„Centrilab', jongste vestiging wordt vrijdag 17 mei officieel geopend m Instituut Hulscher Ton Beuken Geen moederDAG maar moederJAAR FA. VAN SETTEN ZN. fhhon Termonde NIC. VAN DAM Officiële mededelingen INSCHRIJVING KIIRSISTEN KURSUSJAAR 1974/75 Het oog gericht op de koloniën van Portugal Geef moeder een blijvend geschenk ..Boswachter" laat sexboekjes zien Girocheques zoek Voor moeder LEUKE BYOUX SCHOENEN TASSEN Sigarettenautomaat gekraakt Autodak opengesneden Spreekuur wethouder Openbare bekendmaking Sekretarie gesloten op 15 mei Asfaltering wijk Klaarwater Gevonden voorwerpen Spreekuur wethouder vervroegd Vleesverkoop BUKGEKL1JKE STAM) Jan Strietman jubileum kampioen van V.V.Z. Derde team Tennisver eniging „Soest-Zuid" boekt derde overwinning A-junioren in verkeerde hoek U KUNT MKT ALLES WETEN Bewonerscommissie Molenstraat schakelt recherche in Opzettelijke vernieling woonhuis Soester Horeca-ondernemers ongerust Verzet tegen misbruik kantines e.d. Typen Steno Handels correspondentie Conversatie Middenstand Boekhouden Secretaresse Algemene ontwikkeling Wedvlucht vanaf Strombeek arabia/fins aardewerk AutOAvrak uit het verkeer POLITIE - TEL. 19444 ZIEKENAUTO - TEL. 12727 v Soester Courant van donderdag 9 mei 1974 O Portugal is nu het toneel van een vele 'jaren opgekropte geestdrift die zich spontaan ontlaadde in 'n grootse één meiviering - de eerste in een generatie en opgetogen inhalen van uit het bui tenland terugkerende linkse politici. Dan gaat de aandacht uit naar het op rollen van de gehate politie - al dan niet geheim opererend. Maar vandaag of morgen moet men natuurlijk uit de roes komen en nuchter aan het werk gaan om de niet onaanzienlijke proble men op te lossen. Uit de gesprekken die de nieuwe machthebber De Spinola tot dusver heeft gevoerd blijkt wel dat de kwestie van de koloniën het grote moeilijke punt gaat vormen. Tot dusver is er geen reden te twijfe len aan de gezindheid van de militairen om weer een redelijk werkende demo- kratie op gang te brengen in hun land. waarbij de wil van de burger bepaalt wat uiteindelijk gebeurt. Die meerder heid moet zich nog organiseren in nieuwe partijen waarvan op het ogen blik weinig te voorspellen valt, behalve dan dat zich een eerste vete reeds af tekent tussen linkse groepen. Maar het heeft er de schijn van dat bij de eerste verkiezing de partijen die nog een beetje ondergrondse oppositie heb ben gevoerd de meerderheid zullen krijgen. En in hun programma staat het verlenen van onafhankelijkheid aan de koloniën. Vraagt men Spinola naar zijn opinie dan verwijst hij naar zijn boek en daarin staat - voor Caetano en de zijnen al afschrikwekkend genoeg - slechts iets over een lusitanische fede ratie. Lusttanië is de naam die de Romeinen gaven aan het westelijk deel van het Iberisch schriereiland. Het zou een soort gemenebest moeten worden van samenwerkende landen zonder een meester-knechtrelatie. In wezen zijn dit slechts nieuwe woorden voor de oude toestand. Formeel heeft Portugal geen koloniën maar slechts enige gelijkberechtigde provincies over zee. De kneep zit hem in wie er mo gen stemmen: slechts een minderheid van de plaatselijke bevolking. En de vernieuwing die Spinola kwam te staan op de haat van het regime is dat hij wel een recht op zelfbeschikking wil erkennen, maar wel de tijd van toe passing wil uitstellen „tot de Afrika nen er rijp voor zijn". Hierbij gaat Spinola ten dele uit van de oude sfeer waarin het koloniaal be zit zo vanzelfsprekend was. Hij wil voornamelijk terug naar de tijd toen dit nog zo was zonder dat oorlog ge voerd werd - de oorlog wil hij kwijt, niet de koloniën. Maar