Geld lenen <sk allmilmö UDIO S.O. Soest sceptisch tegenover voorstellen over voetbalveld-reclame allmilmö i PLAAT SCHADE? Johan Cruyff en Sporthuis Eb Kareisen f*\ t H 1675 delta keukencentrum VOOR AL UW SPORTEN de fantastische keuken Bezoek onze showroom met geheel nieuwe keukens. DE VLIJT Gebr.VanKooijb.v. NIC. VAN DAM aO voor geen enkele vereniging acceptabel 2000 gulden voor Bentinckfonds I'V Ëut Frans Bosman B.V. Zo vlogen de duiven P.V. Juliana Post Birkstraat 50a Telefoon 02155-19979 Soest Kom daarom eens binnenlopen Gemengd team van tennisvereniging „Soest-Zuid" promoveert SPORTHUIS I. D. VAN VUGT Het is de moeite waard. TORENSTRAAT 45 SOEST Olympia mini-volleyballertjes derde plaats bij nationale kampioenschappen SOESTERBERG Kaad van kerken opgericht SOEST Waterpolo-toernooi van De Duinkikkers TRÏUMPH setje no. 10 9,85 MODEHUIS Midzomerfeesten „Stichting Jeugdwerk" Frans Bosman B.V. Blijde intocht Soesterbergse wandelaars Tweede plaats voor Soesterberg-junioren Knickerbockers in moeilijkheden Wereldkampioen Voetballen 1974? SCHOENEN TASSEN Soester Courant van donderdag 20 juni 1974 De Sport Organisatie Soest gaat niet accoord met de voorgestelde financiële regeling voor plaatsing van reclameborden en voor het maken van reklame via de geluidsinstallatie, op en rond de velden van het sportcomplex aan de Bosstraat. „Alle verantwoording hebben voor wat er met de borden gebeurt, de wer vingskosten maken en dan slechts de helft van de opbrengst mogen houden, i|jn voorwaarden die voor ons niet acceptabel zijn", aldus voorzitter H. J. M. Ankone op de jaarvergadering van zyn vereniging. De 50 die afgestaan zou moeten wor den aan de Sportstichting, zou naar een nog te stichten fonds gaan, waar van de doelstelling nauwelijks reëel te noemen was. De commissie van voor bereiding uit de sportstichting dacht aan het steunen van noodlijdende toer nooien; steun aan op te richten vereni gingen; aan een dag van de sport voor heel Soest en nog enkele abstracte za ken, die volgens SO Soest-bestuurslid Boerkoel allen te weerleggen waren en door geen van de betrokken verenigin gen geaccepteerd konden worden. Als voorbeeld werd door de commissie van de sportstichting de honkbalvereni ging genoemd, die gastvereniging SEC veel geld gekost zou hebben. ,,Dat is nauwelijks te geloven", vond de heer Boerkoel, „want de vereniging huist nu bij ons en kost ons niets". Hij wist ook dat SEC niet met het „50 %-voorstel" accoord ging en dat VVZ een tussen voorstel gedaan had van 70 De kwestie blijft nog in behandeling, maar duidelijk was wel dat Soest er niet gelukkig mee was. „Toch al niet", zei de heer Ankone, „omdat het mooie aanzien van het complex er niet beter op wordt en óók niet als dit soort re clame ten koste gaat van de andere wijze van sponsoring, via o.m. reclame in het clubblad". Ook aan de geluidsinstallatie zou het een en ander gedaan moeten worden, volgens de laatste berichten. De veran deringen betroffen lagere opstelling en onafhankelijke bediening „en dat gaat duizenden guldens kosten. Daar voelen wij niets voor", aldus de voorzitter. Volgens berekening zou de installatie circa 5l/s uur per (zondag)seizoen ge bruikt worden (11 wedstrijden a een Vi uur). Overigens meende hij dat de klachten kwamen van een of andere pressure-groep in Soest-Zuid, die ook klaagde toen de installatie gebruikt werd ten behoeve van schoolsportdag. De klachten kwamen hem allemaal erg overdreven voor. Het geproduceerde geluid van een muziekuitvoering in het openluchttheater