Erepenning in zilver voor scheidende Mavo-directeur Hilhorst De „dans" om de wethouderszetels duurt nog steeds voort Donderdag 27 itgaveDrukkerij Smit li.v. - Soest Uureau voor redactie en administratie: Van Wecdcstraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 Stereo-installatie van ouders en leerlingen waarna oud-onderwijzer T. Kerkhof PRINS BFRNHARD JARIG „PROGRESSIEF SOEST" STELT VRAGEN OVER ONDERHOUDSPLAN GEMEENTEWONINGEN STEEDS MINDER EIGFN VRIJHEID Range WD drukt CDA in oppositie Bedrijfssluitingen in Soest Auto over de kop juni 1971 25e jaargang 110. li SOESTER 8 COURANT f Abonnement per kwartaal 4,75. Buiten Soest per kwartaal 9, Verschijnt iedere donderdag Afgelopen weekend nam de heer A. G. Hilhorst, directeur van de r.k. mavo, afscheid van het onderwijs. De sporthal Beukendal was daar vrijdagavond en zaterdag voor beschikbaar en heeft beide dagen gedaverd van de feest muziek, want zelden zal er in Soest op zo blijmoedige wijze afscheid zijn genomen- Vrijdagavond kwam de huidige schooljeugd aan bod, vooraf gegaan door een receptie voor hun ouders. Velen drukten de heer Hilhorst en zijn echtgenote de avond tevoren reeds de hand, bij de uitreiking van de eind-diploma's, maar vrijdagavond kwamen er altijd nog zo'n 150 echtparen afscheid nemen. ,,Heer mag dit het einde zijn van alle evenementen", had hij toen gedacht. De afgelopen weken ontving hij daar na veel brieven en attenties van oud leerlingen. Met grote dankbaarheid dacht hij te rug aan de vrijdagmorgen in de Petrus en Pauluskerk. gehouden Eucharistie viering verzorgd door leraren en leer lingen. „Er was eigenlijk maar één vreemde voor ons bij", merkte hij op, „dat was de pastoor". De heer Hilhorst bedankte de ouders alvast voor het geschenk dat zij samen met de leer lingen hadden gekocht, een stereo-in stallatie, die hem later op de avond door een deputatie uit de leerlingen zou worden aangeboden. „Zo'n installatie is altijd een grote wens van mij geweest. Ik kan U met woorden niet zeggen, hoe dankbaar ik u hiervoor ben", aldus de heer Hil horst. Hij dankte de ouders vervolgens voor de ondervonden samenwerking en medewerking en voor het begrip dat de schoolleiding altijd van hen had ondervonden. Hij herinnerde aan de naam „Heilig Hart school voor ulo", die de school in 1.940 had en die nogal eens problemen opleverde bij voetbal ontmoetingen. „Dan kon je horen dat het Hedlig Hart waardeloos was of dat het Heilig Hart moest spelen tegen Luther of Calvijn". De heer Hilhorst dankte iedereen die het hem mogelijk gemaakt had zijn zware taak zonder moeite te vervullen. Hij sprak de hoop uit dat zijn opvolger, de heer H. Lips hetzelfde vertrouwen zou worden ge schonken; de samenwerking zou zeker blijven zoals die altijd geweest was. Hij wenste hen tenslotte God's zegen toe: „Moge de Geest die liefde is, de Geest die levend maakt, u verder blij ven begeleiden". Beat-feest Na dit officiële gedeelte barstte voor de jeugd een beat-festijn los op muziek van de discobar van radio Noordzee, aaneen gepraat door de discjockevs Ton van den Brecmer en John de Mol jr. De muziek werd even onderbroken voor de aanbieding^ van het geschenk van leerlingen en hun ouders. Van de deputatie, bestaande uit Joke van Bennekom. Carin Groen, Annet van Schadewijk, Angeliek v. d. Dijssel, Gerard Herben, Jan van 't Klooster en Hinze Kolk, voerde Annet van Scha dewijk het woord. Zij wenste de schei dende directeur het allerbeste toe. Het laatste woord van de vrijdagavond was aan de heer Hilhorst. Hij dankte de leerlingen voor het prachtige cadeau („dit is echt het vervullen van een wens"), voor de samenwerking en hij sprak de wens uit dat de schooljeugd (voor het nieuwe schooljaar zijn er al 120 aanmeldingen), zich t.z.t. ook in het nieuwe gebouw zouden thuis- voelen. „Ik hoop, dat de sfeer daar even goed zal zijn als nu in het oer lelijke. oude gebouw met zijn vele