behalve derge lijke weemoedige redenen zijn er ook ekonomische redenen waarom Portugal zich het vrijmaken van zijn koloniën niet van de ene dag op de andere kan permitteren. Weliswaar vreet het leger overzee zoiets van de helft van wat in de staatskas vloeit, maar daarzonder is het ook een hachelijke zaak. Niet al leen verdient Portugal aan zijn kolo niën, waar de grond voor de grote plan tages in portugese handen is en de ar beidskracht goedkoop, ten dele door gedwongen arbeid op de plantages maar de koloniën zijn evenzeer een on misbaar afzetterrein voor de industriële produktie van Portugal zelf. Die produkten zijn niet al te best. Op de wereldmarkt kunnen de fabrikan ten er niet mee konkurreren, maar dit hoefden ze niet omdat ze in Afrika 'n be schermde markt hadden waarop geen an der werd toegelaten. De industrie van Portugal betekent al niet te veel maar zonder de koloniën is ze tot faillisse ment gedoemd. En is dit zo'n aantrekkelijk idee? Spi nola zal dan liefst de tijd willen heb ben om over te schakelen. Of de ver zetsbeweging in Mozambique en Ango la hem die gunt is weer wat anders. En een tweede vraag is of de militai ren die wel degelijk over dit soort za ken hebben nagedacht het verantwoord zullen vinden dat politici uit overwe gingen van principe een koers gaan sturen die tot ekonomische misère leidt, temeer' omdaf ekonomische mi sère het ware roept om ingrijpen door een sterke man, waarmee men dan weer terug was bij de situatie die men net dacht te verlaten. Een reeks inter ne spanningen staat in Portugal op het programma. Ergens zal iets moeten barsten, maar waar is nu nog niet te voorzien. Alleen weet men dat het la ger van de macht heeft geproefd en die schijnt altijd naar meer te sma ken. KANTMAN Vrydag 17 mei a.s. zal de jongste vestiging op het industrieterrein, Centrilab aan de Koningsweg, officieel geopend worden door mr. P. J. Verdam, commis saris van de Koningin in de provincie Utrecht. Indien zijn ambtsbezigheden hem niet verhinderen zal daarbij ook tegenwoordig zijn, Sir John Barnes, de Britse ambassadeur in Nederland. Centrilab heeft een lange bestaans- geschiedenis. In de huidige vorm is het het resultaat van een aantal fusies van adviesbureaux en laboratoria. De naam Centrilab werd in 1965 inge voerd na de samenvoeging van de reeds lang bekend laboratoria H. W. Hartog, Van Hamel Roos en Harmens en Nederlandse Research Centrale. In 9 kwam daarbij nog het laborato rium v.h. Dr. Lobry dé Bruin. In 1971 trad Centrilab toe tot de internatio naal opererende groep Caleb Brett en in 1973 werden de werkzaamheden van het Warmte Kracht Bureau over genomen. De Caleb Brett Groep is een in 1885 in Londen opgericht familiebedrijf. Deze firma hield zich bezig met kon- trole op belading en lossing van schepen, de belangenbehartiging van kopers of verkopers. Zo ontstonden contacten met het vaste land, waar ondermeer in Rotterdam een agent schap van Caleb Brett was gevestigd. Die werkzaamheden breidde zich uit tot o-a. keuring van tankschepen op gasvrijhëid in verband met reparaties; een en ander in samenwerking en on der erkenning van cfeoverheid. Het voortdurend streven van Caleb Brett naar neutraliteit, objektiviteit en deskundigheid, heeft ertoe geleid dat Caleb Brett min of meer een handels merk werd, bekend bij vele nationale en internationale oliemaatschappijen, chemische industrieën, handelsmaat schappijen, rederijen en overheids diensten. De Caleb Brett Groep werd op zijn beurt 5 jaar geleden overgenomen door het kapitaal krachtige Engelse concern „Esperanza". Die stap heeft geleid tot een potentieel van circa 50 kantoren