overtrok dat van de voebalverenigingen vele malen. Goed jaar 48 stemgerechtigde leden woonden de jaarvergadering bij. Het was een jaar geweest met vele hoogtepunten die cul mineerden in het kampioenschap van vier elftallen. Droevig was het begin van dit succes rijke seizoen door het overlijden van een trouw lid, de heer T. de Beer. Met een minuut stilte werd hij herdacht. De vereniging kreeg een grote toeloop van leden te verwerken en is nu de grootste in Soest. Daarbij telt de orga nisatie nog 300 atletiekleden en dat brengt het toaal op ruim 800. Ernstige wanklanken werden in het afgelopen seizoen niet gehoord en de sfeer was prima. Voorzitter Ankone bracht daar voor dank aan alle leden en in heit bijzonder aan het kader, de trainers, hulptrainers, jeugdleiders en allen die zich op een of andere wijze voor de club hadden ingezet. Enige twyfel had hy wel over de waar dering van het werk door plaatselüke politieke figuren. „Men weet er te wei nig van en nog teveel wordt er over ons gepraat, zonder ons", aldus de heer Ankone. Hy meende wel dat er licht punten waren en zei in dat verband dat de vereniging mogeiyk, net als dat in sommige andere plaatselijke wcl- z'Onssectoren gebeurt, meer „reclame" moest maken. Een directe subsidie van 600 gulden voor door „ons" verricht jeugdwerk, noemde hij te weinig; daar stond wel een grote indirecte subsidie tegenover. Overigens merkte de heer Ankone op, dat vergeleken met andere plaatsen de sport het nog niet zo slecht had in Soest, zodat er toch beslist wel van enige dankbaarheid sprake mocht zijn. Nadat de heer Klarenbeek van de at- letiekafdeling een door communicatie stoornis ontstaan verzuim had hersteld en alsnog de felicitaties voor het be halen van het kampioenschap had over gebracht (die vergezeld gingen van een voetbal), werden de notulen voorgele zen. Naar aanleiding daarvan kwamen enige problemen betreffende het juiste tenue aan het licht. De kascommissie stelde vervolgens voor de penningmeester decharge te verle nen, waarna het financieel jaarover zicht en de begroting aan de orde kwa men. Daaruit sprak een constante be stuurlijke zorg over de nonchalance van de leden. Het kostte de vereniging veel, „maar", zei de voorzitter, „men kóópt tegenwoordig sport en zo zal, om de kosten te dekken de contributie ook omhoog moeten gaan", 't Financiële be leid werd goedgekeurd, zo ook de be groting van bijna 60.000 gulden. Bestuursverkiezing Herkozen werden in het bestuur de heren C. Rademaker (43 stemmen), H, J. M. Ankone (46 stemmen) en gekozen niej. B. Strumpel (45 stemmen), de heer M. Westerveld (45 stemmen) en de heer J. Nieuwenhuis (47) stemmen). De heer Nicuwenhuis wordt penningmeester. Afscheid werd vervolgens genomen van penningmeester R. M. F. Kleinegris, die na 10 jaar bestuurslidmaatschap, waar van 7 jaar als penningmeester, zijn taak neerlegde. Voorzitter Ankone noemde hem een penningmeester uit de duizen den en zijn vertrek een groot verlies voor de vereniging. Hij nam node af scheid en hij stelde het bijzonder op prijs dat de heer Kleinegris zich als adviseur beschikbaar zou blijven stel len. Enige geschenken onderstreepten de dank. Op zijn beurt dankte de scheidende penningmeester voor het genoten ver trouwen en hij wenste zijn opvolger alle succes toe. Nadat de ontributie bijna probleemloos verhoogd was (pupillen gaan 40 gulden betalen, C-junioren 50, B-junioren 60, A-junioren 70 en senioren 80), en de voorzitter onthulde dat er bij de voet balverenigingen in Soest plannen be staan een