dependances". Het leeriingenfeest duurde tot elf uur en het was bijzonder geslaagd. Ere-penning Tijdens de drukbezochte receptie za terdagmorgen. eveneens in dc sporthal Beukendal. is de heer Hilhorst onder scheiden met de zilveren erepenning van de gemeente Soest. De burgemees ter, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haatten, reikte hem die uit„Niet alleen voor uw werk op school, maar ook voor uw funkties in het maat schappelijk werk. Het is ook een beetje chantage", bekende dc burge meester. „want wü hopen dat de gemeenschap van Soest in dc toe komst nog vaak een beroep op u mag doen voor allerlei aktiviteitcn". De burgemeester wenst de heer A. G. Hilhorst geluk met de zilveren ere penning. Foto: Herman van Dam De officiële receptie zaterdagmorgen werd ondermeer bijgewoond door de wethouders drs. L. J. Dijkstra en K. de Haan, oud-wethouder drs. W. G. van Zadelhoff en de heer H. G. Scholt- meijer, hoofdinspecteur van politie. De inspecteur van het voortgezet onder wijs, de heer Pieper, moest wegens ziekte verstek laten gaan. Namens het rijksschooltoezicht bedankte hij de heer Hilhorst schriftelijk voor zijn werk voor en aan de school, waarvoor hij grote waardering had. De heer A. H. F. Smit, waarnemend voorzitter van het r.k. schoolbestuur voor voortgezet onderwijs in Soest, schetste de enorme verdiensten van de heer Hilhorst voor de Soester ge meenschap; verdiensten die „de vader van 450 kinderen" als vanzelfsprekend beschouwde. Als blijvende herinnering aan het werk van de heer Hilhorst vroeg de heer Smit hem te toezeggin; te doen dat hij de „eerste steen" zal leggen voor de nieuwe r.k. mavo in O verhees; die kreeg hij. Omdat voor de vakantie het oog van de hèer Hilhorst was gevallen „op het land van whiskey en doedelzak, waar u de zilte mist kunt opsnuiven en mis schien vandaan komt in kilt", wenste de heer Smit de scheidende directeur ,een goede reis via Schotland naar de toekomst". Hij bood hem tenslotte een envelop met inhoud aan. Lijdend voorwerp In haar toespraak tot de heer Hilhorst en allen die via zyn trouwboekje hier gekomen zyn", zei de burgemeester in hetgeen de scheidende directeur eerder over zijn loophaan had verteld, een objectivering te proeven van wat we nu verworven hebben: een gevoel van: Zijn we nu niet op de verkeerde weg. Vroeger moest je uitkijken, dat de leerlingen niet de reuzel uit eikaars knapzak haalden, nu vliegen er na het speelkwartier meeuwen boven de speelplaats om de etensresten op te pikken". Mevrouw Corver constateerde, dat de heier Hilhorst drie generaties kinde ren had opgevoed. Naast zijn werk op school bekleedde hij talrijke maat schappelijke funkties; hij was onder meer vredestichter bij (toen nog) BDC. Verder had zij de heer Hilhorst drie keer meegemaakt op het stembureau. „U kon van bijna iedereen wel iets vertellen als hij weg was", aldus de burgemeester. Zij bood hem tenslotte de zilveren erepenning van de gemeen te aan. Namens het convent van schoolhoof den trok de heer M. Bakker vergelij kingen tussen de hobby's van de heer Hilhorst, voetbal en muziek, en diens werk. Hij gaf hem daarvoor de „groe ne kaart, omdat je het zo goed gedaan hebt". Mede namens de directeuren van de andere mavo's en de l.t.s. sprak de heer J. W. ten Broeke van de chr. mavo, de buurman van de heer Hil horst. Hij herinnerde aan de moeilijk heden rondom de mammoetwet, die ze samen waren doorgekomen en aan het mislukte streven van hen beiden om in Soest een havo-vwo op christelijke grondslag te stichten. De heer Ten Broeke was blij, dat er nooit rivaliteit had bestaan, en sprak de wens uit. dat de vrienschap blijvend zal zijn. Hij bod een platenbon aan. Namens de regionale schoolraad Amers foort bedankte de heer Kuiper, tevens bisschoppelijk gedelegeerde voor het onderwijs in het bisdom Utrecht, de ,even een andere sfeer kwam schep pen" door na alle door d»e vorige