Geld lenen Sportnieuws Derde team van Tennisvereniging „Soest-Zuid" nu al kampioen m EB.. SETTEN VOOR AL UW SPORTEN Voor al uw vakantiereizen 300 sporters ontmoeten elkaar dit weekend tijdens de sportuitwisseling Soest W. Duitsland - Soest WIJNPROEVEN DRANKENSHOP BEN RADEMAKER Wandelen en voetballen in de bedrijfssportcompetitie Kampioenswedstrijden S.0. Soest Internationaal hockey-toernooi in Utrecht m&txo Peter's Party Service Verregaande nonchalance SPORTHUIS I. D. VAN VUGT Nieuwe trainer v.v. Hees Boerenkermis op de kinderboerderij Knickerbockers nu alleen aan de leiding Geslaagd pupillenfeest bij S.E.C. Ajax, 8 tot 10 jaar, le prijs Soester Volleybal Vereniging vierde twintig jarig bestaan SEC jeugdtoernooi Reisbureau Gertb Voetbal in de 12e bedrijfssportcompetitie Bedrijfs-volleybal in Beukendal Olympianen wandelden met succes in Nijkerk Zomeravondvoetbal Pol Boys wint met 4-1 van Nettenbouw ZIEKENAUTOTEL 12727 Soester Courant van vrijdag 24 mei 1974 Konden wjj vorige week melden, dat de tennisvereniging „Soest-Zuid" met 3 teams op een afdelingskampioenschap bleef mikken, afgelopen zondag stelde het 3e team dit kampioenschap veilig met een 8-0 zege op Buitenveldert. A.s. zondag moet nog worden aangetreden tegen Baarn, maar deze ontmoeting ls nog slechts een formaliteit. Wtf nemen aan, dat dit team de competitie ongeslagen zal beëindigen. In ieder geval gaan onze gelukwensen nu al naar aanvoerder Frits Gerth, Bert Smit, Icha Westra en Suzanne Steendijk, die zondag j.1. uit handen van voorzitter Vink de gebruikelijke bloemen in ontvangst mocht nemen, met de wensen voor veel succes in de a.s. promotiewedstrijden. Het gemengde zaterdagteam, bij Bos- heim op bezoek, bracht een 4-1 overwin ning mee naar huis in de laatste wed strijd van deze competitie. Met 13 pun ten uit 5 wedstrijden (men speelt een halve competitie in een afdeling van 6 teams) wordt nu de le plaats gedeeld met A.L.T.A. uit Amersfoort. Het aan tal gewonnen partijen zal moeten uit wijzen wie zich kampioen mag noe men. Eveneens op weg naar een kampioen schap in de mid-weekse competitie, heeft het A-damesteam onverwacht in de returnwedstrijd tegen het dames team van De Kuil uit Huizen, waarvan in de le wedstrijd gemakkelijk met 4-0 werd gewonnen, een punt verspeeld. In het 2e enkelspel moest mevr. Van Kersen, ingevallen voor mevr. Cijfer, in 3 sets capituleren. Ook de 2e dubbel ging voor Soest-Zuid verloren. Als Van links naar rechts: Suzan Steendijk, Frits Gerth, Icha Westra en Bert Smit. Aa weekend, vrijdagmiddag en -avond en zaterdag vinden in onze woonplaats dc wedstrijden plaats van de tweejaarlijkse sportuitwisseling met Soest, YVest- Duitsland. Die sportuitwisseling wordt gehouden onder auspiciën van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport en omvat dit jaar atletiek, basketbal, bad minton, handbal, hockey, turnen, tafeltennis, volleybal, voetbal en zwemmen. Vrijdagmiddag rond half vier worden de Duitse gasten verwacht in Soester- berg, waar zij in het Dorpshuis worden verwelkomd door de burgemeester, me vrouw mr. J. M Corver-van Haaften. Na een gezamenlijke broodmaaltijd be ginnen om 18.15 uur in het Soester Na tuurbad de zwemwedstrijden. Zaterdagmorgen 25 mei, aanvang 9 uur, worden er op het sportveld>ncom- plex aan de Bosstraat atletiek-, voet bal- en hockeywedstrijden gehouden: waarna zaterdagmiddag in de sporthal aan de Beukendal de tafeltennis-, vol