„kaVe" van de Gemeentehof ƒ24,95 Het oog gericht op Kissinger Bal op de weg, kind aangereden Doe Het Zelf Markt Veldweg 4 - Soest Tel. 02155-14878 Parana Pine wandschroten per stuk ƒ1,98. WANDPLATEN Nieuwe gemeentelijke verordeningen Maak het u gemakkelijk alle geldzaken aan één adres ook voor BUITENLANDS GELD de bank voor deze generatie BONDSSPAARBANK r v. "N J B. J. van Os, secretaris streek-V.V.V. Lening voor bouw 100 woningen in Overhees Nieuwe leden schoonheidscommissie Agenda gemeenteraadsvergadering BRUIDSREP0RTA0E FOTO HERMAN VAN DAM Telefoon 02154-7552 Horecabedrijven Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag geopend Maatregelen teeen ongecontroleerd crossen Nieuwe gemeentelijke verordening tot bescherming van natuur Verordening op kampeerplaatsen en kampeermiddelen 10 Woningen aan de Van Mecklenburglaan Eervol ontslag kleuterleidster Gevonden voorwerpen Officiële mededelingen Hondenbelasting Bestemmingsplan „Steenberghe I" Wet Ruimtelijke Ordening PONY H van TRIUMPH 19,95 MODEHUIS DE VLIJT Wet Ruimtelijke Ordening Officiële mededelingen Rekeningen ter inzage Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Onttrekking weg aan het openbaar verkeer Denim kostuums Vanaf Soester Courant van donderdag 20 juni 1974 u Watergate maakt eindelijk zijn entree in de grote amerikaanse buitenlandse politiek door de toornige dreiging van Henri Kissinger af te treden als hij niet gezuiverd wordt van aantijgingen En het is een dreigement dat aankomt want men kan rustig zeggen dat het Super-He'nri is die in zijn eentje het hele amerikaanse prestige in de we reld heeft geschoord en nog op een sublieme manier ook. Het is te begrij pen dat in Washington bij de parle mentariërs niet veel lust bestaat hem te laten vallen. Maar aan de andere kant zal het hun ook niet lekker zit ten Kissinger omdat hij zo'n goede mi nister van buitenlandse zaken en zo'n gewiekste onderhandelaar is als het ware een vrijbrief te geven om met het demokratisch fatsoen de hand te lichten. Waarom het bij hem gaat is overigens van ondergeschikt belang; heeft hij opdracht gegeven telefoons af te luis teren van mensen die iets wisten van zaken die geheim moesten blijven of niet? Eerst ontkende hij het zander meer, later omschreef hij het als „niet direkt" opdracht geven - wat dit dan ook inhoudt. Betekent dit een mein eed in het eerste geval? En zo ja - is iemand die meineed pleegt voor een senaatskommissie te handhaven? Een keus die moeilijk is en waarvoor de senatoren duidelijk terugdeinzen. President Nixons reis naar het nabije oosten is ook wel uitgelegd als een poging zich in de door zijn minister geschapen glorie te baden om in de VS zijn door Watergate geschonden prestige wat op te vijzelen. Het is geen redenering die al te zeer overtuigt ook al zal de president dit bij-effekt uiter aard gaarne aksepteren. Maar zijn reis naar Egypte vooral heeft wel degelijk grote betekenis, zij het niet in de zin dat het een vredesmissie is net als in dertijd naar China, zoals het Witte Huis het voorstelt. Be haast triomfantelijke ontvangst die Cairo de amerikaanse president ten deel liet vallen - vlaggen en kolos sale portretten in de straten - is een manier om overduidelijk te maken voor iedereen wat Kissinger geleidelijk aan in zijn onderhandelingen heeft bereikt, namelijk dat het nog kort geleden zo gesmade Amerika weer de grote bond genoot en vriend is van Egypte. De journaalopnamen van de intocht zuilen waarschijnlijk op het Kremlin bezien worden met enig geknarsetand. Wat Kissinger deed was het grove werk op diplomatiek nivo waarin de krantelezer min of meer abstrakt mocht delen. Wat Nixon doet is het imponerend in beeld brengen voor iedereen in het nabije oosten en daarbuiten. De Egyp- tenaren en de Syriërs, de bevolking van Saoedi-Arabië en de Palestijnen in hun kampen merken daardoor pas goed wat er veranderd is in een heel korte tijd. Dit mag dan niet leiden tot grootse akkoorden of verdragen - het is een zeer nuttige reis, zonder meer. Waarbij terloops opgemerkt kan wor den dat het niet alleen een araeri- kaans sukses is, maar vooral ook een voor Sadat die hiermee totaal afscheid neemt van zijn image als opvolger van Nasser als in de derde wereld aktief politikus en verder een