I Gelukkige prijswinnaars sterren voorspellen ^Schoemaker - antenneteckniek Ton Beuken „kxVe" KRUISWOORDPUZZEL Doe Het Zelf Markt SNACKBAR WIJNPROEVEN Beheerscommissie Artishockgebouw weer voltallig Soest - Telefoon 12792 Soesterberg - Telefoon 03463-1587 Het CDA-Soest appelleert Kisten brand trok veel belangstelling Politiek café „Proest" met verantwoording van D'66-beleid Ouderavond school „De Schakel" Denim kostuums Vanaf Slotfeest jeugdwerk „Praatpaal" en „Vangrail" In Amsterdam daders van inbraak in Soest aangehouden „Zonderdag" Nieuwe tentoonstelling in Artishockgebouw Bromfietser breekt been Aangehouden op gestolen motor Ongeoorloofd vuurwapen bezit FILMAGENDA Veldweg 4 - Soest Tel. 02155-14878 WANDBEKLEDING Grenen schrootjes Vuren schrootjes Kurkbekleding Patio sierblokken Maak het moeder makkelijk. '/z KIP en PATAT ƒ3,50 Explosie in centrifuge Meisjes lastig gevallen DRANKENSHOP BEN RADEMAKER Kermis-bazar Dronken man gooit met flesjes arabia/fins aardewerk Soestcr Courant van donderdag 9 mei 1974 De beheerscommissie voor het Artishockgebouw kan weer compleet gaan functioneren nu de kunstenaarsvereniging terug gekomen is op haar besluit de beide vertegenwoordigers uit de commissie terug te trekken. Dit deelde wethouder Dijkstra vorige week aan de leden van de culturele commissie mee. Hg sprak van een „bevredigende" oplossing, gevonden na een gesprek van b. en w. met de nog zittende leden van de beheerscommissie, de heren R. van Logtenstein, W. Blaauw en K. van der Schoot en met twee bestuursleden van Artishock. Namens de kunstenaars treden nu op de heren W. Lichtveld en G. Walma van der Molen. Binnen de commissie zal beslist worden wie in eerste in stantie zijn fiat kan geven aan voor stellen het gebouw ook aan anderen dan de hoofdgebruiker (Artishock) be schikbaar te stellen. Gedacht werd, dat toe te vertrouwen aan de voorzitter van de beheerscommissie dan wel aan de vertegenwoordiger in de commissie van de culturele commissie. Zoals bekend was het overleg binnen de beheerscommissie in een impasse geraakt en wel in verband met de ver schillende opvattingen over het begrip „beheer". Dat resulteerde in een voor stel aan de ledenvergadering op 14 de cember 1973 dat de kunstenaarsver eniging zich uit de beheerscommissie zou terug trekken. Daar ging men mee accoord. Artishock stelde zich toen wel op het standpunt dat ze bereid bleef tot elk gesprek dat kan leiden tot een nieuwe, levenvatbare vorm van overleg. Dat overleg heeft nu plaats gevonden en is met succes bekroond. De heer en mevrouw J. van Roest uit Soest waren de eerste gelukkige prijswin naars in de speciale zegelactie van de firma Teddynette (Burg. Grothestraat). Zij kregen een kinderfietsje, bloemen en een taart. Teddynette heeft voor deze langlopende actie meer fietsjes beschikbaar. Met het oog op de a.s. gemeenteraadsverkiezingen heeft het CDA in Soest en Soesterberg enige activiteiten op touw gezet om de kiezer met meer nadruk attent te maken op de grootste politieke combinatie in Soest. Maandag 20 mei vindt er in „De Hoek steen" aan de Buys Ballotlaan te Soes terberg een bijeenkomst plaats waar de CDA gemeenteraadsleden en de CDA wijkraadleden plaatselijke Soesterberg- »e problemen zullen aansnijden. Op dinsdag 21 mei vindt een soortge lijke bijeenkomst plaats te Soest in het Medisch Centrum. Aan de orde zullen komen wederom plaatselijke, maar dan vooral Soester, problemen. Vrijdag 24 mei is er een CDA-beat- avond onder leiding Van de