Bewoners gemeentewoningen wijzen groot-onderhoudsplan van gemeente af OjXOMjX MACHTIG EIKEN PUUR NATUUR Massief eiken meubelen J. LUSTENH0UWER AUTORIJSCHOOL M LOS Het oog gericht op Noord-Ierland Voor achterstallig onderhoud geen huurverhoging! BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN OAM Telefoon 02154-7552 Geslaagd Modieus wSter'iri Diploma-uitreiking Scholengemeenschap „Eemland" EEN MEA-CULPA VAN DE GEMEENTE Bouwmaatschappij I lyland van blaam gezuiverd PUEM WIL TARIEVEN VERHOGEN Snelheidscontrole MAASWINKEL MEURELEN R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen - Crematies - Transporten Vakantieweken UW jongens op gestolen brommer Bromfietsers in de knel Benzine voor gestolen brommer Inbreker aangehouden Voorruit auto besmeurd Voetballertjes Nassauplantsoen Café's te laat open Inbraak pannekoekenboerderij Uw succes is onze reclame S0ESTERRERG Muziekvereniging slaakt noodkreet Rommelmarkt bracht ƒ2500,- op Parade der geslaagden Soester Courant van donderdag 27 juni 1974 De bom die een puinhoop maakte van een hhistorisce hal in de britse parle mentsgebouwen, aksentueert nog eens dat de verscheurdheid van Noord-Ier land nu al jaren bloedig woedt zonder dat er enig uitzicht is op zelfs maar een eind in de verre toekomst. Zo af en toe is er een beetje hoop gewekt doordat moeizaam een regering in Ulster gevormd kon worden waarin katholiek en protestant voor het eerst samenwerkten, maar deze en dergelij ke vreugden werden altijd snel ver stoord door de knal van een bom. Het is natuurlijk juist, dat de schuld voor het verbeten doorgaan met de vete uitsluitend bij de Ieren ligt. die in terreurorganisaties als IRA en UDA zich krampachtig verzetten tegen al les wat de strijd maar een beetje kon laten luwen. Maar aan de andere kant rijst even natuurlijk de vraag of vanuit Londen nu altijd wel zo wijs is gehandeld. Het antwoord is kort en goed nee en dit is niets bijzonders: regeren is een menselijke bezigheid waarin altijd fou ten zijn gemaakt en in de toekomst zal het niet anders zijn. Maar voor Londen zit er een extra moeilijkheid in, dat in vele gevallen uitsluitend beslissingen genomen konden worden die fout waren. Als men het één deed was het verkeerd, als men het andere deed was het op een andere manier ook weer mis. Londen zit weer in deze weinig be nijdenswaardige positiie. De explosie in Westminster wijst erop, dat de IRA weer eens de Britten wil aanpakken. Vanuit het standpunt van de onver zoenlijke katholieke strijders geen ab surde beslissingen. Immers: kan men de publieke opinie in Groot-Brittannië murw bombarderen, dat ze liever dat hele Ierland kwijt zijn - dat trou wens toch alleen naar geld kost en de levens van britse militairen - dan te leven in de onzekerheid dat op elk moment ergens een bom kan ont ploffen, dan heeft de IRA een groot doel bereikt. De IRA wil immers graag dat Londen Noord-Ierland maar opgeeft - zelfs als het zelfstandig wordt en dus een protestants bewind krijgt, dan zijn de vooruitzichten van de strijd voor de IRA uitermate gun stig doordat de britse interventie ont breekt en steun vanuit de Ierse republiek veel makkelijker wordt. Nu. zo gemakkelijk terroriseert men een zo groot land niet. maar daarom heeft de aktie toch wel zin. Laatste fase Zoals te verwachten was zijn weer stemmen opgegaan om in ieder geval het de Ieren moeilijker te maken hun aktie naar engelse bodem te verplaat sen; het is vrijwel de enige maatregel om de terreur van de eigen huisdeur te houden. Er is een vrij simpele maat regel om zoiets te bereiken men eist voortaan maar dat zij, die uit de noordierse groofschappen komen, zowel als degenen die uit de ieirse republiek stammen hun paspoort tonen als ze het land binnen willen. Als er iets ge beurt vergemakkelijkt het aanzienlijk het