Geld lenen <2>e óterren voorópe Prachfconcert Soester Orkest Vereniging E.H.B.O.-cursus voor onderwijzend personeel KRUISWOORDPUZZEL Verrassend goede medewerking van het Renaissance-ensemble uit Apeldoorn Schoolraad zal opnieuw pogen leerkrachten over te halen Record opbrengst rommelmarkt Schoolraad voor opheffen schoolgrenzen In Soest-Centrum nieuw gymnastieklokaal dringend nodig Schoolraad teleurgesteld in ouderrar Schoolraad Weinig vooruitgang brandpreventie op scholen Soester Courant van donderdag 2 mei 1974 Zoals in voorgaande jaren, was ook ditmaal de Soester Orkest Vereniging weer uitgenodigd door Artishock, in het kader van de Soestockweek, een concert te geven. Ditmaal vond dit concert plaats ln het gebouw „De Open Hof', een gelegen heid die zich vrij goed voor een con cert leent, doch dan moet men wel naar vergroting van het podium streven b.v. door het plaatsen van losse voorstuk ken. Hoewel de SOV zich door deze handi cap heensloeg (het voorste gedeelte van het orkest gelijkvloers en de rest op 't podium) gaf het toch moeilijkheden met het onderling contakt. Begonnen werd met de Ouverture „Pe- nelope" van D. Cimarosa. Een mooi werk, dat kon staan en vallen met de hoornist, die in dit stuk een zeer be langrijke en moeilijke partij heeft te vervullen. Geheel feilloos was dat niet, maar gezien de korte voorbereiding wel aannemelijk. Jammer was, dat de hoornist te dicht bij de achterwand, min of meer een klankbord, had plaats genomen, want het geluid werd hier door te fors Men moet een orkest nooit te dicht bij een achterwand plaatsen, dan overstemt de achterste rij het ge heel. Dit hield in dit geval verband met het te kleine podium. Vervolgens bracht de S.O.V., nog steeds onder de prima leiding van Willem de Vries, 4 delen uit de suite „Capriol" voor strijkorkest van Peter Warlock. De acten C en D werden om niet ver melde redenen niet uitgevoerd. Het klonk allemaal zeer mooi,genuanceerd en zeer mooi van stemming. Het laatste werk voor de pauze was het concent voor hobo en strijkorkest van G. F. Handel (solist en lid van de S.O.V. de heer Bas Prinsen). Wij hebben dit werk enige jaren gele den ook al eens van de S.O.V. gehoord en wij kunnen alleen maar constateren, dat het aan samenspel, beheersing en klank nog gewonnen heeft. Het werd vooral voor de solist een groot succes, met een uitstekende begeleiding van het orkest. Nog vóór de pauze trad op een Renais- stance-ensemble uit Apeldoorn en ik kan hieraan onmiddellijk toevoegen: op de meest aangename wijze, vooral ook door de toelichting van de leider. Zo'n ensemble bestaat uit een zang groep, die ondersteund wordt door een aantal instrumenten, die gebruikt wer den in de jaren rond 1500. De meest gek gevormde, maar originele instru menten, zoals luit, kromhoorn, gamba enz. werden door de jongelui bespeeld, en goed! Dit optreden werd een groot succes en zal voor de toehoorders een aangename kennismaking geweest zijn. Na de pauze bracht dit ensemble nog enige nummertjes, die eveneens zeer door het publiek gewaardeerd werden. De S.O.V. besloot het concert met de Symphonie Nr. 1 van Ludwig van Beet hoven. Een bijna 40 minuten durend werk, waaraan de grote vakorkesten dikwijls een hele kluif hebben. Onvervaard en met veel elan, zeer mooi afgewogen in de groepen, fijne stemming, technisch goed, werd dit werk prachtig uitgevoerd. Zeker, we hebben wel eens een vroege of een late inzet gehoord, maar dat zijn ongelukjes, die overal, ook bij vakor kesten, gebeuren, maar men moet be wondering hebben voor de moed om deze moeilijke, maar mooie, aanneme lijke muziek met amateurs ter hand te nemen. Een compliment voor dirigent en orkest is hier zeker op z'n plaats. Dat het publiek dit alles zeer waar deerde, bleek wel uit het feit, dat di rigent en orkest een staande ovatie van