leybal-, badminton-, basketbal-, hand bal- en turn wedstrijden plaatsvinden. De eerste wedstrijden in de sporthal beginnen om 11.30 uur. Rond kwart over zes zijn alle wedstrij den achter de rug. Om half negen 's avonds wordt in het Verenigingsge bouw aan de Steenhoffstraat de slot- avond gehouden en zal de prijsuitrei king plaatsvinden. In de grote zaal treedt op Peter Koele- wijn en zijn 5-mansformatie en in de kleine zaal het Trio Mix. Als bijzonder element in de ontmoeting zijn dit jaar voor het eerst de zgn. re creatieve wedstrijden ingevoerd. Alle wedstrijdsporters worden in de gele genheid gesteld om aan een andere dan hun eigen sport deel te nemen. Daar toe is een uitvoerig programma opge steld, dat gelijktijdig wordt afgewerkt. Deze wedstrijden in de recratieve sfeer tellen wel mee in de uiteindelijke pun tentelling, zodat wedstrijd- en recrea tiesport samen de uitslag bepalen van deze sportontmoeting. ELKE VRIJDAGAVOND GRATIS in onze WIJNBOETIEK LAANSTRAAT 44 - TELEFOON 12957 de eerstvolgende ontmoeting tegen Naarden kan worden gewonnen ligt het pampioenschap voor het grijpen. De beide herenteams wonnen zaterdag hun wedstrijden. Soest-Zuid A drukte met een 6-0 overwinning Iks A Utrecht muurvast op de laatste plaats en nestelde zichzelf stevig op de 2e plaats. Het B-team bleef met 4-2 'te gen Groenvliet baas in eigen huis. Van het jeugdfront is geen goed nieuws te brengen. De A-junioren leden op nieuw een 5-0 nederlaag (de 5e ir successie) tegen Vleuten (De Meern) en moeten straks, hopelijk met meer succes, hun plaats in de 3e klasse verdedigen. De B-junioren verloren met 5-0 van 't Spieghel. Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Vooralle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw keuken voor uw caravan voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair Onder buitengewoon mooie weersom standigheden gingen zaterdagmorgen om kwart over tien de wandelaars van de Soester bedrijfssportcompetitie van start. B(j de inschrijving was reeds ge bleken dat het animo voor deze wan deltochten jaarlijks minder wordt. Dat uiteindelijk van het opgegeven aantal slechts de helft kwam opdagen was voor de evenementencommissie een onaangename ervaring. Hoewel in de pers dagelijks wordt gepraat over het gebrek aan recreatie, is het een raadsel, dat voor zo'n gratis portie gezondheid zo weinig interesse blijkt te bestaan. Als altijd waren echter wel present de wandelaars van de Soester Brandweer en van de bedrijven Procar, Avia, In- tertuft, Frejo en Progress. De 22 wan delaars liepen, het door de heer Suman uitgezette prachtige parcoers van 7 km. door de Peijenburgse bossen, in lV« uur. Geen der wandelaars behoefde gebruik van de bezemwagen te maken. WEKKERS EN JUWELIER HORLOGER REI5WEKKER5 SJskt SOFSTDUK REMBHANDTLAAN18 TEL 02155-14786 Voetbal De tweede voetbalavond in de Soes ter Bedrijfssportcompetitie verliep maandagavond bij prachtig weer bij zonder vlot. Veel publiek was langs de lijnen te zien. Luide aanmoedigingen klonken op als bewijs dat de omstan ders met hun clubs meeleefden. Bij de gespeelde wedstrijden werden de volgende uitslagn bekend: Veld 1: Rademaker, bakker-NMB 1-0-i Lindner 1-Gasbedrijf 1-0 Bosman Stam 0-1 Rademaker, bakker-RABO 1-2 Lindner 1-Smeeing 1-0 How- son Alg. 2-Stam 0-1 NMB-RABO i-0. Veld 2: Brand weer-AMRO 0-0 Pro- car-v. Hengstum 1-1 Coca-Cola 1- Klomp 0-0 Brandweer-de Munt 0-3 Procar-Van Hengstum 1-0 Jac. Hermans 1-Klomp 0-4 AMRO-de Munt 0-1. Veld 3: Koks G.