Aktiecommitee strijdt voor betere speelgelegenheid in 't Hart TNO-IZF Soesterberg 25 jaar WAAROM DAN PAS A. van der Weerd J. SMEE1NG Brief aan burgemeester en wethouders een kleuren-T.V. kopen, terwijl u nu reeds kan genieten Electrotechnisch Installatiebureau VAN SCHALKWIJK B V. Van zuiver militair tot 1/4 civiel Bromfietser contra fietser Klaverjassen K.V. De Meteoren llw Rode Kruis MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten vraagt ƒ5 miljoen SNACKBAR Wegens enorm succes. Dit weekeinde Vz KIP en PATAT ƒ3,50 Opbrengst Astmacollecte Vergadering SGP Ruit ingegooid Zeepost BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Horloger Juwelier Optiek Personenauto gestolen Autobestuurder door sehrikhek Concert in Utrechtse Domkerk Snelheidscontrole Auto's botsten op de Noorderweg Qeuqeot Laanstraat 26 - Soest Maatschappelijk Werk Soes ter Courant van donderdag 16 mei 1974 In de wijk.„Het Hart" hebben een aantal bewoners enige tijd geleden een aktie op touw gezet met het doel voor de daar wonende er o.a. b\j de ge meente op aan te dringen meer speelruimte voor de jeugd te krijgen. Het is ln deze wyk hiermee droevig gesteld- Volgens de buurtbewoners wordt alles volgebouwd, straten zyn veel te smal, veel auto's staan geparkeerd langs de weg en het veel te snelle verkeer rijdt door de straten. Bij de opbouw van deze ongeveer 20 jaar oude wijk is totaal geen re kening gehouden met de daar op groeiende jeugd. De toestand is al jaren zo, dat door de dichte bebou wing, de smalle straten, het verkeer en het ontbreken van speelruimtes geen enkele mogelijkheid openbleef zich er uit te leven, met als gevolg spanningen onder de buurtbewoners. Dit komt o.a. door overlast en vernie lingen, die de jeugd aanricht bij ge brek aan goede speelruimte. Zes jaar geleden is er reeds een handtekeningenaktie gevoerd om ver betering in deze situatie te brengen. Deze aktie leverde ruim driehonderd handtekeningen op. Het verzoek werd echter afgewezen, daar er, volgens B W, geen geschikte ruimtes waren. Men is echter van mening dat die er wel zijn of althans gemaakt kunnen worden. Eerst is er ook nu gewerkt _met handtekeningenlijsten. Dit was een groot' succes. 'Maar toch bleven er vele vragen bestaan. Daarom is men overgegaan op enquete-formuleren om meer gegevens en suggesties te krijgen. Er blijkt uit, dat er een grote behoefte bestaat aan speelruimte. Niet alleen onder de buurtbewoners met kinderen, maar ook onder kinderloze echtparen en de vele ouderen, die vaak last on. dervinden var. de opgroeiende jeugd. Het enige speelplaats je, dat de buurt rijk is, voldoet al jaren niet meer aan de eisen die eraan gesteld mogen worden. Vervolgens is er een vergadering in De Vangrail belegd waarop werd be sloten een brief aan B W te sturen. Hopelijk zal deze brief er toe bij dragen dat er in deze nijpende situatie verandering komt. De bewoners voe len zich in vergelijking met andere wijken in Soest een achtergebleven gebied. Brief aan B W. Een bewonerskomité uit de wijk „Het Hart" vraagt uwbijZó'óderè aandacht voor het volgende probleem IN ALLE PRIJZEN, MATEN EN KLEUREN BIJ STEENHOFFSTRAAT 55 - SOEST - TELEFOON 02155 - 12906 Smalle straten in 't Hart; veel gepar keerde auto's, geen speelruimte voor kinderen; levensgevaarlijk. De situatie in de wijk is bedroevend voor de aldaar wonende kinderen, om dat er voor hen praktisch géén speel ruimte meer is. In tegenstelling tot andere wijken, zoals bijvoorbeeld het Soesterveen, is hiermee bij de be bouwing van het Hart geen rekening gehouden. De huidige situatie kenmerkt zich door een groeiende spanning tussen buurtbewoners met kleuters en kin deren en echtparen zonder kinderen. Om hieraan een eind te maken in het belang voan onze kinderen, heeft het komité een inventaris opgemaakt van de nog resterende mogelijkheden en verzoekt u te willen nagaan of de volgende terreinen kunnen worden omgebouwd tot verschillende types speelgelegenheid voor de diverse leef tijdsgroepen. 