rrnof m Artishockcrs verslaan Turks-voetbalelftal LTC Soest in hoek waar klappen vallen JEANSSHOP dxXMxl Hockeyclub weer in landelijke 2e klasse Sportnieuws gent 'A geldkssteen (politica ADEMBENEMEND MOEDERDAG- GESCHENKEN PONTIAC RINGENOLDUS B.V. tl. «te 9fc 9fc 9fc 9fc 9fc Si 9£ 9fc 9fc 9fc 9fc 9fc 9fe 9fc 9fc 9fc 9fc 9fe 9fc 9fc 9fc 9fc 9* 9fe 9fc 9fc 9fc 9fc 9& 9fc 9fc 9fc 9fc 9fc Sfc Artishockers verslaan Turks elftal Enorme sortering JEANSPAKKEN, PANTALONS, JACKETS en VESTEN Verbranden van auto banden veroorzaakt forse rookontwikkeling Paard bijt wandelaarster SPORTUITSLAGEN Zaterdag 4 mei Zondag 5 mei Receptie S.O. Soest Resultaten tafeltennis toernooi Succesvol weekend voor Knickerbockers S.O. Soest wint eigen ,,KnolIen"-toernooi 1 MODE C.D.A. presenteert gemeenteraadskandidaten Velden in zeer slechte staat Soester Courant van donderdag mei 15T4 TOBEDRIJF DON 02155- 15963 t; rar. v/eedestraa!40. te). t8S 3fe VOETBAL S.E.C. Senioren SEC-SVP Junioren Zw. Vooruit A-SEC A HEES Senioren Rood Wit-Heee v.v.z. Senioren Bl.kwartier 2-WZ 2 WZ 6-Bussum 4 KORFBAL K.V DE METEOREN Adspir anten Meteoren a-Vogel c Pupillen Amersfoort 3-Meteoren 1 Hoewel in de tweede helft de gevolgen van de voorbereiding, de avond tevoren ln de soos van Artishock, b\j sommige spelers duidelijk naar voren kwamen (doelman Roland Thiellier bijvoorbeeld had bij het vierde doelpunt alleen maar zu'n wanhopig omhooggeheven armen bq elkaar hoeven te houden om de bal tegen te houden, is het uit Soester kunstenaars bestaande Nederlands elftal erin geslaagd Turkü'e te verslaan (5-4). Dat was voor de eerste keer in vier jaar en uitgerekend nu was er geen wisselprijs beschikbaar; die komt volgend jaar weer. Nadat de Turkse aanvoerder Huseyin y.ijn collega Herman Joosten (net terug van zijn op klompen gelopen trainings rondjes) bloemen had aangeboden, was Artishock-concierge Jan Overeem ver antwoordelijk voor de aftrap. De ongeveer 150 toeschouwers zagen voor rust het Nederlands team een 4-0 voorsprong opbouwen, hoofdzakelijk dankzij enkele gelukkige schoten, waar uit de bal telkens via de rondingen van de stalen doelen in de heg van de Wit te Boerderij aan de overkant van de Soester Engweg verdween. Dat de Turken niet tot scoren kwamen was vooral te danken aan doelman Thiellier, die in de tweede helft kenne lijk last begon te krijgen van de ver frissing in de pauze. In de tweede helft hebben de Neder landers ervaren, dat voetballen ook wel degelijk een kunst is. Een kunst, die de Turken in deze periode veel beter ver stonden. Weliswaar maakte het Neder lands team na de eerste tegentreffer 5-1, maar verder lieten de Turken het niet komen. Aangevuurd door hun met busjes aan gevoerde landgenoten kwamen zij terug. Met nog tien minuten te spelen scoor den zij 5-4 (doelman Thiellier: „Het leek wel of die hoge bal in een lucht zak terechtkwam"), maar ondanks ver woede pogingen bleef de gelijkmaker uit. Dat was de tweede teleurstelling voor de Turken, die eerst vergeefs op het spelen van het volkslied hadden gewacht; er kwam echter een kink ln de kabel, waardoor de pick-up dienst weigerde. In de soos van het Artishock-gebouw x-eikte Wim Endendijk van de werk groep buitenlandse werknemers in Soest tijdens een uitvoerige ceremonie protocolaire de prijzen uit. Hij had het „een geweldige middag met. een span nende wedstrijd" gevonden en bedank te iedereen, die zich bezighouden met de buitenlandse werknemers. Hij sprak daarbij de wens uit, dat meer instan ties het voorbeeld van de kunstenaars zouden volgen en de buitenlanders in hun activiteiten betrekken. De elftallen van Artishock en Turkije, die afgelopen