluisterd met werken van Mozart en Verdi. De gregorieanse gezangen werden door de heren van het koor verzorgd. Het applaus na de dienst was veelzeggend. In de kathedraal van Rochester, een prachtig bouwwerk waarvan het ont staan terug gaat tot in de 8ste eeuw, werd zaterdagmiddag een evensong, eveneens met medewerking van het koor, gehouden. Aansluitend werd een bezoek aan Lon den gebracht, waar een rondrit van twee uur het koor langs de voornaam ste bezienswaardigheden voerde. Zondagmiddag werd na een bezoek aan de beroemde kathedraal van Conter- burry de thuisreis aanvaard. Het afscheid in Aylesford was harte lijk en de uitnodiging om volgend jaar tijdens een grote manifestatie te ko- BECKERINGHSTR. 36 TELEFOON 12870 RIJWIELEN BROMFIETSEN SNOUCKAERTLAAN14-16 Laat die gratis zeilboot uw neus niet voorbijvaren U hebt van ons een kleurige 'Luxaflex' krant in de bus gekregen. Daar stond behalve een keur van prachtige 'Luxaflex' produkten, een jubileumprijsvraag in. Met kans om zeilboten te winnen en duizend andere fijne prijzen. Hebt u uw prijsvraagformulier al bij ons ingeleverd? Nog niet? Doe het dan vandaag nog even! Weetu nog van datoverzichtelijke 'Luxaflex Produkten Centrum'? Daarin ziet u horizontale en vertikale jaloezieën, rolgordijnen en horren overzichtelijk bijeen. Die mag u proberen. De werkelijke kleurstalen beoordelen. Ze tegen het licht houden. Optrekken, laten zakken, de soepelheid beproeven. Kortom, u mag uw eigen "konsumenten-onder- zoek" houden. Kom maar gauw langs. Oók als u voorlopig niet aan een 'Luxaflex' produkt toe bent. U raakt dan meteen op de hoogte van het Nieuwste van het Nieuwste op het gebied van raamdekoratie. En dat kost u dan maar vijf minuutjes... Mocht u toevallig géén Luxaflex jubileumkrant van ons gekregen hebben, dan krijgt u die alsnog in onze zaak. Gratis natuurlijk. Wettig gedeponeerd handelsmerk van Hunter Douglas Kom gauw naar: Erkend 'Luxaflex' dealer Het oud-raadslid de heer B. Joosten, tijdens zijn raadslidmaatschap lid van de onderwijscommissie, heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders en aan de gemeenteraad met betrekking tot een openbare school voor Havo/vwo. Tijdens zijn zittingsperiode heeft de heer Joosten bij herhaling aan de onderwijs wethouder gevraagd hem een overzicht te géven van de gang van zaken in de jaren slepende kwestie. De wethouder zegde dit ver slag toe het was gereed, slechts be hoefde het een goede redactie. Tijdens de april-vergadering, de vergadering waarin de heer Joosten afscheid nam, bleek het verslag nog niet gereed te zijn, maar kreeg de heer Joosten de toezegging „dat het hem zou nage zonden worden naar zijn nieuwe woonplaats". De heer Joosten merkte op „er dan niet veel interesse meer voor te hebben". Thans stelt hij de ondervolgende vragen „Heeft u kennis genomen van het bericht van maart 1974'van de stich ting voor protestants christelijk on derwijs in de regio Baarn-Soest Is de in dit bericht vermelde suggestie als zou de gemeente Soest alsnog bij het ministerie van onderwijs tot op richting van een samenwerkings school aandringen juist Indien neen. welke acties en argumen- resultaat hiervan te verwachten ge zien het standpunt van deze stich ting t.a.v. bijzonder havo-vwo Indien neen, weke acties en argumen ten hanteert u dan bij het ministerie van onderwijs om tot openbaar havo- vwo voor Soest te komen Verwacht u dat deze akties en argu menten voldoende zullen zijn en tot plaatsing op het rijksscholenplan zul len leiden binnen afzienbare tijd Deelt u de mening van deze stichting als zou het Baarns Lyceum voor Soest in openbaar havo/vwo voorzien Indien ja, is er dan ook nog reden om openbaar havo/vwo voor Soest bij het ministerie van onderwijs te bepleiten Indien neen, «wat zijn dan de oorzaken geweest dat pas in januari 1974 de raad het voorstel heeft bereikt om bij het ministerie een openbare havo/ vwo aan te vragen De bemanning van een surveillance auto hield in de nacht van disdag op woensdag om drie uur op de Speen kruidstraat twee knapen aan, die een fiets in de struiken langs de weg gooiden. Het waren Theo V. (14) en Jan van D. (16) die bekenden de fiets gestolen te hebben. Bij nader onder zoek bleken zij in het bezit van twee autoluidsprekers en wat kleinere ar tikelen die zij uit geparkeerde auto's hadden gehaaid. Naar zij verklaarden waren alle door hen doorzochte auto's niet afgesloten geweest. Het onder zoek wordt voortgezet. De 22-jarlge Utrechtse student H. K. krijgt een proces-verbaal wegens ver nieling. Hij wilde telefoneren na zijn aankomst met de trein op het sta tion Soestdijk. Vandaar verwees men hem naar de telefooncel bij het post kantoor. Toen hij daar het bordje „cel buiten werking" zag, maakte hij zich zo kwaad, dat hij een telefoonboek vernielde. Een voorbijganger stelde de vernielde. Een voorbijgangster stelde de politie hiervan op de hoogte. Aan de hand van het door haar opgegeven signalement hield de politie K. aan, die bekende. JUWELIER-OPTICIEN VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TEL. 02155-16372

Soester Courant | 1974 | | pagina 4