met in totaal 1200 employé's over de gehele wereld. Centrilab nu, waarmee geen concur rentieverhouding bestond, werd per 1 oktober 1971 zustermaatschappij van Caleb Brett Son te Rotterdam en is zodoende lid van de Caleb Brett Groep. Doel Centrilab, dat voorheen in Huis ter Heide was gevestigd, stelt zich ten doel onafhankelijke adviezen te geven aan ieder die daaraan behoefte heeft. De voornaamste groep van klanten ligt in de industrie en handel, daar naast worden opdrachten uitgevoerd over de overheid en voor particulie ren. Centrilab is echter op geen enkele wijze gebonden aan handel of indus trie en ontvangt ook geen subsidie van de overheid. Daardoor is ook een vol ledige vrijheid tegenover de overheid gewaarborgd en is Centrilab dus ook onafhankelijk van politieke stromin gen. Mogelijkheden Centrilab bestaat in wezen uit vier hoofdafdelingen, waartussen een ster ke samenwerking bestaat; nl. chemie, microbiologie, metaalkunde en de af deling water- en warmtetechniek. Op de afdeling chemie worden analyses uit gevoerd in directe opdracht van cliënten en als deelopdracht van andere afde lingen. Men houdt zich ondermeer be zig met wateranalyses en analyse van levensmiddelen en metalen. De microbiologie onderzoekt levens middelen, geneesmiddelen, cosmetica en o.a. zwem- en ander x'ecreatiewater. Ook hier het onderscheid tussen de directe en indirecte opdrachten. De afdeling metaalkunde bepaalt langs mechanische weg, door middel van trek- en buigproeven de rek- en kerf- slagwaarde enz. Veel van deze be proevingen vinden plaats onder toe zicht van Stoomwezen, Lloyds e.d. Daarnaast vindt metallografisch on derzoek plaats, waarbij door middel van microscopisch onderzoek gezocht wordt naar de oorzaak van corrosie, van scheuren en van breuk. Via de binding 'met de Caleb Brett groep kan ook niet-destructief onderzoek worden verricht. De afdeling Water- en Warmtetech niek houdt zich vooral bezig met tech- Het nieuwe bedrijfsgebouw van Centrilab Verz. Ietterlepel 9,50 Zilv. letterbroche 17.50 Gouden letterbroche 57,50 Roomstel vanaf 39,50 Gouden briljantringen vanaf 85, En nog véél meer bij REMBRANDTLAAN 18 - SOEST nologische waterproblemen op het ge bied van drinkwater, koelwater, zwem en recreatiewater, industriewater en afvalwater. Op 1 maart 1973 werd gestart met de bouw van het nieuwe kantoor aan de Koningsweg. Het is een ontwerp van de Bussumse architect J. E. C. Majoor. Als adviseur voor de technische in stallatie trad op adviesbureau Huygen. Begin dit jaar werden de verschillen de afdelingen van Huis ter Heide overgebracht en deze verhuizing is thans voltooid. De opening volgt a.s. vrijdag 17 mei. In de Korte Duinen, liet een man, die zich uitgaf voor „boswachter" aan vier meisjes van circa 14 jaar. sexboekjes zien waarbij hij niet-gekuist kommen- taar leverde. De meisjes noteerde het nummer van zijn auto wat het onder zoek naar zijn herkomst een stuk ver gemakkelijkt, De heer D. K. deed bij de politie aan gifte van vermissing van zijn giro-be- taalpas en vijftien cheques. Wanneer en hoe hij ze is kwijtgeraakt kon hij niet opgeven. BURG. GROTHESTRAAT 36 TE VEEL OM OP TE NOEMEN. GOLF f. 59,95 TORENSTRAAT 5 - SOEST TELEFOON 02155 - 13473 „By de Oude Kerk" (Lid modegroep Garant International) O Voor de zoveelste maal werd de siga rettenautomaat aan de winkelpui van de heer Van R. aan de Koninginnelaan gekraakt De buit van de onbekende daders bedroeg 15 pakjes sigaretten. De heer J. P. deed aangifte van diefstal uit zijn aan de Beetzlaan geparkeerde auto van een jas, een zonnebril en een zaklantaarn. Het linnendak van het voertuig werd daarvoor opengesneden. j van de Gemeentehof. Wethouder M. C P. Walter-v. d. Togt is verhinderd donderdag 9 mei a.s. spreekuur te houden. Overeenkomstig artikel 8. tweede lid van de gemeenschappelijke Regeling breng ik ter algemene kennis dat het Informatiecentrum Midden-Nederland Algemeen Bestuur van het Interge meentelijk Automatiseringscentrum Midden-Nederland is opgeroepen tot een vergadering op vrijdag 17 mei 1974. om 15.00 uur in het Slot te Zeist (zaal I). Soest, 9 mei 1974. De burgemeest van Soest. Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend, dat op woens dag. 15 mei 1974, de gemeentesecretarie, de hulpsecretarie te Soesterberg, het kantoor van de gemeentelijke sociale dienst, alsmede het bureau van de sportstichting, voor het publiek zijn sloten. De afdeling bevolking en burgerlijke stand is hiervan uitgezonderd en zal normaal van 09.00 tot 12 00 uur ge opend zijn. Burgemeester en wethouders van Soest De burgemeester, Mr J. M. CORVER VAN HAAFTEN De secretaris, H. BORREMAN Maandag 6 mei zal gestart worden met de asfaltering van de wegen in de wijk Klaarwater, Men begint die dag met de Klaarwa- terweg en de W. Toplaan aan het ver keer te onttrekken. Vervolgens worden de Theo Dobbehof en Van Hamelstraat geasfalteerd. Daarna de Joh. Poststraat, een gedeelte van de W. Beckmanstraat (tot G. v. d. Veenstraat) en de G. v. d Veenstraat tot De Akkeren. De J. de Rooystraat en het resterende gedeelte van de W. Beckmanstraat krijgen eerst in augustus de laatste as- faltlaag. Dit in verband met de ople vering van Honsbergen. De Titus Brandsmastraat tenslotte zal - na de voltooiing van de B.N.G.-woningen - begin 1975 geasfalteerd worden. Door toedoen van de Dienst Gemeente werken zullen de bewoners van de ge noemde straten tijdig op de hoogte ge bracht worden welke dag hun straat afgesloten wordt. De navolgende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven: hoed, portemonnaie met inhoud, sport- fotojaarboek 1973, rubberlaars en re genbroek, tas met gymspullen. bril met koker, lineaal, padvindershalsdoek, sleutels, bromfiets, armband, sjaal kin derjasje damesfiets, kinderbril, foto toestel, hanger en bankbiljet. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie op woens dag en zaterdag, van 14 tot 18 uur, in lichtingen worden verkregen. Het spreekuur van de wethouder van sociale zakey en maatschappelijk werk. de heer K. de Haan. begint a.s. dinsdag 14 mei niet om 15 uur. maar om 14 uur. Zaterdagmorgen, 9 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaar ten, genummerd van 226 tot en met 360 en van 1 tot en met 50 en aan de houders van grijze kaarten genum merd van 1 tot en met 68. GEBOREN: Marvin Vincent, zoon van H. J. Ippel en E. C. M. van Kalleveen. Grétine Sandra, dochter van J. H. Hagens en M. M. Bosch. Jacobus Arnoldus Johannes, zoon van A. A. Roest en E. Groenestein. Annelieke, dochter van K. F. Druijff en R. Tak. Janet Ger- trude, dochter van C. F. de Glint en G. de Kimpe. Dennis Lambertus Leonardus, zoon van R. N. van den Berg en H. A. M. Elands. Remko Martijn, zoon van W. M. Eggenkamp en A. Roest. Jan, zoon van J. M. Putters en J A. van Kooij. Monica, dochter van T. L. van 't End en E. Klok. Simone, dochter van M. van Houttum en M. W. van Doorn. Roos- marijn Jeannet Margrete Maria, doch ter van J. R. Stroband en M. C. A. M. Cornelisse. Darryl, zoon van P. Wentzel en J. M. Kluivert. Hendri- ka Johanna, dochter van M. J. Brou wer en J. A. van den Hoed. ONDERTROUWD: Johannes Schouten en Johanna Maria Groenestein. John Franklin van der Hoeven en Gerritje Hendrika Huurde- man. Hendrik Willem Westeneng en Luiksje Jannetje de