1. Hoek NieuwstraatSchaepmanstr. 2. Plantsoen met looppad tussen Ko- ninginnelaan en Schaepmanstraat. 3. Plantsoen met looppad tussen Troel- strastraat en Hartweg. 4. Hoek KrommewegHartweg. i'i?t 5. Speelplaatsje achter de wonngen aan de Groen van Prinstererstraat beter voor dit doel geschikt maken. 6. Mogelijke terreinen aan de Ko- ninginnelaan voor de oudere kinderen met de wat hardere sporten, zoals voetballen, crossen, eet. 7. Hoek MariastraatVan Straelen- laan. 8. Vinkenplein. Wij voelen ons ten opzichte van an dere wijken in Soest een achterge bleven gebied en vragen nogmaals uw volle aandacht. Het komité is gekozen uit de bewo ners van Thorbeckestraat, Hartweg, Korte Hartweg, Nieuwstraat, Groen van Prinstererstraat, Schaepmanstraat en Troelstrastraat." Gisteren, woensdag 15 mei, werd te Soesterberg het 25-jarig bestaan gevierd van het Instituut voor Zintuigfysiologie TNO. Die viering bestond uit lezingen en een rondleiding voor een aantal genodigden en vandaag uit een ontvangst van de werkrelaties. De geschiedenis van het IZF wordt ge. kenmerkt door een voorzichtige groei, die teruggaat naar 15 mei 1949, toen besloten werd tot de vorming van een Werkgroep Waarneming binnen de Rijks Verdedigings Organisatie. Die werkgroep was aanvankelijk gehuis- vert bij het Physisch Laboratorium van de Universiteit te Utrecht, en be stond uit de adviseurs dr. F. P. Fischer, lektor in de oogheelkunde en de oog arts dr. J. ten Doesschate. Dr M. A. Bouman was belast met de lei ding en de enige vaste medewerker. Het eerste werkprogramma omvatte het „nachtzien". Op 1 mei 1966 werd de werkgroep verheven tot Instituut voor Zintuigfysiologie. Daarvoor von den enige verhuizingen plaats. Op 15 mei 1951 verhuisde de werkgroep naar een drietal kamers in het gebouw van de Stichting Nationaal Luchtvaart Geneeskundig Centrum" aan de Kamp weg te Soesterberg. In 1952 kwam naast de afdeling „visuologie", de afdeling „audiologie". die zich ging bezig houden met hoor- problemen. In 1954 werd gestart met de afdeling „Technische-Menskunde" die een studie maakt van de aanpas sing van de technische omgeving aan de eigenschappen van de mens. In 1956 deed met een studie over moeilijkheden bij het seinen en lezen van morse-signalen de eerste psycho loog zijn intrede in het instituut, waarmee de afdeling „Experimentele Psychalagie" werd geformeerd. In 1969 kwam daarbij de afdeling „Verkeersgedrag", die zich bezig houdt met de uitgebreide verkeersproble matiek. De huisvesting onderging verandering ln 1957 werd een barak betrokken van het ministerie van defensie, die ge plaatst was in het bos naast het ge neeskundig centrum. In 1963 werd aan de barak een paviljoen gebouwd. In mei 1965 wordt de machtiging ont vangen voor nieuwbouw en in 1968 wordt het nieuwe gebouw in gebruik genomen. De officiële opening vindt plaats op 25 apriijl door de toenmalige staatssecretaris A. Duynstee, in aan wezigheid van Z.K.H. Prins Bernhard. Taak. Aanvankelijk was de taak van het in stituut zuiver militair en wel het verrichten van wetenschappelijk on derzoek ten behoeve van de krijgs macht en het verstrekken van ad viezen en het verlenen van bijstand in zaken van wetenschap en techniek aan de minister van defensie en aan militaire autoriteiten. Een