het publiek in ontvangst mochten nemen. De bloemen, aangeboden door het Arti- shock-bestuur, verhoogden het succes. .Al in het schooljaar 1970-'71 werden stappen ondernomen om het onderwijzend personeel op de openbare scholen een cursus eerste hulp bij ongelukken te laten volgen. Meer dan eens is dit ter sprake gekomen, maar de eerste les moet nog gegeven worden. De kwestie is nu opnieuw aanhangig gemaakt, dit maal door de oudercomraissie van de Prins Willem-Alexanderschool, die hier over een brief aan burgemeester en wethouders heeft geschreven. De gemeen schappelijke schoolraad boog zich ook bver deze kwestie, en besloot het overleg hierover met de schoolhoofden en kleuterleidsters weer op gang te brengen. Gemakkelijk en betrouwbaar bij dg.NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw caravan voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair voor uw keuken VOOR DE WEEK VAN 2 MEI T.M. 9 MEI 1974 4 RAM 21 maart-20 april Deze week doet u er het beste aan, voorzichtig te zijn bij het bespreken van belangrijke kwesties Zowel ma teriaal als op gevoelsgebied. Goed luis teren en niets doordrijven. Met al te grote spontaniteit kunt u brokken ma ken. Zelfs bij oude relaties. Oppassen, dat u niet letterlijk en figuurlijk uw hoofd stoot! Post goed nakijken en op uw beurs passen. STIER 21 april-20 mei Als u wilt, kunt u deze week wat kal mer aan doen en dat zou verstandig wezen, omdat u van pyre ijver voor uw werk soms de belangrijke dingen in meenselijk opzicht gewoon overslaat! In deze periode kunt u nu wat steken ophalen, die u in de afgelopen weken heeft laten vallen, wat gezin en vrien den betreft. TWEELINGEN 21 mel-20 juni 't Kan zus en 't kan zo. Maar u moet deze week toch beslissend optreden. Het is een goede uitspraak, dat men zich in twijfel dient te onthouden, maar er bestaat nog zoiets als overleg met vertrouwde mensen. Bovendien kunt u dan meteen anderen uit hun onzeker heid helpen. Een bepaalde familiekwes tie daarentegen moet met bijzondere zorg worden afgehandeld. KREEFT 21 Juni-20 juli Deze week even het hoofd uit de wol ken! Tenzij u net bezig bent een mooi gedioht te schrijven. U ziet de dingen een beetje te rozig gekleurd en een beetje meer nuchterheid kan u van pas komen. Iemand uit uw naaste omge ving moet een duwtje hebben. Bepraat de zaak rustig met de hoofdpersoon. Een zekere jalousie uwerzijds speelt u parten. Blijf vooral baas over dit soort gevoelens. LEEUW 21 juli-20 augustus Kans op prettig nieuws aangaande iemand uit uw naaste omgeving. Ver moedelijk een familielid. Wat werk be treft, moet u niet meer doen dan u aankunt, ook al doet men weer een be roep op u. Kans op een voordeeltje, mits u niet te bescheiden bent. Over het algemeen een prettige week, vooral in de omgang met derden. Niet te zwa re dingen tillen. MAAGD, 21 augustus - 20 september Door een zekere gespannenheid kunt u deze week de mensen om u heen kriebelig maken. U kent dat wel van uzelf! Houd de boel dus op een zacht pitje en haal geen onnodige dingen aan. Ook niet alles in de perfectie gedaan willen hebben. Tenzij u zelf ook zo volmaakt handelt en werkt. Op gevoelsgebied moet u emotie niet ver warren met oprechte gevoelens WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Deze week maakt u kans op enige rus tige momenten, omdat u inzicht krijgt in uw eigen handelswijze en in die van iemand, dié u de laatste tijd nogal op sleeptouw nam. Uw eigen aanleg, om het betrekkelijke van de dingen in te zien, begint weer veld te win nen en u kunt u in deze periode dan ook weer eindelijk eens rustiger bera den. U zult nog ontdekken, dat oud goud meer waard is dan glanzend nieuw blik! SCHORPIOEN 21 okt.