opsporen van de daders en in ieder geval wordt het importeren van explo sieven weer- een beetje moeilijker. Maar de consekwentie is dan wel, dat daarmee ook in wezen wordt gedaan waarop de IRA uit is Noord-Ierland uit. het Verenigd Koninkrijk stoten - het onderdeel van dit koninkrijk wordt in alles, behalve naam, buitenland. En wat doet een vechtorganisatie die zo een begin gemaakt ziet met de verwe zenlijking van haar doel Die is mo reel gesterkt om de laatste fase van de eindstrijd nog wat feller te begin nen. wat men dan snel zou merken in de straten van Belfast. Geen goede oplossing dus. Het enige alternatief is dus maar binnen de bestaande moge lijkheden proberen het geweld te ke ren, een taak met niet zo rooskleu rige perspektieven. Waaruit de IRA maar één konklusie kan trekken, na melijk dat de pressie kennelijk nog niet groot genoeg is en dat er nodig een schepje bovenop gegooid moet worden. Voor men Londen teveel verwijt dat het er niet veel van terecht brengt, kan men deze akelige positie even in overweging nemen hest kan twee din gen doen en elk draait verkeerd uit. En voor het overige kan het hopen, dat het gezonde verstand eindelijk eens gaat spreken in Noord-Ierland. Nu het voorzichtig geopperde plan om tussen IRA en UDA, de twee grote vechtgroepen, een wapentilstand te sluiten voor een paar maanden alweer (amper nadat het uitgesoroken werdV ln de kiem is gesmoord, hoeft men hiervan weinig te verwachten. KANTMAN t' De vorige weck opgerichte voorlopige commissie van bewoners van gemeen tewoningen aan de Klaar waterweg, Laanstraat, Leeuwerikweg en Koekoeks weg zal alle bewoners enquêteren met betrekking tot de verbeteringen die zU aan hun woningen aangebracht willen zien. De heer J. van den Brakel, woordvoerder van de bewoners tijdens een bespreking met de gemeente van het voorgestelde onderhouds- en verbeteringsplan, zegde toe, dat de bewo nerscommissie het door haar opgestelde plan in augustus zal aanbieden aan het gemeentebestuur. Wethouder mevrouw M. C. P. Walter-van der Togt (openbare werken), de directeur van de dienst gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen, en adjunct-directeur J. Poelstra namen dit aanbod aan. Zinloos Daarmee kwam een eind aan een dis cussie, die van het begin af eigen lijk zinloos was, omdat de heer J. van den Brakel namens alle bewoners van de 56 woningen aan de vier straten al direct liet weten, dat zij unaniem het voorgestelde plan afwezen. Voor naamste redenen hiervoor waren, dat zij veel van de voorgestelde verbete ringen zagen als achterstallig onder houd en dat bij realisering van veel punten de huur teveel zou stijgen. De heer Schoonhoven zei het te be treuren, dat er een plan op tafel lag De gemeente en de Stichting Samen werkende Woningbouwcorporaties had den beter eerst met de bewoners kunnen praten voordat zij de wense lijk geachte verbeteringen op papier zetten. Het voorstel was nogal discu tabel, aldus de heer Schoonhoven, die het bijvoorbeeld levensgevaarlijk vond, dat de boiler en de verwarmingsketel op zolder staan. „We wonen in een huis met een brandbom op het dak", zei hij. HU constateerde, dat de gemeente in de ruim 25 jaren dat de huizen er staan, nauwelijks onderhoud had ge pleegd. „Als u de huizen niet kunt onderhouden, moet u ze van de hand doen", aldus de heer Schoonhoven, die zelfs aan de modelwoning Klaar- waterweg 104 nog gebreken had ge constateerd. De heer Van den Brakel („We hebben een onderhoud met staatssecretaris Schaefer - stadssanering en huurbe leid - aangevraagd om de zaak door te praten. Dan kun-nen we zien wat er uit de bus komt") merkte op, dat in een aantal woningen incidenteel on- met Hasselblad gefotografeerd complete repor tage in album vanaf ƒ150. TEVENS complete filmreportage mogelijk. JAC. VAN LENNEPLAAN 13. BAARN