niet al te ver antwoordelijk staatshoofd en zich eta leert als behorend tot de klub van de staatslieden die zich wijden aan de zware verantwoordelijkheid de wereld beter leefbaar en rechtvaardiger te maken. Een man die minder dan ooit over het hoofd gezien kan worden. KANTMAN O Op de Birkstraat werd zondagmorgen om kwart over elf de 11-jarige Alex A. uit Soest aangereden door een per sonenauto. als gevolg waarvan hij een hersenschudding, een vleeswond in de rug en lichte verwondingen in het ge zicht kreeg. Het slachtoffertje werd per ambulance naar Zonnegloren gebracht. De jongen liep met zijn moeder langs de Birkstraat op het gedeelte tussen de rijweg en het fietspad. Hij speelde met een bal, die op een gegeven mo ment de weg op rolde. De jongen liep er achteraan, maar zag niet, dat de door de 28-jarige A. G. P W. uit Soest bestuurde personenauto dicht ge naderd was. De bestuurder kon een aanrijding niet voorkomen. Alex werd door de rechtervoorzijde van de auto ln de rug aangereden. DEZE WEEK SPECIALE AANBIEDINGEN 6 cm werkend, lengte 210 cm essen, 244 x 122, nu per plaat Verder hebben wjj voorradig: Hout - Board - Triplex - Ijzer waren - Gereedschappen - Ver ven - Beitsen - Meubelpanelen - Rolgordijnen - Rolhorren - Keukens - Kasten - Wandtegels - Buro's - Ladders, te veel om op te noemen. B\j ons persoonlijke bediening, goede service en steeds scherp concurrerende prijzen. Breng eens een bezoek aan onze KEUKENSHOWROOM. Naast de wijziging van de Algemene Politie Verordening niet betrekking tot de sluitingstijden van horeca-bedrljven en cafetaria's; de verordening tot bescher ming van natuur en uiterlijk aanzien van de gemeente Soest en de verorde ning op de kampeerplaatsen en op de kampeermiddelen krijgt de gemeente raad vanavond te behandelen een verordening betreffende „het vervoer van personen met huurauto's"; de verordening „op de opslag van gas-, huisbrand en sookolie"; een wijziging van de „brandbeveiligingsverordening"; een ver ordening „op de verblljfsgebouwen". Wat de verordening op de opslag van gas-, huisbrand- en stookolie betreft is iedereen die het voornemen heeft over te gaan tot oprichten, in werking bren gen, uitbreiden enz. van een inrichting tot het bewaren, bezigen of afleveren van vloeibare brandstof, verplicht van dit voornemen schriftelijk kennis te geven aan b. en w. Ook voor de installateur en beheerder zijn een aantal verplichtingen opgeno men in de verordening. De verordening op de verblijfsgebou- wen moet de gemeente een sluitende regeling geven voor het toezicht op het exploiteren van verblijfsgebouwen, waarbij dan in het bijzonder aan lo giesgebouwen, zoals pensions, moet worden gedacht. Een vergunning kan slechts worden verleend indien wordt voldaan aan de bouwverordening en de brandbeveiligingsverordening. De veror dening is niet van toepassing op gebou wen bestemd voor de legering van mi litairen, noch op bejaardenoorden be doeld in de Wet op de bejaardenoorden. De verordening bevat bepalingen over de wijze van aanvragen van de vergun ning; de procedure bij het behandelen van een aanvraag; verplichtingen van de houder, de beheerder en van de ge bruiker en verder overgangs- en straf bepalingen. De verordeningen treden in werking met ingang van de dag vol gende op die van de afkondiging. VOOR MIDDEN EN DQST NEDERLAND Steenhoffstraat 56, te!. 12691 Soesterbergsestraat 32, tel. 38016 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, tel. 19525 Koninginnelaan 18, tel, 16600 De secretaris van de plaatselijke V.V.V., de heer B. J. van Os, is als opvolger van de heer J. Brouwer, benoemd tot bestuurslid van de streek-V.V.V. „Eem- land". Hij zal in het streekbestuur als secretaris optreden: Als afgevaardigde van de streek-V.V.V. heeft hij tevens zitting in de federatie van Utrecht streek-V.V.V.'s. In aansluiting op de 250 woningwetwo ningen in het plan Overhees wil de gemeente een lening aagaan voor de bouw van nogeens 100 woningwetwo ningen in hetzelffde plan. De woningen zullen gebouwd worden door de Aanne mingsmaatschappij Panagro B.V. te Warmond. Het betreft woningen met 6 verblijfseenheden, een gevelbreedte van 5,40 m en een diepte van 9,30 m. De huur van de woningen zou bedragen, indien zij „thans" gereed zouden zijn, 248,40 