disc-jockey J. van Hal. Het festijn vindt plaats in gebouw „De Rank" aan de Soesterberg- sestraat. Maandag 27 mei neemt het CDA deel aan de grote politieke meeting van alle partijen in de Open Hof. Dat wordt de confrontatie bij uitstek die dan wel zal gaan over de plaatselijke problemen en de visies van de kandidaatgemeen teraadsleden. Woensdag 29 mei, de dag van de ver kiezingen, heeft de CDA nog een bij eenkomst in het Medisch Centrum, Nieuweweg-hoek Smitsweg waar onge twijfeld de uilslag bekeken zal-wordén Alle evenementen beginnen om 20 uur. Een felle brand in een stapel met plastic ingelegde kisten, eigendom en opgeslagen in de omgeving van de kwekerij Van Oest aan het Oude graebtje, trok veel publieke belang- stellirig. De brand woedde zondagavond en de brandweer is ruim anderhalf uur me; blussen bezig geweest. Het vuur werd bestreden met behulp van drie stralen. De vuurzee nam zo'n omvang aan, dat de brandweer overstelpt werd met mel dingen van verontruste flatbewoners. Een gedeelte van het kurkdroge gras vatte ook vlam, maar één straal was voldoende om erger te voorkomen. Een gedeelte van de emballage werd be houden. VOOR DE WEEK VAN 9 TOT EN MET 16 MEI 1974. FAM 21 inaart-20 april Dit is een week om uzelf en dus de gebeurtenissen in de hand te houden. U heeft neiging, overal vaart achter te zetten en dat kan gewoon uitdraaien op oververmoeidheid voor uzelf en prikkelbaarheid bij derden. Het kan U ook de vriendschap kosten van iemand, die anders heel toegewijd is, maar die nu net iets tevéél van u te verduren krijgt. Wacht met belangrijke dingen en besluiten, tot u wat kalmer bent! STIER 21 april-20 mei Deze week kunt u heel wat voor el kaar krijgen. Uw plannen staan er goed voor en men heeft'inzicht in uw bedoelingen. Zoek dus geen spijkers op laag water, hoewel u reden tot erger nis heeft. U moest die hele ergernis nu maar eens overboord zetten en be denken, dat een ander op zijn beurt ook Het dreigt een levenshouding van u te worden! U kunt daar in deze periode afkomen, omdat u de hele kwestie overboord kunt zetten. Houdt uw post in de gaten, er kan iets heel belangrijks bij zijn. TWEELINGEN 21 mei-20 juni Deze week kunt u profiteren van be sluiten, die u in de afgelopen periode heeft genomen. U kunt nu doorzetten op punten, waarvan u innerlijk heel zeker bent. Een ontmoeting met een Schorpioen-type doet u veel genoegen en u krijgt gelijk in een hangende l—^kwestie. Niet verder over napraten, dat kan Irriteren. Uw werk ligt u wel en u schiet goed op met bepaalde kar weitjes. Brief op komst. KREEFT 21 juni-20 juli U kunt deze week met genoegen terug zien op een langdurig en nogal moei lijk werkje. Het was nieuw voor u, maar u heeft er zich goed doorgesla gen. Een bepaalde neiging tot nervosi teit kan u parten spelen, maar dat is onnodig, want u staat er goed voor. Zeker in verband met diploma's en opdrachten. Laat u in gesprekken met een Steenbok-type niet al te zeer gaan ln dromerigheden. LEEUW 21 juli-20 augustus Deze week komt u klaar met, een langdurig karwei, dat wat hoog begon te zitten. Maar het zit erop en u kunt tevreden zijn. Het resultaat van al uw werk stemt u bovendien en anderen ook. Wat wilt u nog meer? Wat u nog meer wilt, dat is een veranderingetje, want het gareel gaat u wat vervelen. Dat kunnen de sterren u in deze pe riode niet beloven, maar het zit er wel in de naaste toekomst in. Haalt u dan ondertussen niet zoveel aan, dat u weer niet weg kunt! MAAGD, 21 augustus - 20 september Dit kan een kalme en prettige week worden, als u afziet van een neiging tot het inslaan van zijpaden. Houdt u bij de hoofdzaken en laat u daar niet van afleiden. Temeer, daar er deze week belankrijke dingen op het spel staan en u al uw energie daarbij nodig heeft. Op het gebied van hartsaangele genheden geldt precies hetzelfde. U weet zeer goed waar de sterren öp doelen. WEEGSCHAAL 21 sept.