sprekers genoemde goede eigenschap pen van „Antoon" een/ paar slechte eigenschappen te noemen. „Eén ervan was, dat je zo verrekt slecht uit je bed kon komen". Omdat kryptogram- men maken één van de favoriete hob by's van de heer Hilhorst is, bood hij hem een bedrag in envelop aan, „dan kun je de eerste tien jaar vooruit met kryptogrammen". Het laatste woord was voor de heer Hilhorst, die eerst de heer Kerkhof („de advocaat van de duivel") bedank te. Hij bedankte alle sprekers en an dere bezoekers voor hun vriendelijke woorden en cadeaus en was blij dat alles achter de rug was. „Ik heb deze dagen geleerd wat een lijdend voorwerp is". Reünie 's Middags kwamen dc reünisten, bij j honderden en zy zorgden opnieuw voor een even zeldzaam als blijmoedig af scheidsfeest. Het werd een reuze festijn, dat meer leak op een jubileum viering dan op een afscheid. Een comité van oud-leerlingen had zich met de voorbereiding belast en zich voortreffelijk van zijn taak kweten. De heer A. van den Dijssel sprak de reestrede uit. Hij haalde veel oude herinnering enop, waarbij het schoolvoetbal en alle toestanden die daarmee verband hielden, een bijzon dere rol speelden. „U hebt ons haast voortreffelijk onderwijs veel gegeven. Daar zijn wij u allemaal erg dankbaar voor", zo besloot de heer Van den Dijssel, die ook de echtgenote van de scheidende mavo-directeur in de hulde betrok. Voor haar klonk een spontaan applaus. Daarna werd een kort „Dit is uw leven" opgevoerd. De heer W. Butze- laar presenteerde het en hij voerde een aantal personen uit het verre verleden ten tonele; een oud-collega van de heer Hilhorst, mevrouw Koekoek de vroegere juffrouw Braam; „moeder" Van Roomen, waar de heer Hilhorst het boerenvak had geleerd „melken tot u er bij neerviel"; de heer Kerk hof; zuster van de Stad Gods uit Hil versum; de directeur van sociale za ken, de heer H. van Hal; de heer Hik- ker van de voetbalclub „Eemland", de vereniging waarvan de heer Hilhorst lid was; Peel Klaarwater van het pa rochie-zangkoor te Baarn en tenslotte de heer Van Rooijen. hoofd van de lagere school te Werkhoven, de eerste standplaats van de scheidende mavo- directeur. Karnaval Vooraf had de drumband van PVO met majorettes een eerste muzikale bijdrage aan het laatste afscheidsfestijn gegeven. De tweede muzikale bijdrage kwam van de „Orves", de Oude Raad Van Elf Soest van de Soester Karna- valsvereniging met boerenkapel. Zij brachten een ongekende en unieke sfeer. De „oude" Prins, evenals zijn raad met grijze baarden getooid, sprak de familie Hilhorst toe. „Geachte ere burger, zo begon hij. „want onze Toon tje is sinds vanmorgen s elf uur ere burger van Soest" Hij gaf hem de cij fers van zijn „eind-rapport". „veel negens en de rest tienen". Voor he.t mondeling, examen was Hilhorst al lang geslaagd „in uw vele gesprekken met al die ouders en de ontelbare leer lingen". De Prins memoreerde de gast vrijheid die de Raad van Elf steeds op de mavo had genoten en besloot met de heer Hilhorst een bijzonder goed pensioen toe te wensen; „geniet van de genietingen" zo was zijn laat ste wens. De Raad had voor mevrouw Hilhorst bloemen en voor het echtpaar een grote schemerlamp. Daarna barstte een groot familiefeest los, dat helemaal karnaval was. Oud- leerlingen, leraren en de gehele familie Hilhorst namen deel aan het hossen en de sporthal daverde van de karnaval- muziek. Ook de samenzang daarna mocht er wezen en tegen zes uur dankte een diep ontroerde Hilhorst voor dit bijzondere afscheidsfeest. Honderden ouders namen afscheid. Links op de voorgrond de x'.creo-instal- latie, het geschenk van leerlingen en ouders. Foto: Herman van Dam Zaterdag a.s. zal z.k.h. prins Bernharü zijn 63ste verjaardag vie ren. Het is de laatste tijd nogal rustig rond de prins maar zijn werk gaat door. Hij is tijdens de vele jaren dat hij nu ons land dient een stille werker achter de schermen