-20 november Stilzitten is uw soort niet en u werkt dan ook met veel genoegen en over tuiging. Diep verstopt onder dit alles zit echter al heel lang een nooit be antwoorde vraag. Het kan zijn, dat in deze week een begin komt aan de op lossing daarvan. Ook heeft u kans op het terugvinden van een verloren ding van waarde. Oppassen voor kou en tocht. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Beetje gekke week. U wordt nogal eens van de wijs gebracht door onverwachte dingen. U heeft kans op eert bezoek van ver en een onverwacht: bericht. Een bijna vergeten relatie komt op uw pad en u kunt iemand helpen, die op weg is een domheid te begaan. Er valt nu en dan nogal wat te lachen ook. In het verenigingsleven gaat alles vlot. STEENBOK 21 december-20 januari Het kan zijn dat u deze week wórdt benaderd door iemand, die met u sa men een plan wil uitwerken. Ga al leen in zee met een vertrouwde figuur en laat u niets aanpraten, als de si tuatie u niet duidelijk is! Dit geldt evenzeer voor hartsaangelegenheden Verwaarloos uw training niet, want u toont wqer neiging om gebogen te gaan lopen. WATERMAN 21 januari-20 februari Deze week heeft u kans op een paar succesjes, die veel genoegen doen, want u heeft er veel voor gedaan. Ook voor anderen, juist voor anderen, eigenlijk. Uw adviezen waren gezond en juist en dat kan nu blijken. Een neiging tot piekeren en somberheid kan u parten spelen, geef daar vooral niet aan toe. Dat soort stemmingen helpen niemand veel verder. Eind van de week druk maar gezellig. VISSEN 21 februari-20 maart Kalme week zonder veel wederwaar digheden. Midden van de week zult u misschien even van u af moeten bijten. Vooral als het een onderhoud met een Boogschutter betreft. Doe vooral, wat u zelf juist acht en tracht de kwesie op humoristische wijze te regelen. Dat is u wel toevertrouwd. Bij sport oppassen voor zwikken en uitglijden. 4 In eerste instantie toonde het onderwij zend personeel goede belangstelling voor het initiatief, maar het vond wel dat zeventien lessen van elk twee uur te lang was. De cursus werd toen te ruggebracht tot twaalf lessen. Het was toen echter te laat om nog in het schooljaar '70-'71 te beginnen. Het vol gend jaar was het aantal reacties veel minder, later werd een nieuwe oproep gedaan, maar toen kwamen de aanmel dingen zo traag binnen, dat men weer van de cursus moest afzien. Een nieuwe poging in het jaar '72-73 leverde opnieuw onvoldoende reseltaat op en sindsdien heeft men geen stap pen meer ondernomen met betrekking tot het houden van de e.h.b.o.-cursus. Naar de mening van de heer Holleman is het grootste breekpunt steeds ge weest het tijdstip van de cursus. Het onderwijzend personeel gaf de voor keur aan lessen onder schooltijd. Later was er sprake van helft schooltijd, helft na schooltijd, maar tegen beide sug gesties had de inspectie bezwaar: de cursus moest buiten de normale school uren worden gegeven. Daarop is toen alles afgesprongen. De heer Holleman meende, dat men toch moest proberen de partijen tot elkaar te brengen door het tijdstip nog eens ter discussie te stellen. Iedereen is immers wel overtuigd van de nood zaak van de cursus. Mevrouw Oranje zei, zich het bezwaar van het onder wijzend personeel wel te kunnen voor stellen. Er wordt op- hen zo vaak een beroep gedaan, ook wat het volgen van cursussen betreft, zoals muzikale vor ming en sexuele -voorlichting. Mevrouw Van Kalleveen wilde in de cursus ook de leidsters van de kleuter scholen betrokken zien en de heer De Jong deed de suggestie, ook de bijzon dere scholen te vragen om mee te doen als mocht blijken dat het onderwijzend van de openbare scholen niet voldoende zou reageren. Voorzitter Hol leman wilde echter eerst het gesprek over de e.h.b.o,-cursus in eigen kring op gang brengen en daarmee stemden alle leden van de schoolraad in. Humanistische vorming De schoolraad boog zich ook over de concept-verordening subsidiëring gods dienstige