per maand, exclusief service kosten. De schoonheidscommissie bestaat uit drie gewone leden en drie plaatsver vangende leden. Momenteel is er een drietal vacatures te vervullen, waar voor de volgende personen door de Ko ninklijke maatschappij tot bevordering der bouwkunst bond van Nederlandse architecten BNA, worden voorgedragen: de heer J. M. van Daal, James Watt straat 31 te Amsterdam; de heer H. El- sas, Herenweg 56 te Heemstede en de heer C. P. Bos, Bartolomeüs Ruloff- straat 19 te Amsterdam. De verordening, regelende de samen stelling van de schoonheidscommissie, zal zodanig gewijzigd worden, dat voor taan ook een in Soest wonende archi tect lid van de commissie kan zijn. Dat was voorheen niet mogelijk. Artikel 2 van de verordening zal gaan luiden: „De commissie zal bestaan uit drie architecten van naam, gevestigd en wonende buiten de gemeente Soest als gewone leden en drie architecten van naam, eveneens gevestigd en wo nende buiten de gemeente Soest als plaatsvervangende leden. In afwijking van het bepaalde in de vorige alinea mag één der gewonen leden en één der plaatsvervangende leden woonachtig zijn in de gemeente Soest mits het be roep van architect niet in Soest wordt uitgeoefend. Bij afreding van een ge woon lid neemt een plaatsvervangend lid zijn plaats in". De Soester gemeenteraad komt heden avond, om 19.30 uur, in openbare ver gadering bijeen, in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brink- weg, ter behandeling van de navolgen de agenda. 1. Notulen van de raadsvergadering van 16 mei 1974. 2. Ingekomen stukken. a. Aanbieding ingevolge artikel M 6 van de Kieswet een afschrift van het procesverbaal van de zitting van het hoofdstembureau, met de processen- verbaal van de stembureaus, betrek king hebbende op de stemming van 29 mei jl. voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. b. Aanbieding ingevolge artikel N 24 van de Kieswet een afschrift van het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau, betrekking heb bende op de stemming van 29 mei jl. voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. c. Brief van burgemeester en wethou ders d.d. 14 juni 1974 inzake de door de heer K. Levinga ingediende bouwplan nen met voorstel deze brief voor ken nisgeving aan te nemen. d. Brief van de heer J. Th. Corstens te Soesterberg d.d. 25 maart 1974 inzake een klacht over de slechte t.v.-ont- vangst in de woningen aan de Prof. Lorentzlaan en de Simon Stevinlaan met voorstel adressant te berichten overeenkomstig de u toegezonden con cept-brief. e. Brief d.d. 20 mei 1974 van de Regio nale Commissie Utrecht inzake de voor waardelijke plaatsing van een openbare school voor havo/vwo in Soest op het regionaal deelplan met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen f. Brief d.d. 1 mei 1974 van de heer B. Joosten inzake het havo/vwo met voor stel te berichten overeenkomstig de ontwerp-brief. g. Geschiedkundig overzicht inzake op richting school voor havo/vwo met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. h. Brief d.d. 28 mei 1974 van de Regio nale Muziekschool Amersfoort waarbij nadere toelichting wordt gegeven over het jaarverslag 1971/1972 met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te ne men. j. Aanbieding overeenkomstig het ge stelde in artikel 20, lid 1, van de Ge meenschappelijke Regeling A-kring Utrecht-c bescherming bevolking van de 1ste wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1973 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, k. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 1. Brief van 25 februari 1974 van de Regionale Muziekschool Amersfoort waarbij de begroting voor het cursus jaar 1974/1975 wordt aangeboden met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. m. Brief d.d. 17 mei 1974 van de Re gionale Muziekschool Amersfoort in zake het financieel verslag 1972/1973 met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. n. Brief van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 8 mei 1974 inzake vergoe ding raadsleden voor het bijwonen van de raad met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen, o. Brief van de Bouwmaatschappij Uyland d.d. 2 mei 1974 inzake de situa tie van een perceel aan de Schouten kampweg met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het wijzigen van de „A.P.V. Soest". 