Havo/vwo „geschiedkundig feuilleton", mogelijk zonder happy-end Particuliere opslagtanks voor olie e.d. moeten óók gemeld worden van de Gemeentehof Wkt is er verkwikkender dan 100 km p.u. in een Alfa Romeo? AUTOMOBIELBEDRIJF WIMED0 B.V. Gun uzelf'n Alfa. Soester Courant van donderdag 27 juni 1974 in de warme zaal van de brandweerkazerne vergaderde de gemeenteraad. De warmte was er de oorzaak van dat er een offertje werk gebracht aan het decorum, maar het verdriette de burgemeester duidelijk, dat zü toestem ming moest geven dat de heren raadsleden hun jasjes mochten uitdoen. Overigens deed het CDA en de heer M. de Groot daar niet aan mee. Van de rechtervleugel had alleen de heer C. Verheus last van de warmte en dat was bü zgn debat over de Soesterbergse gsbaan wel te merken. Hg pres teerde het om die gsbaan nogmaals van de „rol" te krggcn. Het voorstel om voor de aanleg nu een crediet te verlenen, werd aangehouden. De bur- geniester zei te constateren, dat er enige aandrang uit de raad kwam het voorstel nogeens voor te leggen aan de YVgkraad van Socsterberg en dat was vreemd nu alleen de heer Verheus zich er voor inzette. Min of meer vreemd was het ook de heer A. van Vloten (PAK) aan het begin van de vergadering te horen zeggen, dat de raadstukken veel te laat in zijn bezit kwamen. Hg kreeg gelijk van de burgemeesterde PTT had de gemeente schromelijk in de steek gelaten en er zullen andere maatregelen getroffen worden. Maar de heer Van Vloten liet zich verder tijdens de ver gadering nauwelijks meer, horen, ook niet om te zeggen, dat hg het voorstel niet had kunnen bestuderen. Gelijk had hij naar onze mening toen hij sprak over de „devaluatie van de dodenherdenking". Dit in verband met de wijzi ging van het sluitingsuur op 4 mei van de horecabedrijven. Niemand viel hem b(j, want, realisten als de raadsleden zijn, het is nu eenmaal zo. Verder krijgt de NCHB voor het indertijd gekochte slangenbosje de helft meer terug dan zg betaald had. Dat komt door de rente, die bijna de helft bedraagt van het vooruit betaalde bedrag. Mag de gemeenschap nog big e(jn, dat het hele bedrag al niet betaald was. Wethouder Dijkstra kreeg nog enige vragen te beantwoorden over het voort gezet Onderwijs in Soest. Mevrouw Oranje (VVD) noemde het overzicht dat gegeven werd een „geschiedkundig vervolgverhaal" en een „treurige feuille ton" de heer Van Vloten vond het een „treurig stuk". Toevalligerwijze beschikte de wethouder over zeer recent cijfermateriaal, zó recent, dat de raad er nog geen kennis van kon nemen. Dat komt nu de volgende vergade ring aan de orde, maar de wethouder liet al wel weten, dat hij er teleur- itellende conclusies in had gelezen. De tribune was voor een deel van de vergadering vol bezet met leerlingen van de „RLnke Tolmanschool". Ook zaten daar een vijftal pas gekozen raads leden, n.1. de heren Plomp, Lange en Van Aalst van de VVD, mevrouw Greefhorst van het CDA en Jain Visser van Progressief Soest. Daar stond tegenover dat de raadsleden Oldenboom, Van Logtenstein en Storimans van het CDA. Van Ee van de VVD en Levinga van het PAK met kennisgeving ifwezig waren; Na goedkeuring van de notulen van de vergadering van 16 mei j 1\ werden 15 ingekomen stukken behandeld. a. Aanbieding ingevolge artikel M 6 van de Kieswet een afschrift van het procesverbaal van de zitting van het hoofdstembureau, met de processen- verbaal van de stembureaus, betrek king hebbende op de stemming van 29 mei jl. voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. b. Aanbieding ingevolge artikel N 24 van de Kieswet een afschrift van het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau, betrekking heb bende op de stemming van 29 mei jl. voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. c. Brief van burgemeester en wethou ders d.d. 14 juni 1974 inzake de door de heer K. Levinga ingediende bouwplan nen met voorstel deze brief voor ken nisgeving aan te nemen. Conform besloten, met de mededeling van de heer P. Grift (PAK) dat hij zich in eerste instantie wel geddstan- cieerd had van de brief van zijn fraktiegenoot Levinga, maar dat de intentie van dat schrijven slechts was, de gemeente aantesporen goedkopere woningen te bouwen. Dat leek naar zijn mening nu te gaan lukken en diaar was hij content over. d. Brief van de heer J. Th. Corstens te Soesterberg d.d. 25 maart 1974 inzake een klacht over de slechte t.v.