Extra voordeel - Extra voordeel Open-dag" van de Paltz- en Eemgeuzen OP VAKANTIE ZONDER KLEDING VAN ONS?? Toch een prettige vakantie. Vrijdag en zaterdag-aanbiedingen VOETENBANKJE Heel kilo VARKENSLAPPEN Officiële mededelingen Heel liter CHOCOLADEMELK 24 flesjes CLASSE R0YAL (hkr) 2 kilo jonge TUINBONEN met bonenkruid 2 kilo goudgele ANDIJVIE 4 stuks T0MP0IJCEN 10 stuks PUNTBROODJES DOLFINARIUM Jaarvergadering voetbal vereniging HEES Ga rustig met vakantie Wij waken over uw eigendommen Fout parkeerders op de bon Nachtbeveiligingsdienst „DE NACHTWACHT" Etaleur pleegt schennis Vloot uitgebreid met vlet de Melmgeus Autotocht Ouden van dagen Geen spreekuur Huursubsidie opnieuw aanvragen Opbrengst Kermis verdeeld Jos Kloppenburg exposeert bij Middelman DE MEUBELHAL Wet Ruimtelijke Ordening Wet Ruimtelijke Ordening Gevonden voorwerpen BURGERLIJKE STAND Vier bestuursleden van S.E.C. treden af t.o. busstation - Telefoon 14071 Soesterbergsestraat 51B. Soester Courant van donderdag 27 juni 1974 HARDERWIJK Te'S'° om ook een graantje mee te pikken - voor het pannekoekenbakken of voor het schimmenspel „chirurgie". Er waren twee rondvaarten, waarbij de „Ploetergeus" en een motorjacht „Sintha" van één van de ouders de vletten trok met aan boord de ouders. Ook kon een gok gedaan worden naar het totaalgewicht van de leiders van de Paltz- en Eemgeuzen en zoals voor alle andere spelaktiviteiten was ook hiervoor een prijs beschikbaar, De taart ging naar de heer Van Nus. die met 605 kg het dichtst bij het juiste gewicht (607 kg) was. Het was een geslaagde open dag aan de Eem, waar de ouders een goede in druk kregen van de aktiviteiten van hun kinderen bij de Paltz- en Eem geuzen. Vanavond houdt de voetbalvereniging Hees haar jaarvergadering. Aan de or de komen de gebruikelijke verslagen van secretaris, de wedstrijd-secretaris en de penningmeester. Verder is er een bestuursverkiezing; de afstredende leden, voorzitter H. Wilhelm, secretaris E. Gerth en de heer A. G. van Essen- stellen zich herkiesbaar. Dan komt nog aan de orde de uitbrei ding van het jeugdbestuur, de trainers wisseling, het terreinbeheer, de schoon maak van de accomodatie en de instel ling van een commissie ter voorbe reiding van het 25-jarig bestaan, vol gend jaar. Na afloop van de vergadering zal de voorzitter kleuren dia's vertonen on der het motto „wat er ook nog om de velden te zien is". De vergadering wordt gehouden in de Hees-kantine en begint om 20.00 uur. Elf automobilisten hebben zondag een proces-veraal gekregen in verband met het parkeren van hun wagen in de berm van de Van Weerden Poelman- weg. Het waren kennelijk bezoekers aan het Natuurbad, die niet de moeite genomen hadden de parkeerplaats óp te rijden, waar nog plaatsen open waren. De bon zal ongetwijfeld duurder uit komen dan het uitgespaarde parkeer- geld. Door de politie werd aangehouden de 38-jarige etaleur R. V. M. W uit Amersfoort. Hij pleegde schennis in het bos achter het natuurbad ten over staan van een 12-jarig meisje. Zij no teerde het autonummer van de man. die inmiddels nog vier gevallen van aanstootgevend gedrag in Soest en Amersfoort heeft bekend. Mevrouw G. van Etten heeft zaterdagmiddag tydens de opendag van de Paltz- en Eemgeuzen een nieuwe vlet gedoopt, de Melmgeus. Zy was hier voor gevraagd omdat de welpen en verkenners wekelijks van het terrein van de familie Van Etten aan de Grote Melm gebruik mogen maken voor hun tiviteiten. Wat zy dan allemaal doen, lieten zy zaterdag in vogelvlucht *ien aan de ouders, die overigens ook zelf aan verschillende onderdelen, «oals roeien, konden meedoen. Schhipper Rob van Dijk verwelkomde Hij was, nog voordat het feest begon- de belangstellenden nadat de Paltz- en rven was, bij het instappen in een boot ■Eemgeuzen zich in een vlootschouw te water geraakt. Eén van de ouders hadden gepresenteerd; in tien roeibo- bracht hem naar huis om een schoon ten, drie vletten en de sleepboot „Ploe- uniform aan te trekken. Rergeus". Nadat ze waren afgemeerd en de allerkleinsten zich van het oran- Het terrein aan de Grote Melm had je zwemvest hadden ontdaan, presen- veel weg van een tentenkamp. Ook ■teerde de groep zich. Vervolgens hesen stond er een kraam met demonstratie- leen