Voor het rijbewijs B-E en C-E, D-E slaagden onderstaande dames en heren, die werden opgeleid door Autorijschool M. Los. Van Lenneplaan 47. tel. 16621. Voor B-E: A. van de Berghe, A. ten Brinke. M. W. van Breukelen, P. E. de Boer, F. J. de Clippelaar, K. M. Cats- man, S. G. van Dijk, G. Dekker, C. J. A. van Dijck-van Limburg Brouwer. N. van Es, T. R. H. G. Fraai, E. Fei- ken, A. Heykamp, A. J. M. Hartman, J. G. G. van Hornsveld, C. van de Hoek, H. P. van de Ham, J. E. Kuyer, A. van de Maat, J. G. ter Meer, J. C- C. Schepen, A. T. M. van Steen, J. de Vries. B. Veerman. R. Vrede- veld, R. L. Vree, H. White, L. P. T. van Woerkom-van Schaik, J. R. Was senaar, J. T. A. Zeggelaar en M. M Zahn. Voor C-E, D-E slaagden J. van Brenk en R. Nieuwenhuis. Zonzomerse kollektie badpakken en bikini's in de nieuwste modekleuren.. Reeds vanaf: 1 MODE SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST TELEFOON 12400 J. van den Brakel, eigen plan goedkoper. derhoud was gepleegd, maar dat de gemeente-ambtenaar die de zaak eerst komt opnemen altijd zegt: U weet wat de consequenties zijn u zult moeten betalen. Zelfs was dit het geval toen het om een door de tand des tijds aangetaste en daardoor lekke stort bak ging. „Als d'at geen normaal osr derhoud is, weet ik het niet meer", zei hij. De woordvoerder van de bewoners stelde, dat iedereen beter zelf de door hem gewenste verbeteringen kon aan brengen da>n dit door de gemeente te laten doen In dat geval zitten we ons leven lang vast aan een hogere huur, terwijl we in een keer van alle kosten af zijn als we het allemaal zelf doen", zei hij ..Zoals het ons nu is voorgesteld, kun je overal wel gouden spullen aan brengen" Als alle door de gemeente voorgestelde verbeteringen zouden worden uitgevoerd, zou dit een huur verhoging van 136 gulden per maand betekenen, terwijl de woningen mo menteel huren doen van 121 tot 136 gulden per maand Overmacht Voordat de bewoners de gelegenheid kregen zich over de plannen uit te spreken, had wethouder mevrouw Walter hen verwelkomd, waarbij zp zei het jammer te vinden „dat we u van een prettige kijkavond op t.v. be roven". Zij stelde, dal de gemeente en de SSW totaal geen ervaring hebben met de voorgestelde werkzaamheden om de huizen „op te peppen", zoals zp het noemde. Het betreft in dit geval de oudste woningwetwoningen in de gemeente, al zpn die dan ook van na de oorlog. De heer Van der Dussen herinnerde eraan, dat de huizen met rijksgelden zijn gebouwd en dat het rijk nog steeds een stevige vinger in de pap heeft bij het besteden van geld aan deze woningen Het rijk bepaalt niet alleen de huur, maar ook hoeveel van de huuropbrengst in het gewoon on- derhoudsfonds moet terechtkomen, hoeveel in het reserve-fonids voor gro te voorzieningen en hoeveel aan het rijk moet worden terugbetaald om de leningen af te lossen. Per jaar mag de gemeente per woning 200 tot 300 gul den aan onderhoud besteden. Gold tot vorig jaar de verbetering van gemeentewoningen uitsluitend voor vóóroorlogse huizen, de minister heeft toen bepaald dat voortaan ook naoor logse woningen hiervoor in aanmer king zouden kunnen komen. Over de financiële aspecten kon de heer Van der Dussen nog niet al teveel zeggen. Hij meende, dat de fondsen in ieder geval niet te zwaar mogen worden. Hij vond, dat normaal onderhoud voor re kening van de huisbaas (SSW) moet komen, en accommodatieverbetering voor rekening van de bewoners. Voor hen is er een mogelijkheid om gebruik te maken van de huurgewenningsrege- ling en een huursubsidie om over de eerste schrik van de huurverhogin, heen te komen. Stiefkind Namens de bewoners, zei de heer Van den Brakel niet veel wijzer geworden te zijn van de uitleg van de wethou der en de directeur van gemeente werken. Er waren nog teveel vaaghc den. Hij merkte op, dat