-Howson Alg. 2 4-0 RABO-Menning 0-1 Smeeing-Dub- bers 2-0 Koks G.-Bosman 3-0 NMB-Menning 0-0 Gasbedrijf-Dub- bers 1-0 Howson Alg. 2-Bosman 1-1. Veld 4: Gem. Werken-Jac. Hermans 1 1_0 de Munt-Lindner 2 0-0 Gem. Werken-Coca-Cola 1 0-0 AMRO- Lindner 2 1-0 Jac. Hermans 1-Coca Cola 1 0-3. Afgelopen zaterdag speelde de S.O. Soest de eerste wedstrijd om het lands kampioenschap van de afdelingskam pioenen. Het was de wedstrijd tegen DWG te Amsterdam, die door Soest met 4-1 verloren werd. Om dit zelfde kampioenschap wordt a.s. zondag 26 mei, aanvang 14.30 uur, op de Bosstraat gespeeld tegen DKS. Zaterdag 1 juni volgt de wedstrijd „uit tegen de kampioen van de afdeling Lei den en zondag 9 juni, aanvang 14.30 uur, „thuis", de wedstrijd tegen Zeemacht uit Den Helder. De eindronde om de landstitel wordt op zondag 16 juni gespeeld op het KNVB sportcentrum te Zeist. Daar neemt Soest aan deel als het deze voorronden over leefd heeft. Vanavond, 24 mei, aanvang 18,30 uur, wordt er aan de Bosstraat een wedstrijd gespeeld tegen een elftal van de Duitse vereniging Preussen Hameln 07. Dit elftal werd kampioen van de 3e klasse Noord-Duitsland. Volgende week, vanaf vrijdag 31 mei tot en met 2e Pinksterdag, worden op de velden van de hockeyclub Kampong te Utrecht de Europacubwedstrijden voor de landskampioenen gespeeld. Daaraan nemen deel de S.C. Frankfurt uit Duitsland: Warta Posen uit Polen; Napels uit Italië; Köln T.H. uit W. Duitsland; F.C. Lyon uit Frankrijk; Royal Leopold uit België; Egara Taras- sa uit Spanje; twee teams uit Groot Brittanië (Schotland, Ierland of Enge land) en een elftal uit de Scandinavi sche landen (Finland, Noorwegen, Zwe den of Denemarken). De wedstrijden beginnen vrijdag om 15 uur, zaterdag 1 juni om 10.30 uur; Eerste Pinksterdag om 13.00 uur en maandag Tweede Pinksterdag om 10.30 uur. verzorgt graag en goed Uw party, receptie of feestje bij U thuis, in Uw tuin, op kantoor, op een boot of waar dan ook Peter's Party Service ver zorgt niet alléén goede dranken, voortreffelijke koude schotels en verruk kelijke grill specialiteiten maar Peter's Party Service maakt ook een lege ruimte geschikt voor een gezellig feest. Peter's Party Service le vert daarvoor decoratie materiaal, tafels, stoelen, servies, bestek, glaswerk en zelfs de muziek. En wat bijzonder aantrek kelijk is, Peter's Party Ser vice heeft een eigen schoonmaakbrigade om na afloop de boel op te rui men. Wij geven U graag ideeën en prijzen. PETER MEIJER Burg. Grothestraat 16 Soest - Tel. 02155-17249 Midden in de nacht trof de politie op de Eigendomweg een niet afgesloten personenauto aan. De inhoud was de moeite waard; een aantal flessen drank, het kentekenbewijs van de wagen en het rijbewijs van de eigenaar, de auto sleutels en een envelop met 800 gul den. De eigenaar, de heer J. van D., die de wagen onafgesloten voor zijn wo ning had geparkeerd, heeft zijn eigen dommen op het politiebureau opge haald. NW. BAARNSTRAA1 39 - BAARN TELEFOON 02154 2490 Grootste sportzaak'van 't Gooi Met man en macht worden op dit mo ment de voorbereidingen getroffen voor de boerenkermis die gehouden wordt op zaterdag 8 juni. De kinderboerderij is die dag geopend van 10 tot 5 uur. Alle bezoekers - jong en oud - weten hoe belangrijk het is dat die dag moet slagen, de opbrengst is n.1. voor de verzorging en behuizing van de dieren. De kinderen hebben