zaterdag tegen elkaar voetbalden. Aan Ton Paauw bood hij de prijs aan een kopie van het (schuin aflopende) veld op de Eng met in het doel vijf ballen. „Ik moet zeggen, je hebt het mooi gemaakt", zei Endendijk tegen Paauw De verliezers kregen een blaas- voetbalspel („om de conditie op te vij zelen") en een vaantje met opdruk. Verder werd afscheid genomen van scheidsrechter Jan van Steendelaar („voor de vierde keer") en van Ben Joosten („voor de eerste keer") in ver band met zijn vertrek naar Dodewaard. Joosten kreeg een fles drank aangebo-" den, waarbij niet uit de verf kwam of dit een herinnering aan de wedstrijd of aan de voorbereiding daar op was. Van Steendelaar kreeg de traditionele graspol van het wedstrijdterrein in een bak met inscriptie. Daarna was er een gezellig samenzijn met Turkse muziek en Turkse soep van „Het Witte Huis". DE SPECIALIST IN JEANSKLEDING Leuke moderne OVERHEMDEN en T-SHIRTS Merken LEE - LANDLUBBER BRONCO en PETER GOLDING Tijdens de laatste twee weekeinden heeft de L.T.C. Soest de nodige teleur stellingen te verwerken gekregen. Het eerste team moest eerst tegen de Metse laars IV met 6-2 het onderspit delven, waarna de uitwedstrijd tegen Zuilen als een slcutelwedstrfjd diende te worden beschouwd. In deze wedstrijd heeft bet beslist niet aan de dames gelegen. Zowel mevr. J. Luten als mevr. B. Schols wisten zowel hun enkelspelen als het damesdubbel te winnen. Beide heren H. en G. ter Meulen moesten echter hun enkelspelen en dubbelspel aan Zuilen laten. Na 3-3 moesten nog beide gemengd-dubbels gespeeld wor den. Na de eerste set in beide partijen zag het er voor de LTC rooskleurig uit. immers deze beide sets waren voor Soest. Desondanks gingen beide partijen verloren, waardoor de over winning met 5-3 aan Zuilen kwam. Het behoud van het tweede-klasser- schap van het eerste team wordt nu een zeer dubieuze zaak. Na met 8-0 van het overmachtige Po- pey G.S. IV te hebben verloren, trad het tweede team afgelopen zondag aan tegen Thor R/W IV. Zowel mej. M. Eggenkamp als de heren R. Oosterman en P. Meyer moesten in hun enkelspe len in drie sets voor de jeugdige speel ster en spelers van Thor R W het hoofd buigen. Gewonnen werd de tweede dames-single en het tweede gemengd-dubbelspel van Nine Ebben en R. Oosterman. Alle overige partijen werden te vlot in twee sets verloren. ls onze exclusieve collectie Als extra geschenk ontvangt U van ons by uw (moederdag) aan kopen ter waarde van 25, GRATIS een Horloger - Juwelier v. Weedestraat 9b, Soest Telefoon (02155) - 18319 Dit team, zal zich, dank zij een over winning tegen Meijenhagen, waar schijnlijk wel in de tweede klasse kunnen handhaven. Na de belangrijke overwinning op de Kuil IV kreeg het derde team zondag j.1. wel een koude douche te verwer ken tegen Griffenstijn III. Met niet minder dan 6-2 werd het team van D. Luten c.s. teruggewezen. Dat in deze wedstrijd van beide zijde enorm om de punten gevochten is moge blij- ke uit de niet minder dan zes drie setters die nodig waren om de punten te verdelen. Ondanks deze nederlaag staat dit team, met 2 verliespunten. nog alleen aan de kop van haar afde ling. De mogelijkheden van een kam pioenschap en eventuele promotie zijn dus nog volop aanwezig. Rhijnauwen VIII kwam vorige week juist iets tekort tegen Soest VI. Ook in de uitwedstrijd tegen Shot VI wis ten R. Goedegebuur c.s. de volle winst mee naar huis te brengen. De grote favoriet in deze afdeling is ongetwij feld Weldam II. Met de resultaten van het vierde team is men dan ook zeer tevreden. Gelukkig zijn er voor de LTC nog enige lichtpuntjes. Zo won het vijfde team tweemaal achter elkaar met