JEANSSHOP Afrikanen van de ouderavond „De Schakel" „Studio Soest Interieurs" geeft gratis advies Feestelijke Verkeersenquete één op de vijf WAT DACHT IE WAT? a.s. vrijdag en zaterdag 15 cent. T VAARDERH00GT Onze zaak op de kreatieve toer... AUTORIJSCHOOL M. LOS EXAMEN TIJD, SPANNENDE TIJD, BLIJF BIJ DE TIJD, MET P0NTIAC TIJD RINGEN0LDUS B.V. Progressief muziekfestijn in Openluchttheater „Tevako" b.v. i.o. zet vertegenwoordiging Volkswagen voort POLITIE - TEL. 194441 ZIEKENAUTO - TEL 12727 washed-denimbroeken, jacks en vesten Moderne hemden en T-shirts Lederen jacks en vesten Lange denimrokken Geborduurde india- Alle soorten Ie kwaliteit TUINADVIESGENTRUM DORRESTEINWEG 72a - SOEST TELEFOON 12883 BOEKHANDEL G. H. A. Grijze overleden Uw succes is onze reclame t V.V.V.-NIEUWS •oester •uwer Tappers Ledenvergadering: Artishock Zomerconcert in de Nicolaaskerk te Baarn In Baarn en Soest en omgeving Avondvierdaagse nu ook Voor minder-validen Diefstal van radio Geslaagd Vlootschouw op het Eemmeer Soest er Courant van vrijdag 24 mei 1974 Een „Progressief Muziekfestijn voor Iedereen" wordt zondagmiddag 26 mei a.s. georganiseerd in het Soester Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Onder auspiciën van de Party van de Arbeid, de P.S.P. en Progressief Soest (PPR/D'66). Van twee tot v(jf uur. Bij slecht weer zal uitgeweken worden naar de Sporthal aan de Beukenlaan. Belangrijke gasten,, op dit „popfeest" zijn uit Birmingham (Engeland): „Jim Wood's Phoendx Jazz Band" met Jim Wood (helicon base), Alan Warrel (trumpet), Barry Philips (trombone), Dave Chisholm (clarinet), Martin Pugh (drums), Dave Brown (banjo) en Gary Bond (piano). Verder werken mee de Nederlandse groepen „Handsom Hank and the Spi- ders" uit Utrecht, „Jan Rap en zijn maten" uit Soest en „Fairy-tales" even eens uit Soest. Onder het motto „Laat je stem niet verloren gaan" zullen tussen de mu ziek door een drietal korte toespraakjes worden gehouden door mevrouw M. F. Stiphout - Croonenberg (PvdA), de heer K. Levinga (PSP) en Jenny Al- land (Progressief Soest). Produktie en presentatie van dit pro gressieve muziekfestijn: Elly Joosten en Jan Visser, Toegang: 1, Na de opening van het bedrijf van Gebr. Van Kooy te Amersfoort, bestond er een reële kans, dat Volkswagen, na 25 jaar, uit Soest en Baarn zou ver dwijnen. Dat zal nu niet doorgaan, daar een van de vier firmanten van Gebr. Van Kooy, Teus van Kooy (30) geheel zelfstandig het merk in Soest zal blijven vertegenwoordigen. Voor lopig nog op het oude adres aan de Soesterbergsestraat 2 (bij de stoplich ten), binnen niet al te lange tijd in een geheel nieuw bedrijf dat op het indus trieterrein, nabij de wijk Klaarwater, zal verrijzen. Een geedelte van het personeel van gebr. Van Kooy verhuisde mee naar Amersfoort; de Volkswagen-experts zijn echter hun merk in Soest trouw gebleven. De beroemde Van Kooy-ser- vice zal zeker niet minder worden bij TEVAKO. Tevako is vanaf 4 juni be reikbaar onder telefoonnummer 19064. DE SPECIALIST IN JEANSKLEDING Nieuw binnengekomen Merken LEE - LANDLUBBER BRONCQ - PETER GOLDING SKIPPER en INFAS Naast onze uitgebreide sortering handenarbeid- en hobbyhoeken starten wij met de verkoop van de bijbehorende artikelen macramé, touw en spanramen een grote sortering glazen-, houten-, plastic- en keramiekkralen kurkknikkers en -schijven mobile-pakketten het komplete assortiment DAS klei (droogt zonder oven) boetseerklein (ook in grotere verpakking) een verf assortiment o.a.: glasverf, emailleverf, fin- gerpaint enz. Kortom een kompleet nieuwe afdeling (achter in het souterrain) - waar U zeker iets van uw gading vindt Komt U eens