uniforme contributie te gaan heffen, werd een jaarlijkse activiteit „de dag van de club" aangekondigd. Deze dag wordt ingesteld ter bevorde ring van de sfeer in de vereniging, maar toch wel voornamelijk „ter op vijzeling van de inkomsten". Nadere en tijdige mededelingen erover zullen nog volgen. Vast staat wel dat de prijzen van de consumpties die dag hoger ge steld zullen worden. Na de benoeming van een nieuwe kas commissie volgde de rondvraag waarbij ondermeer de reeds gereleveerde recla me-toestanden werden besproken. Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERIANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw meubilair voor uw keuken voor uw caravan voor uw auto voor uw boot 1915 gulden was de opbrengst aan en tregelden betaald door bezoekers aan de Ronde van Soest. Tempo rondde dat bedrag af op 2000 gulden en voorzitter B. Semper overhandigde het namens de renners aan de penningmeester van de Stichtig Bentinckfonds, de heer Riet veld, die samen met vice-voorzitter Van Os de informele bijeenkomst in het clubhuis van Tempo bijwoonde. De heer Semper roemde de verdiensten van de initiatiefnemers de heren Van den Broek senioren en junior. Veel waardering was er uiteraard ook voor de jeugdcommissie, die zich op de dag van de ronde onderscheiden hadden door hun inzet op de entree-posten. Namens de Stichting en namens alle gehandicapte sportbeoefenaars dankte de heer Rietveld voor het bijzonder op prijs gestelde initiatief en het bedrag dat het fonds aangeboden kreeg. r ÏJZ v Vrijdagmiddag 7 juni waren Jaap en Elbertjan Kareisen te gast bij Johan Cruyff in Zeist. Dit was georganiseerd door Cor du Buy, importeur van Puma sportschoenen. Johan Cruyff, al vele jaren spelend op Pumaschoenen, adviseerde Sporthuis Eb Kareisen b.v. bij de samenstelling van Puma sportschoenencollectie voor het nieuwe seizoen. Sporthuis Eb. Kareisen maakte van deze gelegenheid gebruik om samen met Johan Cruyff op de foto te gaan. In verband met de WM 74 zijn er 10.000 afdrukken van deze foto gemaakt en belangstellenden, verenigingen, instel lingen bedrijven enz. kunnen voor hun jeugd-afdeling deze foto's gratis bij Sporthuis Eb. Kareisen afhalen of aan vragen. ELEKTROTECHNISCH: BUREAU Aanleg en onderhoud van licht- en krach'tinstal'latles Elektrische fornuizen, boilers e d. via de P.U:E:M. Birkstraat 48 - Telefoon 13367-18978 In het weekend werd een wedvlucht gehouden vanaf Orleans afstand 538 km.P.V. de Zwaluw nam deel met 320 duiven, die om 6 uur werden gelost met n.o.-wind. Aankomst eerste duif 14.46.82 uur. Uitslag: J. v. d. Brakel 1 9 12 20 35 50 76. G. Rijksen 2 3 4 15 16 24 25. B Roest 5 6 27 48 49 60 65 78. W. v. Soest 7. J. Rams 8 13 28 69. R. Voskuilen 10 11 14 19 33 58 63 80. A. d. Bes 17 43 62 70. J. v. d. Belt 18 55 79. H. d. Dekker 21. G. Visser 22 51 74. F, Lumburg 23. P. Rauch 29 34. A. v. Ginkel 30 46. A, v. Riet 31. H. d. Bree 36 61. H. Goris- sen 40 71. Jac. Stalenhoef 41 45. C Dijkman 42 68. A. v. Dorrestein 44 56. Th. Wigtman 47. H. Woudsta Zn. 52. L. v. 't Klooster 57 59. C. Hoek 64. W. Grift 72. De vereniging „De Vriendschap nam ook deel aan deze wedvlucht met duiven. Eerste duif arriveerde om 14.43.37 uur. 1029 meter per minuut. Uitslag: Meesters 1 16 28 64 66. Vaes- sen 2 5 6 11. Comb. S.K. 3 9 39 41 45. Ruttenberg 4 30 44 49. Veerman 7 24 26. B. Schimmel 8 27 55 68. Altenaar 10 18 21 63 73. Lijnsveld 12 40 50 72. Har- tog 13 36 53 69. Comb. Westerveld 14. Koster 15 17 33 42. Rauch 19 57 62. Daatselaar 20. Roest 22 31 38 47 54 56. H. Strumpel 23 51 67. Kamerbeek 25 46 48 70. Kruseman 29. Foekens Diep- gr. 32. De Zoete 34 52 59. Kaats 35. Uhl 37 61 75. Van de Broek 43 65. Van Groningen 58 74. Snijders 60. Blan ken 71. Door boven genoemden vereniging werd deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Orleans. Afstand 540 km. Er waren' 122 duiven in concours die om 6.00 uur met een n.o.-wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 14.54.19 uur en maakte een snelheid van 1016,46 meter per minuut. De uitslag luidt: H. v. d. Broek 13 4 5 6 10. P. Faes 2 13 20 25 29 41. Comb. Nap 7 8 9 11 14 17 24 26 28 30 31 40. P. Ouderdorp sr. 12 21. Comb. Huisman 15 18 22 32 33. J. v. Leyenhorst 16 23 36. J. de Ruyter 19 27 34 35 37 38 39. (onder nieuwe direktie) Er is zoveel ln ons keukencentrum te zien, en nog veel meer over die keukens te vertellen. Even moeiteloos als in de le promoticwedstryd heeft het gemengde team van Soest-Zuid zaterdag j.1. ook de 2c hindernis genomen op de weg naar de 2e klasse van de volgende competitie, en dat ging ten koste van 't Laer B. Al in de enkelspelen maakten Kruijff, (ingevallen voor aanvoerder Prins) en mevr Hooijer duidelijk kenbaar, dat het team van 't Laer eventuele aspiraties voor behoud van een plaats in de 2e klasse mochten vergeten. De cijfers 6-2, 6-0 voor Kruijff en 6-3, 6-0 voor mevr. Hooyer wezen duidelijk in die richting. Toen ook nog Kruijff en Ab- bring de herendubbel met 6-3, 6-1 pakten, de dames Hooyer en Van Hars- kamp-Markestein hun dubbel met 6-3, 6-3 wonnen en tenslotte mevr. Van Harskamp en Abbring de gemengde dubbel met 6-2, 6-1 op hun naam NW. BAARNSTRAA1 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi brachten, was de nederlaag voor 't Laer compleet -en mocht Soest-Zuid met bloemen uit handen van voorzitter Vink, de 2e klasse binnen stappen. Met dank voor de sportieve strijd en wensen voor een spoedige terugkeer in de 2e klasse, werden ook aan de dames van 't Laer bloemen aangeboden. A-junioren degraderen Behalve promotie was er ook degrada tie. De A-junioren kregen in een 2e wedstrijd gelegenheid hun plaats in de 3e klasse te behouden. Deze gelegen heid werd niet gegrepen. Van de 4e klassers Tautenberg werd met 3-2 ver loren en dat betekende voor de junio ren Maartensdijk promotie naar de 3e klasse en voor de A-junioren van Soest-Zuid degradatie naar de 4e klas se. Midzomer-feest De competitie (in)spanningen zullen za terdag a.s. zowel door de jeugd als door de senioren worden afgereageerd in een midzomer-feest, dat voor de junioren zal duren van 5 uur tot half negen, waarna de ouderen, vanaf half tien, het feest zullen voortzetten. Er zal gezorgd worden voor een uitgebreide discotheek en er zal gelegenheid zijn tot barbe cuen. Zaterdag j.1. organiseerde de Nederlandse Volleybal Bond een toernooi voor minivolleyballers in Arnhem. Inzet was de nationale titel. Olympia nam met vier teams deel aan deze kampioenschappen en het jongste meisjesteam wist een derde plaats te behalen. Meer dan zeshonderd kinderen uit heel Nederland namen deel aan de Natio nale Minivolleybalkampioenschappen. Voor jongens en meisjes waren twee categoriën. Olympia had in de klasse tot 10 jaar en in de klasse tot 12 jaar met een jongens- en een meisjesteam ingeschreven. De „oudere" jongens en meisjes speel den vijf wedstrijden en behaalden daar uit vier punten, te weinig voor een fi naleplaats. De jongens tot 10 jaar wis ten uit vijf wedstrijden één punt te halen. De meisjes tot 10 jaar echter kwamen zonder verliespunten door