niet minder dan 8-0, en wel tegen Manger- Cats en Oudenrijn. Dit team lijkt on verwoestbaar op een kampioenschap af te stevenen. Mevr. B. ter Meulen. mevr. M. v. Saaze. Brigitte Wilten. Koos Mirck en Rob de Vos staan, naast een eventueel kampioenschap, ook nog de zo belangrijke promotie wedstrijden te wachten. Na de 5-1 overwinning op Overburg heeft het eerste herenteam haar plaats in de overgangsklasse vrijwel zekerge- steld. De uitwedstrijd tegen Marquette verliep beslist minder fortuinlijk. Door een vrij ernstige blessure van Hans de Vos Burchart in de tweede set van zijn enkel-spel. zag dit team zich ge dwongen twee partijen op te geven. De uitslag van 5-1 voor Marquette mag dan ook enigszins geflatteerd ge noemd worden. Het tweede herenteam behaalde haar tweede overwinning in successie. Als a.s. zondag ook de volle winst binnen gehaald kan worde, da ligt voor dit team van S. Bloemhard c.s. het kam pioenschap voor het grijpen. In de districtscompetitie verloor het senioren A-team voor de derde maal en wordt het handhaven m de eerste klasse een twijfelachtige zaak. Weer of geen weer ook de tennissport aan de Schrikslaan gaat gewoon door. Het B-team behaalde haar tweede overwinning, waardoor de kansen op behoud van het tweede-klasserschap perspectieven krijgt. Bij de junioren doet het A-team van Ab Koppenaal c.s. het bijzonder goed. Tot nu toe werden alle drie de wed strijden gewonnen. Voordat zij zich kampioen mogen noemen zal er echter nog zwaar gevochten moeten worden. Het B-team onder aanvoering vanLex van Wijk heeft tot nu toe nog geen enkel punt kunnen veroveren. Dus ook daar donkere wolken aan de hemel. De teams C, D en E speelden in de voorbije weekenden met wisselend succes. Last but not least, moesten het dames A-team en B-team hun eerste neder laag slikken. Deze beide teams zullen dus het volgend seizoen beslist niet lager gaan spelen. Het dames C-team speelde voor de derde maal gelijk, terwijl de D-dames, na tweemaal een gelijkspel met maar liefst 4-0 voor de eerste keer de kous op de kop kregen. Al met al zijn de resultaten in de eerste helft van de competitie be slist aan de magere kant. Een enorme zwarte, vieze rookkolom, die dinsdagmiddag aan het eind van de Koningsweg, bij de Beckeringh- straat, te zien was, werd niet veroor zaakt door de „schone" asfaltfabriek, maar door de vlak naast deze fabriek gevestigde autosloper. De man had van de politie vergunning te verbran den. De wind was gunstig, zodat er weinig last door veroorzaakt werd. De asfaltfabriek was disdag niet in wer king, vertelde men ons bij navraag. Rookontwikkeling was er ook bij de autosloperij aan de Soesterbergse straat. Dat was onbedoeld, maar kwam doordat bij het slopen van een oude bus, enkele banden vlamvatten. De brandweer hoefde niet op te treden. Een paard dat met haar veulen in de wei stond voor de Witte Boerderij op de Eng, beet een voorbijgangster in haar hondjes. De bontjas werd bescha digd; de eigenaar van het paard is te gen dergelijke voorvallen verzekerd. 4-0 VOETBAL S.E.C. SEC 8-Vesting 9 5-0 S.O. SOEST Soest-Voorwaart# 3-2 Victoria-FAK (terr. Soest) 3-0 ASV 6-Soest 8 3-4 HOCKEY .M.H.C. SOEST Dame* Heren Quick Stick-Soest (promotie) 1-2 In verband met het behalen van kam pioenschappen door het eerste en het derde elflal en door junioren elftallen A en C van de voetbalvereniging Soest wordt zaterdag 11 mei a.s., desmiddags van 15 tot 17.30 uur receptie gehouden in de kantine van de vereniging aan ie Bosstraat. In het kader van de Soester bedrijfs- sport kompitie werd jl vrijdagavond 26 april en zaterdag 27 april in de kan tine van Foxboro een tafel tennistoer nooi gehouden. De organisatie was in handen van de heren H. v. d. Vis, W. v. Scheppingen en A. L. v. Duin. Aan dit toernooi namen totaal 65 spe- lers(sters) deel van 10 bedrijven uit Soest. Vrijdagavond werden de finales dames recreanten gespeeld met de uitslag: 1. L. Voet (Foxboro). 