op deze bij eenkomst de bewoners van de oudste gemeentewoningen in Soest aanwezig waren en hp kon zich niet aan de in druk onttrekken, dat de huizen qua onderhoud altpd een stiefkind zpn ge weest. „We wonen er nu 26 jaar en moeten nog steeds door de modder naar onze huizen. Een tegelpad, waar we vaak om gevraagd hebben, is er nog steeds niet. Als het geregend heeft, is het er een modderpoel, ook vanwege het hoogteverschil tussen de wonin gen". Hp vond dat het gemeentebestuur slecht zaken had gedaan, toen het jaar geleden de huizen voor 10.000 gulden bouwde en de afschrpving op 50 jaar bepaalde. „We hadden de le ningen hiervoor eerder moeten aflos sen", zei hp. Hier werd hp gecorri geerd door de heer Van der Dussen ..Een kortere afschrijvingsperiode dan 50 jaar was niet mogelpk volgens de door het rpk gestelde regels". De heer Van den Brakel vond, dat de meeste posten geen renovatie betrof fen, maar achterstallig onderhoud, zo als het aanbrengen van ventilatie, een aan- en afvoer voor de wasmachine, een vloer in de modernisering van d'e keuken, het uitbreiden van de elec- fcrische installatie Afgezien van het feit, dat zijns inziens d'e meeste van deze voorzieningen veel te duur wa ren, althans zoals in het voorstel op genomen, vond hij dat er dingen bij waren, die normaal in elke woning thuishoren Hij meende dat er sprake was van een aanpassing aan de eisen des tijd's en vond niet dat d'e bewo ners daarvoor moeten gaan betalen. Alle bezoekers waren het daarmee eens en omdat zij het toch niet eens waren met het voorstel, werd besloten dat zijzelf een plan zouden opstellen. De begroting ervan zal naast die van d'e gemeente worden gelegd. De be woners voorspelden, dat die lang niet zo hoog zou uitvallen als de kosten van het inrichten van de modelwo ning aan de Klaarwaterweg: 18.000 gulden. De bewoners konden dit niet begrijpen. „Wij hebben die model woning bekeken en komen royaal ge rekend op hooguit 12.000 gulden". Als blijkt, dat de meerderheid van de b woners een aantal verbeteringen niet wenst en een ander ö'eel wel, kan een nieuwe begroting worden opgesteld. Daar is het wachten nu op. Tpdens de april-vergadering van de gemeente kwam een brief van de Bouwmaatschappij Uyland aan de orde, inhoudende het verzoek om in aan merking te mogen komen voor grond in Klein Engcndaal, Overhees en/of Egghermondc. De heer D. Hoekstra (CDA) nam deze brief te baat om de bouwmaatschappij te wijzen op de desolate toestand, waarin een woning aan de Schoutenkamp weg,verkeerde en die naar zijn meming eigendom zou zpn van dezelfde on derneming. „Het verkeert reeds een paar jaar in een buitengewoon vervallen toestand. Het is haast een bouwval. Wanneer de woning wordt hersteld, kan er weer een gezin fatsoenlijk in wonen",' aldus de heer Hoekstra. De bouwmaatschappij reageerde daar op met de mededeling dat het be treffende pand „niet in ons bezit is, noch ooit in ons bezit is geweest'" Het verwijt met betrekking tot het laten verkrotten van de woning was derhalve volkomen onterecht. Uyland wees de door de raad gesuggereerde aansprakelijkheid af en schreef ver der: „Overigens zijn de juiste feiten ten aanzien van dit pand, n.1. een vol komen in de privésfeer liggende on enigheid tussen de beide eigenaren, in brede kring bij de gemeente Soest be kend". De burgemeester antwoordde de heer Hoekstra indertijd „dat de kwestie van die woning door het college al eens met die bouwmaatschappij" was besproken en zij zegde toe „dat nog graag eens aan te roeren". In de vorige week gehouden raads vergadering kwam de brief van Uy land aan de orde. B en w. stelde de raad voor „deze brief voor kennisge ving aan te nemen". Dat deed de raad niet, omdat dan niet voldaan zou zijn aan het verzoek van de bouw maatschappij „ons van deze blaam té zuiveren en