Jong. Adrianus Petrus Gerardus van Leest en Maria Theresia Maaswinkel. Jan Hendri-, kus Vroomans en Johanna Elisabeth Gaikhorst. Theunis Fonken en Pe- tronella Grada Hendrika Maria de Rouw GEHUWD: Gerardus Albertus Bosboom en Louise Susanne van Wessel. Daniël Wilhel mus Grift en Anna Wilhelmina van Sloten. Gerrit Maarten Cornelis Ko- deritsch en Evelina Groen. Johan Starink en Agnes Maria Tolboom Hendrikus Gerhardus Wanrooij en Ste- vina Alida van den Hoed. Johannes Michael Maria van Berkel en Theodora Anna Adriana van Hal. Jelle Pruiks- ma en Berendina Margriet Vos. OVERLEDEN: Jacobus Mariens, echtgenoot van J. F. G. E. van Kraanen. Sophia Friede- rica de Leeuw, weduwe van J. L Cluijsenaar. Johan Friedrich Johan nes de Lang, echtgenoot van G. M. G Kniest. Teunis Abraham Cornelis Neef, echtgenoot van M. W. Kleijn. Hendrik Jan Barneveld, weduwnaar van J. J. van der Rijst. Lamberta iMaria van Oostrom. Het jubileum-klaverjasconcours van VVZ, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, dat maandagavond werd ge houden in de kantine, is een groot suc ces geworden. Om 20 uur waren alle tafels reeds bezet, toen de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer H Strietman. een welkomswoord sprak en mededeelde, dat dit een bijzonder con cours was, waaraan het kampioenschap van VVZ was verbonden. Er werden drie partijen gespeeld van ieder vijftien giften. Na iedere partij werden de kansen besproken tot uit- •indelijk de rekenkamer met de uit slag voor de dag kwam. Het bleek, dat de heer J. Strietman het hooest aantal punten had behaald, zo dat hij in bezit kwam van de uitgeloof de kamoioensbeker. met inscriptie. Hii stelde de prijs, die hij als eerste mocht uitzoeken, ter beschikking van zijn op volger. De uitslag van dit geslaagde con cours is: 1. J. Strietman (kampioens- beker) 5879 p. 2. D. Elderman, 5440 p. 3. J. G. Kruitbos, 4997 p. 4. J. van Kooij Gzn., 4980 p. 5. K. Hilhorst, 4942 p. 6. Mevrouw M. van Hornsveld, 4893 p. 7. G. van Kooij, 4886 p. 8. H. Mulder, 4798 p. 9. G. Stolkwijk, 4779 p. 10. B. Rademaker, 4775 p. 11. Mevrouw N. van Hornsveld, 4660 p 12. H. Kraaij, 4621 p. 13. H. den Otter, 4526 p. 14. Mevrouw L. Westland, 4500 p. 15. Me vrouw Els Stolwijk, 4470 p. 16. W. van Hornsveld, 4467 p. 17. Mevrouw J. M Kruitbos-van Arnhem, 4468 p. 10. J. Stigter, 4447 punten. De troostprijs was voor C. van Wijn gaarden, met 3026 punten. Het moet in de 2e helft van de com petitie wel heel gek lopen, als we het 3e team van Soest-Zuid nu al niet het visitekaartje van de vereniging mogen noemen. Afgelopen zondag sloten aan voerder Frits Gerth, Bert Smit, Ischa Westra en Suzanne Steendijk de le helft van de competitie af met een 3e overwinning in successie. Baarn 4 werd met 6-2 aan de zegekar gebonden. Frits Gerth gaf het goede voorbeeld in het le enkelspel door deze, zij het na enige moeite, en een verloren le set (1-6) op naam van zijn team te brengen i-4, 7-5). Helaas was Bert Smit niet bij machte dit goede voorbeeld van zijn captain te volgen. Ook met Ischa Westra in de le mixed ging het de ver keerde kant uit. De overige 5 partijen vormden geen enkel probleem. Suzanne Steendijk won met 6-3, 6-1; Ischa Wes tra liet 6-4, 6-1 noteren: de damesdub- bel werd met 6-4, 6-2 binnen gehaald; Gerth en Smit gingen met een 6-2, 6-1 overwinning van de baan en de 2e mixed was nog slechts een formaliteit met 6-1, 6-1 voor Suzanne en Gerth. Het afdelingskampioenschap ligt naar onze mening voor het grijpen met een plaats in de 4e klasse in het vooruit zicht. De Zaterdagteams van Soest-Zuid heb ben met wisselend succes de le helft van de competitie