2. A. van Logten- stein (Coca-Cola). 3. C. Mons (Coca- Cola). 4. L. van de Hoek (Foxboro). De prijzen werden die avond door de directeur van Foxboro, de heer T. A. Stuhlfire, uitgereikt. Zaterdag werden de finales heren re creanten en heren N.T T.B.-leden ge speeld. Uitslag heren recreanten: 1. P. Zoontjes (DALCO). 2. M. C. den Boef (Foxboro). 3. R. v. Zadelhoff (Foxboro). 4. F. v. Gardingen (Koks Gesto). 5. B. v. Laas (Koks Gesto). 6. A. Post (Post). Uitslag heren N.T.T.B.-leden: 1. W. J. van Scheppingen (Foxboro). 2 R. Thiel lier (Foxboro). 3. G. N. Roozendaal (Foxboro). 4. R. Lourens (Foxboro). Tot. slot werd er nog om het algemeen bedrijfskampioenschap van Soest ge speeld. Deze wedstrijd werd gespeeld tussen de winnaars van de recreanten en N.T.T.B.-leden. n.1. tussen W. van Scheppingen van Foxboro en P. Zoon tjes (DALCO). De heer W. van Schep pingen werd met 21-13 en 21-16 alge meen bedrijfskampioen van Soest. Hierna werden de prijzen aan de heren uitgereikt door de heer L. A. P. van Mansfeld. Vervolg Sport Ook de tweede competitiewedstrijd is voor het eerste baseballnegental van de Knickerbockers in een overwinning geëindigd. Het niet geheel zonder zorg tegemoet geziene treffen met het Amsterdamse Geuzen leverde geen enkel probleem op voor de „Knicks". hetgeen de eindstand van 6-1 duidelijk illustreert. Na vyf innings zag het er zelfs naar uit dat pitcher Auwaeter op weg was naar een „perfeet-game". Tot aan dat moment had slechts één Amsterdammer het eerste honk be reikt en waren reeds tien van de vijf tien anderen met drie slag uitgescha keld. Een kleine inzinking en snel honklopen redde echter de eer. Inmiddels hadden de Knickerbockers reeds duidelijk getoond geen ontzag te hebben voor het werpen van oud hoofdklasse speler Reggie Smith. George Scarborough onderstreepte dit nog eens in de laatste inning met op nieuw een daverende home-run. Met drie honkslagen uit vier slagbeurten was hij tevens de beste slagman. De werpcijfers waren als volgt: Knickerbockers, Auwaeter: 13 x drie slag, 4 x vier wijd en twee honkslagen tegen. Geuzen, R. Smith; 8-1-8. De Knickerbockers speelden foutloos, de Geuzen maakten vijf veldfouten. Het tweede team van de Knickerboc kers zorgden voor een verrassing, door Zuidvogels uit Huizen na een 6-0 ach terstand alsnog met 8-6 te verslaan. De BRL/jeugd maakte de successen tenslotte compleet met twee gewonnen wedstrijden tegen resp. Zuidvogels en HCAW. A.s. zondag zal het eerste negental op nieuw een uitwedstrijd spelen en wel in Hoogeveen tegen Rohafo-Caps, dat nog zonder winstpunten is. Het ziet er niet naar uit dat hierin voor de Hooge- veeners zondag verandering zal komen. Het tweede negeltal speelt zaterdag om 14.00 uur thuis tegen Fak 2 uit Bilt— hoven. Een overwinning behoort ook hier tot de mogelijkheden. Als voorloper voor de toemonoienreeks, die a.s- zondag beginnen op de velden van de Sport Organisatie Soest, werd afgelopen zondag gespeeld om de „Soes ter Knol". De spelers van het vijfde elftal hadden de organisatie in handen, ondanks dat zij ook meedongen naar de „Knol". Het toepasselijk welkomswoord werd gesproken door bestuurslid de heer C. Boerkoel, waarna de zes elftallen van start gingen. De deelnemers waren Amersfoortse Boys 5, Donar 5, Hees 3, Hoogland 5, KVVA 5 en Soest 5. Veel karakterverschil was er niet; toch gaven