langs, en ontdek hoeveel leuke dingen U vindt bij SOESTERBERGSESTRAAT 53 - SOEST - TELEFOON 02155-12419 In Molenschot overleed vrijdag j.1. in de leeftijd van 81 jaar, de heer G. H. A. Grijze. De heer Grijze was jarenlang voorzit ter van de afdeling Soest en Omstre ken van de Nederlandse Vereniging ter Bevordering van de Bijenteelt. Jaren lang was hij de doeen* voor de begin nerscursus en vele adspirant-imkers bracht hij de eerste beginselen bij van het imkeren. Voor zijn verdiensten be noemde de afdeling hem tot ere-lid. De crematie heeft woensdag in Utrecht plaatsgevonden. v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Tel. 16621 Wij lessen in OPEL RECORD - OPEL KADETT DAF VRACHTWAGEN OPEL BL1TZ Gedtpl. V.A.M.O.R. - M.R.I, - F.N.OJ». Tevens verlenging van uw ry bewijs. In onze moderne gestroomlijnde wereld met het meest denkbare of ondenkbare technische mogelijkheden, wordt het beleven van de dingen van vroeger een dankbaar evenement en vooral wanneer er een vakantiegenoegen van gemaakt kan worden. Daarom moet U beslist, in dit verband, de Stoomtram tussen Hoorn en Medemblik eens mee maken. Voor de ouderen het ophalen van een dierbare herinnering, voor de jongste generatie een kostelijke bele venis! Ingaande 25 mei begint de tram op zaterdag en zondag met drie ritten vice versa. Na 28 juni tot en met 11 augustus wordt dit aantal opgevoerd tot zes maal dagelijks, uitgezonderd de woensdag. Voor de woensdag geldt, in verband met de Oudhollandse markt te Hoorn een op zich zelf staande rege ling. Maarkomt U de folder over dit alles even bij ons halen. Dienstre geling en tarieven vindt U er alle in vermeld. Het is zelfs mogelijk, en dit geldt het gehele jaar, voor gezelschap pen een extra tram te reserveren. Lijkt ons enig bm in hét programma voor schoolreisjes of bejaarden-tochten in te lassen. Het Nederlands Jachtmuseum te Door- werth komt met een fraaie folder de aandacht vragen, waarin U tevens wordt duidelijk gemaakt, wat men zoal onder „de jacht" verstaat. Onwetend zou men geneigd zijn het jagen tot een 'gruwelijk bedrijf te rekenen, maar dat hiermede ook de welstand van het wild, de bescherming voorop staan, leert U de nadere toelichting en zeker een bezoek aan dit nog jonge, maar unieke museum. Dagelijks geopend, (behalve op dinsdag) van 10-17 uur, zondag van 13-17 uur. Fietsen fietsenfietsen zal deze zomer wel een top worden! De streek- VW Zuidwest Veluwe in combinatie met VW Veenendaal, Toertocht Vee- ntndaal en Wielervereniging Ede, komt met Fietsevenementen rond de Zuid west Veluwe en de Gelderse Vallei. Een vouwblad vertelt wat er gedaan moet worden, wanneer U aan één of meer tochten wilt meedoen. Aan het vouwblad is een inschrijffor mulier gehecht, waardoor U als deel nemer kunt worden geregistreerd. Maar leest U het zelf en wellicht komt er voor U op het gewenste tijdstip een mooie tocht uit de bus. Er zijn namelijk 22 mogelijkheden. Van de provincie Zeeland kwamen nu ook de inlichingen-boekjes binnen over Hotels, Pensions en Campings-Vakan- tiebedrijven. Onze mooie Zeeuwse pro vincie heeft veel te bieden. U wordt door deze verzamelde gegevens aan goede informatie geholpen. Ook West Zeeuwsch Vlaanderen zond een fraaie folder. Dit alles is een bezoek aan ons kantoortje zeker waard. Tot slot het goede bericht, dat de ge liefde dienstregeling van Centraal Ne derland, busboekje Tensen, zoals we het hier noemen, is binnengekomen. U kunt voor dit onmisbare dokument dus bij ons terecht. •gen, bij het in deren, bij jaarden. En l uit paraat •te rampen ïand te ne- e vrijwillige niet minder .177 vrijwil- gesprek en erk. iensten van ijks 125.000 