en levensbeschouwelijke vor ming. Na opmerkingen van een aantal leden, keurde de raad de verordening onveranderd goed. Als de gemeenteraad er ook mee instemt, kunnen leerlingen van lagere scholen voortaan ook hu manistisch vormingsonderwijs volgen. Na een enquete hierover door haar ouderraad, is de Margrietschool met humanistisch vormingsonderwijs begon nen, ongeveer op hetzelfde moment, dat het humanistisch verbond deze kwestie weer eens aanhangig maakte. De heer J. N. A. Prior had er nogal moeite mee, dat de ouders schriftelijke toestemming moeten geven om hun kinderen humanistisch vormingsonder wijs te laten volgen, maar hij werd snel uit de droom geholpen: zoiets is heel normaal, de ouders behoeven op het aanmeldingsformulier alleen maar door te halen welk onderwijs zij voor hun kind niet verlangen. Voorzitter Holleman betreurde de ver dergaande verzuiling. Hij zag liever, dat de scholieren van alle stromingen iets te horen zouden krijgen. De heer Prior vroeg nog wat er gebeurt als minder dan vijftien kinderen een les godsdienstige of levensbeschouwelijke vorming bijwonen. In dat geval, zo werd duidelijk, krijgt het kerkgenoot schap of het verbond geen subsidie. Wil het desondanks dat de kinderen godsdienstig of levensbeschouwelijk ge vormd worden, dan zal een idealist be reid moeten zijn die vorming voor zijn rekening te nemen. Burgemeester en wethouders zijn geen voorstander van overgangszones tussen schoolgrenzen. De gemeenschappelijke schoolraad van he.t openhaar onderwijs had het college geadviseerd, de grenzen soepel te hanteren, onder meer door het instellen van „groenstroken" als een overlapzone. De schoolraad meende dat men voor de toekomst moest streven naar een verder vervagen en zelfs het opheffen van de schoolgrenzen. B. en W. hebben naar aanleiding van de vaststelling van de schoolgrenzen in het Soesterveen de schoolraad laten weten, een overgangszone niet te zien als een oplossing van het probleem om voor alle scholen een zo evenwichtig mogelijke bezetting te krijgen. Zij zijn zelfs van mening, dat zo'n zone een stuk onduidelijkheid veroorzaakt. De brief van b. en w. over de school grenzen in het Soesterveen kwam ter sprake in de eerste openbare vergade ring van de schoolraad, gehouden in de bibliotheek. In de brief wees het col lege de voedingsgebieden voor de scho len aan. Overigens liet het de school raad weten, er geen bezwaar tegen te hebben dat een leerling een andere dan de voor hem bestemde wijkschool be zoekt, mits de wijkschool daarvoor qua bezettingsgraad niet in moeilijkheden komt én de andere (niet-wijkschool) nog ruimte biedt. Voorzitter Th. Holleman betreurde het, dat b. en w. niet waren ingegaan op de suggestie van de schoolraad om „groenstroken" in te stellen terwille van de flexibiliteit. De heer J. W. Ve raar meende, dat die flexibiliteit er toch wel is. Het hoeft bijvoorbeeld niet zo te zijn, dat twee kinderen uit één gezin gescheiden naar school moe ten als één van hen om welke reden dan ook niet de wijkschool bezoekt. Mevrouw P. J. Oranje-Entink infor meerde of er een arbitragemogelijk heid is in gevallen van verregaande meningsverschillen over de school grenzen. De heer Veraar herinnerde in dit verband aan de toezegging van de wethouder van onderwijs, dat een lid van de schoolraad aanwezig mag zijp bij een gesprek naar aanleiding van een meningsverschil. Gymnastieklokaal De heer Veraar informeerde de school raad over de situatie met betrekking tot de lokalen voor lichamelijke oefe ning. In Soesterberg doen zich geen problemen voor, straks in Soestdjjk ook niet meer als de verbouwing van het gymlokaal btf de Mariaschool voltooid is en een nieuw lokaal bjj ■de Groen van Prinstererschool is gerealiseerd. De plannen hiervoor zijn in een vergevor derd stadium. In Klaarwater is voor de