-20 oktober Deze week krijgt u een kans om bega ne vergissingen goed te maken en en kele daardoor ontstane opinies recht te trekken. De sterren raden u aan, uw geweten te laten spreken en af te zien van verkeerde besluiten. U heeft in de afgelopen maanden meer dan genoeg beroering gewekt bij uzelf en bij an deren en nu kunt u uw koers wijzigen en de rust doen weerkeren. Met geen enkel goed gekozen grapje kunt u dit alles wegredeneren en lachen is er niet bij! SCHORPIOEN 21 okt.-20 november U raakt een beetje uitgekeken op uw eigen plannen en die van anderen. De nieuwigheid eraan ontbreekt en u zou er goed aan doen, eens wat frisse lucht te gaan happen. Letterlijk en figuur lijk. Dat heeft u bovendien wel ver diend, want stilzitten was er de laatste tijd niet bij! Houdt u ook niet van, maar u heeft wel behoefte aan- nieuwe indrukken en inspiratie. BOOGSCHUTTER 21 nov.-20 december Gezellige week mogelijk. U krijgt men sen te zien, die u wel liggen en u doet er nieuwe ideeën bij op. Uw plannen vinden hier en daar gehoor en dat ver sterkt uw zelfvertrouwen Oppassen voor een gladjanus met een geoliede tong. Laat u niets wijsmaken, maar zoek de dingen zelf uit. Kou en vocht vermijden en zoveel mogelijk trimmen. U bent aangekomen. STEENBOK 21 december-20 januari Het ontbrekt u deze week niet aan va riatie. U heeft nogal aanloop en uw advies wordt gevraagd op allerlei ge bied. Dat geeft altijd een gevoel van zekerheid. En die mist u nog weieens. omdat u enorm hoge eisen aan uzelf stelt. Helemaal niet nodig, want uw prestaties mogen er best wezen. Dat blijkt deze periode dan ook. Geef al leen geldelijke steun aan bekende in stellingen en wees op dat punt niet te goed van vertrouwen. Controleer ook uw aankopen, voor u afrekent. WATERMAN 21 |anuari-20 februari Drukke week, waar allicht ook een paar vergaderingen in vallen. U neemt waar voor een ander, die ziek is en de dagen vliegen om. Eind van de week wat meer rust. U heeft dan een en an der afgehandeld en als u verstandig bent, houdt u de boot even af, als uw hulp meteen weer wordt ingeroepen Geef die alleen, als dat nodig is in het menselijk vlak. Voor de rust kunnen anderen hun eigen boontjes doppen* VISSEN 21 februari-20 maart Laat u deze week niet verleiden tot een discussie, die nergens toe leidt, omdat u te maken heeft met een war hoofd. Mensen, die persé gelijk willen hebben, kunnen niet redeneren. U heeft belangrijker dingen aan uw hoofd. Uw werk eist al uw aandacht op en de weinig vrije tijd, die u over houdt, heeft u nodig voor echte ont spanning. Bovendien kunt u dan rustig nadenken over de te volgen koers. Geen gokjes, geen onbekookte beleg gingen. u Maandagavond 13 mei a.s. vindt het maandelijkse politieke café „Proest" (d.i. Progressief Soest) plaats, om 20.00 uur, in café-restaurant „De Kleine Wit te", hoek Molenstraat/Middelwijkstraat. Mevrouw Tamar Walma van de Molen- de Vries, Ben Joosten en Raadslid Har- ry Jonker zullen verantwoording afleg gen over hun 4-jarig beleid t.a.v. open baarheid, milieu, Engh-park, ruimte lijke ordening (Kerckelandt), subsidies, onderwijs (VWO-Havo), buitenlandse werknemers, actiegroepen (Molenstraat), etc. Verder wordt aandacht besteed aan de raadsagenda van 16 mei. Gesprekslei ders zijn Henk Gerth (D '66) en Jan Visser (PPR). In verband met de naamgeving aan de openbare kleuter- en basisschool in de wijk Klaarwater wordt er op dinsdag avond 14 mei, aanvang 20. uur, in de school een feestelijke ouderavond ge houden. A.s. woensdag 15 mei, aanvang 2 uur, wordt het slotfeest gevierd voor de middaggroepen, kinderen van 6 tot 12 jaar, die het afgelopen seizoen één van de clubhuizen van de Stichting Jeugd zorg Soest hebben bezocht. Op vrijdag 17 mei is de laatste clubdag en daarna gaan „Vangrail" en „Praatpaal" dicht, althans voor wat het clubwerk betreft, tot 12 augustus. Woensdagavond 15 mei, is iedereen welkom bij de drive-in discotheek met lichtshow in het openluchttheater. Discjockey's zijn Joop Poort en Eddy Owens. De toegangsprijs is een gulden; vaste leden kunnen een gratis entree- kaart halen in hun eigen clubhuis. Gedurende de laatste twee weken van de vakantie, van 29 juli tot en met 3 augustus en van 5 tot en met 9 augus tus, organiseert de stichting extra speel dagen, waarvoor ondermeer op de Eng. nabij de speelweide, een grote tent zal worden opgezet. Bovendien zijn de clubhuizen nog open op 8, 15 en 22 juli, van twee tot vier en van zeven tot tien uur In Amsterdam werden door de politie van het bureau Warmoesstraat aange houden de 45-jarige P. S. uit Alkmaar en de 25-jarige J. P. van L. uit Am sterdam. Zij reden in een in Maastricht gestolen auto, die voorzien was van valse kentekenplaten. In de auto wer den diverse voorwerpen aangetroffen vermoedelijk van diefstal afkomstig Daarbij eer, snuifdoos met inscriptie. Brouwer Middelwijkstraat. De Soester politi» werd ingeschakeld, die bij onderzoek constateerde dat er Ingebroken was In de woning van de familie Brouwer aan de Dalweg. Men kon niet direct vaststellen wat er ge stolen was, omdat de familie met va kantie is. Een aantal open plekken gaf wel aan, dat er het ?en en ander ont vreemd was, onder meer een klok, een schilderij en een smeedijzeren lamp, die van het plafond gehaald was. De beide mannen zullen naar Soest gebracht worden voor verhoor. Men verzoekt ons opname van het na volgende: In het kader van de aktie „Zonderdag" wordt ook in Soest gezocht naar mi lieubewuste mensen, die a.s. zaterdag op de stations in Soest de inkomende reizigers een handtekening vragen en de uitgaande reizigers een formulier overhandigen waarop die handtekening gezet kan worden. De reizigers kunnen op het station van aankomst de hand tekening afgeven. Wat is Zonderdag? Wie de kranten leest zal weten dat het gaat om één autovrije zondag per maand. Voor realisering hiervan organiseren de „Vereniging Milieudefensie" en de stichting „Stop de kindermoord" ver schillende aktie's. Uiteraard heeft men voor deze aktie mensen nodig die za terdag 11 mei a.s. de stations in Soest kunnen bemannen. Wie zich bewust is wat een vrijheid een autovrije zondag oplevert, gelieve zich op te geven bij het kontaktadres voor Soest: Zwalu- wenweg 20, tel. 19165. Alleen met ons allen kunnen we zor gen dat de Zonderdag er komt. Na de in het kader van de Soestock- manifestatie gehouden tentoonstelling „werk van kursisten" volgt nu vanaf a.s. zaterdag 11 mei tot en met 7 juni, de tentoonstelling „werk van leden". De deelnemende kunstenaars zijn: Ag- nes van Breukelen, Charito Crahay Bloklandeer-Montoro, Sebo Detmers, Henk