een groot aantal in de aktiviteiten op die dag. Ze zijn be trokken bij de organisatie van het ge heel en nemen er natuurlijk ook aan deel. U zult verschillende kinderen aantref fen achter de kraampjes Wat is er op die dag zo al te doen: ballen gooien, ringwerpen, touwtje trek ken, grabbelton, waarzegster, ezeltje rijden, prikken door gaas. rad van avontuur, mastklimmen, ringstekep, kus sen gevecht op de balk, koekslaan, cen trifugaal schilderen, enz. enz. enz. Een leuke bijzonderheid is dat een deel van de te winnen prijzen door de be zoekers zelf gemaakt is. Op het terrein kunt U bonnen kopen ter waarde van 35 cent. Met die bon nen kunt U betalen bij alle aktiviteiten. Kom kijken op 8 juni en doe mee! U heeft samen met uw kinderen een leu ke dag en de dieren van de kinder boerderij zullen U dankbaar zijn. Het eerste honkbalnegental van de Knickerbockers heeft het in grote getale opgekomen publiek zondag niet teleurgesteld. In een weliswaar niet vlekke loze, maar bijzonder spannende en aantrekkeiyke wedstrijd werd de mede kandidaat voor de titel, de Hilversumse Bosbokken, met 7-4 verslagen. Vanaf de eerste inning werd grote druk uitgeoefend op de bezoekende ploeg. Voorlopig werden alle slagen echter één maal, waarmee de eindstand werd Met ingang van 1 juli a.s. zal de v.v. Hees over een nieuwe trainer beschik ken. De huidige trainer, de^heer P. Hoogendoorn, die op een voor tref fe- berts leverden nog eens drie punten foutloos verwerkt door het Bosbokken veld. In d'e derde inning werd zelfs een 1-0 voorsprong genomen door de Hilversummers door een tweehonkslag van Vos, die vervolgens door Wentink werd binnengeslagen. In de vierde in ning liep deze voorsprong zelfs uit tot drie punten met behulp van even- zovele veldfouten van de Knicker bockers. Weliswaar scoorde Stewart voor de Soesters in de tweede helft van de vierde inning door snel honk- lopen en een opofferingsslag van Berg man, maar het duurde nog tot de zes de inning voor het overwicht in pun ten kon worden uitgedrukt. George Scarborough kreeg het eerste honk door vier wijd en bereikte ver volgens het derde honk op een honk- slag van Stewart. Eric van. de Burgh bracht daarna met een tweehonkslag beiden over de thuisplaat, waarmee de stand weer in evenwicht kwam, 3-3. De Bosbokken leken aangeslagen. Drie veldfouten en een honkslag van Ro- lijke wijze Hees na een moeilijke pe riode weer het zelfvertrouwen terug gaf, promoveert. Zijn benoeming als oefewmeester van De Zebra's te Hil versum betekent een promotie naar de K.N.V.B. De nieuwé oefennieester van Hees zal met ingang van 1 juli a.s. de leiding krijgen over de senioren en enkele jeugdteams. Een niet onbekende naam voor Hees, t.w. de heer A. van der Veen. Met hem hoopt Hees naar een verdere opbouw van een sportief suc ces te komen. Onder enorm goede weersomstandigheden, waardoor bij voorbaat het tournooi al geslaagd mocht heten, is Ajax in de leeftijd van 8 tot 10 jaar, onder leiding van coach Jebbink hummer 1 geworden. Alleen Bayern Münhcen, onder lei ding van Sam de Zoete, wist Ajax 1 punt af te dwingen, alle andere wed strijden tegen A.C. Milan, Derby Country en Barcelona werden door Ajax gewonnen. Het krachtsverschil was echter miniem. Bayern München en Bar celona eindigden gelijk met 5 punten. op en de bezoekers keken tegen een beslissende 6-3 achterstand aan. Ook im de resterende drie ninnings bleven de Knickerbockers echter druk