ons in onze goede naam te herstellen, daar ook ons niets lie ver zou zijn dan deze hoogst onge wenste toestand op te heffen". Mevrouw E. Korthuis-Elion (WD) en de heer Gerth (D '66) verzochten de beschuldiging recht te zetten en bei den waren nieuwsgierig te weten wie nu wel de eigenaar van de woning was. Dat is, wordt of zal worden uit gezocht, maar het gerechtvaardigde vermoeden bestaat dat dat nu niet meer in de openbaarheid komt. Het zal in de „privésfeer" vermoedelijk, afgehandeld worden. „De recente kostenstijging, gepaard gaande met een verminderde groei van de omzet zal er toe leiden dat, ter voorkoming van een verliesgevende exploi tatie, een verhoging van de tarieven zal moeten plaats vinden", aldus het jaarverslag 1973 van de Provinciale Utrechtse Electriciteits Maatschappij. Het bedrijfsresultaat over 1973 bedroeg in 1972. Op de Torenstraat werd van zeven tot tien uur 's avonds een snelheids controle gehouden. 842 voertuigen pas seerden de radarapparatuur. Daarvan overtraden er 56 de geldende maxi mum snelheid. De bekeuring wordt na gezonden. Vrijdagavond vond in De Open Hof de feestelijke uitreiking plaats van de diploma's aan de geslaagde eindexa menkandidaten. De directeur feliciteer de in zijn openingswoord niet alleen de leerlingen en de ouders van de leerlingen, maar ook de leraren en leraressen met het hoge percentage ge slaagden. In het bijzijn van het bestuur, direc tie, medewerkers en ouders namen de leerlingen de directeur en diverse leer krachten nog even op de hak. Het werd een zeer gevarieerd programma, waar aan ook een ernstig woordje niet ont brak. Er was muziek voor jong en oud en dansen voor elke leeftijd. Pas na het middernachtelijk uur keerde een ieder voldaan huiswaarts. Hieronder laten we de namen volgen van de geslaagden, die allen te Soest wonen, tenzij de plaatsnaam achter de naam van de kandidaat ander aan geeft. Afdeling Metaaltechniek. P diploma Daaf Faasse, Bram Gelderblom, Ro nald Gleijn, Con Lok, Bert Ploeg (Baarn), Albert Pijpers, Peter Smit (Baarn) Tonny Stolk, Henk ten Thye (Baarn) Hans Verwoerd, Benno Vree, Lex v. d. Water (Baarn), Sjaak v d. Berg. Emanuel von Bönninghausen, Abe Bosma (Baarn), Otto Doornenbal (Maartensdijk), Ben de Gooyer, Hajo Groart, Ronnie Groenestein (Baarn), Yvonne Huisman. Gerard Koops (Baarn), Eddy Kroes, Wil Mooy (Baarn), Cees Pol, Wim Post (Baarn), Bennie Vrakking, Wim de Wilde (Baarn),Wim Wolfsen. Afdeling Metaaltechniek, T-diploma Bert van Aggelen, Peter Achterberg, Gerhard van Brienen, Roelof ten Brin ke, Wil van Dam, Rob Pothoven, Frits Schavemaker, Paul Vooges en Lex v. d. Water, allen te Baarn; Jaap van Brummelen te Eemnes en Jan Feel- ders, Gijsbert Klok en Hans Slinger land, Wim Meiburg te Soest. Afdeling Bouwtechniek, P-diploma Jos van Charldorp, Menko van Horns veld en Johan Spelt, allen te Soest; Jan Overeem te Bilthoven en Pieter v. d. Esschert, Hans van Essen, Wim Ha melink, John Hibbel en Henk Sieken Henk Kleijn te Baarn. Afdeling Bouwtechniek, T-diploma John van Buuren en Gerard Veenman te Soest; Bert Limper en Thijs Lunst- hof te Baarn en Alfred Spierenburg te Den Dolder. Afd. motorvoertuigentechniek, P-dipl.: Bert v. d. Broek, Gert v. d. Broek, Richard Egbers, Pim van Haastrecht, Axel-Hans Hagg, Joop Kaals, Frans Visser en Ronny Vugts, allen te Soest; Ap Penris te Baarn; Bert van Kooy te Den Dolder en Peter Staal te Eemnes. Fred Coenen te Soesterberg. Afd. motorvoertuigentechniek, T-dipl.: Axel-Hans Hagg, Ab Penris en René Schweers te Soest en Bert van Kooy te Den Dolder. Huishoudonderwijs, T-diploma Marga Berendsen, Joke v. d. Bremer, Yvonne v. d. Bom, Annelies van Brienen, Cora v. d. Broek, Angelique de Bruin, Irene Ebbeling, Mimie Hars- DEN BLIEKLAAN 35 - SOEST TELEFOON 02155 - 13991 of 14550 Einde Bosstraat rechtsaf