met het oog op onderweg van de Gemeentehof ét Met het oog op onderweg Openbaar HAVO-VWO Soest nu sterk afhankelijk van Baarn SNACKBAR Ton Beuken MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Massief eiken meubelen Polder-fietspad Baarn-Soest mag geen sluipweg worden 159.700 gulden krediet voor onderwijs Het oog gericht op Noord-Ierland Boek van de maand Gemeente Soest rekende teveel op samenwerkingsschool Heerlijk SLAATJE vanaf ƒ1,— Liberale jongeren startten JOVD Soester kunstenares exposeert in Weesp Overmorgen boerenkermis op de kinderboerderij Voor verbeteringen van dierenverblijven en andere opstallen Geen spreekuur Inbraak bar „De Kluis" SSploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten MAASWINKEL MEUBELEN Geslaagd Aangehouden Beperkende maatregelen voor A. P. Hilhorstweg op komst 30.000 gulden krediet voor verbetering centrale antenne Verbouwing, voorzieningen, aanschaf leermethoden Waarom verkeersmaatregelen voor Korte Melmweff? Lanen in Soest-Zuid dreigen trottoirs te krijgen Nadat de Britse regering het parlement van Ulster voor vier maanden heeft geschorst wordt in de Londense rege ringswijk Westminster gesuggereerd dat de Britten het beste maar al hur troepen uit Ulster kunnen terugtrekken Dan zou er misschien wel een bloedbat volgen in een wellicht langdurige bur geroorlog, maar aan het eind daarvan zouden de overlevenden waarschijnlijk wel voor enige tijd geleerd hebben me elkaar in vrede te leven. Het is een beetje cynische oplossing, die echter ze langzamerhand de enige schijnt te zijn waarmee tenminste een eind komt aan) de misère. Er zijn in het afgelopen jaar een paar keer momenten geweest dat er aanlei ding was iets optimistischer tegen de zaak aan te kijken: het lukte katholie ken en protestanten in een soort noord- Ierse regering bijeen te brengen, een eerste begin van een gezamenlijk wer ken zonder de haast verplichte haat- en nijdsfeer. Er waren duidelijk tekenen nen dat de IRA-terreur ook in de ka tholieke bolwerken van Belfast en ari- deie steden vooral de vrouwen de kee! uithing - ze wensten geen aanslagen meer die aanslagen uitlokken en waar bij vrijwel altijd onschuldigen het ge lag betalen. Die sfeer is radikaal veranderd. De Britten hebben een reeks wisselingen van sympathie doorgemaakt. Eerst haalden de protestanten de groepen in als waren het bondgenoten. Toen het leger ernst maakte met het eenvoudig handhaven van rust en orde, groeide wat sympathie bij katholieken en begon hoop te komen uit de extreme protes tantse hoek. Op het ogenblik lopen de Britse militairen tussen twee vuren: zowel bij katholiek als protestant zijn ze nu gehaat. En de terreur die vrijwel het monopolie was van de katholieke IRA is nu wederzijds even fel, tegen woordig zou men haast zeggen dat de protestantse groepen het nog het bontst maakten. Aan de protestanten dankt men het in ieder geval dat voor het eerst een bom aanslag is gepleegd in Dublin, de hoofd stad van de republiek Ierland - moord waarmee de nood-Ierse strijd werd uit gebreid naar het buurland dat er al weinig mee te maken heeft. En dat ■waarschijnlijk op dit moment niet de minste behoefte heeft de noordelijke graafschappen in te lijven, zoals vooral de protestanten in Ulster schijnen te vrezen als het allerergste. Trouwens, het is een misverstand te menen dat het de noord-Ierse katholieken vooral te doen is om aansluiting bij de repu bliek - ze willen sociaal gelijkberech tigd zijn, dat is alles. Juist omdat zo velen van hen werkloos zijn, zouden ze er in de republiek met zijn geringere sociale zorg dan de Britse in Ulster fi nancieel erg op achteruitgaan. Juist dat een deel van de protestantse meerderheid via de akkoorden van Sunndngdale (met Groot-Brittannië en Ierland