gebleken. Geliefd is hy o.m. om zijn werk voor het World Life Fund. Hij legt immers altijd 'een grote liefde voor het dier aan de dag. Onlangs nog was hij in Artis, waar hij in gezelschap vain twee van zyn kleinzoons een nieuwe verblijfplaats opende voor de olifanten. Hierbij is een olifant, dit hij zelf tijdens een van zyn buitenlandse reizen kado heeft gekregen en toen aan Artis heeft geschonken. Wy spreken hierbij de hoop uit dat de prins nog vele jaren in goede gezondheid zyn ambassadeurswerk zal kunnen verrichten en wensen hem voor zijn komende verjaardag een prettige dag toe. Namens de politieke party „Progressief Soest" heeft Jan Visser aan de ge meenteraad vragen gesteld over het groot-onderhoudsplan van de gemeente voor dc woningwetwoningen. „Wij zijn bly", aldus de brief, „dat de bewoners alsnog een commissie hebben gevormd die in augustus met positieve voorstellen komt. Daarom stellen wij u twee belangrykc vragen: a. Bent u bereid ons op korte termijn een nauw keurig overzicht te geven (ook financieel) van dc onderhoudswerken die sinds 1948 aan deze huizen zijn verricht? en b. Bent u bereid alvorens tot nieuwe voorzieningen en huur verhoging over te gaan eerst het achterstallige onder houd van deze huizen, con amore, aan te pakken?" De heer Visser woonde vorige week de bijeenkomt bij van gemeente met be woners van 56 woningwetwoningen aan de Koekoekweg, Laanstraat, Leeuwe- rikweg en Klaarwatervveg en consta teerde, naar hij schrijft dat van te voren geen overleg was geweest met de bewoners over de nu unaniem door hen verworpen renovatieplannen van gemeentewerken, annex Stichting Sa menwerkende Woningbouwcorporaties. Ook bleek, dat na een toelichting, de brief van 27 mei, gericht aan de bewo ners, onduidelijk, vaag en onvolledig bleef en dat de bijgevoegde, dure prij zenlijst van werkzaamheden, de bewo ners in verwarring heeft gebracht, waardoor onnodig wrëvel en ongenoe gen werd gezaaid. „Progressief Soest" meent dat de modelwoning aan de Klaarwaterweg 104 een grote teleur stelling voor de bewoners is geworden en dat op de gespreksavond geen enke le verklaring werd gegeven met be trekking tot het achterstallig onder houd. „Het is onmogelijk, zoals kenne lijk de opzet was, op zo'n avond de zaak even met de bewoners te regelen en het getuigt van een beperkt beleid te denken van bovenaf te bepalen wat goed is voor de mens", aldus de brief. De regering wenst zich niets aan te trekken van de waarschuwingen uit het bedrijfsleven om komend jaar de belastingen en sociale premies niet ver der te laten stijgen. Integendeel, het aandeel van de overheidsbestedingen in de ekonomie zal volgend jaar op nieuw worden vergroot, zo verklaarde premier Den Uyl. De staat mag komend jaar een hogere inkomste uit de vorkcop van aardgas verwachten van circa anderhalf mil jard. Dat zou de gelegenheid kunnen bieden om het volk daarvan mee te laten profiteren door de anders te ver wachten stijging van de kollektieve uitgaven niet te laten plaatsvinden en 't zelfs een kleine verhoging van ieders besteedbare eigen inkomen te verlenen. Er zijn drie mogelijkheden voor de verdeling van de extra aardgasinkom sten. Een verruiming van de overheids bestedingen, verruiming van de parti- kuliere bestedingen en verruiming van de buitenlandse bestedingen. Welnu, deze regering denkt alleen aan het eerste en het laatste. De overheidsuitgaven worden inder daad sterker beheerst door de inflatie dan die van de partikulieren. Geen wonder, in de partikuliere sector poogt men dan de huig naar de wind te' hangen en door bezuinigingen en meer efficiëncy de in geld stijgende kosten af te remmen. Zo niet bij de overheid, waar het aantal ambtenaren alleen maar kan groeien en hun inkomsten regelmatig de trend moeten volgen. Dat vereist dus ieder jaar weer hon derden miljoenen meer, waar deze re gering geen rem op wil zetten. Maar bovendien wil