kamp, Ria Huurdeman, Annelies Huijs- kes, Olga van Kleef, Ida de Kruijff, Ingrid v. d. Leek, Thea Lieverse Jea- net de Roode. allen te Soest en Jeanet Breunesse, Ria v. d. Laan, Gerda van Oostenbrugge en Linda Ruttenberg te Baarn. Huishoudonderwijs P-diploma met aan vullend T Helma v. d. Broek. Germa van Doorn, Helma Kamphorst en Marijke Onwezen te Soest en Ans van Beest en Irma Boom te Baarn. Huishoudonderwijs, P-diploma Tineke v. d. Berg, Annelies van Brie nen. Cora v. d. Broek. Ria v. d. Brul, Marleen van Doorn, Irene Ebbeling, Lia Fonken, Ria Huurdeman, Ineke Kleijn, Lydia Kleijn. Ingrid v d. Leek. Jeanet de Roode, Adrie Schalkx en Ida de Kruyff, allen te Soest en Yvonne van Ee, Thea Hop, Jeannet Breunesse en Gerda van Oostenbrugge te Baarn. 1.571.000 gulden tegen 2.719.000 gulden in 1972. In 1971 was dat nog 6.814.000 gulden. De vermindering vindt zijn oorzaak in een aantal factoren, waar onder de loonkostenstijging van 14,2 procent per werknemer en de stijging van de rentelast een belangrijke plaats innemen. Ondanks de beduidende stij ging van de personeelskosten vertoon den de distributiekosten, verminderd met een aantal specifieke opbrengsten uit de distributie, per verkochte kWh, een geringe stijging en wel van 2,95 cent in 1972 tot 2,96 cent in 1973. De distributiekosten stegen, vergeleken met 1972. van 49.710.000 gulden tot 53.955.000 gulden; de stroominkoop van ruim 54 miljoen tot ruim 61 miljoen en de stroomopbr engst van ruim 91 miljoen tot ruim 99 miljoen gulden. De investeringen stegen in dezelfde periode van 42 miljoen naar ruim' 47 miljoen gulden; de afschrijvingen van 16.221.000 gulden naar 17.344.000 gld. Ook het aantal afgeleverde kWh steeg van 1.311.448.000 naar 1.408.294.000 voor de grootverbruikers van 469.254.000 naar 505.509.000 en voor de kleinver bruikers van 842.194.000 naar 902.704.000. Het aantal verbruikers nam toe van 270.800 in 1972 tot 276.800 vorig jaar. Het aantal verbruikers was bijvoor beeld in 1964 „slechts" 130.300. De to tale lengte van het distributienet is nu 6.376 kilometer, tegen 6.107 kilometer De personeelsbezetting nam in 1973 toe met 15 personen, waardoor de totale sterkte kwam op 722. Gerelateerd aan het aantal aansluitingen werden in 1973 per personeelslid 266 aansluitin gen verzorgd; in 1972 bedroeg dit aan tal 259. Het ziektepercentage, dat in 1973 6,9 procent bedroeg, was lager dan het landelijk cijfer van 2,8 procent. Het laat zich echter aanzien, dat de ontwikkeling in het verleden, waarbij de stijging van de stroomopbrengsten ten gevolge van de vergroting van de omzet, de kostenstijgingen konden com penseren, ten einde loopt en dat er een verhoging van de tarieven zal moeten plaatsvinden. Het winstsaldo was 573.000 gulden. Over de bestemming zegt het jaarver slag „teneinde het dividend te bren gen op een gemiddeld rendement van het gestorte kapitaal van 3 procent boven de marktrente in de jaren 1972 en 1973 (resp. 10.4 procent en 10,8 pro cent) wordt, onder inachtneming van een reeds over 1972 uitgekeerd divi dend van 7 procent, een dividend uit gekeerd van 14,2 provent of 568.000 gulden, waardoor het statutair al; maximum gestelde gemiddelde rende ment over beide jaren wordt bereikt. Voorts wordt aan het Personeelsfonds een bedrag van 5.000 gulden gedo teerd". Kolonieweg 10 - Soest - Telefoon 02155 - 12327 B.