als andere partners) bereid is gevonden een poging te doen terug te keren naar normaal bestuur in Noord Ierland heeft de protestantse extremen opgejut tot extra-aktiviteiten om dit te dwarsbomen. Het krachtigste middel was een algemene staking geworden, die de toch al niet illustere noord-Ierse eko nomie verlamde. Waardoor de rekening voor Londen nog weer eens hoger werd. De snel opgekomen arbeidsraad van protestantse extremisten, waar tot voor kort nog niemand van had gehoord, heeft daarna de staking afgelast. De Britse regering weigert met de arbei dersraad te onderhandelen en zij heeft wettelijk vastgesteld dat zolang de meerderheid dit wil, Noord-Ierland Brits zal blijven. Er gaan echter steeds meer stemmen in Londen op om het de Ieren maar zelf uit te laten zoeken on danks het bloed dat dan zal vloeien. 99 99 Ex-raadslid Ben Joosten zal binnenkort antwoord krijgen op zyn bü herhaling gestelde vragen betreffende de gang van zaken bij het openbaar Havo/vwo. In de brief, die in concept aan de onderwijscommissie werd voorgelegd, stelt de raad zich op het standpunt dat zij niets wist van de circulaire van de stichting voor protestants-christelijk onderwijs in de regio Baarn-Soest. Niet eens is men het met de opmerking van de heer Joosten als zou de gemeente bij de minister aandringen op de oprichting van een samenwerkingsschool. „Wel is daarin vermeld, dat dit is bepleit door de voorzitter van de vereniging voor openbaar onderwijs in Soest. Deze mededeling komt uiteraard geheel voor verantwoordelijkheid van het betreffende stichtingsbestuur", aldus de concept-brief. KANTMAN. Kostverlorenweg - hoek Laanstraat Telefoon 14913 O.A. HUZAREN SLAATJES RUSSISCHE EIEREN en ZALMSLAATJES ELKE DONDERDAGAVOND PINTAVOND Wij verzorgen tevens uw feestjes en partijen. Tijdens een druk bezochte oprichtings vergadering in Hotel v. d. Brink te Soest op 28 mei werd een voorlopig bestuur gekozen, bestaande uit: Voor zitter: Freek Duveen. Secretaresse: Jacqueline Dijkinga, Julianalaan 24, Soest. Penninigmeesteresse: Carly Hoh- ner. Vice-voorzitter: Pieter de Graad. Propaganda: Bert Kramer Nieuwe led'en kunnen zich aanmelden bij het secretariaat Julianalaan 24. Mornique Vanstaen uit Soest, expo seert van 8 tqt en met 26 juni, schil derijen, aquarellen en tekeningen, in de tentoonstellingsruimte „Raadhuis zolder" te Weesp. De tentoonstelling is geopend van maandag tot en met vrij dag. van 19 tot 22 uur en zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. „Met het oog op onderweg" is de titel van het boek van de maand, dat vanaf vandaag in de boekhandel verkijrgbaar Is. Het is een tocht in woord en beeld langs monumenten in Nederland met tekst van Noortje de Roy van Zuydewjjn en foto's van Sem Presser, Kees Schrerer en Cas Oorthuys. Het boek telt 144 pagina's; 20 illustraties in vierkleuren, 60 in zwart/wit en 13 kaarten in vierkleuren. De oplage is liefst 109.000 exemplaren. Er bevindt zich in Nederland een on gekende schat aan historisch schoon, ook op plaatsen die daar helemaal niet om bekend staan. Daar wordt te wei nig van genoten en dat komt omdat het geperfectioneerde wegennet ons als het ware oogkleppen heeft aangedaan. „Met het oog op onderweg" is samen gesteld om die oogkleppen weg te ne men, want hoe vaak realiseren wij ons niet dat wij op onze gehaaste tocht door Nederland net voorbij gingen aan al die verrassende monumenten uit het verleden. Dit boek van de maand is daarom geen zwaarwichtige kunsthistorische verhandeling, maar beslist ook niet een soort toeristische gids met voorge schreven routes. Het is meer een goede raadsman, die ons land kent, door en door, en d'ie de lezer op de meest on verwachte plaatsen attent maakt op de mooiste dingen: kerken, kastelen, boerderijen, stadswallen en luisthoven, Niet volledig, maar wie de adviezen opvolgt zal verbaasd ervaren hoe ver rassend rijk oos land is aan mooie en interessante dingen. De margeteksten geven op elke pagina een schat aan detail-informatie en een kort, geïllustreerd overzicht van de be langrijkste bouwstijlen en een verkla ring van bouwkundige termen en be grippen zorgen ervoor dat de lezer al les deskundiger kan bekijken. De dertien losse overzichtskaarten zijn zo ingedeeld dat in een oogopslag kan worden vastgesteld of er bezienswaar digheden zijn in de omgeving waar men vertoeft. Tot en met 6 juli kost het boek ƒ12,50, daarna 22,50. Als a.s. zaterdag, 8 juni, om 10 uur 's ochtends, de boerenkermis van start gaat op de kinderboerderij dan is er de afgelopen week hard gewerkt door de kinderen. Tientallen kramen van uiteenlopende grote zijn met man en macht door kinderen en vrijwilligers dagelijks uit de grond gestampt. Het gehele terrein ondergaat een metamor fose. Vlaggen worden in de ateliers aan de lopende band gemaakt van af- valmateriaal. De Soester middenstand heeft talrijke hoofdprijzen geschonken waaronder kleding, cassette recorders, fototoestel, etenswaren, geld, sportarti kelen, huishoudelijke artikelen etc. Voor op het terrein van de kinder boerderij is aangegeven waar de fiet sen en de auto's geparkeerd kunnen worden. Zoals gewoonlijk worden er geen hon den toegelaten op de terreinen. Geble ken is dat zowel kinderen als het aan wezige vee hiervan hinder kunnen on dervinden. Bij de ingang van het terrein is een kassa gebouwd. Hier kan men bonnen voor 35 cent per stuk kopen. Alle ak- tiviteiten kosten per keer 35 cent. Op bepaalde nummers zullen hoofdprijzen vallen. Deze worden ook aan de kassa bekend gemaakt. Prachtige geëmailleer de armbanden, die door de dinsdag- avondgroep volwassenen zijn gemaakt, zullen in deze prijzenslag voorkomen. Eet thuis niet te veel. Op het terrein zijn van eigen bodem vele lekkernijen aanwezig waaronder „eigen boeren soep, rabarbersap, thee, koffie, poffer tjes, pannekoeken etc. De raad me-ent dat het haar taak is de door de gemeente ingediende aan vrage voor plaatsing van een openbare school voor havo/vwo op het plan van scholen, krachtig te verdedigen bijde daarvoor geëigende instanties. Daarbij zullen prognoses omtrent de te ver wachten omvang van de openbare school, de argumenten moeten steunen. De gemeente deelt niet de mening van de p.c.-groep dat het neutraal bijzon der onderwijs van het Baarns Lyceum voor Soest in het openbaar havo/mavo voorziet. „Wij merken echter op", al dus het concept-antwoord, „dat uit (recente) Koninklijke Besluiten de con clusie kan worden getrokken dat bij schoolstichting de minister van onder wijs en wetenschappen tussen open baar en neutraal bijzonder onderwijs geen relevante verschillen aanwezig acht". Webhouder Ebbers, die zijn met vakan tie zijnde collega Dijkstra verving, voegde daaraan nog toe dat de be doelde school voor Soest op de voor lopige planlijst voor 1977-'79 geplaatst zal worden, mits aanvullende gegevens worden verstrekt. Daaraan wordt nu gewerkt. Het zou een school voor Baarn en Soest gezamenlijk moeten worden en zeer concreet hangt het nu van de gemeente Baarn af of dit plan nu door kan gaan. De gemeenteraad wan Baarn zal uiterlijk in juli a.s. haar standpunt dienen te bepalen. De vraag bleef voor de leden van de onderwijscommissie overeind, waarom de gemeente in een veel vroeger sta dium geen stappen ondernomen had, om dit voortgezet onderwijs voor Soest be verzekeren. De heer C. Verheus (CDA) stelde zelfs, dat de p.c.