de poule en eindigde op de eerste plaats. Onder aanvoering van Ellen Wijnands speelden de Olympiaantjes Mariet Mul ler, Hester Strengholt en Lotte Paans een zeer spannende kruisfinale. In de eerste wedstrijd tegen Compaan uit Zaanstad werd hen de spanning te machtig en verloren zij met 2-0. De strijd om de derde en vierde plaats, eveneens tegen een team van Compaan had een voor Olympia beter verloop. Met duidelijke cijfers werden de Zaan- kanters verslagen en eindigde Olympia in de jongste groep op de derde plaats bij deze nationale kampioenschappen. Uit handen van de voorzitter van de NeVoBo, P. de Bruin, een week eerder te gast bij het veteranentoernooi van Olympia, ontving Ellen Wijnands een beker en een speciaal jeugdvolleybal T-shirt voor alle speelsters van haar team. Al met al een zeer geslaagde f voor de jongste volleballertjes van Olympia. Vakantie De Olympianen gaan nu vakantie hou den. Op maandag 12 augustus en de daarop volgende dagen begint Olympia weer met de zaaltraining. De afgevaardigden van de drie plaat selijke kerken in Soesterberg zijn ge komen tot oprichting van de „raad van kerken". Namens de gereformeerde kerk zijn in de raad vertegenwoordigd: de heer C. Altena (namens de kerkeraad) en de heer A. C. Schaafsma (gemeentelid); voor de Ned. Hervormde kerk de heer A. Busker (namens de kerkeraad) en mevrouw Schouten (gemeentelid). Pastor F. C. E. van Eijk en mej. Damen namens de parochieraad en mevrouw Luyf als parochiaan van de r.k. kerk. De fungerend voorzitter van de op richtingsvergadering, pastor Van Eijk constateerde dat de raad niet anders kon, dan zichzelf als zodanig te in stalleren, hetgeen middels het noemen van de afgevaardigden der drie kerken geschiedde, waarmede de oprichting een feit was. Uit het midden van de opgerichte raad werd tot voorzitter gekozen pastor Van Eijk, tot secretaris-penningmeester de heer Busker en tot algemeen adjunct de heer Schaafsma; een dagelijks be stuur waarin van elk der .deelnemende Kerken één lid zitting heeft. In april was reeds een aantal afgevaar digden van de drie kerken bijeen ge weest om de conceptstatuten en de be leidslijn op te stellen, waarna deze naar de parochieraad en de beide kerkera den waren gezonden met het verzoek om goedkeuring en beoordeling. De praeambule uit de statuten van de Raad van Kerken in Soesterberg ge tuigt van de ernstige wil tot samen werking en luidt: „De Kerken aange sloten bij de Raad van Kerken in Soes terberg, willen in getuigenis en dienst gestalte geven aan de gemeenschap van Kerken. Zij doen dit in het geloof in de ene Heer Jezus Christus, het Hoofd der Kerk en de Heer van de wereld". De eerstvolgende werkvergadering zal plaatsvinden na de grote vakantie op woensdag 28 augustus waarbij de Raad zich gaat beraden over haar taak en mogelijkheden voor activiteiten, welke opgezet kunnen worden in samenwer king met groeperingen buiten de Raad. SPECIAALZAAK VOOR PLATENSPELERS BANDRECORDERS GRUNDIG - SONY -BSO- DUAL - PHILIPS - NORDMENDE ÉIGEN SERVICEDIENST ANTENNEBOUW KERKSTRAAT 3. NAAST OUDE KERK TEL. 02I55-15S77 Zaterdagmiddag, 22 juni, organiseert de Soester zwemvereniging De Duin- kikkers een groots opgezet heren- waterpolo-toernooi. Deelnemende verenigingen zijn: Bran denburg uit Bilthoven, ESCA uit Arn hem, Natando uit Arnhem en de organiserende vereniging De Duin- kikkers. Het toernooi wordt gehouden in het Soester Natuurbad en de aanvang van de wedstrijd is precies om 18 uur. Een ieder die zich eens persoonlijk op de hoogte wil stellen