-ont vangst in de woningen aan de Prof. Lorentzlaan en de Simon Stevinlaan met voorstel adressant te berichten overeenkomstig de u toegezonden con cept-brief. Conform besloten. Vooruitlopend op het groot onder houdsplan voor gemeentewoningen, waarin ook een voorziening aan de antennes was begrepen, zal de ver vanging van de installatie nu plaats vinden. Aan de desbetreffende bewo ners zal een formulier worden toe gezonden, waarop de kosten zijn ver meld en waarbij hen gevraagd wordt of zij met de maandelijkse verhoging van de service-kosten instemmen De raad was het er mee eens, de heer D Hoekstra (CDA) en mevrouw G. Alting-Ambrosius (WD) verwoorden dat. Volgens wethouder Walter was er zo lang (sinds. 1967) met de uitvoering gewacht, omdat de materie van cen trale ontvangst nog steeds in ontwik keling was. HAVO-VVVO e. Brief d.d. 20 mei 1974 van de Regio nale Commissie Utrecht inzake de voor waardelijke plaatsing van een openbare school voor havo/vwo in Soest op het regionaal deelplan met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. f. Brief d.d. I mei 1974 van de heer B. Joosten inzake het havo/vwo met voor stel te berichten overeenkomstig dè ontwerp-brief. Conforiri besloten. g. Geschiedkundig overzicht inzake Op richting school voor havo/vwo met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. Over dit „drama", zoals het b(j velen overkomt, werd niet al te veel meer gezegd. Mevrouw Oranje (VVD) hoop te dat de gevraagde gegevens voor plaatsing op het regionale deelplan, k. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. Mevrouw P. J. Oranje-Entink (VVD) tg'dig, dat is vóór 12 augustus a.s„ verstrekt zouden worden en dat ook de gemeente Baarn medewerking zou verlenen. Wethouder Dijkstra vertelde toen dat de gegevens er waren, maar dat deze zaak in de volgende raadsvergadering aan de orde zou komen. Op voorhand zei hij, dat de conclusies niet moed gevend waren. Wat betreft de brief aan d'e heer Joosten en het geschiedkundig over zicht, - mevrouw Oranje sprak van een feuilleton - meende zij, dat er nog de instelling van d'e werkgroep in november 1972 aan ontbrak. „Een feuilleton is nooit klaar", zo zei mevr. Oranje, „voordat ze elkaar gekregen hebben. Ik hoop dat dit verhaal ook zo eindigt". De heer H. Gerth (D'66) bleef bij de, zoals hij het noemde „hamvraag", waarom had de gemeente de school niet veel eerder aangevraagd. Die mening waren ook de heer A. van Vloten en de heer Blaauw en mevr. Korthuis (VVD) toegedaan„Waarom zo lang gewacht Wethouder Dijkstra verklaarde eerst dat het geschiedkundig overzihet „slechts sumier en globaal" was. Er was nog veel meer gepraat en niet overal waren notulen bijgehouden. De gemeente had tot bet laatst toe, en dat was vorig jaar december, gere kend op de tot standkoming van de samenwerkingsschool. Optimistisch was hij nog steeds niet, vooral ook omd<at de aanvraag regionaal bekeken werd en de regio was verzadigd. Op verzoek van de heer Gerth zal het antwoord van de wethouder in de brief aan de heer Joosten worden op genomen. h. Brief d.d. 28 mei 1974 van de Regio nale Muziekschool Amersfoort waarbij nadere toelichting wordt gegeven over het jaarverslag 1971/1972 met vborstel deze brief voor kennisgeving aan te ne men. Conform besloten. j. Aanbieding overeenkomstig het ge stelde in artikel 20, lid 1, van de Ge meenschappelijke Regeling A-kring Utrecht-c bescherming bevolking van de 1ste wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1973 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. A. van Vloten (PAK) 1. Brief van 25 februari 1974 van de Regionale Muziekschool Amersfoort waarbij de begroting voor het cursus jaar 1974/1975 wordt aangeboden