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracht 39 - Amersfoort - Telefoon 03490 - 17893 De plaatselijke UW verzoekt ons het volgende bekend te maken De bejaardensociëteit in de Emmakerk komt nog bijeen op donderdag 27 juni (vandaag) en wordt daarna wegens va kantie gesloten tot half augustus. De bloemen- en fruitdienst in Zonne gloren kan ook tijdens de vakantie weken doorgang vinden, dankzij de extra diensten van enige medewerk sters. Extra hulp is steeds welkom. Inlichtingen daarover bij mevrouw Holdtgrefe, tlefoon 14217. of bij me vrouw Oranje, telefoon 12041. Op de Van Weerden Poelmanweg werd door de politie de 14-jarige E. van V. uit Amersfoort aangehouden. Hij reed. met zijn 13-jarig broertje achterop, op een brommer. De bestuurder was te jong, maar bovendien bleek dat hij de bromfiets had weggenomen in Amersfoort. De politie in Amersfoort heeft zich over de knaapjes ontfermd. Op de Kerkstraat werd de 16-jarige bromfietser Ed. van W op het fiets pad aangereden door de automobilist T S uit Soest. Ed werd met een ge broken been naar Zonnegloren ge bracht. Het ongeluk gebeurde doordat de autobestuurder bij het oprijden van een inrit geen voorrang verleen de. Op de Prins Hendriklaan kwam de 18-jarige bromfietser Hans M in bot sing met een auto bestuurd door de verpleegkundige H W uit Amers foort Hans kon na door dokter Rupert behandeld te zijn. naar huis Ook hier verleende de autobestuurder bij het oprijden van een inrit geen voorrang Bij het station Soest-Zuid kon dankzij een oplettende passant aangehouden worden de 14-jarige Rob v. V Hij was bezig benzine uit een gestalde brom mer te halen die hij nodig had voor zijn eigen bromfiets Die laatste brom mer had hij weggen--men bij de heer A E. wonende aan de Weegbreestraat Het joch is na een onderhoud bij de politie aan zijn ouders meegegeven. In verband met inbraken in de bar De Kluis aan de Burg Grothestraat en in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan, werd in Amersfoort aan gehouden de 24-jarige metselaar P N. G. H. De man heeft de beide inbraken bekend. Twee nachten achtereen werd de voor ruit van de auto van de heer F., die hij voor zijn woning aan de St. Willi- brordusstraat had geparkeerd, met faecaliën besmeurd. Dat werd de eige naar te gortig, die er nu de politie bij heeft gehaald. De politie heeft van zes jongens, die aan het voetballen waren op het gras veld van het Nassauplantsoen, de na men genoteerd en de bal in beslagge nomen Het mooie gazon wordt volle dig vernield en dat tot grote ergernis van velen. Op de ouders wordt een beroep gedaan hun jeugd aan te spo ren een paar honderd meter te lopen naar de speelweide op de Eng, die voor veel geld is aangelegd en wordt onderhouden ten behoeve van de jeugd In verband met het zich niet houden aan de sluitingstijd kregen de caféhou der A. van der H en B een proces verbaal. Pannekoekenboerderij De Smickel aan de Lange Brinkweg kreeg ongewenst bezoek te verwerken Een onbekende drong hei woonhuis binnen door het openschuiven van een raam Uit een bureaulade werd 200 gulden aan wis selgeld meegenomen. Ook bij slijterij Van de Breemer aan de Korte Melm- weg werd ingebroken. Er werd een ruit ie vernield en vervolgens een raam opengeschoven In het kantoor werd een poging gedaan een kast open te v/h ENGEL Van Lenneplaan 47 - Tel. 16621 Wü lessen in OPEL RECORD - OPEL KADET1 DAF VRACHTWAGEN OPEL BLITZ Gedipt V.A.M.O.R. - M.R.1, - F.N.O.P. Tevens verlenging van uw rijbewijs. De Muziekvereniging „Soesterberg", die al gedurende 47 jaren, waarvan tientallen jaren als harmonie „St. Jo- seph" alle festiviteiten in het dorp op luistert, heeft via een huis-aan-huis folder de noodkreet „Help" geslaakt. Het huidige repetitielokaal aan de Kampweg bevindt zich op een terrein waar in de nabije toekomst het plan Egghermonde gerealiseerd zal worden, zodat de muzikanten genoodzaakt zijn elders een repetitieruimte op te bou wen. Het repetitielokaal behoeft wel iswaar geen luxeuse muziektempel te zijn, maar dit wankele gebouwtje is verstoken van alle accomodatie: er zijn geen sanitaire voorzieningen, het ge bouw is sterk verouderd en bovendien kampt men met een ernstig ruimtege brek op de wekelijkse repetitie-avond. De gemeente Soest is bereid gebleken