beëindigd. Het ge mengde team blijft met een 5-0 over winning op Odijk de mogelijkheid voor een afdelingskampioenschap nog in eigen hand houden. Odijk mocht uit de 5 partijen maar 10 games mee naar huis nemen Het heren A-team bleef Lockhorst met 6-0 de baas. maar in deze ontmoeting waren voor 3 partijen, 3 sets nodig. De B-mannen verloren thuis met 5-1 van Volta B. Alleen Rene Hoksbergen mocht in het 4e enkelspel met 7-5, 3-6, 9-7 de eer redden. Van de junioren blijft het A-team in de hoek zitten waar de klappen vallen. Voor de 3e maal werd met 5-0 verlo ren, nu van Griffesteyn C. Het degra datiespook blijft op deze manier wel erg in de buurt. De B-junioren wonnen met 4-1 van Randenbroek B, en de C- jeugd nam in diepe duisternis met 3-1 afstand van Volta. Voor alle 4 partijen waren 3 sets nodig: de 5e partij zal nog nader moeten worden verspeeld. De overige uitslagen zondagteams zijn: Soest 1-Donald Duck 5 3-5. Bilthoven 7-Soest-Zuid 2 7-1. Lokhorst 4-Soest-Zuid 4 (niet gespeeld wegens terugtrekking Lokhorstteam uit de competitie). Clivia's in de zomer. Clivia's moeten ook in de zomei voldoende water en eenmaal in de week kunstmest hebben De bladeren regelmatig afsponsen Uw oude plant behoeft meestal niet ver pot te worden. Grote potten zijn niet goed. De bewonerscommissie van de woningen van St. Joseph aan de Molenstraat heeft de politie ingeschakeld om te achterhalen of de woning Molenstraat 105 vorig jaar opzettelijk door de toenmalige huurder is vernield. Zij schrijven: „Gaarne zouden wij U willen verzoe ken een gerechtelijk onderzoek in te stellen naar de opzettelijke gepleegde vernielingen aangericht door de heer W. Kok in het huis en schuur Molen straat 105 (waarvan hij toenmalig huurder was) ten nadele van de eige naresse de woningbouwvereniging St. Joseph". Als getuige de heer Korte, Duinweg 3, die volgens zijn verklaring in de com missievergadering Openbare Werken van 12 juli 1973, hiervan op de hoogte was. De aangerichte schade wordt geraamd op 3500,-. De heer W. Kok is thans wonende aan de Schrikslaan". In de betreffende commissievergade ring verklaarde de heer Korte dat er één woning in bijzonder slechte staat door een vertrekkende bewoner werd achtergelaten. De schoorsteen werd kapot geslaten, de vensterbanken vernield, de kranen uit een wasbak gebroken en het dak werd van een aanbouw afgesloopt. De bewonerscommissie wil de kosten verhaald zien. De Soester Horeca-ondernemers willen zich niet langer neerleggen by de con currentie die zij ondervinden van het misbruik van kantines, wijkgebouwen en verenigingsgebouwen, zoals zich dat de laatste jaren heeft ontwikkeld. 22 ondernemers vergaderden deze week in café-restaurant D'Oude Enghe aan de Middehvykstraat waar de problemen duidelijk aan de orde gesteld werden. Het is overigens geen plaatselijk probleem, maar overal in het land wordt men met deze ontwikkeling geconfronteerd. Op de speeldagen van de verenigingen zijn de kantines vaak geopend van de vroege morgen tot de late avond, ter wijl er dan ook nog dikwijls leden ge bruik van de accomodaties maken voor bruiloften en partijen. En dat terwijl de clubs subsidies krijgen vaak onder zeer gunstige voorwaarden. Het euvel doet zich niet alleen voor bij sportverenigingen, maar ook wijk en verenigingsgebouwen. Eén van de problemen is, dat men zich daar niet, zoals horeca-ondernemers, behoeft te houden aan sluitingstijden. Van belang is ook dat de kostenfactor voor wat betreft het personeel, voor de vereni gingen practisch nihil is. De Soester horeca-ondernemers willen deze oneerlijke concurrentie te lijf gaan. Zij stelden een commissie in, be