-groepe- ring juist had gehandeld, door niet het resultaat van de gezamenlijke onder handelingen af te wachten. Daar was wethouder Ebbers „achteraf gezien" het inderdaad mee eens. Mevrouw P. Oranje-En tink (VVD) en de heer P. Storimans (CDA) meenden dat de gemeente steeds in goed ver trouwen gepoogd had tot „iets samen" te komen en dat ook de raad eerst ge loofde in de samenwerkingsschool. Vol gens de heer H. Gerth (D'66) had de gemeente echter meer zitten afwach ten en men was het erover eens, dat als Baarn nu nee zou zeggen, het voor Soest alsnog een moeilijke zaak zou worden. Uit het overzicht dat de heer Joosten ook krijgt toegezonden, blijkt dat de gemeente reeds in maart 1966 bespre kingen over dit onderwerp heeft ge voerd bij het ministerie van onderwijs. De inidruk die men toen verkreeg was dat het ministerie er niet veel voor voelde; „weinig respons, terughouding". In 1968, nadat in 1967 een ETI-rap port was uitgebracht, werd geconclu deerd dat de mogelijkheid bezien moest worden van een dependance van het Baarnsch Lyceum in Soest. Daar voel de het bestuur van het Baarnsch Ly ceum echter niets voor en zo werd het al pratende februari 1970. Toen wer- den door de wethouder van onderwijs besprekingen gevoerd met alle groe peringen in Soest. In het overzicht worden verder alle besprekingen ver meld die er daarna plaatsvonden, het feit ook dat voorjaar 1971 het christe lijk schoolbestuur te Soest nog een bericht van afwijzing ontving op een aanvraag voor een havo/vwo, het sa mengaan van die groepering met Baarn, en de definitieve plaatsing van de p.c.-aanvraag op het nationaal scholenplan. In augustus 1972 werd evenwel van het ministerie bericht ontvangen dat in de regio „nu reeds het verzadi gingspunt havo/mavo bereikt is, en met betrekking tot vwo dat er omstreeks 1982 een gymnasium te veel en een atheneum te weinig zal zijn". Desondanks kreeg de p.c.-groep haar school in december 1973 geplaatst op het scholenplan. Daarna knapten de gezamenlijke onderhandeling van rk., V.o.o. en Van der Huchtscholen af en vroeg in januari 1974 de gemeente Soest officieel de school aan bij het ministerie. De burgemeester is verhinderd dinsdag 11 juni a.s. haar gebruikelijke spreek uur te houden. Ingebroken werd in Bar De Kluis aan de Van Weedestraat. De buit bedroeg 2000 gulden. De onbekende dader is binnengekomen via een raam aan de achterzijde van het pand. INTERIEURVERZORGING Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o, busstation - Telefoon 02155-12180 DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155 - 13991 of 14550 Einde Bosstraat rechtsaf Onze plaatsgenote mevrouw E. Jozias- se-de Ruiter is geslaagd voor het exa men „lesgeven Bejaardengymnastiek". Op verzoek van de politie te Veenen- daal werden in Soest aangehouden de 24-jarige A. P M. en de 19-jarige P. J. W. Zij worden verdacht van diefstal van een horloge ter waarde van 1000 gulden. In de commissie van openbare werken rees algemeen verzet tegen het denk beeld dat het fietspad „Bremeentje" door de polder tussen Baarn en Soest ooit een sluipweg zou kunnen worden. Mevrouw G. Alüg-Ambrosius (VVD) had berekend dat het „fiets-wandelpad" wel zeven meter breed kon worden, gezien de aankoop van de grond (850 m2) en de lengte van de aan te leggen weg (120 m). Na zeven jaar wachten zal nu voor de bewoners van gemeentewoningen aan de Prof. Lorentzlaan te Soesterbcrg iets gedaan worden aan de centrale anten ne, zodat ook zij meer waar voor hun geld gaan krygen. De leden van de commissie openbare werken waren bü nader inzien het er over eens dat langer uitstel onverantwoord zou zjjn. De onderwijscommissie, die dinsdagavond onder leiding van wethouders Ebbers vergaderde, kan zich geheel verenigen met het verlenen van een krediet van 12.000 gulden voor de inrichting van een tweeklassige protestants-christelijke kleuterschool in de wijk Klaarwater. Deze twee klassen worden ondergebracht in de openbare school, omdat de p.c.