4. Voorstel tot het vaststellen van een verordening betreffende het vervoer van personen met huurauto's. 5. Voorstel tot het vaststellen van een verordening tot bescherming van natuur en het uiterlijk aanzien der gemeente Soest. 6. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de kampeerplaatsen en de kampeermiddelen. 7. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de opslag van gas-, huis- brand en stookolie. 8. Voorstel tot het vaststellen van een brandbeveiligingsverordening. 9. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de verblijfsgebouwen. 10. Voorstel betreffende een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor hel Gewest Eemland. 11 Voorstel tot aankoop van: a Een strook grond, gelegen nabij het Oude Grachtje van mevrouw G. Kok- Grift en consorte te Soest. b. Het perceel Klein Engendaalweg 18, Soest, van mevrouw W. Hoogeweg- Wernsen en consorte te Soest, c. Het perceel Nieuweweg 107, Soest, van de heer A. Brons te Soest. 12. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met gesloten koop overeenkomst met de heer A. Brons. 13. Voorstel tot verkoop van: a. Een perceel industrieterrein aan de Nijverheidsweg aan de heer H. Wolf- sen. b. Enige percelen grond, gelegen nabij de Lazarusberg aan diverse personen. c. grond in het bestemmingsplan Over hees aan de Stichting Kaskowoningen te Soest voor de bouw van 45 eenge zinswoningen en 9 garages. met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf 150. TEVENS complete filmreportage mogelijk JAC. VAN LENNEPLAAN 13, BAARN Op voorstel van de commissie voor de strafverordeningen zal de algemene politieverordening zodanig gewijzigd worden dat de houders van horeca bedrijven en cafétaria's hun gelegenheden op Nieuwjaarsdag niet meer, en op Oudejaarsdag en de dag van de nationale dodenherdenking niet meer vanaf 18 uur, gesloten behoeven te houden. De nationale Bond van Ondernemers in het horeca- en aanverwant bedrijf had de gemeente erop gewezen dat deze bepalingen verouderd zijn, met dien verstande dat ook de Bond vindt dat ten aanzien van de avond van de dodenherdenking wel enige beperking gewenst is. De betreffende artikelen zullen daarom uit de APV geschrapt worden en met betrekking tot de dodenherdenking zal de burgemeester voorschriften kunnen geven omtrent de exploitatie van de inrichtingen op die dag na 18.00 uur. MK^O- Om. OvjuOCudfl. Verder wordt in de APV het sluitings uur van cafetaria's verzet van 23 naar 24 uur. Tenslotte wordt in de verordening een artikel opgenomen waarbij het houden van wedstrijden, het crossen en het rijden van rondjes met motorvoertui gen, motoren en bromfietsen wordt verboden, tenzij door b. en w. onthef fing is verleend. Het verbod geldt ook particulier ter rein. Het desbetreffende artikel gaat lulden: „Het is verboden met een mo torvoertuig, een motorrijwiel of een bromfiets een terrein of weg te gebrui ken als gelegenheid om te crossen of daarop een wedstrijd te houden of her haaldelijk achtereen zonder directe noodzaak hetzelfde of nagenoeg het zelfde terrein of dezelfde of nagenoeg dezelfde weg te berijden. Van dit ver bod kunnen burgemeester en wethou ders ontheffing verlenen". Provinciale Staten hebben onlangs een nieuwe schoonheidsverordening vast gesteld tot bescherming van natuur en landschap in de provincie. Deze provin ciale verordening is van toepassing op het grondgebied van de gemeente Soest, gelegen „buiten" de bebouwde kom. Voor het gebied binnen deze bebouwde kom is van toepassing de gemeentelijke schoonheidsverordening daterend van 15 maart 1961. De motieven (ouderdomsverschijnselen) die voor provinciale staten aanleiding waren de verordening te vernieuwen, gelden naar de mening van de ge meentelijke commissie voor de strafver ordeningen ook voor Soest. De nieuwe verordening telt 18 artikelen die betrekking hebben op het aanbren gen van opschriften aankondigingen of afbeeldingen op onroerend goed en van de openbare weg af zichtbaar. Verder het verbod op illegale stort- of opslag plaatsen; de ontheffingen, de sancties en het toezicht op de naleving. Er is een overgangsperiode in opgeno men die loopt tot 1 januari 1976. Ter vervanging van de