met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. m. Brief d.d. 17 mei 1974 van de Re gionale Muziekschool Amersfoort in zake het financieel verslag 1972/1973 met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. n. Brief van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 8 mei 1974 inzake vergoe ding raadsleden voor het bijwonen, van de raad met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. o. Brief van de Bouwmaatschappij Uyland d.d. 2 mei 1974 inzake de situa tie van een perceel aan de Schouten kampweg met voorste] deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Dat gebeurde niet op voorstel van de heer H. Gerth (D'66). Hij en ook me vrouw Korthuis-Elion (WD) vonden d'at Uyland ten onrechte beschuldigd was, nu bleek dat de bouwmaatschap pij niet de eigenaar was van de wo ning aan> de Schoutenkampweg. Uitge zocht was reeds, maar de naam nog onbekend, wie dan wel d'e eigenaar was van het pand, dat er zo desolaat bijstond. Uyland werd volledig in eer hersteld. Verordeningen 3. Voorstel tot het wijzigen van de „A.P.V. Soest". Conform besloten. De heer A. van Vloten had bezwaar tegen d'e versoepeling van de sluitings tijd van café's en cafetaria's op 4 mei. Hij kreeg geen steun, ook al omdat d'e burgemeester opmerkte dat Soest met „volledige sluiting" een soort uni cum in den lande aan het worden was De algemene tendens lag elders meer in de richting van sluiting be perken tot enkele uren. Soest moest niet tegen die stroom oproeien. Mevrouw P. Oranje-Entink (WD) wil de overlast bij de cafetaria's (ver keerslawaai tot 24 uur) zoveel moge lijk beperken. Van handlichten met dat sluitingsuur, zoals zij verondier- stelde, was niets bekend. Voor de „crossers" zal naar een op lossing gezocht worden, nu dankzjj de nieuwe bepaling in de algemene po litieverordening ook opgetreden kan worden tegen het crossen op particu lier terrein. „We moeten toch iets voor de jeugd doen", vond de heer H. Gerth (D'66) Gerth (D '66) en daar gaat nu over gepiekerd worden. Die toekomstige crossbaan komt in ieder geval bg een woonbuurt. 4. Voorstel tot het vaststellen van een verordening betreffende het vervoer van personen met huurauto's. Conform besloten. Vragen over de invoering van taxa- meters werden gesteld dóór de heer G. Stam (CDA) en J. Detmar (VVD) Zij meenden dat d'at nogal een finan ciële belasting was voor de taxi-on dernemers. omdat die alleen voor de plaatselijke ritten gebruikt zouden moeten worden. De zaak bleek ech ter „rond" te zijn, omdat alle ge meenten dit in hun verordening moe ten opnemen, zodat nergens taxi's kun nen rijden zonder meter. De vakbekwaamheid waaraan onder nemers zouden moeten voldoen, zou naar d'e heer Stam wist, betrekking hebben op onder meer aardrijkskun dige kennis. 5. Voorstel tot het vaststellen van een verordening tot bescherming van natuur en het uiterlijk aanzien der gemeente Soest. Conform besloten. 6. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de kampeerplaatsen en de kampeermiddelen. Conform besloten. 7. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de opslag van gas-, huisbrand- en stookolie. Conform besloten. Vilgens deze verordening moeten alle gebruikers van opslagtanks, met een inhoud van meer dan 400 liter, óók particulieren, schriftelijk daarvan ken nis geven aan het college van B. en W. De kennisgeving dient te om vatten naam en adres van degene die de kennisgeving doetvoor welke brandstof de inrichting is bestemd de hoeveelheid die kan worden ge- horgen een opgave met situatieteke ning van de plaats van de opslag plaats. Er zal, op verzoek van mevr. P. Oranje-Entink ruime publicatie aan gegeven worden. 8. Voorstel tot het vaststellen van een brandbeveiligingsverordening. Conform besloten. 9. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de verblijfsgebouwen. Conform besloten. Gewest Eemland 10. Voorstel betreffende een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor het Gewest Eemland. Het betrof voorstellen om de bestaan de regeling wat harder te maken. De burgemeester gaf daarbij een korte toelichting. Op het ogenblik is het een samenwerkingsorgaan, zonder een rechtspersoonlijkheid, gericht op het coördineren van verschillende zaken. De opzet is nu aan het samenwer kingsorgaan wat duidelijker bevoegd heden te geven, waaraan de gemeenten dan gebonden zouden zijn. De nu voorliggende regeling was wel» minder stringent dan in eerste opzet door enige gementen bedoeld. Soest, al thans het college, bleek dat te be treuren. Dee raad mag er nog uit spraak over doen. Het door de gemeenschap opgestelde structuurplan zou door de leden als richtlijn gebruikt moeten worden. Het zou betekenen dat de gemeenten geen stukje van hun autonomie zouden prijsgéven. Verder zal de samenstel ling van de gewestraad gewijzigd wor den en per gemeente bepaald worden door het inwonertal. Ook zal debur gemeester van Amersfoort niet qua- litate qua voorzitter van het regio bestuur zijn, maar zal i de regioraad een voordracht opstellen voor G.S De burgemeester hoopte dat de sa menwerking zou uitgroeien tot dat gene wat sommige gemeenten nu ei genlijk al voorstonden. Er kwamen wat vragen over, maar omdat het een lezing in eerste instan tie betrof zal het voorstel de volgende vergadering opnieuw aan de' orde ko men. Mevrouw E. Korthuis-Elion had een achttal opmerkingen betreffende de haarsinziens te lichte constructie en mogelijke financiële problemen en consequenties. Ook meende zij, dat er naast overdracht van bevoegdheid van gemeenten aan het gewest, ook overdracht van bevoegdheden van de provincie moest plaatsvinden. 11. Voorstel tot aankoop van: a. Een strook grond, gelegen nabij het Oude Grachtje van mevrouw G Kok- Grift en consorte te Soest. Conform besloten b. Het perceel Klein Engendaalweg 18, Soest, van mevrouw W. Hoogeweg- Wernsen en consorte te Soest. Conform besloten. c. Het perceel Nieuweweg 107, Soest, van de heer A. Brons te Sogst. Conform besloten. 12. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met gesloten koop overeenkomst met de heer A. Brons. Conform besloten. 13. Voorstel tot verkoop van: a. Een perceel industrieterrein aan de Nijverheidsweg aan de heer H. Wolf- sen. Conform besloten. b. Enige percelen grond, gelegen nabij de Lazarusberg aan diverse personen. Conform besloten. Wanneer de kopers kunnen gaan bou wen. kon de wethouder nog niet zeg gen Er zijn bezwaren ingediend tegen het plan en het wachten is op de be- slissing van G.S. De tien kopers wa ren geselecteerd' uit 76 aanvragers, c. grond in het bestemmingsplan Over- hees aan de Stichting Kaskowoningen te Soest voor de bouw van 45 eenge zinswoningen en 9 garages. d. Industrieterrein, gelegen aan de In dustrieweg aan de heer T. van Kooy en Brandsma Glas en Verf B.V. te Soest. Conform besloten. 14. Voorstel tot verkoop van diverse strookjes grond, gelegen aan het Kerk- pad aan diverse - eigenaren-bewoners van aangrenzende percelen. Conform besloten. 15. Voorstel tot verkoop van een stuk je grond, gelegen achter het perceel Koninginnelaan 65, Soest, aan mevrouw D. Kamphorst-Van der Hoef te Soest. Conform besloten. 16. Voorstel tot afkoop bijzonder huur- beding terzake van het perceel Kerk straat la, Soest. Conform besloten, 17. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mejuffrouw M. Th. E. Mombarg als hoofdleidster aan de kleu terleidster aan de kleuterschool „De Bengelenbak". Conform besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aan brengen van akoestische plafonds en verbetering van de verlichting in vier lokalen van de openbare lagere school te Soesterberg. Conform besloten. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de inrichting van een lokaal ten behoeve van het protes tants-christelijk kleuteronderwijs in de wijk Klaarwater. Conform besloten. 20. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het aanschaffen van een leesmethode ten behoeve van de Ludgerusschool en de Theresiaschool voor g.l.o. Conform besloten. b. het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen te Soest voor het aanschaffen van een leesmethode ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o. Conform besloten. c. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het Verbouwen van de Savornin Loh- manschool voor g.l.o. Conform besloten d. het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het aanschaffen van bordstellingen en be hoeve van de Theresiaschool. Conform besloten 21. Voorstel tot het verlenen van een subsidie, groot 4.800,- aan de Regio nale Muziekschool Amersfoort in ver band met het opnemen van een tam boersopleiding in het korpsleerlingen- pakket. Conform besloten 22. Voorstel tot inbreng en uitname van gronden van het grondbedrijf. Conform besloten Bremeentje 23. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van een verbindingsweggetje tussen Soest en Baarn. Conform besloten. Beduchtheid bestond er speciaal bg de heer J. van Poppelen (CDA) en me vrouw G. Alting-Ambrosius (VVD) dat van dit voet- en fietspad ook auto verkeer gebruik zou kunnen gaan ma ken. Dat hing uiteraard af van de breedte van de te bouwen brug over de Praamgracht. Baarn moest daor- voor zorgen en daarom zal aan Baarn verzocht worden die verbinding niet breder te maken dan strikt noodza kelijk voor voetgangers en fietsers. Een andere vraag was of er ook brommers op dit pad toegelaten moes ten worden. Daar zal, op voorstel van de wethouder, mevrouw Walter, de ambtelijke verkeerscommissie zich nu over moeten buigen. Naar de mening van de heer H Jonker (D'66) zou dan ook een scheiding tussen wandel- en fietsverkeer moeten worden aangelegd en dan zou het landelijke Bremeentje, zoals het pad nu heet, wel weer heel wat duurder worden, dacht de burge meester. Belangrijk is uiteraard wel C. Verheus (CDA) wat Baarn van plan is. Soest wil er obstakels in aanbrengen als er ook maar de geringste dreiging is van autoverkeer. Afstel 24. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ228.000,- voor de aanleg van een ijsbaan annex trapveld in het sportveldencomplex aan de Kerklaan. Het voorstel werd haast onvoorstel baar behandeld en zowaar aangehou den. De heer C. Verheus (CDA) vond dat de Wijkraad van Soesterberg eerst nog eens gehoord moest worden, want het advies van de Wgkraad werd im mers niet opgevolgd. Dat stond zo in de nieuwe wgkraadverordening en daar kon men zich, naar de mening van de heer Verheus, nu ook vast wel aan houden. Hij voerde daarna een sporthal ten tonele, omdat naar hij dacht, daar in Soesterberg mogelijk meer behoefte aan zou bestaan. Er waren dergelijke hallen in de handel van zo rond een half miljoen gulden. Wethouder De Haan repliceerde: „Hoe langer je met een plan bezig bent, hoe meer er omheen gefanta seerd werd". Dat het advies van de Wijkraad niet opgevolgd werd, vond de wethouder niet abnormaalhet was immers niet meer dan een advies dat niet overgenomen werd. De behoefte aan zaalsport werd naar de mening van de heer De Haan overtrokken en bovendien was het zo dat voor het plaatsen van een sport hal het inwonertal hoger moest zijn dan 20.000 en dat halen we in Soes terberg met onze meest optimistische berekeningen nog niet", aldus de wet houder, die daarmee Soesterberg ken nelijk niet meer als een deel van Soest zag. Over een overdekte sport- accomodatie viel wel te denken en was in feite al eens eerder ter spra ke geweest in de sportstichting, maar het was wel een fabeltje te denken aan een sporthal voor een half mil joen. „Onmogelijk om voor zo'n bouw sel goedkeuring te krijgen van CRM en de NSF". De heer Verheus was het niet met de wethouder eenshij wilde de Wijk raad er nog eens in kennen en de burgemeester maakte daaruit op dat er „aandrang te bespeuren was" om d'at te doen. Zo werd de ijsbaan we derom op een „langere" baan ge schoven de Wijkraad vergadert im mers pas weer in augustus. 25. Voorstel tot wijziging van de con- troleregelen. Conform besloten. 26. Voorstel tot wijziging van het alge meen besluit tot het aangaan van kas- ;eldleningen en het tijdelijk uitzetten van beschikbare gelden. Conform besloten. Slangenbosi* 27. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot ontbinding van de overeenkomst van koop en verkoop met de Stichting Ne%rlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden terzake van een terrein aan de Noorderweg ten be hoeve van de bouw van een serviceflat voor bejaarden. Conform besloten. Van de oorspronkelijke koopsom ad ƒ1.060.750,—. werd ir 1969 en 1970 531.075 gulden betaald- Uitgaande van acht procent rente per jaar, kwam de wethouder var financiën op een rente van 22i .016,35. De te vergoe den rente werd afgerond op 230.000 gulden en daar kon de raad zich mee verenigen- Dit temeer, omdat de NCHB inmiddels had laten weten, zich te zullen onthouden van privaat rechterlijke akties jegens de gemeen te. Het voorbehoud dat alsnog gold, betrof de publiegrechterlgke kant van de zaak, maar daar was het NCHB afhankelgk van haar controlerende instanties. De gemeente zal nu beta len. 28. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot beëindiging van het erfpachtsrecht op een perceel grond aan de Zoom 9a met mevrouw C. C. Saur- De Bruyn. Conform besloten. Het betrof een goed onderhouden wo ning in het bos. De heer H. Gerth deed een beroep op de gemeente niet tot afbraak van het pand over te gaan,. Er bestond, voor zover hij wist, genoeg belangstelling om het alsnog te gaan bewonen. Dat werd beaamd' door de burgemeester. Tot afbraak was nog niet besloten, alhoewel: „zo'n huis zo ver in het bos...". 29. Voorstel tot het strekken van een crediet en het aanvragen en aanvaarden van leningen en bijdragen uit 's rijks kas voor de bouw door de gemeente van 100 woningwetwoningen in Over- hees. Conform besloten. De heer J. Korte (CDA) vond dat de gemeente wel erg voorzichtig moest zijn met het noemen van namen (Pa- nagro uit Warmond) in het voorstel. De bouwmaatschappij zou mogelijk aanspraak willen maken op de toe wijzing. De heer P. Grift (PAK) hoop te dat de doorstroming er door op gang zou komen en hij vroeg of er niet een betere regeling te maken was. Wethouder De Haan had meer dan 200 kandidaten voor de 190 huizen. Het waren voornamelijk flatbewoners en dan nog enkele tientallen die nu te klein behuisd waren en enkele medische urgentiegevallen. Een sup plement op de doqrstromingsregeling was te maken, zij het dat de finan ciering daarvan geheel voor rekening van de gemeente zou komen. Dat was het probleem. Geen probleem zag hij in de veron derstelling van de heer Korte. Er werd in het voorstel slechts een prijs opgaaf vermeld. Dat was niet bin dend voor wat de gunning betreft. 30. Voorstel tot wijzigig van de Veror dening, regelende de samenstelling van de Schoonheidscommissie voor de ge meente Soest. Het voorstel werd aangehouden. 31. Voorstel tot benoeming van leden van de Schoonheidscommissie. Met algemene stemmen werden be noemd de heren J. M. van Daal, Ja mes Wattstraat 331 te Amsterdam; H. Elsas, Herenweg 56 te Heemstede en C. P. Bos. Bartolomeus Ruloffstraat 19 te Amsterdam. 32. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot ruiling van gronden, gelegen aan de Acacialaan met de heef J. G. Verwey en cons. Confarm besloten. 33. Voorstel tot wijziging van de begro tingen 1972 en 1973. Conform besloten. 34. Voorstel tot het aangaan van een geldlening bij de bank van Neder landse Gemeenten van 420 000 gulden tegen elf procent, met een looptijd van 25 jaar. Conform besloten. De lening zal gebruikt worden voor routine-investeringen van de nutsbe drijven. Je zit zalig:. De motor zingt. Rustig op toeren in z'n vijfde versnelling. Even 'n bochtje ronden met negentig km. De radio zachtjes aan. Veilig binnen de kooikonstruktie van je Alfa Romeo Giulia Super 1.6. Jp" Niet van de weg af te branden. f j Dat is Alfa rijdenJnsSÊBBSÊlHm J? 1 een feest waarvan je ook geniet nu de kilometers boven de honderd tijdelijk taboe zijn. Want waar andere auto's konfektie bieden, biedt Alfa Romeo dat wat de bewuste automobilist eist. Gun uzelf die perfektie. Maak nu een proefrit. 11 modellen om uit te kiezen, sedans, coupé's en cabriolets. Giulia Super 1.6. EVERARD MEYSTERWEG 54 AMERSFOORT - TELEFOON 03490-18901

Soester Courant | 1974 | | pagina 5