twee scholen geen lokaal beschik baar, maar de leerlingen kunnen met ingang van 1 augustus in de sporthal terecht. De situatie is het zorgelijkst in Soest- centrum, waar de vijf scholen gebruik maken van het lokaal bij de r.k. mavo, de openbare mavo of van de sporthal. Het is de bedoeling, dat bij de her structurering van de bestaande Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan op de plaats waar nu nog de kleuter school staat, een gymlokaal wordt ge realiseerd Mevrouw IJ. C. van Kalle veen vroeg nog bijzonder aandacht voor de kleuterscholen. Lichamelijke oefening voor kleuters is bij het ont breken van geschikte lokalen nauwe lijks een haalbare kaart. De schoolraad zal op zijn qui vive zijn bij de bouw van nieuwe kleuterscholen, waarin men voortaan graag een speellokaal onder gebracht ziet, en niet alleen een speel werklokaal, dat voor kleutergymnas- tiek eerst ontruimd moet worden. Voor een handjevol belangstellenden had voorzitter Holleman de vergade ring geopend, waarbij hij erop wees, dat de schoolraad tweeëneenhalf jaar niet in het openbaar had vergaderd. De raad zal voortaan strevenn naar een zo groot mogelijke openbaarheid, maar houdt de rondvraag met opzet besloten, omdat daarin aan menings vorming wordt gedaan. Dit stukje van de vergadering hebben we echt voor onszelf gereserveerd", aldus de heer Holleman. „Misschien stappen we er na verloop van tijd ook van af; we zullen de besloten rondvraag voorlopig als een proef handhaven". De vierde door de Stichting Jeugdzorg Soest georganiseerde Rommelmarkt heeft het recordbedrag van 11.877 gulden opgebracht. Dat is ruim 1300 gulden meer dan vorig jaar toen de opbrengst 10.500 gulden was. Reeds vroeg, direct bij de .opening van de rommelmarkt was het aan deBeetz- laan en verre omgeving een dukte van belang. Honderden auto's werden her en der geparkeerd. Op het terrein van De Vangrail zelf was het zoals ge bruikelijk op deze dag, geen doorko men aan. Er werd direct al goede za ken gedaan en menigeen vond waar hij zo lang naar gezocht had. Het valt nauwelijks te beschrijven wat er alle maal te koop was, maar practisch alles vond gretig aftrek. In rijen dik stond men o.m. voor de kunstvyaren stands. Bijzonder veel aftrek vond ook het Rad van Avontuur, dat bijna continu doordraaide. Rond twaalf uur was'ftë^gyootste druk te voorbij, maar ook toen nog werd ér behoorlijk verkocht. Om drie uur was alles achter de rug en was het terrein al weer bijna geheel schoon. Slechts één container, tegen vorig jaar drie, kon gevuld worden met onbruikbaar restgoed. Voor de organisatoren, met name de dames Homsma, Van der Steen en Heuzeveldt, was een drukke, geslaag de dag achter de rug en de Soester jeugd bijna 12.000 gulden rijker. Gespecificeerd waren de opbrengsten (in guldens): boeken 982; schilderijen 493; huishoudelijke artikelen 961antiek 2714; speelgoed 324; kleding 1760; elec- trische aparaten 946; meubelen 1614; schoenen 301; sieraden 406; kantine 335; Rad van Avontuur 779; bloemen en" fotostand 55; nai-verkopen (oud-pa pier e.d.) 209. „We wachten kennelijk eerst op een slachtoffer", verzuchtte de heer H. de Jong in de vergadering van de schoolraad, toen daarin het pro bleem aan de orde kwam van het oversteken van de schooljeugd. Dit naar aanleiding van de brief hierover van burgemeester en wethouders. Zij wilden antwoord op hun brief van november vorig jaar, waarin zy vroegen, de mo gelijkheid te bekijken om ouders in te schakelen bij het helpen oversteken van de schooljeugd. De gemeenschappelijke schoolraad van het openbaar onderwijs zal de scholen polsen welke maatregelen er genomen zijn met betrekking tot de brand preventie. Voorzitter Th. Holleman had de indruk, dat de brandpreventie op de scholen minder ver gevorderd was dan gewenst is. Hij herinnerde aan de vergadering