bepalingen in de algemene politieverordening is een nieuwe verordening op de kampeerplaatsen en op de kampeermiddelen opge steld, waardoor voor het kamperen een meer landelijke uniformiteit wordt verkregen. De verordening bevat 23 artikelen. Ar tikel 2 zegt dat het verboden is „een kampeermiddel te plaatsen of geplaatst te hebben in de open lucht". Het zelfde artikel geeft ook een aantal gevallen waarop het verbod niet van toepassing is. Artikel 3 zegt dat het verboden is „zon der kampeerexploitatievergunning als rechthebbende toe te laten, dat derden verblijf houden op of in een kampeer plaats". Er kan uiteraard vrijstelling van verleend worden. Een bijzondere kampeerexploitatiever gunning is nodig voor en wordt uit sluitend verleend voor „ten hoogste drie kampeermiddelen en ten hoogste 20 personen op een erf dat onmiddel lijk aansluit bij een agrarische bebou wing waarvan de tot het bedrijf be horende woning deel uitmaakt". Zo'n vergunning wordt verleend voor ten hoogste zes maanden in het tijdvak van 1 april tot 1 oktober; de aanvraag moet in 5-voud ingediend worden en onder meer een situatietekening bevatten. De verordening bevat verder bepalin gen betreffende de verlening, de weige ring, de geldigheid van vergunningen, strafbepalingen en controle bevoegdhe den. Ze treedt in werking met ingang van de dag na haar afkondiging. Voor de bouw van tien woningen aan de Van Mecklenburglaan (plan Laza rusberg) verkoopt de gemeente tien percelen grond, variërend in oppervlakte van circa 280 m2 tot 510 m2. De koop prijs van de grond is 20.000 gulden per 300 m2, exclusief btw. RFMBRANDTLAAN 18 TEl 02155-14781- Op haar verzoek zal ontslag verleend worden aan mejuffrouw M. Th E. Mombarg. hoofdleidstei aan de open bare kleuterschool „De Bengeienbak" aan ie Duinweg B en W stellen de raad vroor lit tntslag „eervol" te ver lenen. Bij de politie werden ae volgende voor werpen als gevonden aangegeven; di verse sleutels, parapluie, jongensfiets, autosleuteltjes, damesfiets, speelgoed beestje, regenhoedje, brillekoker met damesbril, gouden ring, fietstas, hondje, regenjack, schildpad, schakelarmband, portemonnaie met bromfietsverzeke ringsbewijs. muts, jongensbril, kinder laarsje, hoed, pukkel, schoudertas, sportartikelen en hoes met nylon re genjas. Betreffende deze voorwerpen zijn aan het politiebureau op woensdag en za terdag, van 14 tot 18 uur, inlichtingen te verkrijgen. Het gemeentebestuur van Soest brengt ter algemene kennis, dat houders van één of meer hond'en op grond van de Verordening Hondenbelasting verplicht zijn daarvan aangifte te doen aan Burgemeester en Wethouders. Ook zij, die houder zijn geworden van een groter aantal honden dan waarvan zij eerder aangifte deden, zijn verplicht dit aan Burgemeester en Wethouders te berichten. Aangifteformulieren zijn verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, afdeling Comp tabiliteit en in Soesterberg ten kan tore van de hulpsecretarie aldaar. Telefonisch kan ook aangifte worden gedaan en wel voor Soest onder tele foonnummer 16744, toestel 129 en voor Soesterberg 03463-1412. Niet nauwkeurige naleving van de be palingen der Verordening Hondenbe lasting kan leiden tot het opleggen van een vijfvoudige aanslag. Soest, 13 juni 1974. Burgemeester en Wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, J. BORREMAN De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het gestelde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, bekend, dat het ontwerp tot wij ziging /an de voorschriften van het be stemmingsplan „S'.eenberghe I", rege lende de bestemming van gronden, ge legen in het noord-westelijk deel van Soesterberg in de gemeente Soest, met ingang /an 24 juni 1974 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Stadsontwikkeling en Onderwijs 'geopend iedere werkdag van 09.0G tot 12.00 uur): alsmede ter hulp secretarie van Soesterberg, ter inzage ligt. Gedurende de termijn, dat het ontwerp ter visie ligt, kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. Soest, 20 juni 1974. De burgemeester voornoemd. Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan: a. P. J. Walet, De Akkeren 49, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde- Voor dat extra mooie bolle bibsje De enige panty, die ACHTER speciaal is VóóRGEVORMD. Maten 60/65 - 70/75 en 80. Kleuren; wit en skin Stecnhoffstraat 61 - Soest Voor totale ondermode ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een woon huis op het perceel, gelegen aan Van Meoklenburglaan 11, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 9739 ged.; b. A. C. Kraan, Colenso 33, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc to artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel, gelegen aan Colenso 33, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie A, nr. 3940; c. B.V. Soester Bouwmaatschappij, Schoutenkampweg 50, Soest, op haar daartoe gedaan verzoeik op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van 21 woningen op het perceel, gelegen in het bestemmings plan „Steenberghe" kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2708; d. Mouwbedrijf E. A. v. d. Hengel, Korte Melmweg 1, Soest, op zijn daar toe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bou wen van 18 woningen op het perceel, gelegen in het bestemmingsplan „Steen berghe", kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2708 ged. Alvorens definitieve beslissingen geno men zullen worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. 1 Soest, 20 juni 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De burgemeester van de gemeente Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat het ontwerp van het bestemmingsplan „Kampweg-Casino", regelende de be stemming van gronden, gelegen in het Dorp Soesterberg aan de Kampweg, ge meente Soest, met ingang van 24 juni 1974 gedurende één maand ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Stadsontwikkeling en Onderwijs, (ge opend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), alsmede ter hulpsecretarie te Soesterberg, voor een ieder ter inza ge ligt. Gedurende de termijn van ter-visieleg ging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ont werp indienen. Soest, 20 juni 1974. De burgemeester voornoemd, Mr. CORVER VAN VAN HAAFTEN. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de gemeemterekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienstjaar 1971 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden ge durende veertien dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zijn ge steld. Soest, 13 juni 1974 Burgemeester en Wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, J. BORREMAN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, brengen hierbij ter openbare kennis dat hun college heeft besloten het parkeren te verbieden aan de rechterzijde van de Wilhelminalaan, gerekend vanaf de Koninginnelaan tot aan het pand Wilhelminalaan nummer 6, zulks door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na he den. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een be wijs van ontvangst afgeeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de hoofdingenieur-direkteur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Toeristen bond A.N.W.B., de Koninklijke Neder landse Automobiel Club K.N.A.C., beide te 's-Gravenhage, de koninklijke Ne derlandse Motorrijdersvereniging te Arnhem en aan gedeputeerde staten dezer provincie. Burgemeester en wethouders van Soest, Soest, 20 juni 1974. De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, J. BORREMAN Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, lid 2 van de Wegenwet, ter kennis van be langhebbenden, dat van 14 juni tot en met 28 juni 1974 ten gemeentehuize ter inzage is gelegd een door hen aan de raad van de gemeente Soest uit te brengen voorstel bot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Postweg, gelegen tussen de Lt. Koppenlaan en de Rijksweg Utrecht- Amersfoort, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie E, nummer 2596 ge deeltelijk. Bezwaarschriften tegen dit voorstel kurmen gedurende bovenvermelde ter mijn schriftelijk bij de gemeenteraad worden ingediend. De ingediende be zwaarschriften kunnen desgewenst worden toegelicht in een zitting van ons college, welke zal worden gehou den op dinsdag 2 juli 1974, te 10.30 uur ten gemeentehuize. Soest, 13 juni 1974. Burgemeester en Wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. CORVER- VAN HAAFTEN De secretaris, J BORREMAN I

Soester Courant | 1974 | | pagina 5