men, volgens Keerpunt '72, de overheidstaken nog verruimen en ook nog meer besteden aan buitenlandse hulp. Dus is er dan meer belasting nodig inplaats van min der, terwijl de premies voor de socia le voorzieningen suksessievelijk zullen blijven stijgen. Dat alles vergt al meer dan de helft van het nationale inko men en je vraaft je af wanneer de mensen het beu zulen zijn om zo ver beknot te worden in de eigen vrijheid tot besteding van hun inkomen. Bij de konfessionele regeringspartners ontstaat daar langzamerhand wel wat tegenstand tegen, evenzo als tegen de defensieplannen van de PvdA-minis- ters, doch krachtige taal is het niet, het blijven praatjes voor de vaak. De eigen broeders in het kabinet schijnen ook niet voldoende tegendruk te wil len of durven geven. Men zit in het schuitje en roeit maar mee. Doch hoe- meer de inflatie stijgt, hoe sterker uit eindelijk de weerstand tegen het alle vrijheid verslindende overheidsappa raat zal worden. Nog is het zo ver niet. Maar de stij gende prijzen, de stijgende lasten en de stijgende werkloosheid, zullen lang zaam maar zeker een stijgende onvre de met dit beleid tot gevolg hebben. Ook over onderwijs, gezondheiszorg. omroep- en kunstbeleid en hulp aan het buitenland zijn er politieke tegen stellingen, die het voortbestaan van dit kabinet zowel van de ene als van de andere kant. bedreigen. De teruggang van de konfessionele partijen schijnt enigszins tot staan gebracht te zijn en dat zou kunnen inspireren om weer eens wat meer eigen geluid ten aan zien van het regeringsbeleid te laten horen. Wanneer in het najaar de de fensienota en de rijksbegroting in de Tweede Kamer aan de orde komen, zullen er zeker al harde noten ge kraakt worden. De politieke handigheid van premier Den Uyl zal misschien een breuk nog weten te voorkomen, doch wanneer komend jaar de machtigingswet ten einde is, zullen de debatten zich zeker verscherpen en zal bij een voortgaan de socialisering de tegenstand zich sterker doen gevoelen. Het optimisme van premier Den Uyl, dat dit kabinet zijn vierjarige periode wel zal kunnen uitdienen, zal dan ongetwijfeld alleen vervuld kunnen worden wanneer ook van socialistische zijde er wat meer water in de wijn wordt gedaan. Nog steeds is in Soest de „dans" om de verdeling van de wethouderszetels aan dc gang. Zaterdag j.1. vergaderden de drie partijen VVD, CDA en PvdA gezamenlijk, om eikaars standpunten te vernemen, die men waarschijnlijk wel officieus kende., Maandag j.1. vergaderden de nieuwe frakties afzonderlp en dinsdagavond kwam men weer bijeen om ze moge lijk de verdeling af te ronden Dit is niet gelukt er hei gaat er naar uitzien dat de WD, als grootste partij hel CDA voor het blok gaat zetten. Zoals bekend, meenl de VVD aan spraak te kunnen maken op twee ze tels en het CDA meent dat eveneens Beider, behaalden ongeveer evenvee! stemmen, de VVD 576S, het CDA 5658. De verdeling zou daarmee snel zijn opgelost Het gaat immers om tien raadsleden van de VVD, tegen negen van het CDA, vijf van de PvdA en één Progressief Soest. In de verkiezingstijd stelde de VVD zich op het standpunt dat er ge streefd moest worden naar een af spiegelingscollege; alle belangrijke par tijen zo mogelijk in het college van b. en w. Oók de PvdA. Soest heeft vier wethouders en dat zou dan, volgens VVD-opvattingen, gaan betekenen dat het CDA genoegen zou moeten nemen met één wethouder. Daar denkt het CDA, zoals het er nu naar uitliet, niet over Immers waar om, zo zegt men daar, moeter. wij voor 111 stemmen minder, dit gelag beta len Hei CDA kondlgdf ;ijdens de verkie zing aan eer programcollege voor te staan Erg veel ligger, de voornemens en opvattingen niet uit elkaar en zo was en is er voor het CDA veel mo gelijk Bi; de PvdA speeli zich ook het een en ander al Me; nam* heeti dt hui dige wethouder De Haan al zo'r, 27 jaar wethouder in Soest ambities. Maar die heeft ook de heer