van de verrich tingen bij zo'n waterpolo-toernooi en in 't bijzonder van het sterke Soester herenteam, is a.s. zaterdagmiddag van harte welkom in het Soester Natuur bad. Om nog even mee te nemen in het kleinste hoekje van uw vacantiekoffer Soft B.H.'tje slipje, compleet Kleuren: rose, oranje, paars, mint, zwart en skin. Steenhoffstraat 61 - Soest Ondermode is de basis van alle mode Met de rommelmarkt op zaterdag 22 juni (aanvang 10.00 uur) wordt een be gin gemaakt met de midzomerfeesten van de actieve Stichting Jeugdwerk. Een onvoorstelbare hoeveelheid „rom mel" in een bonte verscheidenheid va riërend van goedwerkende televisietoe stellen, gasfornuizen, verlichting, meu bilair tot een grote hoveelheid klein- joed. Omdat de Soesterbergers zo spontaan afstand hebben gedaan van heel bruik baar materiaal blijkt de Dubbeldekker te klein als voorraadschuur en heeft men een tent moeten plaatsen op het voorsplein. 'ELECTROTECHNISCH' BUREAU Verkoop - Radio - T.V. - Service Dealer van. B en 6, Blaupunkt, Philips, Nordmende, Akai, Sony en National Verkoop Soesterbergsestraat 20a Telefoon 17253 Serviceplaats: Birkslraat 48 Telefoon 13367-18978 De organisatoren streven ernaar om de goederen zo compleet mogelijk af te le veren, zodat de kopers geen hoge repa ratiekosten meer behoeven te betalen Vakantiefestival Na een maand vakantie wordt er een vakantiefestival georganiseerd van 22 juli tot en met 3 augustus. De mede werkers van de stichting zullen ook dan weer actief moeten zijn, want een poging om vrijwilligers uit Soestberg voor dit festival, warm te krijgen is tot op heden mislukt. Het programma staat in grote lijnen vast en vermeldt twee dagen „timmer- winkel"; straattekenwedstrijden met Miss Kleurkrijtverkiezing; vliegers bou wen en vliegerwedstrijden bij mooi weer; een fietspuzzeltocht; een rodeo spel met stokbroodbakken; vossenjacht; een teken- en knutseldag; schatgraven en dan tenslotte op 3 augustus een gro te kermis. De juiste data zullen nog nader wor den bekend gemaakt. De Stichting Jeugdwerk biedt in ieder geval volop ontspanning voor de jeugd die tegen die tijd misschien wat „va kantie-moe" geworden is. Zeskamp Aan de zeskamp die voor de tweede maal zal worden gehouden; men herin nert zich ongetwijfeld nog de 5e sep tember en hoe-warm-het-was, zal worden deelgenomen door de vier ba sisscholen, de sportverenigingen AGAVS en Laetitia; KVO en de v.v. Soester berg. Op bijzonder feestelijke wijze dank zij de Muziekvereniging Soesterberg en de drumbands van AGAVS en Leatitia werden 636 wandelaars ingehaald, als of zij weken van huis geweest waren. Voor de geleverde prestatie van vier avonden wandelen, gelukkig tijdens heerlijk wandelweer, werd op de be- tonbaan van het Zeister Spoor van alles aangesleept om vooral de jeug dige wandelaars te belonen. Margrieten, anjelieren, duizendschoon, anjers en irissen vormden de honderdtallen boe ketten, vergezeld van snoep, ijs en frisdrankjes. Met de „muziek" voorop trok de stoet het dorp in, waarbij de leden van de wandelclub „Wing" van de Sterrenberg het wandellegioen opende in de rood zwarte wandeltenues, gevolgd door het oranje-wit van de korfbalclub KVO. De vier basisscholen in de kleuren blauw, groen, rood en geelblauw brachten zo'n 270 jonge avondvierdaagselopers op de been. Dan was er de Minister de Vis- serschool als enige uit Soest en de drumbands van AGAVS en Laetitia ge volgd door de eigen leden. De individuelen, 205 in getal, hadden voor een gedeelte reeds een goed heen komen gezocht naar de finish op het Dorpsplein. De wandelavonden waren bijzonder ge slaagd dank zij een fijn parcours, goed weer en een uitstekende organisatie van de plaatselijke regelingscommissie, een goede verzorging door de EHBO en de medewerking van de politie. Ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van de Sticht-Gooise Wandelbond ont vingen de deelnemende groepen een fraaie plaquette naast de gebruikelijke herinneringsmedaille of -gesp. Natuurlijk moesten er weer herinnerin gen geruild worden, maar dat levert nooit bezwaren op bij mevrouw Hag- meijer, die met haar assistenten kan terugzien op een geslaagde lustrum- avondvierdaagse in Soesterberg. In het toernooi van de S.V. Wijk bij Duurstede heeft het juniorenelftal van de v.v. Soesterberg zondag in de finale poule de tweede prijs behaald. In poule A werd alleen van SVW met 1-0 ver loren; op Velox en Candia werd een 2-0 en 3-0 overwinning behaald. Eindstand le ronde poule A: 1. Soester berg: 3-4 (5-1); 2. Wijk bij Duurstede: 3-4 (3-2); 3. Candia: 3-3 (6-2); 4. Velox: 3-1 (2-11). Met S.V. Wijk bij Duurstede ging Soes terberg over naar de finale poule, waar in ook Aurora Boys en PVC uitkwa men, Soesterberg speelde 0-0 gelijk tegen PVC, won met 4-1 van Aurora Boys, maar werd weer door SVW met 1-0 geklopt. Eindstand: 1. SVW: 5 pnt.; 2. Soester berg: 3 pnt.; 3. PVC: 3 pnt,; 4. Aurora Boys: 1 pnt. Zaterdag waren de adspi- ranten op de zevende plaats geëindigd. Balladelaan 208, Amersfoort Telefoon 03490 - 2 68 44 k Reparaties aan alle merken auto's a onder volledige garantie Een ongelukkig gemiste vangbal in de eerste Inning, bleek achteraf een wel zeer kostbare fout voor de Soester Knickerbockers. Uit deze fout kon Drachten n.1. de eerste run scoren en, aangezien beide teams daarna niemand meer over de thuisplaat kregen, de zo belangryke overwinning behalen. Door deze overwinning doet Drachten namelijk weer mee in de race voor de op promotie recht gevende drie bo venste plaatsen. Voor de Knickerbockers kwam de klap dubbel hard aan. Inmiddels werd na melijk door de baseballbond geconsta teerd, dat Knickerbocker Jim Teller in de eerste wedstrijd van dit seizoen, welke tegen dat zelfde Drachten met 7-4 werd gewonnen, nog juist geen zestien jaar was. Reglementair bete kent dit niet alleen overspelen, maar bovendien twee extra verliespunten. Weliswaar heeft de Soester vereniging tegen deze maatregel beroep aange tekend, maar of dit enig effect zal hebben is moeilijk te voorspellen. Hoe hard de klap is aangekomen blijkt in tussen het best uit de rangschikking, waarin de Knickerbockers de eerste plaats voor de vierde hebben moeten inruilen: Bosbokken 7-12 Geuzen 7-6 Ministerpark 7-12 Water gr.meer 7-6 Drachten 6-8 Caps 7-2 Knickerb. 6-6 Fak 7-0 A.s. zaterdag spelen de Soester op eigen veld tegen het Amsterdamse Geuzen, waarvan de eerste wedstrijd met 6-1 werd gewonnen. Aanvang 14.30 uur Het tweede negental blijft het verras send goed doen. Zaterdag werd Donar met 8-7 verslagen. Een verre van een voudige overwinning overigens. Nadat beide teams gedurende de wedstrijd afwisselend een voorsprong namen gingen de Soesters uiteindelijk de laat ste slagbeurt in met een 7-6 achter stand. Goed slagwerk en snel honk- lopen zorgden echter alsnog voor de revanche voor de eerste verloren wed strijd en een versteviging van de bo venste plaats. lUw^tgWK-bal CWJWN - .p. hlor Uw antwoord: TORENSTRAAT 5 - SOEST TELEFOON 02155-13473 „By de Oude Kerk" (Lid modegroep Garant International)

Soester Courant | 1974 | | pagina 13