voor het nieuwe repetitielokaal een lapje grond beschikbaar te willen stel len. Om de kosten te drukken zal met eigen mankracht gebouwd worden, maar nu blijken de financiën waarover de vereniging beschikt, ontoereikend te zijn om een dergelijk gebouwtje te bekostigen. De muziekvereniging doet dan ook zaterdag 27 juni een beroep op de gehele muziekminnende bevol king voor een dusdanige gift, dat het streefbedrag van 2,50 per gezin ruim schoots zal overschreden worden, zodat er in de toekomst muziek zal blijven klinken bij de diverse festiviteiten in het dorp. Met groot succes heeft de Stichting Jeugdwerk de jaarlijkse rommelmarkt georganiseerd, waarbij de opbrengst 2500 gulden bedroeg, 1100 gulden meer dan vorig jaar. Gezien de enorme voorraden „rommel" en de grote be langstelling van de kooplustige Soes- terbergers werd De Dubbeldekker te klein voor deze Soesterbergse „vlooien markt". Niet voor niets dus hebben de aktieve medewerkers van de Stichting Jeugd werk zich de laatste weken ingezet voor deze rommelmarkt. Niet alleen moesten de spullen huis-aan-huis wor den opgehaald, maar in en voor De Dubbeldekker worden gesorteerd. De opbrengst aan „rommel" was heel wat groter dan vorig jaar, zodat op het grote voorterrein een grote tent ge plaatst was, waar men met name het meubilair van harde keukenkruk tot gerieflijke fauteuil uitgestald had, naast de gasfornuizen en wat dies meer zij. Was het buiten nog wel overzichtelijk bij de aanvang van de rommelmarkt, binnen was het een dringen van be lang om het eerst een bod te doen op een bijna heel televisietoestel, glas- en aardewerk, speelgoed en leesboeken. Tot genoegen van de medewerkers rol de het geld en dat was ook de bedoe ling van de Stichting Jeugdwerk, die al weer heel wat plannen heeft voor de midzomerfeesten met de zeskamp op zaterdag 31 augustus als groots besluit. Daarna gaat het winterpro- gramma weer draaien met de diverse aktiviteiten in De Dubbeldekker. Het meest glunderende gezicht toonde wel voorzitter J. Veenendaal, die als een echte spullebaas buiten de ver koop leidde en oude kastjes, tafels, autopeds en fietsen van de hand deed, alsof het zijn dagelijks werk was. In de meest kostbare hoek, die van de t.v.-toestellen, was de heer J. van Esseveld op voortvarende wijze bezig nog even de nodige reparaties te ver richten en voor een paar tientjes een nieuw en onmisbaar onderdeeltje te monteren, zodat men ook nog echt beeld te zien kreeg op de buis. De dames en heren van de verkoop afdeling hielden de kijklustigen ove rigens wel in de gaten, want ook op deze rommelmarkt was elke gulden een daalder waard, zodat iets voor niets meenemen er echt niet bij was. Voor Atheneum B slaagden te Zeist aan het Chr. Lyceum Dolly Kolling, Jan Henk Vinke; afd. Havo: Hanje Boone, Margreet Bonouvrié, Toke Plug en Jan Koffrie. Aan de Stichtse Chr. Scholengemeen schap voor de Handel te Zeist behaal den Hilda Busker en Ans van Putten het certificaat 4e klas LEAO. Aan de r.k. Scholengemeenschap ..De Breul" slaagde voor Atheneum A Frans Schaepkens en Angelica Senders: voor het HAVO-examen slaagde Ronald Bruinier, Elma van Breukelen. Jeanet- te van Leeuwen en voor het HAVO- examen Paula Brouwer. Aan de Gem. Scholengemeenschap voor Meao en detailhandelsonderwijs te Utrecht slaagde voor het Meao-examen Herman van Rooyen Aan de Ped. Academie „St. Agnes" te Amersfoort slaagden voor het Havo diploma Marcel van As en Frits Hag- meijer. Voor de Fede^a»' leerlingen van school Amer~^- A-diplnma Hor Muziek vernniginn 'mens voorkorps- ^"'-male Muziek- '""f'p voor het nn Hees van de °sterberg" Aan de Chr Middelb Techn. School breken, maar dat is niet gelukt. Er „Scutos" te Utrecht slaagde voor het wordt niets vermist. diploma Werktuigkunde H. J. Ippe.

Soester Courant | 1974 | | pagina 11