belangrijk aspect van het werk Is steeds geweest het uitdragen van het resultaat van onderzoekingen ln woord en geschrift. Het IZF heeft steeds een aktieve publikatiepolitiek gevolgd. Rapporten en artikelen worden bijna letterlijk als het researchproduct be schouwd. In de loop der jaren ver schenen van de hand van medewer kers honderden publikaties in een verscheidenheid van wetenschappelij ke periodieken.Uit de werkzaamheden die binnen het IZF verricht werden kwamen elf academische proefschrif ten voort. Een groot deel van de staf heeft een jaar ervaring in het bui tenland kunnen opdoen en academici uit het buitenland komen enige tijd naar Soesterberg voor een stage. In de loop der jaren groeide ook het civiie opdrachtenpakket. In 1969 werd al 20 van de Inkom sten uit civiele opdrachten verkre gen. In 1971 was de verhouding 70 RVO, 20 °/o civiele opdrachten en 10 van „derden". De verbinding met de burgermaat schappij is duidelijk. Tijdens een persconferentie wees het hoofd van de afdeling visuologie. dr. J. J Vos. op het onderzoek naar dieptezien. waarvan de resultaten nu ook worden aangewend voor het opsporen van het „luie oog" bij kinderen het onderzoek naar kleurenblindheid, de mogelijke gevolgen vari narkose op het netvlies, worden doorgespeeld naar ziekenhui zen. Zo ook bij de afdeling audiologie van prof. dr. ir. R. Plomp waar de resultaten van onderzoek voor be scherming tegen overmatig lawaai nu ook worden gebruikt voor b.v. de in vloed van windgeruis op een drager van een motorvalhelmde geluids hinder (van buiten) in zalen. De af deling houdt zich thans ook bezig met spraakanalyses en spraakerken- ning. De afdeling experimentele psycholo gie van dr. A. F. Sanders houdt zich ondermeer bezig met de regeling van het luchtverkeer boven Nederland, de opname en verwerkingscapaciteit van de verkeersleidersde inspectie van staalplaten bij Hoogovens, het probleem van de monotoniede na vigatie van mammoettankers kort om het onderzoek naar de mentale functie van het geheugen, het op name- en verwerkingsvermogen. De uitbreiding van de civiele op drachten gebeurt om twee redenen in de eerste plaats omdat men het nuttig en nodig vindt om resultaten van onderzoekingen toegepast te zien in de civiele wereld en in de tweede plaats omdat het instituut enige ex pansie nodig heeft in een tijd dat bij defensie de uitgaven i geconsolideerd worden. Overigens zal naar de me ning van dr. Walraven het percen tage civiele opdrachten niet drastisch verhoogd worden. TNO heeft geen winstoogmerkop drachten worden tegen kostprijs uit gevoerd.In het algemeen kan gesteld worden clat de krijgsmacht de insti tuten niet monopoliseert de defen- sleresearch komt daarmede ten goede aan de civiele wereld. Op het fietspad aan de Middelwijk straat reed de bromfietsende leerling- kellner G. H. (16) tegen de fietsende chauffeur W. O. (51). Het gebeurde toen H. omkeek. O. liep gekneusde ribben op; H. wat schaafwonden. Dinsdag 21 mei a.s. wordt de laatste klaverjasavond gehouden van de korf balvereniging De Meteoren. De wed strijden' beginnen om 20 uur precies in het clubgebouw van de ren- en Toervereniging Tempo aan de Indu strieweg, Van 27 mei tot 8 juni gaat het Rode Kruis de straat op voor zjjn jaarlijkse collecte. Getracht zal worden het vele geld te zamelen, dat nodig is om alle hulpverlening te kunnen bekostigen. Want het Rode Kruis doet ontzettend veel van vacanties voor gehandicap ten en bloedtransfusiediensten tot en met hulpzendingen naar rampgebieden en duizend en één kleinere vormen van hulpbetoon. Denkt u maar aan de snelwegambulanees, hel welfare- werk. de