uitoefenen, Tegen drie „Bosbokken" in drie slagbeurten, bereikten 8 „Knicks" de honken in twee, maar op nieuw was het scoreverloop niet even redig. Beide teams scoorden ieder nog bereikt. A.s. zaterdag komen de Knickerbockers in het veld tegen Ministerpark in Naaden, die met de Bosbokken nu de tweede plaats delen. Opnieuw geen gemakkelijke tegenstander. Desondanks zit een overwinning er zeker in. De werpcijfers van zondag waren als volgt: Knickerbockers: Auwaeter, 2-1-3. Tel ler, 3-1-1. Kellner, 4-3-0. Ieder wierp drie inmings en er werden vijf veld fouten gemaakt. Bosbokken: v. Dooren en v. Bon, 4-4-8. De Bosbokken maakten zes fouten. Het tweede negental en de softball- dames blijven niet achter bij de suc cessen. Het tweede had zaterdag geen enkele moeite met HCAW 3 en konden met een 13-4 overwninning naar Soest terugkeren. Het Hilversumse Donar werd met 14-8 het slachtoffer van de Soester meisjes. De eerste helft van de wedstrijd was zelfs een volledige Knickerbocker- aangelegenheid. Bij een 13-0 stand zette Donar echter de tegenaanval in en met behulp van verschillende honk- slagen en d'e nodige veldfouten kreeg d'e stand een wat dragelijker aanzien. Het veld van de Knickerbockers her stelde zich echter uitstekend en de overwinning kwam dan ook niet meer in gevaar. Strafschoppen werden genomen door 11 verschillende spelers en Barcelona, onder leiding van Spanjer, won, mede door het goede keeperswerk van Van Rees. In de leeftijdsgroep 10 tot 12 jaar werd Real Madrid, onder leiding van Henk Huyink, winnaar met 6 punten, tweed'e F.C. Twente (coach Leo van Klooster) en derde Celtic (coach Henk kamphorst), vierde Leeds United (coach Henk Maassen). Feyenoord ein digde als laatste onder leiding van de lesseerde Snellenburg. Speaker was Rind Jasperse en de wed strijden stonden onder leiding van de bekende scheidsrechters G. van de Vaart, J. Hottinga, P. Veldhuysen, J. van Rees, B. Bunders en P. Dussel dorp. Alle spelers kregen een zak met ver snaperingen aangeboden en de hele dag gratis limonade. Phonogram Baann stelde gr&tis 140 grammofoonplaten beschikbaar voor coaches en spelers. De eerste prijzen waren bekers en vijf medailles, beschikbaar gesteld door Sporthuis Eb Kareisen, welke na af loop werden uitgereikt door de voor zitter, de heer Wilhelm. S.E.C. kan op een zeer gezellig en ge slaagd tournooi terug zien. De volleybalvereniging S.V.V. vierde afgelopen vrijdagavond haar twintig jarig bestaan met ruim 150 leden in het St. Jozefgebóuw. Door de evenementen commissie was een groots opgezette feestavond georganiseerd, waaraan enkele bekende radio- en T.V.-artiesten hun medewerking verleenden. De gehele avond werd omlijst door het Mix-trio. Omstreeks half negen opende de voor zitter van de Soester Volleybal Ver eniging, de heer H. Stam, de avond Reeds vanaf dit eerste moment zat de stemming er goed in Zowel jong als oud blaakten van energie. Jan Ljjkedyk winnaar B. W. Kolthoftrofee De neer Jan Lijkedijk kwam dit jaar aanmerking om de Kolthoftrofee een jaar te mogen dragen. Deze trofee wordt uitgereikt elk jaar aan het meest verdienstelijke lid van dat sei zoen. Eervolle tweede werd de heer G Egbers. De heer Jan Lijkelijk had zich vooral verdienstelijk gemaakt met het toernooi, dat ook deze week weer op Hemelvaartsdag Is gehouden en wel voor de twintigste maal Verder is hij bestuurslid, en is coach van meerdere SW teams, terwijl hij ook elke week