van juni vorig jaar, waarin de brandpre ventie aan de orde kwam. De school raad informeerde naar aanleiding daar van bij b. en w. of de scholen voldoen de beveiligd waren en of er doelmatige brandbestrijdingswaren. De schoolraad vroeg tevens, de brand weer 'n oefeninstructie voor de school te laten opstellen met regels voor het ge disciplineerd ontruimen van de school en uitleg over de bediening van het' blusmateriaal. De schoolraad vroeg zich toen af of het mogelijk zou zijn, dat de brandweer de scholen periodiek in de oefeningen betrok. Na het begin van het nieuwe school jaar zou de brandpreventie worden aangepakt op basis van de gewijzigde inzichten hierover, zo kreeg de school raad te horen. Het schooljaar is inmid dels bijna voorbij, en de heer Holleman had de indruk, dat de brandpreventie op de scholen achterop was geraakt Mevrouw Oranje zei te weten, dat er aan gewerkt wordt, maar dat het nogal wat tijd in beslag neemt. De heer De Jong kwam met een voorbeeld, dat de brandweer wel direct komt als een schoolhoofd dit verzoekt. De schoolraad besloot tenslotte aan het eind van het schooljaar de schoolhoof den te vragen om een inventarisatie van wat er al dan niet is gebeurd op het gebied van' de brandpreventie. Voorzitter Holleman betreurde het, dat de schoolraad het antwoord nog niet klaar had. Dit is een gevolg van het feit, dat de raad via de ouderraad de oudercommissies gevraagd heeft hun mening hierover kenbaar te maken, zo als de heer Holleman het uitdrukte, vandaar het uitblijven van antwoord. De schoolraad zal nu zelf een inven tarisatie opmaken en vooral proberen de ouders te activeren. Wat dit betreft had de heer G. Hesse niet veel hoop. De ouders van leerlingen van alle scho len in 't Hart zijn hierover al twee keer benaderd. De laatste keer lever de het zeven bereidwillige ouders op, dat is veel te weinig. De heer De Jong vroeg zich af of - zoals in andere ge meenten wel gebeurt - zesdeklassers als klaarover zouden kunnen fungeren. Dit stuitte echter op tegenstand in de schoolraad. Mevrouw IJ. C. van Kalleveen was er tegen, een kind een zo grote verant woordelijkheid te geven; de heer A. Italiaander was het daarmee eens, evenals de heer Hesse, die er nog op wees dat ook de J$ed. Vereniging van Voetgangers nogal wat bezwaren heeft tegen het inschakelen van lagere schooljeugd als klaar-over. De school raad zal daarom trachten, de ouders alsnog in te schakelen. 5 17 HORIZONTAAL; I. jongensnaam; 6. pl. in Zuid-Holland; II. lyrisch gedicht; 12. eng. bier; 13 deel van het dak; 14. op de wijze van; 16. grote bijl; 18. Eng. titel; 19. lekker nij;. 20. snavel; 22. omwenteling; 24. vruchtbare plaats; 26. plotselinge be zetenheid; 28. hoefdier; 29. v.ogel; 30. soort sluiting; 32. éoort ritmische be weging; 33. deel van. het hoofd; 34. meisjesnaam; 37. leger; 39. voeg; 42. aardgeest; 43. naar beneden; 44. ge woonterecht (ind.); 45. venster; 46. beetje; 49. Europese hoofdplaats; 51. telwoord; 54. bepaalde hoeveelheid; 55. netto (afk.); 56. schrijfbehoefte; 58. groot water; 59. plaats in Overijsel; 60. bevallig; 61. eensgezindheid. VERTIKAAL: 1. pl. in Zuid-Holland; 2. voetbalvereni ging; 3. elasticiteit; 4. voorzetsel; 5. schrede; 6. nevelsluier; 7. het zijn; 8. kledingstuk; 9. bijb. naam; 10. zenuw achtig; 15. pl. in Utrecht; 17. jongen; 19. gang v. e. paard; 21. deel v. h. ser vies; 23 en meer anderen (afk.); 25. meisjesnaam; 27. geweldig; 28. trach ten; 31. familielid; 34. zweefrek; 35. edelgrootachtbaar (afk.); 36. tegen; 37. hoofdslagader; 38. rangtelwoord; 39. wrede keizer; 40, vogel; 41. predikant; 47. vulkaan; 48. einde; 49. bezittelijk voornaamwoord; 50. brandbaar koord; 52. deel v. h. oor; 53. sprookjesfiguur; 56. kookgerei; 57. loot. Oplossing puzzel elders in dit blad.

Soester Courant | 1974 | | pagina 7