-groepering in de wyk noch een basis-, noch een kleuterschool heeft willen stichten. De p.c.-groep zal nu wel het mobiele noodlokaal aan de Weegbreestraat ont ruimen en dat lokaal zal worden toege voegd aan de school De Regentuuter. De heer H. Gerth (D '66) wees op de noodzaak bij de openbare basisschool te Soesterberg voorzieningen te treffen, omdat daar les gegeven wordt In de hal van de school. Volgens wethouder Eb bers zal dat aan de orde komen bij toe name van de bevolking van Soester berg, mogelijk reeds bij de bebouwing van Egghermonde. De onderwijs commissie had verder geen bezwaren tegen het verstrekken van een „aanloop" krediet van 125.000 gulden, voor een tamelijk ingrijpende verbouwing van de De Savornin Loh- manschool. Het betreft het bouwen van toiletten, het vergroten van een lokaal tot speel-leerlokaal, het vergroten van de circulatie-ruimte in de lange vleu gel van de school en het aanbrengen van een keukentje. Ook kon de ouderwijscommissie zich verenigen met het beschikbaar stellen van 1900 gulden voor de 2350 gulden van een leesmethode ten behoeve van de Van der Huchtschool; 1750 gulden en 2350 gulden ten behoeve van de aanschaf van leesmethoden respectieve lijk voor de St. Ludgerusschool en de St. Theresiaschool en van 7200 gulden voor de aanschaf van nieuwe bordstel lingen voor de St. Theresiaschool. Voor het aanbrengen van acoustische plafonds en verbetering van de ver lichting in vier lokalen van de open bare lagere school te Soesterberg is 16.700 gulden nodig en de onderwijs commissie heeft geen bezwaar tegen het beschikbaar stellen van dat krediet. De heer H. Gerth (D '66) drong aan deze werkzaamheden te laten uitvoeren gelijk met de andere verbeteringen die aan de school aangebracht zullen wor den en de heer Ebbers zegde toe daar ernstig naar te zullen streven. In de rondvraag verzocht dc heer P. Storimans (CDA) prognoses te gaan op stellen over de te verwachten bevolking van de lagere scholen. „Mogelijk wordt het in de toekomst goedkoper een bus dienst voor schoolkinderen door Soest te laten rijden, dan alsmaar voor ton nen scholen te gaan bouwen", aldus de heer Storimans. Die prognose zal verwerkt worden ln de nieuwe structuurnota, wist wethou der Ebbers en verder werd, met het oog op deze vraag, medegedeeld dat in Klaarwater de r.k. kleuterschool begint met drie klassen; de p.c.-groepering met twee kleuterklassen en de open bare kleuterschool met één klas. Aanleiding was een brief van de heer J. Corstens, die refereerde aan eerdere toezeggingen door het college van b. en w. Er zouden voorzieningen worden getroffen voor de ontvangst van Duits land I en II, maar tot nu toe was er nieis gebeurd. De heer D. Hoekstra (CDA) verwonder de zich erover dat de heer Corstens nie- nand van de gemeente in zijn woning wil de toelaten om de slechte ontvangst vnst te stellen, maar zijn fractiegenoot, de heer C. Verheus, begreep dat wel. De antenne-installatie was verouderd en dat werd ook door de gemeenne toe gegeven. Alle metingen betekenden zijnsinziens niets, omdat de ontvangst niet voldeed aan de eisen die men er tegenwoordig aan stelde. Bovendien wa ren de bewoners van Prof. Lorentzlaan en Simon Stevinlaan bereid voor betere ontvangst meer te betalen. Waarom dan nog langer gewacht? Volgens de heer H. J. van der Dussen, directeur van gemeentewerken, deed „de gebrekkige installatie haar best". Het ging er nu maar om, welke eisen men aan de ontvangst ging stellen. De commissie besloot die eisen zo te stellen dat inderdaad aan de verlangens van de bewoners werd tegemoet ge komen. De kosten bedragen in totaal 30.000 gulden en dat komt per woning neer op ruim vijf gulden meer