Dt Wilde, lijstaanvoerder (lid van provinciale sta ten en enige jaren wethouder in Amersfoort), De heer De Haan kreeg bij de verkiezingen 613 voorkeurstem men, een belangrijk aantal in Soester verhoudingen maar toch niet genoeg om de kiesdeler te halen. De PvdA wil wel een andere kandidaat als wethouder, waarbij naast de heer De Wilde, ook aan mevrouw M. Stiphout- Croonenberg gedacht wordt. De heer De Haan is echter, zoals in dc wandelgangen vermeld wordt, de enige kandidaat die door de VVD ge accepteerd wordt, omdat men bang is voor een oppositie onder leiding van de heer De Wilde. Deze „vreemde" angst dreigt dc VVD en het CDA uit elkaar te drijven. Het CDA heeft als candidaatwethou- ders de heren D. Hoekstra en P Sto- rimans. Vooral voor de heer Hoekstra dringt de tijd mir of meei Immers hij is hoofd van de Savornin Lohman- school aan de Driehoeksweg en bij zal eer. ipzegtermijn in acht moeten ne mer en ook willen nemen Van deze situatie zou de VVD weieens heel op portunistisch gebruik kunnen maken i ei zc het CDA in de hoek manoeu- vrerer waar de klap valt Ni de bespreking van dinsdagavond stel' he* CDA ziel op hei standpunt* ói twee zetels, óf geen. Dat klinkt reëe! me he- oog op hel verschil van slechts 111 stemmen De oplossing voor de VVD zou dan kunnen zyn, drie zetels voor de eigen party en één voor de PvdA, danwcl het aantal zetels terugbrengen op drie met de verdeling twee VVD en cén PvdA. Deze laatste verdeling lijkt het meest voor de hand te liggen, omdat het nauwelijks denkbaar is dat de PvdA in een college zitting wel nemen met drie VV-ers (en bovendien nog een VVD-geestverwante als voorzitter). De VVD kan echter ook dc deksel wel op haar neus krijgen als CDA en PvdA eikaar kunnen „vinden" jn een ge lijke verdeling ieder twee wethouders. De PvdA zou dan overgewaardeerd zijn, maar aan de andere kant zou daardoor een interr. probleem zijn op gelost. Voor de VVD betekent het een soort pat-stelling omdal immers de voorzitter van het college uit haar kringen komt en oppositie tegen het college als geheel gevoerd wordt Op de achtergrond speelt verder nog de verdeling van de portefeuilles VVD heeft te kennen gegeven de twee por tefeuilles. die nu in handen zijn van het CDA over te willen nemen (open bare werken en onderwijs), maar ook daar denkt het CDA (met het oog op de verkiezingen over vier jaar) niet aan Het CDA wenst één van de twee te behouden. De „dans" gaat daarom voort.. Op de nominatie voor sluiting of reeds gesloten zijn de Industriële Onderne ming Arma te Soesterberg en Soest- duinen en de vestiging van Lincoln Engineering Intenational B.V. aan de Kostverl oren weg te Soest. Arma was sinds 20 jaar in Soest ge vestigd en had 115 man in dienst. Zij vervaardigde apparatuur voor gasver- warming en veiligheidsventielen. De vakbonden werden in een uiterst laat stadium van deze funeste gang van zaken op de hoogte gesteld. Volgens de vakbonden is onzorgvuldig beleid van de directie één van de grote oor zaken van dit debacle. Lincoln wordt opgeheven en de pro ductie wordt overgebracht naar Hei- delberg in Duitsland. Deze beslissing is buiten de vakbond om genomen. In Soesi waren ongeveer 25 werknemers in dienst. Hen is medegedeeld dat het economisch niet langer verantwoord was de productie hier voort te zetten. In Soesterberg, op de Amersfoortse- straat. sloeg maandagavond een perso nenauto met vijf militairen, door on bekende oorzaak over de kop. De in zittenden werden er allen uitgeslin gerd en één van hen kwam onder de wager. terecht Hulp was spoedig ter plaatse en de vijf militairen, allen uit Heemskerk afkomstig en gelegerd in de Du Moulinkazerne, werden naar het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort gebracht. Daar bleken hun verwondingen mee te vallen. De auto was totall-loss. De marechaus see stelt een onderzoek in naar de oorzaak.

Soester Courant | 1974 | | pagina 1