invalidenmiddagen, eerste hulp bü (sport)evenementen, trombo sediensten. lectuurvoorziening voor zie ken die thuis liggen. En zo zouden we nog wel even kunnen doorgaan. Al dat" werk wordt door u betaald. Want het Rode Kruis is een zelfstan dige vereniging, die neutraal en- on afhankelijk wil blijven. Dat is nodig om overal die hulp te kunnen bieden, die nodig is. Ongeacht het ras, de religie of de politieke overtuiging van slachtoffers. Het Nederlandse Rode Kruis is een vereniging van de Nederlandse be volking, met al meer dan een miljoen leden. Het is dus Uw vereniging en het verleent zijn hulp dan ook steeds namens U. Op de- rampen-pakketten die ha calamiteiten naar het buiten land worden verzonden staat altijd „Gift of the people of the Nether- lands", want het zijn hulpgoederen waarvoor het Nederlandse volk het geld heeft bijeengebracht. Dat geld wordt soms ingezameld tij dens speciale acties na aardbevingen, overstromingen, oorlogsgeweld of an dere rampspoeden. Een ander deel komt binnen via de contributies van de leden. Maar de jaarlijkse collecte is toch de kurk waarop het Nederlandse Rode Kruis drijft. Om goed te kunnen drijven, dat wil zeggen om iedere hulpbehoevende een reddende hand te kunnen reiken, dient tijdens de komende collecte in het gehele land ƒ5 miljoen te worden opgehaald. U kunt daaraan natuur lijk meehelpen. In de eerste plaats door een flink bedrag te doen in de collectebus wanneer U die wordt voor gehouden. Maar U zou ook zelf met de bus kunnen rondgaan. Want het spreekt vanzelf dat hoemeer er wordt gecollecteerd des te meer er wordt in gezameld. Meld U aan met behulp van een pa piertje waarop U naam, adres en geboortedatum zet en dat U in een gesloten enveloppe zonder postzegel kunt zenden^ naar Antwoordnummer 1314 in Den Haae. Dan ontvangt U beslist nader bericht. Het Rode Kruis helpt overal en ieder een. Helpt U nu het Rode Kruis hel pen. Een nieuwe slagzin van het Rode Kruis luidtHelpen is best fijn. Doe daaraan vooral mee. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND IVy verzorgen tevens uw feestjes en partyen. De van 6 tot 12 mei gehouden astma collecte heeft in Soest het bedrag van ƒ8.401,57 opgebracht. Een mooi resul taat, waarvoor de organisatoren, ge vers en collectanten, namens alle ast ma-patiënten in Nederland, hartelijk dank zeggen. In verband met de a.s. gemeente raadsverkiezingen houdt de SGP een openbare vergadering op vrijdag 24 mei a.s., in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Dalweg. Aanvang half acht Ds. H. G. Abma, fraktievoorzitter deT SGP in de Tweede Kamerzal dan een tijdrede houden De 15-jarige Renee L. gooide op de Talmalaan een ruit in van de woning van de familie S. Waarom is niet be kend; de schade zal hij wel betalen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Julietta" (20/5). Australië: ms „Flinders Bay" (20/5). Canada: ms „CP Trader" (20/5). Indonesië: ms „Bavaria" (20/5). Israël: ms „Hope Isle" (21/5). Japan: ms „Hamburg Express" (21/5) Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Laarderkerk" (20/5). Ned. Antillen: ms „Hermes" (22/5). Suriname: ms .Arabian Express" (22/5). Verenigde Staten van Amerika: ms „Sea-Land Market" (21/5). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms City of Capetown" (20/5). SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 8 uur door J. H. H Overbeek, Burg. Grothestraat 65, tel. 12333 en H. J. Stroband, Henr. Bleakweg 14, tel 12434. Hemelvaartsdag: P. H. Walter. Spar renlaan 5, tel. 10210 en A. W. Cha- vannes, Colenso 32, tel. 14545 Het ls aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan Eerst opbellen. SOESTERBERG Tijdens het weekend door dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempella^n 6. tel. 1517. Hemelvaartsdag: A W. Moll van Cha- rante, Paltzerweg 299, Den Dolder, Vel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag 13 tot 13.30 uur, J. B. M. Eggink, Speenkruitstraat 41. Hemelvaartsdag 13 tot 13.30 uur O. J Notterman, Julianalaan 47c. Apotheek Ingaande vrijdag 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag tot de daar opvolgende week vrijdag 18 uur Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 35 ,tel. 12487. Extra apotheekdlenst zaterdag aan staande van 8.30 uur tot 12.30 uur Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn tel. 02154-2432. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN Vrijdag 19 uur tot dinsdagmorgen 7 uur. Zr. A. Kulik, Dalweg 46, tel. 13703 en zr. J. van Druunen, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-2729. Weekavonddienst van 's avonds 7 uur tot 's morgens 7 uur: (Ook Hemelvaartsdag) zr. H. Sijtsma en Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 14610. Spreekuur medisch Centrum, Nteuwe- weg hoek Smitsweg, dagelijks van 13 tot 14 uur en dinsdag- en donderdag avond van 18 tot 19 uur, teL 18770 (ook antwoordapparaat) ZONNEGLOREN, telefoon 19144 3e klasse: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-19.30 uur. 2e klasse A: dagelijks 14.00-15.15 uur en 18.45-20.30 uur. 2e klasse B: dagelijks 14.00-14.45 uur en 18.45-20.00 uur. Ie klasse 11.00-12.00 uur en 18 45-20.30 uur. Kraamafdeling: Als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00- 11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur. 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN telefoon (02154) 7141 - 5831 ALLE KLASSEN dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uur Kraam afd.: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.30 uui kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.30 uur ST. ELISABFTH AMERSFOORT telefoon (03490) 22444 3e klasse: dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 klasse afd.: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.30 en 19,00-20.00 itTaam-afd.: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 Klnder-afd.: dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 DE LICHTENBERG AMERSFOORT telefoon (03490) 18341 tegewS 13.45-14.15 en 18.30-19.15 dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 kraam-afd.: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afd Kinder-afd.: dinsdag, donderdag en zondag 14.15- 14.4£ maandag, woensdag, vrijdag en zater dag 18.30-19.00 \SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST De heer J. G. van E. (30) deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn personenauto. De wagen stond gepar keerd op het parkeerterrein aan de Va renstraat. Daar werd wel een auto van hetzelfde merk aangetroffen, di» in Amersfoort gestolen bleek te zijn. De 56-jarige autobestuurder H. A. M. uit Soest zag, komende van de Konings weg, te laat de kruising met de Eigen domweg Hij reed recht door en kwam tot stilstand op een braak liggend stuk grond. Een sehrikhek en een paaltje met straatnaambord werden vernield. M. heeft waarschijnlijk te hard gere den. De schade wordt geregeld met de gemeente. ZONDAG HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 10 uur ds. P. Kloek. Hemelvaartsdag, 10 uur, ds. P. Kloek. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur dr. E. Schroten, Doorn. 19 uur ds. Jac. Smit. Hemelvaartsdag 10 uur ds. D. H Bos- ma. „De Open Hof', Dalweg hoek Veenbesstraat. 