betalen per maand. O Bijzonder heftig werd in de vergadering van de commissie openbare werken gediscusieerd over de vraag of de Kerkpadcommissie zich mocht bemoeien met de breedte van de Korte Melmweg. Het voorstel kwam ter tafel de Korte Melmweg geheel af te sluiten voor ge motoriseerd verkeer vanaf de Rijksweg tot aan het Kerkpad en dezelfde weg tot aan de Korte Brinkweg zo smal te maken dat er slechts eenrichtings verkeer mogelük zou zijn. Daar bestond dan een misverstand over, want volgens de directeur van gemeen tewerken, de heer H. J. van der Dus sen, werd het een pad van 3 meter breed en bovendien zou een smal brug getje over de Praamgracht ervoor zor gen dat er nooit autoverkeer op zou komen. De heer P. Grift (PAK) wilde dat wel vastgelegd zien, nu Baarn voor de bouw van de brug moet zorgen. „Voor nu en voor de toekomst moeten Wij zeggen dat onze medewerking af hankelijk is van de breedte van die brug", aldus de heer Grift. De heer J. van Poppelen (CDA) infor meerde of er reeds gesproken was met de grondeigenaren en toen dat niet zo bleek te zijn, vond men het geven van het krediet, groot 46.000 gulden, nogal prematuur. Daar bleek achteraf niet zo zwaar aan getild te worden, vooral ook toen bleek dat de Kamer van Koop handel reeds jaren geleden op de aan leg van deze fietsverbinding had aan gedrongen. Men kon zich dan ook met het voorstel verenigen. A. P. Hilhorstweg Met veel verve verzette de heer J. van Poppelen (CDA) zich tegen het voorstel van de ambtelijke verkeerscommissie geen maatregelen te nemen om het sluipverkeer te weren van de A. P. Hilhorstweg. Zijn afschuw tegen het standpunt van de verkeerscommissie, dat men blij moest zijn dat door het gebruik van de A. P. Hilhorstweg, de drukke rijksweg ontlast werd, werd door de commissieleden gedeeld. Van mening bleef men verschillen over de opvatting wanneer de weg te druk gebruikt werd. Tellingen hadden uitge wezen dat in de spitsuren „slechts" 100 automobilisten van deze route gebruik maakten en speciaal de fractiegenoot van de heer Van Poppelen, de heer J. Korte, vond dat er dan nauwelijks van ,last" sprake was. Voor de heer Van Poppelen ging het daar echter om. „In het bestemmings plan is gesteld dat de weg een ontslui- tingsweg was voor agrariërs. Burge meester Bentinck heeft indertijd gezegd dat wij moesten voorkomen dat de weg als sluipweg gebruikt zou worden; la ten we nu de overeenkomst naleven", vond de heer Van Poppelen. Dat er maatregelen genomen zouden moeten worden werd urgenter, nu de minister van mening is dat voor de A. P. Hilhorstweg, noch voor de Peter van den Breemerweg, noch voor de Wiek- sloterweg, beperkende maatregelen no dig zijn. De 80 km snelheidslimiet, zo- die nu wettelijk is vastgesteld, zou voldoende zijn. De commissie openbare werken had zich enige maanden terug reeds ge bogen over voorstellen het tunneltje in de Lange Brinkweg af te sluiten voor het verkeer en iets dergelijks ook te doen voor de Kerkstraat, achter de oude Toren. De ambtelijke verkeerscommissie raad de dat af, maar daar was de heer D. Hoekstra (CDA) het niet mee eens. Hij zag er wél iets in en dan voor enkele uren per dag. De vraag bleef, wat is het criterium waarop er van overmatig gebruik van de A. P. Hilhorstweg spra ke is. Is dat bij 100 of bij 110 of nog hoger? De commissie besloot de verkeerstelling af te wachten. Nauwelijks aandacht werd besteed aan het feit dat de weg ook bedoeld was voor het recreatieve verkeer. Zijdelings merkte de heer Van Poppe len op, dat dat verkeer geen bezwaar zou hebben tegen een „ommetje" in dien er part-partsgewijs éénrichting- verkeer zou worden ingesteld. Het resultaat van de telling van 21 mei j.1. zal mogelijk bepalend worden. Volgens de heer Van Poppelen (CDA) zou