weer met het eerste damesteam mee reist, om deze dames aan vervoer te helpen. Tevens werden enkele led'en gehuldigd die nu reeds twintig jaar deel uit maken var. de Soester Volleybal Ver eniging, dit zijn de heer en mevrouw Kolthof en de heer A. Bosboom, die zelf reeds twintig jaar bestuurslid is. Het Cabaret Cahasebeweetje sloeg aan Door enkele leden van de Soester Vol leybal Vereniging, werd de vereniging onder de loupe genomen. Dit gebeurde op zeer komische wijze. De teksten die sloegem op gebeurtenissen en vereni gingsleven waren verweven in sketsjes en liedjes. Zij oogstten zeer veel suc ces. Hun opzet om niemand te kwet sen en toch wat waarheden naar voren te brengen is zeer goed gelukt. Ze kregen een enorm applaus en op veler verzoek werden aan het eind van de avond nog twee liedjes herhaald. De cabaretgroep had de beschikking over een geluidsinstallatie die werd ver zorgd door de heer J. van Hal met zijn Hoky Poky Drive-in show. Een ander hoogtepunt vande avond was de loterij, waarin weer vele prij zen te winnen waren. De uiteindelijke hoofdprijs werd gewonnen door de heer R. Boekhoud. Vele prijzen brach ten weer associatie met de sponsor Garage Stam uit Soestdijk. Het werd voor de evenementencom missie een zeer geslaagde avond. Ze kunnen nu reeds uitkijken naar het vijfentwintig jarig bestaan. Op zaterdag 25 en zondag 26 mei a.s. gaat op het SEC-terrein aan de Bos straat weer het jaarlijkse gecombineer de SEC-jeugdtoernooi van start. Zaterdag komen de deelnemende ver enigingen EMM, SDO en SEC met hun adspiranten-elftallen binnen de lijnen, aanvang 12.00 uur, terwijl zondag het wedstrijd-programma gevuld zal wor den door dé pupillen, aanvang 13.00 uur en de junioren-A, aanvang 12.00 uur. Die vereniging die over deze twee da gen de meeste winstpunten bij elkaar krijgt komt in het bezit van de le prijs, welke na afloop van het toernooi door SEC-voorzitter, de heer Wilhelm, zal worden uitgereikt. LAANSTRAAT 66 - SOEST TELEFOON 02155-12683 Ondanks concurrentie van de voetbal wedstrijd op de TV startte op vrijdag j.1. de eerste serie van 28 wedstrijden onder goede belangstelling. De weergoden waren op de hoogte en zorgden voor stralend zomerweer. In vlot tempo, onder goede leiding van de 7 scheidsrechters, werden de wed strijden afgewerkt. Helaas moest een der scheidsrechters een wedstrijd sta ken vlak voor het einde wegens onre- gelementair gedrag. Daardoor werd deze wedstrijd door de tegenstander volgens het regelement met 3-0 ge wonnen. Overigens een sportieve avond, zonder problemen. De uitslagen werden Veld 1: A Mercurius 1-v. d. Wart 1-0 E Howson Alg. 1-Branson E. 0-0 C Mercurius 2-Politie Soest 0-1 A Mercurius 1-Stork 1-1 E Howson Alg. 1-Sinclair Val. 4-0 C Jac. Her mans 2-Politie Soest 0-3 A v. d. Wart-Stork 2-1. Veld 2: B Turbo N-Frejo 1-0 F. v. d. Dijssel-Atlas 1-0 D Smit-Güterman 1-1 Turbo N.-Uyland 0-3 F v. d. Dijssel-Grift 0-2 D Klöckner B.- Gütermann 0-0 B Frejo-Uyland 0-3. Veld 3: C v. Kooy-Soest-Jac.Hermans 2 2-0 A Stork-PTT 0-4 E Sinclair Val.-Coca-Cola 2 1-0 C v. Kooy- Soest-Mercurius 2 2-0 A v. d. Wart- PTT 0-0 E Branson E.