Fugers, Louise Grammé-Kuijpers, Paul Jansen, Freek de Jong, Ben Joos ten, Emmy Joosten, Lambertus van der Kooy, Engelbert L'Hoëst, Rien de Rol Ier, Dineke Smink, Tine Visser, Geert- Jan Walma van der Molen, Kees van der Wel en Pieter van Zetten. De opening vindt plaats morgenavond om 20.30 uur; de tentoonstelling is ver der dagelijks geopend, óók zondags, van 14 tot 17 uur. De toegang is vrij. Op de kruising Jachthuislaan Park Vredehof verleende de 58-jarige brom fietser A. H. geen voorrang aan de autobestuurder A. C. S. (23) uit Zeist. H. kwam te vallen en brak zijn been. Hij werd naar het ziekenhuis in Baarn gebracht. Beide voertuigen werden aan zienlijk beschadigd. Op de Beukenlaan werd door de be manning van een surveillanceauto aan gehouden de 18-jarige S. B. uit Amers foort. Naar de mening van de politie reed hij te hard met zijn brommer. De brommer bleek bij nader inzien een motor te zijn, die afkomstig was van diefstal in Amersfoort. B. verklaarde hem gekocht te hebben bij een hande laar. De Amersfoortse politie heeft de zaak in onderzoek. In Amsterdam werd aangehouden de Soester J. J. P. V. (19) die in het bezit was van een vuurwapen. Hij biechtte op thuis meer vuurwapens te hebben en ook een van diefstal afkomstig geldsbedrag, groot 2500 gulden. Dat geld was nog aanwezig en bestond uit zilveren guldens en rijksdaalders. De vuurwapens bleken antieke wapens te zijn en aan zijn vader toe te behoren. AMERSFOORT Grand Theatre, Snouckaertlaan 4, tel 03490-14632. Dagelijks 14.00 en 20.00 uur. Donderdag tot en met woensdag, „De kanonnen van Navaronne" 14 jr. Zondag 11.00 uur, „Asterix en de Hel den", a.1. Cinema Amicitia, StadsTing 30, tel 03490-18900. Woensdag en zaterdag alleen 20 uur. Zondag, 16 en 20 uur. Overige dagen: 14.00 en 20 00 uur. Donderdag en vrijdag: „Les Biches", 18 jr. Zaterdag t.m. woensdag „The good, the bad and the ugly", 18 jr. Zaterdag 14 uur, zondag 13.30 uur, woensdag 14 uur „50 jaar WaltDisney's tekenfilms", a.1. Vrijdagavond, 23.00 uur „The Cincin- nati Kid", 18 jr. City Theater, Westsingel 7, tel. 03490- 16572 Zaterdag: 14.00, 18.45 en 21.15 uur. Zondag 14.00, 16.15, 18.45 én 21.15 uur. Overige dagen: 14.00 en 20.00 uur. Alleen donderdag „De rode baret", 14 jr. Van vrijdag tot en met woensdag „De 14 karate vrouwen", 18 jr. Vrijdag 23 uur, „Blue Movie" 18 jr. Zaterdagavond (23.45) „Ortega, De Kil ler" 18 jr. werkend 6 cm ƒ1,35 per m. werkend 8 cm ƒ2,per m. werkend 6 cm ƒ1,05 per m. werkend 8 cm 1,35 per m. U moet wel volle lengten nemen. (10 soorten) vanaf ƒ9,99 per m2 30 x 30 cm. In de kleuren geel, paars, zwart. Vanaf ƒ300 per stuk. Breng eens een bezoek aan onze KEUKEN SHOWROOM. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND VVU verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Brand ontstond in de schuur achter de woning van de familie Lansaat aan de Margrietlaan 5, toen een in wasbenzine gewassen jurk in de centrifuge werd gedaan. Door aen vonk uit de motor kwam de benzinedamp tot ontbranding, wat een kleine ontploffing tot gevolg had. Doordat ook een emmertje met wasben zine vlam vatte, werden enkele in de schuur staande fietsen door het vuur aangetast en sprong een ruit. Een zoon van de familie bluste het vuur met behulp van een straal op de waterleiding. De brandweer behoefde niet meer op te treden. De schade be draagt circa 1000 gulden. In het bos, bij de picnicplaats aan de Foekenlaan en bij de trimbaan werden twee meisjes lastig gevallen door een man