bben, waar- isters wor- io-Medische die de af- ninder dan leeft gehad disch advies rarende die >ngeluk had het Jeugd verzorgt in j alleenwo nderen van itietijd op is nog veel waarvoor tot en met tebus wordt gtuigmodel- Nederlandse •t, heeft de t Soest de zijn inge- cer G-l. npioenschap en ingezon- :teld in het Vliegbasis waren ver- >n, plastic, es. De jury ieke karak- :haal en de chap werd Blouw uit noeg geheel een Fokker Baam is op •uden over nmers om- •recht nadat ie Kerkpad, et Kerkpad, ;ig last van beloofd het Topelijk ook «t meer. kantoor van ■kt. De offi- uw zal ver svinden. C O Vanavond, aanvang 20 uur, wordt in liet Artishockgebouw aan de Steen- hoffstraat de ^lgemene ledenvergade ring gehouden van de kunstenaarsver eniging Artishock. De gebruikelijke verslagen zullen uit gebracht worden en verder staat er een bestuursmuiatie op het program ma. Het bestuur stelt de heer G. Wal- ma van der Molen voor als interim voorzitter. Hij is de opvolger van de Heer W. Lichtveld. Twee andere kandidaten voor een be stuursfunctie zijn Wim Peters en Milou van Dam. Na afloop van de vergadering is er een ledenfeest. Zaterdag 25 mei a.s., aanvang 20.15 uur, geeft het Groot Nicolaaskoor te Baarn met solisten en orkest een con cert in de Nicolaaskerk aan de Kerk straat te Baarn. Op het programma staan werken van Dietrich Buxtehude (Cantatecyclus' „Membra jesu nostri" voor solisten en vijfstemmig gemengd koor), Heinrich Schütz (Lobe den Her ren uit de Psalmen Davids) en W. A. Mozart („Alma Dei Creatoris" en „Lau- date Dominum" uit de Vesperae de Confessore). Medewerking wordt verleend door Madelin Michel, sopraan; Elize de Broekert, sopraan; Delia van Schaik, alt; Herman van Kerkhof, tenor; Hen- nie Vonk, bas en Henk Knöps, hobo. Verder het versterkt Baarns Kamer concert, concertmeester Jan Brejaart en het Groot Nicolaaskoor. Dirigent is Louis Mol. Kaarten voor dit programma zijn ver krijgbaar zij de boekhandel in Baarn; bij gramofoonplatenhandel Schuijff te Baarn en bij de VVV te Baarn. Tele fonisch kumnen kaarten besteld wor den onder nummer 02154-4562 of 02154- 3872. De 31e Avondvierdaagse, te houden op 10, 11, 12 en 13 juni zal nu ook in deze streek voor minder-validen plaats vin den. Voor hen is het mogelijk geheel of gedeeltelijk de vierdaagse in rolstoel mee te maken. Voor rolstoel en/of du- wers kan worden gezorgd. Dit is een prachtige gelegenheid voor een ieder om de sfeer en de sportivi teit van de Avondvierdaagse mee te maken. Geef U dus zo spoedig mogelijk schrif telijk op voor 1 juni a.s., bij mej. A. Kok, Kerkpad N.Z. 6, Soest of bij mej. M. E. ten Cate, Koningsweg 3, Baarn. Uit een op het fabrieksterrein bij Klöckner Bamaco aan de Koningsweg geparkeerde draglinè werd een radio met losse luidsprekers gestolen. De pro curatiehouder A. H. uit Hilversum deed aangifte bij de politie. 17 leerlingen van de Oranje Nassau- sohool hebben examen gedaan voor hun type-diploma en zijn allen ge slaagd. Zij werden opgeleid door de heer van Oostrum, direkteur van de Rijdende Type-school „De Vecht stroom" te Breukelen. De namen der geslaagden zijn: S. v. d. Deyssel, P. A. Eekhof, A. T. M. Gies- kens, A. D. B. van den Hoek, J. A. Kroese, W. Kole, F. van Lambalgen, C. M. Natter, A. L. Overeem, J. M. Overgoor, W. Renes, A. F. Terlouw, M. J. van Veen, W. Veldhuizen, N. A. van Vulpen, A. R. Witzier en G. H. Oosten brugge. JUWELIER-OPTICIËN VAN WEEDESTRAAT 12 SOESTDIJK - TEL. 02155 - 16372 Elk jaar beginnen de leden van de Baarnse Watersportvereniging „Eemland" het vaarseizoen met een gezamenlijke openingstocht. In het kader van deze traditie heeft „Eemland" afgelopen zondag op het