-Coca-Cola 2 2-0 C Jac. Hermans 2-Mercurius 2 0-0. Veld 4: D Foxboro-Klockner B. 0-1 B Uyland-Inter Tuft 2 0-0 F. Grift- Inter Tuft 1 5-0 Foxboro-Smit 0-0 B Frejo-Inter Tuft 2 0-1 F Atlas- Inter Tuft 1 5-1. D Klöckner B-Smit 0-3. Onder bijzonder grote belangstelling, die men wel traditioneel kan noemen, startte de eerste volleybal-avond der Soester Zakenkring. Acht scheidsrechters(sters), onder lei ding van de heer J. van Kleef (SVV) leidden de in vlot tempo verspeelde 31 wedstrijden feilloos. Supporters van vele bedrijven moedig den hun spelers aan, waaronder enkele direktie-leden. Het Rode Kruiskorps hoefde gelukkig wederom niet in actie te komen. Op het score-bord konden de volgende uitslagen genoteard worden: De eerste poule-winnaars zijn gewor den: bij de heren Foxboro I, P.T T., Stam en Lindner, Bij de dames: Howson-Algraphy en Foxboro. B(jna 4.000 deelnemers verschenen za terdag aan de start voor routes van 5 t.e.m. 30 km. in de 18e Veluwewandel- tocht in Nijkerk, georganiseerd door het Veiuwe Comité. Aan deze tocht werd door diverse muziekkorpsen me dewerking verleend Het parkoers voerde de deelnemers over lange we gen buiten Nijkerk, langs de chr. agrarische school, de Knopenfabriek en de terreinen van de v.v. Sparta. Door de chr. wandelsportvereniging Olympia werd weer met drie groepen deelgenomen. Onder leiding van mevr. J Veldhuizen liepen de allerkleinste Olympianen 5 km. maar behaalden geen prijs. De junioren met leidster mevr. S. Brood volgden de 10 km, en legden beslag op de le prijs met 629 punten. Tweede werd Volharding, Rotterdam (619 pnt.) en derde Tweelingstad, Har derwijk (616 pnt.) Op deze afstand lie pen 52 groepen De 11 senioren van de heer L. Vogel wisten eveneens de eerste prijs te win nen met 651 punten. Ook hier werd de Volharding tweede (650 pnt.) en derde Jansdal, Ermelo (633 pnit.) Op de 20 km. waren zes groepen vertegen woordigd De wisselbeker voor het hoogst be haalde aantal punten was ook voor de Olympia-senioren. Na afloop reikte de alg. leider, de heer W. A. Suman. drie onderscheidingen uit. Seniorenlid Nico Kaats ontving het 2 500 km.-speldje. Juniorenleidster mevr. Brood, evenals seniorenlei der de heer Vogel, kregen ieder een aandenken voor 15 jaar lid maatschap bij Olympia. Morgen gaan de drie groepen per fiets naar Huis ter Heide voor de Wingmars aldaar. Vertrek vanaf Buntweg 18 om 13.00 uur precies. Pol Boys, dat maandagavond moest spelen tegen Nettenbouw uit Amers foort, verscheen met hetzelfde elftal binnen de krijtlijnen, als de vorige drie keer. Er was nog geen wedstrijd ge wonnen. Of het nu kwam, dat de baas, de heer G. v. d. Pol, voor het eerst een wed strijd bijwoonde, of door het betere spel van de Boys, maar in ieder geval werd het een klinkende 4-1 overwin ning. Nettenbouw, met bijna alle jonge krachten, begon overrompelend, maar de doortastende verdediging van de Boys wist ieder gevaar te keren. De Boys konden maar sporadisch door drukken. Na enige hoekschoppen die niets opleverden, kreeg Paul Dorrestein bij de zoveelste hoekschop eindelijk zijn kans. De bal kwam hoog voor doel en via zijn hoofd verdween de bal in de touwen. 1-0. Hiermee kwam ook de rust. Nettenbouw begon weer sterk aan te vallen en na tien minuten kwam de gelijkmaker. De grensrechter vlagde voor buitenspel, maar de goed leidende scheidsrechter kende het doelpunt toe. 1-1. Toen drukte de Boys echt door. Na een kwartier was het Huffels, die hoog in- kogelde. 2-1. Paul Dorrestein maakte vijf minuten later er 3-1 van en even voor tijd werd het 4-1, wederom door een schot van Paul Dorrestein. Wan neer Pol Boys met hetzelfde enthou siasme verder gaat. kunnen meerdere wedstrijden gewonnen worden.

Soester Courant | 1974 | | pagina 35