KVVA en Soest na enkele wed strijden de toon aan. In de serie ble ken zij eikaars gelijke te zijn en omdat beide evenveel punten vergaard had den, moest een beslissingswedstrijd de oplossing brengen. Maar ook die wed strijd leverde geen winnaar op; men eindigde zoals men begon, 0-0 Strafschoppen leverden de overwinnaar van het toernooi en dat was Soest, dat er één meer in schoot dan KVVA. Ook Hees en Amersfoortse Boys be slisten de strijd om de derde plaats met strafschoppen. Hier werd Hees winnaar, ook met één doelpunt ver schil. Het dankwoord werd gesproken door Hans van Hees en de prijzen werden uitgereikt door de leider van het vijfde elftal. Let deze week en de komende weken op onze voorjaarsaanbiedin gen. DAMESCOATS 59,00 DAMESVESTEN 15,00 DAMES P YAM A'S 15,00 L TRICOTBLOUSES, kleine maat 14,95 UNI- en JAQUARDBLAZERS 60,00 SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST Telefoon 02155-12400 SPECIAAL VOOR U De CDA orgartiseert op dinsdag 21 mei a.s. een verkiezingsbijeenkomst in het Medisch Centrum aan de Smitsweg, hoek Nieuweweg. De drie eerstge- plaatsten, de heren J. van Poppelen, D. Hoekstra en G. Oldenboom, presenteren zich deze avond aan de kiezers. Even eens aanwezig zullen zijn de negen na hen op de kieslijst geplaatste kandida ten In een aantal drie-minutenspeeches wordt het CDA gemeenteprogramma toegelicht. De avond, die om 20 uur begint, is voor iedereen toegankelijk. Wij kopen voormoeder een natuurlijk bij JUWELIER-OPTICIEN VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TEL. 02155-16372 k-y Het eerste herenelftal van de M.H.C. Soest heeft zondag de promotiewedstrijd tegen Quick Stick uit Heerenveen met 2-1 gewonnen. Daarmee promoveren de herenhockey-érs weer naar de tweede klasse van de K.N.H.B., na één jaar verblijf in de derde klasse. Een zeer verheugend feit: nog tweemaal promo veren (wat wel niet zo snel zal gebeuren) en Soest speelt in de hoogste lande lijke klasse- Het in de tweede klasse spelen brengt echter ook grote consequenties met zich mee. De plannen om tot een ver antwoord. meer professionele opzet te komen, zijn al in een vergevorderd stadium. Bij de uitwerking daarvan zal echter ook medewerking nodig zijn van buiten de vereniging. Met name aan de velden zal iets gedaan moeten worden. Het ls practisch onmogelijk op tweede klasse niveau te spelen op velden als die waarover de M.H.C. Soest beschikt. Zowel in aantal als in kwaliteit dient daar eigenlijk wel op korte termijn verbetering in te komen. Niet alleen de heren maar ook het eerste damesteam speelt weer een klasse hoger en herwint langzamer hand het jaren geleden verloren ge- ga ne terrein. Ook voor hen en trou wens voor de gehele hockeysport is een goede accomodatie belangrijk. Onder accomodatie mag ook verstaan worden, het clubhuis, dat door een ty pisch ingrijpen van de sportstichting, weliswaar met medeweten van de hockeyclub, volkomen in het luchtle dige is komen te staan. Van enige Het gepromoveerde heren hockey elftal sfeer is nauwelijks meer sprake. De belofte. Indertijd gedaan, dat de hoc keyvelden verplaatst zouden worden naar velden aan de Noorderweg, kan niet worden nagekomen. Er is nu sprake van verplaatsing van de club naar velden aan de Jachthuislaan, maar wanneer dat zal gebeuren is niet bekend. Voor de hockeyvereniging, die plaat selijk gezien, van alle sportverenigin gen het hoogst speelt, ware te wensen dat de promotie, die met veel inzet en enthousiasme is bewerkstelligd, nu ook beloond wordt met op zijn minst be hoorlijke speelvelden en in de naaste toekomst een wat aantrekkelijker ac comodatie.

Soester Courant | 1974 | | pagina 15