de Kerkpadcommissie van dit voor stel niets afweten en slechts één man er voorstander van zijn. Hij vond het absurd dat diens zin doorgedreven werd en dat er geen rekening gehouden werd met de aanwonenden en met d^ daar gevestigde bedrijven. Hij vroeg zich af waarom de direct betrokkenen niet gehoord waren en hij zag dan ook geen reden veranderingen aan te bren gen in de huidige verkeerssituatie. Wethouder Walter was het wel enigs zins met de heer Van Poppelen eens. Objectief gezien was het een goede zaak verkeersmaatregelen te nemen, maar dat nam niet weg dat de bewo ners gehoord zouden kunnen worden. De directeur van gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen, verzette zich tegen het denkbeeld dat ook maar één man, zich verzette tegen de voor genomen reconstructie en de voorge stelde maatregelen. „De Kerkpadcom missie wil de Korte Melmweg wel af sluiten", wist de heer Van der Dussen. Overigens was er zijnsinziens alsnog geen bezwaar tegen de versmalling van de rijbaan van 4 tot 3,60 meter. En ook zou dan voorlopig het eenrichtingsver keer gehandhaafd kunnen blijven in afwachting van het gesprek met de bewoners. Daar ging men mee accoord, terwijl er bovendien op de Rijksweg een bord geplaatst zal worden dat, komende uit de richting Soestdljk, linksaf slaan de Korte Melmweg in verboden zal zijn. Op korte termijn zullen de bewoners bijeengeroepen worden, dan wel via de Kerkpadcommissie gevraagd worden naar hun mening. C De bewoners van Soest-Zuid zal gevraagd worden of zij prijs stellen op trot toirs langs hun lanen. Het betreft ondermeer de Heideweg, Larixlaan, Foeken- laan, Dennenweg en mogelijk nog meer lanen. Aanleiding voor deze toestand was een indertijd door mevrouw P. Oranje-En tink (VVD) gevraagde opgave op welke wegen in Soest nog voorzieningen van dergelijke aard zouden moeten worden aangebracht. De commissie van openbare werken kreeg het resultaat van dit onderzoek te zien en daaruit bleek dat onder an dere de Heideweg, aan een zijde, daar voor direct in aanmerking kwam. Er zouden bij regenweer nogal wat plassen liggen en aan de oplossing de wandel paden andere voorzieningen te geven dan een „steeds" trottoir was niet ge dacht. De commissieleden verzetten zich aarzelend. De heer D. Hoekstra zei het „hardstikke jammer te vinden van al die lanen" en de directeur van gemeen tewerken stelde voor alle bewoners maar te vragen wat zij prefereren. Parkeerverbod Een parkeerverbod zal ingesteld wor den voor het gedeelte van de Wilhel- minalaan tot aan de Julianalaan, ko mende vanaf de Nieuwerhoek, Op de binnenterreinen van Saenredamplant- soen en Van de Veldeplantsoen zullen kleine plantsoentjes aangelegd worden om doorgaande verbindingen naar Ru benslaan c.q. Van Goyenlaan onmoge lijk te maken. Het aanleggen van ver keersdrempels (17) naar de parkeerter reinen plus de groenstrookjes zou 46.000 gulden gaan kosten; de aanleg van al leen de groenstrookjes 6000 gulden en daartoe besloot de commissie openbare werken. Op verzoek, van de heer C. Verheus (CDA) zullen de oversteekbeveiligingen op de Rijksweg te Soesterberg, bij de Veldm. Montgomeryweg, anders gepro- grameerd worden. De ambtelijke ver keerscommissie meende dat de instel ling van groen en rood nu correct was, maar de heer Verheus had zelf gecon stateerd dat het niet deugde. „30 se conden meer groen voor de voetgangers is de enige goede oplossing", vond hij en dan moet adjudant Meijer met zijn lange benen niet proef lopen", aldus de heer Hoeks'tra. Op verzoek van de heer P. Grift (PAK) tenslotte zal er een advies uitgebracht worden over het instellen van een par keerverbod op de Beetzlaan, voor het gedceldte Nieuwstraat tot aan de Ko- ninglnnelaan.

Soester Courant | 1974 | | pagina 5