die zich uitgaf voor sportleraar. De politie heeft de man nog niet kun nen opsporen. ELKE VRIJDAGAVOND GRATIS in onze WIJNBOETIEK LAANSTRAAT 44 - TELEFOON 12957 Op 11 mei a.s„ bij slecht weer op 18 mei, organiseert de Fakkeldraagsters- groep haar jaarlijks evenement op het terrein van het padvindstershuis gele gen aan de Bosstraat naast no. 71. U vindt er een gezellige kermisachtige toe stand met velerlei attracties voor jong en oud waarbij handigheid en sportivi teit beloond worden met leuke prijzen. U kunt er spelen aan het rad van avontuur, gooien met ballen, grabbelen, uw reactie testen, vingerverven, elec- trorvisch tafeltennisspelen en op nog velerlei manieren uw handigheid be drijven. Er is een koek- en zopiekraam en er worden IJslandse pannekoeken gebakken door een rasechte IJslandse. De Fakkeldraagstersgroep omvat een groep kabouters en twee groepen pad- vinsters, in totaal bijna 70 enthousiaste jongë meisjes die aan de padvinderij veel plezier beleven. De instandhou ding van de clubhuizen en de aflossing van de schulden die gemaakt moesten worden om de clubhuizen te bouwen, vragen jaarlijks een bepaalde som geld. Om deze financiële verplichtingen te kunnen nakomen, organiseren zij jaar lijks dit festijn. Alle medewerking ge schied volstrekt belangeloos en de op brengsten komen volledig ten goede aan dit stukje jeugdwerk. U bent van harte welkom! Op de Rademakerstraat te Soesterberg werd aangehouden de 21-jarige G. A. S. Hij was onder invloed van alcohol en liep zich in het nachtelijk donker te vermaken met het gooien van flesjes. Hij werd ingesloten en proces-verbaal werd opgemaakt. verkrijgbaar bij interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Tel. 02155- 12180 V gratis kleurenfolder beschikbaar J HORIZONTAAL: 2. voorzetsel; 5. buitenstaander; 8. soort; 10. IJslandse literatuur; 12. ver harde huid; 14. verbond; 16. uitroep; 17. oevergewas; 19. vruchtbare plaats; '21. ambtshalve (lat. afk.); 23. land in Azië; 25. vogel; 27. werkelijk (eng); 29. mil. opleidingsschool, afk; 30. vrucht 32. vogel; 34. tegen; 36. titel; 38 ont kenning; 40. afbeelding; 42. luizeëi; 44. truc; 46. ten laatste (afk.); 47. regel; 49. iedere; 51. deel v. e. fr. ontkenning; 53. koude; 55. familielid; 57. min; 59. zangstem; 60. gevoel; 62. stand; 64. soort ontspanning; 66. jongensnaam; 68. deel v. h. oor; 70. vr. munt; 72. feestkledij; 74. naar beneden; 76. ge wicht; 77. gelooide huid; 79. overschot; 81. bevel; 83. nevel; 85. gebogen; 87 pl. in Engeland; 89. vernis; 90. lijst; 91. land in Europa. Oplossing puzzel elders in dit blad. VERTIKAAL: 1. bijb. naam; 2. of dergelijke (afk.); 3. omroepvereniging; 4. hoefdier: 5. laatst leden (afk.); 6. pl. in Engeland; 7. lief kozing; 8. het romeinse rijk (lat. afk.); 9. tijdperk; 11. deel v. d. hand: 13. gast; 15. wrede keizer; 18. schrijfbe hoefte; 20. bloedvat; 22. vette vloeistof; 24. deel v. e. bijenkorf; 26. het zijn; 28. eenmaal; 29. omslag; 31. slot; 33. drank; 35. Europeaan; 37. hetzelfde; 39. vul kaan; 41. meisjesnaam; 43. rivier in Duitsland; 45. dunne; 48. hennepbraak; 50. ver in de tijd; 52. insekteneter; 54. Rusland; 56. koraaleiland; 58. het ge hele aantal; 59. Europeaan; 61. water plantje; 63. zachte veertjes; 65. bont huid; 67. losse naad; 69. dus (lat.); 71. meisjesnaam; 73. slede; 75. gast; 78. enzovoorts (afk.); 80. pl. in Gelderland; 82. persbureau (afk.); 84. pers. vnw. 86 georgr. aanduiding (afk.); 88. voor zetsel.

Soester Courant | 1974 | | pagina 9