welp en een verkenner de vlag, materiaal en een boksring, waarin zo- £een gebeurtenis, die niet werd bijge- wel de ouders als de jongens konden Iwoond door Remmeld-Jaap Bossema. ballontrappen. JASPERSE B. J. - PARKLAAN 19 SOEST - TEL. 10057 De „doop" van dc Melmgeus door me vrouw G. van Etten tijdens de open dag van de Paltz- en Eemgeuzen. Foto: Herman van Dam van de Gemeentehof J Onder de bezoekers was ook de ere- groepsleider D. v. d. Wal uit Amers foort. „Zulke hoogtijdagen wil ik altijd meemaken. Dan kun je tenminste zien wat je gedaan hebt al die jaren". En dat was heel wat. De ouders kwamen dan ook ogen tekort om alles mee te maken wat de jeugd deed. Wie zin had mocht roeien; anderen hadden meer belangstelling - en heus niet alleen De burgemeester is verhinderd op dinsdag 2 juli a.s. spreekuur te houden. Wethouder Ebbers is maandag 1 juli verhinderd spreekuur te houden. Wethouder De Haan is verhinderd maandag 1 juli in Soesterberg en dinsdag 2, 9 en 16 juli in Soest spreek uur te houden. Wethouder mevroouw M. C. P. Walter- Van der Togt is verhinderd donderdag 4 en donderdag 11 juli spreekuur te houden. Tot 1 juli a.s. heeft men nog de gele genheid huursubsidie aan te vragen. Vele inwoners dezer gemeente hebben reeds een aanvraag ingediend. Toch zijn er veel meer mensen in Soest die voor huursubsidie in aanmerking ko men. Deze moeten naar alle waar schijnlijkheid gezocht worden in de groep die vorig jaar subsidie heeft aangevraagd en nu denkt dat de aan vraag van vorig jaar ook voor dit jaar geldt. Dit is NIET zo. De bijdrage moet elk jaar opnieuw worden aange vraagd. De opbrengst van de in mei gehouden Soester kermis is inmiddels onder de diverse Soester verenigingen, werkzaam op siciaal-cultureel of charitatief ge bied, verdeeld. Totaal ƒ11.800, De muziekvereniging PVO ontving 2000,De muziekvereniging „Soes terberg" 500,Schaakvereniging „Eoesterberg, t.b.v. de jeugdafdeling 250,Invalidesoos, Soest 500, Vereniging tot bevordering van het Welzijn der zieken Zonnebloem ƒ500,-; Stichtig Kinderboerderij De Vrije Teu gel t.b.v. de dieren 1000.Stichting Jongerencentrum Soest 1500,Stich ting Bentinck Fonds ƒ1500,—Aros 500,Stichting Peuterspeelzalen te Soest 2000,Spullenhulp Soest t.b.v. aankoop bakfiets ƒ300,Padvinders- groepen Soest (5 x 250,—) 1250,—; Woensdag 19 juni organiseerde het co mité „Toeht Ouden van Dagen" haar vierentwintigste tocht voor bejaarden boven 70 jaar. De belangstelling voor deze toeht loopt nog steeds niet te rug gezien het feit dat ook dit jaar weer circa 300 bejaarden de ocht mee maakten. Om precies negen uur vertrokken zes autobussen van de firma Tensen en twee personenauto's vanaf de Soester Engweg. Gereden werd via Baarn, het kruispunt Hoevelaken en de nieuwe- weg om Barneveld heen en Lunteren naar Ede. Vandaar naar het bekende paviljoen ..Sonsbeek" te Arnhem, al waar het gezelschap een kopje koffie met koek werd aangeboden. Van Sonbeek werd vervolgens de weg ingeslagen naar Didam om via Zeddam te rijden naar hotel Kosters in Etten, een dorpje nabij Terborg. Hier lieten de bejaarden het hun aangeboden lunchpakket met een kopje koffie heerlijk smaken. Na het gebruik van nog een vrije consumptie werden de zitplaatsen in de bussen weer ingeno men en na het gebruikelijke appèl werd de tocht voortgezet naar Loenen op de Veluwe. In restaurant „Modern" werd opnieuw gerust en een tweetal con sumpties aangeboden. Tegen half vijf vertrok de stoet en werd via Apel doorn de thuisreis aanvaard. Twee van de bussen gingen in Baarn links af. regelrecht naar Soest om in restau rant .Darthuizen" te gaan genieten van een heerlijk diner. De andere bus sen vervolgden hun reis naar Hilver sum om „Groot-Kievitsdal" te bezoe ken en daar het diner te gebruiken. Beide diners werden spontaan aange boden door een inwoner van onze ge meente. Omstreeks acht uur keerde het hele gezelschap in Soest terug en konden de gasten en het comité terug zien op een zeer geslaagde en vlot verlopen reis. Op de Eem presenteerde de Paltz- en Eemgeuzen zich zaterdag j.1. aan de ouders. De vloot bestond uit 10 roei boten, drie vletten en een sleepboot. Foto: Herman van Dam drijven rkers. ïgepast :i is Linctie STEENHOFFSTRAAT 66 - SOEST - TELEFOON 10880 Waar Japie buiten hang (als hy niet met vakantie gaat). i naar HET IN DE NIEUWE VORM WEER LEVERBAAR Nu in gemakkelijke doos verpakt voor de oude prijs 1 QQ uitsluitend remboers J Niet franco GROEST 57, HILVERSUM Tel. 10-17 uur, 02150-46077 De burgemeester van Soest maakt be kend. dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan J. S. Joustra, Theresiastraat 17, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Van Mecklenburglaan 27, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 9739 ged. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 27 juni 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J. M. CORVER VAN HAAFTEN De burgemeester van Soest maakt be kend. dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan A. J. W. Beijer, Beetzlaan 118, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, juncto artikel 50. lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het bouwen van een bungalow op het perceel, gelegen aan de Van Mecklenburglaan 9, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H. nr. 9739 ged. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voornoemd, in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 27 juni 1974. De burgemeester van Soest, Mr. J M. CORVER- VAN HAAFTEN. De navoigende voorwerpen werden bij de politie als gevonden aangegeven gouden armband, gympak, doublé ket tinkje, diverse sleutels, damesfiets, zilveren armband, horloge, hond, brom fiets, ketting, meisjeshorloge, shawl, bok, linnen tas met overal, herenhor loge, trainingsjack, pony en portemon- naie. Betreffende deze voorwerpen zijn op woensdag en zaterdag, van 14 tot 18 uur. inlichtingen te bekomen aan het politiebureau. KEUZE UIT 4 SMAKEN GEBOREN: Alexander Pascal, zoon van C. H. Koopman en E. G. Vonk. Chhantal. dochter van P Kooij en J. Eijgenhuij- sen. Marian, dochter van H. B. Mathijssen en G. C. Berkhof. Edwin, zoon van K. J. Jansen en M. D. Serry. Melanie, dochter van G. Seefeld en H. W. Netten. Eleanor Rachel, doch ter van H. J. Groen en D. M. Wil liams. ONDERTROUWD Sjoerd Jochem Vegter en Marianneke van 't Hof. Johannes Jozef de Win ter en Lamberdina Schlebaum. Pie- ter Clemens Anthonius Meiier en Wil- lemina Anna Alida de Graaff. Jo hannes Maria de Wolf en Annelize Meijer. GEHUWD: Anne Gerardus Sevinga en Johanna Josina Barnhoorn Teunis Elemans en Geerlruida Marina den Beider. Johan Marie Krouwel en Willempje den Hartog. Wilhelmus Jacobus Ma ria Sevink en Harmina Aukje Beekink Hendrikus Johannes Antonius de Koning en Johanna Maria Gertruda van Hertom. Pieter Johannes van der Bijl en Maria Gesina van Bolde- rick. Pieter Homsma en Johanna Maria Dorothea Scheenaard. OVERLEDEN: Maria Kenzen, weduwe van S. H. Eve- lijn. Johanna Maria Millecam, we duwe van H. H. Manders. Alfredo Lenarduzzi, echtgenoot van M. Sfred- do. Johannes Lambertus de Vos, echtgenoot van H. Belterman. Her- mina Adriana van Heiist, weduwe van A. D. Baas. Dorothea Henriëtte van Goor. Jacoba Anthonia Krijnen, echtgenote van H. J. Sukkel. Vier bestuursleden van de voetbalver- De vergadering wordt zo laat in het eniging SEC treden op de a.s, algeme- seizoen gehouden vanwege de ver- ne jaarvergadering, die op vrydag 16 bouwing van de kantine, die nu vol- augustus gehouden wordt, af en zij op aan de gang is. stellen zich niet herkiesbaar. Dat zijn de voorzitter ad interuni, de heer M. In het klubbiad wordt de familie Pe- Wilhelm, de penningmeester, de heer ter Koelewijn hartelijk welkom gehe- D. H. Tuenter en de commissarissen ten „als onze nieuwe buurman" en A. v. d. Schagt en D. Brouwer. staat verder, dat gehoopt wordt, dat Verder zijn, door het aftreden in de oud-raadslid Joosten, niet te dicht bij \oop van het verenigingsjaar van de de „Wageningse Berg", het thuisveld heren J. Eldermam en J Rijnders, nog van de voetbalklub Wageningen, komt vakant de bestuurfunkties van tweede te wonen, omdat een aktie voor het secretaris en tweede penningmeester stopzetten van de geluidsreklame op De agenda kent verder de gebruikelij- he Wageningse voetbalveld zeer zeker ke jaarverslagen, de verkiezing van een in Wageningen minder suksesvol zal kascommissie en de rondvraag. zijn dan in Soest".

Soester Courant | 1974 | | pagina 3