Eemmeer een zeer geslaagde vlootschouw georganiseerd. Begunstigd door zonnig weer en een prachtige zeilwind hebben 80 schepen verdeeld over 14 eskaders deelgenomen aan de show. Om 10 uur arriveerde Frans van Dus- schoten met zijn echtgenote op het haventerrein, om voor deze gelegenheid als admiraal van de vloot op te treden. Eemland wilde hem op deze wijze huldigen voor het vele en goede voor lichtende werk, dat hij op het gebied van de watersport verricht. Om half elf voeren de schepen in een kilometers lange stoet de Eem af om in afwachting van de eigenlijke vloot schouw dicht bij de mond van de Eem af te meren. Nadat de te varen baan was uitgezet en het admiraals schip Flevo IV ligplaats gekozenen had zette de vloot zich om één uur in be weging. In een ruime zichzag baan werd over het meer gedefileerd, wat een prachtig schouwspel opleverde. Voorop de Zeeverkenners uit Soest met hun sleepbootje Ploetergeus, ge volgd door vier vletten. Zij zouden de beste prestatie van de eskaders open boten leveren en daarmee een eervolle vermelding verdienen. Afge wisseld door motorjachten, die mede een wakend oog op de kleine bootjes hielden, volgden nog 5 open eskaders en de fraaie rode sloep van de zee verkenners uit Baarn. Daarna volgden zes eskaders kajuitjachten en kajuit- jachten langer dan 7 meter die hier de beste prestatie leverden. Ook zij werden eervol onderscheiden. Het was half drie toen de admiraal, staande in het gangboord van het ad miraalsschip het ere-saluut van het laatste eskader in ontvangst nam. Hierna volgde een inspectie van de gehele vloot De eskaders waren daar toe in een lange rij langs de Eemgeul voor anker gegaan, waarna het admi raalsschip een inspectietocht langs de schepen uitvoerde en tegelijkertijd de eervolle vermeldingen bekend maakte. In de openbare kleuter- en basisschool „De Schakel" in de wy'k Klaarwater vond een feestelijke ouderavond plaats. De ouderavond werd door de oudercommissies van de basis- en kleuterafdeling georganiseerd met als doel het bevorderen van het kontakt tussen ouder commissies en ouders, alsmede tussen de ouders onderling. In het eerste gedeelte van de avond werd door de oudercommissies een overzicht gegeven van de aktiviteiten van de afgelopen periode. Duidelijk werd daarin naar voren gebracht, dat, hoewel het hier formeel twee ouder commissies betreft, een dusdanige intre- gratie van werkzaamheden heeft plaats gevonden, dat in feite beide oudercom missies als één geheel opereren. Van daar ook deze gezamenlijke ouder avond van de kleuter- en basisafde ling. Na het informatieve gedeelte werden de meer dan 100 aanwezigen in de ge legenheid gesteld vragen te stellen aan de oudercommissies. Het officiële ge deelte werd besloten met de door de oudercommissies uitgesproken dank aan de leerkrachten voor hun positieve instelling t.o.v. de oudercommissies, waardoor een vruchtbare samenwer king mogelijk is. Verder bedankte men de leden van de werkgroepen, die door hun enthousiasme de realisatie van een groot aantal van de plannen van de oudercommissies mogelijk hadden ge maakt. Tenslotte werden de ouders bedankt, die door hun grote opkomst getoond hadden zich zeer betrokken te voelen bij de schoolgemeenschap en bracht men een toast uit op de onlangs ver kregen officiële naam „De Schakel". 