staande uit de heren K. Ott (Hotel v. d. Brink), F. Klinkhamer (restaurant Korte Duinen), H. van Reems (Na- tuurbadresaturant) en R. Schaatsber- gen ('t Luykje). Gespreksleider is de heer Franken, consulent van Horeca- Nederland. Men zal in eerste instantie contact zoeken met een vertegenwoordiger uit de gemeenteraad en met de Kamer van Koophandel, die men wil uitnodi gen in de commissie plaats te nemen. Er zullen oriënterende gesprekken ge voerd worden met een soortgelijke commissie in Den Haag, die naar het schijnt goede resultaten geboekt heeft, en met Horeca en „Horecaf Nederland. Verder is het voor de commissie van belang dat ook de bond van Horeca- werknemers zich niet kan verenigen met de algemene gang van zaken. Het Horeca-personeel ondervindt ook veel hinder van deze uitwas. Niet zelden komt het voor, dat personeel ontsla gen moet worden vanwege de oneer lijke concurrentie. VERERIDDEJ NEDERLANDSE ONDERWIJS IHSTELLIHBEI MOLENSTRAAT 11 TELEFOON 12900 Vanaf heden kunt u zich opgeven voor de middag- en avond- kursussen blind 10-vinigersysteem 200 a.p.m. Nederlands en talen Nederlands en moderne talen Frans - Duits - Engels - Spaans - Italiaans opleiding voor examen 1975 of 1976 praktijkdiploma opleiding volgens tentamen systeem basisopleiding Nu kunnen, wij nog rekening houden met uw wensen betreffende lestijden. Aanmelden: dagelijks aan ons Instituut, Molenstraat 11. Prospectus wordt op aanvraag toegezonden. Tijdens het weekend werd een wed vlucht gevlogen vanaf Strombeek, over een afstand van 157 kilometer. De dui ven werden om 11 uur gelost met noordoosten wind. De Vereniging De Vriendschap te Soest nam deel met 571 duiven. De eerste duif arriveerde om 13.19.15 uur, terwijl de laatste prijsduif om 13.34.48 aankwam. Uitslag: A. Meesters 1 2 4 5 15 71. J. Schimmel 3 6 8 11 14 23 38 44 46 58 60 76. B. Schimmel 7 33 47 57 87. J. Ruttenberg 9 51 64 78 J. Lijnsveld 10 28 80. W. de Zoete 12 27 40 68 82 95. J. Kamerbeek 13 17 21 41 42 69 72 106. C. Jak 16 103. E. Daatselaar 18 29 56 65 67. Comb. Westerveld 19 83. Z.K.H. Prins Bernhard 20 99. W. Roest 22 73 109 111. C. Vaessen 24 34 48 50 54 62 85 86 104 105 108. J. van Klooster 25. Altena-Reijerse 26 52 74 100. J. Koster 27 70 93. Foekens-Diep- grond 30 96 98. Sukel-van Klooster 31 35 63 112. J. den Blanken 32 102. J. Hartog 36 45 107 113. J. Kruseman 37 75 79 97. Gebr. van Dijk 39 E. Veer man 43 77. C. Bokma 49 55. Mevr. Ot- tens 53. T. Kok 59 61 66. C. Kaats 81 94. J. Piepenbroek 84. B. Oprins en zn. H. Rauch 89 95 114. H. v. d. Broek 90 101. A. Grift 92 110. De vereniging Julianapost, Baarn- Soest nam aan deze wedvlucht deel met 270 duiven. De eerste duif kwam aan om 1&02.15 uur. Uitslag H. v. d. Broek 1 4 8 14 17 18 20 33 41 49 55. J. Croon 2 9 10 22 25 48. P. Ouderdorp Sr. 3 16 21. Comb. Nap 5 6 7 11 12 23 31 32 35 38 50 53 57 63 64 66. P. Faes 13 15 27 28 34 37 40 42 47 56. J. de Ruyter 19 24 62. M. de Ruiter 26 51. S. Berghuis 29. Comb Huisman 30 36 54 59 68. J. van Leijen- horst 39 45 46 67 G. v. d. Meent 58 61. J. v. d. Brakel 60. J. v. d. Bosch 65. L. Huisman 43 44 52. verkrijgbaar bij interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155- 12180 gralis kleurenfolder beschikbaar Op de Birkstraat werden tijdens een routine-controle twee personenauto's aangehouden, beiden bestuurd door Turken. Beide wagens waren niet ver zekerd en bovendien verkeerde een van de wagens in staat van ontbinding. De oestuurder deed er afstand van; hij verklaarde ermee op weg te zijn naar de sloper. De bestuurders M. C. (33) en A. S. (35) kregen een procesverbaal.

Soester Courant | 1974 | | pagina 11