9 uur ds. Jac. Smit, H.D. Hemelvaartsdag: 9 uur gezamenlijk dienst met gereformeerden ds. Jac. Smit. Ichtuskerk, Albert Cuyplaan. 9.30 uur dr. H. Bout, Huizen. 17 uur ds J. Vroegindeweij, Emme- loord. Hemelvaartsdag, 9.30 uur ds. J. Smit; gezamenlijke dienst met Chr. Geref. Kerk. Zonnegloren 10 uur ds. J. Smit, Soest. In alle kerken kindercrèche gedurende de morgendiensten. Kollekte voor de Diaconie. Jeugdkerken 10 uur Eliheto, Drift.je. Zondagscholen. 10 uur De Savorin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. 10.30 uur Oe Open Hot Veenbesstraat. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan. 9.30 uur ds. J. Koppe, Soest. 17 uur dr.. J. Rinzema, Jeugddienst. Hemelvaartsdag 9.00 uur ds. M. Wil schut. „De Open Hof', Dalweg/hoek Veenbesstraat. 10.30 uur dr. J. Rinzema. 17 uur ds. H. Kuyk, Bilthoven. Hemelvaartsdag 9 uur Gezamenlijke dienst met Hervormden ds. Jac. Smit. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 9.30 uur drs. H.R. Stroes, Wijk bij Duurstede. 19 uur ds J. v. d. Neut, Utrecht Hemelvaartsdag 9 uur dr. J. Rinzema. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt), Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur drs. A. N. Hendriks, Amers foort C. 14.45 uur ds. R. Zijlstra, Baarn. 1 Hemelvaartsdag 8.30 uur ds. A. W. Boxman, Ede, gezamenlijke dienst met Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. Diensten in de Ichtuskerk, Alb. Cuyp laan (voorlopig). 11.00 uur ds. Rutters, Baarn. 19 uur ds. Bijleveld, Bussum. Hemelvaartsdag, 9.30 uur ds. Jac. Smit, gezamenlijke dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg/hoek Beukenlaan. 9.30 uur leesdienst. 14.30 uur ds. J. van Haaren. Hemelvaartsdag, 9.30 uur leesdienst. VER. v. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. P. J. van der Vange. Hemelvaartsdag geen dienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53. 10.30 uur Heilig Avondmaal. Schaapskooi. KL Engendaalweg 52. 16 uur J. Pit. Babycrèche en kinderdienst. Hemelvaartsdag geen dienst. Zaterdag 18 mei Schaapskooi 20 uur koffiebar, m.m.v. gospelgroup „The Soulwinners". SOESTERBERG Gereformeerde kerk 9.30 uur ds. B. Kuyk, Bilthoven, 17 uur ds. Stoffels, Naarden. Hervormde kerk. 15 uur afscheid ds. F. J. Th. van Bo ven.. STERRENBERG 10.30 uur ds. H. P. Schouten. BAARN Doopsgezinde Gemeente, Eemnessenveg 19.30 uur ds. Joh. W. Hilverda. Geref. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur dienst Evangelisch Lnth. Gem., Kapelstraat, Baarn. 10.30 uur drs. W. J. Manger. Op zaterdagmiddag 18 mei wordt er om 3.30 uur wederom een concert gegeven in de Domkerk te Utrecht, waar zal worden uitgevoerd Clave- cimbelconcert no. 2 E dur en Clave- cimbelconcert no. 4 A dur van Joh. Seb. Bach, door de instrumentale groep van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Aan het clavecimbel Stoffel van Vliegen. De toegang is vrij. Op de Birkstraat werd gedurende zes uren een snelheidscontole gehouden. Gedurende die tijd passeerden 1427 voertuigen de radarapparatuur. 48 over traden de daar geldende maximum snelheid. De bestuurders krijgen een proces-verbaal nagestuurd. Op de Noorderweg botsten twee per sonenauto's, die als gevolg daarvan zwaar werden beschadigd. Pe bestuur der van de ene wagen werd aan zijn neus gewond, maar kon na in het ziekenhuis Zonnegloren behandeld te zijn, naar zijn woning terugkeren. De aanrijding werd veroorzaakt door mevrouw A. de W.-S. (35), die op de Noorderweg richting Vredehof straat reed. Op de kruising met Colenso ver leende zij geen voorrang aan de per sonenauto bestuur door de heer W. G. de R. (69). Parochie Soest, Kerkplein, teL 12688. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. Woensdag 19.00 uur Hemelvaartsdag 8.00, 9.30 en 11.30 uur. In de week H. missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, teL 12775. Zaterdag 19 uur. Zondag 9, 11 en 18 uur. Woensdag 19.00 uur Hemelvaartsdag 9.00, 11 00 en 18.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag 19.00 uur. Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat tel. 19943. Zaterdag 19 uur. Zondag 8.00 en 9.30 uur. Woensdag 19.00 uur Hemelvaartsdag 8.00 en 9.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00 uur. Dinsdag en donderdag 8.30 uur. De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Zaterdag 19 uur Eucharistieviering. Zondag 12 uur Eucharistieviering. Hemelvaartsdag, geen dienst. St. Carolnskerk, Soesterberg, Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. Hemelvaartsdag als zondag. TELEFOON 02155 - 1 32 27 AFD. VERKOOP EN OCCASIONS BEUKENLAAN 3 TELEFOON 02155-132 27 STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING SOEST „Anna Paulownahuls" Burg. Grothe straat 51. Soest, telefoon 19004. Sectie gezinsverzorging en bejaarden hulp. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. Sectie algemeen maatschappelijk werkt Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9-10 uur. Dienstencentrum Soesterberg, Dorpsplein (niet Dorpshuis). Spreekuur iedere maandag: 10.30 tot 11.30 uur, tel. 03463 - 1402. Maatschappelijk werk Prot. Sociaal Centrum. Maatschappelijk Werk, Gezinsverzor ging en Bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. TeL 03490-10441. Adressen te Soest: Afd. Maatschappelijk Werk: Kantoor: Braamweg 34 - tel. 02155- 18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dins dag tm. vrijdag van 9-10 uur en vol gens afspraak. Afd. Gezinsverzorging en Bejaarden hulp. Contactadres: Mevr. D. v. Arkel, Dr. Rupertlaan 47, Soest. Tel. 02155- 18068. Moeders voor moeders MevT. G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9. Baarn teL 02154-5802. OPEN BEJAARDENWERK Uitgaande van de Stichting Fed. Raad vJi Bejaardenwerk Soest: „Anna Paulownabuis". Burg. Grothe straat 51, Soest telefoon 19289. Spreekuur: maandag tot en met vrij dag: 9.00-10.00 uur. „De Drie Eiken". Dienstencentrum Dorpsplein, Soesterberg. teL (03463)- 1402. Spreekuur: maandag, woensdag, vrij dag 10-00-11.00 uur Maatsch. werkster: mej. A. H, Fran ken a. Warme maaltijdenvoorziening, Infor maties bij de navolgende contactadres sen: Soestdijk: Mevr. E. B. Jonker-Pott; Pr. Hendriklaan 11, tel. 13261 Soest Mid den: Mevr M A Jansen-Moesen- broeck Kerkpad mz. 57, teL 15588. Soest-zuld: Mevr. S. Steendijk-Geer- lings Bartolottllaan 16. tel 16389. Soesterveen: hr. A. van Scherpenzeél Veenbesstraat 430. tel 14782. Soesterberg: Mevr. J. Hoekstra-Ger. kes Prot Lorentzlaan 23, teL 03463- 1991. Bejaardetiwacbt Soest» Bereikbaar vla de 08 volgende teL nrs.: 15127 - 12947 - 13202 - 14782. Voor Informaties betreffende pedicu- redienst, koffle-ochtenden, zangkoor, gymnast!ekcursussen, sociëteiten. Cul tureel seniorenpaspoort tb.v. bejaar den: Bureau projektlelder: A. F. van de Genugten, -Anna Paulownahuls", Burg. Grothestraat 51, teL 19289 (bij voorkeur bellen tusseo 9.00-10.00 uur). Telefonische Hulpdienst *f Gooi 02150-45555* 24 uur per dag. Hulpcentrale Soest Telefoon 13812 of 12894 (liefst vóór 9 uur *s morgens) Hulpdienst Soesterberg Telefoon 1789-1768-1777-1636-1280 (op- werkdagen van 8 tot 10 uur). Stichting rechtswinkel Amersfoort Bergstraat 25 Amersfoort Geopend: maandagavond van 19-21 uur donderdag van 15-21 uur. Geestelijke Hulp F. J. Wertwijn. Klinisch Curiëntolooe, tel. 02155-10923.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5