's Middags was de eigenlijke naamge ving verricht door de kinderen, waarbij op geïmproviseerde wijze de naam van De heer Veraar van de afdeling On derwijszaken en de heer Uittenbogaard, hoofd van de basisafdeling van „De Schakel" ingesprek met leden van de oudercommissie. de school tot uitdrukking werd ge bracht in de vorm van twee schakels, die werden onthuld. Het feestelijk deel van de ouderavond bestond uit een groots opgezette bingo, waarbij vele prachtige prijzen te win nen waren, die beschikbaar waren ge steld door een groot aantal Soester winkeliers. In een bijzonder, geanimeerde stem ming werd dit gedeelte van de avond afgewerkt, waarmee één van de doel einden van deze avond, nl. het bevor deren van het kohtakt tussen de ouders op zeer geslaagde wijze werd gereali seerd. Het was een vooronderzoek om meer informatie te hebben voor het uitwer ken van het plan voor de telling, die het a.s. najaar gehouden gaat worden. 16 man van het politiekorps en 18 an dere gemeenteambtenaren waren er druk mee. Het hoogtepunt viel rond het spitsuur van 17 uur. Om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn (ket- Op de foto de vragensteller en zijn „slachtoffer" op de Vredehofstraat. tingbotsingen e.d.) waren er toen voor zorgsmaatregelen genomen in de vorm van het stationeren van een brand weerauto met bemanning op de tel- plaatsen Birkstraat en Vredehof straat. In hoeverre men, en dan „men" met een hoofdletter, in het algemeen uit puur idealistische motieven, kennis en -tyd gratis beschikbaar wil stellen ten alge mene nute, zal altijd wel moeilijk te bepalen zyn. Feit is wel dat groepen juristen, die de rechtswinkels bemannen, het nauwe lijks kunnen doen om er beter van te worden, tenzij om op die manier praktyk-ervaring op te doen. Met architecten-winkels kan het anders liggen, maar ook hier moet idealisme de basis zijn om aan zoiets te begin nen. Want al zou het op den duur wat kunnen opleveren, om te beginnen is het „pro-deo". In Soest is nu ook een interieur-archi tect, of binnenhuis-architect, op deze toer gegaan. Fred Hart, van Studio Soest Interieurs aan de Ereprijsstraat 84, wil van zijn kennis, (na jarenlange studie vergaard), zijn kasten vol do cumentatie, anderen laten profiteren. En louter uit idealisme. Hij wil idereen, die „plannen" heeft erop wijzen wat allemaal mogelijk is; hij wil assisteren bij het kiezen aan de hand van beschikbaar materiaal. Vorm en kleur, wandbekleding van goedkoop tot duur, vloeren, plafonds, verlichting, meubilair, openhaarden, enz. Zo'n advies zou kunnen bestaan uit een situatietekeningetje een schetsje, een hint waar en wat te kopen, wie in te schakelen. Het kost niets. Hart is bezig op het moment met scho lenbouw, de inrichting. Hij is daar b.v. een voorstander van het invoeren van Dinsdag werd op alle invalswegen in Soest een verkeersenquete gehouden. Gedurende twaalf uren, van 's morgens 7 tot 's avonds 7 uur, werd aan één van de vijf passerende automobilisten vragen gesteld over plaats van her komst en doel van de reis. de zgn. „mediateek", een ruimte voor zelfstandig werken. Het past geheel in de huidige opvattingen bij het basis onderwijs, waar de leerlingen van de hoogste klassen aan het werk gezet worden om zelf bepaalde zaken uit te zoeken. Zijn idealisme zou goed passen bij de idealisten van de architectenwinkels, maar zover is het nog niet. Soms schijnt in die wereld, groepsbelang te moeten prevaleren. Wat hem nu wel voor ogen staat, is het wegwerken van het odium „een binnenhuis-architect is duur". Naar zijn heilige overtuiging krijgt men waar voor zijn „plannen"-geld, door de vakman te laten helpen met het uitwerken van die plannen. Iedere vrijdagavond, van 20 tot 22 uur, staat de deur van Studio Soest Inte rieurs aan de Ereprijsstraat open. Daar kan iedere plannenmaker binnenlopen; tegen misbruik (van het idealisme) waakt hijzelf. Entere „Studio Soest Interieurs" aan de Erepr\jsstraat 84

Soester Courant | 1974 | | pagina 25